Willem Schrofer weet van ophouden dagelijks 'n goede portie vlees Commentaar Afscheid van de Forsytes de glazen muur Hamp SLAGVAARDIGE KIJK OP MEDEMENS Reportages voor concours Cannes Perschef van VPRO zegt Omstreden au leur in filmporltet de dienst op VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door KatMnka lannoy I MORDEN I Met Velpon zie je er geen barst van. CElaïaliMF Velpon ART VRIJDAG 15 MAART 1968 Het strekt de NCRV tot eer dat tij van tijd tot tijd voor een be hoorlijk toneelstuk zorgt. Gister avond zal het drama van „Soldaat Hamp".. door John Wilson bewerkt naar een episode uit de roman „Re turn to the Wood" van James Lans- dale Hodson, op velen ongetwijfeld diepe indruk hebben gemaakt. En kele uren uit het leven van een sim pele ziel, die meteen het einde be ekenden van dit nederige leven, uierden in dit stuk goed getekend. Joop Admiraal was geheel en al i'n eenvoudige jongen die het leven Jeeft zonder enige bezinning of na- Ienken; impulsief de behoefte vol- jend van het moment. Zo'n oorlogs- nachinerie als het westelijke front uan de Eerste Wereldoorlog heeft duizenden van zulke levens vernie- gd. Als schapen ter slachtbank. Frans Vorstman stond voor de noeilijke taak de aalmoezenier te tpelen die de ter dood veroordeelde n zijn laatste ogenblikken moest bij- taan. Dat ging hem niet feilloos af. Jij is met zijn diplomaten uiterlijk m eenmaal het gewenste type niet. naar de rol was ook enorm moeilijk, ieheel in overeenstemming met de jerkelijke situatie, want een vioord jan bezinning spreken op een plek lion totale waanzin is nu eenmaal een onbegonnen werk. Daarom is de werking op de toe- ichouwers die er van dit stuk moet ntgaan belangrijker dan de gang van zaken in het stuk zelf; en daarin s men wèl geslaagd: mens wil be- effen wie je bent, zolang je er nog oe in staat bent en de omstandighe den het toelaten. Leef niet als een onnozel schaap. TV7ILLEM SCHROFER, onlangs zeventig jaar geworden, heeft, dank zij het initiatief van een aantal vrienden, een eretentoon- stelling gekregen in Voorschoten, waar hij sinds 1956 woont. Schrofer, een kunstenaar die altijd opviel door zijn militante tegen-de-draad-in zijn, heeft zich geworpen op bijna alle facetten die in de beeldende kunst maar denkbaar zijn. Zijn devies is dan ook: Niet over je collega's kletsen, maar zelf schilderen en nog eens schilderen. Gedurende een lange reeks van ja ren vervulde hij het leraarschap aan de Koninklijke Academie in Den Haag en vond hij ook nog tijd om de Haagse Kunstkring als voorzitter te leiden. Zijn bemoeienissen met al wat er op cultureel terrein speelt, I heeft hem ook in Voorschoten ge maakt tot een populaire persoonlijk heid. NIET OMKIJKEN Schrofer is er de man niet naar om terug te blikken. „We moeten voor uit, niet omkijken", is een andere uitspraak die wij van hem hoorden. Daarom zal de bezoeker in het sfeer volle Ambachtshuis (zeventiende eeuw) aan de Voorstraat slechts een summiere aanduiding vinden van hetgeen de kunstenaar in het verle den heeft bezig gehouden, en daaren tegen wel maar liefst een dertig por tretten die in zijn zeventigste le vensjaar zijn ontstaan. Deze portretten leggen stuk voor stuk getuigenis af van de indringende belangstelling die Schofer heeft voor zijn medemens van wie hij met felle slagvaardigheid en vooral recht door zee in smeuïge verflagen een karak- I teristiek weet te geven. Onder deze konterfeitsels, die in eerste instantie spreken van een rou tineuze samenbundeling van krach ten, opgedaan in een lang schildersle ven, treft men bijzonder gedurfde, zelfs óp het brutale af geschilderde, verrukkelijke werken aan. NAT - IN - NAT Zijn kleinkinderen zijn voor Schro fer geliefkoosde modellen, die hij be nadert met groter tederheid dan bij hem doorgaans het geval is (zie bijv. „Olga"). Werkelijk magnifiek is het portret van Jeannette tegen een li la-paars fond. Misschien is