P I Voor het eerst havo- en mavo - 4 - eindexamens 't zit in SAN0VITE VROUWEN MAKEN WERKLOOSHEID ROOSKLEURIGER Leao-school een ideale basis voor kantoor Een woord voor vandaag IN CONDITIE! Uw probleem is het onze.... Eeuwfeest van De Wachter Protest rectores tegen ontslag in Griekenland HERVORMDEN 3 MAANDEN ROOMS Paus benoemt een administrateur in Pools bisdom Voorlicbting aan scholieren over studie theologie Kamervraag over studentenblad VU Voor ons is sparen opeens een stuk aantrekkelijker... dank zij het Premie Spaarpian! PREMIE SPAARPLAN V in Band met broedervolk versterken Ds. Zijderveld schreef over Zuid-Afrika Predikant klaagt VPRO aan Bi DINSDAG 12 MAART 1968 „De Here heeft de rechtvaardigen lief." Het is in de 146ste Psalm zo maar een o-pmerking, als het ware een antwoord op hot waaromdat zou kunnen rijzen op alle weldaden, die God de mens bewijst. Hij is de helper van de weduwen en de wezen, van de verdrukten en de vertrapten, de gevangenen en de blinden. Waarom? Dit is het antwoord: God heeft de rechtvaardigen lief. En verder zegt David: Maar de weg der goddelozen maakt Hij krom. Rechtvaardigen en goddelozen. Hulp, weldaden, zegen het is niet voor de laatsten. Het is nadrukkelijk voor de rechtvaardigen. Voor hen, die in hun leven Gods weg met Hem willen bewandelen, die Hem zoeken, het Hem laten zeggen in hun leven. ,fZoek eerst zijn Koninkrijk en al het overige zal u toege worpen worden." Daarom, wie zich aan God overgeeft, kan zich permitteren niet te vertrouwen op edelen, of op mensen bij wie geen heil is. We lezen vandaag: Lucas 11 24-36. (Van onze onderwij sredactie) DEN HAAGr Over ruim een maand is het examentijd. Aan de eindexamens van de middelbare scholen nemen meer dan 37.500 leer lingen deel. Vorig jaar waren het er 29.060, van wie 25.162 slaagden. Aan de eindexamens voor dit jaar, in ronde getallen weergegeven, ne men deel: voor hbs-A 7800 (v.j. 7000), hbs-B 10.550 (10.000), gymnasium-A 2725 (2700), gymnasium-B 3120 (2900), mms 6310 (6300), handelsdagschool, driejarige cursus 50 (60), han delsdagschool, vierjarige cursus 800 (800), mavo-3 2300, mavo-4 320 en ha vo 930 leerlingen. Op de eerste examendag, op 17 april, openen de gymnasiasten-A de rij. Dezelfde ochtend buigen ook de gymnasiasten-B zich over hun eerste schriftelijke opgaven, evenals de eind- examinandi van de h'bs-A en -B en van de handelsdagscholen met vier jarige opleiding. Vijf dagen later komen de leérlin- Lenige lichaamsbouw (gezonde slankheid) Sanovite heeft een hoge voedingswaarde maar zet niet aan. Ideaal als conditie voeding voor sportmensen. Ideaal voor ieder die "fit" wil blijven. Eet dagelijks enkele Sanovietjes Heerlijk met alle beleg. (Ook zoularm overal verkrllgDaar) Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge- helmhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. "Vraag: Ik ben 65 jaar en heb een dochter die spoedig 16 jaar wordt. Heb ik nog recht op kinderbijslag? Antwoord: Volgens de kinder bijslagwet loontrekkenden wordt ie mand die AOW-uitkering geniet, beschouwd als werknemer. Als uw dochter na haar 16de jaar studeert, invalide is of het huishouden (me- de)verzorgt, en u haar grotendeels onderhoudt, geldt dubbele kinder bijslag; vertoeft zij buitenshuis we gens studie of beroepsopleiding en onderhoudt u haar geheel of nage noeg geheel, dan wordt zij voor drie kinderen geteld. Vraag: Een kok moet wegens reu matiek vaak verstek laten gaan op zijn werk. Als hij afgekeurd wordt en een andere baan met minder ver dienste aanneemt, kan hij dan een aanvulling krijgen op grond van ar beidsongeschiktheid? Antwoord: In het algemeen ont vangt men eerst gedurende ten hoogste 52 weken een uitkering zo nodig een aanvullende uitkering krachtens de ziektewet en daarna naar gelang men 15 pet of meer invalide is, een uitkering krachtens de wet arbeidsongeschiktheid, zo nodig tot het 65ste jaar. In verband hiermede geschieden er herkeurin gen, pogingen tot revalidatie en herscholing. De revalidatie kan reeds beginnen voordat de uitkering w.a.o. wordt verleend. U kan steeds inlichtingen krijgen bij de be drijfsvereniging. Verzoek van lezer: Wie kan me inlichtingen geven over een ABC-boekje waarvan het eerste versje luidt; „a.a.a., kijk! wat kreeg ik van papa, 't is een aapje op een stokje, Ziet het bedelt om een brok je." Bij de letter Z staat: „Zet, Zet, Ze, Daar is de winkel van Anet. Fraai van binnen, fraai van buiten. Maar ik zie de deur al sluiten. Zet, Zet, Zet. 