Diamanten feest echtpaar De Mooy Intrede ds. in Tuil en Bouman 't Waal Uit Leiden vertrokken In Bollenstreek en Den Haag helft werklozen THE SOUNDl OF MUSIC Twee gewonden bij botsing in Katwijk Mr. Van Spliuider in Sassenheim: Leren over grenzen van gemeente heen te zien Bouw 144 huizen in plan-De Kooi Gevestigde personen Leiden Reuzehelikopter landt in N'wijk MUSICA NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 25 MAAI LEIDEN Vertrokken personen in de week van 11 t m 18 maart: W J Wassen, Oude Vest 35. Voorscho ten, Puccinidreef 7; M W M van Meurs-Versteeg, Lopsenstraat 15a, Oegstgeest, ab ws Haarlemmertrek vaart t/o no 7; M M H Drummen, Groenesteeg 28, Rozenburg, Elzen laan 33; N van den Hoed, Stalpaert- hof 12, Leiderdorp, v d Valk, Bou- manweg 63; E W Wichers Rollandet, v Vollenhoveplein 19. Oegstgeest, Koninginnel a an 9; D Kraaij. Chur- chilllaan 35, Wassenaar, Adr Pauwstraat 6; A J M T Pieters, Va- leriusstraat 142, Zoeterwoude, Veld- zichtstraat 12; W F van Klaveren, Witte Rozenstraat 54, Amsterdam, Herderhof 4 hs; G Balsink, Kanaal- weg 99, Aalsmeer, A H Blaauwstraat 25; A Schaberg, Ant Duycklaan 2, Oegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 7a; Jonkheer HEM van Meeuwen. Klikspaanweg 43. Maastricht, Achter het Vleeshuis 17; E L Enderman-van Wijchgel. Flanorpad 7, Leiderdorp. Laan van Ouderzorg 83; B Lou- werse, Morsweg 206, België; A J Corpei, Beethovenlaan 66, Amster dam, Olympiaplein 41 I; J de Vries, ab Roomburgerweg, Rotterdam, Ple- retstraat 33b (L); J AC Smit, Haagweg 38. Boerhaavelaan 8; M J G C Blom, Steenstraat 33a, Ver. Sta ten van Noord Amerika; M Blok, Moddermanstraat 43, Voorschoten, Puccinidreef 9; M L Bijkerk, Schel penkade 64, 's-Gravenhage Sa- deestraat 13; C J M Karremans, Ou de Rijn 9, Rijnsburg, Zandlaan 52; G M Alberga, Burggravenlaan 92, 's-Gravenhage, 2e Sweelinckstraat 111; A Dool. Pioenhof 3. Valkenburg ZH, Voorschoterweg 25a; PCM Goosen, Tiboel Siegenbeekstraat 30. Utrecht, v Speljkstr. 2 bis; M J Til- lema. Witte Rozenstraat 57, Delft, Troelstralaan 102; H A A W Waasdorp-Laupman. P J Blokstraat 35, Suriname; J J Mulder, Antil- lenstraat 176, Haarlem, Schoterweg 71; A J Rosendahl Huber, Gerecht 12, 's-Gravenhage, Koetlaan 7; N Snell, Noordeinde 2a, Oosterhout, Mgr. Frenckenstr 39; J G M Oo- mens. Hooigracht 11/29, Venlo, Hoge- weg 19; M J Verstegen. Nieuwe Rijn 69, Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 33; J Klein-Amoldus, Mecklenbur- gerstraat 2, Katwijk, Overrijn 7; M B A Jagour, Sumatrastraat 110, Dru- nen, Kerkstraat 34; A C Looper, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; A M H G Ricker, Noordeinde 2a. Heerlen, Kapelweg 33; A C Hasekamp-van den Berg, Herenstraat 134, Oegstgeest, Nic Maeslaan 3; J Langkamp, Roombur gerlaan 27, Zwitserland; A V M Roe- lofs, Noordeinde 2a, Den Helder, Loodsgracht 41Q T M Disseldorp, Hogewoerd 129a, Oegstgeest, Gevers straat 75; T F C Nanninga, Kaiserstraat 34. 's-Gravenhage, Lan ge Houtstraat 16; A J Zitman, Obrechtstraat 40. Amsterdam, Vosmaerstraat 1; J Strickling, Korte Mare 26, Australië; M Ez-Zaouak, Lammermarkt 58, Marokko; G C Hoedemaker, Lange Mare 104-104a, Bergschenhoek, Dorpsstraat 3; W Kastermans, Oude Singel 192, 's-Gra venhage, Van Assendelftstraat 20; G J Bes, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5: J K Heijne, Janvossensteeg 46, Warmond, Dorps straat 90; M Croiset, Bakh Roozen- boomstr. 29, Israël; J C van Wijk, Rijnsburgerweg 189. Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 16; H M Wijnnobel, Lopsenstraat 15a, Oegstgeest, ab Haarlemmertrekvaart; A van Her- wijnen .Piet Paaltjenspad 7, 's-Gra venhage, Oosterhesselenstraat 440; H Adriani, Roodborststraat 28, Oegst geest, Geversstraat 24; H J Ad- riani-Houweling, Roodborststraat 29, Oegstgeest. Geversstraat 24; R C D E Hasekamp, Klikspaanweg 10, Oegstgeest, Nic Maeslaan 3, M A E- verstijn, Rijnsburgerweg 10, Eindho ven, Leostraat 57. KATWIJK Op de kruising Zee weg-Koningin Julianalaan is gister avond omstreeks kwart over acht een bromfietser aangereden door een personenauto. De bromfietser, de 20-jarige Bas- tiaan Varkevisser, Prins Bernhard laan 43, liep snijwonden en inwen dig letsel op. Zijn 18-jarige duopas- agiere Rina Schaap kreeg eveneens snijwonden en een hersenschudding. Beiden zijn naar het academisch zie kenhuis te Leiden gebracht. Het ongeluk gebeurde toen de bromfietser vlak voor een naderende personenauto de Zeeweg overstak. De bromfiets werd totaal vernield. De auto werd aan de voorkant be schadigd. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag hoog water 1.57 en 14.15 uur; laag water 9.57 en 22.26 uur. SASSENHEIM Als spreker voor de ledenvergadering van de A.R. kiesvereniging, die in het Jeugdhuis werd gehouden, was uitgenodigd mr. L. A. van Splunder, burgemees ter van Almkerk en voorzitter van het streekgewest Land van Heusden en Altena. Hij sprak over het actuele onderwerp „Heeft de Nederlandse gemeente nog toekomst?" De heer Van Splunder begon met te zeggen dat de grondslagen van het plaatselijk bestuur een politiek probleem zijn van de eerste orde. De vraag rijst of de gemeente zoals die nu reilt en zeilt, nog wel toekomst heeft. Een groot bezwaar vond hij het dat in de proeve van een nieuwe grondwet de gemeente niet wordt genoemd, maar alleen gesproken wordt van openbare lichamen. Ook noemde hy het een bezwaar dat de gemeentegrenzen in de wet kun nen worden gewijzigd. De tweede nota over ruimtelijke ordening vond hij een goed stuk werk, al meende hy dat hij 20 jaar te laat is gekomen. Wel maakte hij zich zorgen over de geest waarin de ze zal worden uitgevoerd. Dat de bestuurlijke organisatie onderge schikt moet zijn aan de ruimtelijke ordening, achtte spr. onjuist. REGIONALE VISIE Een groot probleem van na de oorlog is de schaalvergroting. Het economische en sociale leven is al- lerwegen uitgedijd. Wat voorheen lokale belangen waren, zijn nu streekbelangen. Daarom moet ge leerd worden over de grenzen van de gemeente heen te zien. Spr. wees er op dat doublures bij bepaalde objecten voorkomen moe ten worden. Het komt voor dat de ene gemeente een sport- of cultureel centrum heeft, dat de ander niet heeft, ter streling van de plaatselij- niet voordat zij ook zo'n centrum heeft, ter streling van de ulaatselij- ke ijdelheid. Er moet duidelijk ge werkt worden met regionale visie. Na de causerie werd nog een aan tal vragen beantwoord. Hierbij merkte de heer Van Splunder op dat er niet is te ontkomen aan grotere eenheden. We zijn op weg naar een situatie met minder gemeenten, naar combinaties van gemeenten, streek- en stadsgewesten. Over de provincies merkte hij op voorstander te zijn van drie tot vier SASSENHEIM De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening heeft machtiging tot gunning verleend voor de bouw van 114 wo ningwetwoningen in het plan-De Kooi. Binnenkort is de machtiging te verwachten voor nog 96 woningen, die worden gebouwd door de plaat selijke woningbouwvereniging Voor uitgang. Voor de 144 woningwetwoningen is rijkssubsidie toegekend. De wo ningbouwvereniging zal de stich- tingg van de 96 woningen moeten financieren met een lening tot 90 procent van de stichtingskosten- De gemeenteraad wordt voorgesteld daarvoor in beginsel garant te staan. SASSENHEIM De actie die on der de leden van de Gereformeerde kerk is gehouden ten bate van het Jalalpur-project in Pakistan heeft ruim f 24.000 opgebracht. Verwacht wordt dat de totale opbrengst f 25.000 zal bedragen. Verleden jaar werd ook f 25.000 geschonken. De opbrengst voor „Kom over de brug" is inmiddels gestegen van f 27.100 tot f 31.500. provincies. Zo heeft Zeeland met z'n 300.000 inwoners geen recht van be staan, meende hij. Gereformeerde jeugd ivordt geënqueteerd SASSENHEIM Dezer dagen wordt begonnen met een enquête onder Geref. jeugd van 15 tot 25 jaar. Er worden vragen gesteld over werk, interessen en de visie op jeugdwerk, kerkdienst en huisbe zoek. Met de resultaten van dit on derzoek, waarvoor de vragen zijn opgesteld door een socioloog, hoopt men een doorsnee te krijgen van dit deel van het kerkelijke leven. SASSENHEIM Burgemeester en wethouders stellen de gemeente raad voor een tweede waarnemend gemeentesecretaris te benoemen. Voor deze functie dragen zij voor de heer J. H. Bakkum, comptabele ter gemeentesecretarie. V erkeersmaatregelen in Sassenlieim SASSENHEIM De gemeenteraad wordt voorgesteld