Afscheid mej. Gelauff van kleuteronderwijs uziek - en zangconcours e Nieuw-Vennep Gemeente wil windrecht molen Nieuw-Leven voor f 7500 kopen Uitbreiding scholen Hazerswoude gewenst yoed uur met fan Lunen -ongetje zeer "jrnstig gewond Goede uitvoering van De Lof stem Aarlanderv een Brand in woning aan de Westkanaalweg Auto over de kop in Oegst geest; twee doden Deze zomer geen avonddiensten Nieuwe dirigent Hart en Stem EHBO te Leimuiden boekte ledenwinst Voorstel aan raad van Haserswoude HAZERSWOUDE - RIJNDIJK EEN BEZORGER Posthoorn nog steeds dicht IIEUWE LEIDSE COURANT Weel goede amateurs in Haarlemmermeer MAANDAG 25 MAART 1968 NIEUW-VENNEP Het muziek- en zangconcoursvoor de vierde sier uitgeschreven door de plaatselijke muziekvereniging en drumband rene", had om en bij zestig kandidaten aangetrokken. De J. B. Veeris- ll, een brede lage ruimte, bleek voor die wedstrijd een vrij geschikte 'zlimte te zijn. Het was eigenlijk voor het eerst, t de organisators (van wie met laqme secretaris W. H. van Leeuwen Ia stekend werk verrichtte) de zaak serieus opvatten. Een tweehoof- [e jury, bestaande uit de heren M. d. Leeden (directeur Wageningse iziekschool en P. F. de Kort (mu- 3 us en componist te Utrecht) be- rdeeldt-n de verrichtingen. Zij de- ii dit, naar ik met enkele stukken at or mij zelf heb kunnen constate- 10 i, nauwgezet, naar muzikaal ge- 13 or en geweten. Wie hier onvoor- reid of als sukkelaar kwam, viel bi cer door de zeef. )it concours, dat overigens los van ige bond of federatie werd gehou- ■fln, is uitsluitend een plaatselijke ngelegenheid. Sollicitanten van iten de gemeente komen niet in nmerking. Des te meer verbaasde s het grote aantal gegadigden. Er 'q ijjnt in deze Haarlemmermeerse rpsgemeenschap veel muzikaal -en in stilte te groeien. De bloei, dan in de Veeriszaal tot gro- e openbaarheid. De heer Van Leeuwen vertelde, de meeste of misschien wel alle iar«elnemers ergens les krijgen. Dat is i% wel nodig, wil men een verant- lorde prestatie kunnen leveren, kunnen de beste lesgevers hun vjrlingen het eventueel ontbreken- muzikaal benul niet bijbrengen. anÈar zo'n jury-rapport, met korte b|merkingen, cijfers en diploma, Jrgrtelt de kandidaat waar hij aan rw is. Het kan voor hem of haar dus oo el nuttig zijn. ■s ALPHEN De trouwe be- 'ïyekers van de orgelconcerten van jrjen van Lunen, muziek leraar !n n de Chr. Technische school, bben zaterdagavond weer een tied uur gehad. Ditmaal werd Ixdewerking verleend door Jan '.rhagen, de bekwame hoorn- izer van Arti et Religioni. "a 3r't van de vijf nummers werden rsior hen samen verklankt, waarbij v oral „Basse et dessus de trompette" ïsprak en voorts het Andante van isi A. Mozart en Menuet van J. i ydn. Ook de andere onderdelen eu ichten er zijn. ar Van Lunen bracht voorts het ko- se il en zeven variaties over „O "d( ofd bedekt met wonden" en een ijk raalfantasie over „Ik wil mij gaan it rtroosten" waarvan de drie ver- !ttJ ten slotte door allen meegezon- itnpi werden. ®e nummers werden weer toege- ns,ht door de heer M. Warnaar, die i. mededeelde, dat het laatste con- a? rt voor de serie op 27 april zal D| irden gegeven. Er zullen dan twee jste nummers zijn en voorts zal van Lunen dan preludiëren na er nummers die door belangstellen- worden opgegeven. lALPHEN Zaterdagmiddag om- feeks drie uur is in wijk Hoorn it zevenjarige jongetje P. Pijnacker ^or een auto aangereden. De jon- a liep plotseling de weg over; ver- jedelijk