Ontwikkelingswerk moet beter doordacht worden Protestant op r.k. kerkhof Geref. Synode gesloten PSP-senator bij Kamer in beroep Over schrappini van passage OOK VOORZITTER KVPJG TREEDT UIT PARTIJ Een woord voor vandaag Prof. Van Riessen spreekt voor Waarheid en Eenheid Opbrengst generale kas bevredigend Uw probleem is het onze.... OOSTENRIJK DE BANIER" NAAR VIANEN Woeker mislukte TOLERANTIE IN MADRID ZATERDAG 9 MAART Een Samaritaanse vrouw wijst Christus op de gescheurdheid van de kerk. Onze vaderen", zegt zij, „hebben op deze berg aanbeden en gijlieden zegt, dat te Jeruzalem de plaats is, waar men moet aanbidden." Christus scheert beide heilige plaatsen niet over één kam: „Gij aanbidt, wat gij niet weet; wij aanbidden wat wij weten." Maar Hij roept de vrouw niet op om naar Jeruzalem te gaan. Hij wil niet de valse, oj zoekende, kerk van de Samaritanen laten optrekken naar de ware kerk van Israël. Hij wijst op een nieuwe tijd, op een nieuwe vorm van gebed. Straks zal het niet gaan om Jeruzalem of Gerizim, niet om Genève of Rome. „De ure komt en is nu, dat de waarachtige aanbidders de Vader aanbidden zullen in geest en waarheid." In deze twee woorden wordt ons de weg gewezen van het waarachtige gebed. Het moet zijn „in de Geest". Waar ont moeten we God? Niet in deze of gene kerk in de eerste plaats, maar als Gods Geest tot ons komt om ons te herscheppen, te vernieuwen. Zonder Gods Geest is geen gebed mogelijk. Met mensen kunnen wij spreken van „man tot man", dat is zoals wij zijn. Met God kunnen we alleen spreken van geest tot Geest. Dat wil zeggen precies zoals we worden moeten. Maar niet slechts „in geest", ook „in waarheid" moeten we aanbidden. Dat staat tegenover het rijk van de leugen, van de duivel. „In waarheid" is ontdaan van ons eigen ik, onze stokpaardjes, onze ideeën, maar opgenomen in Gods open baring, in Zijn kracht. We lezen vandaag: Lucas 10 1724. We lezen morgen: Lucas 112542. Mg BODEGRAVEN Prof. dr. ir. H. I van Riessen zal op de jaarvergade ring van de persvereniging ,,Waar- heid en Eenheid" spreken over „Verschuivingen in het gereformeer de leven". De jaarvergadering wordt gehou den zaterdag 30 maart in het gebouw voor kunsten en wetenschappen aan de Mariaplaats in Utrecht. De mid dagvergadering, die om half twee be gint, is voor ieder toegankelijk. DEN HAAG De opbrengst van de generale kas van de Nederlandse Hervormde Kerk over het jaar 1967 bedroeg 2.070.000 gulden en dat is naar het oordeel van de generale financiële raad bevredigend. Met ingang van 1967 werd de jaar lijkse bijdrage van de lidmaten voor de generale kas verdubbeld van een rijksdaalder tot vijf gulden. Deze verdubbeling betekende nog geen verdubbeling van de inkomsten van de generale kas. De ervaring leert, dat bij verhoging van de bijdrage de te bereiken verhoging van de opbrengst pas in twee jaar gereali seerd wordt. De stijging van de inkomsten uit de bijdragen generale kas maakt het mogelijk, de subsidiëring van stu dentenpredikanten en nieuwe predi kantsplaatsen (de bedoeling van de verhoging van de bijdrage) verder voort te zetten. Gereformeerde Kerken gaan zich bezinnen Voor voorlichting en studie een functionaris (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De gereformeerde generale synode is ge sloten. Aan het einde heeft voorzitter, ds. P. Visser nog een beroep gedaan op de leden om zich vooral in te zetten voor de actie „Kom over de Brug", die volgende week 21 miljoen gul den bijeen wil brengen voor zendings- en diakonale projecten. Zo, zei hij, konden ze bewijzen dat de vele goede woorden die op de slotdag gesproken werden over ontwikkelingshulp ook inderdaad uit het hart kwamen. Brieven die niet stjn vooralen van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding ls verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden ingesloten. Vraag: Wat is het adres van