akkoord te gaan met de volgende verkeersmaatrege len; Westerstraat. Instellen van een parkeerverbod voor: a. de noord westzijde van het gedeelte tussen de Charbonlaan en de Jacoba van Beie- renlaan; b. de zuid-oostzijde van het gedeelte vanaf de Charbonlaan tot de lijn, gaande door de noord-oostelijke zijgevel van perceel Westerstraat 8; c. de noord-westzijde van het gedeel te tussen de Jacoba van Beierenlaan en de Teijlingerlaan, gedurende de dagen, waarop op de Hortuslaan de weekmarkt wordt gehouden. Teijlingerlaan. Instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de zuid-westzijde. Hortuslaan. Het verbod te parkeren van 8 tot 18 uur, behalve op zondag, anders dan met gebruikmaking van een parkeerschijf en voor een tijds duur van langer dan l'/i uur voor een gedeelte van de Hortuslaan. SASSENHEIM De plaatselijke afdeling van het Verbond voor Vei lig Verkeer houdt morgenavond om 8 uur in Hlet Bruine Paard de jaar lijkse lev en vergadering. De plaatselijke afdeling van de UW houdt dinsdagmiddag om 2.30 uur een ledenvergadering in het Jeugdhuis. RIJNSBURG Op 2 april zal het 60 jaar geleden zijn, dat de heer J. de Mooy Dzn en mej. M. ten Donkelaar in het huwelijk traden. Dit bruidspaar geniet in Rijnsburg een grote bekendheid. De heer De Mooy heeft een be langrijke plaats ingenomen in het openbare leven. Zo is hij ruim 20 jaar bestuurslid geweest van de Coöperatieve Boerenleenbank ge weest. Tot zijn 77ste had hij de leiding van een bloeiend land bouwbedrijf. De opbouw van dat bedrijf is het levenswerk geweest van de heer De Mooy. Zo'n 60 jaar geleden was hij landarbeider bij de firma S. A. Konijnenburg in Noordwijk. Daar werden zijn capaciteiten en zijn gro te werklust spoedig opgemerkt, waarop een aanstelling als voorman volgde Het streven bleef echter een eigen zaak. Warmond: ƒ4935,91 WARMOND Voor „Kom over de brug" is f 4.935,91 ingezameld. KATWIJK Gisteren heeft ds. D. Bouman zijn intrede gedaan als bijstand in het pastoraat van de Her vormde Gemeente in Tuil en 't Waal (Utrecht) na door zijn zoon ds. D. Bouman jr. als zodanig te zijn inge leid. Ds. Bouman jr. uit Garijp preekt over de verzen 3 en 4 van 1 Corin- thiërs 15: Want ik heb ulieden ten eerste overgegeven, hetgeen ook ik ontvangen heb, dat Cristus gestor ven is voor onze zonden, naar de Schriften; En dat Hij is begraven en dat Hij is opgestaan ten derden dage, naar de Schriften. De intreetekst van ds. Bouman LEIDEN Geve*tigde personen tussen 14 t/m 20 maart: W L Dekker. Griegstraat 7, B F van den Bosah. Klein Sionshof 1, P C M Couzijn. W de Zwijgerlaan 151, J W de Meza, Opaalstraat 78, H van der Maden. Schagensteeg 32. J W M Linssen. Opaalstraat 74, C Boersma, Griegstraat 9, F E E9chauzier, Le liestraat 62, P E M Meulemans, Rijnsburgerweg 10, C P M Bou- man-Driessen, da Costastraat 48. A Jipping. Hoge Rijndijk 182a, A E Riet veld, v.d. Sande Bakhuyzenlaan 1. J F Brookman, Herengracht 43, S Cohen. Rijnsburgerweg 10. D D Husken. Rijnsburgerweg 10. E Engelbregt, Me- zenstraat 2, A Reidsma, Utr. Jaagpad 25, A Horst-Koterus, Langebrug 40a, P C Huigsloot, Rijnsburgerweg 10, W J P M Fase, Rijnsburgerweg 139, N I van Elburg, Rijnsburgerweg 10, A Güc, Nieuwe Beestenmarkt 1, J N L M van der Palen. Noordeinde 2a, D J Klaassen, Houtlan 55, E j Blijham-van der Veen, Houtlaan 55, E J Blijham-van Garritsen. Jacob Catalaan 52. N W J van der Kleij. Piet Paaltjenspad 7. S TurkviLmaz, Nieuwe Beestenmarkt 1. A J Haijea, Rijnaburgerweg 10, E W L M Woerdeman, Hogewoerd 191. C A van der Wel. Cobetstraat 8. A M van den Hoek, Hogewoerd 97a. S Ganta. Nieuwe Beestenmarkt 1. M A C Vis. Rijnsburgerweg 10, A B M Laroussi, Wasstraat 31, A J Rooijakkers. Mors- straat 19a, M M A van Beek, Zoeter- woudsesingel 102, MBA Azar, Kraai- erstr. 2, H Wiereruga, Oude Singel 12. F M J A Timmer. Opaalstraat 94. K S Ho, Diefsteeg 15. J M van der Leest-Vonk, Uiterstegracht 54a, P F Geluk. Noordeinde 2a. P W Vermeer, Noordeinde 2a. F M Daguenet. Sta tionsweg 3a, J M van de Wauw-Wol- ters, Rijnsburgerweg 10. J j M Hulst, Pieter Bothstr. 