OEGSTGEEST MOET EEN SOORT PARADIJS ZIJN aad Oegstgeest besprak flatbouw van Buiteniust FONS JANSEN: CABARET TUSSEN DE PUINHOPEN Boumanweg wordt rechtgetrokken Parkeergelegenheid in de Oranje wijk wordt beter I! Wegrestaurant L.dorp komt begin 69 klaar Afscheid jhr. Van Eysinga Mini nimum Chr. onderwijs Oegstgeest: School Kamperfoelielaan met augustus hard nodig Ruime speelplaats bij het molentje Ds. Brancls preekt in Geref. kerk D.E.V. op weg naar de 100 leden Raad Zoeterwoude akkoord met grondverkoop Aprilfeesten Zoeterwoude e na ongeval uit water gered Raadslid vraagt extra vuildienst Leidse jongen (14) onder vrachtauto Hoger dividend van Nïllmij Varende kwekerij ook in Leiden Burgerlijke stand van Voorschoten lllEUWE LEIDSE COURANT 15 VRIJDAG 29 MAART 1968 (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLUIS Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga heeft gisteren by zijn afscheid van Hellevoetsluis duidelijk zyn ongenoegen Dver de slechte verkeersverbindingen op Voorne en Putten kenbaar gemaakt. Vóór de burgemeester voor de laatste maal in een raads vergadering het woord kreeg was hy toegesproken door enkele raads leden en wethouder P. Rietdijk. Deze deelde mee dat de raad had be sloten jhr. Van Eysinga de eremedaille in zilver van de gemeente toe te kennen. De burgemeester stelde dit bijzonder op prijs. „Hierin is het gehele afscheid samengevat. Als het niet onhoffelijk was zou ik verder niets meer zeggen. Het is verschrikkelijk aardig dat ik nu zelf opgenomen jen ik het kleine clubje mensen dat deze onderscheiding heeft gekregen". Alle raadsleden feliciteerden de gemeente Oegstgeest met deze nieu we burgemeester. De heer Kieviet neende dat dit voorrecht in Oegst geest gehonoreerd dient te worden net een geschikte ambtswoning. Het college van B. en W. van. Degstgeest was ook aanwezig. Gememoreerd werd dat Hellevoet- sluis niet veel meer was dan een juinhoop, toen jhr. Van Eysinga er n 1949 werd benoemd tot burge meester. „Uw opdracht was de scha de te herstellen en de opbouw ter hand te nemen. U heeft de moed ge had eraan te beginnen en de opbouw te voltooien", aldus het raadslid W. Boot (soc.). De heer A. P. van Geijst (lib.) zei dat Hellevoetsluis en Van Eysinga een begrip zijn geworden. De heer A. Verhulp, die sprak na mens de prot.-chr. fractie, noemde de scheidende burgemeester een openhartig en gastvrij mens. Waarnemend burgemeester P. Rietdijk meende dat het vertrek van burgemeesters op Voorne en Putten in „de lucht hangt". U krijgt nu een gemeente waar geen slechte verbin- lingen zijn, geen vuile lucht is, geen Maasvlakte dreigt. Voor iemand die uit Hellevoetsluis komt moet dat een soort paradijs zijn. Namens de wet houders bood hij de burgemeester een radiotoestel aan. Mevrouw Van Eysinga kreeg een foto van de ambtswoning in Hellevoetsluit. De raadsleden offreerden een staande schemerlamp. In zijn dankwoord releveerde bur gemeester Van Eysinga enkele mar kante punten uit de 19 jaar dat hij in Hellevoetsluis was geweest. Over de samenvoeging van gemeenten merkte hij op dat dit financieel nooit een voordeel is, maar veel meer een faillissement betekent voor de nieu- gemeente. Vooral wanneer er sprake is van een snel groeiende plaats. Even schonk! hij aandacht aan hét leefklimaat in het Rijnmondgebied. [,Er is een minimüm aanM-eeréatie- grond. Op dit stuk moet nog veel ge beuren, maar er is geen geld voor. Rotterdam is wait