WEEKAGENDA Vlaamse schrijvers over bankroet van literatuur 29.75 39.» (TV VIETNAM-DEMONSTRATIE HAD RUSTIG VERLOOP Posthoorn-verdachte bekent volledig GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Juwelier v. d. WATER Per postkoets naar eeuwfeest Bonaparte piano's orgels hifi mossel+ Kunstagenda Den Haag wïsT SKOL? Polyester-Katoen o.a. yetilenka herenregenjassen Boudewijn en Martine in Gehoorzaal VRIJDAG 15 MAART 194» Vrijdag 15 maart jacobazaal Den Burcht, 8 uur: bijeen- jmst Ons Grunnegerland. zaal Konlngskerk. 7.30 u.: ruilclub ver- imelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tlenerso- êleit. Mus. Volkenkunde. 8 u.: prof. dr. A. A. srbrands over „Maskers bij de Kllenge westlljk Nieuw Brlttannlë. LEIDERDORP Dorpshuls, 8 u.: afd. en O., dr. E. F. Jacobl. directeur tis. over „Verloving, huwelijk en kln- rverzorging bij dieren". .oge-gebouw, Steenschuur, 8 uur: afde- ig Centrum Christenvrouwenbond, C. Schreurs te Rotterdam over „Onze tijd deze tijd". Zaterdag 16 maart Zuiderkerk, 8 uur: MIJ. voor Toonkunst, Pierre Rampal, fluit en Robert iyron - Lacrolx aan de vleugel. Schouwburg, 2.30 u.: voorstelling kln- roperettegroep Maskerette, opvoering n „Schoolslag", 7.30 u. opvoering choolslag" en ,,'t Mannetje Keerom" L.H.J. -gebouw, Levendaal 101: midden- louderensoclëteit. i'estestraat 40, 8 uur: opening nieuwe ijo Judoclub Eendracht, JEGSTGEEST - Het Witte Huls, 2 tot Ju.: schaaksoc. Palamedes. Volkshuis, 8 u.' culturele filmavond m.v. Lelds muziekgezelschap Crescendo. I Maandag 11 maart )e Dgelen, 8 uur Leidse amateurfoto- alen. mevrouw Van Ès óver „Dia's in dracht". Maandag 18 maart Zomerzorg, Stationsweg 35. 8 u: leden- >rg. kynologenver. Rijnland. Eigenzorg, Stationsweg 29a. 8: voet- Ischeidsrechters, P v/d Hoek te Dor- tcht over „De scheidsrechter en zijn ntwoording". idhuis, 7.30: gemeenteraadsver- rlng. chouwburg, 8 u: K. en O., Nieuw Rott. ineel met „De Vogelvrienden" (Jens In- ald Bojorneboe). Dinsdag 19 maart. Ihpis, 7 tot 8 u: spreekuur Bouw- Ned. Gemeenten. ;straat 19, 7 tot 8 u: spreekuur Chr. Igratiecentrale. öielpenkade 6, 8 u: afd. Leiden 'r)a- Shlst. Ver., drs. J. Mennema over „Het [schap van de Oude Maas", iseum Oudheden, 8 u: lezing G. Ie Ier te Parijs. Pardoeze, Doezaslraat 8.30 upolitiek K elpunt. 'louwburg. 8 uur: K. en O., Nieuw Toneel met „De Vogelvrienden" in Jens Ingvald BJorneboe). Woensdag 20 maart stadhuis, 4 tot 8 uur: spreek- ir sociale raadsvrouw. 115 Gehoorzaal, 8.30 u: bijzondere avond or jongeren met o.a. Boudewljn de oot en Martine Bijl, K. en O. en L. J. leterskerk, 7.15 u: avondgebed. Schelpenkade 6. 8 uur: ledenverg. Tuln- 1 JW en Plantkunde. lehouwburg, 8 uur: Hoofdstad-Operette frhaling van Wiener Blut). lamer aHogewoerd 49, 7 en 9.15 u: K. O.-fllm van de maand, Une femme Donderdag 21 maart iel luseum Volkenkunde, 8 u.; stichting Hofjes, kennismakingsavond, dia's s J. P. Zwanenburg en E. Tlman. 8 uur: K. en O., concert lams Philh. Orkest. cl chouwburg. 8 uur: Albert Vogel met i Vogelvlucht" (Lions Club Lelden - lordwijk). 'O (reestraat 85, 5 u: kring Leiden Kath. Chr. Werkgeversbonden, dr. E. Dlemer er „Ondernemer, onderneming, open- u}d en publiciiteit". Vrijdag 22 maart lehouwburg. 8 uur: K. en O. en L.J.A., oolvoorstelllng leerlingen bovenbouw H.M.O., Le Voyageur sans Bagage (Jean Cllh), door Cle. des Réallsations trales de Paris. tadsgehoorzaal, 8.15 u: modeshow De am. Waaggebouw. 7.30 uur: opening ten- mstelüng schilderijen, tekeningen en Een P. C. de Boer. toshuis. achter Hoflaan 74, 7 u: ruil- urs voor verzamelaars. intonlus-clubhuis, 8 u: feestavond 0 Jarig bestaan afd. Lelden C.M.B. V /.H.j.-gebouw, Levendaal 101: tlenerso- v teit. Zaterdag 23 maart oH.J.