Schoolgymnastiek moet meer kneusies dan de cracks dienen immentaar WEEKAGENDA Schoolhoofd D. Voortman nam afscheid van zijn Prof. van der Leeuwschool ief 1 fCOSTEN EN DOEL RECHTVAARDIGEN 3WETENSCHAPPELIJKE BEGELEIDING BI GROFVUIL; OPHAALDIENST. Prettige sfeer kenmerkte de paasvee-tentoonstelling li)R. PLEIJ. leraar lichamelijke opvoeding: ewest Voor GOUD v. d. WATER F. HEIJNEN ...om zéker te zijn Kunstagenda Den Haag LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 30 MAART 1968 :au :n- V ^LEIDEN „De promotor prof. V. M. Geerts eeIjtl de zaak maar liever vóór 1 april afwerken'. L95lpgejaagd door de naderende verkiezingen in Bel- talig („Je weet maar niet wat voor moeilijkheden er w}?ver aan de universiteit van Leuven gaan komen na verkiezingenheeft de heer T. A. Pleijleraar onchctmelijke opvoeding aan het Bonaventura-lyceum dei de Tiitns Brandsma-ido te Leiden, onlangs de vajtttste hand gelegd aan. zijn proefschrift. Ten koste tgakrt de kwaliteit i-s het kennelijk niet gegaan, want heer Pleij (31J, nu de vijfde Nederlander voor bekendL die zich doctor in de lichamelijke woeding mag noemen, haalde de eindstreep \umtna cum lande". Na de heren Van Schagen jud-rector van de Academie voor Lichamelijke WSpvoeding in Amsterdam), Van Zijl (directeur van S Nederlandse Sport Federatie), Hermans (NSF) f Rijsdorp (directeur van de Haagse Academie tor Lichamelijke Opvoeding) is dr. Pleij de vijfde ëderlander, die in het buitenland een universitaire udie in de lichamelijke opvoeding voltooid heeft. nenf Geen toetssteen je Utrechtse emeritus hoogleraar A Buitendijk heeft eens gezegd, anneer er wetenschappelijk ge- I tfTiden in het onderwijs moeten 1 de leraar lichamelijke opvoe- daar op de eerste plaats bij tmoeten komen", erinpaar zit veel waars in", meent „Een leraar lichamelijke 5 eeoeding heeft geen toetssteen, zo- iri iandere leraren. Andere leraren ndinpen aan de hand van de examen- saldltaten zien of zij goed les ge- ïigiipn hebben, maar waaraan moet ieraar lichamelijke opvoeding de iliteit van zijn onderwijs beoor- in? Juist het ontbreken van een ssteen, zoals met andere vakken eindexamen, maakt het in dit |>and des te noodzakelijker dat i wetenschappelijke methoden „Ja, men kan het vreemd en onbevredigend, vinden, maar voor wetenschappelijke vorm ing in de lichame lijke opvoeding moet men nog steeds geheel op eigen kosten naar het. buitenland. Veel geld geven we terecht uit aan lichamelijke opvoeding op de scholen, we hebben dure leslokalen, maar wat heb ben we er voor over om aan de weet te komen, dat al het geld goed besteed is, dat de inspanningen van de leerkrachten leiden naar het doel? In praktisch alle omringende landen wordt het lichamelijk op voeden als vorm van wetenschap gezien en erkend. In België kan men behalve in Leuven aan de uni versiteiten van Luik en Gent lichamelijke opvoeding studerenin Duitsland zijn- er vele mogelijkheden Over Aemrika behoeven we nauwelijks te praten. Gelukkig begint het hier wat te kenteren. Ik heb het vermoeden, dat de Vrije Universiteit van Am sterdam iets kan gaan opzetten met het bio-anato- misch laboratorium van prof. Van Faasen en dat ook de Utrechtse universiteit door invloed van prof. Jongbloed zeer serieuze belangstelling heeft". keU*1 g toe bijbelT Laat zich aanzien, dat binnen nmimfzienbare tijd het Stadsgewest uizeniden van de grond komt. Dat 1, heien volkomen logische zaak. Het ssielöiet minder dan een ontkenning latsgfl de werkelijkheid dit nog te meden tegenhouden. De hierbij be kken gemeenten groeien zo lr elkaar toe, dat het de leef- irheid in dit gewest zou onder- e' lejnen als ieder uitsluitend deed P^Ht in zijn eigen, beperkte terri- ersit^. nofljg js< ze£hirlijk