Svoboda president, Dubcek sterke man GROTE WINST EXTREME PARTIJEN IN BELGIË Vice-president spoorloos Commentaar Chr. bouwbond gaat niet demonstreren Zuiveringen gaan door Bestelauto uit de bocht: twee doden Man slachtoffer van dronken automobilist In dronken bui hulpvaardige man 3.-500 gegeven Deense minister bepleit EEG voor Noordse landen CVP 9 zetels kwijt Moeilijke periode Munch-prenten voor miljoen gestolen Guinea en Mali willen fusie Wel congres in Amsterdam Aanrander legt bekentenis af Poolse magistraat uit partij gezet 7 MAANDAG 1 APRIL J968 (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PRAAG Sinds zaterdagmiddag twaalf uur wappert boven de onsterfelijke Praagse Burcht, de Hradschin, weer de presi dentiële vlag. Op deze wit-rood-gouden standaard is in gouddraad de veel zeggende zin gestikt: Het recht zal zegevieren. Als men hier nog aan verbindt dat generaal Svoboda een naam draagt, die vrijheid betekent, dan is het nieuwe staatshoofd van Tsjechoslowakije heel veel aan land en volk verplicht. Tijdens een eigenlijk heel een voudige plechtigheid in de histo rische Wladislaw-zaal legde Svobo da de eed van trouw af op de grondwet, die naar alle waarschijn lijkheid zal worden herzien. Onge veer duizend genodigden, onder wie bijna driehonderd parle mentsleden, luisterden toe hoe par tijleider Duhcek de nieuwe presi dent introduceerde en diens kwali teiten roemde. Het decor herinner de sterk aan de eeuwenoude Lon- dense Westminster Hall, hoewel de met rode stof bespannen wand, waarvoor het forum zat, jammer lijk detoneerde met de gotische stijl van de prachtige zaal, die jaarlijks door tienduizenden bui tenlanders wordt bezocht. Belofte In een korte toespraak op hetzelfde balkon, waarop in vroegere dagen keizer Frans-Jozef, Benesj Masaryk, Gottwald, Zapotocky en ook Novotny hebben gestaan, zei Svoboda ander meer dat hij de liberale beleidslijn, die door Dubcek is uitgestippeld, on derschreef. Hij beloofde de socia listische democratie te helpen bevor deren, en alles te doen wat in zijn vermogen lag om bet land over zijn economische crisis heen te helpen. Typerend voor het omwente- lingsproces in Tsjechoslowakije was de matige belangstelling van de zijde van het publiek. Op het grote bin nenplein van de Praagse Burcht kon den nog duizenden mensen staan. Het stralende voorjaarsweer had de bur gerij echter hetstadsstof do^p. ont vluchten. De revolutie, die voorlopig vooral als een paleise revolutie moet worden aangemerkt in de spraakverwar ring die er over de democratisering heerst is het nog steeds afwachten wat de toekomst brengen zal werd dit weekeinde even helemaal vergeten. Het voorstel van het centrale co mité van de communistische partij om generaal Svoboda tot staatshoofd te benoemen, werd door 282 van de 287 aanwezige volksvertegenwoordi gers slaafs overgenomen, zij het via de middelen van een geheime stem ming. Cisar Ook al omdat er geen tegenkandi daat was kan hier misschien de con clusie uitgetrokken worden dat er nog weinig veranderd is in het Tsje- choslowaakse politieke klimaat. Hele maal juist is het echter niet. Er heb ben zich en'kele gebeurtenissen voor gedaan, die de afgelopen twintig jaar voor onmogelijk gehouden werden. Honderden studenten bijvoorbeeld, die voor het tijdstip van de beëdiging van Svoboda rustig wegtrokken dit laatste was duidelijk bedoeld als een stil protest demonstreerden voor de progressieve, maar totaal kansloze Cisar, die naar hun mening een veel betere president zou zijn geweest. Er werd met vlaggen en met spandoeken gezwaaid, terwijl de naam van deze vroegere minister van onderwijs herhaaldelijk werd gescan deerd. Het „Ave Cisar" (Cisar betekent keizer) was niet van de lucht. Overal in de stad, tot op het standbeeld van de Heilige Wenzel toe, kon men de met krijt geschreven slagzinnen vin den, die vragen het eigelijk uit de lucht gevallen idool van de jeugd, Ci sar, staatshoofd van Tsjechoslowakije te maken. Steeds