-gebouw, Levendaal 101: midden- ouderensociëteit. |a lockeykantine park Roomburg, 8 u: dk Beat 14. trio Theo Loevendie. JEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot i: schaaksoc. Palamedes. Tentoonstellingen WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- 7, aquarellen van Hans van Blooys, 18 maart t.e.m. 3 april, maand t.e.m. 10 tot 17 u, dinsd.av. 8 tot 10 u, zond. sloten. Films IAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Citizen (18 Jaar); woensdag: Une femme ma ils jaar); vrijdag- en zaterdagnacht r uur: Leef nu, betaal later (18 Jaar). ÜDO (2.30, 7 en 915 uur): The way west r» Jaar). •UXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Bonny and 'de (18 jaar). REX (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Our man ln lad (14 Jaar): vrijdag- en zaterdag- __-.it 11.30 uur: De rode lampjes (18 Jaar) III ITUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Dagvlinder Jaar). 7UANON 2 en 8 uur): De twaalf ver- Meelden (14 jaar). Apotheek kopend voor spoedeisende gevallen: «za Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek Voorschoten Is op zondag 17 >art gesloten van 's morgenS 8 uur tot avonds 22 uur. Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Iderdorp en de Oegstgeestse Apotheek de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur bij mo- De Valk Bezoekuren ziekenhuizen AcadPiniscn zieKennuis vooi patiënten klasse ia. 1b en '.e dagelijks 1030- W 14.30—16 en 19- 20 uur Voor patiënten in klasse S: naandag J oensdag, donderdag en vrijdag 18 i5— dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag *~-ien christelijke en nationale feest- 14.30—16 uur 'rouwenkllnlek: maandag t.m. vrijdag A—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 80 uur '"dag 15J0—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: «elljks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 <le afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 Jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en tot 8 Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamardellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllntek Lelden: dagelijks van halt twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht ALPHEN-RIJnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling: dagelijks van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tol half vijf, Longkliniek en tbc-afdellng kinderen- woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterejags van t tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van l tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonstellingen Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys, schilderijen en aquarellen van Cavete, van 1 tot 18 maart. dag. 2 tot 9 uur. ook zondags, maandags gesloten. De Lakenhal: tentoonstelling van teke ningen uit de collectie J F G. Boom tn 1967 geschonken aan Prentenkabinet Lel den). van 24 febr. tot 24 maart. dag. 10 tot 16 u„ zond. 13 tot 16 uur. Expositiezaal gebouw Pieterskerkgracht 9 tentoonstelling werk van leden van Ars Aemula Naturae, van 25 febr. t/m 17 maart. zat. en zond. 3 tot 5 u„ andere dagen 's avonds 7.30 tot 10 uur. Academegebouw Ropenburg: schilde rijen, grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (tot 16 maart, maand t.e.m vTljd 9—6 uur). Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstraat tentoonstelling Japanse volkskunst, tot 1? maart, dinsd en donderd. vanaf 3 uur rondleiding voor Individuele bezoeker (aanmelding bij portier) VOORSCHOTEN Ambachtshuls. Voor straat- tentoonstelling van werk van Wil lem Schrofer, van 7 tot 20 maart, dag. 10.30 tot 5 u., dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond 7.30 tot 9.30 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. schilderijen en aquarellen van Annemarle van Zanten - Ellers en plastieken van Ek van Zanten, van 26 febr t/m 13 maart/maand t/m zat. 10 tol 17 u„ ook dinsdagavond van 8 tot 10 u.. zond. gesloten Badinrichtingen De gemeentelijke oadinricntlngen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat l b maandag -esloten, dins dag 9—11 15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 18 30—18.15 u.. vrijdag 9—1)15 u en 13 30-18 45 u.. zaterdag 8- 11.15 u en 13 30- 16 30 u. Van der Werfstraai 19 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 3—11.15 en 13.30—17 15 u.. donderdag 8.30—11.15 en 13.30-18.15 u. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30-18 45 u- zaterdag 7.38—11.15 en 13.30- 16.30 u. ■NBsSS Constant - Love - Anjer - Desiree - Martinshof ook met briljant. HAARLEMMERSTRAAT 181 HEEFT ZE. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kosten verhoging. ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. SASSENHEIM De eerste van de honderden die naar De Oude Post kwamen om de firmanten Postma met het eeuwfeest van het bedrijf te complimenteren, was de 81-jarige HebHoogervorst, die er jarenlang kelner was. Daar hij niet zo best ter been meer is, werd hij van zijn woning afgehaald. Met een postkoets. Om kwart voor vijf arriveerde Sasenheims eerste bur ger baron Van Knobelsdorff even eens per koets. Het was in de achterzaal 's mid dags en 's avonds een enorme drukte van vrienden, collega's, zakenrelaties, het voltallig college van B. en W., raadsleden eh niet te vergeten de zeer vele bestuurs leden van verenigingendie allen kwamen om de heren Postma, vader en zoon met hun dames geluk te wensen. Voor een feestelijk aanzien zorg den de vele bloemstukken, tot de feestelijke stemming een combo, bestaande uit leden van de Am sterdamse Politiekapel, getooid in 19e eeuwse kledij. Het was een feest dat klonk als een klok en dat lang in de her innering zal blijven. De politie had het 'druk 's middags met het rege len van het verkeer van en naar het jubilerende bedrijf. Op de foto: Hein Hoogervorst arriveert met de postkoets. Hij wordt verwelkomd door de heren Postma. IVLIJLLn TAPIJT KAMERBREED POSTBUS 39 - HILVERSUM In microtheater van Imperium (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De literatuur heeft in de negentiende eeuw ha~r eindfase bereikt. Wie nu nog literatuur schrijft, doet eigenlijk hetzelfde als iemand die een verfijnd antiquariaat drijft. De literatuur van de twintigste eeuw is niet meer dan een grote parodie, een imitatie van iets dat er al is geweest. Wie in deze eeuw nog schrijft, geeft toe aan een zinloze, zij he' volkomen ongevaarlijke, manie. Deze krasse uitspraak viel gister avond te beluisteren uit de mond van de Vlaamse essayist Laurent Veydt, een van de deelnemers aan het colloquium dat onder de titel „Schrijven en schrijven is 2" in het microtheater Imperium werd ge houden. Het colloquium, dat zich bezighield met het engagement van de literator, was georganiseerd door de Vlaamse uitgeverij De Galge en het dispuut van Leidse neerlandici In consten vierigh. Sprak Laurent Veydt het faillis sement over de literatuur uit, de dichter en prozaïst Henri-Floris Jespers (in het dagelijks leven di recteur van De Galge) constateerde dat de belangstelling voor literatuur groter is dan ooit, waarop iemand uit de zaal opmerkte dat hetzelfde geldt voor het antiquariaat. Werd dus niet duidelijk hoe het nu met de literatuur staat, ook over het engagement werd niet het ver lossende woord gesproken. De ook in Nederland bekende schrijver Gust Gils was het duidelijkst, toen hij ronduit zei geen voorstander van dat engagement te zijn. De dichter en pamfletschrijver Nic van Bruggen vertelde geen ge- engageerde gedichten te kunnen schrijven, hoewel hij het had ge probeerd. De zin van dat engage ment zag hij trouwens niet in. Wie de mensen iets belangrijks wil ver tellen, merkte hij op, kan beter artikelen in de Playboy of in kran ten schrijven. Die worden, anders dan literatuur, namelijk wel ge lezen. Eén woord: liefde De meeste schrijvers waren het er wel over eens dat de literatuur niet meer het meest geschikte mid del is om een bepaalde boodschap alle goede merken In