recreatiegrond per inwoner betreft het slechts bedeeld in West-Europa." Namens het gemeentepersoneel sprak gemeentesecretaris A. J. Derk- sen. Burgemeester P. J. Bliek van Spijkenisse voerde het woord na mens de burgemeesterskring. Ver der werd de burgemeester toege sproken door burgemeester N. P. Kremer van Zuidland namens de BB-kring; W. A. J. P. Valkenier namens de Koninklijke Marine, M. C. van Keule, namens de stichting Nationaal Brandweermuseum, dr. H. M. Matter, Geref. predikant, namens de kerken, J. C. van Dorsser en A. C. van den Ban namens de polders „Oude en Nieuwe Struyte" en „Nieuw Helvoet en de Quack", L. Lageweg, namens de stichting Ge zinsverzorging, de Stichting voor maatschappelijk werk, het Groene Kruis en de commissie fokveedag, W. Lingbeek, oud-raadslid, S. J. H. Hartsema, president-kerkvoegd van de Hervormde Gemeente, A. Oud- kerk, namens de bijzondere school „Het Kompas", J. Bal, namens de jeugdverenigingen en C. Ligtenberg namens de stichting recreatiecen trum „Nieuw-Helvoet". Opening boekenzaak OEGSTGEEST Morgen opent het echtpaar Rozelaar in het winkel centrum Lange Voort zijn nieuwe boekenzaak. De oude winkel in de Burgemeester de Kempenaerstraat is voorlopig wegens reorganisatie gesloten. Vanmiddag recipieerde het echt paar Rozelaar in de nieuwe zaak. OEGSTGEEST In onderwijskringen vraagt me.n zich met zorg af of het mogelijk zal zijn op verantwoorde wijze de stichting van een tweede protestants-christelijke lagere school aan de Kamperfoelielaan door te zetten, nu de bouw van de derde openbare school zeer verlaat is. De prot.-chr. fractie heeft zich hierover per brief tot het college van B. en W. gewend. De gemeente heeft al enkele jaren geleden medegedeeld tot medewer king bereid te zijn bij de stichting van een christelijke, lagere school (dépendance Hofdijckschool) aan de Kamperfoelielaan. Daarna werd de bouw van drie noodlokalen toe gezegd. Deze drie lokalen werden echter direct na het gereedkomen (tijdelijk) in gebruik gegeven aan de R.K. Jena-school. Slechts doordat inderhaast een vierde lokaal werd bijgebouwd, konden de betrokkenen alsnog aan de Kamperfoelielaan be ginnen, zij het met niet meer dan één klas. Voor de nieuwe cursus zijn echter OEGSTGEEST De bouwplannen van de woningbouwvereniging „Buiteniust" ten oosten van de Irislaan hebben in de raadsvergadering van gisteravond ("die een klein half uur te laat begon omdat het college van B. en W. niet op tijd uit Hellevoetsluis terugkeerde, waar burge meester T. A. J. van Eysinga officieel afscheid nam) hebben de tongen in beroering gebracht. De knelpunten lagen voor de meeste raadsleden in, zoals de heer Stapel (lib.) het aanduidde, het sociale en het finan ciële vlak. De sociale kant van de zaak, de >ouw van 168 flatwoningen met een luurprijs van f 160 a f 170 per mnd. :ou naar de mening van de heren ^agas (soc.), Van Weizen (prot-chr) m Brouwer (prot-chr) zeer gediend :ijn omdat een groot aantal van de ninist draagkrachtige woningzoe kenden tegelijk zou zijn geholpen. )e heren Stapel, Dorgelo (lib), Camsteeg (prot-chr) en Aldershoff prot-chr) twijfelden echter aan de vaarde van de gemeentelijke lijst J'an woningzoekenden voor wat be reft de categorie van de laagste aren. Zij waren van oordeel dat een Jeter inzicht in de werkelijke wo- ïingbehoefte zou kunnen worden 'erkregen, door de ingeschrevenen e rangschikken naar hun inkomens. ,Aan die gegevens kunnen we heel noeilijk