WEEKAGENDA NZH-tarieven op 1 april omhoog Tweede toegangsweg naar parkeerterrein noord Gevaarloze putbrand in Leiderdorp Leidse veemarkt wordt Randstad-importma rkt Geen bezwaar van GS tegen aankoop grondel in Zwanburgerpolder Verkeersmaatregel Burg. Brugplein Parkeerstroken op Hoogmadeseweg Boumanweg wordt doorgetrokken Jongen ernstig gewond na val van strozolder NI€UWE LEIOSE COURANT WOENSDAG 27 MAART 19 HAARLEM Met ingang van 1 april worden de tarieven van de NZH verhoogd. Deze verhoging be draagt op de interlokale lijnen voor afstanden tot en met 16,7 kilometer (tien secties) vijf cent en voor lange re afstanden tien cent per enkele reis. Een overeenkomstige verhoging werkt door in de prijzen van re tours. zesretourkaarten; maandabon nementen en scholierenkaarten. Daarnaast worden de omrekenfac- toren van de zesretourenkaarten en maandabonnementen voor volwasse nen gewijzigd. De prijs van een zesretourenkaart wordt 8,5 keer (was 8), die van een maandabonnement wordt dertig keer (was 28) de prijs van een enkele reis. De omrekenfac- tor der scholierenkaarten blijft ech ter hetzelfde. De dagkaart voor het gehele lijnennet wordt op vijf gul den (was f 4,50) voor volwassenen gebracht; de dagkaart voor kinderen blijft f 2,50 kosten. Voor de stadsnetten van Leiden en Haarlem gelden van 1 april af de volgende tarieven: enkele reis met overstapmogelijkheid f 0,45 (was veertig cent); kinderkaartjes f 0,20 (was zeventien cent). De zesritten- kaart gaat van f 1,90 naar f 2,10. De zesretourenkaart voor volwassenen kost in het vervolg f 3,25 (was f 2,90), die voor scholieren f 2,20 (was f 1,95). Maandabonnementen voor één lijn of twee aaneensluitende lijngedeel ten stijgen van f 13,75 naar f 15,25. de maandabonnementen voor 't ge hele stadsnet worden f 18,50 in plaats van f 16,50. Het scholierena bonnement komt met ingang van 1 april op f 12. (was f 10,75). De tariefsverhoging is noodzake- Zilveren-Molentoemooi LEIDEN In de hedenavond te spelen le wedstrijd van het Zilveren Molentoernooi tussen Quick Boys en de Feijenoord-amateurs zullen de elftallen als volgt binnen de lijnen komen: Quick Boys: G. Vooys, J. den Hol lander, A. Haasnoot. C. Aandewiel, C. Vooys, L. de Best, J. van Duiven- bode. G. van Duivenbode, L. Pluim- graaff, A. van Leeuwen, K. Dijk- drenth. Feyenoord: C. H. Meyer, G. J. van Gelder, J. Makkloet, G. van Treu ren, G. Ruseler. D. Verschoor, J. Andriessen, J. Struis, J. Rooymans, J. de Winter, E. Grauwmeyer. Het geheel zal muzikaal worden opgeluisterd door het eerste Leidse Jeugdmuziekkorps van de Burcht. Voorts zal op de toernooi-avonden de bekende molen van de fa. Noord man, waar de Zilveren Molen in 1950 naar gemaakt is, in licht staan. lijk geworden door de gestegen loon kosten, de verhoogde omzetbelasting en het duurder worden van de mo torbrandstof. Zonder compensatie voor deze hogere uitgaven zou de NZH in een verliesgevende situatie geraken, zo deelde zij in een com muniqué mede. Aankoop van Jaagpad 21 en Hoofdstraat 168 LEIDERDORP Onlangs hebben B. en W. met de heer K. Spaargaren, Jaagpad 21, overeenstemming be reikt over de aankoop van Jaagpad 21 en Hoofdstraat 168. Het betreft hier een tweetal oude re percelen, die in een te saneren wijk gelegen zijn. Niet alleen uit een oogpunt van volksgezondheid, maar ook voor de verbetering van de ste- debouwkundige structuur van de gemeente is het noodzakelijk dat tot aankoop en afbraak van deze panden wordt overgegaan. LEIDERDORP Dikke rookwolken dreven gisteren sinds drie uur in de middag vanuit Leiderdorp in de richting van het Rijnstreekse polderland. Iemand vertelde ons, dat hij de rook