8. S Draaisma, Utr. Jaagpad 68. B j Buiter. Rijnsburger weg 153, J Ooms, Noordeinde 2a, H A M van der Meij-van den Bosch Boshuizenkade 50. S H M T Korten- horst. Boerhaavelaan 6. M H Heugen, Noordeinde 2a, J M Vaessen-Meijer, Diamantplein 23, A B Verkade-Segaar. Hogewoerd 187, H van Eendenburg, Noordeinde 2a, R Mol. Schubertlaan 219, J M M Dekker. Noordeinde 2a. J P Bijl, Opaalstraat 36, G M Vroon-Gijzen. Langegracht 103, J A Comuth, Noordeinde 2a. was het 25ste vers van 1 Petrus 2: Want gij waart als dwalende scha pen: maar gy zijt nu bekeerd tot den Herder en Opziener uwer zielen. Uitgaande van het lijden van Christus ontvouwde ds. Bouman het Evangelie, waarbij hij vooral ook nader inging op de band tus sen Christus als hoofd der Ge meente en de Gemeente. Betekenis en aard van die band werden uiteengezet. Ds. Van Wakeren van Schalkwijk verwelkomde ds. Bouman namens allen. Na de dienst was er gelegen heid persoonlijk met hem kennis te maken. Ds. Bouman blijft in Katwijk wo nen. Met de auto ligt Tuil en 't Waal maar ongeveer vijftig minuten van Katwijk verwijderd. Ds. Bouman is geboren in 1901. Hij was kandidaat in Zeeland (1929), predikant te Molkwerum (1930) te Nieuw-Vennep (1933), Spannum (1936), Arnhem (1941) en Katwijk aen Zee (1947). Per 1 mei 1966 ging hy met eme ritaat, maar bleef werkzaam als hulppredikant in de Katwijkse Her vormde Gemeente tot de achtste predikansplaats onlangs werd ver vuld. NOORDWIJK Woensdagmid dag tussen één uur en half twee zal op het Wantveld een reuzehelikopter landen om olie- en KLM-mensen die betrokken zijn bij de olieborin gen, naar Noordwijk te brengen voor een lunch in het Zinger-hotel. De helikopter zal worden gebruikt voor de verbinding met de boorei landen. Er is ruimte in voor 28 pas sagiers. Kort voor de crisisjaren ging de heer De Mooy daarom een compag nonschap aan, maar de tijd was te ongunstig. De stap terug kwam in de vorm van een commissiehandel in bloembollen, weer voor de firma Konijnenburg. Na enkele jaren waagde de heer De Mooy het er nogmaals op. Nu met meer succes. Het resultaat was een bloeiend bedrijf, dat de heer De Mooy in 1960 aan een van zijn zoons kon overdoen. Nog steeds toont de nu 85-jarige veel belangstelling voor de activi teiten in het openbare leven van Rijnsburg. Als het op werken aan komt weet ook de nu 84-jarige bruid van wanten. Zij was bij al het werk dat haar man verrichtte een vitale hulp Het bruidspaar kreeg 5 kinderen van wie een dochter en een zoon zijn overleden. Er zijn n3 kleinkin deren en 5 achterklei I ideren. Op 2 april zal in hou. restaurant De Monyé van 5 tot half 7 een re ceptie worden gehouden. Burgerlijke stand van Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Anne- marie dv D C Prins en C J Immer zeel; w.s. „Corrie" liggende aan de Oegstgeesterweg; Overleden; C Bisdom 87 jaar; J de Vries wed. v. H Hogewoning 86 jaar. Ondertrouwd: Hendrik Nugteren 64 jaar te Rijsoord gem. Ridderkerk en van Starkenburg Bregtje 39 jaar Vliet N.Z. 49; Bertha,Ferene József Lészló Ory 37 jaar te Leiden en Coster Aranka Terézia Charlotte 27 jaar, Hofstraat 40. Getrouwd: M van der Plas te Katwijk aan Zee en J J Kromhout, adres m.i.v. huwelijk; Katwijk aan den Rijn, woonark „Elysium" in Add. kanaal nabij Sandtlaanbrug; C van der Meij en C W Hogewoning, adres rn.Lv. huwelijk Valkenburg ZH. Katwijkerweg 47. RIJNSBURG Ingekomen perso nen: C A Kruyt en echtgen. van Kat wijk naar Kerkstr. 4; C M A Beek laar e.v. Kromhout van Leiden naar Elsgeesterweg 2; A H de Gelder van Oegstgeest naa^ Oude Vlietweg 7. IJMUIDEN De onverwachte storm heeft in de afgelopen week het beeld In e IJmuider vishllen be heerst. Maandag en dinsdag kreeg men nog een normale aanvoer te verwer ken, maar daarna zat de klad er be hoorlijk in. De kustschepen konden pas donderdag naar zee vertrekken, enkele grotere loggers en kotters pro beerden het woensdag maar zij kon den niet tot enig succes van betekenis geraken. Woensdag en donderdag moest men het helemaal zonder platvis stellen. De totalen over de hele week waren dan ook bijzonder mager. Aan tong losten de havenarbeiders niet meer dan 55.000 kilo. Dat is anders een por tie voor één dan. De noteringen waren steeds zeer hoog. Dinsdag tekende de komende schaarste zich al af. De han del trachtte zich zoveel mogelijk te dekken en dat leidde voor de eentjes tot een