R wil uitvoeriger intern jeraad over de Achttien Luto slaat na slip over (le kop: twee doden Sp< CHU voor spoedige hervattingmaar... Pas eind mei beslissing THERPIRAAT STOORDE NOODGOLF doodrijder VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN 7 MAANDAG 25 MAART 1968 UTRECHT Het ziet er niet ar uit, dat het overleg van de httien (de gespreksgroep van iT, ARP en CHU) weldra zal nnen worden voortgezet. De uding van het ARP-bestuur is vertragende factor. Terwijl de lieraad van de CHU zich zater- g uitsprak voor een zo spoedig (gelijke hervatting van het erleg, liet het Centraal Comité n de ARP weten behoefte te bben aan nader intern beraad, iarby de hele partij zal worden trokken. Op z'n vroegst eind )i zal worden beslist over ver- je AR-deelname aan het (on- gs geschorste) gesprek van de e christelijke partijen. e Unieraad en het Centraal Co vergaderden zaterdag beide in scht om de jongste politieke ont ledingen te bespreken. De over- te meerderheid van de Unieraad zich, blijkens een communiqué, migen met de inhoud van de rap ten van de Achttien over de prin- ële uitgangspunten van christe- e politiek, de inkomens- en ver- jensverdeling, vredespolitiek en rikkelingshulp en overheidsgezag. spoedig mogelijk Inanlem was de Unieraad van me- dat, in afwachting van het be- ,d in KVP en ARP, het gesprek de Achttien zo spoedig mogelijk t worden voortgezet. Uit de raad voort» de suggestie om in een lenlijke vergadering met verge- lare colleges van de twee andere jen van gedachten te wisselen t de reeds verschenen en nog te ichijnen publicaties van de Acht- CH-voorzitter dr. Tllanus ide deze suggestie waardevol. (Van onze parlementsredactie) Het Centraal Comité kwam aan een grondige bespreking van de rappor ten van de Achttien nog niet toe. Het zal dat pas doen op 6 april en 18 mei a.s. Het CC meent, dat daarna het AR-Partijconvent, dat op 25 mei ver gadert, eveneens over de politieke verhoudingen zal moeten spreken Inmiddels zal het CC, gezien de ruime publiciteit over de stukken van de Achttien, deze in hun huidige vorm ter beschikking stellen aan de kiesverenigingen en andere partij-or ganen. „Het gesprek over de politieke situatie en de stukken van de Acht tien, zoals deze tot dusver zijn tot stand gekomen, wenst het Centraal Comité in alle geledingen van de par tij te stimuleren", zo werd in een communiqué meegedeeld. „Het Centraal Comité is van oor deel, zoals ook is gesteld in het inlei dend stuk van de Achttien, dat voor een nauwere politieke samenwerking, naast een gemeenschappelijk uit gangspunt, ook een in hoofdzaken ge zamenlijk en duidelijk program alsmede overeenstemming over de uitvoering daarvan, onontbeerlijk is. Het streven van de AR-Partij moet gericht blijven op de vormgeving van een wezenlijk christelijke politiek, hetgeen een kleurloze centrumpositie uitsluit". hun politiek zullen kunnen verwe zenlijken. Zij zullen eveneens open moeten staan voor al die geestver wanten. die hun politiek tehuis thans nog elders zoeken." Algemeen werd in het CC het ontstaan van de nieuwe radicale par tij van de heren Bogaers en Aarden betreurd. „Het Centraal Comité is van oordeel dat allen die politiek willen bedrijyen vanuit de Bijbel, met kracht moeten blijven streven naar samenwerking, waarbij geen scheiding mag plaatsvinden op niet wezenlijke gronden", aldus het com muniqué. Ook de Unieraad van de CHU besloot de nu gepubliceerde rappor ten van de Achttien aan de (CH-)kiesverenigingen toe te sturen. De raad gaf aan de CH-delegatie in de Achttien voorts het dringend ad vies een studie te beginnen over structuurveranderingen in de samen leving, met als onderdelen: de tech nologische