de fanclubs van The Beatles? Antwoord: Het adres van de Ne derlandse club is: The Beatles Fan club, Telderskade 8, Leiden. Daar kan u het adres van de Engelse club krijgen. Vraag: Mijn berkeboom werd in het voorjaar kleverig. Ik ontdekte er beestjes op, waarvan ik er een opstuur. Wat voor soort insect is het en hoe is de bestrijding? Antwoord: Het bijgevoegde blad ia kleverig door de daarop voorko mende uitscheidingen. De insecten, waarvan de larven op de bladeren gitten, komen weinig op berken voor, maar in particuliere tuinen ziet men ze vaak op bomen en andere planten. De toegezonden larf is van een korenloopkever. Bestrij ding kan geschieden door de boom met een DDT-houdend middel of met basudine te bespuiten. De die ren zullen dan wel verdwijnen en dit komt de groei van de boom ten goede. Vraag: Ik ben aangeslagen ln de inkomstenbelasting. Ik heb kennis sen. die net als Ik oorlogsweduwe zijn en die niet in de inkomstenbe lasting vallen. Ik heb de inspecteur van belastingen gevraagd waarom ik wel, maar hij antwoordde dat mijn papleren klopten. Zou hij de vraag verkeerd begrepen hebben of heb lk die verkeerd gesteld? Antwoord: Het feit dat u en anderen oorlogsweduwe zijn, heeft niets met de inkomstenbelasting te maken. Dat hangt samen met de hoogte van uw inkomen en persoon lijke omstandigheden, die van in vloed zijn op uw draagkracht. Het staat de inspecteur niet vrij u over de anderen in te lichten. Hij kan dus alleen aan de hand van uw inkomen en uw draagkracht zeggen of u belast is of niet. Wat u weten wilt kan u alleen vernemen van die anderen zelf (zoals de vraag of zij buiten hun uitkeringen al dan niet ander inkomen hebben, leeftijdsver- «chil, kinderaftrek, duur van huwe lijk, enz.). Vraag: Kan u mij iets vertellen over Hugo Claus? Antwoord: Hugo Claus werd in 1929 te Brugge geboren en woont te Nukerke in Oost-Vlaanderen. Zijn werk wordt wel „experimentele li teratuur" genoemd. Veel over hem kan u vinden in M. Ruttens „Neder landse dichtkunst van Kloos tot Claus". Nieuwe werken van hem zijn De Metsiers. De Hondsdagen en De Koele Minnaar. lo yroen, zo gezellig, zo gemakkelijk te bereiken Het land van de ongerepte natuur, van bergen, bossen, meren èn van de uitgestrekte alpenweiden (waar bijvoorbeeld kinderen zo heerlijk vrij kunnen spelen). Het lend met zijn gemoedelijke, gastvrije bevolking. Het land waar folklore, muziek en zang levende elementen zijn. Oostenrijk - hart van Europa - zo- snel en gemakkelijk te bereiken. Ideaal voor wie ruimte, rust en recreatie zoekt - en nog voordelig ookl Vraag uitvoerige inlichtingen aan uw reisbureau of aan het OOSTENRIJKS TOERISTENVERKEERS-BUREAU Herengracht 437, A'dam. T,l. 020-621 BS Oostenrijk-zo fijn om or te zijn U bent er 'elijk welkom Nadat eergisteren de financiële za ken waren afgerond stond er nog één van de 436 punten tellende agenda open. De synode besloot met een bespreking over een rapport „Kerk en ontwikkelingshulp." Sommigen in de synode vreesden dat het nogal een moeilijk debat zou worden. De commissie van preadvies had behoorlijk scherpe kritiek gele verd op het rapport dat door een speciaal deputaatschap was op gesteld. De journalisten kregen het rapport pas een dag tevoren met bo vendien nog de mededeling aat het vertrouwelijk was en er dus niet uit gepubliceerd zou mogen worden voor de bespreking. Maar het liep allemaal heel anders dan verwacht werd. We hebben van deze synode besprekingen moeten verslaan die veel verwarrender wa ren dan deze. Diepgaande verschillen tussen synode en deputaten kwamen eigenlijk niet aan de orde. Alleen over de vraag of er een speciale functio naris benoemd moest worden, wiens taak het zou zijn studie te maken en (Van onze kerkredactie) UTRECHT De bekende druk kerij-uitgeverij De Banier gaat het fort Blauwkapel verlaten. Waar- I schijnlijk de eerste week van april neemt het