Bestuur achter VVV Katwijk zijn directeur yêMutm DIA-TECHNIEK Ik schiet u dood als boot niet terugkomt Valkenburg's Harmonie bijzonder op dreef KRITIEK VAN HOTELHOUDERS ONSPORTIEF,, Protest was zeer terecht NETTE MEISJES WINKEUUFFROUW HULP IN DE HUISHOUDING voor halve dagen Katwijkse zeeman f 500 boete WOENSDAG 20 MAART RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE- VOORTZETTING RENTEBIJSCHRIJVING 1967 Vingers afgerukt door explosie Ds. F. de Jong komt in Alphen Voetbalfusie in Lisse van de baan Jongetje maakte val van negen meter Spoedig nieuw raadhuis li Oudshoorn-van Egmond Wie wil in dit nieuwe pan MEDEWERKER(STER) worden? /ij hebben plaats voor ee VERKOPER/ETALEUR en een VERKOOPSTEF INTERIEURVERZORGING Rapenburg 1b - Rijnsburi NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 MAART (Van een onzer redacteuren) KATWIJK Gehoord de kritiek van de Zeestergroep (grote Katwijk- se hotels) naar aanleiding van uitla tingen van VW-directeur C. Ver- plancke over de vakantiespreiding, plaatst het WV-bestuur zich onver kort achter de heer Verplancke. Het bestuur betreurt het, dat het protest van de heer Verplancke tegen de minder gelukkige vakantiespreiding tegen de minder gelukkige- vakantie spreiding door de hotelhouders wordt betiteld als het verwekkmn van sen satie. Sprekend namens hfet WV-be stuur zei voorzitter mr. J. van der Plas ons desgevraagd, dat men de strekking van de publikaties toe juicht. „Wij kunnen ons er ook mee verenigen, dat het protest krachtig was, gezien de ernstige waarschu wing die er in vervat was en het grote belang van de badplaatsen dat daardoor werd gediend, al betekent dit niet dat ons bestuur elke daarWf gebezigde uitdrukking even gelukkig acht. Daarop thans echter uitermate grote nadruk leggen, zoals de ho- - telhouders doen, heeft slechts nega tieve waarde. Dat beschouwt het be stuur als een niet geheel faire daad jegens de directeur van de Katwijk- se VW. Geen zorg De heer Verplancke staat immers met het gehele VW-personeel prak- gevr. voor inpakwerk 's Zaterdags vrij. Fa. H. VAN TONGEREN Noordstraat 1 Katwijk aan Zee. Tel. 5544 Fotocursus D. Kruyt As. maandagavond in hotel .Noordzee" TOEGANG VRIJ Foto D. Kruyt KATWIJK - RIJNSBURG Gevraagd: en Banketbakkerij W. DEN DULK CO Varkevisserstraat 37 - Katwijk aan Zee Tel. 2294 ADVERTENTIE Heeft u wel eens echte oude Leidse kaas geproefd? De Landbouwer tisch dag en nacht op de bres voor de verdediging van de badplaatsbe- langen. Hij in het bijzonder zal ook thans weer degene zijn die in Kat wijk alles in het werk zal stellen om de gasten, die stellig in juli in grote getale ook voor de hotels ver wacht mogen worden een zo goed mogelijk onderkomen te bezorgen. In dit opzicht behoeft er niet de minste zorg te zijn. Ook aan de propaganda van Katwijk wordt met zeer veel in zet gewerkt. Oude relaties worden bezocht; nieuwe relaties worden aangetrokken. Dat door de actie van de VW-directeuren er\ het televisie-gesprek van de heer Ver plancke anti-reclame zou zijn ge maakt, wordt door het bestuur niet erkend. De strekking van hetgeen werd betoogd, moet elke welwillende lezer en kijker dui delijk zijn geweest: een pleidooi voor meer vakantiespreiding. Bovendien kan het televisie-inter view nog deze positieve kant gehad hebben, dat degene die wel vrij zijn in hun vakantiekeuze, alsnog voor een andere maand dan juli kiezen. Een anti-reclame kan naar