hestaan Ook waren er padvinders en oudstrijders uit de Eerste Wereldoor log die hun uniform na twee decen nia weer uit de mottenballen hadden gehaald. Beide organisaties, die sinds de rode putsch van Gottwald verbo den waren vele voormannen ervan zijn vervolgd en tot langjarige ge vangenisstraffen veroordeeld heb ben al die tijd ondergronds bestaan.De vroegere districtscommis saris van de padvinderij in Praag, de met hoed, sjaal en distinctieven ge tooide Jozef Zikan, vertelde me dat er reeds sinds 1960 geheime verga deringen waren belegd. De padvinders zowel als de oud-strijders vielen een ovatie ten deel, die het applaus dat de nieuwe president in de Wladislaw-zaal kreeg, tenminste evenaarde. Ook de reli gieuze leiders, in het bijzonder de apostolische administrateur van het bisdom Praag, de in vol ornaat gesto ken mgr. Francisek Tomasek, werden luid door het publiek toegejuicht. Voor waarnemers in Praag is het duidelijk dat partijleider Dubcek, die de sterke man op de achtergrond is, Svoboda uit taktische overwegingen tot staatshoofd heeft laten benoemen. De vitale, 73-jarlge gepensioneerde generaal is niet alleen held van Tsje choslowakije, maar ook van de Sow- jetunle. Hij is een communist van de eerste 'dagen, en verzetsstrijder van de nazitïjd, een figuur ook. die in Moskou nog altijd het nodige gezag kan opbrengen. De nieuwe president, die al de soci alistische Hindenburg wordt ge noemd, zou in ieder geval in staat zijn iets van het onbehagen weg te nemen, dat in de landen van het oostblok heerst over de doorbraak van Tsjechoslowakije, economisch en ook politiek, naar het Westen. Het nieuwe program van aktie zal van daag worden bekendgemaakt. De af gelopen drie weken hebben meer dan honderd experts zich over de econo mische problematiek van het land gebogen, over het verhogen van de welvaart en over een liberalisatie van de burgerlijke vrijheden, die sterk beknot waren. Voor iedereen is het duidelijk dat de vreedzame zuiveringen in de par tij zowel als in de regering en in het parlement, de komende weken en maanden zal worden voortgezet. Men spreekt over vervanging van alle partijfunctionarissen en ministers, die Novotny al die jaren zo trouw hebben gediend. Uit het centrale comité van de communistische partij (in werkelijk heid het hoogste machtsorgaan) is al bijna een derde deel van de leden onopvallend verwijderd. De voorzitter van de Tsjechoslo- waakse schrijversbond, prof. De nieuwe Tsjechische president, generaal Svoboda, ondertekent de eed na zijn installatie. (Van onze speciale verslag gever Link van Bruggen) PRAAG Prace, het orgaan van het arbeidersvakverbond in Tsje choslowakije, bracht gisteren het be richt dat de vice-president van het hoog gerechtshof, de 42-jarige dr. Prestanski, sinds een paar dagen spoorloos verdwenen is. Eind vorige week bezocht hij nog een vergade ring van het centrale comité van de communistische partij, maar sindsdien hebben zijn vrouw en kin deren niets meer van hem gehoord. Prestanski hield zich bezig met de rehabilitatie van de gestraften onder de orthodoxe regimes van de vijfti ger jaren (Gottwald, Zapotocky en Novotny). Een dag of tien geleden publiceerde hij in Prace een artikel, dat handelde over het vereffenen van gerechtelijke dwalingen, die in het verleden zijn begaan. Omdat Prestanski ook was belast met een onderzoek naar misdrijven tegen de menselijkheid, wordt in Praag verondersteld dat hij het slachtoffer is geworden van leden van de geheime politie, die hun boek je te buiten zijn gegaan. De laatsten zouden hun ontmaskering hebben ge vreesd en de rechter daarom uit de weg hebben geruimd. VLEUTEN De 22-jarige jonge man G. D. C. Frijlink en de 19-jarige mejuffrouw W. Danvers, beiden uit Utrecht, werden gisteren gedood toen de bestelauto waarin zij nog met twee anderen zaten, op de Utrechtse- weg te Vleuten uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De beide an dere inzittenden zijn met niet-ernsti- ge