Meer duidelijkheid over „Leven met de wetenschap" Gesprek hogere lonen de landbouw mislukt in Dr. Werner Krusche Nieuwe tekst bisschop van Saksen 0nze Vader Philharmonisch vraa Stop discriminatie - als jubileumgeschenk Prof. Bronkhorst: vragen rijzen over richtlijnen Uitbreiding Maasvlaktl had al moeten beginne Een noord voor vandaag in Duitsland Uw probleem is het onze.... Vijfde opleiding tandartsen noodzakelijk Boycot-actie kerken VS Bij de eerste nies Joodse professoren in Polen ontslagen Geen poging van KVP tot gesprek met ra diealen BEROEPINGSWERK Studentencentri oi) Kattenburg! DINSDAG 26 MAART „Vrede laat lk u, Mijn vrede geef Ik u; niet gelijk de wereld die geeft, geef Ik hem u (Johannes 14 27). Zij die de oorlog hebben gekend, weten wat vrede is. Vrede betekent rust, vrijheid: betekende dat men eigenlijk weer kon gaan en staan waar men wilde, en doen en laten wat men wil de. Vrede betekende ook het voortzetten van het oude leven tje. Christus spreekt ook van vrede, maar Hij zegt er bij, dat zijn vrede anders is. Zijn vrede kan er zijn temidden van oorlogen, midden in het gevaar. Zijn vrede kan heersen terwijl de mach ten van de wereld elkaar in de haren zitten. Zijn vrede schept geen tegenstellingen, zoals de wereldse, die men uiteindelijk slechts kent door de oorlogen. Het is dit: dwars door de verschrikkingen der tijden heen, de angst van zich kunnen afduwen in de zekerheid dat alleen Christus het voor het zeggen heeft, bevrijd zijn van lasten en zorgen, maar het ook gericht op de toekomende. Die vrede is er voor hen, die in Hem geloven. We lezen vandaag Lucas 17 1- (Van onze kerkredactie) HALLE De bekende Leip- ziger theoloog dr. Werner Kru sche is gekozen tot bisschop van de Evangelische Kerk van Sak sen. Op 1 november volgt hij bis schop Janicke op. Krusche zal met zijn vijftig jaar niet alleen de jongste protestantse bisschop in Oost-Duitsland zijn. maar Koningin en Prins naar congres (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Welke definieerba re resultaten heeft „de" wetenschap bereikt? Hiervan hoopt het op maan dag 8 en dinsdag 9 april in de Rid- Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden ingesloten. Vraag: Hoeveel bedraagt het erf deel voor familie in de derde graad als er 50.000 successierecht betaald wordt? Antwoord: U bedoelt wellicht kin deren van broers of zusters, want de successiewet kent geen afzonderlijk tarief voor alle familieleden in de derde graad. Zulke familieleden val len ruwweg in de categorieën: 1) Afstammelingen in tweede of verde re graad, 2) bloedverwanten in rech te opgaande lijn, 3) kinderen van broers of zusters. Als iemand in laatstgenoemde ru briek 50.000 successierecht betalen moet, is de erfenis ruim 168.000 Vraag: Mijn koelkast ruikt muf en soms zit er een schimmelsmaak aan boter en melk. Ik laat de kast iedere week ontdooien en maak ze goed schoon. Hierbij gebruik ik een bac- teriëndodend middel. Ook een no- rietfilter helpt niet. Wat te doen? Antwoord: Zeer waarschijnlijk is er vuil door de naden van de plastic-binnenkast tussen de isolatie geraakt, dus op een plaats waar u niet kan komen. De vakman is nodig om de binnenkast te demonteren en de oorzaak van het ongerief weg te nemen. Vraag: In mijn verzameling ont breken de volgende munten: Rijksdaalder van 1865, guldens 1959, I960, 1961. 