in Aarlanderveen had gezien. De vuil- put achter de Mauritssingel, waarin regelmatig Vliko-laadbakken worden geledigd, was in brand geraakt. Gevaar voor uitbreiding van de brand buiten de put en voor de bebouwing in de nabijheid was er niet. Leiderdorp had dank zij de gunstige wind ook geen last van de rook. Toen de avond was gevallen werd de hemel enkele malen fel oranje ge kleurd, doordat het vuur in aanraking kwam met brandbare stoffen (verf e.d.). Politie en brandweer waren ter plaatse om de ontwikkeling van de putbrand van minuut tot minuut te volgen, maar er behoefde niet op grote schaal te worden Ingegrepen. Met bulldozers werd ten slotte een hoeveel heid brandend afval een modderpoel ingeschoven en toen kwam aan de brand gauw een eind. Uiteraard trok de walmende put grote belangstelling. Foto Van der Horst KATWIJK Het ontbreken van een rechtstreekse toegang tot het parkeerterrein in de noordduinen van Katwijk aan Zee uit via de Buitensluis heeft de exploitatie na delig beïnvloed. In opdracht van B. en W. is daarom een plan ontwor pen om alsnog een tweede toe gangsweg te doen aanleggen. Deze weg is geprojecteerd van de Buiten- sluis af. Aangezien de weg, in verband met de plannen van het Hoogheem raadschap van Rijnland tot recon structie van de uitwatering, een tij delijk karakter zal moeten dragen is getracht de kosten van aanleg zoveel mogelijk te beperken. Daar om is uitgegaan van een breedte van 3 m, terwijl de weg zal worden geplaveid met oude stenen Voorts ligt het in het voornemen de oude rijwielstalling in de Noord - duinen met ingang van het a.s. bad seizoen op te heffen. De accommo datie is slecht terwijl de onder- houdstoestand bovendien van dien aard is, dat wil deze stalling nog aan zjjn doel blijven beantwoorden er voor een aanzienlijk bedrag aan opgeknapt zal moeten worden. Woensdag 27 maart Zulderkerk, 8 uur: Lentefestival studen tenverenigingen. lenteconcert o.l.v. Henk Brlër (Vlvaldl, Mowrt, Bartok en ande ren). Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Oude Singel 236 8 uur: aid. Lelden vrouwenbond Chr. Nat. Vakverbond. C. Kiel over vakbeweging. Steenschuur 6, 8 uur: Ver. van Postze gelverzamelaars, ontvangst 500ste Ud. Donderdag 28 maart Breestraat 85. 8 uur: alg. ledenverg. afd. Lelden Ned. Rels-Verenlglng. Schouwburg. 8 u.: Fons Jansen met „Hoe meer zielen" (K. en O.). Vrijdag 29 maart Gehoorzaal. 8.30 uur: Lentefestival stu dentenverenigingen. toneelgroep Theater met „Hooggeëerd Publiek" (Peter Hand- ke). Schouwburg. 8 u.: Fons Jansen met „Hoe meer zielen" (K. en O.). L.H.J.-gebouw Levendaal 101: Uenerso- eiëtelt. School Van den Brandelerkade 24a. 3 tot 4.30 u.: afscheid D. Voortman hoofd Prof. v.d. Leeuw-ulo-school. De Lakenhal. 7 30 u.: ledenverg. Oud-Lelden, drs. M. L. Wurfbaln. dir. Lakenhal, over portretten ln Lelden. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: fllmlezlng afd. Lelden Chr. Rels-Verenlglng. Vredeskerk Bruggravenlaan, 8 uur: prof dr. H. Berkhof over de komende ver- edering van de Wereldraad van Ker- n te Uppsala OEGSTGEEST Gemeentecentrum Ltjtweg, 8 uur: concert. Ingrid Schrö- der. sopraan: Marry Jongsma. hobo; Herman Olij, fagot en Egbert van Goor, orgel. Zaterdag 30 maart Schouwburg. 8 u.: Fons Jansen met „Hoe meer zielen" (K. en O). L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensoclëtelt. Gehoorzaal, 10 uur: opening autoshow Rijnland. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 8.