één zaak Burgemeesteflieropent Galerie Walenkamp LEIDEN Op vrijdag 22 maart om half tien 's avonds zal burge meester mr. G. C. van der Willigen Galerie Walenkamp heropenen. Zo als wij al hebben bericht is de ex ploitatie van de galerie overgenomen door het LAK. Galerie Walenkamp zal op iedere drie weken wisselend e exposities voornamelijk werk tentoonstellen van kunstenaars, die zich bezighou den met vorm- en kleuronderzoek, dat wil zeggén de kunstrichtingen, die onder meer bekend staan onder namen als hard edge, constructi visme en koele kunst. Doordat de zeefdruk de kunste naars in staat stelt hun werk in gro te oplage te produceren en boven dien Galerie Walenkamp onder de rijkssubsidieregeling valt, is het mo gelijk grafiek van hoge kwaliteit te gen bijzonder lage prijzen te verko pen. Daarnaast zal steeds een ruime keuze ook van werk van andere stromingen worden geboden. Op de openingstentoonstelling is werk te zien van Bonies, A. Dekkers, J. Dibbets, H. Koetsier en P. Struy- ken. THEATER EN MUZIEK. Maandag 18 maart Schouwburg 8.15 u. Ned. Dansthea ter m.m.v. Ned. Balletorkest, Dinsdag 19 maart Schouwburg 8.15 u. Centrum met „Een dag uit het leven van verdomde Loewtetje"; Kon. Conserv. vpor Muziek 22 u. promenadeconcert: Dlllgentla 8.15 u. Antonio Baciro plano; Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comlque (Wik Horn) met „Angels en Seksen". Woensd. 20 maart Schouwburg 8.15 u. Ned. Danstheater; Joseph's Place 22.30 u. cabaret Comlque (Wik Horn) met „Angels en Seksen"; poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „De verdwenen prinses"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. „De kleine giraf fe". Donderdag 21 maart Circus-theater 8 u. Steravond; Joseph's Place 22.30 u. ca baret Comlque (Wik Horn) met „Angels en Seksen". Vrijdag 22 maart Schouw burg 8.15 u. Haagse Comedle met „Rosen- crantz en Gulldenstern zijn dood"; Dlll gentla 8 uur: Heldrla's Meisjeskoor; Mi cro-theater In de Steeg 21 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tlelman); Paradijs (in Kon. Schouwburg) 23.30 u. werkgroep Haagse Comdle met „Zoveel vragen. Brecht II"; Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moorde naar"; Theater Matrijs (In Diligentia) 8.30 u. theaterwerkgroep Spoel met „De les": Ctné-Matrijs, experimentele films. Zater dag 23 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedle met „Van de brug af gezien"; Cl reus-theater 8.15 u. Nat. Ballet; Dlllgen tla 2.15 u. Arena met „Het laatste lover- bos", 8.15 u. solocabaret Seth Gaalkema; Kurzaal 8.15 u. Concertgebouworkest met Vera Soukupova alt; Paradijs (ln Kon. Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragenBrecht II"; Microtheater In de Steeg 21 u. caba ret Salvo met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tlelman); Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moordenaar"; poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „Singoa in het land van Bimbambijn"; poppenth. Frank Kooman 2.30 u. „Het brandneteleiland". FILMS: Apollo met „Defector" (14); Asta „To grab the ring" (18); Bijou „The trip" (18); Camera „Te veel voor één man" (18): Cineac nieuws en documentai re „Hlto-Hlto" (alle leeft.); City „Kring van geweld" (14); Corso „Het Quiller dos sier" (14); Du Midi „De getemde feeks" (14); Euro Cinema „The sound of music" (al.): Flora „Su-Muru de sadiste" (18); Hollywood ..The pary is over" (18); Krlte- rion „Liefdesspel in Finland" (18); Metro- pole „De nacht van inspecteur Tibbs" (14): Odeon „James Bond 007 - Casino Royale" (14); Olympia „Un homme et une femme" (18); Passage „Bodyguard P. J." (18); Rex ..Bonnie en Clyde" (18); Roxy „Ik een vrouw" (18); Seinpost „Veel liefs utt Moskou" (18); Studio dc lux „Met Jouw tanden in mijn nek" (18); Studio 2000 „De Samoerai" (18); Thalla „Strlpte- ase-danseressen gevraagd" (18); De Uit kijk „Liefdesdossier van een telefoniste" TENTOONSTELLINGEN: Arta. Sta tionsweg 143, maand, t.e.m. vrijd. heden daagse grafiek: Pulchrl Studio. Lange Voorhout 15, maand, t.e.m. vrijd. 