1962, kwartjes 1952, 1953, 1959, dubbeltjes 1952, 1953, stuivers 1959. Is het mogelijk aan deze ont brekende munten te komen? Antwoord: In de genoemde jaren zijn deze munten niet geslagen. Uw verzameling is dus niet incompleet. Vraag: Zuster A en haar man zijn overleden en lieten één zoon na. Zuster B is in leven. Zuster C en haar man zijn overleden en lieten één dochter na. Nu is de zoon van zuster A over leden. Erfgenamen zijn o.a. zuster B en de dochter van zuster C. Deze werden gelijk bedeeld en moesten evenveel successierechten betalen. Is dat juist? Antwoord: Successierecht wordt niet zuiver naar graad van ver wantschap geheven, doch de ver wanten worden op andere wijze in enkele groepen ingedeeld. Vandaar dat beide genoemde erfgenamen evenveel moeten betalen. Vraag: Ik bezit een munt, het is 1 Stuber. uit 1772. Het rondschrift is ..Frederic Boruss. Rex". Waar komt deze munt vandaan? Antwoord: Het opschrift betekent: Frederik, koning der Pruisen Het is dus een Pruisische munt en de ko ning is Frederik de Grote. Vraag: Wij hebben een huis in eigendom en reeds jarenlang ver huurd tezamen met een zaak. De zaak is sindsdien verlopen, doch de huur liep door en de huurprijs is sindsdien nog verlaagd. Bij onder linge afspraak hebben we per 1 ja nuari 1966 een huurprijs afgespro ken, doch de wet laat een veel hoge re huur toe. Toen er in dit opzicht geen over eenstemming te krijgen was. hebben wij ons tot de huuradviescommissie gewend. Deze heeft daarop gead viseerd. dat een veel hogere huur prijs toegestaan is. doch dat op grond van artikel 2 der huurwet de huurder de lagere overeengekomen huur betalen moet Antwoord: Inderdaad is er na de totstandkoming van d? desbetreffen de wettelijke bepalingen een lagere huurprijs afgesproken dan de wette lijk toegestane huurprijs. De ver huurder zal in dit geval een nieuwe redelijke huurovereenkomst moeten voorstellen, met inachtneming van de wettelijk toegestane huurprijs. derzaal (450 deelnemers) te houden congres „Leven met de Wetenschap" een overzicht te geven. Dit gebeuren, georganiseerd door de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen en de Academische Raad trekt in hevige mate koninklijke belangstelling. De eerste dag zal de Koningin het congres 's middags bijwonen en de volgende middag komen Koningin en prins Bernhard samen. In de eerste plaats om prof. Tinbergen over we tenschap en ontwikkelingslanden te horen spreken en om voorts de discussie en de samenvatting van twee dagen confereren aan te horen. Waarom dit algemene congres? Omdat de samenleving eigenlijk te- vel in goed vertrouwen moet aanne men, dat beoefening van de we tenschap steeds toenemende gelde lijke eisen stelt. Omdat de we tenschap zoveel en zulke ingrijpende vernieuwingen voortbrengt, die zowel individu als gemeenschap telkens voor uiterst moeilijke problemen van denken en handelen plaatst. (Om maar enkele hoofdpunten te noemen.) Het wil enig inzicht geven in resul taten op de academische hoofdterrei nen: de natuurwetenschappen, de technische wetenschappen, de we tenschappen van het lever., de geestes- en de maatschappijwe tenschappen. Gepoogd zal worden aan te geven op welke manier de samenleving het beste kan profiteren van al die wetenschappen. Tenslotte wil men onder ogen zien welke roeping de wetenschap t.o.v. de éénwording van de wereld heeft. Voordrachten worden gehouden door prof. Van Melsen (betekenis van de wetenschap). prof. Baudet (geschiedenis van alpha tot omega), prof. Lever (natuurwetenschap en mens), prof. De Moor (sociale we tenschap en realiteit), prof. Casi- mir (natuurwetenschap, techniek en maatschappij), prof. De Froe (ge neeskunde en maatschappij), prof. Drees (middelen en mankracht), prof. Tinbergen (wetenschap en ontwikke lingslanden). Referaten, bespreking en samen vatting van het congres komen later in boekvorm uit. Prof. dr. Schetter: (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT Prof. dr. H. M. J. Scheffer. hoofd van het tandheelkun dig instituut van de Utrechtse uni versiteit is een groot voorstander van de stichting van een vijfde opleiding van tandartsen in Nederland. De Utrechtse hoogleraar ziet de noodzaak van een dergelijk instituut door een geleidelijke stijging van het aantal eerstejaars studenten, die niet langer kunnen worden opgevangen met de huidige accommodatie. Bo vendien bestaat er al jarenlang een tekort aan tandartsen. De hoogleraar ziet zich wat zijn eigen instituut betreft in