c VLEET s VAN HETDRAAIBO Orson Welles overtuigend in eigen „Citizen Kane" Als het buiten koud is... Als het *f(D-E)J Hervormde en gereformeerde scholen gaan samenwerken Drie inbraken in Katwijk aan Zee Weer nieuw plan o]) stapel bij zeehospitium Creatieve werkgroep Lisse exposeert in Hoofddorp 4^-1 Wpfj In deze tijd van het jaar is het goed om binnen te genieten van de behaaglijke warmte, de gezelligheid en... van lekkere, vers gezette koffie! Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. FIJNE DESSERT250g 2.08 ROODMERK 250g 1.90 r ^NIEUwV ZILVERMERK Gemalen koffie. m Vacuum verpakt. Handig voor week ends. Gemakkelijk als reserve voor on verwachte situaties. tftsnaia» lekkere kottie... VRIJDAG 15 MAART 196f NIEUWE LEIDSE COURANT IJMUIDEN De tongvisserlj bij de ST-boeien liet veel te wensen ovc. Verscheidene treilers zetten een jtreep achter deze activiteit. Hun vol gende reis zal naar de Noord gaan. Voor de eerste loggers en kotters zal dit gebied het operatieterrein blijven. In het gunstigste geval kreeg men uit een trek veertig kilo tong en een mand of zes schol en wijting aan dek, maar meestal moest men met de helft - tevreden zijn. In de Noord was evenmin veel te la verdienen. In de omgeving van 60 NB liet de koolvis zich slechts in zeer 320 Se"n8e hoeveelheden verschalken. Daar ook de andere vissoorten niet ibereid waren in groten getale in de treilnetten te zwemmen, waren de to- I talen die men in de ruimen kon ber gen zeer schraal. Ook voor de vaartuigen in de buurt van 58 NB was weinig succes wegge legd. Sommige schepen wisten een beetje makreel scheep te hlaen. maar het hield bepaald niet over. Onder de kust ging het beter. Daar verschalkte men lekkere beetjes gul en soms wij ting. Ook kon men wat kleine schol machtig worden. Wat er was 1 Aan de ÏJmuider markt losten jvaartuigen 1860 kisten vis, waarvan 20 [kisten schelvis, 230 kisten wijting, 100 isten gul en kabeljauw, 680 kisten leine gul, 110 kisten koolvis, 200 sten makreel, 190 kisten paapjes, 230 iten schol, 15 kisten tarbot, 105 listen diversen, 1520 stuks stijve ka- sljauw en 4500 kilo tong. Verder wa in er 29 kleine kisten haring en 370 leine kisten makreel. Noteringen De noteringen vertoonden over het me(ilgemeen een stijgende lijn. JDe tong 1 pijkerjtoe'" -ikte een top van f 7,35 en was tikseionder de '6.74 niet te koop. De slips izaaiifongen op de eerste afslag voor een piooie koers van f 6,68 van de hand en iet zich met een slotnotering van '5.81 niet in de hoek dringen. De grootmiddel bleef met een note- ing van f 4.44 tot f 4,08 voortdurend boven de vier gulden. De kleinmiddel Vocht er met een hoogste bod van f6,17 ook best zijn. Voor de schol 2 betaalde men een in deze week nog niet gekend bod van f44. De grote en de grootmiddel zaten op de eerste af lag heel dicht bij de veertig gulden. Haring De haring stak op de eerste ronde met een top van f58 best van wal. Onder de vijftig gulden was deze vis soort later niet te koop. De goede soort makreel bereikte een top van £48. Schelvis De schelvis was buitengewoon schaars en dientengevolge best aan de prijs. De pennen lieten de andere soorten met een constante notering van zeventig gulden achter zich. De braadschelvis en de kleinmiddel eisten een voortdurende koers van f65 voor zich op. De vraag naar wijting was aanzien lijk geringer. De gestripte soort ver dween in flinke partijen naar de kat- tencentrale. De kleine gul bleef nu eens een paar gulden boven het mini mum en hield hiermee de kattencen- trale uit de buurt. De grootste soort handhaafde zich met een top v veertig gulden op redelijke wijze Kabeljauw De grote zwarte koolvis was met een notering van f 40 tot f 38 weer goedkoop. Ook de witte soortgenoot speelde met een koers van negentig gulden niet veel klaar. De kabeljauw vertoefde op de eerste afslag boven de honderd gulden doch moest later door elkaar genomen een tientje prijsge ven. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de ÏJ muider markt onder meer de SCH 135 Cornelia Maria met 920 kisten, de KW 8 Deining met 87 kisten, waarvan 1300 kilo tong en 375 stuks stijve kabel jauw, de SCH 27 Onderneming 2 met 70 kisten diversen. 2000 kilo tong en 90 stuks stijvè kabeljauw en de IJM 45 De Hoop 1 met 195 kisten diversen en 800 kilo tong. In Schevenlngen In Scheveningen werden aange voerd 80 kisten schelvis, 250 kisten wijting, 500 kleine kisten wijting, 650 kisten kleine gul. 900 kisten koolvis, 800 kisten schol. 300 stuks stijve ka beljauw en 5000 kilo tong. HILLEGOM Woensdag 20 maart is er gelegenheid grof huis vuil dus geen bedrijfsvuil aan de gemeentelijke vuilnisophaaldienst mee te geven. Het grof huisvuil dient te worden gevormd tot bun dels van 40 x 40 x 100 cm. KATWIJK AAN ZEE In de Hoornespolder zijn in de' nacht van woensdag op donderdag drie inbra ken gepleegd, twee in bouwketen en een in de cabine van een hijskraan. Van de daders ontbreekt elk spoor. Uit een bouwkeet aan de Hoornes- laan werd voor f 1900 aan loodgie tersmateriaal en gereedschap mee genomen. Uit een bouwkeet aan de Treubstraat stal men 15 kg suiker en 9 kg koffie en uit de kabine van een hijskraan aan de' Colijnstraat een walkie-talkie, twee elektrische ka chels en twee iransistorradio's met e engezamenljjke waarde van f 750. Fijne iouderavond Mirjam en Martha KaAviJK AAN ZEE De her- vorpÉle meisjesverenigingen Mirjam en Martha hebben in de Oranjezaal eeij fijne ouderavond gehouden. Ds. W. Chr. Hovius hield een korte ver telling over de twee bouwers, uit Mattheüs 7. Verder werd de avond gevuld met bijdragen van de meisjes zelf, die de aanwezigen, verrasten met twee mooie inleidingen over de beide namen Martha en Mirjam, stijlvolle gedichten en zang. Na de pauze kwamen de notulen, uitgebracht op het alphabeth, twee humoristische gedichtjes, een zeer spannende hersengymnastiekwed- strijd, een vertelwedstrijd en een prachtige bijdrage over het Katwijk van vroeger, besloten met de ont roerend mooie zang van Psalm 4. Mej. A. Kuyt kon aan het eind de meisjes hartelijk danken voor mooie bijdragen. Na nog een Psalm te heb ben gezongen de heer A. Klok heeft heel de avond steeds het zin gen begeleid sloot ds. Hovius te gen kwart voor elf de op hoog peil staande avond. HILLEGOM Wethouder W. F. van Dam is verhinderd zaterdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. al lang een schoolvereniging met ge reformeerden en hervormden. Te Noordwijk aan Zee werken her vormden en gereformeerden ook samen in de vereniging die de chris telijke muloschool beheert. KATWIJK AAN ZEE In de duinen bij het zeehospotium zijn weer twee internaten voor spastici gereedgekomen en in gebruik geno men. In mei volgt de officiële ope ning. Bouw- en inrichtingskosten hebben ongeveer f700.000. gevergd. In de nieuwe internaten wonen 25 spastici in gezinsverbandvorm. Eer der waren al twee internaten geo pend, waarin in totaal 21 patiënten wonen, onder wie negen kinderen. Er zijn nu plannen in voorberei ding voor de bouw van nog twee internaten en een kleine sociale werkplaats. Na de verwezenlijking hiervan zal alle bouwgrond van het zeehospitium zijn benut. Foto Kruyt Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 14 maart Londen 8.60's8.603s, New York 3.59H— 3.5912. Montreal 3.30A—3.31,',, Parijs 72.84',272.89*2, Brussel 7.24Ti—7.25%, Frankfort 90.5390.58, Stockholm 69.5869.63'i, Ziirich 82.93—82.98, Milaan 57 81V257.86^, Kopenhagen 48,30—48.35, Oslo 50.39'.2—50.44!'2, We nen 13.90^13.91 tè, Lissabon 12.58V4 12.59a«. f AM ERA Orson Welles heeft niet alleen de regie van de ilm Citizen Kane" op zich ge- tomen, maar speelt er ook als de irote krantenmagnaat Charles 'oster Kane de hoofdrol in. De ilm eindigt met