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Het naakte vlees (18 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Wild over het paard (18 Jaar) LIDO (2-30, 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18 Jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.1 5uur): Bonnie en Clyde (18 Jaar). REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Johnny Yuma (18 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 1130 uurr Dédé. de havenmeid (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur* Dagvlin der (18 Jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur)- Redt een huwelijk en verniel Je leven (18 Jaar). Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur btl mo len De Valk Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten ln klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30— 11 ja 14J0—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 1815— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14JO—16 uur Vrouwenkliniek: maandag Lm. vrijdag 18.4519J0 uur, zaterdag 15J0—16 30 uur. zondag 15J0—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11 JO. 14—1840 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten. In bet belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Dlaconcssenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klam dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van l tot J en '6 avonda van kwart voor 7 tot half 8. kraam afdeling dagelijks van 3 tot en 1 avonds van kwart voor 7 tot half 8: tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annaktlnlek Lelden: dagelijks van nail twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten' dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht ALPHEN-RIJnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tol 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vyt. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half S tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo kiasse-pa- tlënten dagelijks van 1 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatlênten zon dags van 1 tot 8. dinsdags van 1 tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museuro Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tol 4 u.: zon dags van l tol 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 0 tot 12 en van 2 tot 8 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonste 11 ln gen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Plet de Boer, tot en met 3 april, 's middags en 's avonds. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: Lelds Akademlsch Kunstcenrum, grafiek en multlepels van Bonles. Dekkers, Dlb- bets. Koetsier en Struycken, tot en met 12 april, dlnsd t.e.m. vrljd. 2 tot 8 uur. Badinrichtingen De gemeentelijke oadinricntlngen zf)n op de volgende tijden geopend-. Lindestraat 1 b maandag -esloten, dins dag 9—11.15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u.. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30-18.43 u- zaterdag 8- 11.15 u en 13.39-18 30 u. Van der Wertstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 0—1145 en 13.30—17.15 u-, donderdag 840-1145 en 13.30-18.15 u.. vrijdag 8.30-ll.lS u en 13.30—18.45 u. zaterdag 740—1145 en 1349- 1640 u. Om deze reden verdient het naar de mening van B. en W. aanbeve ling de fietsenstalling te verplaatsen naar het terrein gelegen tussen het parkeerterrein en het rijwielpad. Het parkeerterrein blijft hierdoor tevens volledig beschikbaar voor auto's, waarbij voorkomen wordt dat voor de fietsrekken veelvuldig gaten moeten worden gehakt in het asfalt. Voor de beheerder van de stal ling zal een eenvoudig onderkomen moeten worden geplaatst, aangezien de wagen van de parkeerwachter hiervoor te ver van de stalling is verwijderd. Het reeds geprojekteerde voetpad langs de noordzijde van