bedrijf een nieuw gebouw 1 in gebruik op het industrieterrein van Vianen, dat drie maal zo groot i is als het huidige. De laatste jaren zijn de handels- I drukkerij en de periodieken-uitgeve- rij zo sterk uitgebreid, dat het bedrijf 1 met steeds groter ruimteproblemen j te maken kreeg. I De Banier werd dit jaar veertig I jaar geleden opgericht door wijlen j ds. G. H. Kersten en was aanvanke lijk in Rotterdam gevestigd. Na de oorlog werd het bedrijf in Utrecht voortgezet, eerst op de Oudegracht, sinds 1954 in Blauwkapel. De Banier is vooral bekend om uitgaven op godsdienstig terrein, j nieuwe zowel als herdrukken van „oude schrijvers". Enkele van de j periodieken, die er worden uitgege- I ven zijn het gelijknamige weekblad j van de SGP, landelijke kerkbladen i als De Saambinder en Bewaar het j Pand en het familieblad De Gezins- gids. Onder de naam NV Floralia is De Banier verder actief op bloe- mengebied. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het optreden van de PSP-senator O. Boetes, die dinsdag bij de behandeling van de begroting van onderwijs, president Johnson een oorlogs misdadiger noemde, blijkt „een muisje met een staartje" te zijn geworden. De voorzitter van de Eerste Kamer, prof. Mazure, heeft namelijk deze passage uit de Handelingen laten schrappen. Tijdens de rede van de heer Boetes had hij reeds opgemerkt dat de PSP-senator buiten de orde ging. voorlichting te geven over het ont- wikkeHngswerk, stonden de menin gen tegenover elkaar. Maar deze functionaris kwam er toch. Dat de deputaten het minder moei lijk zouden krijgen bij de verdedi ging van hun rapport dan verwacht was. bleek al bij de eerste spreker, ouderling G. van Galen uit Zwijn- drecht. Hij had wel kritiek, maar dan op de kritiek in het commissierap port. De commissie klaagde dat de depu taten te weinig aandacht nadden geschonken aan de „diepste achter grond van de nood n.l. het ontzonken ziln aan de bron-van alle menselijk bestaan (n.l. aan God) en aan zijn normen voor dat bestaan." „Het gaat in dit rapport om prac- tische noden, waarbij praktische hulp geboden moet. worden. Als er in de gemeente mensen echt in nood zijn gaan wij ze ook niet eerst toespreken over hun eigen schuld, maar dan helpen we, omdat er nood is. Van de deputaten moet niet meer verwacht worden dan van elke ge meente verwacht wordt," zei hij. Al gauw werd het tijdens de perste ronde van de bespreking duidelijk dat de verschillen veel minder scherp lagen dan het commissierapport had doen vermoeden. Er werden wat be zwaren aangetekend tegen het ge bruik van bepaalde termen, die in onze tijd „kreten" zijn geworden, er werden wat verbeteringen voor gesteld maar nergens ging men in tegen de grote lijnen van het rapport. Herschrijven Deputaat prof. dr. J. T. Bakker van Kampen gaf onmiddellijk toe, dat het gekomen. Dit studiedeputaatschap rapport onder hoge druk tot stand is was in tijdnood gekomen en daarom was het rapport ook zo laat gereed. Hii stemde ermee in, dat het door een bekwame hand herschreven moet worden. Dit zal gebeuren onder toe zicht van de deputaten voor de zen ding en het diakonaat en toen wist de synode dat er voldoende garantie was voor een goed rapport. Bij de voorstellen zagen de deputa ten zich slechts één maal ge dwarsboomd door de commissie van preadvies en de synode. Zij wilden de deputaten voor zending en diako naat verschillende zaken opdragen, onder andere ook om kritisch de acti viteiten van de overheid en de poli tieke partijen te volgen op het ter rein van het ontwikkelingsvraagstuk. De synode vond dat dat wel de taak is van de christenen, maar niet zo uitgesproken de taak van de kerk. Deze opdracht 'erviil dan ook. Maar toch verdween deze opdracht ook weer niet helemaal, want wel besloot de synode het herschreven rapport toe ie zenden aan de over heid, de volksvertegenwoordiging en I aan ae politieke