Udink helpt kloof te overbruggen Drastische stappen tegen goudkoorts Winst Philips steeg met twee procent Artsen krijgen eigei levensverzekering Hof behandelt verzoek vervolging Delfgaauw Em woord voor vandaag Concentratie Koptisch centrum in de bouw Nasser steunt kerkbouw Uw probleem is het onze.... Geef ze een eerlijke kans9 Geen akkoord cao schilders SPD-plan voor contacten met Oost-Duitsland Labour verliest tussen-verkiezing NA DALING MET 16 PCT Bijna 30 miljoen baptisten IN EEG AL 1,7 MILJOEN WERKLOZEN „Radicale partij is concurrent" Actie tegen Utrechts studentenweekblad Landelijke regels voor de bouw van ziekenhuizen Commissie wil bemiddelen in zaak-Miedema Studentenraad: toelagen redelijk Dr. Kr. Strijd hoogleraar Paasconferentie va I Gemeentetoerustin BEROEPMfiSWERK VRIJDAG 15 MAART 1' „Ik zal de daden des Heren gedenkenja ik wil gedenken Uw wonderen van ouds Dat ligt ons eigenlijk niet. De mens is vergeetachtighij ver geet gauw wat anderen voor hem en aan hem hebben gedaan. Hij aanvaardt alles als iets vanzelfsprekends, als iets waar hij recht op heeft. Zeker, we hebben tijden dat we dankbaar zijn gestemd en er kennen, dat God het wél met ons heeft gemaakt, dat Hij ons heeft overladen met weldaden. Maar zijn die tijden niet te tellen? De 77ste Psalm wekt ons op in ons gehele leven, hoe dat ook mag reilen en zeilen, eraan te denken hoe God in de loop van ons leven heeft ingegrepen, hoe Hij heeft ingegrepen in het leven van volken om daaruit elke dag Zijn liefde te ontdek ken. Door het gedenken van Gods daden ervaren wij, dat God ons niet loslaat, hoe diep het dal ook mag zijn dat wij hebben te betreden. We lezen vandaag: Lucas 12 13-34. (Van onze correspondent) NEW DELHI Minister voor ont wikkelingssamenwerking B. J. Udink is nu dadelijk na zijn aankomst in de Indiase hoofdstad besprekingen be gonnen met de secretaris-generaal van de Wereldhandelsconferentie Pre- bisch en met de Amerikaanse en Franse delegatieleiders. Het zal de taak van Udink zijn de kloof tussen het Franse en Ame rikaanse standpunt over preferentie- voorwaarden en omvang en voorwaar- I den voor financiële hulp te overbrug- I gen. Dr. Prebisch had. vóór de komst van Udink, Nederland al uitgenodigd zitting te nemen in een commissie, samen met Skandinavische landen, Amerika en Frankrijk om te probe ren uit de impasse te komen. In Nederlandse delegatiekringen gaan steeds meer stemmen op. dat Nederland zich langzaam los moet maken van de zogenaamde groep van B-landen, de OESO-landen. die voor namelijk verantwoordelijk gesteld worden voor de vrisis, waarin Unctad-2 is beland. Brieven die niet *Un voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding ls verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Kan ik voor inkomstenbe lasting aanspraak maken op aftrek wegens buitengewone lasten? Ik ge bruik volgens voorschriften van een specialist een zoutloos dieet. Hier voor moet apart gekookt worden, zo dat er meer gasverbruik is. Antwoord: Dieetkosten behoren tot de ziektekosten, waarvoor men aftrek kan krijgen, binnen bepaalde grenzen. In beginsel ziijn de werke lijke extra-kosten aftrekbaar, maar in verband met de bewijsmoeilijk- heden heeft de minister de volg nde bedragen vastgesteld: ƒ420 per jaar voor een suikerpatiënt, 120 voor een zoutloos dieet, 300 voor een zoutloos dieet waarbij zoutarme melk is voorgeschreven. Vraag: In het Engels zijn drie deeltjes uitgeschreven: „Bunyan Characters" door Oliphant Anderson and Ferrier te Edingburgh en Lon den in 1893, 1894 en 1895. Het laatste deeltjes uitgegeven: „Bunyan ryans Heilige Oorlog. Weet u of dit laatste deeltje ook in het Neder lands vertaald is? Wel bezit ik ..Bu- nyans karakters