verwondingen in. een ziekenhuis opgenomen. Goldstücker, heeft meermalen in be dekte termen weergegeven in welke richting Dubcek en de zijnen wensen te gaan. Volgens hem wordt er naar een decentralisatie van de macht gestreefd, naar een scheiding dus van de verantwoordelijkheden. De partij, het parlement en de regering zouden niet langer automatische ver lengstukken van elkaar mogen zijn. De ministers zouden eigen bevoegd heden moeten krijgen, vooral ten be hoeve van de sanering van de econo mie, die op zichzelf een hoogtepunt van het actieprogram is. Als men luistert naar de stemmen van waarnemers in Praag, dan zoekt men het in een versteviging van de handelsbetrekkingen met het Westen, zonder dat de bestaande banden met het oostblok zullen worden door gesneden. Men wil trachten het in dustriële apparaat te moderniseren, terwijl men het kleine particuliere bezit wenst te bevorderen. Men is er zich in Praag wel van bewust dat het een zowel als het ander niet op korte termijn kan wor den gerealiseerd. Om meer welvaart te krijgen, zullen er eerst onpopulai re maatregelen moeten worden geno men, monetaire hervormingen bij voorbeeld en het zou wel eens zo kunnen zijn dat de welstand de eerste jaren zal moeten dalen. Bo vendien zullen de apathie en het ge brek aan werklust, die het staatsdie naarschap met zich hebben meege bracht, dienen te verdwijnen. De be volking zal weer moeten leren wer ken en moeten wennen aan een eco nomisch systeem, dat door vraag en aanbod wordt bepaald. De persvrijheid, waarnaar de pu bliciteitsmedia de laatste weken al AMSTERDAM De 24-jarige leerling-accountant F. Steunenbrink is zaterdagnacht op de Heillgeweg in Amsterdam ernstig gewond geraakt toen hij werd aangereden door een dronken automobilist die na tegen een geparkeerde wagen te zijn ge botst met zijn auto het trottoir opschoot. De wagen botste vervolgens tegen de pui van een lampenwinxel waar bij het slachtoffer door de etalageruit werd gedrukt. De jongeman werd op genomen in het Wilhelmina Gasthuis en zal vermoedelijk beide benen moe ten missen. De automobilist, de 28-jarige be hanger E. B., moest door enkele agenten tegen woedende voorbijgan gers worden beschermd. Volgens de politie gedroeg de man zich zeerc agressief en viel hij op het bureau twee te hulp geroepen artsen aan. Voorts vernielde hij een schrijfma chine en richtte hij enige schade in zijn cel aan. AMERSFOORT De 27-jarige in valide W. B. heeft gisteren in een volgens de politie dronken en daar door royale bui een man een bedrag van ƒ3.500 geschonken, als beloning voor het feit dat deze hem had thuis gebracht. Een ongeveer twintigjarige Amers- foorter had B. na een langdurig café bezoek thuisgebracht. Toen B. merkte dat zijn jas nog in het café hing, ging de bereidwillige jongeman terug naar het café, dat echter gesloten was. Nietemin stelde B. de hulpvaardig heid van de ander zo zeer op prijs, dat hij zijn vrouw onder bedreiging van een stoelpoot gelastte de man wat geld te geven. Aarzelend gaf zij toe en overhandigde de man 60. „Dat is niets, geef hem al ons geld", schreeuwde B. zijn vrouw toe die de ander tenslotte ƒ3.500 toestopte. De hulpvaardige Amersfoorter stelde tot driemaal toe vergeefse pogingen in het werk het geld terug te geven. Tenslote verdween hij met zijn vor stelijke beloning. B. heeft spijt van zijn daad gekregen en de politie in geschakeld, tot nu toe zonder resul taat. met succes hebben gegrepen, zal, naar wordt verwacht, officieel wor den ingevoerd, evenals de gewe tensvrijheid, waaronder de godsdienstvrijheid valt. Ook zou er naar gestreefd worden elke inwoner van Tsjechoslowakije het grondwet telijk recht op een paspoort te geven, op het zich vrij begeven naar het buitenland dus. Wat de verkiezingen betreft, die op elk gebied altijd een farce zijn ge weest, zou worden gestreefd naar het stellen van meer kanshebbende kan didaten. Prof. Snedarek, leider van het instituut van politieke en econo mische