zijn beide wielen over hem en gegaan. Met zware schedelver- indingen en gebroken arm en di- se kneuzingen heeft dokter Pilon naar het Academisch ziekenhuis j Leiden laten brengen. Zijn toe- "and is zeer ernstig. e i AARFEEST VAN LEIMUIDENS I GEREF. JEUGD [MUIDEN De Gereformeerde lugdcentrale en de GJV „Onze iiioeping" hielden zaterdag in de Si van de heer C. N. v. d. Poel, feest en contactavond. Voorzit- Piet Vroonland begroette in het ,jeljzonder burgemeester en mevrouw L. Breen. Na het jaarverslag van de voor tter trad het cabaret „De Kwal- op. Zes GJV-ers gaven hun visie de politiek, (binnen- en buiten- en het dorp), op kerkelijke za- seks, enz., met aan de piano d« W, Brussen. In hun program - waarvan de teksten verzorgd •en door Piet Verhorst) vroegen om een dorpshuis, een voetbal en dergelijke. IOntroerend was het optreden van Josti-band, bestaande uit 60 in- ienden van Huize St. Ursela en Johannesstichting uit Nieuwveen. instrumentale en vocale bezet- ig (met bijvoorbeeld mondharmn- Ica's, melodiea's, metalafoons en -rujlokkespelen) is uniek. Het geheel md onder leiding van zuster Jean- larie en de heren F. v. d. Scheer Af1 w- Brussen. Adje Baars zong een solo van The ling of Siam, die met veel applaus ird beloond. Verder werden nog in gehore gebracht „Shahara" en ".ortjakje" en een feestpotpouri. "a de pauze voerden de GJV-ers klucht Zijne Excellentie Hein in Jack Bess op. De regie was in handen van de ir en mevrouw Angenent. Al was het maar alleen in nega tieve zin. Een gewetensvol beoorde laar zal niet aarzelen, het schijnver- toon te signaleren en de pas af te snijden. Voor zover ik heb kunnen horen, was dat er overigens niet bij. Het hele bedrijf (de orde, de vlotte opvolging en de stilte tijdens het op treden) maakte een prettige indruk en rechtvaardigde mede een derge lijk concours, dat om de invloed op het zelf musiceren, toch al belang rijk is. Een overzicht van het programma leerde, dat de piano nog altijd ver reweg favoriet blijft. De „pianisten processie" werd nu en dan afgewis seld door een zangeres, bespelers van trompet, cornet, alt saxofoon, en bugel, een dansorkestje, een koor en zelfs door een harmonium-be- speelster. De kwaliteit van de uitge voerde stukken en liederen was, over het algemeen wel goed. Uitslagen Bij de beoordeling stond de jury natuurlijk voor het probleem, veel onvergelijkbaars te moeten vergelij ken. Men moest dan wel op de af werking t de muzikaliteit afgaan; 140 punten was het maximum. Enkele uitslagen: Het hoogste aantal punten behaal de Rika van Eenenaam met haar zang van „De Nachtegaal" (broeder Laetantius), 126 pt met lof van de jury. Eveneens „met lof' behaalde D. Schutte de tweede prijs (zang) 115 pt. Marian Rood (piano) werd derde, met 110 punten. De burgemeester overhandigde aan Rika van Eenenaam de door het gemeentebestuur van Haarlemmer meer beschikbaar gestelde zilveren beker. Joh. van Wolfswinkel AARLANDERVEEN Bij de zaterdagavond in het dorpshuis ge houden zanguitvoering van de chr. gem. zangvereniging ,£)e Lofstem" bleven slechts enkele plaatsen onbezet. Dat alleen al illustreert de be tekenis van dit koor voor deze kleine gemeenschap, die erin slaagt een koor van 35 leden op de been te houden en voor de prestaties ervan ook nog een verheugende belangstelling op te brengen. Hierop doelde ook de erevoorzitter, ds. G. v. Doorn, in zijn openings woord, waarin hij zei, dat net be stuur alle krachten zal inspannen om, in