het par keerterrein werd nog niet aange legd, omdat bij afwezigheid van een fietsenstalling het wel aan wezige fietspad van 3 m als zodanig geen dienst hoefde te doen en der halve voorlopig tot voetpad werd bestemd. Een gelukkige oplossing was dit overigens niet, want men ondervond vrij veel last van fietsers en vooral bromfietsers. Wanneer tot de aanleg van de rijwielstalling wordt overgegaan, zal thans ook het 1.50 m brede voet pad moeten worden aangelegd. Ten slotte stellen B. en W. voor Sas&en'heimse Schaakchib won van Voorschoten SASSENHEIM Het succesvolle «chaak- seizoen 1967/1968 werd door het eersc tiental van de Sassenheimse Schaakclub afgesloten me teen overwinning op Voor schoten II. Deze wedstrijd was voor de Sassenheimers alleen nog van belang voor de onderlinge resultaten. J J den Bak en c Kamer werden de topscoorders van Sassenheim I met 5 punten, gevolgd door C H Erbrlnk met 4>/t pnt, alle behaald uit de zes gespeelde bondswedstrijden. M A Koppenaal komt ongetwijfeld een schoonheidsprijs toe voor de wijze waarop hij me teen prachtige matcomblnatle, In geleid door een fantastisch Dame-offer, de Voorschotenaar B Maat de nederlaag toe bracht. De gedetailleerde uitslag luidt. L de Weljs (Voorschoten)—C H Erbrlnk (Sas senheim) 0—1. B Maat—M A Koppenaa 0—1, P J Segaar—JJ den Bak 0—1, M G Segaar—C v d Lip 1—0, P v d Mey—F van Dijk 0—1, J de Bruin—C Kamer 0—L J M Bongers—K W v d Wlllik 0—1, N Segaar— C Clement 1—0, H G v d Hllst—P Wasse naar 1—0, J van Os—J van Beek 1—0 Einduitslag 4—6. Uitslagen volleybal LEIDEN NEVOBO Afd. Lelden: He ren le klas: DVO-WS 3 2—2, Donar 2—Kangeroes 3 ongeldig. Donar 1—DSS 1 0—3. DSS 1—Rijnsburg 2 sch.n.o.. Castel lum 2—Rijnsburg 2 2—2, RLjnsburg Castellum 1 0—3. Heren 2e klas: DAC l-i on 1 1—3. LUSV 2—DAC 1 2—2. BI hl GGV 1 3—0, DSS 2—SUES 1 o Catena 1LUSV 2 3—1, LUSV 3—Raaphorst 1 0—3. WW 1—Castellum 3 2—2. Heren 3e klas: LUSV 4—Catena 2 LUSV n.o.. Leython 2—DOG 1 2—2, Meerburg 1—Armada 1 3—1. N1VOC 1—DVO 2 2—2, Rijnsburg 3—Leython 3 31. Heren 4e klas A: Kangeroes 4—Advendo 1 1—3, DSS 3—Raaphorst 3 Raaph. n.o.. Rijnsburg 6—Raaphorst 2 1—3, Castellum 4—VVS 6 0—3. Castellum 6—DVO 3 3—1. Heren 4e klas B: Donar 4InUpGo 1 0—3. Augustinus 1—Rijnsburg 5 0—3, SUES 2—GGV 2 3—1, Advendo 2—NIVOC 2 1—3, Castellum 5Rijnsburg 4 13, WW 3—Meerburg 2 30. Dames le klas: de Valken 1— Argos 3 sch.n.o., Nw. Brunh. 1—DAC 1 3—0, Kan geroes 2—Rijnsburg 2 Kang. n.o., DVO 1—WW 1 0—3. Rijnsburg 1—LUSV 1 3—1. Dames 2e klas: DAC 2—SUES 1 0—3, Raaphorst 1—Argos 4 3—1, Rijnsburg 3—Nw. Brunh. 2 3—1. Dames 3e klas: Catena 1—NIVOC 2 3—1. Donar 2Argos 5 22. Armada 1Ley thon 1 3—2, Catena 1—Donar 2 2—2. Argos 5—Nlvoc 1 3—1. Armada 1GGV 1 3—0. Armada 3Castellum 3 0—3. DAC 4—Ley thon 1 0—3. Dames 4e klas: InUpGo 1—InUpGo 1 3—0, Raaphosrt 2—WW 2 3—1. VRIJDAG WEER PAASVEBO LEIDEN Vrijdag: wordt de achttiende Paasvebo gehouden, de tradi tionele paasveetentoonstelling. Het aantal inschrijvingen (163) is nog iets gioter dan dat van vorig jaar (161) en dat zegt heel wat als men weet, dat andere paasveetentoonstellingen, zoals die van Amsterdam, Sneek en Doe- tinchem wegens gebrek aan belangstelling zijn verdwenen, terwijl in andere plaatsen de animo sterk daalt. De beoordelingsnormen zijn hier volgens insiders mede debet aan. Leiden handhaaft het puntenstelsel. Een pluspunt voor de Leidse Paas vebo Ls de zekerheid, dat deze ten toonstelling binnen afzienbare tijd overdekt kan worden gehouden. Ge tracht wordt dan bovendien van de Leidse veemarkt een zgn. import- markt te maken ten behoeve van de gehele Randstad. Zoals bekend, hoopt men in september