partijen melijk niet alleen zorgen voor de voorlichting, maar ook de bezinning stimuleren op de vraag hoe er gehol pen moet worden. Door zorgvuldiger bezinning zal het geld vruchtbaarder besteed kunnen worden. Door goede voorlichting aan de gemeenten zal er meer geld beschikbaar komen. Deze nieuwe man zal dan ook niet ten laste komen van de centrale kas van de kerken, maar kan gefinancieerd worden uit de verwervingskosten van dit werk. Commissie De vrees leefde bij sommigen dat er weer een nieuw bureau met sten cilmachines, schrijfmachines en se cretaressen bij zou komen, maar met nadruk lieten de deputaten in de voorstellen stipuleren dat de nieuwe man toegevoegd zal worden aan de staf van het diakonaat bureau in Utrecht cn ook gebruik zal kunnen maken van het apparaat van dit dia- konaal bureau. Maar er bleven toch nog 21 syno deleden tegen deze nieuwe functie, die werd ingesteld met 32 stemmen voor. Zeven synodeleden onthielden zich van stemming. In overleg met het moderamen en de deputaten voor financiën en organisatie zullen de de putaten voor zending en diakonaat de nieuwe man benoemen. Bovendien wérd besloten om een commissie ter begeleiding van deze functionaris m te stellen, waarin naast vertegenwoordigers uit zending en werelddiakonaat ook deskundigen op het terrein van de politieke en sociaal-economische aspecten van het ontwikkelingsprobleem zitting zullen krijgen. Deze man moet zich samen met zijn deputaten bezinnen op de pro blematiek van de ontwikkelingshulp en nagaan wat de kerk in deze kan en moet doen in de toekomst. Over het resultaat van deze bezinning moet hij de kerken voorlichten. Zijn deputaatschap zal tevens zitting ne men in een eventueel door de nieuwe Raad van Kerkén op te richten Sfectie voor dit werk. Bovendien zal een stu die gemaakt moeten worden van de subsidiëring door de Nederlandse overheid van kerkelijke projecten in de ontwikkelingslanden. (Van onze kerkredactie) LUNTEREN Even na half drie kwam de gerefor meerde synode gistermiddag klaar met zijn agenda. Met enige dankbaarheid consta teerde de praeses ds. P. Vis ser dat deze synode binnen de gestelde termijn klaar is gekomen met een agenda die niet minder dan 436 punten bevatte. Als belangrijkste besluiten me moreerde hij de terzijdestelling van de beslissing van Assen-1926, de toetreding tot de nieuwe Raad van Kerken en het feit dat deze synode de vrouw tot de ambten heeft toegelaten. Andere belangrijke besluiten vond hij de wederzijdse dooper- kenning van de Rooms-Katholie- ke Kerk en de Gereformeerde| Kerken, de bezinning op het gro te stadsvraagstuk, de aanvaar! ding met de hervormde synodi van de nieuwe psalmberijming en het besluit van vandaag om veel meer aandacht te gaan besteden aan het werk van df kerkelijke ontwikkelingshulp. Tijdens zijn slotwoord her dacht hij twee ouderling-ledei van de-synode die overleden. Hi sprak zijn blijdschap er over dat enkele andere leden ernstige ziekte weer hersteld wa ren. Ook zei hij dat dr. P. G, Kunst, mits hij voldoendf hersteld zal zijn, in de toekomst zijn plaats in het moderamen van de synode weer opnieuw zal in nemen. De volgende synode wordt bijeengeroepen in mei van het volgend jaar. RECIFE De vijftien bisschoppen van Noordoost-Brazilië zijn een miljoen aan ontwikkelingshulp kwijtgeraakt aan een oplichter, aldus het maandblad De Protestant. Naamsverandering joodse christenen DEN HAAG De Nederlandse vereniging van joodse christenen gaat haar naam veranderen. In het ontwerp-statuten, dat binnenkort op een bijzondere ledenvergadering ir bespreking komt, wordt voorgesteld els nieuwe naam „Nederlandse vere niging van Jesjoea hammasjiach be lijdende joden." Jesjoea hammasjiach is Hebreeuws voor Jezus Christus. Men meent, dat de benaming „Jezus Chi stus belij dende joden" theologisch meer ver antwoord is. dan „joodse christocen." Het miljoen