Jeugdparlement zal zich behoorlijk gedragen EEKAGENDA r- Woensdag 3 april La religieuse -serieuse film over kloosterleed LANFERS ferlenka REGENMANTELS 39,50 - 49,50 59,50 lerlenka 5P0RTJACKS io 7 c BAD- EN STRANDKLEDING Bonaparte Nieuw kantoorgebouw voor Boerenleenbank aan de Stationsweg li MC O N.V En wil terug naar de raadzaal BRUGGENBOUW IN FORTUINWIJK PIERROT Ruilbeurs in het Antonius-clubhuis TUSSEN IDE BLADZIJDEN L.J.P. DOET UITSPRAAK OVER JOHNSON Gids voor het Leids archief Ds. Bouter beroepen in Hilversum 19,75 Zondagmorgengesprek in de Rijnlandflat WWf LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 29 MAART 1968 TAPIJT LEIDEN Het Leidse Jongerenparlement (LJP) wil terug naar de raadzaal van het stadhuis. En het is bereid te beloven dat de leden zich er behoorlijk zullen gedragen. Een motie van deze strekking heeft het LJP gisteren aangenomen, die was ingediend door de PvdA-jongeren- fractie. Vorige maand was er een conflict ontstaan tussen het LJP en het gemeentebestuur omdat de raadzaal en de tribune in verregaande staat van vervuiling waren achtergelaten. B. en W. verboden daarop het gebruik van deze zaal en verwezen de jeugdige parlementariërsnaar de veel kleinere trouwzaal. van het UP: zij geeft meer de voorkeur aan een meer losse dis cussie en gezellig gepraat. Na het verbod van B. en W. had de PSP- jongerenfractie al een brief naar het college gestuurd, waarin in minder vleiende termen het verbod werd afgekeurd. Alleen de PSP-fractie stemde te gen omdat ze de motie wat „te vriendelijk" vond. PSP'er Jan Boer zei dat de jongeren „een andere mentaliteit" hebben en vond dat de motie een verlicht despotisme onderstreept. Over het algemeen is de PSP-fractie niet gelukkig met de strikt parlementaire werkwijze Vrijdag 29 maart jehoorzaal. 8.30 uur: Lentefestival stu ntenverenigingen. toneelgroep Theater .Hooggeëerd Publiek" (Peter Hand- ichouwburg, 8 u.: Fons Jansen met koe meer zielen" (K. en O.). H.J.-gebouw Levendaal 101: tienerso- telt. Lakenhal. 7.30 u.: ledenverg. d-Lelden, drs. M. L. Wurfbain, dir. kenhal, over portretten in Leiden, oyer Gehoorzaal. 8 uur: fllmlezing afd. den Chr. Reis-Verenlging. Vredeskerk Bruggravenlaan, 8 uur: prof H. Berkhof over de komende ver- ring van de Wereldraad van Ker- te Uppsala. 1EGSTGEEST Gemeentecentrum tweg. 8 uur: concert, Ingrid Schrö- ijl r. sopraan: Marry Jongsma, hobo; ve irman Olij, fagot en Egbert van Goor. iel. Zaterdag 30 maart intonius-clubhuis, 10—17 u.: ruilbeurs verzamelaars, ichouwburg, 8 u.: Fons Jansen met oe meer zielen" (K. en O). .H.J.-gebouw, Levendaal 101: mldden- clëtelt. 10 uur: opening autoshow schaaksoc. Palamedes. Maandag 1 april jhoorzaal. 10 uur: autoshow Rijn- 1EGSTGEEST: Gemeentehuis. 4.45 tot uur algemene kennismaking met j rg. en mevr. Van Eysinga. j Dinsdag 2 april tadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- ids Ned. Gemeenten, Ireestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. lignatiecentrale. Pardoeza, Doezastr., I u.: politiek trefpunt. °e :ieine zaal Gehoorzaal. 2 u.: afd. Lei- V n Ver. Hulsvrouwen, modeshow door rloh Breestraat. Gehoorzaal. 8 uur: sidentie-Orkest. 'OORSCHOTEN: kasteel Duivenvoorde, u.: pianoduo Gertl Reiner—Ro van echn. school. Haagweg, 7—9.30 u.: ten- instelling werkstukken. 'leterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Ichouwburg. 8 u.: K. en O., toneelgroep ntrum met Saved (Edward Bond), itadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur sociale idsvrouw. Donderdag 4 april »chn. school, Haagweg. 9—12 en 2—5 tentoonstelling werkstukken, lehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al- i. concert Quadro, Amsterdam. Vrijdag 5 april fechn. school, Haagweg. 9—12 en 2—5 tenoonstelllng werkstukken, j .ammenschansweg 6, 8 uur: Contact- .immLssie Kinderbescherming Leiden en istr., drs. M. J. A. van Spanje, psycho- ig, over ontwikkelingen in de toepas- ng van het pleeggezin, laai Koningkerk, 7.30 u.: ruilclub voor rzamelaars. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie- ilëtett. Zaterdag 6 april ■'echn. school. Haagweg, 9—1 u.: ten- instelling werkstukken. Ichouwburg, 7.30 uur: uitvoering Leidse lletschool en Balletschool Zoetermeer n< arjolein Brlër). -.