betrekkingen, heeft boven dien laten doorschemeren, dat er wellicht een meerpartijenstelsel zal worden ingevoerd. Van belang is het interview, dat partijleider Dubcek eind vorige week heeft toegestaan aan het Itali aanse communistische partijorgaan Unita. Hij zou onder meer hebben gezegd dat alle burgers het recht moeten hebben zich vrij te uiten. Tsjechoslowakije was een land, waar de democratische tradities altijd zeer levend waren gebleven. In de Amsterdamse RAI wordt Intercontex gehouden, dat is: de internationale confectie- en textielbeurs, waar modevormen voor de komende maanden te zien zijn. Voor het gebouw een openlucht-voorproefje. Een avondtoilet, de Bonnie-look, de halve mini en de volslagen mini, speciaal bedoeld voor sportieve jongedames. Algemeen wordt verwacht dat België een moeilijke periode tegemoet gaat. De versterkingen van de federalistische stro mingen in Vlaanderen en Wallonië betekenen een gevaar voor de regeerbaarheid van het land. De aftredende minister van openbare werken, De Saeger, een van de leiders van de Vlaamse CVP, sloot nieuwe verkiezingen binnen korte tyd niet uit. BRUSSEL De grootste Belgische partij, de Christelijke volks partij, heeft gisteren by de Kamerverkiezingen een zware neder laag geleden. Afgaande op de nog onvolledige uitslagen, moest zjj negen zetels afstaan van de 77, die zy in het 212 zetels tellende parlement innam. De extremistische partijen, die Bel gië in twee of drie gebieden willen opsplitsen, boekten grote stembns- winsten. Verwacht wordt dat de fede ralistische getinte Voiksnnie met acht zetels winst op twintig zetels zal ko men en dat de eveneens federalistische combinatie van het Front van demo cratische Franssprekenden en de Waal se beweging zeven zetels zal winnen en Hoewel de extremistische partijen klein zijn, zou de achteruitgang van de grote partijen het moeilijk kunnen maken een nieuwe regering te vormen. TAALSTRLID Ruim vijf miljoen Belgen gingen gis teren, na een verkiezingsstrijd die de laatste dagen wat ruwe vormen aan nam, naar de stembus met als inzet het eeuwenoude taalgeschiL Dit geschil had ook de val van het kabinet-Vanden Boeynants veroorzaakt. In de katholiek- liberale regeringscoalitie waren lus sen Walen en Vlamingen meningsver schillen ontstaan over de overplaatsing of handhaving van de Franse afdeling van de katholieke universiteit in Leu ven. De CVP was de verkiezingsstrijd in gegaan met een Vlaamse en een Waal se vleugel, die ten aanzien van de me ningsverschillen over Leuven lijnrecht tegenover elkaar stonden. Opvallendis dat de gemeenschappelijke Vlaams- Waalse lijst, waarmee de aftredende CVP-premier Vanden Boeynants in Brus sel uitkwam, de partij in de hoofdstad voor verlies heeft bewaard. De even eens gisteren gehouden verkiezingen voor de provinciale raden wijzen op een aanzienlijk verlies voor de CVP. De CVP verloor in Vlaanderen zes zetels en in Wallonië en Brussel drie zetels. In 1965 was de partij reeds door een verlies van negentien zetels in de Kamer van volksvertegenwoordigers teruggevallen op 77 mandaten. SOCIALISTEN De Belgische socialistische partij, die in 1965 met een verlies van twintig zetels terugliep tot zestig, gaat vermoe delijk vier zetels verliezen (één winst in Vlaanderen, twee verlies in Brussel en drie verlies in Wallonië). I De Liberale partij voor vrijheid en KOPENHAGEN Poul Hartling, de Deense minister van buitenlandse zaken, pleit in een artikel in het Deense blad „E-srlinske Tidende" voor de vorming van een soort „ge meenschappelijke Noordeuropese markt". Denamrken zou er volgens de mi nister beter aan hebben gedaan destijds als het alleen tot de EEG was toegetreden zonder op Engeland gewacht te hebben. Dit is thans niet meer mogelijk en daarom verklaarde Hartling rich voorstander van verdere samenwer king tussen de landen van Noord-Eu ropa. Maar het ging er niet om een „blok van het Noorden" te vormen, dat zichzelf zou willen bedruipen, maar om