't Wordt mijn tijd, ik ga naar bed." Vraag: Waarom behoorde Groot-Britannië niet van het begin rf aan bij de Kolen- en Staalge meenschap, de Euromarkt en Eura- ,tom? Antwoord: Door de band met de dominions en het overige Gemene best werd Groot—Brittannië verhin derd in het begin toe te treden. Nu 'net Gemenebest losser wordt en kleiner, en Engeland belang heeft bij toetreding, is het tij gekeerd. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT In de maandoverzich ten van de arbeidsmarkt van het mini sterie van sociale zaken worden de aantallen werkloze mannen en vrouwen sinds kort niet meer, zoals voorheen, strikt gescheiden. Daardoor geeft het totale werkloosheidspercentage een rooskleuriger beeld in vergelijking met de percentages, die voorheen werden vermeld. Het Christelijk Nationaal Vakverbond, dat dit heeft ontdekt, constateert dat dit „rooskleuriger" beeld duidelijk blijkt uit de onlangs bekend geworden cijfers van februari 1968. Van alle mannelijke werknemers was 3.6 procent werkloos en van de vrouwen 0.9 procent. Voor mannen en vrouwen samen wordt dit percentage evenwel 2.9, aanzienlijk la ger dus dan het voorheen altijd als graadmeter gebruikte percentage van werkloze mannen. Nog sterker spreken de verschillen in de provinciale cijfers. Verleden jaar fe bruari kwamen bijvoorbeeld voor Gro ningen, Drenthe en Friesland werkloos heidpercentages uit de bus van resp. 7.5, 6.7 en 11 procent. Dat waren de cij fers voor de mannen. Nu zijn deze ge- (Van onze kerkredactie) GRAND RAPIDS Het Neder landstalige kerkblad De Wachter van de Christian Reformed Church heeft onlangs zijn eeuwfeest gevierd. Het begin was maar klein. De bloeitijd van het blad lag omstreeks 1920, toen het ongeveer 8500 abon nees had. Daarna is dit aantal in dalende lijn gegaan. De taalkwestie heeft hier de voornaamste rol gespeeld. In de vorige eeuw hielden de im migranten hardnekkig vast aan het Nederlands voor het kerkelijk leven, maar vooral na de eerste wereldoor log Is dit veranderd. Naast De Wach ter kreeg de Christian Reformed Church „The Banner". Door de toegenomen immigratie na de tweede wereldoorlog steeg het aantal abonnees tijdelijk, maar na 1950 werd de oplaag regelmatig klei ner. Maar vooral door een aantal ou deren wordt De Wachter nog steeds op prijs gesteld. Daarom is de uitga ve nog niet gestaakt. (Van onze onderwjjsredactie) GRONINGEN De rectores mag- nifici van de Nederlandse Universi teiten en hogescholen hebben uit Groningen de Griekse ambassadeur in Den Haag een protestbrief van de volgende inhoud gestuurd: „Op 27 januari zijn 54 hoogleraren en docenteiï van Griekse universi teiten en hogescholen bij decreet van de minister van onderwijs en religie ontslagen, nadat in oktober 1967 reeds elf hoogleraren waren verwij derd. Onder de ontslagenen bevinden zich velen, die bij Nederlandse col lega's als uitstekende wetenschaps beoefenaars bekend zijn. De voor het ontslag aangevoerde motivering is van zuiver politieke aard. Geschokt door een zo massale onderdrukking van de vrijheid der wetenschap, juist in Griekenland, de bakermat van het wetenschappelijk denken, protesteren ondergeteken den, rectoren en fungerende rectoren van de Nederlandse universiteiten en hogescholen, tegen deze en elke maatregel, welke de fundamentele vrijheid van het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek aantast." Weer in Enrnpn weer min. temp neerslag tallen omgerekend in percentages voor mannen en vrouwen samen en dit le vert aanzienlijk lagere werkloosheids percentages op, namelijk resp. 5.9, 5.3 en 8.3 DEN HAAG Als (gast)-lid zullen twintig hervormde jongeren van de Haagse hervormde wijkgemeente 22 drie maanden lang de Rooms-Katho- lieke Kerk van dichtbij meemaken. Ze maken op bijzonder actieve wij ze deel uit van de werkgroep „Oecu mene" van wijkgemeente 22. Na het afsluiten van de acht studieavonden vroeg men zich af: wat nu? Het plan werd gemaakt niet uit boekjes, maar bij wijze van spreken in de praktijk zich te verdiepen in de Rooms-Katholieke Kerk en de ont wikkeling, die daar aan de gang is. De jongeren zullen met toestem ming van pater Fonteyn van het St. Janscollege volledig aan het leven van een rooms-katholieke parochie deelnemen. ROME Paus Paulus heeft giste ren Pjotr Golebiowski, hulpbisschop van Sandomierz in Polen, benoemd tot apostolisch administrateur van dat bisdom. Deze benoeming heeft in het Vaticaan sterk de aandacht ge trokken. Volgens de huidige gegevens in Ro me is Jan Lorek nog altijd bisschop van Sandomierz. Er is niets bekend over een eventueel overlijden, ontslag of overplaatsing. Bovendien zou een opvolger direct geplaatst worden onder de primaat van Polen, kardinaal Wyszynski, Een apostolisch administrateur echter staat rechtstreeks onder de paus. Bij deze benoeming is .de kardinaal dus gepasseerd. In Rome gist men nu wat de oorzaak is van deze raadselachtige benoeming, maar niemand heeft nog een aanvaardbare verklaring gevon den. gen van de handelsdagscholen met driejarige cursus erbij. Woensdag 24 april beginnen de examens voor de leerlingen van de mms-en. De ein dexamens havo zijn dan al twee da gen aan de gang. Mavo-3 en mavo-4 kandidaten kunnen zich op 23 april op de schriftelijke examenopgaven werpen. Op 26 april zijn deze schrif telijke examens achter de rug. HERKANSING Voor het eerst hebben dit jaar ha vo- en mavo-4-eindexamens plaats. Door een nieuwe opzet kan worden gesteld, dat de mogelijkheden tot herkansing bij het nieuwe systeem zijn verdubbeld. Het is verder de be doeling, dat zowel voor de ha vo-school als voor de mavo-4 ieder jaar staatsexamens worden gehouden op grond van dezelfde normen, die gelden voor de schoolexamens. Men kan geen staatsexamen afleggen in het jaar waarin men zakt voor een schoolexamen. Negenhonderd tweeëndertig leer lingen van 14 scholen voor havo en 323 leerlingen van tien scholen voor een vierjarige mavo-opleiding staan thans voor het eindexamen. De exa menopgaven komen nagenoeg op de zelfde wijze tot stand als die voor het eindexamen middelbare school - ou- de-stijl. Geheel afwijkend is, dat de exa menvakken voor kandidaten van ha vo en mavo-4 niet eender behoeven te zijn. Ook is ervan afgeweken om te examineren in alle vakken die het laatste leerjaar werden onderwezen. Het karakter van het diploma blijft bewaard, door naast de verplichte examenvakken voorwaarden te stel len voor de keuzevakken. KEUZEVAKKEN Voor het havo geldt de regeling: twee verplichte vakken (Nederlands en een moderne vreemde taal) en DOORN Scholieren van de twee hoogste klassen van gymnasia, hbs-en en kweekscholen, die erover denken theologie te gaan studeren kunnen hun licht opsteken op een oriëntatiedag. Deze wordt gehouden op 5 april (de eerste dag van de paasvakantie) op het hervormd oplei dingscentrum Nieuw-Ruimzicht te Doorn. Veel aspecten van de studie (ook beurzen en noodzakelijke aanvul lende opleidingen voor niet-gymnasi- asten) en de praktijk zullen ter spra ke komen. Sprekers zijn prof. dr. W. F. Dank baar uit Groningen^mej. ds. Th. Bar nard uit Ruurlo, dsJÏÏ. Vuyst uit Zeist en ds. D. J. Karres, directeur van Nieuw-Ruimzidht. Voor inlichtingen en opgaven is het adres van ds. Karres,'Horstlaan 29 te Driebergen. DEN HAAG Het socialistisch