kwam uit West-Duits- land, waar het was bijeengebracht in enkele acties voor Latijns-Ameri kaans ontwikkelingswerk. In afwach ting van de investering wilden de bisschoppen het geld zo voordelig mogelijk beleggen. Het geld ging dus niet op een spaarrekening bij een bank, maar werd in handen gegeven van een zekere Avigdor Herezkowitsj, die be loofde tien procent rente per maand te betalen. De bisschoppen belegden eerste een klein bedrag en prompt kwam de rente, iedere maand. Op de duur kreeg Herezkowitsj het heel miljoen te beheren en toen liet hij zich fail liet verklaren. De heer Boetes heeft hier echter geen genoegen mee genomen en te gen de handelwijze van de Kamer voorzitter beroep aangetekend bij zijn mede-senatoren. Dinsdag om half één zullen de Eerste-Kamerleden in een besloten vergadering over dit beroep beslissen. Deze bijeenkomst vindt met gesloten deuren plaats. De heer Boetes had dinsdag gepleit voor invoering van een leer over het ontstaan van internationale conflic ten (polemologie) op de middelbare scholen. Bij die gelegenheid toonde hij de minister een pamflet met de woorden „Johnson Oorlogsmisdadi ger". Hij betoogde dat deze pamflet ten naar zijn mening op de scholen verspreid dienen te worden om de gedachtenwisseling over de oorlog in Vietnam te stimuleren. „Naar mijn mening is president Johnson volgens I de processen van Neurenberg en To kio een oorlogsmisdadiger", aldus de j heer Boetes. Hij bood minister Veringa een exemplaar van dit pamflet aan. De bewindsman heeft dit stuk echter niet aangenomen en het later toen het op zijn bureau was neergelegd, opgevouwen en laten liggen. Ook in zijn antwoord aan de Ka mer is de minister van onderwijs op dit pamflet niet ingegaan. De heer Boetes heeft dinsdag, toen de voorzitter hem terecht wees, ge zegd, dat hij nader inging op de rede van prof. Van Hulst (c.h.), die even eens voor efn leer van de polemolo gie op de middelbare scholen had ge pleit. Heer in Europa NED. HERV. KERK Emeritaat verleend (om gezondheids redenen) an A. J. van Oost te Vriezen- veen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaandam. H. Biesma te Stadskanaal. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Goudswaard. A. Hoo- gerland te Werkendam. GEREF. GEMEENTEN in NED. Beroepen te Gouda. F. Mallan te Veenendaal; te Rheenen, J. Pannekoek te Terneuzen. EVANG. LUTHERSE KERK Drietal te Ede. A. Janse te Deventer, C. Pel te Amsterdam en C. C. G Vis tor te Utrecht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Bussum, R. Hofman te Edam, Monnikendam en Middelie. Functionaris Het moeilijkste probleem voor deze synode was wel of er een functiona ris benoemd moest worden. Onder aanvoering van ds. A. I. Koffeman zeiden sommige synodeleden „neen". Die taak moet maar vervuld worden door de huidige functionarissen van het Algemeen Diakonaal Bureau. Zo nodig moesten de werkzaamheden maar enigszins anders verdeeld wor den. Prof. Bakker waarschuwde echter dat dit onmogelijk is. De huidige functionarissen zijn al overbezet. Als niet iemand dit werk doet, dan blijft het bij woorden. De deputaatschap- pen zijn allemaalal overbezet om dit er ook nog bij te nemen en het is noodzakelijk werk. Deze nieuwe functionaris moet na- UTRECHT De voorzitter van de KVP-jongerengroepen, E. van Don gen, heeft vandaag op het congres van zijn organisatie meegedeeld maandag te zullen bedanken als lid van de KVP en zich bij de radicalen te zullen aansluiten. De heer Van Dongen noemde de beginselverklaring van de radicalen en het optreden van drs. Aarden in de Tweede Kamer een stap vooruit naar de deconfessionalisering en sprak de hoop uit, dat ook het demo- weer mm. temp neerslaf gisteren Kopenhagen onbew 2 0.6 Londen half bew. 5 0 Amsterdam zw. bew 3 X Zünch 3 0.9 Geneve motregen 0.1 Locarno geh. bew. 0 Wenen regen 7 4 Innsbrück zw, bew 0 0 Rome -2 0 Madrid half