tot een hoge graad van sa menwerking te geraken en uiteinde lijk tot een Europa, dat de EEG, En geland en de Noorse landen omvat. (Van onze kunstredactie) OSLO Ongeveer vijftig grafische werken van de expressionistische schilder Edward Munch zijn uit een museum in Oslo gestolen en door kunsthandelaren verkocht naar Zwitserland. De waarde wordt op ruim een miljoen gulden geschat. Een curator van het Munchmuseum, die met zijn vroegere echtgenote is gear resteerd, heeft reeds toegegeven zes stukken te hebben ontvreemd. vooruitgang, de derde van de tradi tionele partijen, schijnt naar een ver lies van een zetel toe te gaan. In 1965 was de PW de grote overwinnaar toen zij van twintig op 48 Kamerzetels kwam. Verwacht wordt dat ook de commu nisten een (van hun zes) zetels zullen moeten afstaan. Alle waarnemers zijn het erover eens dat de regeringsvorming na deze verkiezingsuitslag bijzondér moeilijk zal zijn. Senaatsvoorzitter Struye zag in de versterking van de federalistische stromingen in Vlaanderen en Wallonië een gevaar voor de regeerbaarheid van het land en hij voorzag de mogelijk heid van een regering van nationale eenheid. Ook de zegevierende Volksunie-lei der Vanderelst voorspelde een moeilij ke tijd voor België. HU vond het „nog der Vander Eist voorspelde een moeilU- t(j om te gaan deelnemen aan de re geringscoalitie. DAKAR President Sekou Touré 'van de Westafrikaanse republiek Guinea en de president van de buurstaat Mali, Modibo Keita, heb ben gepleit voor samensmelting van beide landen. Touré zei tijdens een bezoek van Keita aan Guinea dat de beide lan den vroeger al tot één rijk hadden behoord. Keita zei ook een politieke unie te wensen. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT De Nederlandse christelijke bond van werkne mers in de hout- en bouwnijver heid zal morgen niet deelnemen aan de protestmars van bouw vakkers naar het Binnenhof om te demonstreren tegen de ingreep van minister Roolvink in de bouw-cao. De bondsraad van de NCB besloot zaterdag hiertoe, omdat men van me ning was, dat protestmarsen vaak on gewenste nevengevolgen hebben: bo vendien geeft men op deze wijze de bevolking geen duidelijk inzicht in bet te hereiken doel en worden vrij wel nooit de gewenste gevolgen be reikt. Wel zou ook namens de NCB van- vandaag een nota van de drie bouw- daag een nota van de drie bouwvak bonden aan de leden van de Tweede Kamer worden aangeboden. In plaats gaat de NCB dinsdag in het Amster damse Rai-gebouw een demonstratie ve voorlichtingsbijeenkomst beleg gen, 's middags van 2 tot 5 uur, waarin aan enkele duizenden leden uit het gehele land duidelijk gemaakt zal worden om welke moeilijkheden het op dit moment gaat; en de leden j zullen ook gelegenheid krijgen j „stoom af te blazen." Naar schatting gaat deze bijeen- j komst de NCB een 70.000 kosten. De leden krijgen rieskosten plus 25 I vergoed. Onbegrijpelijk In een resolutie verklaarde zater dag de bondsraad van de NCB, dat door de maatregelen van de regering tegen de bouw-cao de „vrije loonpoli tiek" in een zeer vroeg stadium in de kiem wordt gesmoord- Het schrappen van de werktijdver korting is moeilijk te verteren voor dc bouwvakkers, maar de NCB had nog meer moeite met de afwijzing van de verhoging van de pensioenpre mie met 1 pet., waardoor de pensioen uitkering van 860 of 900 per jaar zou kunnen komen. De verbetering van de pensioenen is een maatregel voor de toekomst, die thans niet in de consumptieve sfeer ligt en welk soort voorstellen door dc regering bij de loononderhandelingen juist was aanbevolen. De bezwaren van de minister tegen de cao werden schromelijk overdre ven genoemd, omdat de produktivi- teit in de bouw de laatste jaren sterk is gestegen. De verkorting van de ar beidstijd heeft in de winter vrijwel geen effect en 's zomers is de pro- duktiviteit van het laatste uur per dag toch al gering door de lange werktijden yan dit moment en de veelal lange reistijd. De twee extra vacantiedagen