De Heerlijkheid gaf goede uitvoering Raambiljettenactie in Leiderdorp tegen politiek in Vietnam BEURSOVERZICHT "ingeval bij panbeton NIEUWS «^SLEUTELSTAD ECHTPAAR DOELEMAN 50 JAAR GEHUWD i en uit Alphen Schoolvoetbal in de Haarlemmermeer Burgerlijke stand Haarl emmerm eer Resultaten D'66 in Oegstgeest HAZERSWOUDE - RIJNDIJK EEN BEZORGER Goede uitvoering van Gloria Deo Inbrekers gepakt na waarschuwingsschot ROTTERDAMS ORKEST ONDER JEAN FOURNET Marius Barnard sprak met Leidse collega's Botsing op Haagweg Chauffeur verdacht van meineed Swissair keert 8 dividend uit Dr. Paardekoper opnieuw uit België gezet Gunstig jaar voor Interwaarden Miljoenenorder voor Union Procedure tegen cofinindus lUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 MAART 1968 NIEUW-VENNEP Feest is het deze week in Nieuw-Vennep: het htpaar C. Doeleman en C. M. Doeleman-Verburgis een halve eeuw leden in de huwelijksboot gestapt. Hoewel de eigenlijke datum 27 aart is, zal het feest deze week al worden gevierd. Doeleman is in Nieuw-Vennep er dan bekend. Hoewel hij als «rmaker (sinds 1916) de kost ■dient, bekleedt hij (nog steeds) rijke functies in het maatschap- ij ke leven. lij is al vele jaren lang bestuurs- thans voorzitter) van het plaat- jjke Groene Kruis en bestuurslid i het centraal bestuur. Vervolgens leze Nieuw-Venneper (74 jaar ge en in Maassluis geboren, maar 1900 naar Haarlemmermeer ver- sd) bestuurslid van de midden- ndsvereniging en zit hij al menig in het hoofdbestuur van de istelijke middenstandsbond; is ifdbestuurslid van de kleerma- ■sbond en (om plaatselijk te blij- i) mede-oprichter van de Nieuw- ïnepse bejaardenbond. )ok is de heer Doeleman verbon- aan de centrale voor christelijk idelsonderwijs en maakt deel uit de christelijke begrafenisonder- ling. )aarnaast heeft hij veel werk ver- Burgerlijke stand van Alphen iLPHEN Geboren: Erik Juli- Merkelijn, Theodorus Coenradus annes de Heij, Karin Adriënne ■griet van Nuland, Hillebrand ffioen, Ingrid Jacqueline Boek- t, Anja Elisabeth ter Bork, Caro- Christina Cornelia Geertrui de Evert Westmaas, Johanna Koe- aij, Robertus Johannes Jozef de g- ndertrouwd: Wijnand Kindt. 27 en Anna M Rijswijk, 23 jaar; nelis Slingerland, 23 jaar en Hil- ardis J. M. van Wijk, 20 jaar; odorus N. van der Weijden, 26 en Rosetta E. Aartman, 21 jaar; idrik B. de Jong,23 jaar en Dick J. den Ouden, 21 jaar; Johnny D. 29 jaar en Yvonne The, 26 etrouwd: W J van Berk en R de g, J Bezemer en Gillesje J van gen, C Nell en M M Paul. verleden: J C Schelhaas wv C. J. lij, 72 jaar. LPHEN Ingekomen van: Rot- am, A F J de Groot, Emmalaan Alasmeer, G Verkade en gezin, m 37; Zevenaar, F Muller Raad- straat 44; Dordrecht, J Vos dhuisstraat 44; Leiden, TAM oswa-Wortman Mauritsstraat Haarlem, E Roest Raadhuis- at 44; Waddinxveen, J Ver- it-van Erk en kind Willemstraat Aalsmeer, G Verkade en gezin, n 37; Bodegraven, A Wort- Humme Pieter Floriszstraat Gouda N Vreeken idaelstraat 46; Marokko, B ben amed Jaraoui, Raadhuisstraat Woerden, J. Simon-Pouw, Zuid- iseweg 3. frtrokken naar: Drieber- Rijsenburg, A van der Heijde en li Beukenln 15; Berkel ca J J stselaar en gezin Wilgenlaan 54; ■dren M Nap en gezin Dorus Rij- straat 1; Leiderdorp, J P Sturm Coenlaan 71; Terneuzen, J M de iw Kerkplein 6; Eindhoven, J de m Grijpensteinstraat 27; Leiden, lartwigsen Witte de Withstraat I Rotterdam, W Meeuwenberg shoornseweg 174b; Velsen, A j-van den Oever Stationsstraat Ferwerderadeel, S. Bijlsma- euwsma, Prinses Marijkestraat Arkel, I. W. Zondag- Hugo de jotstr. 55; Gouda, H. P. Muller en (n Eikenln 7; Arnhem, H Klop, Idhuisstr. 