Leidse hofjes geschikt maken voor moderne bejaardenzorg WEEKAGENDA Beheerders slaan de handen ineen Twintigjarig Concordia had een feestavond Ruud Spruit wil zich er voor inzetten Levendiger beeld Leidse veemarkt Kunstagenda Den Haag De Nieuwe Leidse Courant een BEZORGER F. HEIJNEN ?||EUWE L LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 MAART 1968 LEIDEN Hoewel sommige Leidse hof jes al meer dan drie eiiióen getrotseerd hebben, wds het pas vorig jaar voor het eerst, Ti dat regenten van vrijwel alle Leidse hofjes bij elkaar kwamen om dwan gedachten te wisselen over gemeenschappelijke problemen. De bijéénkomst had plaats in de regentenkamer Van het Schachienhof de Middelstegracht en de heren velen kwamen van ver j( waren tot hun tocht opgewekt via een stencil, ondertekend door „ene neneer" R. Spruit. „In het halletje pakte ik de jassen aan. Ik was r loodnerveus, dat wel, maar ïk moet zeggen, dat de heren mijn ont- ulling aan het begin van de vergadering geweldig sportief hebben rpgevat. Wat wil je? Ik was ten slotte amper 24 jaar en zou het igenlijk niemand kwalijk hebben kunnen nemen als hij gezegd zou a- hebben: ,£eg, snotneusNakurend van een blindedarmoperatie G in het Elisabeth-ziekenhuis vertelt Ruud Spruit (de initiatiefnemer van de jonge Stichting Leidse Hofjeshoe het allemaal kwam en wat le Stichting, waarin alle Leidse hofjes deelnemen zich ten doel stelt. Van Jongsaf aan, aldus de héér ruit, heb ik belangstelling ge il voor en geprutst aan oude ngetjes. Hofjes hebben me ook ijd getrokken. De architectuur vooral ook de sfeer boeien me. vóór ik portier werd en ging men in de regentenkamer van !t Schachtenhof kon ik niet aan- dat sommige hofjes ernstig verval raakten, en heel wat ke- n ben ik er met vrienden van kweekschool met emmer en wit- vast opuit getrokken om hier en ar in de hofjes de boel wat op fleuren of om kleine karweitjes doen". Sfeer snuiven .jkJinds zijn aanstelling als portier in het Schachtenhof is de heer iruit, zo vertelt hy, helemaal on- :itt rgeaoken in het Leidse hoijeswe- ;cr n. Om het vertrouwen van de he edebewoners te winnen ik ivi erd eerst beschouwd als een ivo eemde eend in de bijt" ging een tijdje leven volgens „het ie" van ae overige bewoners: om mirfcht uur naar bed en om vijf uur n I. Toen hij, aidüs geaccepteerd ipeerd als een der hunnen voigeden spoedig de dagelijkse uurtjes bij Q van de bewoners of in de P® entenkamer. Het sfeersnuiven beperkte de Spruit niet alleen tot het hachienhof, want in een periode in ongeveer twee jaar werkte hij :h ook in in alle andere Leidse ifjes en verzamelde hij een in- j Ükwekkende hoeveelheid gege- ns. Over de historie, de probie- en van de bewoners, de toestand in de huisjes, de huurprijzen enz. iteindelijk leidde het allemaal tot ft stencil. |0p die bewuste avond in maart 1 ik toen een inleiding gehou- in van ongeveer een nalf uur. [at me verDaasd heeft daarna, iet alleen, dat mijn ideetjes aan- j achtig gevolgd werden, maar nog leer, dat direct een vruchtbare lteiscussie ontstond waarin al gauw zosfcet plan werd geboren van een les overkoepelende stichting. Al- regentencolleges hadden altijd 'Qgs elkaar heen geleefd en zagen za^u een prachtige mogelijkheid om ^varingen en zorgen uit te wis- Hen. Opmerkelijk is dat iedereen 'enste mee te doen met een even- iele stichting, de kerkelijke sglfentencolleges en het gemeentebe- tour, dat ook vier hofjes beheert. .De Stichting Leidse Hofjes, die 'U Bi augustus vorig jaar officieel een anfeit werd, heeft ook een stevige hefimpuls gehad van wethouder S [enken. T puoderne vele regentencolleges al begonnen de hofjes te zien als een aflopende zaak. Het tegendeel is het geval, want op ambtelijk niveau begint men langzamerhand de bejaarden centra niet meer als „alleenzalig makend" te beschouwen. Bejaar dencentra zijn mooi voor bejaar den, die door een gebrek niet meer zelfstandig kunnen wonen, maar bejaarden, die zich nog aardig kunnen redden horen thuis in de