Tweede-Kamerlid drs. J. van den Doel heeft minister Polak gevraagd of het waar is dat de postale recher che in Amsterdam de vorige week de gehele oplaag van het studentenblad van de Vrije Universiteit in beslag heeft genomen. De inbeslagneming van Pharetra zou zijn gebeurd op het districtspostkantoor aan het Ooster dok. Het Kamerlid wil weten of alle drukwerken bij verzending door de recherche op hun inhoud worden ge controleerd. Als dit niet zo is, welke maatstaven worden dan aangelegd bij controle voor de verzending, vraagt de heer Van den Doel. vier keuzevakken (uit: de twee ande-- re moderne vreemde talen, geschiede nis, aardrijkskunde, wiskunde, na tuurkunde, scheikunde, biologie, aard rijkskunde, wiskunde, natuurkunde, scheikunde, biologie, economie, han delswetenschappen en recht). Voor het eindexamen mavo-4 zijn de twee verplichte vakken ook Ne derlands en een moderne vreemde taal. Voorts moeten vier vakken ge kozen worden j uit: de twee - andere moderne vreemde talen, geschiedenis, aardrijkskunde, natuurkunde, schei kunde, wiskunde, biologie en han- ttelsrekenen. Bij deze examens telt elk vak even zwaar. De kandidaten zijn geslaagd als zij voor de zes examenvakken tenminste 36 punten in totaal hebben, waarbij dan niet een cijfer lager mag zijn dan een vijf. Bij een totaal van 33 punten of minder is de kandidaat afgewezen. Er zijn voor het havo diverse grensgevallen, waarover kan worden beraadslaagd. Dit overleg kan uitlo pen op: geslaagd, afgewezen of her examen in één vak. De herexamens ook mogelijk bij mavo-4 heb ben in september plaats. De kandidaten van het havo zullen ■dit jaar voor het eerst worden gecon fronteerd met een experiment: de meerkeuzetoets voor de moderne vreemde talen. Het is een nieuwe methode om geïsoleerd tekstbegrip te imeten. De kandidaten moetep kiezen uit verschillende antwoordmogelijk heden bij bepaalde vragen. DEVENTER De commissie-Van Walsum, de studiecommissie achtste ■medische faculteit, die de opdracht heeft de minister te adviseren om trent de wenselijkheid van de stich ting van een achtste medische facul teit en de eventuele vestigingsplaats daarvan heeft gisteren een bezoek aan Deventer gebracht. De commissie stelt zich voor alle gegadigde plaatsen, te weten Maastricht, Deventer, Zwolle, Enschede. Tilburg en Eindhoven te bezoeken. Zij wil een voorlopig standpunt bepalen, waarna de com missie op 2 mei in Den Haag een openbaar gesprék zal houden. De commissie wil de zaak zo spoe dig mogelijk afhandelen, opdat gega digden snel een beslissing kunnen nemen. Deventer heeft een geschikt terrein voor de vestiging beschik baar. We sparen. En hoe! Mijn man en ik doen mee aan het Premie Spaar pian en kopen nu jaarlijks samen voor 500 gulden spaarbewijzen. Straks krijgen we dat bedrag terug mèt de rente en... daar boven op dan elk jaar nog eens 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Misschien is het Premie Spaarpian ook iets voor u. Even een briefkaartje aan Premie Spaarpian, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (spaar-en effectenbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredletaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Ralffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarpian vertellen. Basis voor persoonlijk bezit IIEUV Het opz< inte ROTTERDAMSE NASSAUSCHOOL EXPERIMENTEERDE MET SECCES (Van onze onderwijsredacteur) ROTTERDAM „We zijn geen baas over onze eigen leer lingen. Al vóór ze de school ver laten hebben, komen de mensen van de kantoren en bedrijven die ze „bespreken". Dat komt omdat ze feeling voor het kantoorwerk hebben en een opleiding hebben genoten die zeer doelbewust op bijvoorbeeld de kantoorpraktijk is afgestemd." Dat zegt de heer G. van Klaveren, directeur van de Nassauschool aan de Hillevliet 126, de enige pro testants-christelijke school voor lager economisch en administratief onder wijs te Rotterdam. Die