deze tijd waarin het ver enigingsleven tegen de stroom moet oproeien, het koor in stand te houden. De heer De Rooy, .die dit jaar voor het eerst de directie voert, kwam met De Lofstem nu al tot goede resultaten, die ook voor de toekomst verwachtingen wekken. Hoewel de tenoren en de bassen kwantitatief nogal matig zijn, kwa litatief was dit nauwelijks merkbaar. De wat magere inzetten van deze partijen zijn ondanks de kleine be zetting, bij wat meer vértrouwen in eigen kunnen, stellig voor ver betering vatbaar. Op het openingskoor Da pacem, Domine van Franck, nog wat aarze lend gezongen, volgde een goede en zuivere vertolking van Gebed van Mozart en. Psalm 121 van Louis Bourgeois, terwijl het koor zijn naam „De Lofstem" in Mijn Herder is de Here God van Rijnders be paald waar maakte. KOUDEKERK De Christen- luwenbond, afdeling Koudekerk izerswoudeRijndijk, houdt op erFoensdag 27 maart zijn jaarverga- 'ng. TER AAR Zondagmiddag om streeks half vijf werd de brandweer te hulp geroepen bij een brand in de woning van de heer A. L. van Tol aan de Westkanaalweg. Het gezin had naar de televisie gekeken en was daarna naar buiten gegaan. Mevrouw Van Tol was gaan wan delen met haar kinderen, terwijl haar man even in de tuin keek. Maar het toestel was aan gebleven en op de een of andere manier werd dat fataal. Korte tijd later ontdekte de heer Van Tol dat de huiskamer in brand stond. Het televisietoestel was gaan branden en het vuur had zich mee gedeeld aan de gordijnen. De heer Van Tol poogde met em mers water de brand te blussen, maar inmiddels sprongen de ramen. Een buurman spoot zijn brandblus ser leeg op de vlammen, waardoor het ergste voorbij was. De brand weer maakte er een eind aan met de nevelspuit, maar daarvoor moest nog hout worden weggebroken. TER AAR Geboren; Richarda M dv D C v Hints en G J Wiebes, Lang weg 178; Jan M zv M den Bie- ker cn J de Rooij, Kort weg 124. Huw. aangifte: A Rekelhof 24 jaar en I S Bocxe 24 jaar, Sluispad 8; -H G A Deckers 24 jaar en M C C Zwirs 24 jaar, Dosinstraat 29. Huwelijk; Th. Bogerd 23 jaar en J C Kwakernaak 21 jaar; W H Nieu- wenhuizen 24 jaaT en C E Heijns 22 jaar; L J W v Amsterdam 23 jaar en C J Sassen 20 jaar. Arteaa-teiinisbanen zaterdag open KOUDEKERK Zaterdae 30 maart om half elf 's morgens zal de Koudekenkse tennisvereniging ,,Ar- tesia" haar tennisbanen weer open stellen. Er zal dan kennis gemaakt kunnen worden met de nieuwe le den en de nieuwe trainer van „Ar- tesia", de heer P. Korver. De lessen beginnen op 5 april; het lesgeld zal f6,- per lesuur van 25 minuten bedragen. Ingeschreven kan worden voor 10 of 20 lessen. Bij vol doende deelneming zal voor de ju nioren weer een groepstraining wor den georganiseerd. Speeltuinvereniging krijgt nieuw bestuur KOUDEKERK Donderdag 28 maart om acht uur 's-avonds zal in de recreatiezaal van „Nieuw Poel geest" de speeltuinvereniging Robbe does vergaderen. Er moet een nieuw bestuur gekozen worden, omdat van het huidige bestuur de heren Chr. J. M. van der Ven en J. Colijn zul len aftreden. Als voor de heren J. van Harskamp en G. Snatersen an deren zich beschikbaar stellen als bestuursleden, zullen ook zij zich terugtrekken. Overgaande naar het lichtere genre met nummers als De Post koets van Cleber en de Fanfare van Br. Lenatius kwam men ook hierin tot goede resultaten. Besloten werd met Ein Walzertraum van Oscar Straus. Al met al een uitvoering, die te recht een enthousiast applaus oogst te. Na