dezelfde beelden Is waarmee hij begint: de dood In Kane. Het kernwoord, waar- het draait, is het woord lozeknopje". Met deze naam op lippen blaast hij de laatste \em uit. Als na zijn dood een e film over de hoogtepunten zijn leven wordt gemaakt, •igeert deze naam de makers in de film. Producer Thompson irdt erop uitgestuurd om er :hter te komen, wat dat Roze- lopje" kan betekenen. Hij zoekt verschillende mensen die Kane, een man, die met niets !gon en met niets eindigde, goed tbben gekend. Naar aanleiding van ;ze gesprekken wordt het leven Kane, de meest beminde en gehate krantenmagnaat, in „'ld gebracht. Hij komt er in naar voren als land, die alles denkt te kunnen m en anderen van hem te laten luden, maar die zelf niet in staat liefde te geven. Aan het einde van zijn speurtocht eft Thompson, wat Charles Fos- ■71*Kane voor man is geweest, maar y^ij weet niet, dat „Rozeknopje" de £Aaam was van het sletje, waarmee J jonge Kane Thatcher, een finan- ier van WaU Street wilde slaan. Deze Thatcher haalde hem bij zijn iders weg om een groot man van em te maken. Dat moment vormde hel et keerpunt in het leven van Kane. Orson WeUes heeft Kane op een idrukwekkende manier gestalte egeven. De manier, waarop hij dit nderwerp ingetogen en zonder val- pathos in beeld heeft gebracht, raagt daar trouwens veel toe bij. ij hem vallen de andere spelers in et niet. Het is een knap uitgewerkte film, er iJ'e op enkele zwakke momenten na, an het begin tot het einde boeit. (Knap filmwerk.) ,en getrouwde vrouw CAMERA (alleen woensdag) Een getrouwde vrouw" behoort tot bekendste films van Jean-Luc «odard. Hij gaat over een jonge frouw, moeder van een kind, die pjfl en diepgaande verhouding heeft "Wiet een toneelspeler. Met de filmische uitbeelding van bze door de vrouw ook als zodanig evoelde conflictsituatie heeft Go- ard tegelijk een indringende studie van de vrouw, de erotiek i de liefde. Symptomatisch voor de film is venwel, dat Godard slechts het •bleem stelt Het vinden van een oplossing, het bedenken van een antwoord of een moraal Iaat hij aan de toeschouwer over. (Bovenste-plankwerk) Leef nu, betaal later CAMERA (vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur) „Leef nu, betaal later" is een geestig portret van een Don Juan der commercie. De kwa lijke kanten van het afbetalingssys teem worden door regisseur Jay Le wis verrukkelijk in het zonnetje ge zet. Verkoper Argyle dankt zijn ver koopsucces aan zijn onweerstaanba re omgang met de overwegend vrouwelijke clientele. Hij rolt van het ene verkoopavontuur in het an dere. Toch heeft deze puur Engelse filmkomedie meer inhoud dan haar pretentieloze aanpak schijnt te bie den. (Goed amusement) The way west LIDO Voor wie van pioniers films houdt, kan aan de The Way West zyn hart ophalen. De film verhaalt over een groep emigranten, die in 1843 van de staat Missouri naar Oregon trekt. Dat zo'n tocht niet voor de poes is, wordt op z'n Amerikaans uiteen gezet. Dat de karavaan uiteindelijk na- veel wee Oregon bereikt, is vooral te danken aan leider William J. Tadlock (Kirk Douglas) en de gids Dick Summers (Robert Mitchum). (Amerikaans gepionier.) Bonnie en Clyde LUXOR De Bonnie-en-Clyde- film is in onze kracht van 21 febru ari jl. al breedvoerig besproken. In Orson Welles als Kane kijkt naar zijn krantengebouw. zijn onbenulligheid en stupiditeit onderscheidt hij zich in vrijwel niets van de gebruikelijke gangster films waarmee de bioscopen worden overspoeld. Het enige nieuwe is, dat niet zoals gewoonlijk een lijk een lijk wordt gelaten, maar dat men laat zien. hoe het bloed uit de wonden vloeit en de kleren roodverft. De geweldige reclamecampagne zal het geld moeten opbrengen. De film zelf is daartoe beslist niet in staat. (Domme gangsterfilm). Onze man in Bagdad REX „Onze man in Bagdad" vertelt een spionageverhaal, waarin jacht