de me ning van ons bestuur eerder ver wacht worden van de publikatie van de Katwijkse hotelhouders waarin immers, met voorbijgaan aan de hoofdzaken, op nogal gechargeerde wijze het accent wordt gelegd op een enkele minder gelukkige uitdruk king in het televisie-interview. Hier voor kan ons bestuur weinig waar dering opbrengen. De heer Verplancke zelf bevindt zich op het ogenblik voor de VVV in Duitsland. Hij is dus niet in staat zelf de tegen hem geuite beschuldi gingen te beantwoorden. Toelichting Het WV-bestuur heeft ook nog een nadere toelichting op de moei lijkheden rond de vakantiespreiding gegeven. Het deelde ons in dit ver band mee, dat het zich regelmatig DEN HAAG Voor de recht bank heeft zich te verantwoorden gehad een 26-jarige zeeman uit Kat wijk terzake van het in gevaar brengen van de veiligheid voor het verkeer. De zeeman reed op 21 augustus van het vorig jaar met de door hem bestuurde aujo over de Gpqw.eg nabij de Mortelstraat te Noordwijk. By een inhaalmanoeuvre kwam hij met zijn auto in een plantsoen te recht en daarna in botsing met de gepasseerde auto. Het gevolg van een en ander was, dat mej. Alida van Zaken uit de auto viel en zodanig gewond raakte, dat zij overleed. De rechtbank heeft in deze zaak uitspraak gedaan en verdachte ver oordeeld tot een maand gevangenis straf voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar, voorts f 500 boete of 25 dagen hechtenis en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende acht maanden. Agenda gemeenteraad VALKENBURG Dinsdagavond om acht uur vergadert de gemeen teraad. De agenda: Wijziging regle ment van orde; huurvérhoging wo ningen gemeentelijk woningbedrijf complexen III en XV; verkoop par keerterrein aan de heer Van Emme rik; onderwij svergoedingen; voor lopige vaststelling rekening van in komsten en uitgaven dienstjaar 1966; voorstel tot wijziging van de brandweerverordening; vervulling vacature in de brandweercommis sie; aanschaf boekjes verkeerson- derwijs; aanstelling heren Bergman en Maat in vaste dienst; verhoging presentiegelden commissievergade ringen; aanbieding gemeenschappe lijke regeling gewest Leiden. De gezamenlijke Katwijkse groentehandel maakt bekend dat zij de gehele dag gesloten is door gezamenlijk bezoek aan het con gres in Vlissingen. SPAARDERS worden verzocht hun boekje voor rentebijschrijving over 1907 ten kantore der Bank aan te bieden op één der hieronder aangewezen dagen, vermeld achter de letter waarmee hun geslachtsnaam begint: R en S T en U 18 t/m 20 maart 1908 .V en W 21 en 22 maart 1968 V en Z Het kantoor aan de Voorstraat la geopend op elke werkdag van 9-12.30 uur en van 2 tot 3 uur. Het bijkantoor Hoorneslaan is geopend van 9-12J0 uur. Tijdens de kaotooruren van vrijdagavond vindt GEEN rentebijschrijving plaats. In de periode van de rentebijschrijvlng kunnen geen spaarbusjes ter lediging worden aangeboden. Volgens onze controlevoorschriften Is aanbieding van elk spaarboekje op de aangegeven dagen verplicht. op de hoogte stelt van alle acties van de zijde van het georganiseerde Ned. Vreemdelingenverkeer om te komen tot grotere vakantiespreiding. Ons bestuur staat geheel achter die actie. Ons standpunt is voorts, dat zeer terecht door de gezamenlijke direc teuren van de VW's is geklaagd over het feit dat het overleg over de vakantiespreiding dit jaar kennelijk niet tot een gunstig resultaat heeft geleid, zulks in