ontwikkeling, de ruimte lijke ordening, het welzijnsbeleid, de cultuurpolitiek, gelijke mogelijkhe den voor iedereen, democratisering van het onderwijs en de werkgele genheid. Unievoorzitter drs. Tilanus zette in de raad uiteen, dat het uitbrengen van de rapporten van de Achttien geen afsluiting van het gesprek bete kent. Er is dus sprake van een pauze, die men kan vergelijken met „half time in een voetbalwedstrijd". Openstaan Het AR-bestuur wijst er in het communiqué verder op. dat „de poli tieke werkelijkheid niet in het dilem ma progressief-conservatief is onder te brengen. De AR-partij meent, dat de christelijke partijen moeten openstaan voor samenwerking met al die partijen, met welke zij het beste Ongelukken op de weg RMELO Op de Flevoweg onder telo is zaterdagnacht door onbe- ie oorzaak een personenauto ipt en enige malen over de kop gen. De 23-jarlge J. H. Schippers Putten en de evenoude A. uit Ermelo overleden ter kRDENBERG Bij Hardenbsrgc zaterdagavond een personenauto op een rijdende melkwagen. (Van een onzer redacteuren) OTTERDAM Een onbekende lerlander heeft gistermiddag tussen I zes en zes uur het radioverkeer het noodgolf voor de scheepvaart tig gestoord. Op deze golflengte 15 KHz) was etherstilte bevolen in land met de vliegramp In de Ierse oor het gebrabbel van de ether- kat was het de radiostations een lang vrijwel onmogelijk uit te lieren. |e man begon eerst in het Neder- 8s, waarbij de naam Arie goed was Verstaan, en ging toen over op t'ls. De taal, die hij gebruikte de erop, dat de man onder in- "d verkeerde. e Bijzondere Radiodienst van PTT de radiodienst van Wijsmüller kmen direct in actie om de piraat te sporen. Doordat de man echter ds maar zeer kort uitzond, was onmogelijk hem te localiseren. Waarschijnlijk zond de man vanaf 'schip in de buurt van Vlissingen. De bestuurder, de 18-jarige A. Kleins en zijn passagier, de 22-jarige J. Pluim, beiden uit Hardenberg, wer- de gedood. Vermoedelijk wilde Kleins een tegenligger ontwyken. GRONINGEN Bij een frontale botsing op rijksweg 43 Heerenveen - Groningen werd zaterdagavond een persoon gedood, een zwaar gewond en liepen drie mensen lichte verwon dingen op. Uit de file, die richting Groningen reed. kwam namelijk een auto bestuurd door de 31-jarige K. Hazewinkel uit Veendam. Hij botste frontaal tegen een tegemoetkomende personenauto en werd daarna nog geraakt door een daarachter rijden- dq personenauto. De heer Hazewin kel werd op slag gedood. Een mede- inzittende, J. Smit uit Veendam werd zwaar gewond. OIRSCHOT In de nacht van vrijdag op zaterdag is op het viaduct over het Wilhelminakanaal in de weg Tilburg - Eindhoven onder Oirschot de 19-jarige J. C. H. met een auto verongelukt. De jongeman had de wagen voor een plezierrit weggeno men bij een arts in Tilburg, zijn woonstad. De auto is bij hoge snel heid in een slip gekomen. OEGSTGEEST Op de rijksweg onder Oegstgeest sloeg zaterdagavond als gevolg van een mislukte inhaal manoeuvre een kleine personenwa gen over de kop. Twee inzittenden, de 66-jarige H. G. Keuker uit Amsterdam en zijn echtgenote kwa men om het leven. DEN HAAG Op het schietter- rein in Bergen- Hohne (W.