Jeugdkamerorkest trekt veel belangstelling WEEKAGENDA Waarom behelpt u zich. U kunt toch een Mercedes-Benz Diesel rijden! Jan Bonefaas aan het Opstandingskerk-orgel Station Voorschoten in mei 1969 open Sleutelstad- wandeltocht ,p in x' Mattheiis-Passion op 8 en 9 april Holiday Inn in gebruik M. J. D. Been (NZH) onderscheiden Oorlogsslachtoffers in Leiden bijeen Ds. De Jong nam afscheid van Herv. Scheveningen Dr. Ter!aak Poot legt 1 okt. a.s. alle arbeid neer 2 NIEUWE DIESELS! Gemeente in gebouw boven Albert Heijn Minitheater in Ambachtshuis 3 UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 25 MAART 1968 EIDEN De traditionele Sleu- [tad-wandeltochten, die de Leidse ndelsportvereniging zaterdag en da? eld, vormden een sueces- e opening van het Leidse wan- üeizoen. In totaal verschenen 733 idelaars (v.j. 703) aan de start vanuit de verenigingszaal in de ria Gijzensteeg over de afstan- van 5, 10, 15 of 20 km door den, Oegstgeest en de Duinstreek sportieve wandeling te maken. Ier hen bevond zich de heer J. Dorp, de nu 7-jarige Leidse ndelsport-veteraan. die op z'n lak de 10 km trip volbracht, oor de deelneming van lange and-tippelaars uit Apeldoorn, ersfoort. Leerdam, Rozenburg, echt en Rotterdam kreeg het ge weer een nationaal tintje. Alle Inemers (onder wie vele dames) vingen ditmaal een speciaal ont- rpen medaille met een afbeelding „De Korenbeurs" en alle groe- (v.j. 20) een standaard met dito eelding. )e organisatie berustte bij de he- C. Verstraten en J. P. Woordes. wandelsportvereniging, die naai met één of meer groepen ilnamen waren: DJO, Lisse; jenoord en Heinekens uit Rot- dam; De Haagse Hooglanders, rker door Strijd en DWV uit Den ag; Poeldijk; Benschops Bloesem; Glippers. Heemstede; Sparta, 1 iderdorp; De Keijtjes, Leiden; lskracht, The Quick Steps en !Ugde-Oord uit Alphen aan den °in. 101 schenkt bedrag ™tn15.000 voor aderen in Suriname -.EIDEN Het bestuur van de -Nchting Studiefonds van de Leid- ie Onderwijsinstellingen heeft een Y irag van f 15.000 geschonken aan T hulpfonds ten bate van het ge- idicapte kind in Suriname. )e voorzitter van het studiefonds, heer I. J. Sloes, heeft het bedrag nbolisch overhandigd aan de ge machtigd minister van Suriname Nederland, dr. J. Einaar. geld zal worden gebruikt Ir de inrichting van twee klassen twee scholen voor geestelijk- ïandicapte kinderen in Suriname. 'i> .EIDEN Morgen is het 60 jaar di eden, dat de heer L. A. Knegtel slijterij aan de Haarlemmer- aat stichtte. Tevens viert de heer M. Knegtel zijn 40-jarig jubi- n 't Karrewiel zal morgenmiddag 3 tot 5 uur een receptie wor- gehouden. Slijterij Knegtel bestaat 60 jaar LEIDEN Voor het concert door het Jeugd-Kamerorkest Lei den onder Henk Briër in de Zuiderkerk bestond zaterdagavond weer veel belangstelling. Ditmaal had men het programma duidelijk in twee stilistische groepen ge scheiden, vóór de pauze Handel Vivaldi en Bach, na de pauze Haydn en Mozart. In tegenstelling met hetgeen vaak voorkomt, slaagden naar onze me ning de werken vóór de pauze het beste. Bijkbaar is men met het laat- barokke idioom toch nog het best vertrouwd, of wel de orkeststijl van de Weense klassieken stelt speciale eisen waaraan nog niet geheel kan worden voldaan. Handels concerto in F uit op. 3, met twee concerterende hobo-par tijen, slaagde wel bijzonder goed mede dankzij de goede kwaliteit der solisten. Opnieuw bleek trouwens dat de houtblazers van het J. K. L. tot de betrouwbaarste elementen van het orkest behoren. Een inte ressant concerto