het komen de jaar genoodzaakt tot een prak tische toepassing van een numerus clausus. Prof. Scheffer meent dat de vijfde tandartsopleiding het best in het ka der van de jonge medische faculteit in Rotterdam gerealiseerd kan wor den. Het snelst ziet hij de opleiding verwezenlijkt in Leiden of aan de VU. Op het ogenblik zijn er in ons land ongeveer 3000 tandartsen. Een veel voud daarvan is nodig om het gehele volk een verzorging te geven die als aanbevelenswaardig beschouwd moet worden. Reeds 24 miljoen (Van onze kerkredactie) NEW YORK De wereldfederatie van christenstudenten en de zen dingsraad van de Methodistenkerk in Amerika hebben hun tegoeden bij de First National City Bank uit protest tegen het Zuid-Afrikabeleid van deze bank overgebracht naar een andere bank. Sinds 1966 wordt vanuit kerkelijke kring in Amerika een boycot-actie gevoerd tegen tien banken, die een consortium vormen, dat een lopende kredietregeling heeft met Zuid-Afri- ka (40 miljoen dollar) De studenten en de methodisten zending namen hun beslissing, nadat de bank haar deelname in het consortium opnieuw had verlengd. Een woordvoerder van de wereldfe deratie van christenstudenten schat te, dat door de boycot-actie al meer dan 24 miljoen dollar van deze ban ken is teruggetrokken Hij riep de studentenverenigingen in Europa op. om in samenwerking met de kerken de Europese banken ook aan een kritisch onderzoek te onderwerpen. ook de eerste van de naoorlogse theo- logengeneratie. De nieuwe bisschop is afkomstig uit het milieu van het piëtisme, zoon van een voorganger in de Ge- meinschaftsbewegung. Pas op latere leeftijd (nadat hij in de oorlog zwaar gewond was geraakt) ging hij theolo gie studeren, achtereenvolgens in Leizpig, Bethel. Göttingen. Bazel en Heidelberg. Hij maakte zich reeds terstond internationale naam door zijn dissertatie over „Het werk van de Heilige Geest naar Calvijn". In 1954 keerde hij uit Heidelberg i terug naar Saksen, zijn geboorteland, waar hij predikant werd, vervolgens i studiedirecteur van het seminarie in Lückendorf en sinds 1966 docent dog- matiek aan het seminarie te Leizpig. I Verschillende malen bedankte hij voor een hoogleraarsbenoeming in West-Duitsland. Krusche is lid van de commissie voor geloofsbelijdenis en kerkorde van de Wereldraad. Hij heeft zich vooral beziggehouden met de vraag naar de missionaire gemeente in de tegenwoordige tijd. De synode van de Saksische kerk approbeerde zijn verkiezing met 116 stemmen tegen 1 Zijn voorganger, dr. Johannes Janidke (67) legt zijn ambt neer om gezondheidsredenen. BERLIJN De nieuwe Duitse tekst van het Onze Vader zal „met ingang van het volgende kerkelijke jaar" (dus in advent 1968) door de Evangelische Kerk ingevoerd worden voor al haar kerkdiensten. Het rooms-Katholieke episkopaat heeft deze tekst al met ingang van Pasen verplicht gesteld voor de ere dienst. Deze tekst, die vorig jaar december gepubliceerd werd. is tot stand geko men door gemeenschappelijke arbeid van protestantse, oud-katholieke en rooms-katholieke theologen uit Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Oorspronkelijk was het de bedoeling haar alleen bij gemeenschappelijke kerkdiensten te gebruiken. ROTTERDAM Maandag 10 juni zal het vijftigjarig bestaan vani Rotterdams Philharmonisch Orkest worden gevierd met een galaconj onder leiding van Franz-Paul Decker met Theo Bruins als solist inl pianoconcert K.V. 466 van Mozart. Herman M. Kraaijvanger, de waai mend voorzitter van het orkestbestuur, liet deze mededeling vergezeld a van een minder prettige herinnering aan de discriminatie die van regerij wege nog steeds op het Rotterdamse orkest wordt toegepast, mede tei volge van het beruchte Rapport-Witteveen, dat aan het Concertgeboj orkest en aan het Residentie Orkest meer gesubsidiëerde musici toe^ en respectievelijk 20% en 10% meer salaris. onder de voortreffelijke leiding f Franz-Paul Decker een ongek^' ■eifltw Weer in Europa weer max. temp. neer Kopenhagen gisteren slag geh. bew. 12 0 Londen onbew. 