in zijn pel grimsreis" van A Whyte. vertaald door C. Lion Cachet, uitgegeven door J. B. Wolters te Groningen, 1912. Antwoord: Voorzover we weten komt dit boekje niet in de catalogi voor en we nemen aan, dat het nooit in het Nederlands is verschenen. Vraag: Welke opleiding moet men hebben om geschiedenis te doceren bij het voorbereiden hoger en mid delbaar onderwijs? Antwoord: Een doctoraal examen geschiedenis (hoofd- of bijvak geschiedenis) of Nederlandse taal en letterkunde (bijvak geschiedenis, of sociale aardrijkskunde als het doc toraal examen geschiedenis heeft omvat), dan wel schoolakte geschie denis MO. Vraag: Een vader heeft tijdens zijn leven zijn huis en inboedel ver kocht aan een zoon voor ƒ4000 op voorwaarde dat deze zijn moeder zou verzorgen tot haar dood. De va der is in 1981 gestorven. De moeder zit nu in een tehuis. Het bedrag van ƒ4000 is nooit betaald. Het huis is ƒ20.000 waard. Hebben de andere kinderen nog aanspraken? .Antwoord: Als de kinderen kun nen aantonen, dat de ene zoon be voordeeld is boven de andere broers en zusters, zouden zij inbreng kun nen eisen. Dit is echter niet eenvou dig. Men zou dus de kosten moeten kapitaliseren, die de zoon zes jaar lang voor zijn moeder heeft ge maakt. Overigens zal de waarde van het huis in 1961 lager zijn geweest dan thans. Wil men deze zaak geregeld zien, dan zou men gezamenlijk kun nen regelen met een accountant of notaris of desnoods de hulp inroe pen van een advocaat. Procederen is kostbaar en riskant. Sterke impressie LOM-onderwijs DEN HAAG „Geef ze een eer lijke kans" is de titel van de film die de Stichting Film en Wetenschap en Universitaire Film te Utrecht heeft vervaardigd in opdracht van het mi nisterie van onderwijs en we tenschappen. Deze film ging gister middag In première tijdens een spe ciale voorstelling In Studio 2000 in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. Allaard Hidding geeft in dit werk een boeiend beeld van de Pieter van Opmeerschool voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in Delft met het doel voorlichting te geven over deze tak van onderwijs die in ons land te weinig bekend is. De eerste beelden zijn recht toe recht aan. maar na enkele close-ups van een leerling aan deze school wordt UTRECHT De besprekingen tus sen werkgevers en werknemers in het schildersbedrijf over een nieuwe cao per 1 april zijn vastgelopen. Over de primaire arbeidsvoorwaarden was men het eens: zij werden overeen komstig die in het bouwbedrijf vast gesteld. De werkgeversorganisaties waren echter niet bereid een verhoging van de pensioenpremie met een procent in overweging te nemen, en de werkne mers wezen het voorstel af tot het in voeren van een spreidloon van tien procent in de jeugdlonen. Verder wensten de werknemers niet in te gaan op de voorgestelde werktijdver korting van 1"! uur per dag geduren de zeventien winterweken. BONN SPD-fractieleider Helmut Schmidt heeft gisteren in de Bondsdag permanente contacten voorgesteld tussen Oost- en West- duitsland. te onderhouden door ge volmachtigden die rechtstreeks ver antwoordelijk zijn aan de rege ringsleiders van beide landen. Hij legde er wel de nadruk op, dat een eventuele overeenkomst tussen de re geringen van Oost- en West-Duitsland over de benoeming van gevolmachtigden niet van in vloed mag zijn op de rechten van de geallieerden uit de laatste Wereldoor log in Duitsland en Berlijn. Schmidt deed zijn voorstel tijdens een debat over de rede inzake de „toestand van de natie" die bondskanselier Kiesinger maandag heeft gehouden. DEN HAAG Veerti enNeder- landse bedrijven hebben besloten een samenwerking aan te gaan voor het I ontwikkelen en uitvoeren van bouw projecten. De