het on juist, *te spreken van „achtergrond", want Schrofer schildert zijn persona ges i n het fond, door een brede baan van zijn doeken van te voren met een sprekende kleur te vullen om •j daarin nat-in-nat. zoals de vak- j term luidt het mensbeeld te schil- deren. Soms doet hij dat voor ons gevoel wel eens te rauw en ongezou ten, maar toch steeds onze be langstelling waard. Tot de beste stukken behoort stel- lig het portret van oud-wethouder G. Schrama, hoewel „Jan-Paul" met de warm-oranje „wand" hiervoor beslist j niet onderdoet. Een spaarzaam stille- 1 ven en een enkel stadsgezicht bewij- j zen dat de kunstenaar ook in deze i genres goed uit de voeten kan. Evenals in zijn portretten, toont Schrofer hierin dat hij weet wanneer het tijd is om op te houden; wanneer gezegd is. wat hij .meende te moeten zeggen. Dit is moeilijker dan men wel denkt. Heel wat goede „opzetten" zijn bedorven door eindeloos erop door te werken, vanuit het gevoel dat er nog iets te voltooien viel. Wie niet de gelegenheid heeft de tot 20 maart in Voorschoten durende expositie te bezoeken, kan de volgen de maand terecht in het Haagse Pul- chri Studio, waarheen de tentoonstel ling in haar geheel verhuist. GIJS KORDING (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS zal drie gefilmde reportages inzenden voor het Internationale concours actuele tv-verslagen, dat tussen 16 en 19 mei in Cannes wordt gehouden. Voor de eerste maal mogen dit jaar niet alleen zgn. „levend uitgezonden", maar ook voor latere vertoning ge filmde actualiteiten worden in gestuurd. Daarom kan de NTS twee reporta ges van Brandpunt, t.w. die over Soekarno in zijn laatste presidentiële dagen en die betreffende de ontsla gen arbeiders voor de hekken van Van Heyst aanbieden, alsmede de VARA-reportage over de hon gersnood in Bihar. Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond is het dan zover: afscheid van de Forsyte Saga, van een familie die miljoenen Neder landers in het hart hebben ge sloten. Wij zullen aan het sterfbed van Soames zitten en er zal wel een traantje worden Kr ti iswoord-ptizzel zonder zwart Horizontaal: 1. plaats in Z.H. - voegwoord; 2. plaats in Z.H. - onge- fulde; 3. voorlichting - inhoudsmaat; tijding - water in N. Brab. - bar; 5. ette vloeistof - overblijfsel bij ver- iranding - buitenhaven; 6. heden - chijn of voorkomen - telwoord; 7. werpanker - muzieknoot - zijtak Do- lau; 8. beneden - water in Duitsland; wortel - glijvoertuig. Verticaal: 1. plaats in Z.H. - voor- setsel; 2! mondeling - lijkvaas; 3. naanstand - zangwijs - plaats in Gelderl.; 4. verstand - vertrouwelijk; inhoudsmaat (afk.) - schoeisel - rijschool (afk.); 6. profeet - gem. in Gelderl.; 7. keurig - meer op de grens 'an de Ver. Staten en Canada - wa in Friesland; 8. rivier in Duitsland - telwoord - deel van het jaar (afk.); 9. op geen plaats - scheik. element (afk.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. som. 2. trant. 3. rog. 4. ijdele. 5. kraam. 6. engel. 7. notie, 8. zon, 9. imail. 10. tot. De zegswijze luidt: „strijk en zet". weggepinkt als hij teder af scheid neemt van Fleur. Hij en zij zijn tenslotte de hoofdper sonen gebleven in de tweede serie. Fleur nam daarbij de plaats in van de mooie Irene uit de eerste trilogie. Mag het verhaal in de tweede reeks niet zo geweldig aangrijpend meer zijn geweest, Soames bleef toch de man, die met zijn rechtlijnigheid het meest intrigeerde. Een geweldige prestatie van de acteur Eric Porter, deze steeds ouder wordende en toch zichzelf blijvende figuur, wiens aan wezigheid het hele dramatische stuk droeg. Na zijn dood is het afgelopen met alle Forsytes en we zullen niet weten hoe de emotionele, rusteloze Fleur het verder klaarspeelt in haar leven, dat zij voortdurend verknoeit. Hoge ogen De Forsyte Saga heeft hoge ogen gegooid in de vaderlandse televisie. Mevrouw Haya van Someren vroeg in haar „twistgesprek" met Mies