10 tot 22 u.. zat. 10 tot 18 u.. verkooptentoonstel ling Dirk Wlggers (t.e.m. 30 maart); Gale rie In de Steeg, Westelnde 165, dinsd. t.e.m. zat. 12 tot 17 u., Litho's Jan Stolk (t.e.m. 28 maart); Gemeentemus.. Stad houderslaan 41. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 U„ ZOND. 13 tot 17 u.. ook woensd. 20 tot 22 u., oude boeken over blaasinstru menten (tot 31 maart), werk van Kees Buurman (tot 21 april): Haagse Kunst kring. Denneweg 64, maand. 14 tot 17, dinsd. t.ejn. zat. 10 tot 17 u.. schilderijen Hcssel de Boer en beeldhouwwerken Ar- mand v.d. Helm (tot 28 maart); Haagsche Schilderacademie, Valeriusstr. 24. Raab en leerlingen (alleen na afspraak, tel. 330883); Kon. Pennlngkab., Zeestr. 71, maand, t.e.m. zat. 10 tot 13 en 14 tot 17 u.. „Hannlbal" - munten uit tw. Punische oorlog (tot 30 april); Letterk. Mus., Juffr. Idastr. 11, werkdagen 13 tot 17 u„ docu menten over de periode van 1750 tot he den; Ned. Postmus.. Zeestr. 82, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u.. postzegeLs van de Japanse bezetting (tot 21 april), „Rijst en rijstbouw op de post zegel" (tot 9 april): Panorama Mesdag, Zeestr. 65b. maand, t.e.m. zat. 10 tot 16, zond. 12 tot 16 u.. schilderijen en grafiek Willem van Leusden (tot 24 maart). over te brengen. Er zijn, zoals Henri-Floris Jespers zei, andere media die machtiger z?"n om wat dan ook te verkondiger. Voor een aan literatuur gewijde avond, waarop „literatuurmakers" zich presenteerden aan in literatuur geïnteresseerden, was dat eigenlijk een wat droeve conclusie. Maar er werd in elk geval niet om heen ge draaid. ook niet door de wat oudere Paul de Vree, die zonder omwe gen vaststelde dat in laatste in stantie het woord te kort schiet. Hij verwees daarbij naar een dichter als Simon Vinkenoog, die na al zijn bundels ten slotte nog maar één woord wist uit te bren gen: liefde. Dat ene woord ver vangt, aldus De Vree, alles wat Vinkenoog daarvoor heeft geschre ven. Het was ook Paul de Vree die erop wees dat veel schrijvers te veel pretenties hebben, waarmee hij zich aansloot bij Laurent Veydt, die aan de hand van een gedicht over de honger illustreerde dat lite ratuur de lezer alleen nog maar een gevoel van onmacht kan geven. Het enige wat de dichter nog kan doen is, zoals Paul de Vree zei, ge dichten schrijven „pour son bon plaisir". Aan het colloquium werd, be halve door de al genoemden, ook deelgenomen door Clem Schouwe naars, Hugues C. Pernath en Patrick Conrad. HAZERSWOUDE - De achttien jarige Vlaardingse jongeman, die dinsdag werd gearr^teerd op ver denking van joy riding, heeft don derdag een volledige bekentenis af gelegd. Hij gaf tevens toe, met een vrachtwagen van een Vlaardings transportbedrijf zc dagnacht de pui van café „De Posthoorn" te Hazers- woude-Rijndijk tr hebben geramd, in Den Haag een raar auto's te heb ben geraakt en in Schipluiden twee brugleuningen ir elkaar te hebben gedrukt. De jongeman, ie niet in het be zit van een rijbewijs was. had vóór zijn tocht ook nog gedronken. H. F. legde een bekentenis af, in het bij zijn van o.a. de adjudant van de Rijkspolitie te "azerswoude Tigche- laar. Intussen is h t café van „De Post hoorn" gesloten, „wegens algehele verbouwing" zoals op het raam staat gemeld. In het restauratiezaaltje evenwel werd donderdagavond een vergadering van de plaatselijke CHU Kenni making met Leidse Hofjes LEIDEN - De stichting Leidse Hofjes, houdt donderdag 21 maart in de filmzaal van het rijksmuseum van Volkenkunde, Steenstraat la, acht uur, ~en avond ter kennisma king. Er s gratis toegang voor iedere belangstellende. Voor de pauze zal de heer J. Zwa nenburg, voorzitter van de stichting dia's vertonen van Leidse hofjes en iets vertellen over het werk van de stichting. Na