12 0 Amsterdam zw bew. 13 1 Brusse] geh. bew 13 Luxemburg geh. bew 16 0 Parijs geh. bew 12 7 Nice zw. bew. IS 0 Frankfort 21 0 München zw. bew. 21 0 Zürich zw. bew. 19 0 Genève half bew. 17 0 Locarno half bew. 18 0 Wenen onbew. 20 0 Innsbrück licht bew 20 0 Rome onbew 16 0 Madrid geh bew. 9 2 Mallorca mist 23 0 In onze tijd is het hele maatschap pelijk bestel in beweging, dus zullen H er voor het orkest ook wel andere opgang gemaakt en is uitgebreidtwij mogelijkheden komen, aldus de heer 106 musici en het vorig seizoen *rm< Kraaijvanger. Rotterdam realiseerde den 140.000 plaatsen verkocht hen het grootse Doelencomplex, het Rot- 1 een publiek uit alle lagen vaiTjns terdams Philharmonisch Orkest heeft bevolking, zodat mag worden gejj dat in Rotterdam op het gebied en de muziek een cultuurpolitiek li de eerste orde wordt gevoerd. ®eaa De heer Kraaijvanger meende, met het jubileum de hoop in komt op een groot gebaar van dds zi gering ten opzichte van het gemjl tebestuur en van het orkest van terdam. Hij bracht dank aan Fr Paul Decker voor de artistieke h te. waarop deze het orkest heeftf* bracht, en sprak zijn grote vert^gj. wen uit in de muzikale leiding Jean Fournet, in dirigent Ed( Waart, in de musici, in de dire< eui, van het orkest en zijn staf en ir ;nte publiek. combinatie van bestanddelen Een combinatie van bestanddelen werkt zeer effectief bij verkoudheid. Deze be standdelen versterken eikaars werking. Vandaar dat Togal door velen bij een opkomende verkoudheid wordt ge bruikt. Zet een flacon Togal bij uwbord. Neem bij iedere maaltijd twee ta bletten. Dat helpt u van uw verkoud heid af. En ook van hoofdpijn, griep, migraine, reumatische pijnen en spit. De apotheek en drogist hebben Togal in voorraad. Haal een flacon in huis vóórdat verkoudheid vat op u krijgt. Voordat u pijn of griep krijgt. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. de ie gt Boek vall p-r. ng J Met financiële hulp van een a: Rotterdamse instellingen kon aa auteur W A. Waagener worden gedragen, de muziekgeschiedenis Rotterdam te beschrijven. Het een groot formaat pocketboek den in een oplaag van 30.000 e.^en' plaren, dat men de begunstiger^^ aanbieden tegen vergoeding vai verzendkosten 2,50). Premières EERSTE KEER SINDS 1945 GEEN KORTERE WERKTIJD >nte laai de ber bei m li n h nog mo, WARSCHAU Zeven Pool se professoren en assistenten van de universiteit van War schau zijn gisteren ontslagen in verband met de recente stu dentendemonstraties en relle tjes. Bij de ontslagen hoog leraren bevinden zich ver scheidene joden. Volgens het Poolse persbureau PAP gingen de colleges van de pro fessoren tegen de partijpolitiek in en ..leerden zij de jongelui politieke standpunten die indruisten tegen de socialistische ontwikkeling van het land." De betrokken hoogleraren zijn Ste fan Zolkiewski, secretaris van de af deling sociale wetenschap van de Poolse academie voor wetenschappen. Bronislaw Backzko, Lezek Kola- kowski, Stefan Morawski, Zygmunt Bauman. Maria Hirszowicz, allen van de faculteit voor wijsbegeerte en Wlodzimierz Brus van de politiek-e- conomische faculteit. Terreur Het officiële orgaan van de Poolse communistische partij. Trybuna Lu- du. beschuldigt intussen studenten van de technische hogeschool in Warschau van het uitoefenen van terreur en het molesteren van colle ga's die gekant zijn tegen de onlangs gehouden betogingen De studenten hebben overigens hun studie gisteren voortgezet, evenals hun collega's aan de Warschause uni versiteit. Het hoofdgebouw van de technische hogeschool is evenwel nog tot nader order gesloten. In dit ge bouw hebben de studenten donder dag en vrijdag een zitstaking gehou den. A nti-sem itisme ïn Jeruzalem heeft de commissie voor buitenlandse zaken van het Israëlische parlement een beroep op Polen gedaan de Joden die in Polen 1 leven, naar Israël te laten emigreren. Het appel was vervat in een reso lutie, waarin gewag wordt gemaakt j van „het anti-semitisme en de ver volging van Zionisten" in Polen De I tegen Israël gerichte politiek van Po len, aldus de resolutie, is langzamer hand uitgegroeid tot een ophitsing- campagne tegen de Joden in Polen. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG Het gesprek over de loonsverhoging in de landbouw is gisteren definitief mislukt. Een initiatief-voorstel van het dagelijks bestuur van het Landbouwschap, waarin alle werknemers- en werk geversvoorzitters zitting heb ben, leverde geen resultaat op. Aan de provinciale afdelingen, die de looncontracten moeten afsluiten, zal de hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap waar de onderhandelingen gevoerd zijn nu meedelen dat er geen landelijk loon- advics komt en dat de regionale af delingen elk afzonderlijk maar moe ten proberen tot een resultaat te ko men. De heer A. IJska. voorzitter van de Nederlandse christelijke agrarische bedrijfsbond, noemde het een stuk armoede en een knak voor het so ciaal beleid binnen het Landbouw schap. Hij vond dat dit juist in deze tijd binnen de landbouw njet had mogen gebeuren. Sinds 1945 is het niet voorgeko men dat partijen in de landbouw geen overeenstemming konden be reiken over een loonadvies aan de provincies. Het gaat hier om circa 40.000 werknemers in de akkerbouw en de veehouderij. PENSIOENPREMIE De werknemers wensten niet lager te gaan dan een verbetering van de lonen met achttien cent per uur, waarvan veertien cent contant een DEN HAAG Prof. dr. A. J. Bronkhorst, de officiële ver tegenwoordiger namens de Ne derlandse Hervormde Kerk bij het pastoraal concilie, schrijft in Hervormd Nederland, dat er praktische vragen rijzen over de nieuwe richtlijnen, die de rooms- katholieke bisschoppen zeer recent over het gemengde huwe lijk hebben uitgegeven. In dit bisschoppelijk schrijven staat onder meer. dat bij een ge mengde huwelijkssluiting de niet rooms-katholieke partner onder be paalde voorwaarden aan de viering van de eucharistie mag deelnemen. Prof. Bronkhorst schrijft in Her vormd Nederland: „Als de niet rooms-katholieke partner het in de huwelijksdienst mag, wordt hem dan later de toegang ook verleend? Er> geldt deze toegang alleen voor deze partner of ook voor ouders, familie en vrienden? Overleg Wordt ook hier de deur niet geo pend voor onbedoelde verwarring? Had een voorafgaand overleg met de andere kerken over deze mogelijk heid niet voor de hand gelegen? Als mijn inlichtingen juist zijn. heeft een dergelijk overleg op dit ge bied niet plaatsgehad Ik geloof, dat dit jammer is. Het gaat hier toch om een eerste vorm van intercommunie. Intercommunie is in de oecumenische discussie een zeer omstreden punt. Hier zouden alle zaken, die twee ker ken raken ook door deze beide ker ken besproken en geregels dienen te zijn." De hervormde hoogleraar herinnert eraan, dat een gezamenlijke commis sie van de rooms-katholieke kerk en dé protestantse kerken bezig is met de vraagstukken van het gemengde huwelijk en de intercommunie. Hij schrijft: „Beide punten zijn sinds de vorige week volop actueel. Ik meen te mogen verwachten, dat de bisschoppelijke richtlijnen van maart 1968 het mogelijk maken om op beide punten tot een aanvaardba re overeenstemming te komen. Ook al ben ik dan ook niet voor 100 pro cent bevredigd, de oecumenische be doeling van het episcopaat meende lk toch wel tussen de regels door te kunnen lezen." cent ter compensatie van de hogere pensioenpremie en drie cent voor een werktijdverkorting van een half uur per week van 45 tot 44'/t uur. Voor de veehouderij wenste men de werktijd iets meer verminderd te zien, namelijk met 39 uur per jaar. De werktijd in de veehouderij be draagt thans nog 50 tot 52 uur per week. De werkgevers wilden niet verder gaan dan 12% cent