nieuwe combinatie, die de naam Turnkey Holland N.V. krijgt en haar hoofdkantoor op het nieuwe I Schiphol vestigt, richt zich zowel op de woningbouw als op de bouw van I bedrijfspanden, scholen, ziekenhui zen enz. Deelnemers zijn: J. Ahrend en Zoon's Holding N.V., Amsterdam; Bruynzeel N.V., Zaandam; metaalbe- drf ijA. de Jong N.V.. Den Haag; ma chinefabriek Kiekens N.V., Landsmeer; KLM; KNSM; machinefabriek A. J. Mulder, Oude Pekela; aannemings maatschappij J. P.A. Nelissen N.V., Haarlem; N.V. Overzeese gas- en elec- maatschappij J. P. A. Nelissen N.V., Nederlandse metaalindustrie Poly- norm, Bunschoten; Saval apparaten- fabriek, Breda; verffabriek Pieter Schoen N.V., Zaandam; loodgieters- en c.v.-werk ULC Internationaal, Utrecht; verpakkingsbedrijf Vare kampTailleur. Amsterdam. De onderneming start met een ka pitaal van 1,5 miljoen. LONDEN De Britse Labour- partij heeft gisteren bij een tussen tijdse verkiezing voor een Lager huiszetel een vernederende nederlaag geleden. Dit niet zozeer omdat de conservatieven zich in de Londense wijk South Kensington met gemak staande hielden, maar vooral omdat de liberale kandidaat op de tweede plaats kwam. De verkiezing was no dig door het aftreden van de vorige, ook conservatieve, afgevaardigde van het district. Mej. J. Windsma aan VU gepromoveerd AMSTERDAM Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is van daag mejuffrouw J. Windsma tot doctor in de geneeskunde gepromo veerd op het proefschrift Idiopatische hypercalciurie. Promotor was prof. dr. G. A. Lindeboom. (Van onze kerkredactie) KAÏRO President Nasser, keizer Haiie Selassie van Ethiopië en de se cretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. E. C. Blake. zullen het woord voeren, als eind juni de nieuwe Koptische kathedraal in de Egyptische hoofdstad zal worden inge wijd. De Egyptische regering heeft voor een miljoen bijgedragen aan de bouw. Nasser, die ook bij de eerstesteenleg ging („Christenen en moslims waren altijd broeders"), heeft er persoonlijk voor gezorgd dat de bouw doorging, ondanks de moeilijkheden die de Ara- bisch-Israëlische oorlog met zich bracht. De relikwieën van Marcus, nu nog in Venetië en in Alexandrië, zullen in de nieuwe kathedraal een plaats krij gen. Ook patriarch Cyrillus zal er zich vestigen. Hij leidt een kerk met drie tot vier miljoen gelovigen in Egypte en rond veertien miljoen in Ethiopië en Soedan. Er zijn in Kaïro al 82 Koptische kerken. (Van onze kerkredactie) RUESCHLIKON (Zwitserland) Voigpns de ^>juist gepubliceerde sta tistiek van de Baptisten Wereld Al- I liantie waren er eind 1967 op de ge hele wereld 29.817.707 baptisten (eind 1966: 27.183.622). Dat betekent een toename van 2.6 miljoen. Bijna twee miljoen daarvan 1 voltrok zich in twee neger-baptisten- conventies in Noord-Amerika. De na- tionale baptistenconventie (UCA. I Ine), waarvan het ledental de laatste jaren tussen de 5 en de 5.5 miljoen bleef, gaf nu 6,3 miljoen op. De natio nale haptistenconventie van Ameri ka noteerde nu 3.5 miljoen. 831.000 meer, dan vorig jaar. Aangenomen kan worden, dat deze winst veroor zaakt is door fusies met kleinere kerken. Baptisten zijn er in 124 landen, maar 88 procent woont in Noord-A- merika. Doward McBain, president van de Amerikaanse baptistenconventie, heeft dezer dagen nog eens een sterk beroep gedaan op de baptisten in de Verenigde Staten, om samen te gaan. De 26 miljoen baptisten daar zijn verdeeld in 25 groepen, variërend in grootte van 125 leden tot meer dan 11 miljoen. BRUSSEL In een jaar tijd zijn er in de Beneluxlanden. Frankrijk en Duitsland 370.000 werklozen bijge komen. Italië, het zesde EEG-land, steekt hierbij gunsig af: 110.000 werk lozen vonden weer