leao-school, waar 220 leerlin gen hun praktische vorming krijgen werkt vanaf 1962 als experimen- teerschool aan een beroepsgerichte opleiding waaraan grote behoefte blijkt te bestaan. De school is een van de vijftien experimenteerscholen, die straks bij de inwerkingtreding van de Mammoetwet op 1 augustus 1968 het experimentele stadium ach ter zich laten. Dan worden tegelijk alle vglo-scholen automatisch leao- gisteren Kopenhagen onbew. -2 0 Londen zw. bew. 6 1 Amsterdam licht bew. -2 0.4 Brussel Luxemburg half bew. -2 3 Parus zw. bew. 3 1 Nice licht bew. 6 0 Frankfort licht bew. -6 2 München licht bew. -9 3 Zürich -3 l zw. bew. 0 1 Locarno Wenen licht bew. -4 2 InnsbrUck sneeuw -6 10 Rome licht bew. 6 Madrid licht bew. -2 0 Majorca onbew 3 0 (Van onze kerkredactie) MIDDELBURG Dezer da gen is verschenen het boek „Ons Broedervolk", „dat de broeder band beschrijft tussen Neder land en Zuid-Afrika", zoals de schrijver ds. G. A. Zijderveld zelf zegt. Samen met de heer J. P. Otte, directeur van uitge verij „De Bapier" heeft de pre dikant van de gereformeerde ge meente in Middelburg het boek aangeboden aan de ambassadeur van Zuid-Afrika in ons land, de heer T. J. Endemann. De bedoeling van de schrijver is de oude vriendschapsband tussen Ne derland en het broedervolk in Zuid- Afrika te versterken. „Het land van oom Paul staat in onze tijd in het centrum van de belangstelling", ver telt ds. Zijderveld. „Zuid-Afrika heeft een slleutelpositie in de wereld dat is één van de voornaamste oor zaken waarom er zoveel gesproken en geschreven wordt over de rege ring van dat land. Contra's Er is de laatste jaren veel gedebat teerd over het regeringsbeleid van de republiek en zijn pro's en con tra's. Rond de eeuwwisseling leefde het Nederlnadse volk zeer mee met de republiek in Zuid-Afrika, Trans vaal en Oranje Vrijstaat, die met Engeland een strijd voerde op leven I en dood. i De volksopinie in Nederland over het stamverwante Zuidafrikaanse volk is sterk veranderd. Waarom?". De Middelburgse predikant meent, dat zijn boek daarop een antwoord geeft. Op de omslag prijkt het portret van Paul Krüger, de grote staatsman van de eerste Zuidafrikaanse Repu bliek. Het boek is ingedeeld in twaalf hoofdstukken en telt bijna tweehonderd pagina's, er staan twin tig foto's in. De prijs is: ƒ9,80. Op de foto: de ambassadeur van Zuid- Afrika bekijkt met belangstelling „Ons Broedervolk", dat de schrijver ds. Zijder veld hem zojuist heeft overhandigd Rechts de heer Otte van de uitgeverij „De Banier." HILVERSUM Ds. H. van Tonge ren, vrijgemaakt gereformeerd predi kant te Maassluis, heeft bij de Hil- versumse politie een klacht ingediend tegen de VPRO. Deze omroep heeft vrijdag een liedje, getiteld „God is niet dood", uitgezonden, dat volgens ds. Van Tongeren godslasterlijk is in de zin van artikel 147 van het wetboek van strafrecht. school als ze aan een leerlingen aantal van 150 komen. SIMPEL De driejarige opleiding is even doeltreffend als simpel. Na de lagere school komen de leerlingen in een brugjaar, dat gelijk is voor leao, an dere vormen vah lager beroepsonder wijs en mavo. Na een jaar leao is doorstroming- mogelijk naar het tweede leerjaar van een andere vorm van lager beroepsonderwijs, In het tweede leerjaar leao volgt algemeen beroeps-oriënterend onder wijs, terwijl het derde leerjaar de keuze laat uit. drie richtingen: een administratieve, een economische en een theoretische richting, die respec tievelijk aansluiting geven op kan toor, winkel en meao (Middelbaar economisch en administratief onder wijs). ALLE KANTEN De heer Van Klaveren, die met zijn school een groot succes heeft ge boekt, kan alle aanvragen nauwelijks verwerken. Die komen dan ook van alle kanten. Zo blijkt dat bijvoor beeld in het eerste leerjaar tien pro cent van de leerlingen afkomstig is van rooms-katholieke lagere scholen en zelfs zestien procent van openbare lagere scholen. In het