-Dld.) is zaterdagmiddag omstreeks half zes een drietonner van de 3de Gemengde Intendance Aanvullingsplaats com pagnie uit de bocht gevlogen en te gen een boom gebotst. De chauffeur, de 22-jarige dienstplichtig soldaat J. Tweeboom uit Utrecht, werd bij dit ongeval gedood. ROTTERDAM Naar aanleiding van het ongeluk in de nacht van vrijdag op zaterdag, toen een nog onbekende auto mobilist in de Veerlaan In Katendrecht, Rotterdam-Zuid. een voetganger dood reed, heeft zich b(j de Rotterdamse po litie een getuige gemeld. HU verklaarde, dat de auto vermoedelijk een Opel was van het type „Caravan", licht van kleur, wellicht wit of vrême aan het kente ken te zien van Nederlandse nationa liteit. In het kenteken komen mogelijk de cyfers 65 en de letter X voor. De lettercombinatie staat achter de cijfer combinatie. De hoofdcommissaris der Rotterdamse politie vraagt nogmaals ieder die in lichtingen kan geven over deze wagen dan wel over de identiteit van de be stuurder zich met hem of met de po litie in de eigen woonplaats in verbin ding te stellen. Telefoon politie te Rot terdam: 010—143144. BOSTON Na een hartaanval is zaterdag de 49-jarige Amerikaanse romanschrijver Edwin O'Connor overleden. Zijn vorig jaar verschenen boek Al in the family werd een best seller en voor zijn The edge of sad ness kreeg hij de Pulitzerprijs 1962. De meeste faam verwierf O'Connor echter met zijn boek The last Hur rah, dat parallellen bevat met de car rière van wijlen James Michael Cur- ley, de kleurrijke burgemeester van Boston. TELEVISIE VANAVOND hoofdzonden, ballet. 22 05 7.0 werd het avond en morgen, tv-spel. 22 30 Nieuws. Hilversum I. 102 m. NCRV: 30 Nieuws en weerpraatje; 48 Actualiteiten; 19.00 Op de an af. praatje- 19.05 Geeste- ke liederen (opn.); 19 30 DR - Symfonie-orkest (opn.) 05 Discussie over ontwlkke- ngswerk; 21.35 Stereo: Lichte ammofoonmuziek: 22.15 Kro- ek over boeken schrijvers toneel; 22.30 Nieuws; 22.10 editatie; 22.50 Planorecital pn.): 23.30 Voordracht en luziek; 23.55-24 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO; 3.00 Nieuws; 18.16 Radlojour- laal; 18.30 De tafel van (half) wen: gevarieerd programma; .30 Nieuws; 19.35 R.V.U.: ragen rondom een wettelijke igcling van de Jeugdvor- Hng; NRU: 20.05 Orde van rljmetselaren: 20.35 Over re- :nte vorderingen in de we- nschap; 21.35 Londens Sym- mle-orkest, BBC-koor. ireekstem en solisten; 22.30 leuws; 22.40 Actualiteiten; 55 Profiel van Baden Powell leel 2): 23.25 Radlorama: 155-24.00 Nieuws. 1RAMMOFOONPLATENPR VANAVOND Van 18 - 20 uur ohannes Brahms; Concert oor piano en orkest nr. 1 In kl.t. op. 15. Claudlo Arrau, lano. Ill Anton Bruckner, ymphcnlc nr. 6 in A gr.t. Nederland I. NTS; 18.50 Pipo de clown; STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame; CVK/I- KOR/RKK: 19.06 Kenmerk, de wekelijkse actualiteitenrubriek over kerk en samenleving. KRO; 19.32 In kleur: De Fllntstones, tekenfilm; STER: 19.56 Reclame; NTS: 20.00 Journaal; STER: 20.15 Recla me; KRO: 20.20 Piste-va- riété-programma; 21.00 Frits van der Poel laat de mensen praten: 21.50 Actuele krontek In woord en muziek Huma nistisch Verbond: 22.15 Steun fond Praktisch Humanisme NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown; STER: 18.56 Re clame; NTS; 19.00 Journaal; VARA: 19.03 Coronation Street, TV-feuilleton; 19.52 Weer Zien, maandelijkse ru briek met herhalingen van T V-programma's: NTS: 20.00 Journaal; STER 20.16 Recla me; VARA: 20.20 Achter het nieuws: 20.45 The big shot, speelfilm uit 1942. (Centrale filmkeuring: 14 Jaar); NTS: 22.05-22.10 Journaal. Belglü. Nederlands progr Kanalen: 2 en 10. 18.25 Pas se-partout: Franse les, de les sen 22 (herh.) en 23: 18.55 Zandmannetje: 18.00 V. jeugd: Stingray, feulll. 19.25 Het muzikale zwijntje, tekenfilm; 19.35 Meded. en de weerman: 20.00 Journaal; 20.25 De vluchteling: 21.15 De zeven Hilversum 1. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord: 7.15 Planorecital (gr.); 7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.45 Volksmuziek (gr.); 8.00 i Nieuws. 