werk. Dit komt neer op een totale stijging van de werkloosheid in de gehele EEG tot 1,7 miljoen. In de kolenmijnen vloeiden 75.000 mensen af en in de ijzer- en staalin dustrie 23.000. Uit verslag van de EEG over 1967 blijkt ook nog dat in Benelux en in West-Duitsland de Iconstijging veel minder groot was dan in 1966. Frank rijk bleef op hetzelfde niveau en in Italië was de stijging aanmerkelijk groter DEN HAAG Drs. W. K. N. Schmelzer, fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, hoopt dat de nieuwe partij Radicalen en zijn partij elkaar niet zullen beket- teren. „Het is reëel te onderkennen dat er een nieuwe partij is bijgeko men. Dit betekent dat er een con current meer is, al is mij op dit ogenblik niet helemaal duidelijk waar de radicale partij staat". Schmelzer zei op de ledenverga dering van de KVP-kring Den Haag dat hij de indruk heeft dat de radi calen tot een tweepartijenstelsel wil len komen, een linkse en een rechtse concentratie. De heer Schmelzer zei hier geen voorstander van te zijn. „Het mini mum is toch wel drie partijen en ik vind het bijvoorbeeld waardevol als kleinere partijen ook tot hun recht komen". De KVP-leider zei zich de ogen te hebben uitgewreven over de in de pers weergegeven mening van drs. Bogaers. dat de bekend geworden werkstukken uit de groep van Acht tien overwegend uit radicale kring stammen, uit de tijd dat dezen nog aan het gesprek deelnamen. „Lage premies mogelijk (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Nederland- sche Vereeniging van Artsen- Automobilisten heeft na drie jaar van voorbereiding de Levensverzekeringsmaatschappij LVAA opgericht, die ook be schikbaar is voor beoefenaars van andere vrije beroepen. De nieuwe vennootschap propa geert voordelige premies (mogelijk, doordat men zonder tussenpersoon werkt en dus geen provisiekosten heeft) en winstdeling (die in de vorm van aandelen wordt uitgekeerd). De LVAA is de vijfde dochteron derneming van de (16000 leden tel lende) vereniging. Naast de schade- verzekeringsmaatschappij bestond al de assurantie- en financieringsdienst, het reis- en passagebureau en de NV Houdstermaatschappij. De vereniging heeft ongeveer 70 procent van alle Nederlandse artsen, tandartsen en dierenartsen als lid. (Van onze onderwUsredactie) UTRECHT De Utrechtse politie heeft in opdracht van de officier van justitie, mr. W. H. Overbeek, proces- verhaal opgemaakt tegen de 19- jarige hoofdredacteur K. van het stu dentenweekblad Trophonios. Ook redacteur Van S. kreeg een proces verbaal. Aanleiding hiertoe is een foto in het laatste nummer van het blad, waarop de romp van Hitier te zien was met het hoofd van president Johnson. Het hakenkruis op de mouw was vervangen door een dollar-te ken. Onder de foto stond: „Johnson, bevriend staatshoofd". Rekest van oud-strijders AMSTERDAM De raad kamer van het Amsterdamse gerechtshof behandelt op het ogenblik een verzoek alsnog een strafvervolging in te stel len tegen de Groningse hoog leraar prof. dr. B. J. M. Delf gaauw terzake van belediging van een bevriend staatshoofd (president Johnson). Het verzoek werd ingediend door de secretaris van de federatie van oud-strijders, de heer P. J. G. A. Ego te Rijswijk. In het rekest schrijft de heer Ego onder meer, dat prof. Delfgaauw tij dens een in Amsterdam gehouden z.g. EINDHOVEN Philips heeft over het jaar 1967 een winst stijging van twee procent kun nen boeken. Vooral het laatste kwartaal heeft de cijfers gunstig beïnvloed. Dit gunstig resultaat van Philips spreekt nog meer aan als men weet, dat het vorig jaar de winst met zestien procent is gedaald. De cijfers over 1967 kregen nog een terugslag door de vrij ongunstige eerste helft van dit