van Vivaldi voor twee concerterende celli slaagde in het eerste deel iets minder goed, doch in het middendeel (zonder tutti) en in de finale werd glansrijk revanche genomen. Lof voor de so listen Paul Meinders en Yke Vier- sen voor hun muzikale interpretatie. Bachs vierde Branden- burgse concert was een hoogtepunt; de enkelvoudige bezetting deed het hier uit stekend Bach heeft het waarschijnlijk ook wel min of meer zo gedacht de blok fluitpartijen waren bij Alber- Erkend dealer fee- ft/aAnech; Stationsweg 22 Brecstraat 126 Haarlemmerstraat 158 D no Maandag 25 maart ikenhal, 8 uur: Lentefestival studen- /erenigingen, kamermuzlek-concours. G icobazaal Burcht, 8.15 u.: Chr. Hist, igerenorganisatie. mr. dr. N. G. Geel de huidige politieke ontwik- igen. teenstr. 59, Bellevue. 8 u.: forumavond Leiden e.o. Kath. Kapperspa- onsbond. reestraat 85, 8 uur: jaarvergadering ininginnedag". Doelen, Rapenburg 2. 8 u.: Leidse nr ateurfotografen. 01 leuw-Minerva, Vrouwensteeg, 8 u.: Or riet Leiden Expogé. W. C. Lemalre p r de Kon. Marine vandaag, ehoorzaa]: 8 15 u.: Johannes-Passion J. S. Bach, door Leids Kamerkoor. Dinsdag 26 maart ladhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- ds Ned. Gemeenten. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Igratiecentrale. ibachtschool Haagweg. 8 u.: VOLA. n Caltex. Oudheden, 8 u.: dr. J Kllma te ag over „Staat und Gesellschaft lm :n Mesopotamien. 'Ol ardoeza, Doezastr, 8.30 u.: politiek 'e< lp» "1K. lö g-1 ocobazaal, 8 u.: Filmclub 16 K en 0. Baba en de veertig rovers. Woensdag 27 maart uiderkerk, 8 uur: Ler\tefestival studen- verenigingen, lenteconcert o.l.v. Henk ër (Vivaldi, Mozart, Bartok' en ande- lec leterskerk, 7.15 u.: avondgebed. J rouwzaal stadhuis, 4 tot 6 u. spreekuur an iale raadsvrouw. >ude Singel 236 8 uur: afd. Leiden - luwenbond Chr. Nat. Vakverbond, C. 'Ipl over vakbeweging. Donderdag 28 maart reestraat 85. 8 uur: alg. ledenverg. afd. an den Ned. Reis-Vereniglns. •d chouwburg, 8 u.: Fons Jansen met meer zielen" (K. en O.). Vrijdag 29 maart •n; ,.i d< louwburg. 8 u.: Fons Jansen met meer zielen" (K. en O.). -H.J.-gebouw Levendaal 101: tlenerso- lelt. chool Van den Brandelerkade 24a. 2 30 u.: afscheid D. voortman hoofd v.d. Leeuw-ulo-school. Lakenhal. 7.30 u.: ledenverg. d-Lelden, drs. M. L. Wurfbain. dir. kenhal, over portretten in Leiden. :vl; over Gehoorzaal. 8 uur: filmlezing afd. den Chr. Reis-Vereniglng. l^redeskerk Bruggravenlaan, 8 uur: prof H. Berkhof over de komende ver lering van de Wereldraad van Ker- i te Uppsala. JEGSTGEEST Gemeentecentrum tweg, 8 uur: concert. Ingrid Schrö- r, sopraan; Marry Jongsma, hobo; |ln rman Olij. fagot en Egbert van Goor «gel. Zaterdag 30 maart chouwburg. 8 u.: Fons Jansen met oe meer zielen" (IC en O). i.H.j.-gebouw. Levendaal 101: mldden- en ouderensociëteit. ai lehoorzaal, 10 uur: opening autoshow nland. iEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot u.: schaaksoc. Palamedes. Films IAMER.4 (2.30, 7 en 9.15 uur): Het naakte tel es (18 jaar); vrijdag- en zaterdagavond pO uur: Wild over het paard (18 jaar) ,IDo (2.30. 7 en 9.15 uur)- Veel liefs uit skou (18 Jaar) .UXOR (2.30. 7 en 9.1 5uur): Bonnie cn 'de (18 Jaar). ni, EX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Johnny 'ma (18 jaar): vrijdag- en zaterdagavond Wl 0 uurr Dédë. de havenmeid (18 Jaar). 5® TUDIO (2 30. 7 en 9.15 uur): Dagvlin- (18 jaar). 'RIANON (2.30. 