Gereformeerde ambten voor synode stelt vrouw open Gereformeerden doen mee mei Raad van Kerken EL eet nappe Sitos gelast brood aan De Gruyter te leveren Boodschap Vietnam niet in Geref. Kerken Een woord voor vandaag Zondagsschool helpt jongens in Zuid-India DEFINITIEF BESLUIT VOLGENDE SYNODE MAAR KERKEN MOGEN VOORUITGRIJPEN Uw probleem is het onze.... snoep verstandig: Pleidooi voor basisformule kamervragen over Pius-college Letterlijke tekst L.a il Cliff Richard eind april in Den Haag H. COENRADI OVERLEDEN Dr. Kunst weerfe ter synode DONDERDAG 7 MAART 1968' Wat is geloof? De schrijver van de brief aan de Hebreeën geeft als definitie: Geloof is de zekerheid der dingen die men hoopt. Maar is dat niet erg onzeker? We hopen zovéél. Zieken hopen dat zij beter worden. Ouders hopen dat hun kinderen goed terecht komen in het leven. Jonge mensen hopen dat zij voor hun examen slagen. We hopen soms tegen beter weten in. Niet alles wat wij hopen ivordt ook werkelijkheid. De apostel beseft dat ook en hij vervolgt: Geloof is het bewijs van de dingen die men niet ziet. De hoop is verankerd in het hart van de mens. Maar wat men niet ziet, is verankerd in het hart van God zelf. Geloven is zien, wat God bezig is te doen, wat gaat gebeuren, wat God beloofd heeft. En ineens krijgt dan de hoop ook een ander accent. Wij hopen niet tegen beter weten in. Onze hoop is geworteld in de beloften van God. Het is geen droomwereld die wij ons zelf scheppen, maar de realiteit die God bezig is te bouwen. En tussen de hoop van de mens en de toekomst van God staat het geloof, de overgave aan God. Die zich aan ons ge geven heeft in Christus. We lezen vandaag: Lucas 9 4662. MADURAI (India) De Neder- landsche Zondagsschool Vereeniging (NZV) heeft drie Indiase jongens een jaar geadopteerd. Zij wonen in het J. P. Kenneth YMCA Boys Home in Madurai in Zuid-India en zijn 8, 9 en 13 jaar oud. Dit huis is een opvangcentrum voor jongens, waarvan de ouders meestal zijn overleden, zodat de jon gens dreigden om te komen. Voor een bedrag van 460 kan een jongen een jaar lang worden geholpen. Bij het honderdjarig bestaan van de NZV in 1965 werd een jubileum fonds ingesteld dat tot doel heeft kinderen, die elders op deze wereld in een geestelijke of lichamelijke noodsituatie verkeren, hulp te verle nen. Bij bombardementen, door de Ni- geriaanse luchtmacht op acht steden in het afgescheiden Biafra zijn giste ren, volgens radio Biafra, 100 mensen om het leven gekomen en 129 ge wond. Van onze kerkredactie) Brieven die niet zijn voorzien ven neem en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding l§ verzekerd. Vragen die niet v onderling met elkaar in verhand staan moeten ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Als ouders op elkaar heb ben getesteerd, en een van de kinde ren boedelscheiding wil, is dan boe delscheiding verplicht? Kan degene die het er niet mee eens is, verplicht worden tot betaling van de on kosten? Antwoord: Een kind behoeft niet te berusten in een testament waar bij alles aan de langstlevende ouder wordt vermaakt, en het heeft recht boedelscheiding te eisen. Boe delscheiding behoeft niets te kosten als alles in vrede onderling geregeld kan worden. Alleen als er onroeren de goederen zijn. of andere ingewik kelde kwesties zijn te regelen, is het raadzaam betrekkelijk geringe kosten te maken voor een behoor lijke notariële regeling. Die kosten drukken ,op de boedeL Vraag:. Kam een modder, sen huis verkopen dat aan haar en haar thans overleden man heeft behoord? Êr is nog geen boedèlscKefding ge feest. De ouders waren in ge meenschap van goederen getrouwd. Antwoord: Hel huis behoort lot een onverdeelde boedel. De moeder is dus niet eigenares en kan dus het huis niet verkopen. Men kan het beste de moeder waarschuwen, dat dit onmogelijk is zonder toestem ming van de kinderen. In geval van noodzaak kan men de notaris van de toestand op de hoogte brengen en als deze niet bekend is de kamer van toezicht over de notarissen, per adres Arrondissementsrechtbank. Vraag: Heeft u een recept van bessenjenever? Antwoord: Neem bijvoorbeeld een half pond rode of zwarte bessen, rits ze af, was ze en doe ze in een fles. Neem twee glazen water, waarin u -en limonadeglas suiker oplost Giet dit suikerwater nog handwarm op de bessen en laat dit afkoelen, waarna u er jenever naar smaak kan bijvoegen. Eén maatje jenever op deze hoeveelheid is wat slapi, maar u kan het er eerst eens mee proberen. Wel moet het mengsel enige tijd blijven staan, opdat het geheel goed doortrokken is. LUNTEREN Met onverwachte snelheid heeft de gereformeerde synode gistermiddag om kwart over vier