de pauze vertoont de heer E. Timan films, met o.a. drie oktober vieringen, de bevrijding, Churchill in Leiden, verdwenen grachten, oud stadsschoon. volkstypes. Hij zorgt ook voor bijpassende geluiden. In de pauze is er gelegenheid zich by de bestuursleden te oriënteren over het werk van de stichting. Alle verdere inlichtingen: secr-: stichting Leidse Hofjes Schachten hof r*. In roductiedienst in Baptistenkerk LEIDEN Zondagavond 17 maart wordt in de Baptistenkerk aan de Oude Rijn 3 weer een kerkdienst voor iedereen gehouden. In deze „introduktiedienst" verlenen het zangkoor van de Baptisten Ge meente en een mannenkwartet me dewerking. Ds Reiling zal spreken over het onderwerp: Vanavond huilt de dui vel. De dienst begint om 7 uur en wordt voorafgegaan door een bid stond in één van de bijzalen. Er wordt gezongen van een liederen- Had. Iedereen is hartelijk welkom. Deze diensten vormen ook een in- riding tot de in Leiden te houden tentcampagne van 510 juni. De plaats, waar de tent zal komen moet nog worden vastgesteld. Parlate voi italiano? Telefonate al numero .(£>10) 129229 gehouden. De woning van de familie Pont. die door de joy-rider in de be wuste zondagnacht ook werd „be zocht", zal eveneens drastisch moe ten worden gerestaureerd aan de voorgevel. Tienduizend gulden zou dit vergen. Het huis is eigendom van de gemeente Hazerswoude. Johannes Passion in Stadsgehoorzaal LEIDEN Maandag 25 maart om 20.15 uur zing het Leidsch Kamer koor Bach's Johannes Passion, dit maal door omstandigheden in de Stadsgehoorzaal. Dat gebeurt voor de tweede maal onder leiding van de 29-jarige dirigent Barend Schuur man. Deze cantor van de Rotterdamse Sint Laurenskerk, die na een kandi daatsexamen het stuur omgooide en het conservatorium doorliep, heeft zijn koor- en orkestdirectie-op leiding afgerond met de directie cursussen van de vermaarde Bach-specialist Kurt Thomas uit - Leipzig. Het werd weer mogelijk, de ver trouwde medewerking van het Resi dentie Kamer Orkest te verkrijgen. Als vocale solisten treden op: Max van Egmond (Christus), Chres van Woerkom (evangelist), Maria Sachèl (sopraan), Rijkje Wolleswinkel (Alt), Marius van Altena (tenor-aria's), Cor Niessen (bas-aria's), Tijn van Eijk uit Breda bespeelt het klavecimbel en Jan Welmers uit Katwijk het or gel. Universitaire benoemingen LEIDEN BIJ onderschelden besluiten van ouratoren der Leidse universiteit zijn benoemd: drs. w. Baars, wetenschappe lijk medewerker ln vaste dlen-st bij de faculteit der Godgeleerdheid, met Ingang van 1 maart 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse; drs. A. N. M. Hulsbosch, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 Januari 1969 tot wetenschappe lijk medewerker ln tijdelijke dienst bij de Sterrekunde: mr. A. Jansen, we tenschappelijk hoofdambtenaar In vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid, met Ingang van 1 Juni 1963 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker; drs. R. P. Kamphuis, wetenschappelijk ambte naar le klasse ln tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, met ingang van 1 september 1967 in vaste dienst; drs. Th. Kunkc. wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de Psychiatrie, met In gang van 1 Januari 1967 tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse: mej. dr. L. D. F. Lameljer. wetenschappelijk hoofdme dewerker in tijdelijke dienst bij de werk groep voor Nierziekten, met ingang van 1 Januari 1968 ln vaste dienst: drs. J. J. G. Molière, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Conflictpsv- chologle. met ingang van 1 oktober 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar; drs. J. J. C. Mulder, wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie, met Ingang van 1 Januari 1968 in vaste dienst: dr. J. Th. M. F. Pleters. we- tenschapelljk hoofdmedewerker In tijde lijke dienst bij de faculteit der Letteren (Griekse