per uur, waarvan een cent als compensatie voor de hogere pensioenpremie. Van werk tijdverkorting wensten zij helemaal niet te weten. De directe loonsverbe tering bleef hiermee, afgezien van de werktijdverkorting, 2% cent per uur uit elkaar liggen: werkgevers 11% cent werknemers 14 cent. Over het zogenaamde mantelcon tract, waarin de lonen niet zijn op genomen. kon wel overeenstemming worden bereikt. De pensioenpremie gaat met een gulden per week om hoog, waarvan werkgevers en werk nemers elk de helft betalen. Voorts werden nog een aantal kleine verbe teringen aangebracht in de vorm van hogere toeslagen enz. Aarden: Breuk gewild? VOORBURG Drs. J. M. Aarden verwijt het KVP-partijbestuur dat zij nooit pogingen heeft gedaan om tot een gesprek te komen over de ernsti ge meningsverschillen die in de par tij bestonden. „Ik heb dit nooit begrepen", aldus de leider van de Radicalen gisteren op een KVP-bijeenkomst in Voor burg, „tenzij men zon willen veron derstellen dat er verantwoordelijke personen waren die een breuk wenstenHij voegde eraan toe dat volgens hem drs. Schmelzer de breuk nooit heeft gewild. Het verwijt, dat hij zijn Kamerzetel niet heeft beschikbaar gesteld hoewel hij het KVP-programma heeft on derschreven, verwierp drs. Aarden. „Uit niets blijkt dat ik het program ma niet meer onderschrijf". Ernst „Er zijn KVP-stemmers die willen dat ik voor de Kamer bedank, maar er zijn er evenzeer die wensen dat ik blijf Een overgrote meerderheid van de miljoen KVP-stemmers heeft gestemd op de partij, die in 1967 een grote verscheidenheid gaf te zien. Een niet onbelangrijk deel zou gtaag hebben gezien dat meer ernst was gemaakt met pogingen om de PvdA in de regeringscoalitie te betrekken". De radicale fractieleider keerde zich met kracht tegen het verwijt dat hij uit baatzucht Kamerlid bleef De 6-jarige C. van Oosterhout is gistermiddag om het leven gekomen, toen hij op de Linneausparkweg in Amsterdam tussen twee geparkeerde auto's de rijweg opliep en tegen een bestelauto botste. Senator McCarthy van Minnesota zei gisteren te Washington dat hij niets voelt voor een afspraak met se nator Kennedy om elkaar op de de mocratische conventie de bal toe te spelen. NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen (toez.), G. Voordijk te Mastenbroek; te Groot Am- mers. K. Schippers te Middelharnis. Benoemd tot leraar godsdienstonder wijs christelijke lycea te Arnhem. H. Jagersma te Bruinisse. Aangenomen naar Stedum (toez). M. G. Kampstra te Nijland: naar Zuid- Beijerland. C. M. Langeveld te Eind hoven. Bedankt voor Ede (vac. J van de Heuvel; (toez.), J. den Besten te Huizen; voor Goënga (toez.), A. Sturm te Pesse; voor Hardenberg (vac. N. Visser; toez.). drs. B. C. Jukema te Marknesse; voor Maurik, C. L. Verbaas te Monniken dam. GEREF. -KERKEN Beroepen te Bodegraven-Nieuwer- brug aan den Rijn (vac. C J Tissinki en te Leeuwarden-Huizum. E. Warnink te Nieuwerkerk aan den IJssel. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Enschede-Noord (voor de zendingsarbeid op West-Irian). kand. J. Kruidhof te Hattem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gouda, J. P. Geels te Haarlem-Centrum; te 's-Gravendeel, P. N Ribbers te Enschede-West. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's-Gravenpolder. A. Hoo- gerland te Werkendam, die bedankt voor IJsselmonde: te Oud-Beijerland, C. Wisse te Elspeet, die bedankt voor Beekbergen en voor Enschede EVANG. LUTHERSE KERK Aangenomen naar Utrecht (3e pred, pl.) Leerdam, mej. K. G. Hage, prop. te Utrecht. UNIE VAN BAPTISTENGEM Beroepen te Harlingen. Ph. Linde man Wzn. te Utrecht. BOND VAN VRIJE EVANG. GEM. Aangenomen naar Veendam. kand A C Louwerse te Enschede Bedankt voor Amsterdam-Zuid. J Verboom te Dordrecht. Behalve het reeds genoemde fi 1 concert met als programma ..Festliches Praeludium van Ric Strauss, de „Derde symfonie" Willem Pijper, het „Pianocoij^ j in