Bouwman in de Haagse Post sma lend: „Kijk jij naar dat pluche met balletjes?", en Mies antwoordde: „Ik ben er dol op". Dat zijn wel zowat de twee stand punten die kijkend Nederland heeft ingenomen, met dien verstande, dat de weegschaal heel diep overhelde naar de kant van Mies Bouwman, want voor Soames en de zijnen zijn zelfs verjaarsfeesten verzet, verga deringen verzuimd en recepties in de steek gelaten. Tijdens de vertoningen ging nergens de telefoon en had overal het waterleidingsbedrijf rust. Maar na vanavond is het „Adieu, Forsytes!" Ir. Engeland heeft het kijkpubliek bij de BBC aangedrongen op een splinternieuw vervolg op de serie, gewijd aan de Forsytes na de tweede wereldoorlog. Er is aan gedokterd, maar of het er ooit zal komen? De charme van het verleden, zo bijzonder fraai en over tuigend getroffen in kleding, inte rieurs en sfeer, maakte toch wel een heel belangrijk deel uit van de beko ring van dit frappant-Britse verhaal. Boekenweek in de ether 9.45 uur 10.45 uur Nederland 1/VARA Fenklup met o.a. Sam Baker en The Out siders. Zwanezang, laatste deel van de For syte sage. Jon's portret is klaar en Fleur poseert voor dezelfde schilder. Soames bezoekt Dorset, waar zijn voorvaderen woonden. Mies en scène door Mies Bouwman. Goedkoper kopen in Uitgerekend. (Van radio- en tv-redactie) (Van o radio- en tv-redactie) HILVERSUM Als de Boeken week nadert, plegen radio en tele visie aandacht te besteden aan di verse aspecten van het literaire le ven. Ook nu staan allerlei program ma's op stapel. Zo zullen CVK en IKOR „aan de vooravond van de Boekenweek", op donderdag 28 maart a.s., via Ned. 2 een gefilmd portret van de Friese schrijver Trinus Riemersma verto nen. U zult zich ongetwijfeld herinne ren, hoe de benadering van met ta boes omgeven thema's zoals geloof, sexualiteit en dood deze Friese on derwijzer na de verschijning van zijn boeken zijn positie aan de school kostte. Zijn omtreden werk werd in zet van allerlei polemieken. Voor de televisie wordt hij geinterviewd door Germaine Groenier. Alle omroepen zowel als de NRU zullen tijdens de Boekenweek elk een aspect van literair werk in radiopro gramma's behandelen. De serie is ge noemd „Literatuurlijk" en verschijnt in de diverse literaire- of kunstru brieken. Zo behandelt de VARA het moder ne Nederlandse essay, het IKOR (in Het geladen Schip) ontwikkelingen in het geestelijke lied. de NCRV (in Li- terama) modern toneel, de KRO het huidige korte verhaal, de AVRO de roman na 1960. de VPRO moderne poëzie en de TROS het chanson van nu. De NRU wijdt een uitzending aan de kunst van het vertalen. De 35-jarige in Zuid-Afrika gebo ren zangeres Miriam Makeba zal in het huwelijk treden met de 27-jarige „zwarte macht", leider Stokeley Car- michael. Het is haar tweede huwelijk. HILVERSUM Bü de VPRO komt er geen einde aan de perikelen. Juist nu het bestuur een nieuwe „commis sie van 30 personen" heeft aangesteld om de structuur van deze omroep alweer nader te bestuderen, heeft mejuffrouw Ank de Visser perschef van de VPRO en hoofdredactrice van Vrije Geluiden per 1 juli haar ont slag ingediend. Zij verwijt directie en bestuur ge brek aan beleid in het afgelopen jaar en ondeskundigheid in voorlichting van de pers in de meest kritieke si tuaties. Dat de directie zelf heeft gemeend dergelijke zaken te moeten behartigen buiten de eigen persdienst om, acht zij onverdraaglijk. In haar ontslagbrief heeft zij, naar zij ons vertelt, nog meer punten aan geroerd. De economische directeur Mulder heeft gezegd, dat men het niet zo nauw moet nemen met voorlich ting aan de pers. Journalistiek vindt 'hij alleen maar „een handigheidje." Ook de exploitatie van Vrije Ge luiden wordt op onvoldoende wijze behartigd. Sinds de kwestie-Kleywegt kan men elkaar binnen de VPRO niet meer vinden. „Wanneer wordt beweerd", aldus mejuffrouw De Visser, „dat een aan tal oudere functionarissen niet is op