jaar. Op de aandeelhoudersvergadering van 26 april zal worden voorgesteld over het jaar een dividend uit te keren van ƒ2,10 (8,4 procent, in 1966 8 procent) op de cumulatief prefe rente winstdelende aandelen en 4,50 (18 procent, in 1966 16 pet.) op de gewone aandelen. Daar op 5 januari reeds een inte- opening van zaken gegeven in de we reld van dit buitengewoon onderwijs. Sprekende beelden zien wij onder meer. dat de leerlingen door het leg gen van een numeriek patroon be kend worden gemaakt met de getal len. Zij zijn actief op het oefenbord met de splitsing van getallen, waar bij de leraar of lerares met eindeloos geduld de zaak nog eens en nog eens uitlegt. De les voor ons is. dat jongens en meisjes met leer- en opvoedingsmo gelijkheden recht hebben op deze aangepaste leermethodiek op weg naar de „mondigheid". Zoals de jon geman aan het slot van de film zegt: „Later wil Ik een radio-zaak", een overtuigende, navrante opmerking die hoop voor de toekomst geeft. De heer L. M. P. Ruijters. hoofd van de Delftse school, heeft de beelden van deskundig, sober commentaar voor zien. Een geslaagd werkstuk dat er ho pelijk toe bij zal dragen de onbe kendheid met deze vorm van onder wijs weg te nemen. I rimdividend van ƒ1,50 (6 procent) op de preferente en gewone aandelen i beschikbaar werd gesteld, bedraagt het slotdividend ƒ0,60 (2,4 procent) op de preferente aandelen en ƒ3 (12 procent) op de gewone aandelen. Van de netto-winst van ƒ355 mil joen wordt 126 miljoen of 36 pro cent (vorig jaar 125 miljoen) in het I bedrijf gehouden. Philips had vorig jaar een omzet l van 8.695 miljoen. Dat is acht pro cent meer dan de omzet van 8.069 miljoen in 1966. Het governing committee van de United States Philips Trust is niet i van plan dit jaar een uitkering aan begunstigden te doen. Vorig jaar be- I droeg deze 0,025 dollar per cumula tief preferend winstdelend aandeel van ƒ25 en 0,125 dollar per gewoon aandeel van 25. UTRECHT Staatssecretaris i Kruisinga van sociale zaken en j volksgezondheid zal proberen nog dit parlementaire jaar. dus voor de derde dinsdag van september, een ziekenhuisbouwwet in te dienen. Dr. Kruisinga denkt in de richting van een landelijke planning, een na- j tionaal ziekenhuisplan. met duide- i ljjke richtlijnen van het Rijk. Op ba- I sis van die richtlijnen kunnen dan regionale plannen worden gemaakt Idie aan de rijksoverheid ter goed keuring worden voorgelegd. Een college voor ziekenhuisbouw. waarin de betrokken instanties in- I spraak hebben, zal een advies over de plannen moeten uitbrengen waar na de regering de uiteindelijke goed keuring geeft. Nieuw-Guinea UTRECHT Drieduizend leerlin gen van zeven rooms-katholieke scholen voor voortgezet onderwijs in Hilversum zijn vanmorgen een actie begonnen om binnen vijftien dagen 15.000 bijeen te brengen voor een turfwinningsproject in de Baliemval- lei in het voormalig Neder- lands-Nieuw-Guinea. POTTER SjgggR» UNIA MI"THOliM»lf Keelpij" frappe', en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apotheken en drogisten SCHAESBERG Er is een com missie van goede diensten gevormd, die zal trachten te bemiddelen in het conflict tussen bisschop Moors van Roermond en de ontslagen pastoor Ed. Mieaema. Zaterdag zal de com missie met haar besprekingen begin nen. De commissie is ingesteld op aan drang van de vergadering van de pastorale raad van het bisdom op 2 maart. Ook de heer Miedema toonde zich toen voorstander van een derge lijke commissie. (Vervolg van pag. 1) Tot dusver hield Amerika ruim 10 miljard dollar aan goud In reserve om dfe vereiste dekking van 25 pet. voor de 41,4 miljard dollar in circu latie te verschaffen. De Amerikaanse minister van fi nanciën, Henry