tegenstelling tot vo rige jaren toen wel succes werd bereikt. Wij zijn van oordeel, dat het van onschatbare betekenis is voor allen die bij de recreatie betrok ken zijn, dat veel meer spreiding LEIDEN Gistermiddag om vier uur zijn enkele vingers van de lin kerhand afgerukt van een 21-jarige student uit Sassenheim die proeven nam in het anorganisch laborato rium aan de Verlengde Wassenaar- seweg. De oorzaak van de ontplof fing is niet bekend. De student is opgenomen in het Academisch Zie kenhuis. ALPHEN Nadat hij, in verband met een vorige week nog ontvang» beroep van Halfweg, een v uitstel voor zijn beslissing had kregen, heeft ds. F. de Jong uit Maasland het beroep van de Gere formeerde kerk aangenomen. Hij zal de vacature vervullen, die vorig jaar september ontstond door het vertrek van ds. H, H. Schuring naar Schie dam. Aannemende, dat ds. De Jong in Maasland zijn werk wat af zal ron den, zal wijk Zuid dus na ongeveer een jaar weer een eigen predikant hebben. Geboren op 8 mei 1930, werd ds. De Jong op 10 juli 1960 in Lichten voorde als predikant bevestigd; in zijn tweede gemeente, Maasland, deed hij intrede op 15 maart 1964. Hij is daar dus juist vier jaar werk- zaa. Hij heeft drie kinderen. van de vakantie over de maan den juni, juli en augustus plaats vindt. Dit geeft voordeel aan de genen die logies verstrekken en aan allen die actief aan de ver zorging van de gasten werken; het is daarnaast van zeer grote be tekenis voor degenen die vakantie genieten. Zij immers kunnen nog grotere aandacht en nog betere verzorging in onze vakantiecen tra verwachten, indien zij niet allen op gelijke tijdstippen hun vakantie wensen te houden. Helaas vallen dit jaar de schooi en bouwvakvakanties, evenals de vakanties in de metaalindustrie, waarvan vooral de badplaatsen de grootste toeloop verwachten kunnen, in Ned. en Duitsland (Nordrhein- Westfalen) samen. In dit opzicht heeft de actie tot vakantiespreiding dus totaal gefaald, hetgeen zeer te betreuren is. Van VVV-zijde is in dit verband kritiek geuit op de verantwoorde lijke regeringsinstanties en be stuursorganisaties. Het VW-wezen zelf kan nl. in deze geen beslis singen hemen. Onzerzijds kan prak tisch niet meer worden gedaan dan aandringen op beter overleg tussen de onderscheidene organen en te ge legener tyd en plaats, zonodig pro testeren. Uitvoering in stampvol Dorpshuis VALKENBURG De 65-jarige Valkenburg's Harmonie gaf gister avond in het stampvolle Dorpshuis een buitengewoon geslaagd concert. Het doet heel prettig aan, in deze tijd van amateurconcerten-malaise een zo grote, hartelijke belangstelling van een dorpsgemeenschap te ontdekken. Na het optreden van de negen- hoofdige drumband (waaronder drie heel jeugdige trommelaars) leidde de harmonie het concert in met de een tikje weemoedige mars „Arnhem" (A. E. Kelly, die zélf in september 1944 ter plaatse was). Hier al werd men getroffen door de strakke, re- liëfrijke voordracht. Het korps gaf over 't algemeen een heel goede uitvoering. Alle spe lers werkten vlot en doorgaans nauwkeurig. Een enkele klarinet hoorde ik een keer of wat even uitschieten. Willem de Zwart, die zich na een ernstige ziekte nog in acht moet nemen, leidde zeer be heerst èn voortreffelijk. Het spel was puntig en open, de klank mild en meestal licht. Deze goede eigenschappen kwa men vooral uit in de ballet-suite uit Grétry's „Z émire et Azor" (door Moerenhout