bew -3 0 Majorca geh. bew 1 0 Brussel onbew -3 0 Luxemburg zw. bew 0 0 Parijs 0 Nice licht bew. S 1 Frankfort zw. bew. -1 1 München zw bew s (Van onze Spaanse correspondent) MADRID Voor het eerst is onlangs een protestantse be grafenis toegestaan op een rooms-katholieke begraafplaats in Madrid. Twee dagen later kon een protestantse begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats van Arenys de Mar (Barcelona Het lijkt er op, dat het voor dc Spaanse protestanten gemakkelijker gaat worden, om een laatste rust plaats te vinden. De begraafplaatsen in Spanje zijn openbaar, maar regel is daarbij, dat zij bestemd zijn voor rooms-katho- lieken Protestanten, joden. atheïsten, vrijmetselaars en andere niet-rooms-katholieken, die in Spanje sterven, moeten begraven worden in de „burgerlijke afdeling" van het kerkhof. WEIGEREN De moeilijkheid is, dat lang niet alle begraafplaatsen een „burger lijke afdeling" hebben, in de dorpen en zelfs in sommige belangrijke ste den niet. Tot nu toe weigerden de rooms-katholieke geestelijken dan protestanten op hun begraafplaatsen toe te laten. Aan de andere kant stelt de Rooms-Katholieke Kerk zich op het standpunt, dat wie roons-katholiek gedoopt is, altijd tot deze kerk blijft behoren en dat ook zijn begrafenis rooms-katholiek behoort te zijn. In Valencia is de predikant bij voorbeeld verplicht een document over te leggen, dat bewijst, dat de overledene altijd protestant geweest is. Zo'n bewijs is soms heel moeilijk te leveren, vooral voor die kerken, die de kinderdoop niet kennen. In Tortosa is het twee jaar gele den gebeurd, dat een vrouw stierf. De priester beschouwde haar als rooms-katholiek, hoewel de familie verklaarde? dat zij al lang overge gaan was naar het protestantisme. Hij bepaalde, dat zij rooms-katho liek begraven moest woraen. De predikant kon niets doen. Wat was dc oplossing? De domi nee hield een dienst ln het sterfhuis, dat afgeladen vol was, terwijl een paar potige kerels voor de deur ston den, om de priester de toegang te beletten. Na afloop werd de kist aan de priester overgedragen, die er ver der mee kon doen, wat hij wilde. Een nieuwe geest begint echter over Spanje te komen. De protestan ten hopen, dat de tijd nabij is dat sterven en begraven worden als een protestant niet nog moel"jkei is, dan leven als een protestant cratlsch centrum Nederland uit i KVP zal treden en zich bij de radic len zal aansluiten. Met Antoine Jacobs, vice-voorzitt van de KVPJG, Han Duindam, secr taris, en enige leden heeft de he Van Dongen het congres een advi voorgelegd, waarin zij zeggen onvo doende vertrouwen te hebben in i mogelijkheid, dat binnen de KVP e discussie tussen de diverse stromii gen op basis van de resoluties van partijraad in Arnhem goede perspe tieven biedt. Vice-voorzitter Ton Crijnen, pe ningmeester Gerard Tholen en enki leden hebben eën tegen-advies uitg bracht, volgens hetwelk het congr wél zijn vertrouwen uitspreekt zo'n discussie. Deze groep acht li mogelijk, dat de KVPJG een eigi inbreng kan hebben in de partijraa Voorzitter Van Dongen meent dat di ze eigen inbreng een farce is gewei en dat dit wel zo zal blijven „zolai wij niet in de houding staan voor h partij-establishment". Vice-voorzitter Ton Crijnen vint dat het van groter werkelijkheid: getuigt binnen het geheel van i partij te trachten zoveel mogeli* wensen gerealiseerd te krijgen i zich af te zonderen in een spIinUj partij van strikt gelijkgezinden, de groep Van Dongen voorstaat. De vice-voorzitter verklaarde I moeten constateren, dat de oorzaf van alle moeilijkheden binnen KVP moet worden gezocht persoonlijke tegenstellingen. Tc 1*4 reeds heeft de jongcrcnorganisalp zich beziggehouden met intcn strubbelingen. Thans dient zij zlchfo gaan bezinnen op werkelijk belanfe rijke vraagstukken, aldus de h«" Crijnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2