7 en 9.15 uur) Redt een velijk cn verniel je leven (18 Jaar). Welke apotheek leopend voor spoedeisende gevallen: )theek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel. 07. ipotheek R. van Breest Smallenburg te Iderdorp en Apotheek Voorschoten zijn gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke aonaerdag van 1016 uur oU mo len Oe Valk Bezoekuren ziekenhuizen Acadenuscn ziekennuis voui putienten In klasse la, 1b en 2e: dagelijks lOJO- 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse s. naaridag, woensdag, donderdag en vrijdag 1815 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur. zondag 15.30—17 uur Klassep4tienten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30 14-16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laai niet worden toe gelaten In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en J tot 8 Ellsabethzlekenhuis Leiden derde klas dagelijks van tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdeilng dagelijks van 3 tot 4 en -s avonds van kwart voor tol half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annaklinlek Lelden- dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Klnderaff.ellng dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half 3 tol half S. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van halt 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen wowisdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longklinlek en tbc-ardellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zon dags van l tol 3. dinsdags van I tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3 Musea eD Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van l tol 5 uur. Museum Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van t tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel. op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van t tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Waaggebouw, schilderijen, tekeningen en etsen van Piet de Boer. tot en met 3 april, 's middags cn 's avonds. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg tl: Leids Akademisch Kunstcenrum, grafiek en multiepels van Bonies. Dekkers. Dib- bets. Koetsier en Struycken, tot en met 12 april, dinsd t.e.m. vrijd. 2 tot 6 uur. Badinrichtingen De gemeentelijke oaduiricntlnnen zijn op de volgende tijden geopend-: Lindestraat 1 b maandag vsloten, dins dag 9-11 15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 .W—18.15 u.. vrijdag -II 15 u en 13 30-18 45 u.. zaterdag 8- 11.15 1331 Van der Werfstraal 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.50—1715 u.. donderdag 8.30-11.15 en 13.3018.15 u.. vrijdag 8.3011.15 u en 13.30—18.45 u. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30— 16.30 u. tine Carrière en Piet Kunst in uitstekende handen, Wim Viersen wist zich in de viool partij door vaste streek en muzikale expressie te onder scheiden ondanks zijn soms ietwat scherpe toon. Na de pauze stelde ons Mozarls pianoconcert in A K.V. 414 wat te leur, ondanks de boeiende keuze, de orkestpartij liep niet zo glad als ge wenst was en de solopartij door Ada van der Bent klonk wel heel cor rect en knap, doch weinig doorleefd. Ook Haydns 59ste symfonie in A. „Feuersymphonie", leek iets te hoog gegrepen. Een volgende maal zal dit werk stellig gaver kunnen worden verklankt, nu bleef men nog wat te veel aan de noten hangen. Bij dit alles is het toch steeds weer opmerkelijk, wat Briër elk jaar met zijn jonge amateur- of semi-vak- musici weet te bereiken, temeer omdat de samenstelling van zulk een orkest voortdurend aan verandering onderhevig is. Zo leek