44. R'dam; J van der len Raadhuisstraat 44; Amster- J H B P de Jager Raadhuis- it 44; Gorssel, G J M V van iel, Acaciastraat 11 (en gezin) egraven, W H Nieuwenhuizen idaelstraat 24; Deventer, Th A W 'an Leeuwen Banckertstraat 3; riem, AHA Brouwer Concordi- lat 24; 's-Gravenhage, J J M van felen Prins Hendrikstraat 81; Tdam, A v Haegens-de Jesus elstraat 4; Rotterdam, J Koning ;ind Kastanjestraat 9; Haarlem, oetje en kind Ruisdaelstraat 28; van Heijningen en gezin nalaan 39; Leiden, G P van Leu- Raadhuisstraat 44; Rotterdam, E Dam Oudshoornseweg 106; hoven, J de Jong Bilder- straat 14; Leiden, A M J isgeest Raadhuisstraat 44; Ede fiekom, M G van Vugt Britten- itraat 31; Eindhoven, N van Oort Ihuisstraat 98; Maarssen, G R en echtgenote Oleanderstraat otterdam, W J Hofman, Buiten- istraat 66. elen tussen Burgerveen en Lisserbroek tJRGERVEEN In het dorps- in Burgerveen is een sjoehved- gehouden tussen de twintig sjoelers van Burgerveen en ferbroek. Regelmatig komen deze rtschappen bij elkaar op bezoek de krachten aan de sjoelbak te i. vorige maal was het Lisser- waar men met de winst ging »n. Nu won Burgerveen het. voorzitter van de dorpsvereni- in Lisserbroek, de heer J. Vis- sprak na de wedstrijd woorden dank voor het gastvrije onthaal, rolgende maal zullen de Burger es naaf Lisserbroek gaan. PUDEKERK Gistermiddag eeks vijf uur. raakte de heer M jenburg uit Alphen aan den werkzaam bij de NV Spanbe- Mij., tijdens het doorsmeren van jkubolt (een rijdende cementsilo) Jzijn benen beklemd. Op een lad- pnoest men hem boven uit zijn Irde positie bevrijden. Dokter n uit Alphen die hem eerste verleende, liet hem naar een fenhuis vervoeren. De heer Tui- Jirg had een gebroken been en ^nkele andere verwondingen op zet voor de Geref. Kerk en de evan gelisatie. Dit is dan een greep uit het vele werk van de bruidegom, die trouw ter zijde werd gestaan door de vrouw met wie hij vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. De bruid is een rasechte Haar- lemmermeerse en werd in 1897 ge boren aan de Aalsmeerderweg (nu Rijsenhout). Het echtpaar geniet nog een uitstekende gezondheid. Er werden twee kinderen groot gebracht. De heer en mevrouw Doe leman hebben vijf kleinkinderen. HAARLEMMERMEER Don derdag 28 maart gaat de schoolvoet- balcompetitie in Haarlemmermeer van start voor de scholen van het voortgezet onderwijs. In totaal heb ben hiervoor tweeëntwintig elftal len ingeschreven, en wel van de volgende scholen: l.t.s.-Hoofddorp. openbare ULO Zwanenburg, chris telijke ULO Nieuw-Vennep, r.k. ULO Hoofddorp, openbare ULO Hoofddorp en de christelijke ULO Hoofddorp. Het voetbaltoernooi voor de lagere scholen zal in de paasvakantie wor den gehouden. HAARLEMMERMEER Gebo ren: Stefanus Petrus, zv J A van Egmond en K Boijen; Désirée Irene Maria, dv M Schipper en I C M van Dalen; Hendrik Gerardus Johannes, zv H A C Kreike en J H M Outhuis; Jaocbus Johan Petrus, zv J J P Ger- ritse en C M van Duren; Adrianus Christophorus Jacobus, zv J C G Stalenhoef en H M T Lammerts; Thomas Ladislaus Alphonsus, zv M A Weijmer en J T M Smit; Gerardus Hendrikus Jacobus Wilhelmus, zv J W T de Jong en B G M de Jong; Trudy, dv J W van de Koppel en G Franken; Maria Cornelia, dv R Kools en M Brunt; Monique Johanna Maria, dv P C van der Putten en A H C M Rijnbeek; Simone Diana He lena, dv J A T Perdaan en C A F M de Groot; Eduard Franciscus, zv J C van Ophem en M E Apeldoorn Mar cel, zv H van Os en P J Dekker; Harriëtte Alida Maruschka, dv A van Nieuwburg en M J Baltes; Carla Cecilia Maria, dv P J Vester en A G M Zaal; Klasina Heieen, dv J J Rie- rrtersma en S H tho Bokholt; Jac queline, dv H T van der Zon en M Kleinhout; Catharina Antonis, dv A W Bus en E R M van der Meer; Edwin, zv J M Klootwijk en J M van Vugt; Antje Maria Wilhelmina, dv W G Rip en A Blonk; Jacob Jan, zv J Schaatsenberg en H van Vuren; André, zv A Gorthuis en S van Oe- ne; Jan Willem, zv W G Rip en A Blonk; Peter Maarten, zv K Zwaan en J Stuursma; Nicole Daniëlle, dv H Stolk en G W Hengst; Cornelis Adrianus Johannes, zv C B Keijzer en J M van der Voort. Ondertrouwd: Ravestijn, Maarten, 25 jr. en Kortenoeven, Gerda Anne ke 23 jr.; de Vries, Adrianus Maria, 23 jr. en van Moorten, Louisa Hui- berdina, 22 jr.; Elshout, Arie, 19 jr. en van Iperen, Adriana, 19 jr.; van der Vliet, Pieter Roelof, 23 jr. en Geluk, Elisabeth, 20 jaar. Gehuwd: F J Pahlsson en D C Binkhorst; J Hogenkamp en W de Smeth; F de Jong