top van f7,25. De slips waren slechts één cent lager geprijsd. Raak Vrijdag was het helemaal raak. De tong 1 was op de eerste afslag onder de f9,59 niet te koop. Voor de slips moest men f 9,56 betalen. De klein- middel ging in eerste instantie voor 18,13 van de hand. Zelfs de grootmid del steeg met een notering van f8,13 tot f7,49 in aanzien. Voor de grootste soort, die de laatste tijd nauwelijks boven de drie gulden kon komen, had men nu op de eerste ronde bijna zes gulden over. Schol De loggers en kotters zorgden ver der voor 2500 kisten schol, maar ook dat was bij lange na niet genoeg om in de vraag te kunnen voorzien. Deze ontwikkeling had wèl een forse prijsstijging tot gevolg, maar door de vrij gringe vangsten per schip schoot men daar niet veel mee op. Ten op zichte van dinsdag liep de top voor de schol 2 vrijdag op van f54 tot 181. Ook de andere soorten maakten zo'n sprong, de kleinmiddel en de schol 1 klommen van f 39 tot f 77. In de Noord Ook in de Noord had men veel last van het slechte weer. De treilers brachten vrij geringe ladingen aan de markt. Hierbij was de markt in de meerderheid. Met 2000 grote en 3300 kleine kisten legde deze vissoort zelfs beslag op de eerste plaats en dat was in maanden niet gebeurd. De grote en in een goed vel stekende exempla ren bereikten redelijke noteringen. Top De top viel vrijdag. Toen betaalde men op de eerste afslag vijftig gulden. De andere dagen schommelde het hoogste bod meestal rond de veertig gulden. De kleine soort had de over hand. Hiervoor was de belangstelling aanzienlijk geringer. Een enkele keer was het minimum niet te vermijden. Het gemiddelde lag rond f15 per kist. Haring De haring speelde met 120 grote en 350 kleine kisten een ondergeschikte rol. Ook in dit geval had de goede kwaliteit over een gebrek aan interes se niet te klagen. Woensdag en don derdag lag hiet hoogste bod rond de f55. Een paar met mindere soort ge vulde kisten waren dinsdag voor f 14 te koop. De wijting was met 3500 grote en ongeveer 900 kleine kisten goed verte genwoordigd. Het grootste gedeelte kreeg men in het begin van de week toegediend. Toen was de belangstel ling gering. De dichte soort wist zich zelfs niet te handhaven en maakte in grote hoeveelheden kennis met de kattencentrale. Donderdag kwam deze instantie er niet aan te pas. De koers voor de gestripte wijting steeg tot f 53. Kustschepen Vrijdag namen de kustschepen een produktie van ongeveer 1000 kisten voor hun rekening. De noteringen daalden vrij fors maar met een ge middelde van dertig gulden mocht men toch niet mopperen. Men boekte redelijke besommingen maar die kon den de hele week toch niet goedma ken. De gul en kabeljauw waren met 1700 kisten voor hun doen schaars. De kleinste gulsoort was in de meerder heid maar ook in dit geval was er in het middenstuk van de week helemaal geen aanvoer. De noteringen lieten niets te wensen over. Voor de katten centrale viel geen enkele eer te beha len. RIJNSBURG De christelijke bond van Landarbeiders bestaat 45 jaar. Op de jaarlijkse feestavond van het Christelijk Nationaal Vak verbond feliciteerde de voorzitter van de christelijke besturenbond, de heer B. Star, de voorzitter van de landarbeiders, de heer H. J. Glasbergen, met dit jubileum. De heer Glasbergen deelde mee, dat voor het fonds „Draagt elkanders lasten" een bedrag van f 1134,26 werd opgehaald. De heer W. P. van Leeuwen, districtsbestuurder, sprak over de sociaal-economische toestand in ons land. We moeten, zo zei hy, niet alleen internationaal denken, maar in de eerste plaats nationaal. De situatie in het noorden, oosten en zuiden van ons land wordt meestal als niet zo rooskleurig beschreven. Dat is ze ook niet, maar over het algemeen wordt vergeten, dat van het totaal aantal werklozen in ons land bijna de helft in Den Haag en de bollenstreek zit. En daar moeten wij onze ogen niet voor sluiten. De ontwikkeling in het westen van ons land verloopt anders dan in de rest van ons land. Gelukwens Hij feliciteerde de heer C. Pas- schier uit Oegstgeest met het feit, dat deze reeds 52 jaar lid is van het C.N.V. De heer Van Leeuwen zegde hem het gouden insigne met lauwer tak toe. Het feestelijk gedeelte van de avond