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mldden- ouderensociëteit. 1EGSTGEESTHet Witte Huis, 2 tot Ou.: schaaksociëteit Palamedes. Tentoonstellingen tapenburg 73: schilderijen van Charlot- Frauchiger en foto's uit de collectie lografie en wetenschap (W. Th. Daems Hg nel. R. van Crevel, Leiden) Lelds ademisch Kunstcentrum opening 29 aart. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3. indkleden Jeanne-Marle Bodewes. teke- al] neen Meindcrt Volkers en poppen Maja H CAM Films .MERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Hat s new __ycat (18 jaar): vrijdag- en zaterdag- ond 11.30 uur. Le bonheur (18 jaar). -1DO (2.30 7 en 9.15 uur): La rellgleuse jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur)- Bonnie and 'de (18 jaar) REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Gewetenloze inderaars van Mexico (18 jaar); vrijdag- zaterdagavond 11.30 uur: Het huis der gcerte (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Dagvlinder jaar) TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Tony Ro- (18 jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek. Haven 18. tel. 20085 rterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breast Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen hulsarts 5 maal 2. Mobiel A.N.W.B.-kantoor bij mo- Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vijui patiënten In klasse la, tb en ie dagelijks 1030- 11.30 14.3016 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse 3: naandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 i5- 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepat.iënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 jaar olet wordeD toe gelaten In net oelang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een paUënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van IJ tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 6 Ellsabethziekenhuts Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdeilng dagelijks van 3 tot 4 en s avonds van kwart voor tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tol 3 en kwart voor 7 tot hall 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllmek Leiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdVid van zeven tot acht. ALPHEN-RIJnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half a op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng. dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3 Musea ea Hortus Museum Volkenkunde Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur Museuro Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van t tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel' op werkdagen van to tot u.: zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 en van tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- Tentoonstellingen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Piet de Boer, tot en met 3 april, 's middags en 's avonds. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: Leids Akademiscb Kunstcenrum, grafiek en multlepcls van Bonies. Dekkers. Dib- bets. Koetsier en Struycken. tot en met 12 april, dinsd t.e.m. vrijd. 2 tot 6 uur. Badinrichtingen Dc gemeentelijke oacunrichtlngen zijn op de volgende tijden geopende Lindestraat 1 b maandag -esloten, dins dag 9—11 15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag •—li 15 u. en 13.30-18 45 u.. zaterdag 8- 11.15 u en 13 30-16 30 u. Van dei Wertstraai 59 maandag er dinsdag gesloten, woensdag 8—I1J5 er 13.30-17.15 u.. donderdag 8.30—UJ5 er 13.30-18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30—18 46 u. zaterdag 720—11.15 en 13.3#- 16.30 u. Burgemeester Het in de trouwzaal behandelde onderwerp was het probleem van de gekozen of benoemde burge meester. Het bestuur had hiervoor een onafhankelijke woordvoerder, de student F. de Gou, aangetrok ken die de rol van minister van binnenlandse zaken op zich nam. Hij bepleitte een benoemde burge meester. Een gekozen burgemeester zou volgens hem een voorwerp van politieke touwtrekkerij worden. Ook het politiebeleid wilde De Gou bij de burgemeester houden en niet naar de bevoegdheden van de ge meenteraad overhevelen. Tegen