en W A Cuvelier; G M Lamboo en H Pe de Nijs; B van Boom en J G Rijkenberg. Overleden: de Redelijkheid, J 63 jr. geh met J M Walkier; Daalhui zen, C J M, 54 jr. geh met J J Calvelage. Predikant voor Geref. Kerk te Leimuiden LEIMUIDEN Kandidaat D. Averes te Osterwald (Duitsland) heeft het beroep van de Geref. Kerk alhier aangenomen. Geref. Kerk O. Wetering beroept predikant OUDE WETERING De Geref. Kerk heeft een beroep uitgebracht op ds M. Kievit te Westerlee (Gr.) Ds Kievit werd geboren op 21 de cember 1931; sinds 27 augustus 1961 is hij predikant te Westerlee. RIJNSATERWOUDE De schaak vereniging „De Doorzetters" speelde in het Nutsgebouw competitiewed strijden. De uitslagen waren: L. Ho- genboom-G. J. Roest 10; J. J. H. van Veen-N. Edelnbosch 01; Th. A. v. d. Meer-W. J. de Wagenaar 0—1. W. J. Kinkel-Th. Otto 1—0; G. J. RoestH. Vergeer 10; J. F. Stiens-C. P. v. d. Meer 01; J. P. H. J. v. Glabboek-H. Vergeer 01; N. Edelenbosch-J. P. H. J. v. 'Glab- beek 1—0; H. Vergeer-J. F. Stient ^—Vz. HAZERSWOUDE Vanavond en morgen zal de jaarlijkse collecte voor ..Draagt elkanders lasten" wor den gehouden. HOOGMADE In Hotel Van der Ploeg werd donderdagavond de Jaar lijkse uitvoering gegeven van de harmonievereniging De Heerlijkheid onder leiding van dirigent W. Mark uit Leiden. Hierbij gaven onder anderen van hun belangstelling blijk burgemeester en wethouders, pastoor Van Vught, ereleden en an dere genodigden. De drumband onder leiding van de tamboermaitre N. Straathof zette het programma prachtig in. evenals de muziek met de mars Glück Auf van J. Wichers. Nadat voorzitter S. den Dubbelden nog in zijn openings woord de inwoners had bedankt voor hun steun, werd het programma voortgezet met de statige Feestmu ziek van J.. Meister, een technisch knap gespeeld nummer. Ook de Suite Antique van A. den Arend klonk heel melodieus. De twee Amerikaan se nummers Men of music van King- Walters en het overbekende Ameri can Patrol van Meackam-Delhage, werden luchtig, vlot en zuiver ge- LEIDERDORP Drie inwoners van Leiderdorp (C. A. J. Vlek, F. Hoseprs en C. J. van der Sloot) heb ben gisteravond in de wijk, die be grensd wordt door Tollenaersingel, Van der Valk Boumanweg, Laan van Ouderzorg en Van Diepingenlaan een setncil en een raambiljet huis aan huis verspre,d, waarin de kwes tie Vietnam aan de orde wordt ge steld. In het stencil worden de bewo ners opgeroepen het ingesloten raambiljet met de tekst „Johnson oorlogsmisdadiger" volgens rechts normen van Neurenberg en Tokio" OEGSTGEEST In een adres, dat gisteravond in de vergadering in „Het Witte Huis" aan de orde werd gesteld, verzoekt de afdeling Lelden en omgeving van D'66 het gemeente bestuur van Oegstgeest om kosteloze inzage van raadsstukken en notulen van raadsvergaderingen. Voorts at tendeerde voorzitter D. J. Jasper op het „politieke café" op dinsdagavon den in „Pardoeza" te Leiden, waar met vertegenwoordigers van de ei gen en andere partijen informeel kan worden gesproken. Tweede-Kamerlid A. de Goede van D'66 besprak de resultaten die sedert februari 1967 zijn bereikt. „Ze zijn thans nog slechts onderhuids, maar komen op langere termijn naar buiten", aldus de heer De Goede, die als voorbeeld noemde het gesprek dat allerwegen wordt gevoerd over partijvernieuwing. Ook in de toenemende verant woording van regeerders aan gere- geerden zag hij de invloed van D'66 als oorzaak. „We moeten enerzijds katalysator zijn voor vernieuwing in de partijen, anderzijds bouwsteen voor nieuwe politieke formaties. Het huidige kabinet moet zo spoedig mo gelijk vallen, opdat de vier daaraan gebonden partijen zich losmaken en zich kunnen bezinnen op hun ver nieuwing", vond de heer De Goede. DE NIEUWE LEIDSE COURANT gedeelte nieuwbouw Geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Tel. 01710-31441. De Heer v. d. Veen, Dorpsstraat 76, Koudekerk a. d. Rijn, tel. 464 LEIMUIDEN De gemengde zangvereniging Gloria Deo gaf gisteravond in het Parochiehuis haar jaarlijkse zanguitvoering met als eigen solisten