8.11 NCR V-iied; 8 14 Gewijde muziek (gr); 8.30 Nieuws: 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Stereo: Klas sieke grammofoonmuzlek; 9.35 Waterstanden: 9.40 Schoolra dio: 10.00 Theologische ether leergang; 10.35 Tenor en pia no; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken: KRO: 12.00 Gevarieerd programma: (Plm. 12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualitei ten); 14.05 Schoolradio; 14.30 Muzikaal middag magazine; (16.00-16.02 Nieuws): 17.00 Over heidsvoorlichting: 17.10 Voor de kinderen: 18.00 Mari nierskapel der Koninklijke Marine; 18 19 Uitzending van de Boeren Partij. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek; 7.20 Lichte grammo- foonmuzlek; VPRO: 7.54 Deze dag; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal; 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek; (8.30-8.35 De groenteman): 8.50 Morgenwijding; NRU: 9.00 Uit- Renaissance (gr.); AVRO: 10.00 Voor de kleuters; 10 10 Ar beidsvitaminen; (11.00-11.02 Nieuws): 11.55 Beursberichten: 12.00 Stereo: Pianorecital: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12 29 Voor de land bouw; 12.39 Sportrevue: 14.30 Rostrum of Composers. Inter nationaal forum met moderne muziek; AVRO: 15.00 De paarse chevalier. hoorspel; 15.45 Inleiding tot muziekbe grip; 16.00 Nieuws; 16.02 Stere- o: Blokfluit en claveclmbel; 16.25 Voor de Jeugd; 17.15 Dixielandmuzlek (gr.); 17.30 Lichte grammofoonmuzlek voor de tieners. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. VAHA 900 Nieuws: 9.02 NAR: Neder landse Artiesten Revue op de plaat: 10.00 Nieuws. 10.03 Kllnk-Klaarzonder nonsens. (11,00 Nieuws): 13.00 Nieuws: 12.03 Tienerprogramma: 13.00 Nieuws; 13.03 Gevarieerd pla- tenprogramma(14.00 Nieuws), 15.00 Nieuws; 15.03 Er - Jee - Em - Drie; 16.00 Nieuws; 16.03-18.00 Licht platenpro- gramma; (17,00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN Twaalf echtparen uit twaalf provincies kwamen naar Hilver sum om aan de show van Corrie Brokken, die gisteravond via Nederland I werd uitgezonden, luister hij te zetten. De provincie Zuid-Holland was vertegen woordigd door de heer en me vrouw L. Taal uit de Katwijk straat in Scheveningen. „U hebt wel meer geposeerd voor foto grafen," zei Corrie Brokken tegen mevrouw Taal, die rustig bleef glimlachen naar alle pers fotografen die om haar heen sprongen. De Scheveningse, die nooit in haar leven „burgerkle ding" heeft gedragen, kon het niet ontkennen. Ze is ook een goede bekende van de Haagse VVV. In het Scheveningse Vis sersvrouwenkoor dat eerder voor radio en televisie optrad is mevrouw Taal een bekende fi guur. Verder werkt zij mee aan het Oudheidkundig en Visserij museum. Zij heeft speciaal de zorg voor de kraamkamer van de beroemde Scheveningse vijf- ling. André Previn chef Londens orkest (Van onze kunstredactie) LONDEN André Previn (38) zal met ingang van 1 september optreden als dirigent van het Londens Symfo nie-Orkest. Deze Amerikaanse or kestleider werd in Berlijn geboren; hij is nu dirigent' van het symfo nie-orkest van Houston, Texas. Previn studeerde in Parijs en Ber lijn. Als zestienjarige componeerde hij al filmmuziek. Hij is een bijzon der populair jazz-pianist. In Londen volgt hij Istvan Kertesz op, die met pensioen gaat, doch nog wel eens als gastdirigent zal optreden. Invul-puzzel Vul horizontaal in; en de, 2. hoek- balkon, 3. water in Limb., 4. ver dichtsel, 5. lijn, (Lat.), 6. strijdperk, 7. hoog bouwwerk. Bij juiste oplossing vormen de be gin- en eindletters, beide van boven naar beneden gelezen, een zegswijze. Oplossing vorige puzzel. Horizontaal: 1. vrees - aard. 2. Ro me - immer, 3. Emmen - Oene, 4. deel - Eerde, 5. ernst - raaf, 6. krot - rails, 7. netto - nr - la, 8. Ort - eens - Aa, 9. loon - pan - si. Verticaal: 1. vrede - knol, 2. romer - re - r.o., 3. Emmen - Otto, 4. Ee - Eist - ten, 5. sine - troep, 6. Amoer - Anna, 7. Amer - air - Sn, 8. ren - Dallas, 9. dreef - saai. Nederland 1 KRO 7.32 uur De Flintstones. Freds vliegles 8.20 uur Piste door Jos van der Valk in een co-pro- duktie met België en Zwitserland; o.a. komi sche acrobaten, een moderne balans act en wereldkampioenen hondenvoetbal. 