wordt gemaakt op geheime documenten over een olietransactie. De held weet zich in te dringen in het spionagenet van de tegenstan der, waarin hij geruime tijd de schijn weet op te houden. Pogingen hem te ontmaskeren, laat hij op slu we en soms wrede wijze stranden. Wanneer hij ten slotte toch door de mand valt, is er een mooi meisje, dat hem redt. (Spionageverhaal volgens het al gemene recept). Prolongaties STUDIO „Dagvlinder" van ta boe-omverwerper Bunuel is een boeiende film over een bizar gege ven. Hoofdfiguur is een vrouw met masochistische dromen en een dub belleven, waarbij droom en werke lijkheid niet uit elkaar zijn te hou den. Tweede week. TRIANON (2 en 8 uur) „De twaalf veroordeelden". Afschuwe lijk goed gemaakte oorlogsfilm van Robert Aldrich. Tweede week. Fusie te Noordwijk aan Zee NOORDWIJK AAN ZEE De herv. en geref. scholen worden on dergebracht in één schoolvereniging. Daartoe is op een gisteravond ge houden ledenvergadering van de herv. schoolvereniging en de ver eniging voor chr. onderwijs beslo ten. Er wordt een nieuwe vereniging opgericht waaronder zullen ressor teren de school met de bijbel aan de Nieuwe Zeeweg, de dr. De Visser- school en de Pr. Marijkeschool. De herv. schoolvereniging nam het besluit met nagenoeg algemene stemmen, de vereniging voor chr. onderwijs met algemene stemmen. Om aan allerlei juridische romp slomp te ontkomen, zullen de be staande verenigingen niet officieel worden opgeheven. Zij blijven juri disch bestaan .maar gaan in diepe rust. De nieuwe vereniging zal alle scholen beheren. Tot de fusie is besloten omdat het toch eigenlijk te gek is. dat her vormden en gereformeerden op scho. lengebied gescheiden optrekken en ook om de efficiency te vergroten. Tot de combinatie behoren twee min of meer noodlijdende scholen: de dr. De Visserschool die vier en de school met de Bijbel die vijf leer krachten telt. Door het samengaan kan hierin verbetering worden ge bracht. Wat de kleuterscholen betreft, ligt de zaak wat moeilijker, omdat de geref. kleuterschool onder de vereniging voor chr. onderwijs res sorteert, maar de beide hervormde kleuterscholen niet onder de herv. schoolvereniging. De herv. kleuterscholen worden beheerd door een aparte vereni ging. Deze vereniging vergadert dinsdagavond a.s. om half acht in de school aan de Hoofdstraat om over de fusie te spreken. De gescheidenheid op scholenge- bied van hervormden en gerefor meerden te Noordwijk aan Zee da teert uit de tijd, dat besloten werd in Noordwijk aan Zee een christe lijke school te stichten, waarin her vormden en gereformeerden zouden samenwerken. De hervormden wilden met de start van de school toen even nog wachten tot het hoofd van de open bare school, een meelevend lid van de herv. gemeente, met pensioen zou zijn gegaan. De gereformeerden wilden meteen van start en richt ten de. vereniging voor christelijk onderwijs op. die formeel niet spe cifiek gereformeerd was, maar dat in feite wel werd toen de hervorm den na de pensionering van het be doelde schoolhoofd een eigen ver eniging, de hervormde schoolvere niging, oprichtten. In Noordwijk-Binnen heeft deze kwestie niet gespeeld en bestaat dus HOOFDDORP De Creatieve Werkgroep Lisse houdt een exposi tie in de openb. leeszaal en biblio theek in Hoofddorp. Deze groep be staat uit circa vijftien jongens en meisjes uit Lisse en omstreken, die iedere vrijdag onder leiding van kunstschilder Piet Fransen met groot enthousisme werken. De expositie geeft een duidelijk beeld van deze serieuze arbeid waar bij het opmerkelijk is, dat ieder lid van de groep reeds een eigen stijl heeft en een bepaald thema als-uitgangspunt koos. Er zijn verrassende stukken bij die de moeite van het bezichtigen meer dan waard zijn. De tentoonstelling duurt tot en met de volgende week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11