is er provinciaal bestuur- d wo. toezicht op wat de gemeenten jen gaan ondernemen, maar de willjtrale planning vanuit „Den ,verelfcg" betekent niet dat achter as oge blijft wat in dit gewest on- lijdeivenst is en dat gebeurt waar- e enip de streek is gediend. Het zal ilmaclde eerste plaats van de eigen ldbeelatieven moeten komen, geloiet gewest behoudt elke ge- ente haar autonomie. Dat staat |rop. Geen gemeentebestuur t' is zrdt ontslagen van zijn eigen jk eirantwoordelijkheid. Maar die akntwoordelijkheid heeft er nu ie aai dimensie bij gekregen. Er zijn leven die alleen nog gemeen- foruiappelijk effectief zijn te vol ui taren. In de gewestelijke struc- zit feitelijk een stukje hu- aitair beleid van bijbelse oor- ttng: dat ieder niet alleen let- >p zijn eigen belang maar ook dat van de anderen. IS echter geen reden, nu al opr met het hoofd in de wolken gaan lopen. De nuchterheid iedt ,de partners ervoor te lrschuwen dat zwakke ogen- OOuken en beperktheid van blik niet bespaard zullen worden, pen gemeentebestuurder van eek hkvijk, die geroepen is ook de van de Haagse agglome- e te dienen, het in een wat verbfyocerende stemming heeft over stad Rijswijk en haar omlig- fle gemeenten", dan verraadt uitlating een speelse benade- j van de bestuurlijke proble- waarmee deze wellicht nog SjE;:;ij best zijn gediend. Zoals de "xvjijgestie om Zoeterwoude maar veranderen in Zoeterhage als in het daar geprojecteerde istriegebied eenmaal Haagse len: B.*s*r'e®n zouden vestigen. ieet-Vi| het is geen grapje meer als Utr. raadslid in de omgeving van ien serieus bezwaar maakt te- het verbinden van de naam c j|en aan dit gewest. Hij vcr- 5 de naam Oude-Rijn-raad. Dat -Giesstkt in zijn oren minder drei- voor de zelfstandigheid van gemeente, eoiets zegt, heeft nog niet dóór het wachtwoord voor de toe- ling tot het gewest Samenwer- is. De regeling zélf staat er voor dat de een de ander i overspoelt. iets een harmonische ontwik- (ing naar een hecht en even- Chtig gewest in de weg staat, i het beuzelingen. Die moeten (Voorbaat krachtdadig onscha- tjk worden gemaakt. Voor vele ïeentcn is de stad een perma- |te dreiging. Die trekt weg als er op déze wijze iets van zijn 'standigheid wil prijsgeven, jder daarbij zijn individualiteit (verloochenen. 1 »a hanteert om te onderzoeken of de lichamelijke opvoeding leidt tot de doelstellingen, die men zich heeft gesteld. Aan dat wetenschappelijk beoor delen achteraf ontbreekt het in Ne derland nog over de grote linie. Het lichamelijk opvoeden en de school gymnastiek geschieden te veel vol gens meningen en opvattingen". Dr. Pleij heeft een groot gedeelte van zijn proefschrift aan dit euvel ge wijd en gesteld, dat meningen en opvattingen en door verkeerd ge bruik van wijsgerige stromingen moeten worden vervangen door na tuurwetenschappelijk onderzoek, on derzoek van de feiten. Niet de prestaties „De Nederlandse schoolgymnastiek veroordeel ik overigens niet. Ach ter de doelstellingen, zoals die door de meeste leraren gesteld worden sta ik geheel: bewegingsvorming, prestatievorming, sociale vorming en lichaamsontwikkeling. Deze taak stelling vind ik verre te verkiezen boven bijvoorbeeld de doelstellin gen in Amerika, waar het accent naar mijn smaak te zwaar op de prestaties wordt gelegd. In principe vind ik dat verkeerd, want de schoolgymnastiek moet in wezen meer de kneusjes dan de cracks dienen, maar ik zou wel willen, dat wij met onze schoolgymnastiek even zeker te werk zouden gaan als de Amerikanen met hun lichamelijke opvoeding. En die zekerheid is hoofdzakelijk te vinden binnen het natuurwetenschappelijke kader. Het proefschrift van dr. Pleij draagt de titel „De devaluatie van de normaliserende