9.00 uur Frits van der Poel laat de mensen praten. 9.50 uur Spel en zang door Sjoukje Hooymaayer en Miel Ccols. Nederland 2 V.4R.4 7.03 uur Gewone mensen in hun gewone doen in Coronation street. 8.20 uur Achter het nieuws (actualiteiten). 8.45 uur The big shot, een film uit de Humphrey Bogart-serie. Duke Berne, die al driemaal een veroordeling achter de rug heeft, wordt door zijn vrienden voor een overval gestrikt. Hilve 1 NCRV 7.30 uur Symfonieorkest van de Norddeutscher Rund funk met Suite nr. 4 van Bach en symfonie nr. 2 van Anton Bruckner. I 9.35 uur Bekende lichte melodietjes door The Peter Knight Singers, James Last band. Barbara Streisand en Los Mayas. 10.15 uur Radiokroniek Literama over boeken, schrij vers en toneel. In deze aflevering: Literatuur en registratie. 10.50 uur Chopin-recital door Edith Farnady. Hilversum 2 NRU 7.35 uur Vragen rondom een wettelijke regeling van de jeugdvorming (Volksuniversiteit). 8.35 uur Recente vorderingen in de wetenschap 10.55 uur Een „live" opname uit Rio de Janeiro van de guitarist-componist Baden Powel 11.25 uur Mini-magazine. Radiorame met een speciaal, programma. 1 2 3 U 5 6 7 De moderne rechtbank en het parkeerprobleem AMSTERDAM Hoe nijpend de parkeermoeilijk- heden in de hoofdstad zijn, bleek tijdens een zitting van de Amsterdamse rechtbank. Gedurende de be handeling van een zaak tegen drie Engelsen moest een van de raadslieden worden verontschuldigd toen het zijn beurt was om eventueel vragen aan zijn cliënt te stellen. Hij was even weggelopen om een I kwartje in de parkeermeter te gooien. De president van de rechtbank, mr. B. van der Waerden. accepteerde het excuus en stelde de betrok ken verdediger na zijn terugkeer alsnog in de ge legenheid z(jn vragen te stellen. Wat later schorste de president de behandeling voor enkele minuten met de woorden: „zodat ieder een. die daaraan behoefte heeft, in de gelegenheid is parkeermaatregelen te treffen". Zijn ogen schitterden van ingehouden tranen, zijn mond vertrok. Zijn moeder zat hem ook voortdurend te bespieden, haar ogen stonden verbaasd en verwijtend, een weinig P™1" lend. Nu zou zij gaan vermanen, hij wist al precies wat zij (Zeggen zou, hij wist zo akelig precies wat zij dacht en overlegde, dat hij het haar wel zou willen toeschreeuwen. Hij sprong op, sloeg met een driftige klap zijn boek dicht. Ik ga naar bed. laat me alsjeblieft naar bed gaan. Freekie, kind. Weer zo'n uitroep van zijn moeder, waarvan hij van te voren al wist dat hij komen zou. Hij stampvoette, balde zijn vuisten, zocht naar woorden, die in hem opdrongen, maar die hij niet formuleren kon, draaide zich dan bruusk om en stormde de kamer uit, sloeg de deur met een harde slag dicht. Boven, in zijn eigen kamer, ijsbeerde hij heen en weer, aldoor heen en weer, een uitweg zoekend voor zijn emotie. Verdorie, wat was hij woedend, wat was hij afgrijselijk woedend op zijn stiefvader, zijn moeder en op zichzelf omdat hij zo'n ellendige lafbek was. Zijn drift tegen moeder was als een bliksemafleider geweest, benéden had h(j driftig moeten worden, de deur van dat vervloekte laboratorium moeten openrukken en... Het stokte in hem. Wat dan? Dan waren er zoveel mogelijkheden geweest, dan was niet alleen meer hij de handelende partij, dan was daar de grote meest onberekenbare, onvermurwbare factor: zijn