Rie v. d. Meer- Aartman (sopraan), Annie v. d. Meer-Obdeyn (alt), André van Zon (tenor) en Jan Postma (piano). Het geheel stond onder leiding van Henri Welboren. Hei koor trad voor het voetlicht met net moeilijke werk Exultate Justi van Th. L. A. Viadana. dat zeer goed werd uitgevoerd. In het Geist- liches Lied van F. Mendelssohn zong Annie v. d. Meer-Obdeyn een uitste kende altsolo. Rie v. d. Meer-Aart- man boeide met haar mooie sopraan in Bartholdy's hymne Hör mein Bit ten, Herr. Het koor zong de cantate Die Seele des Weltalls van W. A. Mozart met de tenor-solist André van Zon. Hij had het zwaar, maar vertolkte met zijn mooie stem dit stuk prima. Jam mer dat het publiek te vroeg applau disseerde. Na de pauze kreeg men het luch tige genre te horen, o.m. een selectie uit de operette Die Fledermaus van Johan Strauss met sopraan en tenor als solo. André van Zon zong twee liederen van Fr. Lehar en E. Kal man, namelijk het Wolgalied uit Der Zarewitch en Zwei Marehenaugen uit Die Zirkusprinzessin. Een dave rend applaus was de beloning. Tot slot zongen koor en solisten Ein Walzertraum van Oscar Strauss. Christenvrouwen Oude Wetering feestten OUDE WETERING Gister- avond kwam de afdeling van de Christen Vrouwenbond in feeste lijke vergadering bijeen. De afdeling werd in de oorlog (in 1943) opge richt en dus bestaat zij 25 jaar. Voor dit feest waren ook oud-leden overgekomen De presidente, mevrouw Groot- hof-Osnabrugge leidde dit feest op voortreffelijke wijze. Van het ge westelijk bestuur was aanwezig mevr. Van Daatselaar. Zij reikte het insigne in zilver uit. Het geheel van deze avond was opgezet als een televisie-uitzending. Ook de reclame ontbrak niet. al was dit nu voor de plaatselijke mid denstand. De vroegere bestuursleden ver schenen op het podium van wie vooral mevr Matze uit Den Haag (met haar 82 jaren) een extra ap plaus kreeg. Zij vertelde dat er vlak na de oprichting ook wel eens 's middags werd vergaderd want dan moest je om 8 uur binnen zijn. Er is een batig saldo. Mevr. v. Vliet-Rozier gaf een verslag van het bezoek aan zieken. De dames wer den getracteerd op koffie met gebak en een drankje. Als aandenken kreeg men een tegel vervaardigd door de Potterie „De Boerderij" hier ter plaatse. Mevr. Groothoff eindig de met een meditatie. Mevr. Van Vliet bedankte het bestuur voor de mooie avond. Er worden koppen en schotels verkocht voor het blindeninstituut Bartimeüs. Hiervoor werd mevr. Bos van de molen in het zonnetje gezet, die er al 96 had verkocht. Zij kreeg voor eigen gebruik een doos met 6 van deze koppen schotels. zaterdag een week lang voor het raam te hangen. De opstellers bedoelen hiermee een actie tegen de oorlog in Viet nam te ontketenen, die nu eens niet door studenten, maar door een groep „gevestigde" burgers wordt gevoerd. Tevens wordt in het stencil ad vies gegeven, hoe te handelen, wan neer de politie een huiszoeking doet met het doel het raambiljet in be slag te nemen. Er wordt gesteld, dat de kwalifi catie „Johnson oorlogsmisdadiger" niet is bedoeld als een laag-bij-de- grondse belediging van de president, maar als waarschuwing tegen de bedreiging, die uitgaat van leidende kringen in Amerika. speeld. Besloten werd met de Euro pa-cupmars van A. Kappert. Ook het gezamenlijk optreden van de drumband, de trompetters en de charmante majorettes, onder lei ding van Cintha Zoetemelk, oogstte veel succes. Burgemeester-erevoorzitter J. C. Wageningen wees op het 60-jarig bestaan van de vereniging op 3 no vember. Ook penningmeester P. H. Hoogenboom wekte de inwoners op, de vereniging financieel te blijven steunen. Voorts memoreerde hij de ups en downs van de vereniging sinds 1908. Hoogmade bleek nogal muziekminnend, ook al werd de vereniging in 1948 tijdelijk opgehe ven. Thans telt men weer 74 leden. Ondanks subsidies van het Anjer fonds en een aparte jubileumssubsi die van f 500 van de gemeente, is er op korte termijn toch nog f2300 nodig, ondermeer voor uniformen voor de leerlingen van de drumband en extra