werd verzorgd door de Noord- wykse mondaccordeonclub Concor dia onder leiding van de heer J. J. v. d. Reijden, met als conferencier de heer Van der Zwan. Een in de pauze gehouden collecte voor het blindeninstituut Bartimeus bracht f 102,62 op. Kleine gul Dinsdag vertoefde de kleine gul op een top van f 55. Vrijdag moets met op de eerste afslag zestig gulden neer tellen. De laatste ronde bracht een inzinking. Toen ging men niet verder dan dertig gulden. De grote en de kleine gul bereikten eveneens lang niet voorgekomen noteringen. De gro te gul zat donderdag met een top van negentig gulden wel bijzonder hoog te paard. De middelsoort liet zich met een hoogste bod van f88 evenmin on betuigd. Kabeljauw Onder deze omstandigheden moest de kabeljauw ook wel omhoog gaan. Dat gebeurde dan ook vlot maar dat men donderdag op de eerste ronde tot f 276 zou gaan voor de grote soort had toch niemand verwacht. Vrijdag ging men wat voorzichtiger te werk maar een top van f 160 mocht nog altijd gezien worden. De middelkabeljauw marcheerde braaf mee en liet zich donderdag op de eerste afslag met f232 ook zeer goed betalen. Er waren verder 5700 stuks stijve kabeljauw. Ook hiervoor vertoonde de belangstel ling een opwaartse lijn. Tussen dinsdag en vrijdag steeg de top voor de grote exemplaren van f 132 tot Schelvis De schelvis was met 155 grote en ongeveer 160 kleine kisten aan de staart van de aanvoerlijst te vinden. Veel zat er voor de handel niet in maar men trachtte toch zoveel moge lijk de klanten in het binnenland ter- wille te zijn. De kleinere soorten trokken de meeste belangstelling. Dat gold in het bijzonder voor de pennen die vrijdag op de eerste rondgang een koers van bijna negentig gulden haal den. Koolvis De ruim 1700 kisten koolvis werden bijna allemaal op de eerste twee da gen in de markt gezet. Daarna kreeg men nog maar een schijntje te ver werken. De grote zwarte soort was nog niet erg in trek. Hiervoor betaal de men donderdag als top zestig gul den maar het gemiddelde over de hele week was amper veertig gulden. Dan was de witte soortgenoot heel wat ge liefder. Donderdag betaalde men f206. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuider markt onder meer de KW 114 Avontuur met 105, de KW 226 Jacob Senior met 30. de KW 134 Dirk Taat met 63 kisten en 40 atuks stijve kabeljauw, de KW 29 Ada met 85 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 168 Vertrouwen met 20, de KW 187 Elly met 104 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 137 Maartje Jacoba met 109, de KW 90 Alnl- lam met 50, de IJM 2 Neeltje met 48. de KW 24 Cornells met 82, de KW 210 En Avant met 20. de KW 106 Karla EUen met 17. de KW 191 Deo Volente 1 met 37. de IJM 210 Wlron 1 met 70 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 63 Margriet Jo- zien met 92. de KW 26 Concordia mt 63 kisten en 40 stuks süjve kabeljauw, de IJM 54 Swift met 69, de IJM 45 De Hoop 1 met 85, de KW 172 Cornells Schaap met 45, de KW 155 Fiducla met 26 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 186 Anna Jacob met 55, de KW 119 IJsbrand met 15, de KW 128 Leuntje met 36. de IJM 205 Wiron 6 met 80, de KW 81 Jan met 35, de IJM 207 Wiron 8 met 66, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 35, de KW 44 Rijnmond 3 met 450 kisten en 735 kleine kisten di versen, de KW 123 Holland met 1900 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 167 Mtchiel met 53, de KW 12 André met 55. de KW 183 Alelda met 45. de KW 22 Jacob Carla met 51, de KW 125 Maar ten Senior met 62. de VL 73 Elly met 1450, de IJM 46 De Hoop 4 met 65, de IJM 206 Wlron 7 met 47, de KW 146 Cornells van Beelen met 62, de KW 98 Arendje met 77, de KW 136 Urania met 110, de KW 221 Arle Jacob met 95, de KW 34 Rose Marie met 53, de KW 196 Aagje Adriana met 60, de KW 128 Agatha Arle met 28, de SCH 117 Onderneming 2 met 810 kisten en 640 kleine kisten diversen, de KW 103 Wim mt 20. de IJM 73 De Hoop 3 met 32. de KW 193 Vrouw Pruna met 32. de KW 164 Helena met 48. de KW 108 Allda met 12, de WR 57 Johanna Cornelia met 45. de KW 33 Llmanda met 27, de KW 195 Pieter Jacob met 90, de KW 100 Kniertje met 40. de KW 162 De Vier Gezusters met 23, de IJM 209 Meyert Menno met 124, de