ons de strijkersgroep sterk gewijzigd en dat is voor een orkest heel essentieel. Zelfs wan neer het niet zo gesmeerd gaat, blijft men de visie van de dirigent waar nemen, zijn inspirerende en vertrou wenwekkende leiding biedt uit komst uit elke impasse en dat wijst op een opmerkelijk directietalent. Het gehele programma werd door de talrijke aanwezigen bijzonder hartelijk met applaus beloond. J. v. d. Veen LEIDEN' Dc Chr. Oratoriumver- eniging Ex Animo geeft op maandag 8 en dinsdag 9 april haar jaarlijkse uitvoering van de Mattheüs Passion. Op maandag is de generale repetitie. De uitvoering begint beide avonden om kwart over 7. De medewerkenden zijn: Angèle Geerts, sopraan; Diet Kloos, alt; Syl- vain Deruwe, tenor (evangelist); Ruth Pos, tenor; Herman Schey, bas (Christuspartij); Marco Bakker, bas; Rienk Jiskoot, clavecimbel; Annie Blankenstein, orgel; Rotterdams Philharmonisch Orkest; Gemengd- en Jongenskoor „Ex Animo". Het geheel onder leiding van Her man de Wolff. LEIDEN De Gorkumse or ganist Jan Bonefaas gaf een con cert in de christelijke gerefor meerde Opstandigskerk. Gezien het doel en de belangstelling zal de zending onder de Toradja's en de Venda's er wel niet veel rijker door zijn geworden. Toch had deze bespeling zeker een volle kerk verdiend. Het bijzonder mooie orgel, veel meer verwant aan de barok dan aan de wat berucht geworden Swee- linck-i-nstrumenten. is heel zuiver geïnterneerd, heeft een kristalheldere toch milde klank en edele karakte ristieke registerstemmen. Behalve door de bekende oude orgels wordt het in Leiden, naar ik meen, door geen enkel ander in kwa liteit overtroffen. Virtuoos Jan Bonefaas toonde zijn virtuosi teit, zijn radde handigheid in de snelle delen, zijn wat geraffineerde geëtaleerde gevoeligheid in de lang zame. Hij deed vaak luidruchtig, schokte met contrasten, overschreed nu en dan de kerkorgel grenzen en toch vooral maar begrijpelijk te zijn» Zo liet hij stemmen uitkomen, LEIDEN Het Holidy Inn- hotel, gelegen langs rijksweg 4 bij de Leidse invalsweg, is gisteren on officieel in gebruik genomen. Het nieuwe hotel, dat van alle gemak ken is voorzien (zoals een zwem bad en een sauna) heeft ook reeds de eerste gasten mogen verwelko men, want in de afgelopen nacht lo geerden in het complex, dat in to taal f 9,5 miljoen heeft gekost, 60 gasten. Voor het merendeel kwamen de logees van Schiphol. Woensdag zal de Holiday Inn voor het eerst op volle toeren gaan draaien, want dan begint een con gres van het Psychologisch Insti tuut van de Leidse Universiteit. De Inn-keeper, de heer A. E. Velthui- zen verwacht ongeveer 250 con gresgangers. De totale capaciteit van deze eer ste Holiday Inn van Europa is bt rekend op 400 personen, want d 200 kamers hebben alle een dubb bed. Enkele kamers zijn bovendii ingericht en aangepast aan de b hoeften van lichamelijk gehand capten. Hoewel de Holiday Inn gister f reeds in gebruik werd genome heeft de officiële opening een maai lpter plaats. Op 25 april zal nam lijk burgemeester mr. G. C. van d Willigen het complex, dat een spr taculaire uitbreiding van de hot- accommodatie in Le^en betek< officieel voor geopend ?n die gewoonlijk in de schemer blij ven of althans in het klankweefsel een bescheiden bestaan voeren (Bachs „Wer nur den lieben Gott laszt walten") of gaf een bekend stuk als Wesley's gavotte een bizar uiterlijk. Het aardige is, dat het nog allemaal op dit orgel kan óók. Nu is er voor Bonefaas opzichtige manier van doen wel iets te zeggen. Hij tracht, op z'n