gearrangeerd) en nog duidelijker in de zo goed als feillood en zeer muzikaal voorgedragen 3-de- lige Symphonie Concertante van Boedijn. De gezellige, deels ook amusante American Folk Suite (Harold L. Walters) werd goed getypeerd er met een zeker elan uitgevoerd. Het vierde deel (Whoopee Ti-Yi-Yo) klonk in elk opzicht uitmuntend. In de uitvoering van een „Sound of Music"-selectie, hoe prijzenswaardig nauwgezet en afwisselend van stem ming en kleur ook gespeeld, miste ik Maandag, buurt 9: Mareslngel (van Jull- anastr. tot Zwarte Pad), Prins Fredrlkstr.. Koningstr.. Bronkhorststr., Wlllemstr., Prins Hendrikstr. plein. Mauritsstr., Louise de Colignystr., Waldeck Pyr- monststr., Marnlxstr (van Mareslngel tot Willem de Zwijgerlaan): Amaliastr., Jo- han Willem Frisostr., Van Hogendorpstr., Van Limburg Stlrumstr., v.d. Dulnstr., Falckstr., Anna van Sasksenstr., Kem- perstr., Molenstr. Maandag, buurt 11: Mareslngel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteurstr., Hansenstr. -f Korte Hansenstr., Leeuwenhoekstr.. Groen- Qroot rumoer in gerechtsgebouw Tl "I "I li DEN HAAG „En als ik mijn boot niet terugkrijg, kom ik naar u toe en schiet u dood", aldus een briesende man in de gang bij de kamer van de president van de Haagse rechtbank tot de advocaat van zijn tegenpartij in een kort ge ding, mr. G. Smelt. Het rechtbankgebouw daverde van het rumoer van beide betrok ken partijen. Ook in de togakamer ontspon zich een heftige discussie op zeer luide toon tussen genoemde advovaat en diens tegenpleiter, mr. J. van der Plas uit Katwijk, waarbij het in hoofdzaak ging over het feit, dat voor de president door mr. Smelt was gezegd, dat de eiser iC. in de Z3ak van mr. v. d. Plas een veroordeling achter de rug heeft en geen al te gunstige reputatie bezit. Uiteindelijk nodigde rnr. Smeit mr. Van der Plas uit een aanklacht in te dienen zowel bij de deken van de Orde van Advocaten als bij de politie, zulks vanwege ie geuite be schuldiging jegens bedoelde getuige. Betaling Het alles vond aanleiding in het feit, dat een zekere B. van een werf te Voorschoten een motorboot had gekocht tot een bedrag van f 18.000. Hij kon echter slechts f 6.U00 four neren, het restant zou in september worden betaald. Voor het zover kwam, ging de boot over in handen van K„ doch de werf zou geen volledige betaling hebben ontvangen. De boot werd in Dordrecht aangetroffen en aan de ketting gelegd. Thans vorderde K. in kort geding LISSE De fusie tussen de voet balverenigingen Lisse en Lisser Boys gaat niet door. Lisser Boys heeft het plan afgestemd met 70 tegen 30 stemmen. LEIDEN Gistermiddag is een vijf jarig jongetje van de negen me ter hoge derde verdieping van een flatgebouw aan de 's-Gravenzandse- weg gevallen. Met hoofdletsel werd hy ter observatie opgenomen in het Elisabethziekenhuis. voor de president van de rechtbank de boot terug. Inmiddels was tegen B. een aanklacht ingediend wegens verduistering van de nog niet be taalde boot. Het verwijt van mr. Van der Plas richtte zich op het feit, dat mr. Smelt geen strafblad over legde, waarop laatstgenoemde erop wees, dat zulks niet mogelijk is, hetgeen een nieuw twistpunt vormde. Het geschreeuw van de groep van ongeveer tien personen door het ge bouw riep de inmenging in van de boden van het gerechtsgebouw en parketwachters, waarna de partijen nog steeds twistend het gebouw ver lieten. In de zaak betreffende het kort