komen", voerde loeobur- [emeester Van der Voet aan. De f 210.800 die de gemeente min- ler in de kas van het grondbedrijf jntvangt als „Buiteniust" de flats Jouwt, zat vooral de heren Stapel, )orgelo, en Kamsteeg dwars. Zij Irongen er dan ook op aan dat niet illeen met de woningbouwvereni- [ing, maar ook met andere geïnte- esseerde ondernemers wordt on- ierhandeld. De heer Aldershoff vond iaarentegen dat dit offer moet wor- len gebracht als daarmee een gToot leel van de werkelijke woningnood wordt opgeheven. Geen voorkeur Andere beleggers hebben voor het Jroject weinig of geen belangstelling leelde wethouder Van der Voet nee. De raad machtigde ten slotte net 11 tegen 3 stemmen B en W ot onderhandelingen met Buiten- ust zonder tevoren voorkeur voor ién bepaald plan van de vereni- (ing uit te spreken (waartegen de leer Brouwer, prot-chr zich had jekeerd). Met de overige voorstellen was R&D SNELBEHANG nu ook verkrijgbaar bij: Verfhandel Schoneveld De Kempenaerstraat 71. Oegstgeest. Tel. 50105 - 54218 men nog enkele uren in touw, voornamelijk financiële facetten aan de orde stellend. Zo wilde de heer Brouwer de verbetering van de ontwatering van de zendings school door de betrokkene zelf la ten betalen (f 31.000) en vond hij de financiering van de reconstruc tie van de De Kempenaerstraat uit de gewone dienst niet juist. Alle voorstellen werden echter goedge keurd. De bouw van de derde open bare lagere school begint over onge veer zes weken. al ruim 110 leerlingen opgegeven; in augustus heeft men dus alle vier lokalen van de Kamperfoelielaan no dig. Bovendien moeten voorzienin gen in de personeelssector worden getroffen. De prot.-chr. fractie vraagt B en W bijtijds bekend te willen maken welke maatregelen zij denken te ne men opdat de nieuwe school in augustus aan de Kamperfoelielaan kan beginnen met vier lokalen. OEGSTGEEST De dienst ge meentewerken houdt zich op het ogenblik bezig met de voorbereiding van een ruime speelgelegenheid voor de kleinste en grootere kinderen op het terrein aan de Irislaan tegenover het nieuwe winkelcentrum, bij „het molentje". Locoburgemeester M. van der Voet deelde dit gisteravond, naar aanleiding van opmerkingen uit de raad, mede. Een dergelijke speel plaats zal in deze omgeving, die rijk aan kinderen is, in een behoefte voorzien. OEGSTGEEST Ds. R. Brands, tot voor kort predikant van de Ge ref. kerk vrijgemaakt van Oegst geest, is tijdens een buitengewone classisvergadering van de .classis Leiden toegelaten tot de Geref. Ker ken. Ds. Brands zal zondagmiddag om 5 uur in de Geref. Kerk van Oegst geest voorgaan. OEGSTGEEST Met ingang van 1 april is door de scnooiarisencuenst benoemd tot schoolarts mevrouw T. N. van Overhagen-Han te Oegst geest. De scholen in de gemeente vallen onder haar ressort. LEIDEN De Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Een dracht Verbonden" heeft gisteravond in „Staalwijk" haar algemene jaar vergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. H. Smit, richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de heer A. Wetselaar, tuinbouw kundig ambtenaar bij de Hortus, die na de pauze een causerie hield met als onderwerp „Bijzondere planten". In zijn terugblik op het afgelopen verenigingsjaar kon de heer Smit memoreren, dat ook 1967 zich ken merkte door 'n groot aantal activi teiten. Ook uit het weer goed ver zorgde jaarverslag van de secretaris, de heer M. de Hartog, bleek dat „DEV" inderdaad een goed jaar ach ter zich liet. D.E.V. is op weg naar de 100 leden. Het verslag van de penning meester, de heer A. Hofman, toonde een batig saldo. De aftredende heren M. de Hartog, C. Nievaart (alg. adj.) en K. G. Ko renhof (alg. adj.) werden herkozen. Inmiddels had de jury, gevormd door de heren P. Staffelen. A. Zaal berg en J. B. Korenhof, de narcis- sen-kweekresultaten beoordeeld: 1. J. H. Goossens, 24'/» pnt; 2 en 3 H. F. nederberger en P. C. de Haas, bei den 22'/3 pnt; 4. A. Hofman, 21V2 pnt; 5 en 6 M. den Hartog en J. Ouwerkerk, beiden 21 pnt; 7. H. Wa- gemans, 2OV2 pnt; 8. Th. Buis sr., 20 pnt; 9. J. H. Smit, 19 pnt; 10. F. Roman, I8V2 pnt. Voor het pun- tenstelsel verwierf P. C. de Haas met o.a. hyacinten en tulpen in to taal 10 pnt, en J. van Kins (blauwe druifjes) 5 pnt. Het gesproken woord verluchtend met materiaal en enkele series fraaie kleurendia's gaf de heer Wetselaar de DEV-leden een interessant en leerzaam inzicht in het kweken en verzorgen van een groot aantal bij zondere planten, die stammen uit Zuid-Amerika en Afrika. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Johan na Gerharda Maria, dr vn J W Driessen en^-W H Wiegers; Anna Elisabeth, dr vn W L M Habraken en M J v Abswoude; Karin Cecilia Petronella, dr vn F P Remmerswaal en AM J A van Eisen; Petronella Johanna Francisca, dr vn H A M van der Hoeven en E M A Brasker; Suzanne Magdalena, dr vn P Melis en M M Luttge; Frouwina Cathari- na, dr vn T Qudkerk en A C Ver maas; Cornelia Liene Nicolette, dr vn N Bouwman en N J van Klave ren. Ondertrouwd: IRA Asjes en W E da Silva de Freitas; G W Plomp en J A van der Heide. Getrouwd: G P van Heuven en P A Snel. Overleden: C van Duuren, wed vn P van Dam. OEGSTGEEST Voor de herkeu ring van maten, gewichten en meet werktuigen wordt dit jaar zitting ge houden op woensdag 10 april van 10 tot 12 uur en van 1 uur tot half drie in het gemeentehuis. ZOETERWOUDE Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring is uitvoerig gediscussieerd over de verkoop bouwgrond aan de Nas- saustraat, Hoge Rijndijk. De aan nemersmaatschappij v/h J. D. van der Mijl uit Den Haag wil de grond kopen voor de prijs van f 150.000. Over deze grondverkoop waren brie ven binnen gekomen van inwoners uit de Oranjewijk, waarin zij be zwaren maakten tegen het plan. Hun voornaamste bezwaar was, dat de wijk in zijn geheel niet meer leefbaar zou zijn, vooral het parkeerprobleem vormde een ernstig bezwaar. Alle fractie-voorzitters voerden hierover het woord, waarbij men van mening was, dat elk stukje grond dat Zoeterwoude ter beschikking heeft voor het bouwen van woningen, be nut dient te worden. Ten aanzien van de Bernhardstraat en de Mar grietstraat wordt overwogen een richtingsverkeer in te stellen en een wachtverbod, omdat de straten te smal zijn. De zijtuinen, die de ge meente op het ogenblik verhuurt, zullen aan de gemeente terugvallen om er of parkeerruimte te creëren of een klein groenstrookje te maken. Nadat de heer B. C. van der Veer (P.C.) zijn vertrouwen in het col lege van B. en W. had uitgesproken, ging de raad unaniem akkoord met de verkoop van de grond. Bij het begin van de vergadering herdacht de voorzitter de heer W. Wessel, die deze week is overleden en vele jaren deel heeft uitgemaakt van de raad. Hij feliciteerde de heer Th. A. Pley met het behalen van de doctersbul in Leuven in de lichame lijke opvoeding. De heer J. H. v. d. Ploeg feliciteerde