de pauze werd de kleuren film „Fajah Lobbi" vertoond. Het begon (voor het laatst) in 'n gracht LE1MUIDEN In het Parochie huis werd voor de laatste keer de klucht in drie bedrijven ,JIet begon in een gracht" van Wim Dumont op gevoerd door de KJK ,,De Vonk". Voorzitter Vink verwelkomde speciaal de afgevaardigden van het Geref. Jongerenverbond. „Het begon in een Grachtstond onder de goede regie van de heer A. C. de Rijk. Alle spelers hadden 'n voor hen geschikte rol gekregen. Zij ontvingen voor hun optreden in dit amusante toneelstuk een verdiend applaus. Degenen die na afloop nog geen zin hadden naar huis te gaan, kon den nog enige tijd gezellig bijeen zijn. „The Boucquets" uit Aalsmeer verleende hierbij hun medewerking. Huisbroei in Lisse beter dan ooit LISSE De huisbroeitentoonstel- ling in Lisse-De Engel heeft dit jaar een bijzonder hoog kwaliteitsgehalte gehad. Bij dc puntentelling bleek, dat het gemiddelde op ruim 73 punten lag, wat 10 punten hoger is dan ooit werd behaald. De meeste punten, 873/4, behaalde R. Bisschops. Hij werd gevolgd door; 2. mej. R. van Beek 86Vs; 3. Wil van Noort 86Vï; 4. Hans van Noort 83Vï; 5. M. Duineveld 81; 6. Ben van der Meer 80; 7. J. Doffer- hoff 79s/«; 8. mevr. Warmerdam 791/*; 9. W. Meijer 791/*; 10. E. van der Meer 79; 11. W. van Beek Thz. 78Vs12. T. Dofferhoff 78Vt; 13. J. van Don gen 76s/i; 14. P. van Kampen 763/4; 15. J. van Duin 76V2. OEGSTGEEST Twee inzitten den van een kleine personenauto zijn zaterdagavond gedood toen het wa gentje bij een inhaalmanoeurvre en kele malen over de kop sloeg. De slachtoffers waren de 66-jarige H. Keuker en zijn 62-jarige vrouw, afkomstig uit Amsterdam. Het acht jarige broertje van de bestuurder werd levensgevaarlijk gewond. De bestuurder en een andere passagier raakten licht gewond. Het ongeluk gebeurde om kwart voor acht op rijksweg 4. Een man en een kind die in een personenauto achter de verongelukte wagen reden, zijn de enige getuigen. De politie verzoekt hun zich met haar in ver binding te stellen, telefoon 01710- 52222. Frontale botsing OEGSTGEEST Op de Haarlem merstraatweg ter hoogte van de Groene- of Willibrordkerk is van morgen een personenauto, die links door de bocht ging, frontaal in bot sing gekomen met een tegenligger. De 21-jarige bestuurder werd licht gewond. LEIDERDORP Van 21 april tot 29 september zullen 's zondags geen avonddiensten worden gehouden in de Herv. kerk aan de Dorpsstraat. De belangstelling voor de avonddiensten in het algemeen is afgenomen en de kerkeraad van de Herv. Gemeente verwacht niet, dat dit 's zomers ver betert. Er zullen nu 's morgens twee diensten worden gehouden, en wel om negen uur en half elf. Na de proefperiode zal de kerkeraad nader bezien op welke uren de kerkdien sten in de winter het best gehouden kunnen worden. Er zijn al stemmen opgegaan een middag- of avonddienst te geven in het gebouw aan de Eiken laan, waar meer contact tussen de kerkgangers mogelijk zal zijn. LEIDERDORP De heer N. de gehandicapte kinderen in Suriname. Vries te Sassenheim is dirigent ge worden van het Herv. kerkkoor Hart en Stem. Hij volgde de "heer P. Bontje op, die onlangs voor deze functie heeft bedankt. Gistermorgen verleende het koor onder zijn nieu we directie medewerking aan de dienst in de Dorpskerk. De repe tities van Hart en Stem worden ge houden op dinsdagavond van 8 tot 10 uur in het gebouw aan de Eiken laan. LEIDERDORP Op 7 april om 5 uur zullen combo en zanggroep