gewassen tegen extremiteiten van een groep radicalen onder de medewer- wers, dan moet men bedenken, dat men die radicalen zelf heeft aange steld en de vrije hand gegeven." Mejuffrouw De Visser geeft er de brui aan. Zij gaat tandheelkunde stu deren, zij wil niets meer weten van omroepellende: „Ik weet, dat ik een goede baan met pensioen opgeef. Maar dat heb ik er voor over." Zij heeft haar ontslag ingediend tegen 1 juli 8.20 uur 8.55 uur Nederland 2/TROS Tips en reportages over museum, theater, film, natuur en hobby. Filmpje over de Nederlandse binnenvaart. „A nice little till to tap" (film). Honey West gaat bij de enige nog niet overvallen bank werken. De onderwereld ontdekt echter haar identiteit en zij wordt ont voerd, maar dan is Sam er nog, haar as sistent Uur U. In deze eerste uitzending: mime- spelers uit Frankrijk, lekenfilmer Dick Visser en de filmer Godard. Hilversum 1/NCRV/TROS 7.00 uur T(w)ienerama voor de jeugd. 7.50 uur Binnen- en buitenlandse sterren uit de lichte muziek. 9.00 uur De insluiper, een hoorspel van Gerrit Plei ter. 10.00 uur Met de Franse slag (gr.) Hilversum 2/VPRO/VARA 7.00 uur Drummer Harry Piller in Jazz-rondo. 7.35 uur Kunst nader beschouwd in Criterium 8.00 uur Abel, waar is je breeder, een hoorspel van J. Edliss in de vertaling van Paul Deen. 9.00 uur Tri di Bolzano spelen Haydn, Schumann en Brahms. 10.55 uur Prettig weekend. 42 Toch miste Eleonoor de diepte en warmte van haar eerste huwelijk, al liet zij dit nooit klaar stijgen tot de bo- venstroom van haar bewuste denken. Haar houden van Meine was anders dan haar liefde voor Arnold was geweest. Nu was er een vlam, die zij voortdurend moest aanwakkeren en brandende houden, hier moest zij passen op haar schoonheid en jeugd, op al het uiterlijke, waarom Arnold weinig of niet gegeven had. Bij hem was rust geweest en een stilte, die haar misschien weieens verveeld had in die dagen, maar waar zij nu toch onbewust weieens naar terug verlangen kon. Er was iets leegs in haar leven, dat zij niet te vullen vermocht. En Meine was dan een heer zoals Arnold niet geweest was, toch kon hij haar dikwijls treffen met een grofheid, die in Arnold nooit opgekomen zou zijn. Zij merkte aldra dat ook deze man niet zo'n heer was als zij van iemand van zijn standing had mogen verwachten, maar zij legde het gemakkelijk naast zich neer. te druk bezet ook om het leven tragisch op te nemen. Het was nu eenmaal in een huwelijk niet volmaakt. Maar naar Freek kon zij soms kijken met haar grote smachtende ogen alsof hij een baken was, waaraan zij zich kon vastklampen. Wat zij in haar nieuwe leven miste aan waarlijke liefde en aanhankelijkheid zocht zij in haar zoon, in Arnolds kind, en omringde hem met een liefde, die meer zelfzuchtig en knel lend was voor de opgroeiende jongen, dan een liefderijke steun. Moeilijk en wantrouwend leefde Freek deze eerste maan den van zijn moeders tweede huwelijk. Er sloot zich iets over de openheid van zijn karakter, er kwam een bolster om hem, waarin hij zich hoe langer hoe meer verschool. Hij leerde op zijn hoede zijn om de spot te ontwijken, die, hoe dikwijls niet geuit, voortdurend van zijn stiefvader naar hem toestroomde als een gestadige minachting. Over al wat ln hem leefde zweeg hij strak, voortdurend oppassend zich niet te bezeren, niet te laten raken aan de wereld in hem, die nog het enige was dat hij van vroeger behouden had. Soms, als moeder hem aankeek met haar grote mooie ogen, kon hij hunkerend naar liefde haar vurig omhelzen, een andere keer, denkend aan wat hij verloren had, voelend de onvoldaanheid na moeders kussen, was hij zo koel en onge naakbaar, dat Eleonoor zich bezeerd terugtrok en zich op nieuw verwonderde over de wispelturigheid van Freeks ka rakter, daar noch zij, noch zijn vader bepaald nukkig waren geweest. Eén ding verwonderde en verheugde Freek: Wegen liet hem voorlopig met rust. Behalve dat hij hem