Amerikaans, dus met een praktisch doel, zijn publiek in de orgelkunst wegwijs te maken. En dat is, in het algemeen, hard no dig. Een fantasie over psalm 105, als compositie onbelangrijk, maar vlot aansprekend, leidde een serie be kende orgelwerken in (Handel, Wes ley, Boch, Franck). Bonefaas gaf een duidelijke, kleurige contrastrijke creatie van Francks derde Choral (in a-klein). Het viel op hoe geschikt het blijkbaar veelvermogende orgel ook voor dit, toch een grotere dis positie vergende, werk is. Vuurwerk Een stuk vuurwerk als de toccata van de Antwerpenaar Joseph Cal- laerts (18381901), bracht alleen het virtuoze facet van diens leermeester Lemmens in herinnering. Na een uitgebreid preludium zongen de aanwezigen ten slotte pittig en enthousiast de coupletten 5 en 6 van psalm 86. Joh. van Wolfswinkel Promotie Th. A. Pley LEIDEN De heer Th. A. Pley, gymnastiekleraar aan het Bonaven- turalyceum, is zaterdag gepromo veerd aan de universiteit van Leu ven. De promotie op het proef schrift: „De devaluatie van de nor maliserende oefeningen in de Ne derlandse schoolgymnastiek", ge schiedde summa cum laude. LEIDEN De heer M. D. J. Been was vandaag 40 jaar in dienst bij de Noord-Zuidhollandse Vervoer maatschappij. Het vieren van het jubileum was in twee bijeenkom sten gescheiden, een officieel ge deelte in de koffiekamer van het stadhuis en daarna een officieus deel bij de heer Been thuis. Burgemeester Van der Willigen vond het aardig, dat de heer Been „de tijd van de stoom" de leukste vond. Vooral omdat toen de nacht dienst nog zo een feit was. Er zijn steeds drie mensen ver antwoordelijk voor een jubileum bij een zaak, vond de burgemeester. Dat zijn de jubilaris, zijn vrouw en ten slotte ook de werkgever. Hij speldde de jubilaris de bronzen eremedaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau op. Tijdens het gezellig gesprek bood de directeur van de NZH. de heer J. P. A. van Ballegoijen, de jubila ris het getuigschrift aan van de Maatschappij Nijverheid en Handel: hij overhandigde daarbij de gouden draagspel, die aan deze onderschei ding is verbonden. De chef vervoersdienst, de heer F. van Randwijk, ging mee naar het huis van de jubilaris, waar hij een enveloppe met inhoud overhandig de. LEIDEN De Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers hield zaterdag in de Doelenkazerne een provinciale contactbijeenkomst. Het betrof het 23ste jaarfeest en de leiding berustte bij de heer H. Gouw. Zowel hij als de heer Tienan werd herkozen als bestuurslid. Hoofdbestuurder A. F. van Velzen sprak over de toekomst van de bond. Hij stelde, dat de bond nog springle vend is maar dat hij wel zichtbaar veroudert. Er liggen nog taken inzake het „slijtageproces" en de vereenza ming van invaliden. Na een gemeenschappelijke maal tijd droeg de bijeenkomst een feeste lijk karakter. Onder meer werd het bingo-spel gedaan. Raad Voorschoten VOORSCHOTEN Aan de orde komen onder meer: vei-betering van de wegwijzering; voorbereiding van plannen tot heropening station NS,; tot het bouwrijpmaken van gronden in het plan „Noord-Hofland" en tot overdracht van complexen wonin gen in „Noord-Hofland" aan de Christelijke Woningbouwvereniging „Voorschoten"; bouw van twee dienstwoningen op de algemene be graafplaats „Rosenburgh"; verho ging van de marktvelden; financie ring van de bouw van een 14-klas- sige school in „Noord-Hofland" en een 6-klassige r.k. school voor g.l.o. in „Boschgeest"; verhoging van de tarieven van het gemeentelijk in- structiebad; aanvaarden