medewerking verlenen aan een jeugddienst in de Dorpskerk alhier. Op 21 april wordt medewerking ge geven aan een dienst in Leimuiden. Combo en zanggroep gaan binnen kort ook naar Alblasserdam. Er wordt wekelijks gerepeteerd van half 8 tot 8 uur in het gebouw aan de Eikenlaan. Agenda voor Lisse LISSE Vanavond om acht uur vergadert de afdeling Lisse van het Verbond voor Veilig Verkeer in de bovenzaal van de kleuterschool in Mariënburcht. Er zal onder meer een definitief bestuur worden geko zen. Dinsdagavond om acht uur houdt de heer A. M. v. d. Klink in Salva- tori een causerie voor de Pluimvee- en konijnensportvereniging Lisse en omstreken. Dinsdagavond om acht uur ver gadert d-? afdeling Bollenstreek van Philatelica in De witte zwaan. Woensdagavond om acht uur ver gadert de Christenvrouwenbond, af deling Lisse, in Salvatori. De heer D. Lam zal spreken over „Nes .'.min". Er zal ook een bestuursverkiezing worden gehouden. Het muziekgezelschap „Kunst en ALPHEN De inspectrice voor het kleuteronderwijs in het rayon Leiden, mejuffrouw G. M. C. Ge lauff te Den Haag, is met ingang van 1 januari 1968 overgegaan naar het Nijverheidsonderwijs. Met ver waarlozing van enkele wijzigingen in de inspecties, mogen we zeggen, dat ze in dit rayon, omvattende 30 gemeenten, elf jaar werkzaam is ge weest. Ongetwijfeld met zeer goede resultaten voor het kleuteronder wijs in genoemde gemeenten. Wat Alphen aan den Rijn betreft, weten we althans dat ze bijna kans heeft gezien deze gemeente voor elk jaar dat ze inspectrice was. aan een kleuterschool te helpen. Het is daar om niet zo verwonderlijk, dat juist Alphen aan den Rijn het initiatief nam haar een min of meer officieel afscheid aan te bieden. Daarvoor waren zaterdagmorgen velen naar Avifauna gekomen. Er waren burgemeesters, wethou ders, bestuursleden van kleuter scholen enz. bijeen en zij allen wer den verwelkomd door de Alphense wethouder van onderwijs, de heer A. J. Dekker, die dit deed namens zijn gemeentebestuur, waarvan ook burgemeester Z. Bruins Slot, ge meentesecretaris mr. H. van der Top en de chef van de afdeling on derwijs, de heer M. de Hoog, aan wezig waren. De heer Dekker complimenteerde mejuffrouw Gelauff hartelijk met de prachtige promotie tot inspec trice bij het Nijverheidsonderwijs. Warm hart Namens de gemeenten uit de in spectie sprak hierna burgemeester G. C. van der Willigen uit Leiden. Hij zei, dat mejuffrouw Gelauff naar een tak van het onderwijs is over gegaan, waarin ze, evenmin als in de vorige kring, een typische des kundige is. Die deskundigheid is bij een inspectie dan ook niet de eerste eis, maar wijsheid en verstand en een warm hart; en dat hebt u in bijzondere mate, aldus de burge meester. Zulke dingen zeggen we onder normale omstandigheden van ons werken niet, maar nu willen we dit toch wel doen en u hartelijk danken namens de gemeenten en schoolbesturen. De heer Van der Willigen wees erop, dat mejuffrouw Gelauff weggegaan is op een moment, dat men gaat spreken over de demo cratisering van ons onderwijs (Mammoetwet) en uitgaande van de gedachte dat het kleuteron derwijs een van de belangrijkste grondpijlers van het onderwijs bestel is, wil men bij het kleuter onderwijs gaan beginnen. Maar u gaat nu weg, aldus spreker, wij zullen u niet vergeten. Er was steeds goed overleg met gemeen tebesturen en scholen. LT toonde veel begrip. Wij zien u dan ook met veel spijt gaan. Na deze vriendelijke woorden LEIMUIDEN De afdeling Lei- muiden-Rijnsaterwoude van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO hield in het speeltuingebouw de jaarver gadering onder leiding van mevrouw N. Heenk-Bergshoeff. Uit het ver slag van secretaris J. C. Hogenboom bleek, dat de afdeling nu 45 gediplo meerde leden telt. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. Mevrouw Heenk bood dokter Brinkhorst uit dank voor zijn activiteiten voor de cursussen een boekenbon aan. volharding" geeft vrijdagavond om acht uur de jaarlijkse uitvoering in Rehoboth. Uitgevoerd wordt een se lectie uit „Die lustige Witwe". LISSE Dinsdagmiddag houdt de Ned. Ver. voor Huisvrouwen, afd. Lisse-Hillegom, in gebouw Re hoboth in Lisse een modeshow. HAZERSWOUDE B. en W. van Hazerswoude zullen de gemeente raad voorstellen de heer K. Verheul 'n schadeloosstelling van f 7500 uit te keren. De heer Verheul zal afstand doen van het gevestigd windrecht van de korenmolen Nieuw-Leven aan de Dorpsstraat. Op 22 februari 1962 besloot de raad tot aankoop van de wipkoren- molen, die toen in zeer vervallen staat verkeerde. Voor het bedrag van f 1 werd de gemeente eigenaar, maar zij nam tevens de verplichting op zich dit monument van histo rische en culturele betekenis in stand te houden. De heer Verheul was tijdens de onderhandelingen bereid de molen te verkopen, maar wilde niet het gevestigd windrecht op andere per celen verkopen. Dit windrecht, dat al vanouds op de omliggende gronden rust, houdt in, dat op omliggende erven geen veranderingen mogen worden aan gebracht. Aan- of verbouw, het planten van bomen, alles, wat de windvlaag in ernstige mate zou kunnen belemmeren of het vrij ronddraaien van de wieken zou kunnen verhinderen is verboden. De Geref. Kerk is nu van plan op een van de percelen, waarop ook het windrecht van Nieuw-Leven rust, een kerkgebouw te plaatsen. De grond is al aangekocht en de gemeente heeft zich verplicht de percelen vrij te maken van een daarop drukkend windrecht. Procedure Tijdens de eerste onderhandelin gen eiste de heer Verheul een schadevergoeding van f 10.000, een bedrag, dat hij later verlaagde tot f 7500. Echter ook deze vergoeding vinden B. en W. nog aanzienlijk. De percelen liggen immers aan de noordoostelijke kant van de molen. De wind waait slechts zelden uit deze hoek. Bovendien zou moeten worden nagegaan, hoe vaak de stroomvoorziening zou uitvallen op de dag. dat de wind wel uit die richting waait. De kosten, verbonden aan een procedure over de hoogte van een schadeloosstelling, zijn voor de gemeente te hoog, vinden de leden van het college. Uitzoeken, hoe lang en hoe vaak de wind uit noordoos telijke richting zou waaien binnen een bepaalde periode, waarschijn lijkheidsberekeningen over het uit vallen van de stroomvoorziening bij het waaien van de noordooster, de hoeveelheid te malen materiaal op zo'n moment, het zijn allemaal fac toren, die bij een gerechtelijk proces een grote rol spelen.- Bovendien zou de gemeente de f 7500, die Verheul nu eist, waar schijnlijk ook moeten betalen bij toepassing van een dergelijke pro cedure. Is dit bedrag eenmaal be taald, dan vervalt het windrecht en kunnen de bouw van een kerkge bouw en het aanleggen van een parkeerplaats doorgang vinden. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor gedeelte nieuwbouw Geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Tel. 01710-31441. De Heer v. d. Veen, Dorpsstraat 76, Koudekerk a. d. Rijn, tel. 464 bood hij namens de gemeenten een transistorradio aan. N'.mens de besturen van de kleu terscholen en de leidsters sprak zuster Engelino uit Noordwijk-Bin- nen een kort, maar hartelijk woord. Zij bracht mejuffrouw Gelauff dank voor het vele en mooie werk ge durende elf jaar. U hebt, aldus spreekster, het fijn gedaan, er was een prettige samenwerking. Ook hier bleef het niet bij woorden, maar werd een ring aangeboden na mens de kleuterscholen. De assis tente, mevrouw Scholman, werd eveneens in dit dankwoord betrok ken. Zij kreeg een boekenbon en voor beide dames was er ook een fraai boeket. Dank Hierna sprak mejuffrouw Ge lauff een dankwoord, waarin zij o.m. vertelde, dat zij graag midden in het leven blijft staan, de tijd, het ont wikkelingsproces, bewust wil door leven. Als men mee wil werken aan Burgemeester Van der Willigen overhandigt mejuffrouw Gelauff een afscheidscadeau. de ontwikkeling, aan de opvoeding tot vrijheid, waar kan men dit be ter doen, dan in de leeftijdsgroep van het Nijverheidsonderwijs. Mejuffrouw Gelauff zei haar werk bij het Kleuteronderwijs met bijzon der veel genoegen te hebben ge daan. De samenwerking met ge- gemeenten en schoolbesturen was prettig. Mede namens mevr. Schol man dankte zij voor dit afscheids- initiatief. U hebt mij geholpen een gelukkig mens te zijn. Het is voor mij een stimulans om een goede in spectrice bij het Nijverheidsonder wijs te worden. Nadat de heer Dekker dit officiële gedeelte had afgesloten, was er ge legenheid met een handdruk af scheid te nemen van de dames. HAZERSWOUDE Met ingang van het nieuwe schooljaar zullen de leerlingen van de hervormde school en die van de school met de bijbel worden ondergebracht in het gebouw van laatstgenoemde school. Dit is het gevolg van een fusie, die enige tijd geleden haar beslag kreeg. Dc leerlingen van de christelijke ulo-school zullen overgaan naar het gebouw van de hervormde school. Deze fusie heeft ook consequenties voor het hervormde kleuteronder wijs. Aan de Poelzoom is een één- klassige school, terwijl ook een klas is ondergebracht in de her vormde lagere school. Gezien de veranderingen bij de lagere en de uitgebreid lagere scho len moeten de kleuters in het lokaal Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE Donderdag avond om 8 uur komt de raad van Hazerswoude bijeen. De agenda ver meldt: overeenkomst met Leiden in zake de vleeskeuringsdienst, wijzi ging salarisverordening, aanbieding gemeenterekeningen 1965 en 1966, windrecht korenmolen Dorpsstraat, uitbreiding hervormde kleuterschool Prinses Margriet, uitbreiding Geref. school en uitbreiding r.k. lagere school in het dorp. HAZERSWOUDE De reeds ge projecteerde groenstroken tussen de Busken Huetstraat en de Ten Ka- testraat in wijk Rhynenburch zul len niet verdwijnen. Verandering van het bouwplan, waarvan inder tijd bij geruchte sprake was, is nooit bij het college van B. en W. opgekomen. Mocht een dergelijk bouwplan ooit komen dan zullen alle belang hebbenden daartegen bezwaren in dienen. HAZERSWOUDE De christe lijke Oranjevereniging Htazerswoude (dorp) houdt vrijdagavond 8 uur in het lokaal achter de geref. kerk een ledenvergadering. Wegens de geringe belangstelling die voor de vereniging bestaat heeft het bestuur op de agenda een eventuele ophef fing van de vereniging geplaatst. Bij te geringe belangstelling wordt om half negen een tweede vergade ring gehouden om lopende zaken af te handelen. Nieuws uit Hillegom HILLEGOM Deze week