taal- en letterkunde), met ingang van l september 1967 In vaste dienst: drs. J. Schmidt, voor het tijdvak van 1 maart 1968 lot 1 maart 1969 tol wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde: dr. G. L. Smit, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Medische Microbiolo gie. met ingang van 1 Januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker: Ir. W. S. Veeman, voor het tijdvak van 22 Januari 1968 tot 1 januari 1969 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 14 maart Doet. ex. Ned. recht: de heren B E A Ottervanger (Sche- veningen), A E Gelderman (Lelden); doet. ex. wijsbegeerte: de heer P van Hövell tot Westerflier (Voorhout). "JSUenka regenjassen met nylc voerd, sterk, kreukherstellend, was- baar In verschil lende modekleuren. Serie 1 Serie 2 Om 9 uur voormiddag begint de verkoop Geen telefonische of schriftelijke orders* Per klant slechts één regenjas. lllDEN I ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM HOOGVLIET Winkelcentrum i SCHIEDAM i Hoogilroal i VIAAROINGEN Winkelcentrum SeijeHandieloon hoek SioQhekilrool I Weit-Kruiikode Korte Hoogmoet LEIDEN Woensdag 20 maart ko men Boudewyn de Groot en Martine Byl naar Lelden om in de Stadsge hoorzaal op te treden. Zy zyn verte genwoordigers van het hedendaagse chanson. Boudewyn met zyn nieuwe liedjes, die het popwerk van de Beatles be naderen. en Martine met haar uit het Frans in goed Nederlands vertaalde chansons. Naast deze twee troubadours ver leent ook het cabaret-chantant Har lekijn met de jonge cabaretier Her man van Veen uit Utrecht medewer king. Hij is conferencier, zingt en speelt viool. Boudewijn de Groot begeleidt zich zelf aan de gitaar, terwijl Henk van der Molen Martine Bijl zal begelei den. Kerkdienst sluit aan op Johannes Passion LEIDEN Zondagmorgen om 10 uur zal dr. ,<P. L. Schoonheim in de kerkdienst in de Betlehemkerk aan de Driftstraat een belangrijke ge dachte uit het Johannes-evangelie bespreken. Het gaat daarbij om het thema: God wil recht op aarde bren gen door mensen. De achtergrond van deze gedachte is het gesprek tussen Jezus en Pilatus. J. S. Bach heeft in zijn Johannes Passion over dit Bijbelgedeelte enkele treffende passages geschreven. LEIDEN De anti-Johnson-de- monstratie, die gisteravond werd gehouden onder auspiciën van het „B37-moordenaarskomitee" en het „Vietnamkomitee Leiden" droeg een bijzonder rustig verloop. Enige tien tallen sympathisanten, voorname lijk jongeren, namen eraan deel. De politie, die de demonstranten een royale vrijheid had verleend, be hoefde niet één keer in te grijpen. Ook werd niet overgegaan tot het in beslag nemen van de meegevoer de merendeels gedrukte leuzen, waaronder het omstreden „Johnson moordenaar volgens Neurenberg en Tokio". De demonstratie begon in het Van der Werfpark en eindigde na een wandeling door de binnenstad in het Prytaneum aan het Rapen burg, waar een forumbijeenkomst werd gehouden. Sprekers waren hier onder ande ren prof. dr. A. J. Rasker en de heer P. van Hoek, die respectievelijk hun visie gaven op het Amerikaan se optreden in Vietnam en het Ne derlandse justitionele beleid. „Wij moeten spreken waar de Ne derlandse regering, „die alles wat in Vietnam gebeurt in watten ver pakt, zwijgt", zei prof. Rasker. Vol gens hem is het Amerikaanse stand punt inzake oorzaak en rechtvaar diging van de oorlog in Vietnam louter op leugens gebaseerd en moet de Vietcong als een gerechtvaar digd nationaal bevrijdingsfront wor den gezien, dat strijdt tegen een on wettig regime. De heer Van Hoek wilde het hui dige justitionele beleid ten aanzien van de anti-Johnson-leuzen niet als klassejustitie karakteriseren. Nader vernemen wij, dat tegen twee personen proces-verbaal is opgemaakt in verband met leuzen, die zij droegen en die beledigend werden geacht voor een bevriend staatshoofd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3