van een schenking van de heer W. Schrofer; subsidiëring van de kraamcentra; het treffen van voorzieningen aan het Ambachtshuis en enige onder wijsvoorzieningen. SCHEVENINGEN Gisteren heeft ds. A. J. de Jong afscheid ge nomen van de Herv. gemeevte te Scheveningen, die hij twintig jaar heeft gediend. Volgende week hoopt hij zijn intrede te doen in de Her vormde gemeente te Leiden, als op volger van ds. J. M- D. van den Berg (wijkgemeente Molenwijk i. De afseheidsdienst had plaats in de Pr. Julianakerk, die geheel bezet was. Er waren o.a. afgevaardigden van de Geref. kerk van Scheveningen, de Herv. gemeente van Ederveen en de Herv. gemeente van Leiden. De tekst voor de preek van ds. De Jong was 2 Coe. 1 vers 20: „Want zovele beloften Gods als er zijn, DEN HAAG Naar wij verne- .en heeft dr. L. D. Terlaak Poot, ie van 1933 tot 1946 predikant is eweest bij de Haagse Hervormde smeente en thans nog geestelijk jrzorger is van een Hervormd be- ardencentrum te Amersfoort, be- Dten met ingang van 1 oktober a.s. Ie arbeid neer te leggen. Dr. Terlaak Poot was na zijn emeri- it op 1 mei 1956 nog enige jaren •rkzaam als bijstand in het pastoraat Callandsoog. Aanstaande zondag zal hij daar nog tmaal de kansel bestijgen om de •nst te leiden. Ds. Terlaak Poot. die or hij in Den Haag kwam predikant is te Noordwijkerhout. Haarlem en eemaal te Amsterdam en na zijn trek uit Den Haag nog scheopvaart- jikant in algemene dienst en ha- ire'; te Amsterdam is geweest. die zijn in Hem ja en amen, Gode tot heerlijkheid door ons". In een persoonlijk voorwoord zei ds. De Jong, dat er in de loop der jaren een innige band - met vele mede werkers is ontstaan. De kern van zijn preek was. dat God in Christus al Zijn beloften heeft vervuld. „Mijn diepst gevoel de vermaning is altijd geweest: Jet zus alleen". Hij wekte de gemeente op Amen te zeggen op de beloften van God. die de enige troost zijn in leven en sterven. Dat Amen is er tot heerlijkheid van God- Die een geopende deur heeft gegeven. Ds. H. J. van Heerden sprak na mens alle collega's. Hij zei. dat de omgang zich had gekenmerkt door vriendschap en broederlijke verbon denheid. Ds. De Jong werd toege zongen psalm 63 vers 5 eerste deel en psalm 17 vers 4 tweede deel, enigszins gewijzigd. De secretaris van de wijkgemeen te, de heer H. Toet, bood de predi kant na de dienst een Delftsblauw boord aan met een deel van de tekst, waarmee ds.' De Jong twintig jaar geleden zijn intrede in de Herv. gemeente van Scheveningen deed. Weet u wel wat u mist? Rijden in een Mercedes Benz is anders. Die ruimte, die kracht, dat wagen- en wegbeheersende sturen, de zekerheid van veiligheid. Laat u voorrekenen dat deze kapitale wagen bij 30.000 kilometer per jaar de zuinigheid zélf is. Diesel zuinigheid. Maak deze week nog een openbarende proefrit in de machtige Mercedes-Benz Diesel. Bel meteen de dichtst bij zijnde dealer. Er wacht een Mercedes-Benz Diesel op u. mehcedes-ben: uw goede ster op alle wegen 2 NIEUWE DIESELS! Voorlopig keus uit 3 typen (3 prijzen!) alle drie met de nieuwste veiligheidsvoorzieningen uw goede ster op alle wegen yy dealer voor Leiden e.o., Rijnstreek en Bollenstreek: ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraalweg 1, lel. 01710-51855 VOORSCHOTEN De commis sie ad hoe voor het uitbrengen van advies inzake de huisvesting van het gemeentelijk apparaat legt de gemeenteraad een plan voor van een kantoorgebouw, dat gebouwd zal worden door het pensioenfonds van Albert Heijn N.V. in Zaandam en