trommels. De laatste jaren had de vereniging f 25.000 moeten uitgeven voor instrumenten, unifor men, enz. De toneelvereniging St. Pancratius uit Roelofarendsveen voerde onder regie van de heer Th. Wesselman met succes het toneelstuk; Sloep zonder visser, van A. Casoua, op. DEN HAAG En polite-agent loste gisteravond omstreeks tien uur in de Naaldwijksestraat een waar schuwingsschot toen twee jongelui bij hun aanhouding op de vlocht sloegen. Een 16-jarige stoffeerder uit Lei den werd door de agenten gegrepen. Een 18-jarige Leidenaar werd door voorbijgangers vastgepakt. De jon gelui, die als inbrekers bij de politie bekend zijn, verklaarden naar de residentie te zijn gekomen om brom fietsen te stelen. Eén bromfiets, die zij reeds hadden buit gemaakt, had den ze even tevoren in de binnen stad gestolen. De jongelieden zijn in gesloten. LEIDEN De horloge-, sieraden- en brillenzaak Verheul, Haarlem merstraat 86, is verbouwd en ge moderniseerd. Morgen heeft de her opening plaats. LEIDEN Het was voor het eerst sinds lange tijd, dat de dirigent Jean Fournet te Leiden optrad en wel met het Rotterdams Philhar- monisch Orkes in de Meester- serie van K. en O. Gesteund op twee krukken nam de dirigent op zijn dirigeerbank plaats, blijk baar nog niet helemaal hersteld van het auto-ongeluk, dat hem heeft getroffen. Het was een nogal conventioneel programma, dat de zeer gerouti neerde Fransman te leiden had. Mendelssohns ouverture Die Hebriden, Mozarts symfonie in concert op. 15. C K.V. 425 en Brahms eerste pianoconcert op. 15. Voor de pauze kwamen we voor namelijk onder de indruk van Fournets bijna academische tref zekerheid en van zijn vermogen zelfs met middelmatige blazers en goedwillende maar niet heel ver fijnde strijkers een heel aanvaard baar. soms zelfs fraai resultaat te bereiken. Mendelssohn klonk dra matisch maar beheerst, terwijl Mozart heel verzorgd, wat stijfjes werd gerealiseerd. Het kon iets galanter van toon. maar veel was reeds bereikt. Merkwaardig vonden we dat een Fransman zich zó thuis zou voelen in één van Brahms meest ruige, steile composities, het eerste piano concert, waarmee hij indertijd zo weinig succes boekte en dat hem voor jaren deed afzien van verdere symfonische werken. De solist, de Argentijn Bruno Leo nardo Gelber, 26 jaar oud. wat verlegen nog in zijn optreden, bleek zich eveneens helemaal zeker te voelen van zijn zaak en gaf van zijn zware partij een be wogen. lyrische, romantische en zeer innemende vertolking. Four net leek soms wat strakkere op vattingen te huldigen, zodat dan enige spanning tussen orkest (vooral blazers) en piano ont stond, maar afgezien van dit me ningsverschil moesten we deze uitvoering meesterlijk noemen. De solist heeft ons verrast in gun stige zin en we hopen hem spoe dig weer te zien, liefst met een recital. Hij oogstte veel succes en kreeg een fraai boeket bloemen. Dr. G. VAN DER VEER LEIDEN Op rondreis door Europa heeft dr. Marius Barnard, de broer van dr. Chris Barnard, ook een kort bezoek aan Nederland ge bracht. Vandaag was hij in Leiden, waar hij zich door prof. dr. A. G. Brom en dr. J. J. van Rood liet voorlichten over de stand van het Leids onderzoek naar de mogelijk heid van harttransplantaties. Of en wanneer in Leiden een menselijk hart zal worden getransplanteerd kon prof. Brom nog niet zeggen. Behalve aan het Academisch Zieken huis in Leiden bracht dr. Barnard, die deel uitmaakte van het operatie team van zijn broer, ook een bezoek aan T.N.O. in Rijswijk. Over dr. Blaiberg merkte dr. Bar nard op, dat hij voortdurend onder medische controle zal blijven. Het medisch onderzoek is nog niet zo ver gevorderd, dat afstotingsver schijnselen volledig overwonnen kunnen worden. LEIDEN Op de Haagweg zijn gisteravond omstreeks half elf een scooter en een auto beide afkomstig uit Leiden, met elkaar in botsing gekomen. De autobestuurder reed een uitrit van een benzinestation uit en lette niet op het verkeer. De scooterbestuurder (19 jaar) kreeg een hersenschudding en een