wordt de jaarlijkse collecte ten bate van de reuma-bestryding gehouden. Morgenavond speelt Johan Kaart in Treslong zijn glansrol Pygmalion. Vrijdagavond om 8 uur spreekt de heer J. P. Strijbos in het Nuts- gebouw aan de Van den Endelaan over „De Waddeneilanden". De toneelvereniging Hilligom zal zaterdagavond in Flora een opvoe ring geven van het vrolijke spel „Wegpiraten" van Bert Hagen. HILLEGOM De toneelvereni ging Ons Genoegen gaf zaterdag avond in de voor de helft bezette zaal van Flora een opvoering van „Goud Aaltje" van A. Boere. Het verhaal speelt zich af op de Mar- cus-hoeve; de heerszuchtige vrouw „Goud Aaltje" zwaait hier de scep ter. Het stuk werd over het algemeen heel goed voor het voetlicht ge bracht. ZOETERWOUDE De Oranje vereniging houdt woensdagavond in café Roeleven aan het Watertje haar ledenvergadering. Het feestprogram ma voor 30 april wordt dan vast gesteld. van de hervormde school het veld ruimen. Zij zullen worden onder gebracht in een mobiel lokaal in wijk Zuid. Tevens moet de kleuter school aan de Poelzoom met één loka.i' worden uitgebreid. Maatregelen Aan de nieuwe lagere school, die gevormd zal worden na de fusie van hervormde school en school met de bijbel, zullen ten minste elf leer krachten verbonden zijn. Omdat het gebouw van de school met de bijbel aan de Dorpsstraat slechts tien loka len telt en men geen ruimte heeft voor het vertonen van films en het geven van lessen in handarbeid wordt uitbreiding overwogen. Ook de r.k. lagere school zal met een lokaal moeten worden uitge breid op grond van het op 31 juli te verwachten leerlingenaantal. De nieuwe eerste klas zal worden ge splitst. De lokalen voorziening bij de bij zondere scholen is onderwerp van gesprek geweest by burgemeester en wethouders. Uit prognoses is ge bleken, dat op korte termijn maat regelen moeten worden genomen om de goede voortgang van het on derwijs te kunnen verzekeren. HAZERSWOUDE „We zijn nog steeds bezig uil te zoeken, wie het gelag moet betalen". Aldus de eige naar van het in de nacht van 11 maart vernielde café „De Posthoorn", de heer A. P. Lim. De deskundigen van de verzeke ringsmaatschappij van het Vlaar- dingse expeditiebedrijf met een vrachtwagen waarvan een 18-jarige Vlaardingse joyrider de voorgevel van het cafébedrijf ramde, hebben een onderzoek ingesteld. Maar het schadebedrag is nog niet bekend. Intussen is De Posthoorn nog steeds gesloten. De bovenverdieping wordt met een groot aantal palen en balken gestut; de voorgevel is met triplexplaten afgezet. KVP-bestuur treedt af HAZERSWOUDE Het volledige bestuur van de Kath. Volks Partij afd. Hazerswoude, treedt dinsdag avond af. De soep wordt overigens niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend, want op het convocaat staat dat alleen de heer W. Fase zich wegens vertrek niet herkies baar stelt. Dat zou dus inhouden, dat de andere bestuursleden zich weer voor een bestuursfunctie be schikbaar stellen. HAZERSWOUDE De afd. Ha zerswoude van -het Groene Kruis houdt morgenavond om 8 uur in het wijkgebouw aan het Raadhuisplein de jaarlijkse ledenvergadering. De collecte voor „Draagt elkan ders lasten", die het afgelopen weekeinde is gehouden, heeft f 537,03 opgebracht. Onze plaatsgenoot de heer D. J. Plaizier heeft bij schermwedstrij- den in Amsterdam een tweede plaats weten te bereiken. De wed strijden werden gehouden door de Kon. Ned. Amateurschermbond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5