d, K.V. 466" van Mozart en works" en „Circus Polka" Strawinsky, zullen er tweejubili^ promenadeconcerten worden geg op donderdag 16 en zaterdag 18 onder leiding van Roberto Bern 'est met de scheidende eerste solo-cée™ Samuel Brill als solist in het ,.E« d® celloconcert" van Saint-Saëns. V< een Holland Festival Promend#nte cert on zaterdag 29 juni onder Fijf Paul Decker met Benny Goodma|j®d solist in het „Klarinetconcert" Ptie Mozart. Psz< g. i Dan komt er een serie jubilft0" concerten: op woensdag 29 mei d Franz-Paul Decker rret m( sopraan Janet Baker en tenor V Pribyl in Mahlers ..Das Liedi»Q der Erde". woensdag 19 juni de Japanse dirigent Hiroyuki I en Robert Casadesus, die solis' zijn in een pianoconcert van Mo terwijl dan ook de eerste uitvoi zal worden gegeven van de in dracht van het orkest door de componist Tadeusz Baird geschrei .Sinfonia brevis"', op woensda /m juni onder leiding van Jean Foi met Arthur Rubinstein als soli het „Eerste Pianoconcert" Brahms, en op vrijdag 5 juli Edo de Waart als dirigent en mfcesi sopraan Dorothy Dorow en de vtarat Arthur Grumiaux als solisten?1^ zal het opnieuw door Charley. Sherman ontdekte „Vioolconcefc i A" van Michael Havdn worderP®£ speeld en is de eerste uitvoeriifcun beluisteren van „Haiku II" van&en de Leeuw, in opdracht van de Rcter- damse Kunststichting naar aatob; ding van dit jubileum gecomponjBab Rotterdam vroeger }r Ook wordt met het Historisch', nootschap „Roterodamum". de f mermuziekvereniging en de Vefcle^ ging tot Instandhouding onderzH of het mogelijk zal zijn om metn* dewerking van orkestleden enk< dere prominente musici een ooi® te geven met werken van Ro! damse comDÓnisten uit de zevenL^®' de en achttiende eeuw, waartofhou medewerking van Willem Noslii ingeroepen. Alle zestig baptistengemeente Italië doen mee met een grote i gelisatiecampagne, die in sameif king met Amerikaanse baptisten L maand in Italië wordt gehouden.C,0'0 j 4.30 Partijbestuur D'66 meent: L SC U ROTTERDAM Het partijbestuur van D'66 zou over informaties beschik ken waaruit blijkt dat Rotterdam al had willen beginnen met werkzaamhe den voor de uitbreiding van de Maas vlakte. Het transport van het daarvoor benodigde materiaal (zandzuigers enz.) zou dezer dagen zjjn opgehouden om dat Rotterdam er achter kwam dat het bericht daarover zou zijn uitgelekt. e heer Th. Evenwel, bestuurslid van D'66 zei ons dit maanadgavond na af loop van een in Hoogvliet gehouden hearing over het rapport dat het Over legorgaan Zeehavenontwikkeling Zuid- west-Nederland heeft opgesteld en waarin o.m. de uitbreiding van de Maas vlakte aan de orde komt Tijdens de hearing wilde het Tweede Kamerlid drs. E. Nijpels geen antwoord geven op de vraag van mevrouw H. van Eijs-Hol. Zij informeerde namelijk of het bij D'66 bekend is dat de bagger molens voor de tweede Maasvlakte reeds zijn besteld en dat de Koninklijke Maatschappij voor HavenwerkPi op dracht voor het werk heeft gekreern omdat Adriaan Volker op he* ogenblik daarvoor geen materiaal heeft Van de zijde van het Rotterdamse havenbedrijf en van gemeentewerken werd dit bericht vanochtend volledig 1H.J ontkend. Het is momenteel onmo^JJ^] om al aan de uitbreiding van de I vlakte te kunnen denken, zo zei fees De handen heeft men reeds vol méi werk aan de huidige Maasvlakte, woordvoerder betitelde het berichi .waanzin". (Van onze onderwüsredactieify? AMSTERDAM - Op Kattenburg van de oostelijke eilanden in Anfc dam. zal een groot studentencent worden gebouwd Burgemeester i ^amkalHen. president-curator va: Amsterdamse universiteit, sloeg ren de eerste oa«l De studentenw «en «uilen verscholen gaan achtej reconstrueerde historische eevelsa worden oDcetroVVon uit ooi-nronl sfopor) In fla'cehouwen "an viif woont11** worden kamers voor 330 studenteti f bouwd. terwiil studentenechtp huisvesting op Kattenburg zullen L El

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2