Omlegging vaarroute vóór 1970 voltooid ifM EEKAGENDA Scheepje met dode man te Katwijk gestrand Commentaar Niet meer linksaf de Potgieterlaan naar Bonaparte 'Verwijder ontsierende jiljetteir Et Turf mar ktbrug alsmede Pauwbrug daarna vast en W optimistisch gestemd: Tijdens het vissen hartaanval gekregen v. d. WATER Collecte voor Reumafonds Weer verzoek over vakantiespreiding Trouwzaal In het openbaar hasjiesj en marihuana roken B.en W. van Leiden over Industrieschap ■EUWE LEIOSE COURANT l\L.IJCLn vn- TAPIJT KAMERBREED POSTBUS 39 - HILVERSUM 55 Brief aan politie LEIDEN Om nog meer proces- ,n en uit te lokken hebben vijf Leide- kt aars die een biljet met de tekst (ohnson oorlogsmisdadiger" voor jgl un raam hebben hangen, de Leidse .e, olïtie een open brief geschreven. In de brief schrijven zij onder leer: „Reeds geruime tijd wordt Weiden ontsierd door grote raambil- itten met o.a. de tekst „Johnson orlogsmisdadiger." Gezien het feit at het, volgens de huidige ll( jchtsnormen, verboden is deze lambiljetten op te hangen, doen wij en ernstig beroep op u hier maatre- ad elen tegen te nemen." 1 d De briefschrijvers, die deel uitma- P°en van het „B37-moordenaarsko- 5t»itee," hopen, „dat zo spoedig moge- k al deze raambiljetten verwijderd Hen zijn en even zovele malen dj oces-verbaal opgemaakt zal wor- WAT sSKOL? LEIDEN Zoals wij enige tijd geleden schreven, is de N.V. J. G. Nelis en Zonen uit IJmuiden bezig met de aanleg van het 34 meter brede Korte-Vlietkanaal, althans met het deel tussen Allemansgeest en het verlengde van de Vijf-Meilaan. In het kader van de werkzaamheden werd ook het voormalige jeugdbuitencentrum aan de Korte Vliet ge sloopt. Eerst nu hebben B. en W. de raad (die maandagavond 8 april om zeven uur vergadert) een voorstel doen toekomen betreffende de finan ciële afwikkeling van deze zaak. Het gaat dit keer na aftrek van de provinciale bijdrage om een krediet van ruim zeven ton. Overigens wordt er „goedkoop" gewerkt: uit het pre-advies blijkt, dat de aanneemsom ten bedragen van f 1,16 miljoen 12 prot beneden de raming van de provincie is ge bleven. Ten aanzien van de montage van de bovenbouiv van de tweede helft der Hooghkamerbrug wordt meegedeeld, dat deze (via het water) plaats zal hebben om streeks 1 juni van dit jaar. Het ziet ernaar uit, dat de gehele nieuwe vaarweg en daarmee de om legging van de vaarroute rond Lei den nog vóór 1970 gereed zal zijn. Dit betekent onder meer een belang rijke oplossing van verkeersproble men in de binnenstad. Men hoopt spoedig na het gereedkomen van de nieuwe vaarroute de Turfmarktbrug en de Pauwbrug door vaste bruggen te vervangen, die bovendien breder zullen zijn dan de huidige beweeg bare bruggen. „IJdo-drukkerij" Een jaar geleden stelde de raad f 17.500 beschikbaar aan de stichting Leidse Jeugdverblijven voor het treffen van voorzieningen in de voormalige IJdo-drukkerij aan de Hooglandse Kerkgracht om dit pand geschikt te maken voor jeugdwerk. Het plan zou in twee fasen worden uitgevoerd. Men wil nu enige verschuiving van de werkzaamheden toepassen, waarvoor een tweede kre diet van rond f 25.000 nodig is. In de tweede fase van het plan is de verdere afwerking van de ruim ten op de begane grond en de eerste verdieping alsmede het geschikt ma ken van de tweede verdieping en de zolder voor wisselend gebruik door jeugdgroepen opgenomen. Straalm<ikersloods De Nieuwe Beestenmarkt krijgt een betere verlichting, als de raad akkoord gaat met een voorstel van B. en W.; hiervoor is f 10.000 nodig. De huidige overspanningen veroor zaken door het zware verkeer scheu ren in de gevels. Ten behoeve van de straatma- kersopleiding aan de bedrijfstech- nische school moet een loods worden gebouwd; de kosten hiervan worden Donderdag 28 maart Jreestraat 85, 8 uur: alg. ledenverg. afd. aa tiden Ned. Reis-Vereniging. US Schouwburg, 8 u.: Fons Jansen met Ioe meer zielen" (K. en O.). Vrijdag 29 maart tstfGehoorzaal, 330 uur. Lentefestival stu- 'itenverenlgingen, toneelgroep Theater „Hooggeëerd Publiek" (Peter Hand- Fons Jansen met JSte, erl® yc A'tj Ji Ichouwburg, 8 u. be meer zielen" (K. en o.). L.H.J.