KW 32 Saki na Martina met 64, de KW 205 Dirkje met 92, de KW 88 Vrouw Immetje met 34, de KW 200 Antje met 46, de WR 56 Spes Nostra met 93 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 49 Antje met jooo kisten en 337 kleine kisten diversen, de KW 173 Aquarius met 35. de KW 149 Arie Jacob met 55, de KW 145 Anna Lydla met 34. de KW 148 Dirk van Beelen met 25. de KW 87 Albatros met 56. de KW 8 Deining met 35. de IJM 221 met 31, de KW 73 Maria Jacoba met 33, de KW 43 Rijnmond 2 met 25 kisten, 100 kleine kisten diversen en 1000 stuks stijve kabeljauw, de KW 152 Soil Deo Gloria met 32. de KW 217 Corne lia met 52, de KW 67 Arie met 47. de IJM 154 Protlnu.s met 46. de WR 32 Marco met 50. de WR 61 Bastiaan met 62, de KW 30 Ermine met 24, de KW 51 Ora et Labora met 50, de KW 212 Marlena met 45. de KW 38 Neptunus met 34. de KW 59 Florls met 30 kisten en 50 stuks stijve kabel jauw. de KW 180 Solea met 35. de KW 222 Maarten Cornells met 49. de IJM 211 Wi ron 2 met 39, de KW 204 Peter Leonard met 66. de KW 213 Jana met 53, de KW 202 Maria met 61. de IJM 18 Gelria met 39- en de KW 35 Herman met 35 kisten. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 435 kisten schel vis, 1748 kisten wijting, 675 kisten gul en kabeljauw, 890 kisten koolvis, 750 kisten haring. 815 kisten makreel. 40 kisten haai, 275 kisten dlver.sen, 506 kisten tong, 10 kisten tarbot en 1421 kisten schol. Verder stonden op de lijst 1855 stuks stijve ka beljauw. 466 kleine kisten haring. 203 kleine kisten makreel. 50 kleine kisten wijting en 30 kleine kisten hake. De laatste dagen heeft men ln de Noord goede resultaten behaald. Een groot aan tal trejlers liep in de loop van zondag avond IJmulden binnen. Dat was veel te laat voor de maandagmarkt. De schepen, die het laatst afmeerden zullen pas woensdag aan de beurt komen. Het wa ren onder meer de VI 34 Anita met 830 kisten. 600 kleine kisten diversen en 90 vaten ijsharlng, de VL 90 Caroline met 815 kisten en 454 kleine kisten diversen, de SCH 171 Cornells Vrolijk Fzn met 750 kisten en 550 kleine kisten diversen, de KW 141 Willy met 950 kisten en 451 kleine kisten diversen, de KW 101 Nestor met 900 kisten, de KW 122 Zeeland met 725 kisten. 230 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 153 Fran- clna met 930 kisten en 390 kleine kisten diversen en de KW 159 Marian Ellen met 1070 kisten en 580 kleine kisten diversen. Oostduitsers Gistermorgen liepen ongeveer 10 Oost- dultse kotters de IJmuider Haringhaven binnen. De vaartuigen waren gevlucht voor het brlezerlge weer. Zij waren af komstig uit Sassnltz en trokken veel be kijks van de toeristen, die aangelokt door het lentezonnetje op pad waren gegaan. Opvallend aan deze schepen was de aan alle kanten uitstekend® technische appa ratuur. Burgerlijke stay, van Katwijl KATWIJK Geboren: Martin z J Best en C J van Duijvenvoonw Slingelandtstr 15; Arlne IJda d Duljvenvoorde en P van der 5 Baerlestr 7; Pieter Willem z Rooljen en M A van den Heuvel, Visserstraat 142: Teunis z v J Guljl M van den Oever, Zuidstraat 33; Theresia d v J K N Zijleman ei Mul. Rijnmond 45: Leuntje Cornel M van Duljn en C J van Dljlc tensluisstraat 11; Ronald Alexander Potters en P Dureux, Reygersbergl Helena Wilhelmlna d v L Kruijt e Klaassen, Rijnmond 87; Jan z v van der Plas en M J van der Plas, D Curtlusstraat 43; Peter Johan SI ff v P M A Baeten en A de Best. Di 2e, Annemarie d v P van Iter.son van Duljn. Vlierstraat 29; Jan i al Haasnoot en A B E de Jong. Sweerts de Landas WyborghstraJH" Krijna Nelia d v B P Ouwehand der Plas. Oranjestraat 20; Józi u, H «n r A „An nHlr T.Aalrt. 