Fowler, waarschuw de gisteren dat de Europese storm loop op goud een bedreiging kan zijn voor het internationale mone taire stelsel. Hij gaf de stellige verzekering, dat de dollar niet wordt gedevalueerd. Volgens de minister moet het Con gres het voorstel van president John son, de inkomstenbelasting met 10 pet. te verhogen, binnen een maand aanvaarden, willen de dollar en de wereldeconomie gezond blijven. Nog beter zou het volgens Fowler zijn, als de extrabelasting 20 pet. zou be dragen. Beurzen dicht Newyorkse bankierskringen spre ken er hun teleurstelling over uit, dat de discontoverhoging niet een vol procent bedraagt. Intussen heeft Canada ook zijn bankdisconto met een half procent verhoogd. Voorts is gevraagd om tijdelijke stopzetting van de goud handel. Ook in Zürich is de goudhandel vanochtend gestaakt. De Zwitserse banken zijn open, maar weigeren nieuwe goudorders aan te nemen. De effectenbeurs van Johannes burg bleef vandaag dicht. De ban ken van Maleisië en Singapore zet ten alle transacties in buitenlandse valuta's stop. Frankrijk De Parijse goudmarkt was vandaag normaal geopend. Ook de effecten beurs en banken waren niet gesloten. Zoals men weet tracht Frankrijk al geruime tijd een ontwikkeling te bevorderen, die devaluatie van de dollar onvermijdelijk maakt. Nederland In Nederland is de handel in baar goud gebonden aan vergunning van de Nederlandse Bank. De firma Drijf hout zet de levering aan goudsmeden e.d. normaal voort. Enkele informatie- prijzen voor gouden munten: Ned. tientje ƒ4043 (vorige notering 39,50 —41,50), Amerik. dollar ƒ200—220 (189199), Belgische frank ƒ3942 (3739), Franse Napoleon 3942 (39—41). De zilverprijs is in ons land verder gestegen van 271—283,50 tot 285— 297,50 gulden per kilo. anti-Vietnam-demonstratie „zeer dui delijk het staatshoofd van de V.S. een oorlogsmisdadiger heeft ge noemd. en deze uitlating bij tal van gelegenheden, o.a. tijdens een Vara tv-uitzending van 16 februari zeer duidelijk werd herhaald" Krachtens artikel 12 van het Wet boek van Strafvordering kan alleen belanghebbende over het niet vervol gen van een strafbaar feit zijn beklag doen bij het hof. De eerste vraag die het hof zal moeten beantwoorden is derhalve of de federatie als zodanig kan worden aangemerkt. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Studentenraad acht de nieuwe normen der rijksstudietoela gen over het geheel genomen rede lijk. Maar er ?ijn ook teleurstel lende aspekten aan de nieuwe nor men. Nog steeds is er geen oplossing gevonden voor het probleem van de ..weigerachtige ouders" d.w.z. ouders die de studie van hun studerend kind wel kunnen, maar niet willen beta len. Aan degenen die op latere leef tijd hun studie aanvangen worden nog steeds hogere geschiktheidseisen gesteld, ook al is voor deze groep van studenten de psychologische test als bewijs van geschiktheid vervallen. De NSR heeft zich altijd op het standpunt gesteld, dat het onder wijssysteem dient te selecteren en niet het rijksstudietoelagensysteem. Het bestuur betreurt het. dat de schuldlimitering op 10.000 is verval len. Voor bursalen, die meer dan 6 jaar volledig op rijkskosten studeren zal dit ten gevolge hebben, dat zij na afloop van hun studie een grotere schuld dienen terug te betalen. DEN HAAG Hel moderamen van dc generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk heeft dr. Kr. Strijd met ingang van vandaag benoemd tot hoogleraar vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk aan de universiteit van Amsterdam. HU is tevens benoemd tot gewoon hoogleraar aan deze uni versiteit. De leeropdracht aan prof Strijd om vat de vakken bijbelse theologie, chris telijke ethiek, praktische theologie en kerkrecht. Hij zal prof. dr. E L. Sme- lik opvolgen. Dr. Strijd. 