-gebouw Levendaal 101: tlenerso- lOg ëteit. „School Van den Brandelerkade 24a, 2 t 4.30 u.: afscheid D. Voortman hoofd m of. v.d. Leeuw-ulo-school. De Lakenhal, 7.30 u.: ledenverg. 0 id-Leiden, drs. M. L. Wurfbaln, dir. ikenhal, over portretten in Leiden. IC Foyer Gehoorzaal, 8 uur: filmlezing aid. V flden Chr. Rels-Vereniglng- Vredeskerk Bruggravenlaan, 8 uur: prof. H. Berkhof over de komende ver- bn dering van de Wereldraad van Ker- hsn te Uppsala. li OEGSTGEEST Gemeentecentrum ijtweg, 8 uur: concert, Ingrid Schrö- 'e ir, sopraan: Marry Jongsma, hobo; erman Olij, fagot en Egbert van Goor, gel. Zaterdag 30 maart bhouwburg, 8 u.: Fons Jansen met oe meer zielen" (K. en O). i.H.J.-gebouw, Levendaal 101: mldden- ouderensoclëtelt. ïehoorzaal, 10 uur: opening autoshow ,1 inland. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot ¥:-y.u.schaaksoc. Palamedes. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Hat's new issycat (18 jaar): vrijdag- en zaterdag- iond 11.30 uur: Le bonheur (18 jaar). (2.30 7 en 9.15 uur)? La religieuse jaar). .UXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Bonnie and J-de (18 jaar) REX (2.30, 7.15 en 8.15 uur): Gewetenloze (V underaars van Mexico (18 jaar); vrijdag- 1. zaterdagavond 11.30 uur: Het huls der ie I geerte (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dagvlinder jaar) 'RIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Tony RO US jaar). Welke apotheek ipotheek R. van Breest Smallenburg te elderdorp en Apotheek Voorschoten zijn gehele week geopend. Mobiel A.NW .B.- kantoor by mo- Bezoekuren ziekenhuizen 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten Id klasse 3: maandag, oensdag, donderdag en vrijdag 18.15 dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag gemeen christelijke en nationale feest- igen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag tm. vr'jdag 45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur. mdag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek: 'gelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en Kin- (geneeskunde kunnen kinderen bene- en de 16 resp. 17 Jaar niet worden toe- 0 laten. In het belang van de patiënten niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuis Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 1 tot 8 Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor-7 tot half 8; eerste klas- dagelijks van half 12 tot half 8. Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avcJhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longklinlek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng. dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longklinlek en tbc-afdellng kinderen, woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaal patiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van l tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. Musea en Hortus Museurn Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg; op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van t tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonstellingen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Plet de Boer, tot en met 3 april, 's middags en 's avonds. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: Lelds Akademisch Kunstcenrum, grafiek en multiepels van Bonles, Dekkers, Dib- bets, Koetsier en Struycken, tot en met 12 april, dinsd t.e.m. vrljd. 