tweede leerjaar zijn die ge tallen resp. zes en dertien procent en in het laatste jaar twee en acht pro cent. Verder'betrekt de Nassauschool ook een aantal leerlingen van het ulo, namelijk zij die daar niet kunnen wennen aan het te theoretische on derwijs. De heer Van Klaveren vertelde tij dens een rondleiding door zijn school die inwoning heeft en al jaren wacht op een eigen gebouw dat de leao-opleiding daarom zo goed bevalt, omdat men zich niet vermoeit met het bijhouden van de laatste ontwik kelingen op administratief en tech- Miljoen evangelies voor Indiase staat (Van onze kerkredactie) AHMADABAD In de Indiase staat Gujerat zijn in de maand fe bruari al een kwart miljoen bijbelge deelten verspreid. Het ligt in de be doeling om dit jaar een miljoen te verspreiden in deze slaat die een bij zonder laag percentage christenen heeft. Maar hel grootste werk moet nog komen. In april komen in de stad Ahmadabad veertig studenten bijeen om den speciale opleiding te krijgen in de verspreiding. Zij zullen de dor pen en gehuchten intrekken om ook daar de bijbel te verspreiden. In elf steden zijn inmiddels al groepen plaatselijke christenen bij eengekomen om in hun stad dit werk te doen. De actie gaat uit van de kerken en wordt gesteund door het Bijbelgenootschap van India, dat een specaile geïllustreerde serie voor deze actie heeft uitgegeven. W Ve vai Mi de nisch gebied, maar de leerlingen slechts klaar maakt voor het werken in de praktijk. Wat de kantoren, met ges hun eigen werkwijze en systemen daar later aan toe willen voegen, is hun zaak. De basis is goed. PRAKTISCH De vakkentabellen wijzen ook ge heel in de praktische richting. In het eerste leerjaar Nederlands, rekenen, Engels, aardrijkskunde, geschiedenis, kennis der natuur, maar bijvoorbeeld ook handenarbeid, handwerken en huishoudelijke vorming. In het twee de leerjaar vermeldt het rooster on der meer boekhouden, bedrijfsreke- nen, handelskennis, rechts- en wetskennis, administratieve vaardig heden en machineschrijven. In het derde leerjaar komt daar nog maatschappijleer bij. IDEAAL Hoe grondig de leao-opleiding is, bewijst een vak als „mentale vor ming", dat onderdelen bevat als: net heid, accuratesse, persoonlijke ver zorging en sociale vaardigheid. En dat de kinderen die de leao-school verlaten op het kantoor niet als een kat ln een vreemd pakhuis ronddwa len, werd tijdens de rondleiding wel duidelijk: de school beschikt over de modernste hulpmiddelen. Voor een werkgever die een gedi plomeerde in dienst neemt een ideale situatie, zijn nieuwe arbeidskracht kan meteen aan de slag, omdat hij in zijn nieuwe omgeving dezelfde ver trouwde attributen aantreft als op school. NED. HERV. KERK Beroepen te Haarlem (vac. dr. N. v. Egmond): A. Otten te Hulssen; te Stave ren: C. Zwaan te Ulrum. Aangenomen naar Twello (vac. J. B. Cats); M. C. Groenewoud te Rijnsburg; naar Oudemirdum (vac. dr. K. H. Sicca- ma-toez.): W. J. Kolkert te Vlaardingen; het beroep v. d. generale synode tot pred. voor buitengew. werkzaamh. (vloot- pred-): H. J. Hemstede te Vlissingen. Bedankt voor Witmarsum, c. a. (toez.): S. Euverman te Warffum. GEREF. KERKEN Beroepen te Lioessens: I. v. Til te Hau- lerwijk. Aangenomen naar Geesteren-Gelselaar: kand. A. J. G. Dronkert te Leiden, die bedankte voor vijftien andere beroepen. GEREF, KERKEN (vfjjgem,) Beroepen te Rijnsburg: B. v. Zuijlekom te Bergentheim: te Orangeville (Ont.; T Can. Ref. Church): T. Dekker te Goes. J CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravenzande: M. Baan t« Zeist en Joh. Prins te Rijswijk (Z.H.) Bedankt voor Almelo: J. Plantinga te Rozenburg; voor Drogeham (Fr.): J. Kie vit te Hoogeveen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Enschede: C. Wisse te Elspeet. EVANG. LUTH Beroepen te Utrecht (3e pred.p.) Leerdam: prop. mej. K. G. Hage zieken- huispred. te Utrecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2