gemeenschap, bij voorkeur in de binnenstad. Miljoenen (~)ok om de hofjes weer een vol- waardige plaats te geven in de bejaardenzorg van Leiden vele hofjes worden door gebrek aan comfort gemeden en de kwalifica- ln de nieuwe Stichting Leidse Hofjes werken bijna alle instanties samendie hofjes in Leiden beheren: de regentencolleges van enkele kerken die in totaal 23 hofjes onder hun hoede hebbende gemeente Leiden die 4 hofjes beheerten de Stichting Studentenhuis- vesting met ook 4 hofjes. tie „muffe bedoening" is niet zel den terecht is deze stichting in het leven geroepen. De samenwer kende regentencolleges zullen door het uitwisselen van gegevens in de eerste plaats gaan trachten in alle hofjes, die voor bewoning door bejaarden in aanmerking komen, deugdelijke, aan moderne eisen be antwoordende woninkjes te ma ken. Het Stichtingsbestuur kon ons nog geen bedragen noemen, maar men schat, dat de dringende restauratieplannen stellig enkele miljoenen zullen vergen. Hoewel het om forse kapitalen gaat, lijkt het geld niet een onover komelijk probleem. Er kunnen pre mies gegeven worden voor woning verbetering „Ik heb regenten gesproken, die daar nog niet van af wisten", aldus de heer Spruit Monumentenzorg en de provincie kunnen bijspringen enz. Het is de bedoeling dat de Stichting dat nu eens vakkundig gaat onderzoeken voor de hofjesbesturen. Het ligt al lemaal zo ingewikkeld, dat je het de mensen niet kwalijk moet ne men, dat ze de goede bronnen niet wisten aan te boren. Behalve de reeds bestaande bronnen, zoals de premie woningverbetering, hebben wij onze hoop erop gevestigd, dat men de hofjes ook ongeveer gaat behandelen als de bejaardencen tra. Als een modern ingericht hof je bijvoorbeeld f 125 per maand aan huur moet gaan doen voor een sluitende exploitaite, dan moet dat net als de verpleegprijzen in een centrum geregeld kunnen worden via de Bijstandwet. Wat een modern hofje behoort te zijn weet de heer Spruit ook. Be- hoorlijk sanitair en een douchege legenheid geen kraantje ergens de opkomst bejci"-1 'eneentra de De man achter de stichting Leidse Hofjes, de 25-jarige Ruud Spruit, Leidenaar, onder wijzer in Alphen aan den Rijn. Naast zijn liefde voor hofjes en al wat oud is heeft de heer Spruit nog een opmerkelijke hobby: iedere zaterdag staat hij als onbetaalde sulp van een boekverkoper met tweede- handsboeken op de Korenbeurs. ,,'n Geweldige sfeer daar op die markt", zegt hij ervan. Ruud Spruit ligt momenteel in het Diaconessenhuis omdat hij een blindedarmoperatie moest ondergaan. NA le JOURNAAL VAN 19.00 UUR NEDERLAND I Pompbedragis overtroffen LEIDEN De verkoopdag, die de congresgroep van de Doopsgezinde Gemeente te Leiden gisteren hield onder het motto „Loop naar de pomp" is een groot succes geworden. De netto opbrengst bedroeg namelijk f2500, terwijl men f2000 had ge raamd. Zoals gemeld, is dit bedrag bestemd voor de aanschaf van een pomp ten behoeve van de doopsge zinden in Paraguay. LEIDEN De op Tweede Kerstdag Oegstgeest werd na een „Ameri kaanse verkoop" eigenares van het vruchtgebruik van een schaap, wat onder meer betekent: één wollen de ken per jaar. buiten voor alle bewoners een gemakkelijke trap, centrale ver warming en een goede begeleiding, zowel medisch als sociaal. In ieder hofje zou iemand moeten wonen, die direct hulp biedt als er iemand in moeilijkheden komt. Ik den aan verpleegsters, jonge artsen, die be reid zijn iedere morgen even langs de huisjes te gaan om te vragen of alles nog goed is. Wat ik ook wil is, dat het dienst verleningscentrum zo spoedig mo gelijk van de grond komt met een geriatrische afdeling, die de be jaarde bewoners van de hofjes me disch gaat begeleiden. De hofjes moeten een andere image krijgen. Vrienden iTAat wil ook de vereniging „Vrien den van de Leidse Hofjes", die ongeveer gelijktijdig met de Stich ting in het leven js geroepen en waarvan de heer L. J. Temminck voorzitter is. Deze vereniging, waarvan iedere Leidenaar die het goed meent