zijn spot en minachting liet voelen met een enkel woord, een lachje of een blik. bemoeide hij zich niet met de opvoeding van de jongen. Veeleer deed hij alsof zijn stiefzoon niet bestond, maar Freek voelde heel goed. dat hij toch scherp op hem lette en dat deze toestand eenmaal veranderen zou. Freek vermeed hardnekkig hem vader te noemen, hoewel zijn moeder hem er nagenoeg om had gesmeekt. Hij bleef „u" zeggen en „dokter", strikt beleefd, en richtte alle vragen over school, lesgeld, uitgangetjes tot zijn moeder, haar man behandelend als een bezoeker, niet we zenlijk behorend tot het gezin. Eleonoor verbaasde zich erover dat Meine deze houding van haar zoon verdroeg, maar toen zij hem eenmaal eens polste ten opzichte van Freek, en zijn mening vroeg over iets dat de jongen gezegd en gedaan had. glimlachte de arts geheimzinnig. Noortje, ik wacht de gelegenheid af om de teugels voorgoed in handen te nemen en te houden. Ik wens geen heen en weer gedam en geen gekissebis. In zijn paasrapport had Freek voof het eerst van zijn leven een paar onvoldoenden: voor rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis. Dit was ten dele te wijten aan de dorpsschool, die nogal een hiaat met de stadsschool vertoond had, maar verder lag ook de .schuld bij Freek zelf, die met tekenen en pianospelen zijn lessen weieens minder goed leerde of geheel vergat. Dit ging echter niet opzettelijk, daarvoor was hij te plichtsge trouw en te zeer gedachtig aan de woorden van zijn vader, maar wanneer hij tekende of speelde vergat hij dat de wereld was veranderd, bijna gelukkig voelde hij zich dan. Bij zijn experimenten met Oostindische inkt, die hij in verschillende verdunningen gebruikte, vergat hij zijn som men. En over zijn huiswerk kon hij soms plotseling wegdro men en zich terugvinden ergens in het verleden, in vader» huis. Wanneer zijn moeder thuis was en hij bij haar in de huiskamer moest zitten/kwam een dergelijke afdwaling niet zo licht voor, maar moeder was veel weg 's avonds en dan zat Freek met zijn werk in zijn eigen kamer, waar niemand hem stoorde of zijn gedachten voor wegdwalen behoeden kon. Toch had het rapport met de drie rode cijfers hem wel doen schrikken en bij het vermaan van de onderwijzer had hij met een hoogrode kleur het hoofd gebogen. Hij nam zich in stilte voor beter zijn best te zullen doen'. (Wordt vervolgd) 20KJt>ee -TWAFEI-OAM dezelfde eeceN AL6 OA... AAUÖPPLP I TE6CTJ De -STAAT* Gisteren is een Israëlische landbou wer in de Beisan vallei in Noord-Is- raël om het leven gekomen, toen hij met zijn trekker op een mijn reed. De sporen van degenen die de mijn had den gelegd zouden naar Jordanië lo pen. Hilversum I 402 m NCRV: 18.30 Nieuws, en weerpraatie. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Lichte Jrammofoonmuzlek voor de eugd. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Licht gevarieerd muziek- Srogramma. 21.00 De Insluiper.] oorspel. 21.30 Stereo: Lichte j grammofoonmuziek. TROS:] 22.00 Platenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 All In: gevarl-1 eerd programma. 23.55-24.00] Nieuws. Hilversum II 298 m VPRO:! 18.00 Nieuws. 18.16 Berichten. 18.20 De Vrije Gedachte: Mo-1 raai en Godsdienst, lezing, VPRO: 18.30 Voor onvolwasse-' nen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 In donesië: reisbeschrijving. 19.30 Nieuws. 19.35 Kunst nader; beschouwd.) 20.00 Abel. waar is| Je broeder, hoorspel. VARA: 21.00 Klassieke kamermuziek (opn). 22 20 Hobo en orgel.] 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22-55 Licht platenprogram ma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: NTS; 18 50 Plpo (Se clown STER: >8.56 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. VARA 19.06 Fenklup. STER: 19.56 Re clame NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 In kleur: Achter het nieuws. 20.50 De Forsyte Sa ga. TV-feullleton (slot). 21.45 Mies en scène. 