2 tot 6 uur. Badinrichtingen De gemeentelijke oadiiiricntlngen zijn op de volgende tijden geopend-: Lindestraat 1 b maandag -esloten, dins dag 9—11 15 u. en 13.30-17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18-15 u., vrijdag 9—11.15 u. eD 13.30—18.45 u.. zaterdag 3- 11.15 u en 13.30—16.30 u Van der Werfstraai <9. maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11J5 en 13.30—17.15 u„ donderdag 8.30—11J5 en 13.30—18.15 u„ vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u. zaterdag 7.30—11J5 en 13.3»- 16.30 U. op rond f50.000 geraamd. De loods wordt gebouwd op een terrein ach ter de school; ook 's winters kan er dan praktisch onderwijs worden ge geven. Rudolf Steinerschool In de serie systeemseholen kan op een terrein aan de Schubertlaan (hoek César Franckstraat) de nieuwe Rudolf Steinerschool worden ge bouwd, die aanvankelijk in Noord zou komen. Ook het schoolbestuur gaat akkoord met bouw van de school in Zuidwest. De school zal zes klasselokalcn en twee vaklokalen tellen. De kosten worden geraamd op f 1,11 miljoen. Nóg gaat het scheepvaartverkeer door Leiden en moeten dagelijks de bruggen vele keren worden geopend, wat een enorme stag natie voor het wegverkeer be tekent. Na 1970 wordt dat anders als het Korte-Vlietkanaal klaar is en de scheepvaart dus om Leiden heen kan varen. De ge meente wil daarna zo spoedig mogelijk een aantal nu nog be weegbare bruggen door vaste overspanningen vervangen, om te beginnen met de Turfmarkt- brug en de Pauwbrug. De vaste bruggen worden ook breder dan de tegenwoordige. Postzegelverzamelaars huldigden 500-ste lid LEIDEN De heer Van den ■Broek uit Alphen a. d. Rijn is gister avond in het Logegebouw aan het Steenschuur als 500ste lid van de Leidse vereniging van postzegelver zamelaars gehuldigd. De voorzitter noemde het een mijlpaal in het verenigingsleven en bood hem naast een gratis lidmaat schapskaart een waardebon aan om postzegels te kopen. LTIDEN Aan de Economische Hogeschool in Rotterdam is de heer H. J. Snip te Leiden geslaagd voor het kandidaatsexamen economie. KATWIJK De dode man op het gistermiddag aan het eind van de zuidboulevard gestrande scheepje blijkt de 64-jarige vis- koopman Ernest Thomas uit Har wich te zijn, die dinsdagmorgen om zes uur uit zyn woonplaats was vertrokken. Vanmorgen heeft de patholoog-anatoom dr. J. Zel- denrust in het Katwykse politie bureau sectie op het stoffelijk overschot verricht. Vermoed wordt, dat de Engelsman is over leden aan een hartverlamming, terwijl hij aan het vissen was. Het scheepje, dat een lengte heeft van ongeveer 25 meter, strandde om kwart over vier. Met de trekker van de reddingboot werd er naar toe gereden. Aan boord vond men de Engelsman, die geen papieren bij zich had en wiens identiteit dus niet kon worden vastgesteld. De motor van het vaartuig was nog warm, het roer stond vastgezet en in de schroef bleek een stuk draad te zijn geraakt. Aan dek lag een kleine hoeveelheid gul en schol. Eén man Uit het feit, dat het roer was vastgezet, leidde men af, dat de vis- koopman door de dood was over vallen, terwijl hij aan het vissen was. Eerst deden allerlei geruchten de ronde, omdat het onwaarschijnlijk leek, dat zo'n vissersscheepje slechts één man aan boord had. Het bleek echter, dat dit wel de gewoonte is. Scheepjes als deze vissen met één of twee man vlak onder de kust van Engeland. Ze keren elke dag voor dat het donker wordt, huiswaarts. De heer Thomas verkocht de vis die hij ving altijd zelf. Dinsdagavond had Radio-Scheve- ningen een bericht opgevangen, waarin sprake was van vermissing van de HH 22 Mollie Lass. Via het Engelse consulaat trachtte de politie gisteravond achter de identiteit van de dode te komen. Nadat contact met de familie tot stand was geko men, werd afgesproken, dat van daag een zoon van de overledene naar Katwijk zou komen om de overbrenging van het stoffelijk overschot naar Harwich te regelen. De Mollie