met de hofjes lid kan worden tegen een bepaalde donatie, stelt zich ten doel meer belang stelling voor de hofjes te wekken. Met de WV-Leiden zijn al contac ten gelegd over het organiseren van hofjestochten, een fotowed strijd staat op stapel, op 21 maart in de filmzaal van het museum Volkenkunde een lezing met dia's gehouden en verder is men van plan een periodiek te gaan uitge ven. Door een verbetering van het „algemene klimaat" waarvoor de vrienden zich gaan inzetten, zal de Stichting het ook iets gemakkelij ker krijgen bij haar streven om de hofjes op een modern peil te bren gen. Een gelukkige omstandigheid is het, dat de Stichting Studenten huisvesting ook meedoet. Ik heb even gedacht dat we als concur? renten tegenover elkaar zouden staan, maar nu ik de verzekering hebgekregen, dat Studentenhuis vesting geen animo meer heeft om nog méér hofjes op te kopen, kun nen we er alleen maar blij om zijn, dat we geregelde contacten gaan onderhouden met een instantie, die grote ervaring heeft op het gebied van restauraties. LEIDEN Een doorbrekend zon netje, weer ruimere aanvoeren en een vrij behoorlijk marktbezoek ga ven aan de gisteren gehouden vee markt weer 'n iets levendiger beeld. Toch liet het zich niet aanvoelen, dat de voorjaarsdrukte er al in zat. Met goede aanvoeren in de ge- bruiksveesector en in de afdeling varkens, wilde het echter met de kooplust nog niet erg vlotten. De weersomstandigheden bleven nog te koud om het vee van stal te halen. Wel trokken de fokschapen met lammeren meer aandacht en was er in dit materiaal ook weer meer han del. Dank zij het tamelijk korte aan bod in de sector slachtvee, verliep de handel hier nog stug duur maar zat er toch wel een tendens van la gere prijzen in. De totale aanvoer bedroeg rond 1800 dieren. Sleutel wandeltocli teil LEIDEN Op zaterdag 23 en zon dag 24 maart zullen onder auspiciën van de Leidse wandelsportvereni ging „Willen is kunnen" de traditio nele Sleutelwandeltochten worden gehouden. De afstanden bedragen 5, 10, 15 en 20 km met als startplaats de verenigingszaal in de Maria Gij- zensteeg (naast „De Overdekte," Haarlemmerstraat). Voor jeugdige wandelaars van 8 tot 16 jaar bestaat weer de gelegen heid een parcours ter lengte van 5 km af te leggen. De starttijden zijn: op zaterdag van 13 tot 15 uur en op zondag van 10 tot 12 uur. Evenals in de voorgaande jaren zal bij het volbrengen van één der tochten (óók de 5 km-tocht) de beloning bestaan uit een speciaal ontworpen medaille met een specifiek Leids motief (dit maal de Korenbeurs). Deelnemende groepen, bestaande uit ten minste 12 personen komen bovendien nog in aanmerking voor een speciale groepsprijs. Inschri jfadressenMaresingel 47, Oosterstraat 11a, Leiden; Eikenlaan 53, Alphen a/d Rijn; Broekweg 3, Wassenaar; Hackfortstraat 140, Den Haag. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM Aan de universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het docto raal examen Duits (met lof) de heer J A J Stoffels te Rijswijk. LEIDEN De christelijke muziekvereniging Concordia, opgericht op 24 februari 1948, herdacht gisteren met een fleurige feestavond haar 20-jarig bestaan in het Antoniusclubhuis. Deze harmonie, die ik vorig jaar nog op een prijzenswaardig concert in de Zuiderkerk hoorde, heeft gelukkig een bloeiend bestaan met haar tamboerskorps, majorettes en junioren. Verder niet te vergeten de leerlingenklas. De laatste zeven jaar wordt het korps enthousiast en met resultaat geleid door de heer A. Hïlkhuyzen. Voor de feestavond was geen ge wichtig concertprogramma samen gesteld. Er werden uitsluitend lichte werken, zoals graag gehoorde marsen, gespeeld. De heer Hilkhui- zen „confereerde" de verschillende nummers gezellig aan elkaar, waar door al direct een band met de zaal aanwezig was. Het uit volle borst meezingen van de Bostella na de mars Koper Voor aan bracht er tevens stemming in. Zoals gezegd, hoorde ik een serie marsen, geopend met de Friendship, waar doorheen marsmotieven uit al lerlei landen zijn gevlochten, een soort verbroederingsmars dus. Deze en volgende marsen klonken uitste kend, waren instrumentaal vrij pre cies en ritmisch uitstekend. De moeilijke klarinetten stelden tevreden doch mijn speciale bewon- THEATER EN MUZIEK Maandag 11 maart Lutherse kerk 8 u. orgelbespeling dr. Willem Mudde, Dinsdag 12 maart Schouwburg. 