hem namens de KVP-fractie. Ten aanzien van de realisering van een voetpad langs de Miening met een aansluiting op de Noordbuurtse- weg, waarbij het gaat om de voor tuinen van de bewoners, vroeg de KVP om een geheime zitting. Deze werd na de rondvraag gehouden. Verder werd een krediet gevraagd van f 10.000 voor het aanleggen en verbeteren van de riolering aan de Verlaatweg. Verder stelde de raad een krediet beschikbaar voor reparatie aan de gemeenteklok, wat f 1125 zal kosten en voor reconstructiewerkzaamheden aan de Eendrachtsweg en de Ver laatweg, waarvan de totale kosten f 11.000 bedragen; de provincie zal f 5.000 geven voor de herbestrating. VUILNISBELT Ook de rondvraag gaf veel stof tot praten. De heer Straver (Vrije Lijst) drong aan op stappen van B. en W. bij de gemeente Zoetermeer inzake het steeds weer in brand raken van de vuilnisbelt. Afgelopen weekeind stond deze weer in brand. De voorzitter zegde toe, zich te zul len wenden tot het gemeentebestuur LEIDERDORP Op 10 april zal de burgemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, om 4 uur de eerste paal slaan voor het AC Wegrestau rant van Formosa N.V.. Het nieuwe restaurant komt aan de Rijksweg 4A van Amsterdam naar Rotterdam, afslag Hoogmade in Leiderdorp. Het AC Wegrestaurant Leiderdorp, dat naar verwacht wordt in het eerste kwartaal van 1969 zal worden opgeleverd, is het vijfde restaurant van dit type, dat Formosa N.V. ex ploiteert. Het zal plaats bieden aan 287 gasten en krijgt een parkeer plaats-met ruimte voor 130 auto's. Tevens zal een groot terras worden aangelegd. De totale vloeroppervlak te zal 1250 m2 bedragen, waarvan 650 m3 wordt ingenomen door gastenruimte. Het ontwerp is van het architec- ZOETERWOUDE Op de matig bezochte, maar geanimeerde jaarver gadering van de Oranjevereniging Zoeterwoude die in zaal Roeleven werd gehouden heeft het bestuur de plannen bekend gemaakt voor de feestelijkheden. De groei van het ledental en de animo voor de feestelijkheden wij zen toch wel op waardering voor het werk dat in een behoeftp blijkt te voorzien. Het jaarverslag van secre taris W. K. van Bohemen toonde aan dat de festiviteiten geslaagd moch ten worden genoemd. De financiële positie die de laatste jaren nogal zorgen baarde bleek aan merkelijk verbeterd. Het saldo be droeg f611,64. Bij de bestuursverkiezing zag de heer Th. v.d. Berg zich herkozen. In de plaats van J. v. Winden kwam A. v. Bennekom in het bestuur Dank woorden werden gericht tot de heer Van Winden die, zoals de voorzitter zei, veel had bijgedragen om „de Oranjevereniging nieuwe stijl" gestalte te geven. LEIDEN Als er zoiets zou bestaan als een Nobelprijs voor de oecumene, uit te reiken aan iemand die zich voor die zaak het meest verdienstelijk heeft gemaakt, zou die niet aan Fons Jansen moeten worden uit gereikt. In zijn „oecumenisch cabaret" Hoe meer zielen, waarvan hij gisteravond in een uitverkochte schouwburg de eerste van drie voorstellingen gaf, breekt hij geen heilige huisjes af, maar springt hij vrolijk rond tussen de puin hopen van die al door anderen gesloopte huisjes. Het is misschien wel goed dat nog eens vast te stellen, omdat zijn pu bliek hem wel eens als de „held van de oecumene" zou kunnen beschou wen, als de man die het dan alle maal toch maar eventjes durft te zeggen. Die man is Fons Jansen niet. Daarmee is noch van hemzelf, noch van zijn optreden iets ten nadele ge zegd, want de enige pretentie