Lass, die vanmorgen bij laag water droog lag en nogal wat bekijks trok, zal bij vloed naar Scheveningen worden gevaren. Van daar wordt de terugtocht naar En geland aanvaard. Radicale maatregelen van getergde huurder DEN HAAG Dé huurder van een woning die aan een 67-jarige Leidse toebehoorde, nam radicale maatregelen om zijn misnoegen ken baar te maken over het feit, dat de huiseigenares niet het riool liet herstellen. Hij veegde met een klap de suikerpot en een naaimachine van de tafel, een schemerlamp sloeg hij aan stukken en het televisie toestel onderging dezelfde behande ling. Wegens de vernielingen had de huurder zich voor de Haagse politie rechter te verantwoorden, maar hij liet verstek gaan. De officier van justitie wilde er rekening mee houden, dat verdachte, die inmiddels is verhuisd, kennelijk in een overspannen toestand ver keerde en de woning ook nogal te wensen overliet. De eis luidde f150 boete en vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk. De rechter veroor deelde conform. Het stoffelijk overschot van de Engelse viskoopman wordt van het gestrande scheepje aan land gebracht. Foto D. Kruyt Voor BRIUANT JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN Het Nationaal Reuma fonds houdt deze week zijn jaarlijk se collecte, die zaterdag wordt afge sloten met de straatcollecte. Aange zien tienduizenden landgenoten door reuma worden gehandicapt en dui zenden zelfs invalide zijn geworden door deze ziekte, is grote offervaar digheid gewenst, speciaal in onze stad. In het Academisch Ziekenhuis is immers het Instituut voor Reuma- Onderzoek gevestigd, dat bij herha ling grote bijdragen van het fonds ontving, bijvoorbeeld voor de aan schaf van een elektronenmicroscoop, het inrichten van een biblitheek en de onlangs in gebruik genomen mo biele onderzoek-eenheid, bestaande uit een trekker en twee caravans. Gezien deze banden van het Reu mafonds met Leiden zou men kun nen zeggen, dat royaal geven voor de Leidenaars een erezaak is. DEN HAAG De Stichting recre atie heeft zich telegrafisch tot de minister van sociale zaken en volksgezondheid en de staatssecreta rissen van economische zaken en van onderwijs en wetenschappen ge wend met het verzoek nog vóór april overleg met West-Duitsland aan te vangen over een door de stichting beoogde schoolvakan tiespreiding in beide landen. In ons land werd de laatste jaren op het gebied van de vakantiesprei ding een bevredigende voortgang ge boekt. Maar de voor dit jaar bereik te spreiding wordt echter te niet ge daan door vervroeging van de schoolvakanties in de Westduitse deelstaat Noordrijn- Westfalen. Op een in Florence gehouden con gres, dat was gewijd aan dit onder werp, kwam vast te staan dat de Duitse schoolvakanties een jaar van tevoren worden vastgesteld en wel in april Suikerzieken bijeen LEIDEN De afdeling Leiden en omstreken van de Ned. Vereniging van Suikerzieken vergaderen in het Geref. Jeugdhuis onder leiding van voorzitter A. v.d. Velden. Uit het jaarverslag van mevrouw J. C. van Kapel-Elsthout bleek, dat de afde ling 777 leden telt en 68 donateurs. Mevrouw Van Kapel en mevrouw Ouwehand werden herkozen in het bestuur, waarna het bestuur werd uitgebreid met mevrouw Van der Leek (Leiden), mevrouw Van Klave ren (Alphen) en de heer J. Boersma (Noordwijk). Mej. dr. J. Terpstra sprak na de pauze over „Het coma diabeticum." Jeugdwedstrijden Koninginnedag LEIDEN De ver. „Koninginne dag" houdt op 30 april weer wed strijden voor de schoolgaande jeugd van 8 tot 12 jaar. Maandagmiddag om half vijf kunnen de jongens zich hiervoor laten inschrijven in Den Burcht (ingang Nieuwstraat) eh dinsdag kunnen de meisjes dat doen op dezelfde tijd. DONDERDAG 28 MAART 19éi TYE DEUREN van het stadhuis gaan vanavond voor het Leidse Jon- gerenparlement weer open. De raadzaal blijft dicht, want