8.15 u. Ned. Danstheater. Woensdag 13 maart Schouwburg 8.15 u. Ned. Comedie met „De trap", Kurzaal 8.15 u. Rott. Philh. Orkest met Liane Jespers sopraan. Jacq. Jansen tenor en André Vessieres bariton. Paviljoen-thea ter 8.15 u. VVSL-cabaret Leiden, poppen theater Guido van Deth 2.30 u. „De gou den hand", poppentheater Frank Kooman 2.30 u. „Manus, de vogelverschrikker". Donderdag 14 maart Dlllgentia 8 u. Ver. voor Kamermuziek (Lasalle Strijkkwar tet). Paviljoentheater 8.15 u. VVSL-caba ret Leiden. Vrijdag 15 maart Schouwburg, 8.15 u. Haagse Comedie met ..Belchers geluk". Circus-theater 8 u. Ned. Ope rastichting met „Die Zauberflöte" met Utr. Symfonie-Orkest. Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret Salvo met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tielman), Paradijs (in Schouwburg) 28.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragen. Brecht II". Paviljoentheater 8.15 u. VVSL-cabaret Leiden, theater Matrijs (in Dlllgentia) 8.30 u. theaterwerkgroep „Spoel" met „De les". Zaterdag 16 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „Rosencrantz en Guildenstern zijn dood", Diligentia 2.15 u. Arena met „De kleine en de grote koning", 8.15 u. Raymond Lewenthal piano. Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret Salvo met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tielman), Paradijs (in Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedie met „Zoveel vragen. Brecht II". Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „The Fantastlcks". poppentheater Guldo van Deth 2.30 u. „De vogels en de vogeldief", poppenthea ter Frank Kooman 2.30 u. „Sophonynus, het wijze konijn". FILM: Apollo met „Up the down stair case" (14 jaar). Asta ..Pocos houdt oprui ming" (18). Bijou „The incident" (18), Ca mera „Olé, olé BoBo" (14), Cineac met nieuws en documentaire („Hito-Hito" (al le leeft.). City „James Bond 007 Casino Royale" (14), Corso „De tien geboden" (a.l.). Du Midi ..De getemde feeks" (14), Euro Cinema „The sound of music" (a.l.). Flora ..Vera van de rosse buurt" (18). Krlterion „Liefdesspel in Finland" (18), Metropole „Helden zijn schaars" (14). Odeon „Vakantieperikelen met funeste gevolgen" (a.l.), Olympia „Un homme et une femme" (18). Passage „Wilde nacht in Jericho" (14), Rex „Bonnie en Clyde" (18), Roxy „Invasie op Ambush-Bay" (14). Seinpost „Veel liefs uit Moskou" (18). Studio de Lux „Met jouw tanden in mijn nek" (18), Studio 2000 „Bonjour Trlstesse" (18). Thalia „De geheimzinnige ruiten vrouw" (18). De Uitkijk „Liefdesdossier van een telefoniste" (18), West-End „Fan- tomas contra Scotland Yard" (14). TENTOONSTELLINGEN: Arta. Sta tionsweg 143, maand, t.e.m. vrijd. 12 tot 17 u. hedendaagse grafiek: Gemeente museum, Stadhouderslaan 41, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 zond. 13 tot 17 u.. ook woensd. 20 tot 22 u„ tot 31 maart „Oude boeken over blaasinstrumenten", 9 maart tot 21 apr. werk van Kees Buurman: Haagse Kunstkring. Denneweg 64. maand. 14 tot 17 u., dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ 9 tot 28 maart schilderijen Hessel de Boer en beeldhouwwerken Armand van der Helm: Kon. Penningkabinet, Zeestr. 71. maand, t.e.m. zat. 10 tot 13 en 14 tot 17 u., tot 30 april „Hannibal" (munten uit twee de Punische oorlog): Letterk. Mus., Juffr. Idastraat 11, werkdagen 13 tot 17 u. docu menten over de periode van 1750 tot he den: Ned. Postmus., Zeestr. 82, maand, t.e.m. zat. 10 lot 17 u„ zond. 13 tot 17 u.. tot 21 apr. postzegels van de Japanse bezetting: Panorama Mesdag (Zeestr. 