snijwond. De scooter raakte total loss. De bestuurder van de auto kreeg alleen een snijwond. De Nie breidde uil LEIDEN Vandaag opende het loodgieters- en verwarmingsbedrijf De Nie in het pand Kort Rapen burg 9 een aparte afdeling op het gebied van sanitair: badkamers, douchecabines, wastafels en derge lijke Gevonden voorwerpen LEIDEN Gevonden: Bankbil jetten, sleutels, jute zakken, heren- polshorloge, jasje, damesportemon- naie, hamers, kinderbril, bijbel, schuifmaat. damespolshorloge, sjaal, muts, studieboek, autocontactsleu tels. winterjas, jongensportemon- naie, damesbril. autostep. ring, hals ketting, herenbril, invalidenwa gentje, dameshandschoenen, heren handschoenen. modelvliegtuig, gou den munt, ladder, sierrand, visbun, autostep, damestas, vulpen, regen broek, studiemateriaal, bromfietstas, kinderschoentjes, dozen drop. munt biljet, diplomatentas, notitieboekje, broche, suslot, boekje ULO-examen- opgaven. blokfluit, kralen ketting, rolschaatsen, damesbeursje. Inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 2 én 5 uur. DEN HAAG Een zaak, die zich nu ai meer dan een jaar voortsleept, werd gisteren voor de Haagse recht bank opnieuw aangehouden, omdat de officier van justitie vermoedde, dat er meineed is gepleegd. Op 12 november 1966 werd op een voetgangersoversteekplaats op de Voorschoterweg in Leiden een meisje aangereden, dat nogal wat verwondingen opliep. Een inwoner van Leidschendam, die ervan werd verdacht de auto. die het meisje aan reed te hebben bestuurd, ontkende tijdens de eerste behandeling van de zaak voor de rechtbank in 1966. Hy noemde de naam van een trekker- chauffeur uit Leidschendam, die de auto bestuurd zou hebben. Deze be kende, maar de officier van justitie vertrouwde de zaak niet. Verschil lende verklaringen klopten volgens hem niet Toen ook gisteren niet duidelijk werd hoe de vork in de steel heeft gezeten, verklaarde de officier de zaak nog eens goed door de politie te zullen laten onderzoeken. De rechtbank ging daarmee akkoord. AMSTERDAM. 21 maart Gezien hef feit dat Wall Street woensdag iets lager sloot, ook voor de Neder landse fondsen, behalve voor Unilever (onveranderd), zijn de openingskoer sen vandaag in Amsterdam voor de internationale waarden niet tegenge vallen. De stemming was bij de ope ning licht verdeeld. Hierbij kwamen Unilever en Kon. Olie het best voor de dag. Voor Unilever werd een dub beltje meer betaald op 115,20 t.o.v. het voorgaande slotniveau. Kon. Olie ging op 153,90 dertig cent omhoog. Een der gelijk bedrag moest Philips echter prijsgeven op 124.40. AKU was aan de zwakke kant op 71.10 (71.80). Hoog ovens werd iets lager geadviseerd. De handel in ®1 deze fondsen was kalm. De situatie tussen Israël en Jor danië was niet bevordelijk voor een ruime handeL Dergelijke situaties wer ken meestal remmend op het zaken- volume ter beurze. De New York se beurs was, zoals gezegd, gemakkelijker, dit echter met weinig zaken. De computer aandelen konden zich in Wall Street goed handhaven, doch de goudaandelen wa ren er flauw. Veel beweging was er in het koers verloop van de scheepvaartwaarden niet te brengen. De markt was hier prijshoudend. De cultures waren iets gemakkelijker. Ook de staatsfondsen- markt zal geen veranderingen van betekenis te zien. De koersen in deze sector waren prijshoudend met een goede ondertoon. Gedurende de beurs handel werd bekend, dat het Britse disconto met een half procent was verlaagd van acht tot 74 pet Dit be richt was nog in een te kleine kring bekend om van Invloed te zijn op de obligatiemarkt in Amsterdam. Van die zijde vond men genoemde verlaging in ieder geval gunstig. De directie van Befo verraste de beurs met een fors dividend voorstel van 7 procent. Het laatste dividend van deze maatschappij dateert van 1948 en bedroeg toen 4 pet De koers van het aandeel Befo is de laatste maanden sterk gestegen. Men hield ter beurze rekening met een dividendher vatting. Gisteren werd gedaan 107, vandaag was de advieskoers 107 bie den. Later nam de handel