oefeningen in de hedendaagse Nederlandse school gymnastiek. Een onderzoek naar oorzaken en een toepassing van mo tieven". Meer begrijpelijk is het een kritische aansporing om werkelijk (wetenschappelijk gefundeerd) „bij" te blijven op het gebied van de schoolgymnastiek. Het idee van dit proefschrift groeide bij de heer Pleij, toen hij in Zaterdag 30 maart Antonius-clubhuls, 10—17 u.1: ruilbeurs voor verzamelaars. Schouwburg, 8 u.: Fona Jansen met „Hoe meer zielen" (K. en O). L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensoclëtelt. Gehoorzaal, 10 uur: opening autoshow Rijnland. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Maandag 1 april Gehoorzaal, 10 uur: autoshow Rijn land. OEGSTGEEST: Gemeentehuis, 4.45 tot 5.30 uur algemene kennismaking met burg. en mevr. Van Eysinga. Dinsdag 2 april Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pardoeza, Doezastr., 8.30 u.: politiek trefpunt. Kleine zaal Gehoorzaal, 2 u.: afd. Lei den Ver. Huisvrouwen, modeshow door Zurloh Breestraat. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. VOORSCHOTEN: kasteed Duivenvoorde. 8.30 u.: planoduo Gerti Reiner—Ro van Hessen. Woensdag 3 april Techn. school, Haagweg. 7—9.30 u.: ten toonstelling werkstukken. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 u.: K. en O., toneelgroep Centrum met Saved (Edward Bond). Stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 4 april Techn. school. Haagweg, 9—12 en 2—5 u.: tentoonstelling werkstukken. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al len, concert Quadro. Amsterdam. Vrijdag 5 april Techn. school. Haagweg, 912 en 25 u.: tenoonstelling werkstukken. Lammenschansweg 6, 8 uur: Contact commissie Kinderbescherming Leiden en omstr.. drs. M. J. A. van Spanje, psycho loog, over ontwikkelingen in de toepas sing van het pleeggezin. Zaal Koningkerk, 7.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: tie nersociëteit. LEIDEROORP: Hervormde kerk, 8 uur: K. en O., Jegudkamerorkest o.l.v. Henk Brlër. Zaterdag 6 april Techn. school, Haagweg, 9—1 u.: ten toonstelling werkstukken. Schouwburg, 7.30 uur: uitvoering Leidse Balletschool en Balletschool Zoetermeer (Marjolein Brlër). L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensoclëteit. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Tentoonstellingen Rapenburg 73: schilderijen van Charlot te Frauchiger en foto's uit de collectie fotografie en wetenschap (W. Th. Daems en mej. R. van Crevel, Leiden) Leids Academisch Kunstcentrum opening 29 maart. Galerie Van der VILst, Botermarkt 3: wandkleden Jeanne-Marie Bodewes, teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dinsd. tot en met zt. 9 tot 6 uur. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Hat's new Pussycat (18 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Le bonheur (18 Jaar). LIDO (2.30 7 en 9.15 uur): La religieuse (18 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Bonnie and Clyde (18 jaar) REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Gewetenloze plunderaars van Mexico (18 jaar); vrijdag en zaterdagavond 11.30 uur: Het huis der begeerte (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Dagvlinder (18 jaar) TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Tony Ro me (18 jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur bij mo len De Valk. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; vooi patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.30—16 eD 19—20 uur. Voor patiënten in klasse s: naandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten. In bet Delang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks vaD 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8- Ellsabethziekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en '8 avonds van kwart voor V tot half 8; tweede klas. da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot hall 8; eerste klas: dagelijks van hall 12 tot hall 8. Annakllniek Lelden: dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond vaD zes tot zeven. Klassepatlëntendagelijks van half twee tol half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rljnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot hall 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllniek dagelijks van hall 3 tot hall 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van ball 3 tot hall 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag eD zondag van hall 3 tot hall 5; Revalidatie centrum kinderen: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van hall drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot hall 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdaes en zondags geslo ten Tentoonstellingen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Piet de Boer, tot en met 3 april, 's middags cn 's avonds. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: Leids Akademisch Kunstcenrum, grafiek en multiepels van Bonles, Dekkers, Dlb- bets, Koetsier en Struycken, tot en met 12 april, dinsd t.e.m. vrijd. 2 tot 6 uur. Badinrichtingen De gemeentelijke DadlnnchtingeD zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b. maandag -esloten, dins dag 9—11.15 u. en 13.30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag is 30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 a en 13.30—18.45 u., zaterdag 8- 11-15 U en 13.30—16 30 u. Van der Werlstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.16 en 13.30—17.15 u„ donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u., vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u. zaterdag 7.30—11J5 en 13.30- 16.30 U. Dr. Pleij, 31 jaar, is de vijfde doctor in de lichamelijke op voeding in Nederland, sinds vorige week zaterdag. De laat ste jaren woont hij in Zoe terwoude, maar in Lei den, zijn geboortestad, geeft hij les aan het Bonaventura- lyceum en de Titus Brandsma- ulo. Tussen zijn drukke werk kring en de studie door ziet de heer Pleij de laatste jaren ook kans zich actief in de politiek te bewegen. In Zoeter woude leidt hij de fractie van de Vrije Lijst en in D' 66 is hij lid van de landelijke adviescommissie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. „Sport in verenigings verband is er de laatste tijd helaas niet meer bij", vertelt dr. Pleij, die eens in tal van sporten eh Leidse verenigingen een uitblinker was. Hij is ge huwd met oud-zwemkam- pio ene Loes Zandvliet, die indertijd werd gekozen in de Olympische zwemploeg voor Melbourne. zijn twee Belgische studiejaren (na MO in Den Haag in '56) van '56 tot '58 (doctoraal) een goede kans kreeg om de Nederlandse en Belgische schoolgymnastiek met elkaar te ver gelijken. Weliswaar zag de heer Pleij accenten, die hij niet direct zou wil len zien in de Nederlandse school gymnastiek, maar hij werd gefrap peerd door de wetenschappelijke ze kerheid waarmee de schoolgymnas tiek en de lichamelijke opvoeding werden gegeven. „Net als wat ik al over Amerika gezegd heb: bepaalde doelstellingen zou ik niet willen overnemen, maar de manier waarop men werkt wèl. Ze weten wat ze doen, waarom het zó moet, en men is bereid wetenschappelijk onder zoek te verrichten op de uikomsten". Begeleiding In Nederland moeten we ook die kant op, zegt de heer Pleij. Vandaar zijn pleidooi voor opname van de lichamelijke opvoeding in het on derwijspakket van een universiteit. „Daaruit moeten de mensen komen, die de schoolgymnastiek in Neder land, die