die Fons Jansen heeft, is goed cabaret te brengen. Dat hopen we tenminste. En als cabaretier verdient hij wel een prijs, zij het dan misschien een wat minder omwierookte dan een Nobelprijs. Hoe meer zielen zit ge woon perfect in elkaar en wordt met groot en geraffineerd vakmanschap gepresenteerd. De teksten zijn over het algemeen sterk en soms verras send actueel en de liedjes liggen lek ker in het gehoor. Van de teksten moet Fons Jansen evenals Wim Kan, aan wie hij trou wens vaak sterk doet denken) het grotendeels hebben, al ligt daarnaast zeker ook in de mimiek zijn grote kracht. Als „mannetjesmaker" is hij meer dan eens grandioos en met zijn pantomimenummers boekte hij even eens zeer terecht grote succes. Voor wie eens niet naar de kerk wil gaan en toch in de „kerkelijke sfeer" wil blijven en bovendien niet ongevoelig is voor nu en dan hublie- me woordspelingen, biedt Fons Jan sen een aantrekkelij' alternatief. En na Fons Jansen kan iedereen gerust wéér naar de kerk gaan. Want hij schopt dat heilige huisje niet omver. Hij neemt het hoogstens een beetje op de hak, lichtvoetig, luchthartig, goedmoedig. Hij doet dat zoals al leen een „roomse jongen" zoals hij schijnt te kunnen Het heeft in wezen allemaal niets te maken met oecumene, wel alles met cabaret. En daarom verdient Fons Jansen een prijs niet van de kerken, maar van zijn publiek. De onder auspiciën van K. en O. gegeven voorstelling werd bijge woond door onder anderen Wim Kan en Corie Vonk. L. K. Het bestuur had een uitvoerig pro gramma ontworpen. Het ziet er in grote lijnen als volgt uit: zaterdag 27 april volleybaltoernooi, maandag 29 april klaverjaswedstrijd en lampion optocht, 30 april kinderoptocht, au bade en kinderspelen; voetbaltoer nooi voor jongens-buurtploegen, fietstocht voor meisjes en moge lijk ringsteken te paard. Om 12 uur Schenkelloop. Om 14 uur op het par koers Schenkelweg-Zwetkade een wielerprogramma. Na de wedstrijd op tourfietsen voor ingezetenen zal voor het eerst een nationale ronde van Zoeterwou de worden gereden voor nieuwelin gen. De Oranjevereniging heeft flink in de buidel getast want er wordt gereden om prijzen zodat vele goede renners aan de start worden ver wacht. 's Middags zullen er twee feest programma's zijn in het Don Bosco- huis uitsluitend voor de kinderen van de leden; daarna boegsprietlo pen nabij het Don Boscohuis. 's Avonds om zeven uur 'n ballon optocht met wedstrijd, gevolgd door een taptoe van de Sint Jansfan fare en de drumband VIOS. Dodenherdenking ZOETERWOUDE Mede dank zij het initiatief van het bestuur van de Oranjevereniging zijn er besprekin gen geweest om weer te komen tot een dodenherdenking op 4 mei. Vast staat dat er weer een herdenking zal zijn in de Hervormde kerk. Een de tachement van de Nationale Reserve zal de erewacht betrekken. Ook de drumband VIOS heeft me dewerking toegezegd. ZOETERWOUDE Woensdag middag omstreeks drie uur is de 16-jarige Ineke Leune uit Gelders- woude na een ongeval met haar bromfiets jn het water geraakt nabij de Geerbrug. Zij kwam vanaf de Geerweg en reed in de richting van de Zuidbuurt toen zij juist voorbij de brug door een onbekende oorzaak (er was op dat moment in het geheel geen verkeer ter plaatse) begon te slingeren en ten val kwam. Mevrouw P. Paauw-van Nierop, die vanuit haar woning zag dat er iets mis ging rende naar buiten. Zij ontdekte het meisje in half bewuste loze toestand midden in het brede water van de