geding gelastte de president een na der onderzoek. TER AAR Op de gemeentese cretarie is bericht ontvangen, dat de minister van binnenlandse zaken het gemeentebestuur machtiging verleent een lening op te nemen ten behoeve van de bouw van een nieuw raadhuis. Voor het gemeentebestuur is dit een verheugend bericht, om dat er tot nog toe geen uitzicht be stond op deze toestemming. In de vergadering van 22 juni 1966 besloot de gemeenteraad tot de bouw van een nieuw gemeentehuis, waar van de bouwkosten werden ge raamd op f 900.000, waarbij de raad een krediet verleende tot een bedrag va nf 1-.360.000. Architect J. van Stigt heeft een ontwerp ge maakt in samenwerking met de ge meentearchitect, de heer G. Vos. Bij het Instituut Stad en Land schap was bewondering gerezen voor het ontwerp. Onze gemeente heeft nimmer een echt gemeentehuis be zeten. Het thans in gebruik zijnde gebouw was vóór 1885, toen het in gebruik werd genomen, de open bare lagere school. Het nieuwe raadhuis komt vrijwel op dezelfde plaats van het oude, de politiepost komt onder de trouw zaal. Er is een dienstwoning in on dergebracht, die later ook voor de gemeentediensten kan worden ge bruikt. In de gemeenteraad vond het plan de instemming van alle leden, be halve de heer P. J. Uyttewaal, die het plan te kostbaar vond en de las ten te hoog. oordstr. plein, Mussenbr.str., Lucas van Leydenstr., Bakker Korffstr., Jan Llevenstr., Frans van Mierlsstr., Gabrlël Metzustr., Broekweg, Stadspolderweg. Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstr.. Maredijk, Piet Heinstr., Vendelstr.,Poel- geesterstr., Schutterstr., Maredijkholje, Vaartkade, Aloënlaan, Rljnsburgerslngel, Marlslaan. Dinsdag, buurt 10: Ter Haarkade, Boshulzerlaan, Boshulzerkade. 5-Mellaan, 5-Melplein, Bevrijdingsplein, Gerrlt vd Veenstr., Tltus Brandsmalaan, Montgom- merystr.. Joh. Poststr.. Walraven van Halstr., Wlardl Beckmanstr., vd Helm laan. Arent Bruunstr., Lieven de Keystr., Zocherstr.. Van Banchemhof, De Ba- zelstr., Jac. Romanstr.. Jan Kelder- manstr., Vinghoonshof. Jacob van Cam- penlaan. Voorschotenseweg. Stalpaerthof. Van 's-Gravensandestc.. Berlagestr. Dinsdag, buurt 12: Veilingkade. Lam- menschansweg (van Veilingkade tot Lam> menschansplein), Laiïimenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstr., Appelstr., Tomatenstr., Drutvenstr., Kcrsenstr., Car- butreweg, Planteynstr., Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwenweg, Cronesteln (woonschepen). Donderdag, buurt 13: Rljnsburgerweg, Terweepark. Boerhaavelaan, Ma- rlënpoelstr., Kagerstr., Zwellandlaan, Van Swletenstr.. Faljerilstr., Houtlaan. Anto- nie Duycklaan. Van Beuningenlaan, Van Sllngelandtlaan, Johan de Wittstr., Johan van Oldenbarneveldstr., Fagelstr.. Leden- berghstr., Hogerbeetsstr., Warmonderweg. Nachtegaallaan, Mezenstr.. Vinkenstr.. LIJsterstr., Roodborststr., Merelstr., Was- senaarseweg, Leeuwerlkstr. Donderdag, buurt 15: Stationsweg, Pa- vtljoenshof. Stationsplein, Morssingel Pesthulslaan, Plet Paaltjespad (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstr.. Pres Steynstr.. Transvaalkade hof, Joubertstr.. Wolmaransstr.. v.d. Tasstr., Lopsenstr., Rljnzichtstr., De Wettstr., Reltzstr., De la Reystr., Pre- torlusstr. Vrijdag, buurt 14: Herenstr., Prinses Wilhelminastr., Bloemistenlaan, Leliestr., Ptoenstr., Pioenhof, Lindestr., Resedastr., Pleter de la Courtstr., Koninglnnelaan, Acaciastr., Tulpenstr., Zoeterwoudseslngel (van Herenstr. tot Lammenschansweg). Vrijdag, buurt 16: Schelpenkade, An- dries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrlt vd Laanstr., Leeuwkenstr., Valdezstr.. Stad houderslaan. Magdalena Moonstr., Drie Octoberstr., Duivenbodestr.. Staalwljkstr. Bultenruststr.. Kastanjekade. Mel- doornstr., Hyaclnthenstr., Serlngenstr.. Dahliastr.. Anjelierstr. VALKENBURG Met ingang van morgen begint de morgendienst van de Geref. Kerk weer om half tien. toch wel de beroeps-routine, die voor een amateur-gezelschap uiter aard onbereikbaar is. Maar „La perla de Andaluzia", een wals van R. Coiteux, werd vlot en muzikaal gepresenteerd. Joh. Wi ckers' „Glück auf" en Puppet on a string" (Bill Martin) besloten het met kennelijk grote waardering aan gehoorde concert. JOH. VAN WOLFSWINKEL Bridgeclub De Brug KATWIJK AAN DEN RIJN - In hotel ..De Roskam" speelde de bridgeclub ..De Brug" de vierde ronde in de onderlinge parencompetitie. De stand ls als volgt: Groep A: 1 J de Jong—D van der Plas 435 pnt 2 B de Bruljn—J Hissink 423; 3 P A visser—P Wamsteeker 402; 4 mevr. M Parlcvltet—mevr. Tielkemeijer 390; 5 S Visser—C Duijndam 386; 6 A de Lange— W Agema 378; 7 D Parlevllet—mej. R de Best 376; A den Hoed—C dën Duik 360; 9 A P Poot—A de Ruiter 357; 10 M D Hage— W Klos 333. Groep B: 1 mevr. N den Duik—mevr. N de Lange 425; 2 mevr. L van der Hoogen— mevr. T van der Spek 416; 3 N Pa \:vliet— J Plulmgraaff 410; 4 L Kreft—A mijten 395; 5 J van Leeuwenmevr M van der Valk 394; 6 mevr. C J den Hoed—mevr. J de Bruljn 375 7 de heer en mevr de Haas 370; 8 de heer en mevr J de Lange 364; 9 M Mik—mevr. M van den Anker 352; 10 J Parlevllet—Th van Schle 339. Groep C: 1 W C van Beelen—c Wasse naar 346; 2 J Vreeburg—B Bouhuijs 306; 3 de heer en mevr. C Ouwehand 294; 4 mevr. T Parlevllet—mej.J Krugcr 292; 5 J Bool—P Kunze 278; 6 W Schoneveld— J de Best 267 7 P Parlevllet—M van den Anker 261: 8 mevr. L van Bergen Hene gouwen—mevr. Polanen 260. Groep D; 1 M van DuljvenvoordeJ van Rijn 320— 2 W van 't Hof—mej. T Remmel- zwaal 196; 3 de heer en mevr. A Hoekstra 188; 4 L lm thorn—mej. J van der Marei 186; 5 T de Jong—P Oudshoom 181; 6 C Varkevlsser—mej. Dubbeldam 181. Bloemen blijven met koude weer duur RIJNSBURG Het heeft weinig zin voor de komende week een be paald soort betaalbare bloemen aan te bevelen. Alles is even duur. De geringe aanvoer en het vrij koude weer zijn daarvan de oorzaak. Het ziet er niet naar uit, dat hierin de komende week verandering zal ko men. Ook de vraag uit het buitenland, die dit seizoen wel bijzonder stabiel mag worden genoemd, doet de kwe kers klinkende munt in de zakken vloeien. Hoewel dikwijls de vraag wordt gesteld of het beproefde sys teem met de veilingklok nog wel voldoet en sommigen zelfs pleiten voor de afschaffing hiervan, zal het na een seizoen als dit toch wel een hele toer worden de kwekers ertoe te brengen deze wijze van verkopen af te schaffen. Mogelijk dat de vaste prijzen hem wat meer zekerheid zouden bieden, maar iedere Rijnsburger voelt zich min of meer .koopman, bepaalt graag zelf zijn lot en aanvaardt derhalve ook de perioden dat de veilingklok minder hoge prijzen aanwijst. VALKENBURG Vrijdag zal het West Nederlands Symphonie Orkest, o.l.v. dirigent Sam Swaap een con cert geven. Op het programma staan werken van Joh. Chr. Bach, Mozart, Bizet en Andriesen. Als solist treedt op de violist