58 jaar oud. is verbonden aan de Hervormde Gemeente van Am sterdam als studiesecretaris van „Kerk en Vrede" Mr. Marijnen voorzitter „W ater-bewust actie gestart DEN HAAG Oud-premier mr. V. G. M. Marijnen heeft gisteren het Nationaal comité voor de campagne waterbehoud geïnstalleerd dat onder zijn leiding een actie zal voeren om het Nederlandse publiek „water-be wust" te maken en waterverontreini ging tegen te gaan. De oprichting van het comité vloeit voort uit de afkondiging van een Europees handvest voor het water, waarin in twaalf „geboden" het be lang van water voor de mens en de noodzaak voor het behoud van vol doende levend water wordt uiteenge zet. Met de onlangs door de Koniii lijke Nederlandsche Maatschappij Bevordering der Geneeskunst opg richte levensverzekeringsmaatsclui pij Olma bestaat geen samenwerkk Volgens de artsen-automobilisten n er zulke sterke verschillen tussen uitgangspunten van beide maatscha pijen, dat het ook niet waarschij lij kis, dat er op korte termijn e nauwe relatie zal worden aang knoopt. i Tulpen. Ze zijn er. Volop. Dauwvers geoogst. Tulpen staan zo fijn in huis. Pak mee. 1 bos. Of 2. Voor vazen vol gezelligheid. Herv. iwouwen va Z.-Holland naaf Vlaardingen (Van onze correspondent) VLAARDINGEN De afdeli sc Zuid-Holland van de Hervorr Vrouwengroep-CJVF houdt dinsi 26 maart een provinciale toogdag sc de Stadsgehoorzaal te Vlaarding Aanvang half tien. De openingsliturgie wordt gesj ken door de presidente van de Rotterdam-Hoogvliet, mevrouw Oprel-van der Bandt. De presid van de provinciale commissie, vrouw J. G. van der Brink-Kni spreekt het welkomstwoord. Minister drs. B. J Udink houdt toespraak over hulp aan ontwik lingslanden. In de middagvergader fc verleent de groep „Shoawien" Den Haag met Israëlische zang dans medewerking. Mevrouw C. van der Most-Gro jans, vice-presidente van de provin c< ale commissie Zuid-Holland sprejPj het slotwoord. ROTTERDAM Onder het the [t „Hoe functioneert de kerk than id: organiseert de stichting Gemeen toerusting van 18 tot 20 april hl ia vijfde Paasconferentie op Woudscl d ten. J,, De ondertitel van de conferen ir, luidt: Vragen naar de duiding van c godsnaam in de huidige samenlevi Sprekers: prof. dr. C. A. van Peursi dr. J. W. Vlijm. dr. VV. v. d. Zw: (allen te Leiden) en mr. J. Hollani te Voorschoten. Opgave bij het secretariaat, van Campenplein 18, Rotterdam I 010 - 202949). (I It! Vergadering uitgesteld ROTTERDAM Men verzoekt (tja mee te delen dat de vergadering v het Provinciaal Comité vi;e AR-Kiesverenigingen Zuid-Hollai die was bepaald op maandagavond "0 maart in gebouw Atrium. Rotterd» is uitgesteld tot een nader te bepa' j* datum in september. NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterend en Oudi, schild (Texel): mej. dr. K. Roi ni mond, kand. te Oosterend (Texel). Bedankt voor Werkendam (va fu A. de Bruijn): C. Batenburg te Vri zenveen (O.). GEREF KERKEN Bedankt voor Waddinxveen (viEh J. Snoey): C. Bruning te Nieuwla: (Dr.). GEREF. KERKEN (vrUgem.) Bedankt voor Blija (Fr.): C. Breen te Katwijk. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Veendam: kand. A. Lauwerse te Enschede. Bedanks voor Meppel: kand.- v. d. Werfhorst te Utrecht. Heer in Europa weer min temp neen Kopenhagen sneeuw gisteren -1 OJ Ai Londen zw. bew. 5 DJ Amsterdam regen Brussel regen 3 1 Luxemburg zw. bew 3 J Parys zw. bew S 1 Mee on bew 6 0 i?( frankfort geh. bew 2 Müncben zw bew 0 f Vr Zürich zw bew. 0 Genève zw bew -7 I) K Locarno on bew 0 Wenen zw. bew 2 *?e nnsbrUrk geh.bew. -3 (1 ur Rome on bew ia O Dp Madrid 3 Majorca onbew. 4 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2