stiefvader. Verslagen zat hij neer op de rand van zijn bed, tuurde naar het kleed onder zijn bureau; de franje aan de ene kant was langer dan aan de andere en als je een poosje keek naar de rand van het patroon, leken er allemaal paardjes in voort te trekken, de hoofden moeizaam oflaag gebogen als wulden zij een zware vracht. Hoe vaak had hij daarop al niet gelet en met hoeveel verschillende gedachten in zijn hoofd die voorttrekkende paardjes bekeken. Hij schokschouderde. Hij was moe, zijn drift was verslonken, maar zijn hoofd leek als omkneld door een metalen band. Toen hij in bed lag, zijn hoofd lekker koel in het zachte kussen, en zijn moeder naar hem kijken kwam, voelde hij zich beschaamd. Zij was lief voor hem, streelde zijn wang, schudde in een glas toch een aspirientje. Gehoorzaam dronk hij, was weer de brave jongen, die zij wenste en kuste; haar gewililg goedenacht. Hij merkte haar opluchting, voelde aan met een zweem van triomf dat zij daarstraks bang voor hem was geweest. Langzaamaan begon hij in te slapen, wist alleen nog klaar, dat hij iets doén moest, hij moest iets doen... Met diezelfde gedachte werd hij de volgende ochtend ook wakker. VI Hij moest iets doen... Oogknipperend keek hij in het vroege daglicht. Wat was het ook weer, wat moest hij doen....? Ineens kwam als een echo van binnenuit hemzelf weer die kreet, die schreeuw van het dier om een beschermer... En toen wist Freek wat hij moest doen: de marmotjes weghalen uit hun hokjes, waarin zij vertrouwend op de mens hun haver mum melden. Hij zou ze brengen naar anderen, die waard waren ze te bezitten. Meteen stond hij naast zijn bed. Het besluit staalde hem en maakte hem bijna vrolijk; het gevaar voor hemzelf als het eenmaal ontdekt zou worden, wat toch onvermijdelijk was. telde hij niet, liet hij niet eens toe in zijn gedachten. Eleonoor was blij verheugd toen haar zoon zo opgewekt beneden kwam. Zij wilde nu ook niet meer over de vorige avond spreken, dat was voorbij, met zijn bui. Toch kon zij niet nalaten zo langs haar neus weg te vragen hoe het met de hoofdpijn ging. O, die is over. Hij antwoordde argeloos, boog dan, toen hij haar blik ontmoette, met een lichtelijk beschaamd lachje het hoofd. Maar hij had andere dingen om over te denken. Waar is vader? vroeg hij. Al vroeg weggeroepen voor een spoedoperatie; hij gaat meteen door naar de zaalpatiënten en drinkt koffie in de stad. 't Is de moeite niet nog naar huis te komen tussentijds. Fijn, dacht Freek terwijl hij bedachtzaam zijn broodje smeerde, als ik het dan nog zo kan plooien, dat moeder mij niet nakijkt en ik ongemerkt in het lab kan sluipen, loopt het mee. Toen zijn moeder even naar de keuken ging om na het ontbijt iets tegen het meisje te zeggen, pakte Freek zijn boekentas en glipte de trap af naar het laboratorium. De knecht, die op het spreekuur opendeed, en verder recepten wegbracht en kleine werkjes verrichtte voor de arts, was er niet; zijn wit en rood gestreept jasje hing in de gang over een kapstokje. Op zijn tenen sloop Freek over de geverniste houten vloer van het laboratorium, ademloos stilstaand en luisterend, bang voor het kraken van een plank. Er was één marmotje minder in het hokje en het kleine kistje waarin de vorige dag nog twee muizen hadden ge krabbeld was ook leeg. Voorzichtig peuterde Freek het hokje open, nam de drie overgebleven diertjes eruit en verstopte ze tussen zijn jas. Hij voelde de kleine lijfjes tegen zich aan bewegen. Als ze maar niet stikken, dacht hij even. maar het moest, gesteld dat hij in de gang iemand tegenkwam. (Wordt vervo Igd) &eUEiM2rslNt3 6BUMGEHE B&EM. I euveee iMBewE6ins

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7