overigens vakkundig wordt gegeven, wetenschappelijk gaan be- Juwe'ier - Horloger HAARLEMMERSTRAAT 181 Zilveren-Molentoeniooi LEIDEN Op verzoek van Sparta zal de tweede wedstrijd in de eerste ronde tussen LFC en het eerste amateurelftal van Sparta niet dinsdag maar donderdag 4 april worden gespeeld. Assurantiekantoor BOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6%%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar nogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6% LEIDEN De aula van de Prof. van der Leeuwschool zat gistermid dag vol met een groot aantal geno digden, toen de 'heer D. Voortman met zijn vrouw en twee dochters binnenkwam om als hoofd wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid te nemen. De aula was opgeluisterd met vele bloemstukken. Omdat wethouder Sannes door ziekte verhinderd was, mocht burge meester Van der Willigen het spits afbijten. Deze liet heel kort de loop baan van de heer Voortman de re vue passeren. Geboren in 1903 in Den Haag, vertrok laatstgenoemde als jonge onderwijzer naar Roswin kel (gemeente Emmen). Via Den Haag, Aalsmeer, Bergum en Drach ten kwam hij in 1946 in Leiden te recht, waar hij werd benoemd tot hoofd van de toenmalige jongens school aan de Pieterskerkstraat. La ter volgde de Prof. Van der Leeuwschool. „U heeft in belangrijke mate vorm gegeven aan het ulo-onderwijs in Leiden", aldus de burgemeester. Hoewel vakkennis de nadruk heeft, had u ook met de opvoeding van de pubers te maken, maar daar had u geen problemen mee. U heeft hun vertrouwen gewonnen en daardoor had u gezag. Naast de verhouding van de leer lingen noemde de burgemeester het contact met ouders en collega's. Ook leiding geven aan het personeel, het de verhouding met het stadhuis werd bij u gekenmerkt door grote openheid en bereidheid. Namens de gemeente dankte hij de scheidende heer Voortman voor het werk, dat hij in het belang van het onderwijs heeft gedaan. Als tweede spreker voerde dr. J. W. Blom, rector van het Rembrandt- lyceum, het woord. Hij uitte zijn dankbaarheid voor de prettige sa menwerking en de persoonlijke zorg voor de leerlingen. Met name wees hij op de waardevolle adviezen, die de heer Voortman in het kader van de scholengemeenschap heeft gege ven. Namens de hoofden van de open bare ulo-scholen dankte de heer J. L. C. de Wilde het scheidende hoofd voor zijn collegiale omgang. Deze dank werd tastbaar gemaakt met een forse kist sigaren. De heer S. Koopmans deed dit na mens de collega's van de bijzondere ulo-scholen. Wat hem de eerste ont moeting met de heer Voortman op viel was dat het hoofd Voortman past bij het hoofd van de heer Voortman. In een humoristische speech ging hij hier nader op in. Oud-leerling Wim Oudshoorn be lichtte een „buitenschoolse" activi teit Met hart en ziel heeft hij zich ingezet voor de Leidse Korfbalbond, waarbij vooral zijn sportiviteit was opgevallen. De heer A. Lagerweij vertegen woordigde de gemeentelijke schoolsportvommissie. Veertien jaar is het hoofd Voortman actief voor zitter van deze commissie geweest. Bij zijn afscheid is er geen aandacht aan besteed. Dat is een reden temeer om er nu op terug te komen, aldus de heer Lagerwey. Hij overhandigde een kist sigaren. Diaprojector Ook oud-collega Meijer sprak en kele woorden, waarin hij de schei dende Voortman vast welkom heette in de grazige pensioenweiden. Conciërge P. van Rossum van de ulo-school overhandigde (het wordt haast eentonig) een kist sigaren en een bloemstuk. Tot slot sprak de heer P. de Graaf namens de docenten. Hij liet een aantal kleurendia's zien van de oude school aan de Pieterskerkstraat, die de heer Voortman als geschenk kreeg aangeboden, waarna mevrouw M. E. van der