Zuidbuurtsevaart. Zij bedacht zich geen moment, ging te water en slaagde er met de hulp van haar man in de drenkelinge op de kant te krijgen. Het meisje had ver wondingen aan het gezicht en de schouders. Na behandeling door dok ter W. Kortmann bracht de EHD haar naar een Leids ziekenhuis. tenbureau E. F. Groosman N.V. te Rotterdam en de aannemer is de Ko ninklijke Beton- en Aanne- mingsmaatschappij v/h Van Waning N.V. eveneens te Rotterdam. VOORSCHOTEN Het raadslid H, J. van Eerde (PvdA) heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de Voorschotense rei nigingsdienst. Hij vraagt of het niet wenselijk is vooral in deze schoonmaaktijd bui ten de normale regeling van de rei nigingsdienst een bijzondere dienst in te schakelen. Tevens waarom nog geen uitvoering is gegeven aan de toezegging in de vergadering van 15 september 1967 dat begin januari de kraakwagen voor dit doel zou wor den ingeschakeld. B. en W. antwoorden de heer Van Eerde dat zij ook een extra dient in deze schoonmaaktijd wel nuttig ach ten. De nieuwe kraakperswagen is in januari in gebruik genomen. Mede dóór de omstandigheid dat een van de grote .vuilnisauto's .defect is (waarvoor vanavond een herstel lingskrediet wordt gevraagd) is het niet mogelijk de kraakwagen op dit moment te onttrekken aan de gewo ne ophaaldienst. Wel rijdt nu voor de vuilnisauto een vrachtwagen uit om meer aanbod te laden. LEIDEN Een 14-jarige jongen uit. Leiden is gistermidag omstreeks half twee op het Lammerschansplein onder een vrachtauto uit Voorscho ten geraakt. De jongen verleende geen voorrapg. Hij kreeg een hersen schudding en een hoofdwond. De fiets werd totaal vernield. DEN HAAG De Verenigde Nill- mij N.V. te Den Haag zal aandeel houders voorstellen het dividend ovex 1967 vast te stellen op 20 procent over het gestorte kapitaal. Over 1968 werd 18 procent uitgekeerd. De geconsolideerde winst steeg van f 7.664000 tot f 8.340.000. Hiervan komt f 1.93 miljoen (v.j. f 1.68 mil joen) aan polishouders ten goede. De produktie aan niieuwe verzeke ringen van de voornaamste dochter, Nillmij Leven N.V., bedroeg f 702 mil joen, tegen 619 miljoen in 1966. van Zoetermeer. „Indien het niet helpt, zal ons college zich tot Ge deputeerde Staten wenden", zo zei de burgemeester nog. De heer J. Bosman wees op de verontreiniging achter in de Weij- poort; de voorzitter deelde mee, dat al maatregelen zijn genomen om hieraan een einde te m&Ken. De heer P. de Jaag drong aan op maatregelen by de spoorwegen, ten aanzien van de overgang aan de Ommedijkseweg, nu met ingang van de nieuwe dienstregeling er vier treinen per uur zullen gaan passeren. Dit heeft de volle aandacht van de gemeente. Wanneer de Burgemeester Smeetsweg er zal zijn zullen er ahobs worden geplaatst. De heer De Jong vroeg ook waar om er, nu er een dam in de Rijne- gommersloot is gelegd, geen voet paadje is geprojecteerd. De voorzit ter antwoordde hierop, dat de grond niet van de gemeente is en dat er vooral voor kinderen vele gevaren schuilen in het oversteken van deze open dam. Jaarvergadering NRV afd. Leiden LEIDEN In restaurant Van der Heyden werd gistermiddag de alge mene ledenvergadering van de Ned. Reisvereniging, afd. Leiden, gehou den. Uit het jaarverslag van secre taris C. Langeveld bleek, dat de afdeling 2700 leden telt. De pen ningmeester kon een batig saldo vermelden. Als belangrijkste activiteiten van het komende seizoen worden de dag tochten en