65b) maand, t.e.m. zat. 10 tot 16 u„ tot 24 maart schilderijen en grafiek van Willem van Leusden. vraagt voor een wijk in Oegstgeest omg. Kempenaërstraat dering gaat uit naar het zeer mooie baskoper. Onder de trompetten be vond zich een zeer jeugdig muzikan tje, dat dapper met zijn grote kunst broeders meeblies. Een fleurige noot vormde het op treden van de drumband in samen werking met het korps en vooral de junioren, waarvoor de muzikanten het podium moesten ontruimen. Het St. Annahofje aan de Hooi gracht, dat door restauratie de toets van de moderne eisen van bewoning kan doorstaan. Zo maakte alles een gezonde in druk en terecht werd dirigent Hilk- huizen met een geschenk vereerd en zijn echtgenot met bloemen. Een optreden van het revuege zelschap De Narcis uit Lisse en een daaropvolgend gezellig samenzijn besloten deze feestelijke avond. Henri Welbooren Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten le hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6Vi%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar nogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6%. Leeftijd 15 jaar of ouder. Aanmelden: STEENSTRAAT 37 LEIDEN TELEFOON 31441 Zaterdag 9 maart Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Kunst en Genoegen. middagprogramma 2.30. L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensoclëteit. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Zondag 10 maart LEIDERDORP Aula ulo-school Van Geerstraat, 11.15' u. commissie bijzonder kerkewerk Herv. Gemeente, gesprek over vrije meningsuiting o.l.v. dr. P. L. Schoonhelm te Lelden. Einde 12.30 uur. Dinsdag 12 maart 1 Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Pardoeza, Doezastr. 8.30 u. politiek tref punt. Gehoorzaal, 8 uur: Toonkunstkoor, Grosse Messe ln F-moll en Te Deum van Anton Bruckner, Annette de la Bije so praan. Martha v.d. Kerkhof alt. David Hollestelle tenor en Max van Egmond bas. orgel Albert de Klerk, Amst. Kunst- maandorkest. O.L.V. Isk. Arlbe. VOORSCHOTEN Dorpskerk. 8 uur: concert Voorschotens Chr. Vocaal Ensem ble. Woensdag 13 maart Foyer Gehoorzaal. 8 u.: K. en O., film lezing La bella Italia, door Simon de Waard. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: voorjaars- en zo- mermode Boutique Vlonnet, Breestr. 108a-112. Donderdag 14 maart Gehoorzaal. 2.15 u.: Margriet-show. Chr. Nijverheidsschool Boshuizen. Tous- salntkade, 3 tot 5 en 7 tot 9 u.: openbare lessen en modeshow. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd, Zuid-We.9t Christenvrouwenbond, ds. A. J. Lamping over jeugdwerk. Vrijdag 15 maart Jacobazaal Den Burcht. 8 uur: bijeen komst Ons Grunnegerland. Gehoorzaal. 2.15 u.: Margriet-show. Zaai Koningskerk, 7.30 u.: ruilclub ver zamelaars. L.H.J.-gebouw. Levcndaal 101: tlenerso- clëtelt. Mus. Volkenkunde. 8 u.: prof. dr. A. A. Gerbrands over „Maskers bij de Kilenge in westlljk Nieuw Brittannlë. LEIDERDORP Dorpshuis. 8 u.: afd. K. en O., dr. E. F. Jacobi. directeur Artls, over „Verloving, huwelijk en kin derverzorging bij dieren". Zaterdag 16 maart Zuiderkerk. 8 uur: MIJ. voor Toonkunst, Jean - Pierre Rampal, fluit en Robert Veyron - Lacrolx aan de vleugel. Schouwburg. 2.30 u.: voorstelling kin- deroperettegroep Maskerette, opvoering van „SchooLslag", 7.30 u. opvoering „Schoolslag" en ,,'t Mannetje Keerom". L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëteit. Vestestraat 40. 8 uur: opening nieuwe dojo judoclub Eendracht. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Volkshuls. 8 u.: culturele filmavond m.m.v. Lelds muziekgezelschap Crescendo. Maandag 11 maart De Dgelen, 8 uur. wkise amateurfoto grafen. mevrouw Van Es 'over „Dia's ln opdracht". Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): Nattlek (18 jaar): woensdag: 7 en 9.15 uur- Une femme mariée (18 jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Une femme est une femme (18 Jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): The wild angles (18 jaar). LUXOH <2.30, 7 en 9.iS uur): Op blote voeten ln het park (alle leeftijden). REX (2.30, 7 en 9.15 uur): Verborgen driften (18 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Het strand der liefde (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De dagvlin der (18 jaar). TRIANON (2 en 8 uur): De twaalf ver oordeelden (14 jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Zuider Apotheek. De Ocgstgeestsc Apotheek Is geopend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 10 maart van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen hulsarts. Daarna, tot zon dag 24 uur, de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. Mobiel A.N.W.B.-kantoor 10—16 uuj DU mo len De Valk Bezoekuren ziekenhuizen Acudcinisun ziekenhuis vooi pain-nit-i ln klasse la, tb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14 JO16 en 10-30 uur. Voor oaUënten ln klasse 3: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13- 14 zaterdag 15—16. zondag algemeen chrlstei ike en nationale feest dagen 14.30—16 uur Annaklinlek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tol half vier en elke avdhd van zeven tot acht. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16 30 uur. zondag 1530—17 uur. Kiassepatlëntéri op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 10—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 (aar niet wordeD toe gelaten In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patiënt worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8 Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde kla» dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas- dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rljnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 8 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllniek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half s tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avondB van 7 tot 8: zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van t tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van t tot 6 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van i tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- Tentoonstellingen Rapenbuig 94, galerie 't Dulvcnhuys. schilderijen en aquarellen van Cavete. van 1 tot 18 maart, dag. 2 tot 9 uur, ook zondags, maandags gesloten. De Lakenhal, tentoonstelling van teke ningen uit de collectie J. F. G. Boom ln 1967 geschonken aan Prentenkabinet Lel den), van 24 tebi. tot 24 maart. dag. 10 tot 16 u., zond 13 tot 16 uur. Expositiezaal gebouw Pieterskerkgracht 9 tentoonstelling werk van leden van Ars Aemula Naturae, van 25 febr. t/m 17 maart, zat en zond. 3 tot 5 u.. andere dagen 's avonds 7.30 tot 10 uur. Academegebouw Ropenburg: schilde rijen. grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (tot 16 maart, maand, t.e.m vrijd 0—6 uur). Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstraat: tentoonstelling Japanse volkskunst, tot 12 maart, dinsd en donderd. vanaf 3 uur rondleiding voor Individuele bezoeken (aanmelding bij portier). VOORSCHOTEN - Ambachtshuis, Voor straat tentoonstelling van werk van Wil lem Schrofer. van 7 tot 20 maart. dag. 10.30 tot 5 u.. dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond 7.30 tot 9.30 uur. WASSENAAR - Kunstzaa) Heuff. Hof- laan 7. schilderijen en aquarellen van Annemarle van Zanten - Ellers en plastieken van Ek van Zanten van 26 febr t/m 13 maart, maand t/m zat 10 tot 17 u.. onk dinsdagavond van 8 tot 10 u.. zond gesloten Badinrichtingen De gemeenieiijR* oudinrieminnen zijn ip de volgende lijden geopend' Lindesiraa? I O maandag -sloten, dins dag 9- II IS u en 13 3(1 |7 is u woensdag gesloten donderdag i.i IR IR u., vrijdag 0-11 16 u »n 13 30- 18 46 o. zaterdag 8— U IR ii en 13 w in 3d u Van der Werfatraal (8 maandag en dinsdag eesioren woensdag 3—11.15 en 18.30 17 15 o, donderdag 8 30—11J6 en 13.30 18 15 vrijdag n.30— li.16 u. en 13.30- 18.45 u, zaterdag 7.30—11.15 en 1JJ*— 16.30 u-

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3