verklaarden zich de PSP- en PvdA-fracties, en ook de voor het eerst optredende radikale groe pering. De overige groeperingen waren vóór een benoemde burge meester. Niettemin werd de nota van de „minister" verworpen van wege enige ondergeschikte punten. De KVP'ers dienden toen een motie van dezelfde strekking in die werd aangenomen met 17 voor en 11 te gen. Ook de enige CPN'er ging met de liberale en confessionele voor stemmers mee. De overige voorstellen werden verworpen: een PSP-motie die de nadruk legde op de inspraak van het volk; een CHU-voorstel dat de burgemeester de verantwoordelijk- Officiële publikaties Schadevergoedingsverordening Procedureverordening: Planschadevergoeding. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat gedurende drie maanden voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 112), ter lezing zijn ne- dergelegd de door de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 18 maart 1968 vastgestelde: a wijziging van de schadevergoe dingsverordening, regelende de toekenning van vergoeding we gens schade, voortvloeiende (o.m.) uit een stedebouwkundige maat regel, welke is vastgesteld over eenkomstig de op 1 augustus 1965 vervallen Woningwet 1901; b. verordening tot regeling van de procedure bij toepassing van ar tikel 49 der Wet op de Ruimtelij ke Ordening, betreffende de ver goeding van schade, voortvloeien de uit een stedebouwkundige maatregel, welke is vastgesteld overeenkomstig die, op 1 augustus 1965 in werking getreden wet. tafelklok-ken JUWELIER HORLOGER maarsmansteeg 21 lelden tel. 20778 heid voor het politiebeleid wilde afnemen en overbrengen naar de hoofdcommissaris van politie. LEIDEN De Raiffeisenbank „Leiden-Oegstgeest" hield de jaar lijkse ledenvergadering. Het jaar 1967 was voor de plaatse lijke bank een periode van sterke toeneming van het betalingsverkeer. De debetrente kon, ondanks de gestegen kosten van de be- drijfshuishouding, op laag niveau worden gehouden. Voor 1968 is een voorzichtig opti misme gerechtvaardigd. De ruimte die nu beschikbaar is in het hoofdkantoor aan het Rapenburg is veel te klein geworden. De bank heeft de beschikking gekregen over het pand van de voormalige rij wielstalling „Cito" aan de Sta tionsweg, waar een geheel nieuw en modern kantoorgebouw zal verrij zen. LEIDEN De ruilclubs Ko- ningskerk en Boshuis zullen in sa menwerking met de afdeling Leiden van „De Verzamelaar" morgen, za terdag 30 maart, in het Antoni- usclubsuis een grote ruilbeurs hou den: postzegels, munten, lucifermer- ken, prentbriefkaarten enz. De zaal is open van 10 tot 17 uur. t "i 55 LIDO ,Xo religieuse" is de veelbesproken film van Jacques Rivette, gemaakt naar een boek van Diderot. Tot alle deining heeft vooral het aanvankelijke verbod aanleiding gegeven. Nu is het begrijpelijk, dat vooral van bepaalde rooms-katholieke zijde weerstanden tegen de film be staan. Het kloosterleven is name lijk ernstig in het geding. Maar wat de film aan feitelijkheid toont, is in vergelijking met wat men tegenwoordig aandurft, voor hen die er sensatie in zoeken ech ter niet schokkend. Wie dit werk „beleeft" moet be denken dat het verhaal zich afspeelt in de tweede helft van de achttien de eeuw, waarin men dochters kon „veroordelen" tot het kloosterleven tegen wil en dank. Zo'n dochter wordt door Anna Karina overtuigend gespeeld als een gezonde jonge vrouw, die met de kloosterleiding in conflict komt en daar zwaar, in de naam van God, voor moet boeten. Het criterium van dit alles ligt toch wel in het feit, dat deze film nog eens duidelijk accentueert, dat men zich niet bevrijdt van zonde door in een klooster te gaan. Want men brengt zichzelf mee, en dat geldt voor de anderen ook. De film is knap gemaakt, met de nodige piëteit en decentie. De moeite waard. Tony Rome TRIANON Behalve spionnen en geheimagenten zijn ook privé- detectives bij - sommige regisseurs erg gewild om in hun film een cen trale plaats in te nemen. Zo ook in de film „Tony Rome", waar Frank Sinatra onder het motto Frank Si natra is Tony Rome, zich van deze taak kwijt. Hij doet dit op uiterst deskundige wijze. Onverstoorbaar en zonder zich ook maar van één vrouw iets aan te trekken, bijt hij zich