22.45 Uitgere kend: consumentenrubriek. NTS: 22.50-22.55 Journaal Nederland II: NTS- 18.50 Pi- po de clown. STER 18.56 Re clame. NTS: 19 00 Journaal. 19.03 Weckjournaal (met titels voor gehoorgestoorden). 19.25 Tips voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Journaal en weerover- zicht. STER: 20.16 Reclame, TROS: 20.20 In kleur: Film over de Nederlandse binnen vaart. 20 55 Honey West: A ni ce little till to tap TV-film 21.20 Uur U: mime, tekenfilm en TV-filmfraementen. NTS: 22.20-22.25 Journaal. BELGIE Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Film-| museum van de schaterlach, i 19.20 Overz. v. d. tv-progr. tot 22 niaart c.k. 19.35 Zoeklicht. 19.52 Meded. en de weerman. I 20.00 Nws. 20.25 Rovers voor de: hemel, muzik. komedie. 21.50 Nws. 22.00-23.10 Ongewijde aar de. Tragi-komedle. Van 18-20 uur. I. Jacques Of-' fenbach Uit ..Hoffmann's! Erzöhlungcn" II. Adolphe' Adam ..Giselle", ballet le deel| III. Albert Lortzlng „Zar und Zimmermann" Komlsjhe ope-; RADIO Hllver-utö I. 402 m.: NCRV 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7 15 Mocierne giammo- foonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Bariton eri i piano (gr.). 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: gewijde muziek (gr». 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de' vrouw. 9.15 Muziek en kunst-; nieuws. 10.55 Leven en kerken' in Indonesië. 11.00 Nieuws. 11.02 Leren leven met de oe- kumene. lezing. 11.17 Solisten- kamer: gesprek met muzikale illustraties. KRO: 12.00 Stereo: Country and West«rn Express (gn. 12.14 Marktber'chten. 12.1e Voor de landbouw. 12.26 Mede delingen t.b.v land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actu aliteiten. 12.50 Over missie en zending CHRISTIAN SCIEN CE: 13.00 De betekenis van de doop, een vraaggesprek. NRU 13.15 Verzoekplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00 Nieuws.) NRU 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Vragen aan Krishnamoerti. KRO: 17.30 Voor de tieners. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag VARA: 8.00 Nieuws. 8 11 Van de voorpagina, persover zicht. 8.15 Z.O 135. Gevarieerd programma. 10.30 Werkgevcn en nemen, discussie. 10.50 Tips voor trips en v kantles. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Ste reo: Salonorkest met zangso list. 12.10 Betalen wij te veel belasting?, lezing. 12.20 Lichte grammofoonmuziek. 12.27 Me dedelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VA- RA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Gesprekken en muziek. NRU: 15.00 Wat biedt de Mammoetwet mv kind. le zing. 15.10 De tijd waarin wij leven, gesprek. 15.R0 Volksmu ziek uit Spanje. 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig Ir ar jazz VARA: 16.30 Operamuziek (opn). 17.10 Elektronisch orgelspel. 17.30 Radioweekloumaal. Hilversum III. 210 in en Fm-kanalen. KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Dj'nn: gevarleer- programma. (*3.00 en 11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Klein chanson. NCHV: 13.00 Nieuws. 13.03 Millers Mix ture. 13.30 Zuidzee-Screnade. 14 00 Nieuws. 14 03 T(w)ienera- ma: voor tieners en twens. 15.00 Nieuws. 15.03 Halle: voor twintigers. 15.30 Country and western muziek. 16.00 Nieuws 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht platenprogramma 1700 Nieuws 17 02-18 00 Wekelijkse sportshow met lichte grammo foonmuziek. TELEVISIE MORGÉN Nederland I: NTS: 13.30-15.00 Teleac (herhaling van 10 maart jl). 16 00 Nieuws in het kort. VRPO: 16.01 Beest Ie kiiken TV-film over dieren IR 25 Pe pijn op wieletjes: kinderfilm. 16.45 Voetbal voor de Jeugd. 17.20-17.30 Kabouter Kandelaar. België: Nederlands nrogr. kan. 2 cn 10: 16.00-17.00 Volksuniv -siteit Want vlees is rijk aan waardevolle eiwitten. Bovendien, vlees is goed voor de lijn.Vandéérvlees uw hoofdschotel, elke dag!

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17