in de inter nationale waarden wat toe door lokale vraag. Hierdoor liep AKU op tot 71.50, Philips kwam op 125, Unilever bracht het tot 115,90 en Kon. Olie tot 154,20. Norit geeft extra j ubileumuitkering AMSTERDAM In de gisteren ge houden vergadering van commissaris sen van NV Norit werd besloten aan de vergadering van aandeelhouders op 26 april een dividend voor te stellen van onveranderd f 5.80 per aandeel. Voorts zal in varband met het 50- Jarig bestaan van de vennootschap een extra uitkering van f 0.50 per aan deel worden voorgesteld, alsmede de uitkering van een nieuw aandeel op 85 aandelen van f 20, nom. ten laste van de agio reserve, zo deelt Norrit Gouden zilvernoteringen AMSTERDAM Noteringen van edele metalen te Amsterdam meege deeld door H. Drijfhout en zn. edel- metaalbedrijven NV Amsterdam. Fijngoud 4450—4650 SHR Informatiekoersen goud inkoop'verk. Veredeling 45254575 Vorige notering 4375—4575 4450—4500 Gouden munten: Tientjes 38.00— 43.00 Vijfjes 130.00—150.00 20 Dollar 180.08—210,00 Engels Pond 38.50— 43,50 Napoleons 38,50— 43,50 Vrenelis 42.50— 45.50 20 Belg. fr38,50—43.50 20 Mark 58.00— 68.00 100 Kronen Oostenr 138.50—148.50 Tientjes 1897 hh 70.00— 80.00 Zilvemotering: f 266.00—278,50, vorige notering 258,00 —270.50 per kg. SCHIPHOL De Zwitserse lucht vaartmaatschappij Swissair zal over 1967 een dividend van 8 procent uit keren. De inkomsten van de maatschappij bedroegen vorig jaar 770.8 miljoen frank, tegen ongeveer 700 miljoen in 1966. De winst steeg van 22.652.000 frank tot 24.548.000 frank. Dividendvoorstellen Wcssanen's Koninklijke Fabrie ken N.V. te IVormerveer: een slotdivi- dend van 11 procent. Totale dividend op de gewone aandelen bedraagt dan 17 procent, evenals in 1966. Van der Giessen-de Noord N.V.. Krimpen aan den IJssel: 10 procent op de gewone aandelen (vorig jaar: 6 procent). EINDHOVEN De Nederlandse taalkundige dr P. C. Paardekoper is opnieuw uit België gezet. Bege leid door twee motorrijders is hij woensdag in een auto van de bin nenlandse opsporingsbrigade van Gent naar de grens gebracht. Bij de Schelde-tunnel werd het ver keer voor hem opgehouden. De heer Paardekoper zou in Heusde bij Gent een spreekbeurt houden over het gebruik van het algemeen beschaafd Nederlands, in België. Hij werd daar opgewacht met de mededeling dat hjj België moest verlaten- Thuis vond de heer Paar dekoper, zo vertelde hij, een schrij ven van de Belgische minister van justitie waarin hem tot 30 april de toegang tot dat land werd ont zegd. Drie weken geleden had dr. Paardekoper dezelfde rede, die hij in Heusde zou uitspreken, in de Belgische plaats Izegem gehouden. Dr. Paardekoper is in 1962 ook al eens uit België gezet. Hem werd toen voor geruime tijd verboden i het land te betreden. Voor Unilever bleef de lokale vraag op kleine schaal aanhouden, waardoor met 116.40 de hoogsite koers van de dag werd gesloten. Phillips daarentegen werd het laatst verhandeld op 124.50 en Kon Olie op 154.20. AKU sloot op 71.60. In de le periode daalde de claim» Alg. Bank Nederland tot f 1.80 (f 2.10). De biedkoers van Gelderland-Tielen» werd 10 punten hoger gesteld op 430. Dit door het gepubliceerde gunstige dividend voorstel. V. d. Grinten ging f 1,50 omhoog. Unikap verbeterde 2i^ punten op de miljoenenorder udt Ame rika. Alb. Heijn bleef onveranderd- Bijenkorf Beheer gaf een licht koers- herstel te zien na de forse koersda ling van gisteren. Van Nelle wu iete gemakkelijker. De aandelen van de Goudmijnen waren flauw tot aeer flauw. Norit daalde f 2.