111 J Tóth en C A van Dijk, Troelstrf' 13; Nicoline d v N Dulfer en A v Plas, Prins Alexanderlaan 15; Mai m Christine d v M van Dijk en M Hai Hoorneslaan 567: Jan z v W M Boei C Geijteman, Zwanenburgstraat 20; laas Arle z v N M Guljt en P Krallngen, Conradstraat 55; Anne v C Oskam en A Voets, van I landtstraat 21. Ondertrouwd: W E Heuvelman, ius Rljssen en A van der Plas, 2T Slingelandtstraat 13; A Pronk, "s-Gravenhage-Scheveningen en Best 20 Jr. Mr D D Curtiusstraatior Haasnoot, 18 jr Meidoornstraat 10 van Velzen 17 jr van Speijkstraat Ouwehand, 25 jr. Ligusterstraat 24 01 Zandbergen, 21 jr, Noordwijkerweg *e Gehuwd: van Duljn G en van Dia,, J C, toek. adres: Katwijk, Prlnse trixlaan 55; Haasnoot A en Slra J adres: Katwijk, Fazantstraat 5; Sic G J te Valkenburg (Z.H.) en van D v toek. adres: Katwijk. Bestevaerw Haasnoot A M en Guljt M M, toek. Katwijk. Havenstraat 24: Glebing tfn, Middel W N te Arnhem, toek. Oosterbeek. Westerbouwlng 1; Corv M en Homan W M L J te Rotterdam Overleden: van der Plas, J 75 Jr, Rijnsent: van der Voort G J 77 J s lit< In en uit Kat wi 1 De '*rl KATWIJK Gevestigd: L van Noordwijk naar Troelstrastraat. Mulder van Haarlem naar Troelsti 1 74. F Pesschier van Rijnsburg naartel cestraat 22a, J Vink van Noordwijfr Treubstraat 108, W van Leeuwen va den naar Achterweg 3. J van L<f°: van Lelden naar Achterweg Opstal van Vlaardingen naar J lenstraat 29, R Hoffman van Lelde Zeeweg 105, R Hendrikse van I naar Drieplassenweg 17, A Oon ia Frankrijk naar Dahliastraat 16, man van Groot-Brlttannië naai" dorpsstraat 19, C van den Berg Oud-Beijerland naar Schlmni nlnckstraat 14. J Abbink van Noop] naar Te Brlttenstraat 2. M Smit v blasserdam naar Havenstraat 13. J ma van Duitsland naar Treubstraat van der Zwart van Leiden Treubstraat 21. L van der Land senaar naar Troelstrastraat 90, J d<" ter van Noordwijk naar Troelsti 15. M Slijkhuis van Bloemendaa Treubstraat 46, M van der Toor Zandvoort naar Treubstraat 128, Tl zen van Leiden naar Treubstraat Heuzen van Lelden naar Treubstrj A IJzerman van Leiden naar Zccwui B van der Zwaan van S'heim naa^. plassenweg 17, F Vermeulen naar Drieplassenweg 17. J Abels vi Haag naar Overrijn 7. A Stoel van n naar Drieplassenweg 17, L Slot vaa() da naar Treubstraat 124. M de Zwï Golrle naar Duindoornlaan 34. C v^C( ren van Hilversum naar Tulpstraa - Slnon van Nleuwveen naar Wasseif0 weg 34. Vertrokken: C Mosterman van T tenstraat 28 naar Alphen Rijn, van Anjerstraat 6 naar Den Hak-,. Verhoek van Anjerstraat 6 naar A J' de. A Verweij van J Th de Visserstjoi naar Drlebruggen. K Zuidema gusterstraat 26 naar Arnhem. J Ku Tijmstraat 15 naar Rotterdam, Cv1* Plas van Boulevard 122 naar Amsi J Huffner van B van Wass.laan Lemsterland. H Messemaker van manlaan 15 naar Oegstgeest, J Heil van S Varkevlsserstraat 268 naar lem. W Glebing van Wassenaar: naar Renkum, E Schoemaker van atrixlaan 73 naar Soest, L Zuljdi van Drieplassenweg 52 naar Spijl H Donkervoort van Ligusterstraat Rotterdam, J de Jong van We" Meerburg Srkade 44 naar Zwolle, pens van Anjerstraat 13 naar Schl Varkevisser van Nachtegaallaan Noordwijk, O van Halewijn van astraat 18 naar Den Helder. Baljuwstraat 47 naar Voorschoten, van Voorstraat 66 naar Den Haai Hond van Hyacintstraat 5 naar der. W Rehorst van Van landtstraat 29 naar Den Helder, H van Treubstraat 11 naar RitterkAji Koedam van Langeveldstraat 136 na« Helder. DINSDAG 8.00 UUR ie Woensdagmidag 2.00 uur in NO Entrée ƒ1,50 Salem kwam over, brug met 160(1 KATWIJK AAN ZEE De I ners van het bejaardencentrum lem hebben voor „Kom ovej brug" f 1600 bijeengebracht. Scliadelooastell inf" Ka voor Voorschotel? VOORSCHOTEN Voor dep leg van een kanaal met bijbehr de werken in de gemeenten lib en Voorschoten, de z.g. „Korte «t is in totaal 0.26.51 ha. grond ajrv wezen ter onteigening ten namè de provincie Zuid-Holland, fo hebben de gemeente Voorschoteèr bedrag van f 72.503 aangebodene schadeloosstelling. Met dit bja kunnen B. en W. van Voorscja: akkoord gaan. Zij adviseren dei hiermee in te stemmen. ei Verder is voorlopig bedongeij( indien zou blijken, dat voor de fe sering van het kruispunt van dq( vinciale weg nummer 16 (Leids^ en de toekomstige 5-Meilaan i terrein nodig zou zijn, Voorsci het recht heeft de overbodige c vlakte tegen f 28 per m2 teruj kopen. Bridgevereniging Sans Af LEIDEN Uitslagen bridget ging Sans Atout van de viertalh strijden, achtste ronde, gehoudenfcr maart j.l. groep zwart: team Brakelteam v.d. Zeeu' team Cramateam v.d. Star 4- Eling—team v.d. Heuvel 6—0. groep zwart: team la Lau—tei Oever 42; team Krutstei 3—3. Saldo groep zwart: team Brak ptn. team v.d. Star 33 p. team El p. team v.d. Heuvel 0 p. Groep voorl: team v.d. Oever team Kruts 23 p.; team la Lau team Plu 11 p.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4