dat geplaatst wordt op de Leidseweg tegenover het raadhuis, samen met de daar te bouwen supermarkt van Albert Heijn. Waarschijnlijk zal bin nen één maand al begonnen kunnen worden met de bouw. De bouw vergt 18 maanden. Het bouwplan heeft de instem ming van de welstandscommissie en omvat de bouw van een supermarkt met daarboven (aan één voorzijde aan de Leidseweg) een kantoorge bouw met drie verdiepingen, waar van twee etages gebruikt worden voor het gemeentelijk apparaat en een etage verhuurd zal worden aan derden als kantoorruimte. De jaarlijkse lasten aan huur en kapitaal bedragen voor de gemeen te Voorschoten f 88.664.32, waar van al is afgetrokken de verhuur van de derde etage ad. f 44.332.16. Geraamd wordt dat Voorschoten voor de eerstkomende tien jaar vol doende werkruimte heeft. Sfeer tr» t ge tb»? De Jfieuwe Leid» er tel LEIDEN. 22 maart Kand. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer A C J Graumans (Breda). UTRECHT Aan de RU is geslaagd voor het artsexamen de heer R J G Sleg- mellnk te Leldschendam. VOORSCHOTEN De Nederlandse Spc mtgen zyn van plan in mei 1969 het station Voorschoten te heropenen voor het reizigersvervoer. De gemeente Voorschoten zal enkele voorwaarden moeten vervullen, zoals het maken van een voorpleinactominodatie met inbegrip van parkeergelegenheid voor 500 auto's. De eerste fase van dit parkeer terrein omvat 200 auto's; de kosten komen op f 100 per parkeerplaats. De N.S. zorgt voor de stationsaccommod» .^-n.oudig blijft. VOORSCHOTEN De toneel groep „Voorschoten" heeft het plan geopperd in de zaal van het Am bachtshuis een mini-theater te ope nen. B. en W. achten het onverant woord deze zaal in de huidige staat voor een dergelijk doel beschikbaar te stellen. De algehele restauratie va nhet Ambachtshuis zal nog wel enkele jaren duren. Daarom stellen B. en W. de raad voor een aantal kleine herstellingen uit te voeren, waardoor deze zaal inderdaad ge bruikt zal kunnen worden voor klei ne bijeenkomsten zoals door de to neelgroep „Voorschoten" wordt be doeld. De totale kosten worden ge raamd op f 12.000. De De toneelgroep heeft zich be reid verklaard met eigen krachten diverse werkzaamheden uit te voe ren. die niet in deze begroting zijn opgenomen, zoals het bekleden' van de wanden, het schilder- en saus- werk en het aanbrengen van ver lichtingarmaturen in de zaal en de gang. Wanneer al deze werkzaamheden verricht zijn, achten B. en W. het ook weer verantwoord het Am bachtshuis beschikbaar te stellen voor de kunstmarkt en andere cul turele manifestaties. Grote belangstelling voor Alleniansclienst VOORSCHOTEN „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Wanneer dit gezegde op waarheid berust, heb ben de gezamenlijke kerken van Voorschoten een grote toekomst. Ruim 400 veelal jeugdige christenen kwamen gisteravond naar dc eerste „Allemansdienst", uitgaande van de Raad van Samenwerkende Kerken, in de Dorpskerk. Na afloop van de dienst bestond gelegenheid tot dis cussie. waarvan druk gebruik ge maakt werd. Kapelaan H. P. Warmerdam stelde dat de kerken gedwongen worden tot het aangaan van fusies. We kun nen niets meer alleen, hoewel het heel erg moeilijk is iets van het „eigen" prijs te geven. De weg naar eenheid is een lange weg en deze Allemansdienst kan ertoe leiden. Er wordt naar gestreefd een maan delijkse Allemansdienst te houden, niet alleen voor de jeugd, maar ook voor ouderen. Alle diensten zullen een experimenteel karakter dragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3