vallen tussen Kerst en Nieuwjaar, waardoor de produktie evenmin weinig beïnvloed wordt en de loonsverhoging houdt nauwelijks gelijke tred met de stijging van de kosten van levensonderhoud. De bondsraad van de NCB meende voorts, dat een eventueel resultaat van de werktijdverkorting de werk loosheidsbestrijding nog ten goede had kunnen komen, want juist de bouwnijverheid telt het grootste aan tal werklozen. Via de werktijdver korting kan op de werkloosheidsuit keringen nog bespaard worden. Verstandig T^E christelijke bond van bouwvak kers heeft besloten niet mee te doen aan de demonstratie In Den Haag. W|j vinden dit een verstandig besluit. Wèl gaat men een congres houden. Er wordt in deze tijd veelvuldig ge demonstreerd. Voor allerlei, vaak uit eenlopende zaken gaat men „de straat op". Alsof er geen andere, als regel heel wat doeltreffender middelen tot meningsuiting meer zijn. Over het standpunt van de bouw vakkers in het conflict met de re gering valt trouwens van de zijde van hun besturen méér informatie te verstrekken dan waartoe een de monstratie de gelegenheid biedt. Om het volgende te noemen: Gezegd wordt dat de korte arbeids tijd die men wil al verantwoord is b|j de bereikte hogere produktivl- tcit, zodat voor hogere prijzen niet behoeft te worden gevreesd. Tegelijk echter zegt men in korter werken ruimer werkgelegenheid te zien voor wie thans nog buiten staan. De belde overwegingen kloppen uiteraard niet met elkaar. Maar daarover kan dan nu uitsluitsel wor den gegeven. Niet tijdens een straat- demonstratie. Maar op een congres. Poging tot wurging HAREN De 33-jarige werk loze fabrieksarbeider H. P. uit Groningen, die wordt verdacht van aanranding en poging tot wurging van zijn 6-jarige ach ternichtje, heeft voor de politie te Haren een volledige bekente nis afgelegd. Zaterdag is hij naar Haren overgebracht, na vrijdagavond in Amsterdam te zijn gearesteerd. Uit het verhoor is gebleken dat hij op maandag 19 maart het meisje bij de kleuterschool aan de Oosterweg te Groningen heeft opgewacht. Hij heeft het kind meegenomen naar het huis van zijn moeder, bij wie hij inwoon de. Wetende dat zijn moeder niet thuis was heeft hij ontucht met het meisje gepleegd, 's Middags heeft hij haar op de fiets meegenomen naar Zuidlaren. Daar is hij nog met haar in een café geweest. Rijdende richting Groningen koos hij het pad door de Appel bergen, in de gemeente Haren. Daar heeft hij haar, na haar opnieuw te hebben aangerand, geprobeerd te wurgen met een touw. Speurtocht Toen het kind geen tekenen van leven meer gaf liet hij het achter aan de rand van het bos nabij een pony weide in de veronderstelling dat het dood was. Inmiddels was de Gro ningse politie met een speurtocht be gonnen. P. hoorde dat van zijn moe der en samen zijn zij nog bij de ouders van het kind geweest, waarbij P. zich uiteraard van de domme hield. Het meisje was evenwel slechts be wusteloos geraakt en kwam weer bij. Zij werd gevonden door een landbou wer. Toen P. hoorde dat het meisje nog leefde en met verwondingen aan de hals in het academisch ziekenhuis was opgenomen, nam hij de benen. WARSCHAU In Polen is pro cureur-generaal Ignacy Druski uit 1 de communistische partij gestoten. De zoon van Druski, die lid is van een Joodse vereniging, was door de Poolse pers een van de aanstichters van het recente studentenoproer genoemd. Intussen heeft de Poolse kardinaal Wyszynski zaterdagavond de stu denten om hun „rijpheid en ander zijds hun gematigdheid" geprezen. Hij waarschuwde in een preek te Warschau de autoriteiten dat er met onderdrukking bij de studenten niets te bereiken viel. Het Poolse episcopaat had naar hij meedeelde een door meer dan vijftig leden ondertekende brief aan de regering gezonden waarin stond dat de jon geren „een beetje oprechtheid, een. beetje liefde, een beetje gerechtig heid" verlangen. „Dat is een be scheiden verzoek", zei Wyszynski.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7