Joachim Röntgen. KATWIJK AAN ZEE De leden van de vereniging van schippers-ei- genaren gaan evenals enkele jaren geleden een Rijnreis maken; van 11 tot 18 mei. KATWIJK AAN ZEE Tot ou derling van de hervormde wijkge- meente zuid-oost is benoemd de heer L. van Duijn. Adrianastraat la. KATWIJK AAN ZEE Maandag avond om acht uur spreekt in de UNI-zaal de heer Jb. Klein Hane- veld over: „Het boek Esther." GeleidehoncleiifoiK Katwijk groeit KATWIJK De plaatselijk deling van het geleidehonden heeft in de Unizaal een g avond gehad, verzorgd door hi zeischap De Wit-Kamphues uil den. Vooraf werd de jaarvergad gehouden. Men nam stilte u wegens het overlijden van P. Berkehij. Dank werd gel aan bode G. Spaanderman, di erg verdienstelijk maakt ine trekking tot de ledenwerving. Penningmeester J. Guijt re een batig saldo. De heren gaards, J. van Rijn en J. Gri zagen zich als bestuurslid herl Bij voldoende deelneming mei een uitstapje worden gen Katwijkse jeugd maakt pakketjes voor rampen KATWIJK Aan de actii het Jeugd Rode Kruis kleine pj jes te maken die bij rampen kinderen worden uitgereikt, ook de Katwijkse jeugd deel men. Onder leiding van het o wijzend personeel is hier hari gewerkt. De goederen worden de KLM naar de rampplaatsei bracht. Spreekuur Kat wijl kruisvereuigiiige KATWIJK AAN ZEE MB gang van 1 april wordt het sp uur van de consultatiebureau hóuden in de zaal bij de Pnii Groene Kruis: zuigelingen 'le woensdag van de maand van uur. Oranje Kruis en Witgele zuigelingen elke maandag afspraak en kleuters 2e woensdag volgens oproep. Bijbel: een bestsel KATWIJK AAN ZEE Vot eerste maal werd de ouderavom de zondagsschool „Het mosterd je" gehouden in de wijkzaal va Ichthuskerk. Een van de persoi leden hield 'n vertelling uit Mat 20, zoals ook de kinderen die ren krijgen. Na de pauze bep de wijkpredikant. ds. Jac de V< aanwezigen bij de betekenis Bijbel als Gods Woord. Hij no de Bijbel nog altijd de belangr bestseller. Ieder jaar is het pi meest verkochte boek, in ve: lende talen. Belangrijk is het om dat ook de kinderen al joi inhoud ervan bij te brengen, voudig en kinderlijk. Bezichtiging Pniëlk KATWIJK AAN ZEE De b die donderdag in de Pniëlkerk houden t.b.v. de Herv. Kerk f1700 opgebracht. De goederen den vervaardgid door de vrou vereniging „Hoornes." Voor de teraard van de kerktelefoon i; zaterdag 23 maart gelegenhei Pniëlkefk te bezichtigen èn 's middags van 3 tot 4.30 uurj diegenen, di^ .slecht ter been 3 autovervoer mogelijk. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zo: hoog water 4.54 en 17.10 uur; water 0.52 en 13.19 uur. Maandag: hoog water 5.31 17.53; laag water 1.30 en 13.57 Oppasdienst Pniëlke KATWIJK AAN ZEE Me gang van a.s. zondag wordt in der zalen van de Pniëlkerk een pasdienst gehouden voor kim tot en met zes jaar van ouder de kerkdienst bezoeken. (Advert Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noorderme Vliet NZ 19-20 - Riinsl ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDFMFARRIÉI RIJNSBUKG GEVRAAGD WORDT: GEBODEN WORDT: it ervaring in onze branche it advies kunnen geven betreffende kleur e interesse in ons vak. it prettige werkkring it 5-daagse werkweek ir vrije dag en vakantie in overleg reiskostenvergoeding. vorm en niet te vergefc Heeft U interesse Bel 01718-3036 Geopend va- 8 30—12.30 uur en van 13.30—18.00 uur Dinsdag van 18.30—13.00 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4