Poel-V er degaal dit cadeau aanvulde met het geschenk van de ouder commissie: een diapro jector. Alle sprekers wensten de heer Voortman en zijn vrouw een voorspoedige reis naar Australië, waar het echtpaar een van hun dochters zal gaan bezoeken. brand-, inbraak-, storm- en glasverzekering, wettelijke aan6prake!l|kheid voor particulie ren, ongevallen-, ziekte- en ziektekosten verzekering westblaak 22- raam tel.010-110004* geleiden. Dat zie ik als noodzake lijk zowel vanwege de enorme kos ten van de lichamelijke opvoeding als vanwege het doel: het bevorde ren van de lichamelijke en geeste lijke volksgezondheid". Maandag, buurt 25: Oude Herengracht, Ververstr., Zljlstr.. Oost Havenstr., Dwars Havenstr.. West Havenstr., Ververplein, Haven, Havenkade, Kalvermarkt, Kljf- gracht. Minnebroersgracht, Zuidsingel, Herengracht (beide zijden). Korte en Lange Langestraat. Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, W aardker kplein, Waardkerksteeg. Waardgracht, Oranje gracht, Kaarsemakersstr., Loolerstr.. We- verstr., Vestestr., Gronestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Maandag buurt 27: Breestr., Langeburg, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wotsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornbrugsteeg. Dwarskoorn- brugsteeg, Maar.smansteeg. Mandema- kersteeg, Vrouwensteeg (geheel). Boom- markt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheei). Den Burcht. Burchtsteeg, Nieuwstr., Har- testeeg. Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn (belde zijden), Hoogstr., Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancrassteeg, Ir. Driesenstr., Middelstegracht. Dinsdag buurt 24: Zoeterwoudseslngel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijn dijk), V. d. Brandelerkade, Du Rleustr., Tiboel Siegenbeekstr., Roodenburgerstr., De Mey van Streefkerkstr., Cobetstr., De Ridderstr.. Thorbeckestr.. Wasstr., De Laat de Kanterstr., Cronestelnkade, P. J. Blokstr., Fruinlaan, De Gijselaarstr., Kernstr., Verdamstr., Catharlnastr. Dinsdag buurt 28: Korevaarstr., Plantsoen, 4e Binnenvestgraoht, Rljnstr., Kraaierstr., Havenstraten 2 en 3e, le. 2e en 3e Gortestr., Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstr.. Cahtrljnestr.. Barba- rasteeg, St.Jorissteeg, Koensteeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg. Hogcwoerd, Watersteeg. Plantage, Utrechtse Veer, Veerstr. Donderdag buurt 29: Zijlsingel, Rijnka de, Oosterdwarsstr., Monnikenstr., Van Galenstr., Waardstr., Hermanstr,. Trompstr., De Ruyterstr,, Evertsenstr., Heemskerkstr., Oosterstr., Van Speykstr.. Kortenaerstr., Tasmanstr., Overrljn. Vrijdag buurt 30: Galgewater, Noor- deinde -j- plein, Rembrandtstr., Oude Var kenmarkt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groen- hovenstr., Witte Rozenstr,, Justus Carel- huis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustr.. Vreeswijkstr., Hugo de Grootstr. Bllder- dijkstr. Vrijdag buurt 31: Kort Rapenburg Ka- beljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doeiengraciit, Nonnensteeg, Kofma- kersteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht Katserstr., Bakkersteeg, Molensteeg, Boisotkade. Kampersteeg, Conciëntiestr., Vliet, Douzastr., St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Hout kade, Hoefstr., Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg. Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststr., Zonneveldstr., Pie- terskerkkoorsteeg, Dlefsteeg. Berken- daelstr., Pieterskerkgracht, Ple- terskerkstr., Pieterskerkhof, Papen gracht. THEATER EN CONCERT: Maandag 1 april: Mauritshuis, 8.15 u. Hamburger Kammertrio. Dinsdag 2 april Schouwburg 8.15 u. Ned. Comedie met „De Vrek"; Conservatorium voor Muziek 10 uur nam. Multi-Media-ManifestaUe van The Free Community of the Global City of peace and pleasure; Diligentie 8.15 u. Ned. Bla zersensemble: Joseph's Place 10.30 u. nam. cabaret Comlque (Wik Horn) met „Angels en Seksen": Paviljoen-theater 8.15 u. stu denten V.U. Amsterdam en Kabbatoir, H.A.V.V.V. Nijmegen, cabaret; Delft Nieuwe Kerk 7.30 u. Mattheós-Passion. Woensdag 3 april Schouwburg 8.15 u. Eu ro-Studio met „Llebelei"; Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comique (Wik Horn) met „Angels en Seksen": Kurzaal 8.15 u. Res. Orkest met Rudolf Flrkusny piano: Pavil joentheater 8.15 u. Studenten V.U. Amsterdam en Kabbatoir H.A.V.W.. Nij megen, cabaret; popptentheater Guido van Deth 2.30 u. „De gouden and"; ppppentheater Frank Kooman 2.30 u. „Mimi, de wonderkant". Donderdag 4 april Diligentia 8 u. Ver. Kamermuziek. Quartetto dl Roma (piano): Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comiquè (Wik Horn) met „Angels en Seksen"; pavlljoentheater 8.15 u. studenten V.U. Amsterdam en Kabba toir H.A.V.V.V. Nijmegen, cabaret. Vrij dag 5 april Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „Yerma"; Diligentia 8.15 u. Westned. Symphonie-Orkest met Marcello Heuclin plano: Kurzaal 7 u Mat theós-Passion (Haags Toonkunstkoor. Chr. Haags Knapenkoor, Res.-Kamerorkest) Micro-theater In de Steeg 21 u. cabaret Salvo met „P.st" en cabaret-chantant (Inge Tielman); Paradijs (in Schouwburg) 23.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragenBrecht II"; paviljoen- theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het treurige lied van het rticste café"; theater Matrijs (in Diligentia) 8.30 u. ca baret chantant Harlekijn van Herman van der Veen: Micro-theater In de Steeg 9 u. nam. cabaret Salvo met „Psst" en cabaret-Chantant (Inge Tielman): Paradijs (ln Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragen. Brecht II": Paviljoentheater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het 'treurige lied van het trieste café"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. „Sophnonijnus, hel wijze konijn". FILMS; Apollo „De vijf gouden dra ken" (14); Asta „Les Jeunes loups" (18): Bijou „Le Bonehur" <18); Camera „De nacht van inspecteur Tibbs" (14); Cineac nieuws, tekenfilm en documentaire „Nepal" (a.l.): City „Red een huwelijk en verknoei je leven" (14): Corso „Maigret op Pigallc" (18): Du Midi „De getemde feeks" (14); Euro Cinema „The sound of music" (a.l.): Flora „Stiletto gangsters" (14); Hollywood „Moord en doodslag" (18); Krlterion „Le vlol" (18): Metropole „On geremde driften" (18): Odeon „James Bond 007" (14): Qlympla „Inspecteur Clouseau slaat weer toe" (14); Passage „Het rode kaperschip" (14); Rex „Bonnle en Clyde (18): Roxy „Nick Carter keert terug" (14); Seinpost „Veel liefs uit Moskou' (14); Studio de Luxe „Met jouw tanden in mijn nek" (18); Studio 2000 „Vlva Maria" (14); Thalia „Niet over mijn lijk" (14): De Uitkijk ..Darling" (18); West-End „Te heet om aan te pakken" (18). ROTTERDAM Heybroek en Co's Handelsmaatschappij N.V. stelt aan deelhouders voor over het boekjaar 1967 een onveranderd dividend van 11 procent uit te keren. LEIDEN Mede door het prachtige weer, dat voor een prettige sfeer zorgde, is de gisteren gehouden Paasvee-tentoonstelling bijzonder goed geslaagd. Een andere positieve factor was het hoge aantal inschrijvingen Het was een uitgelezen collectie dieren. Voor de algemeen kampioen zorgde J. Knoop uit Nieuw-Vennep. Algemeen reserve-kampioen werd de inzen ding van J. Zandvoort uit Leiden. Voor de kampioen roodbont zorgde C. v. d. Stelt uit Abbenes en voor de kampioen zwartbont G. C. Daaleman te Rijpwelering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3