daar hebben jongeren en hun aanhang een poosje geleden keet geschopt En dat is in strijd met de waardig heid van de zaal en van het gezel schap dat daar regelmatig de Leid se belangen zit te behartigen. Nu is de trouwzaal beschikbaar ge steld. TYE OPLOSSING komt ons wat vreemd voor. Als de jongeren naar een clubhuis waren verwezen, hadden we het begrepen. Nu lijkt de trouwzaal niet te goed te zijn voor een herhaling van de rom mel. De waardigheid van dit bega- negrondse vertrek blijft naar ons gevoel niet beneden die van het hoge verblijf der vroede vaderen. Als een Jongerenparlement niet in staat is, waterdichte garanties te geven voor een ordelijk verloop van zijn bijeenkomsten, kan het de zaak beter opheffen. En als het gemeentebestuur niet bereid is op die toezegging te vertrouwen, kan het het stadhuis beter gesloten houden. PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner 'of concertpia nist. Wij streven naar maatwerk in onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd one in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. LEIDEN De Leidse actiegroep B37, die eerder in het nieuws kwam door haar anti-Johnson-ictiviteiten, heeft nu aangekondigd dat vanaf zaterdag 6 april elke zaterdag in het openbaar hasjiesj en marihuana zal worden gerookt. B37 zegt de vrije handel daarin te willen stimu leren. Gisteren heeft de woordvoerder van de groep, Ype Brouwers, zich tot de leden van de gemeenteraad gewend met een brief, waarin wordt gesteld dat een stijgende behoefte bestaat aan een kelder waar vrjj ge- experimenteerd kan worden met geestverruimende middelen en waar hierover voorlichting kan worden gegeven. Volgens de brief bestaat onder de Leidse jeugd grote behoefte aan ruimte om tot vrije creatieve ex pressie te komen. Het wetsartikel dat het gebruik van verdovende middelen strafbaar stelt, wordt in de brief „zinloos en absurd" ge noemd. „Geen veneijten meer" LEIDEN Naar aanleiding van de schriftelijke vragen, die het raadslid W. G. den Dubbelden on langs aan B. en W. van Leiden stel de over het industrieschap De Grote Polder, hebben B. en W. onder meer geantwoord, dat de „wederzijdse verwijten" van Zoeterwoude en Lei den thans tot het verleden behoren. B. en W. willen streven naar een doelmatige samenwerking tussen beide gemeenten en zij zijn bereid om de raad van bestuur van het industrieschap in overweging te ge ven de fractievoorzitters van de ge meenteraden van Leiden en Zoeter woude uit te nodigen voor een sa- menspreking. Na Pasen begint aanleg tweede fietspad langs de Haagweg (Van onze correspondent) LEIDEN Het verkeer, komend uit de stad, mag op de Haagweg niet meer linksaf slaan naar de Potgieterlaan. Op de Haagweg is hiertoe een verbodsbord geplaatst. Zoals bekend, zijn onder meer in de gemeenteraad suggesties ge daan om ook het linksaf slaan naar andere straten tot aan de Da Costastraat of de Ter Haar- kade te verbieden. Hierover is echter nog beraad gaande in de verkeerscommissie. De gehele situatie van dit deel .van de Haagweg is momenteel trou wens in studie om tot een complex van maatregelen te komen. Dit be treft bijvoorbeeld ook het maken van voorzieningen voor voetgangers, die van en naar de R.-K. kerk gaan. Een ander probleem vormt het ben- zinestation, dat ook linksaf slaand en (uit de richting Rijnzichtbrug) recht door gaand verkeer aantrekt. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van Rijkswaterstaat de Haagweg is immers een rijksweg en de gemeente kan in het algemeen slechts voorstellen tot verbetering doen na Pasen te beginnen met de aanleg van een fietspad aan de kant van de kerk tot aan de Churchill-laan. Dan komt er dus een eind aan het leven_,gevaarlijke over steken door fietsers ter hoogte van de Da Costastraat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3