vast in zijn prooi. Als privé-detective, die vaak meer op een cynische bloedhond lijkt dan op een mens van vlees en bloed, opereert hij op zijn eigen houtje. Hij roept alleen de hulp van de politie in, als hij er niet meer buiten kan. Jammer dat het verhaal erg rom melig is. Het is een opeenstapeling van vechten, schieten en moorden, waaruit Frank Sinatra echter toch nog wijs weet te worden. Als hij aan het eind zich dan ein delijk welverdiend aan de liefde wil gaan wijden, laat zijn roodharige vriendin hem in de steek. Maar ook dat laat hem koud. Rommeligj. Nog wot nieuws. Pussycat CAMERA In een draaikolk van gekleurd gesol met seks en beddela- Anna Karina in de film „La religieuse". kens speelt Peter O'Toole de blauw en kinderogige man vol he-seks die belaagd wordt door iedere rok, die in zijn buurt komt. Samen met zijn psychiater Fassbender (Peter Sellers) komt de argeloze Michael James in een opeenhoping van netelige en kolder achtige hoela-hoep-scènes terecht. Michael raakt maar steeds verstrikt in allerhande door hem nauwelijks gewenste affaires, ter wijl hij bij zijn psychiater juist steun zoekt om tot een normaal hu welijk te komen met zijn verloofde Carol Werner (Romy Schneider). Het is komedie zoals die in Ame rika worden gemaakt maar zij stijgt toch gelukkig wel boven haar mid delmatige soortgenoten uit in mo menten van ware humor. De regie werd gevoerd door Clive Donner. Hij heeft er een kijkspel van ge maakt. dat in ieder geval geen vaart mist en waarin de ene situ atie al absurder is dan de andere. (Amerikaanse komedie). Geivetenloze plunderaar! REX Met „De gewetenloze plunderaars van Mexico" heeft de Italiaan Damiano Damiani zijn eerste western gemaakt. Eerder de buteerde hij met de in ons land veronachtzaamde poëtische film „Isola di Arturo." Al is de wild-west-film van Da miani niet van het formaat van John Ford's „The Quiet Man" en „Cheyenne Autumn", zijn film boeit voortdurend. Er is een goed en vlot verhaal met niet-overdreven hel dendaden, waarbij men kan genie ten van sterke karakter-rollen. De opnamen van de natuur zijn prachtig: weidse panorama's van het ruige bergland, waarin de mens nietig is. Wel vallen er doden als mussen maar dat past in het kader van deze „bloed-en-tranen-film." (Italiaanse western). Het geluk CAMERA (alleen vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur) „Le Bonheur" is de bekende film van- Agnes Varda, waarin de hel ten to nele wordt gevoerd in de vorm van een in pasteltinten geschilderd pa radijs. Men ziet een steriel geluk dat slechts eigenliefde als basis heeft en daardoor één van de erbij betrokkenen ten ondergang voert. Varda geeft op suikerzoete manier een striemende veeg uit de pan aan het oppervlakkige liefdesleven, dat in de partner niet meer ziet dan een object. (Fondant bestaan ontmaskerd). Het huis der begeerte REX (alleen vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur) „Het huis der begeerte" is een misleidende titel voor een gangsterverhaal. De vlag dekt dan ook de lading niet. Deze Franse produktie is een thriller met alles er op en er aan: spanning, seks, sadisme, schietpartijen en ten slotte misdadigers die ten val ko men. Als de film niet enkele verrassen de wendingen vertoonde en een goed slot had zou het een cliché-produkt geworden zijn, maar nu wordt hij nog juist gered van een té grote middelmatigheid. Max Pecas die het scenario schreef en de regie voerde is erin geslaagd een onderhoudende film te maken die de aandacht toch wel vast houdt, alle bezwaren die men tegen het genre kan hebben ten spijt. (Harde gangsterfilm). Prolongaties STUDIO „Dagvlinder" van ta boe-omverwerper Bunuel is een boeiende film over een bizar gege ven. Hoofdfiguur is een vrouw met masochistische dromen en een dub belleven, waarbij droom en werke lijkheid niet uit elkaar zijn te hou den. Vierde week. LUXOR „Bonnie en Clyde". Onderscheidt zich in zijn onbenul ligheid en stupiditeit in vrijwel niets van de gebruikelijke gangster films waarmee de bioscopen worden overspeeld. Derde week. Als lid van het bestuur werd de heer L. Snoeker herkozen, als lid van de raad van toezicht de heer J. v. d. Gevel. De directeur lichtte enkele bedra