lezingen genoemd. Na de pauze vertoonde de heer E. Molenaar zijn kleurenfilm Die renleven in Oost-Afrika. LEIDEN In april zal de Kon. Kwekerij Moerheim een toernee ma ken met een speciaal ingeridht plan- te nschip. De produkten van dit in Dedemsvaart gevestigde bedrijf zijn op overzichtelijke wijze geëxposeerd in het ruim van dii't 350 ton metende vaartuig terwijl de verkoop op zelf- bedienmgsbasis zal geschieden. De tournee begint op 3 april te Heemstede en komt vervolgens in Leiden (9-12 april, Beestenmarkt), Delft, Dordrecht, Nijmegen, Arnhem, Utrecht en Amsterdam. VOORSCHOTEN Geboren: Ri- ahard a, zn vn W H van Deursen en C van Égmond; Antonia C, dr vn H J Walvaart en C J van Engeldorp Gastelaars. Thomas P W, zn vn L J M van der Zijden en B S R van der Meché; Monica J, dr vn J A Olivier en M Hogewoning; Marc, zn vn J B Reijndorp en W F Willems; Jacque- Line, dr vn E de Vries en K Weggen; Richard H W, zn vn H L C van Es en C J Kerkvliet; Carl W, zn vn J A Brouwer en E van der Plas; Ingrid M, dr vn A F M de Bruijn en G M ter Haar; Angelique H J, dr vn J E Overzet en G W M FXLOOR: Peter C. zn van C van Kekum en J M W van Vreeswijk. Ondertrouwd: Dirk Blokhuizen te Leiderdorp en Elisabeth M Wijnno- bel; Reinirus M J Lindeman en Elisabeth Schreuder te Leiden; Arie van Terijliingen te Leiderdorp en Elisabeth J Wittebol; Reinier Regeer te Leiden en Catharina J J Konings; Hendrik M Arends en Francina T van Epen; Jan J Dijkstra te Amster dam en U'ka G Stam. Gehuwd: Walther J Jost en Jo hanna P Laban te Rijswijk (Z-H); Joseph T M Gussenhoven te Leiden en Elisabeth van Elswijk; Pieter J van Klaveren en Johanna W Heeren te 's-Gravenhage. Overleden: Catharina van Klave ren wed. van A de Boer oud 72 jr (Rembrandtlaan 104); Arie van der Marei, oud 78 jr (Veurseweg 40) Jan Hermsen, oud 67 jr (Langen- horststraat 23). Het verzekerd bestand kwam met een netto vooruitgang van f 444 mil joen, op f 3,9 miljard, het totale pre mie-inkomen bedroeg voor aftrek van rentekortingen op collectieve verze keringen ultimo 1967 f 93 miljoen (v.j. f 80 miljoen). LEIDERDORP Bij het opstellen van het bestek voor de rechttrek- king van de Van der Valk Bouman weg is gebleken dat de reeds ge raamde kredieten voor dit werk niet toeriekend zijn. Een kredietverho ging met f 85-278 is noodzakelijk. De reconstructie is in principe uit gewerkt. Zij komt er in hoofdzaak op neer dat de zgn. ventweg ver dwijnt, met de smalle tussenterm langs de hoofdrijbaan, en dat er aan weerszijden van de weg rijwielpa den worden aangelegd. Uitvoering van het werk moest, afgezien van het ontbreken van een voldoende krediet, achterwege blij ven doordat tot voor kort de woning „Weltevreden" met de daarnaast ge legen werkplaats een verhindering waren. Na de amovering van deze panden hebben B. en W. er de voor keur aan gegeven de winterperiode, met de mogelijkheid van onwerk baar weer, af te wachten. B. en W. geven er de voorkeur aan dit werk onderhands aan te beste den, althans een aanbesteding te houden op uitnodiging. Met name de toepassing van een gesloten wegdek vergt een gespecialiseerde aannemer, terwijl met het oog op de ver keersregeling tijdens het werk een goed samenspel vereist wordt tussen directie en aannemer. LEIDERDORP Vanavond om acht uur wordt aan de Van der Valk Boumanweg 236 een bijbelbespre king gehouden onder leiding van evangelist Th. Dikkes uit Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15