- en Elsevier f 3,-. Vyf punten gaven prijs Nutri- cia, Wernink Beton en Holl. Melk suiker. Geveke en Vettewinkel daal den ieder zes punten. Alb. Heijn bleef in de eerste pe riode onveranderd, doch moest in de tweede periode vijf punten prijs geven. Bijenkorf Beheer zette het koersherstel verder voort tot vijf punten. De geringe winst van Bro cades in de le periode ging weer geheel verloren. Key en Kramer daalde zeven punten. Calvé moest van de 6Vj punt winst er drie weer afstaan. Lijmpf zette het kleine ver lies om in een geringe winst. Uni kap verhoogde de winst tot 3% pt Bols ging een gulden achteruit Int. gewapend Beton steeg 7 pt, Furness vier. DEN HAAG De Beleggingsmaat schappij Interwaarden NV heeft een gunstig jaar achter de rug. Het ge plaatste kapitaal nam toe van f7.26 miljoen tot f7.39 miljoen. De waarde van de effectenportefeuille, waarvan de samenstelling geen wijziging onder ging, vertoonde een aanmerkelijke stijging van f5,53 miljoen tot f6.96 miljoen of 25»; procent. Het totale vermogen steeg met 20 procent van f6.88 miljoen tot f8.24 miljoen. De koers is in 1967 gestegen van 103 tot 121 '.<4 procent. De kwaliteit aan de effectenporte feuille is volgens de directie een waar borg. dat van een te verwachten koerstijging. na de sterke daling van 1966 en begin 1967, zou kunnen worden geprofiteerd. Interwaarden heeft kunnen profi teren van de gunstige gang van zaken in het bedrijfsleven, hetgeen tot uiting komt in een sterke aanwas van het vermogen. De directie meent dat er al le reden is om het jaar 1968 met ver trouwen tegemoet te zien. DEN HULST De NV Union rjj- wielfabriek, behorende tot de samen werkende rijwiel- en motorindustrie Unikap NV heeft van de Amerikaanse importeur Seedman International Cor poration in Brooklyn een order ge kregen voor de levering van 30.000 rij wielen. Met de uitvoering van deze op dracht, die miljoenen guldens beloopt, zal deze zomer worden begonnen. Voor de komende jaren zijn nog grotere orders in het vooruitzicht gesteld, al dus Union. f ijfde verslag surséance Teixeira de Matton AMSTERDAM Aan het vijfde verslag van bewindvoerders in sursé ance van betaling verleend aan de C.V. gebr. Teixeira de Mattos ontlenen we het volgende: In deze verslagperiode is de arbitra le procedure tegen cofinindus. die voor crediteuren van beslissend belang is, begonnen. De conclusie van eis werd op 11 maart 1968 aan arbiters gezon den. De raadsman van cofinindus heeft een termijn tot 23 april voor antwoord gekregen. Tot grote verwondering van bewind voerders en van hun Brusselse raads man is de procedure tegen cofinindus over de effecten, die als onderpand waren bestemd voor de bank van Brussel voor een lening, welke deze bank van cofinindus zou overnemen, in eerste instantie ten gunste van co finindus beslist. De inhoud van deze beslissing waarvan wel geappelleerd zal moeten worden, is nog niet be kend. Er blijven dus voor een bedrag van ruim U4 miljoen effecten deels in het buitenland, deels in Nederland, vooralsnog door beslag geblokkeerd. De Hoge Raad heeft in het proefpro ces-effecten op 12 januari 1968 de be slissing van het Hof te Amsterdam be vestigd: de effecten-crediteuren be houden dus voor zover individuali sering niet mogelijk was een geld vordering, en deze effecten vallen in de boedel. Verkoop van deze effecten heeft intussen vrijwel geheel plaats ge had zonder dat de beurs hiervan iets heeft gemerkt. Er is daarbij op ver zoek van bewindvoerders met goed gevolg een zeer grote discretie be tracht. De onder bovengenoemd be slag vallende effecten konden uiteraard niet worden verkocht. De onderhandelingen met de cura toren van twee rekeninghouders over de derde groep complex-rekeningen, waarvan in het op 15 december 1967* uitgebracht verslag sprake was, heb ben geleid tot een voorstel van deze curatoren, dat mogelijk tot een rege ling zal leiden, die voor beide partüen bevredigend is en waardoor een pro ces kan worden vermeden. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 21 maart De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpa pier geldend in Amsterdam op de vol gende werkdag luiden: Londen 8 62 —8 72. New York 3-58*4—3.62, Montre al 3 28',43.32*4 Parijs 73.10-73 60 Brussel 7.18—7.23. Frankfort 90 20— 90.70. Stockholm 69 25—70.25. Zürich 83.30—83 80. Milaan 57.00—59.00. Ko penhagen 48 0049.00, Oslo 50.00—51 00. Wenen 13.90-14.00 Lissabon 12.52*4 12.6744, Madrid (gr cp) 5 08—5 23.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 19