gen van de balans nader toe. De omzet steeg met f 47.000.000 tot een bedrag van f373.000.000. De spaar gelden stegen met 12.9 pot. exclusief de rente tot f 21.000.000. Op de on roerende bezittingen kon een groot bedrag worden afgeschreven, waar na nog een winstsaldo van f50.753.26 resteerde. Dit bedrag zal aan het reservefonds worden toegevoegd. De nieuwe excelsior signaal Iaat zien wanneer de stofzak grou noiwging nKU i: EXCELSIOR SIGNAAL NIEUWE RIJN 29 - 32 LEIDEN TELEFOON 24244 LEIDEN Volgens een deel van het Leidse Jongerenparlement is president Johnson een oorlogsmisda diger. Deze uitspraak heeft het LJP gisteravond in het Leidse stadhuis gedaan. Een motie van deze strekking werd door de PSP-fractie in stem ming gebracht en aangenomen met 17 tegen 7 stemmen bij 2 onthoudin gen. Vóór de motie stemden de fracties van de PSP, PvdA, Radika- len en CPN en enige leden van de jongeren-KVP. Tegen waren de libe rale JOVD, de CHU- en ARP.jonge- ren en de overige KVP-ers. De PSP-fractie liet een pamflet in -de zaal circuleren met de tekst „Johnson oorlogsmisdadiger", van hetzelfde model als de politie op verscheidene studenten kamers in beslag heeft genomen. De leden wer den uitgenodigd op dit verboden stuk papier hun handtekening te zetten. LEIDEN Komende week begint het Voorschotense aan nemingsbedrijf gebr. Overdevest in dc Fortuinwijk nabij de Voor- schoterweg met de bouw van twee voetgangers- en fietsers- bruggen voor de aanneemsom van f 99.600, in opdracht van de directeur gemeentewerken. De eerst te bouwen brug zal de Apollolaan verbinden met de Churchill-laan, vijftig meter van de Voorschoterweg. Deze ver binding zal aansluiten op de tunnel onder de Voorschoter weg, die in de middenberm van de Churchill-laan uitkomt, Zowel de tunnel als de brug hoopt men in september in ge bruik te kunnen stellen. De tweede brug komt over de vijver die de noordelijke afschei ding vormt van het toekomstige Fortuinpark langs de Voorscho terweg. Zij wordt gebouwd in het coachpad van het te graven Korte-Vlietkanaal. Beide bruggen, die zijn ont worpen door de afdeling nieuw- bouwbruggen van gemeentewer ken, zijn ongeveer 7.35 m breed en hebben een overspanning van ca. 10 m. LEIDEN De gemeente-archi varis, mejuffrouw mr. A. J. Ver- prille, heeft een (in een aantrek kelijke omslag gevatte) „Gids voor de gemeentelijke archiefdienst" sa mengesteld. Hierin is onder meer ene volledige lijst opgenomen van alle aanwezige archieven. Verder bevat de gids algemene In lichtingen over doel van de archief dienst, de hulpmiddelen en de dienstverlening in de studiezaal alsmede aanwijzingen voor de be zoekers. Het is te verwachten, dat deze gids de band tussen archiefdienst en bezoekers zal verstevigen en dat hij het gebruik van de vele mogelijkhe den van liet archief zal stimuleren. VOOR GERO CASSETTES Juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Ds. H. Bouter, predi kant van de Hervormde Wijkgemeen- te Boshuizerwijk, heeft een beroep ontvangen van de Herv. Gemeente te Hilversum. Ds. Bouter is beroepen In de vacature van ds. G. Wassenaar (Maranathakerk), die om gezond heidsredenen naar een kleine ge meente in Friesland vertrekt. DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDINGEN Zojuist ontvangen: alle bekende merken alle moderne kleuren *J#yf J ferlenka DAMESPANTALONS TWINSETS (scheerwol) BREESTRAAT 53 LEIDEN TEL. 21931 LEIDEN In de recreatiezaal van de Rijnlandflat, Bachstraat. wordt zondagmorgen half elf voor bewo ners van Leiden-Zuid-West een gesprek gehouden over het onder werp: Het Passieverhaal is Goed Nieuws. Dr. G. P. L. Schoonheim zal dit thema, mede n.a.v. de uitvoering van Bach's Mattheüs Passion door Ex Animo, inleiden Om kwart voor twaalf wordt de discussie geëndigd. De bijeenkomst is geen kerkdienst. Experimenteel Kerkewerk wil na melijk iedere belangstellende van welke geloofsovertuiging of le vensbeschouwing ook, gelegenheid geven zich uit te spreken. De kerk zoekt wegen om haar methoden te moderniseren. Experimenteel Kerkewerk tracht hierin een bijdrage te leveren. Bij de ontvangst om half elf wordt de bezoekers een kopje koffie aange boden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3