van het volgend jaar de nieuwe overdekte veemarkt te kunnen openen. Wethouder P. S. Harmsen zal vrijdagochtend om 10 uur in De Turk de Paasvebo openen, waarna drs. J. P. van der Reijden van de Sportstichting iets zal vertellen over de veemarkt-sporthal. De inschrijving voor vrijdag ziet er als volgt uit tussen haakjes de aantallen van vorig jaar: Zwartbont 32 (32), roodbont 103 (108), mestvee 28 (21), groepen 11. vette kalveren 5, schapen 15. in het bestaande strandpad in de duinreep een trap aan te leggen, aangezien vooral oudere mensen bij de passage moeilijkheden onder vonden. Aangezien de praktijk heeft uit gewezen dat de borden, waarop de aanwezigheid van het parkeerter rein wordt kenbaar gemaakt niet voldoende opvallen, zijn B. en W. voornemens op enkele kruispunten van invalswegen wat meer in het oog springende borden te plaatsen gedurende het badseizoen. Met de realisering van de voor genomen werken is een bedrag ge moeid van f 51.000. Ali Baba voor Filmclub 16 LEIDEN Filmclub 16 draaide gisteravond in Den Burcht „Ali Baba en de veertig rovers", een als grap bedoelde kleurenfilm van Jacques Becker. Fernandel speelt de rol van Ali Baba, een andere Ali Baba overigens dan in het bekende verhaal, want in de film raakt hij door zijn goedgeefs heid al zijn schatten kwijt Hij toont echter aan. dat geluk onafhankelijk is van bezit LEIDERDORP Na de afsluiting van de Berkenkade aan de zijde van de Acacialaan is het verkeer op het Burgemeester-Brugplein veel in tensiever geworden. Nu de stop lichten op de kruising Persant- Snoepweg-Acacialaan in werking zijn getreden, worden automobilisten, wanneer zij vanaf het kruispunt naar het Burgemeester-Brugplein ryden direct na het stoplicht ge noodzaakt snel uit de op gang ko mende verkeersstroom af te slaan. Herhaaldelijk gebeur het dan dat hun weg vooraan of halverwege op de verbindingsweg geblokkeerd wordt door een tegenligger, die naast de daar geparkeerde auto's staat of rijdt. Dezelfde situatie doet zich voor ten aanzien van het verkeer, dat vanuit de richting Mauritssingel het Burgemeester-Brugplein oprijdt en van het verkeer, dat in omgekeerde richting vanuit de Meidoornstraat afslaat naar de Acacialaan. Hieraan kan worden tegemoet ge komen door het verkeer in de straat meer ruimte te geven. Daartoe zou het noodzakelijk zijn voor beide zijden van dit gedeelte van het Bur gemeester-Brugplein een parkeer verbod in te stellen. LEIDERDORP Bij de sportvel den aan de Hoogmadeseweg is ge brek aan goede parkeergelegenheid. Dit was voor B. en W. reden de di recteur van gemeentewerken een plan te laten opstellen, dat voorziet in verharde parkeerplaatsen op de berm vn de weg. Het is da bedoe ling, 16 plaatsen aan te leggen voor personenauto's en 3 voor autobussen. Deze parkeergelegenheid zou tevens kunnen dienen voor de bezoekers van de begraafplaats. De kosten van de aanleg worden geraamd op f 8.300. LEIDERDORP Maandag 1 april om 9 uur komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot aankoop van de woningen Jaagpad 21 en Hoofd straat 168; Voorstel tot het aan leggen van parkeerstroken langs de Hoogmadeseweg en tot beschikbaar stelling van een krediet daarvoor; Voorstel tot doortrekking van de Van der Valk Boumanweg, tot be schikbaarstelling van een aanvullend krediet daarvoor en tot onderhandse ABBENES De 10-jarige jong Denie Dekker, wonend Maria Marg rethalaan, is gistermiddag omstret vjjf uur van een hoogte van tien n ter naar beneden gevallen op een tonnen vloer. Hij werd erns gewond en liep onder meer een scl delbasisfractuur, een gebroken seh« der en een gebroken arm op. jongen is opgenomen in een ziek( huis te Leiden. Het ongeluk gebeurde in een lat bouwschuur van de heer Baars de Hoofdweg. De jongen was tijdi werkzaamheden met de transpo band met een paar andere kindei aan het stoeien op de strozolder. 1 dens het kopjeduikelen viel hij O' de rand van de zolder. aanbesteding; Voorstel tot vasts' ling van de vergoeding over 1 voor het medegebruik van het gj nastieklokaal der ulo-school; Vo stel tot vaststelling van het overse op de vergoeding over 1968 voor medegebruik van het gymnasti lokaal der ulo-school; tot verpa ting van los land achter de begra plaats; tot vaststelling van verkee maatregelen voor het Burgemeest Brugplein. WARMOND Op de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergader kon de voorzitter de verheugende mededeling doen dat Gedeputeerde Stal het raadsbesluit tot aankoop van gronden in de Zwanburgerpolder hebl goedgekeurd, evenals het desbetreffende financieringsplan.. Besloten werd het verzoek van de heer J. P. v. d. Hulst tot het aan brengen van een aanlegsteiger in het Sweiland aan te houden tot de volgende vergadering om de raads leden in de gelegenheid te stellen ter plaatse de toestand in ogen schouw te nemen. Goedgekeurd werd het voorstel over te gaan tot onteigening van gronden in het bestemmingsplan Zwanburg. waartegen de gemeente Leiden en de heer K. Breedijk be zwaren hadden ingediend. De raad zou het echter op prijs stellen in dien alsnog pogingen werden ge daan zowel met de gemeente Lei den als met de heer Breedijk tot een minnelijke schikking te komen. De voorzitter zegde toe terzake de dige stappen te zullen doen. Besloten werd de gemeentel; vergoeding in de exploitatie, stichtingskosten van de kleutersd len voor 1968 vast te stellen f 1225 per lokaal en f 22.50 kleuter. Ter dekking van het ploitatie-tekort van de 31 wonin| in de Warmundastraat werd be: ten een bijdrage en een rentelo voorschot te verstrekken. Goed keurd werd een krediet van f 6( beschikbaar te stellen voor het a brengen van naadloze vloerbed king in de school aan de Endepo laan. Na de gebruikelijke rondvr ging de raad in besloten zitting. Zekerheid, dat zocht Ik. De zekerheid van een vaste baan, prettig en interessant werk, goede sociale voorzieningen en een stevig loon. Daarom ben ik bij Royal gaan werken, zoekt hetzelfde? Aarzel dan niet langer en... fword mijn collegj bij Royal U hebt nü de kane. Want door een produktie-uitbreiding zijn er op diverse afdelingen vele plaatsen bij gekomen. Zowel voor geschoolde mensen als voor ongeschoolde. Mij kan weinig meer gebeuren. En, als u verstandig bent, wedt u op hetzelfde Royal-paard... word mijn collega bj| Royal. In Nederland werden ginds 1953 miljoenen Royal schrijfmachines gefabriceerd. Door de grote vraag naar onze schrijfmachines zijn wij genoodzaakt de produktie aanzienlijk te vergroten. 4 Daarvoor hebben wij een belangrijk aantal nieuwe medewerkers r.odlg. Zowel geschoold als ongeschoold. Zowel mannen als vrouwen. Royal biedt: 100% zekerheid een goed loon l gelijke beloning voor mannen én vrouwen uitstekende sociale voorzieningen zonodig opleiding In eigen bedrijf volledige reiskosten vergoeding Werken bij de Royal-schrIJfmachinefabrleken betekent: Een goede, vaste baan en een royale verdienste, Alle Inlichtingen worden u gaarne verstrekt dfl da afdeling personeelszaken, Rooseveitstraat Leiden. Ook Is het mogelijk u aan te melden aan ons bedrijf, dagelijks van 9-17 uur, of donderdagsavonds van 19-20 uur. Royal Typewriter Company, a division of Litton Business Systems Holland Rooseveitstraat 20, Leiden, Telefoon 01710 -S

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4