besloten, de ambten voor de vrouw open te stellen. Omdat het een wijziging in de kerkorde betreft, zal de volgende synode (in 1969) pas een definitieve beslissing kunnen nemen. Maar in afwijking van de kerkordelijke weg machtigde de synode de plaatselijke kerken, al vóór de volgende synode de vrouw toe te laten tot het ambt van ouderling of diaken, zodra gebleken is, dat het besprokene op de Gereformeerde Oecumenische Synode geen reden is, om op het synodebesluit terug te komen. De GOS wordt in augustus gehouden. Mogelijk kunnen dus in september de eerste vrouwelijke ouderlingen en diakenen in de Gereformeerde Kerken worden bevestigd. Gratis prachtige kleurenplaatjes 95 cent Bij elk: doosje Van Nelle theebuiltjes vindt u een plaatje. Historische automobielen in rijke kleuren. Leuk om te sparen. Vraag het album aan. Goed verzorgd, met interessante tekst bij elk plaatje. VAN NELLE AFTERNOON THEEBUILTJES I Gelijk bekend, oordeelde de synode het in januari noodzakelijk, de GOS-discussie af te wachten. De sy node stelde nu de volgende regeling vast: Komen deputaten na de GOS tot de conclusie, dat het beleid van de Gereformeerde Kerken ten aanzien van de vrouw in het ambt grondig moet worden herzien, dan moeten zij op de volgende synode met nieuwe voorstellen komen en dam gebeurt er in september niets. Besluiten deputaten daarentegen eenstemmig, dat de GOS geen aanlei ding geeft tot wijziging van het be leid, dan doen zij hiervan mededeling aan alle plaatselijke kerken. Daarna hebben deze dan de vrijheid, om al vast vrouwen tot ouderling of diaken te bevestigen, ook al wordt de defini tieve beslissing pas door de volgende synode genomen. Prof. dr. D. Nauta, rapporteur van de commissie, zei ronduit, dat hij te gen zijn zin met dit voorstel gekomen was. omdat deze regeling ronduit in strijd is met de kerkorde. Maar de nood in sommige gemeenten woog I hem zo zwaar. Er kan niet langer gewacht worden. Differentiatie De kern van de synodebeslissing (zie hiernaast) komt overeen met het voorstel van deputaten met één be langrijke uitzondering. De synode is teruggekomen van de gedachte van differentiatie in de ambten, waarvoor de vorige synode zich had uitgespro ken en waarop met name prof. dr. Herman Ridderbos zeer sterk stond, omdat anders de Nieuwtestamen- tische gegevens zijns inziens geen recht worden gedaan. Deputaten hadden voorgesteld, de ze differentiatie in bepalingen vast te leggen (vrouwelijke predikanten als regel niet het gewone gemeentewerk, maar bijzondere opdrachten: vrouwe lijke ouderlingen met name een pastorale en zielszorgelijke taak, vooral onder vrouwen, zieken en be jaarden). Maar de synode volgde de gedachtengang van prof. Nauta: vol ledige toelating tot het ambt, diffe rentiatie komt er in de praktijk van zelf wel. De kern van het besluit werd geno men met drie stemmen tegen en twee onthoudingen. Synodepraeses ds. P. Visser hield na afloop een korte toespraak. waarin hij er zijn blijdschap over uitsprak, dat na het moeizaam overleg dit praktisch eenstemmige besluit kon worden ge nomen. Mevrouw VV. M. Ridderbos-dc Rooij richtte „namens de vrouwelijke gemeenteleden (ik spreek liever niet van zusters)" een woord van harte lijke dank tot de synode. „Wij heb ben gestreden niet als feministen of suffragettes, maar in de begeerte, dat de dienst in de gemeente beter zal functioneren." De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De gerefor meerde synode nam gisteren nog een tweede belangrijk besluit. Zij gaf har fiat aan de nieuwe Raad van Kerken in Nederland. iafpwBati$,bl«ek, echter.r dal de werkcommissie Oi basisfor mule ook graag had willen hebben, maar juist had laten vallen uit vrees, dat ze voor de gereformeerden een struikelblok voor toetreding zou zijn. Daarom had men zich in het ontwerp beperkt tot het stellén van een doestelling en een uitgangspunt in de preambule. Garantie Alleen vond de synode het jammer, dat het ontwerp-statuut voor de Raad geen grondslag bevat. De syno de achtte de basisformule van de Wereldraad daartoe geschikt, maar wilde er overigens geen principe kwestie van maken. Van het modera- kering" men en van het synodemoderamen j Raad. De basisformule van de We Maar met prof. dr. A. D. R. Polman vond de synode de basisformule ge wenst als „oriëntatiepunt, als laatste norm en standaard en als grensmar- voor de activiteiten van de van de Nederlandse Hervortnde Kerk (dat gisteren aanwezig was) heeft de synode de toezegging gekregen, dat zij in het nader beraad van de parti ciperende kerken alsnog voor het stellen van deze grondslag zullen pleiten. In januari was in de synode de vrees uitgesproken, dat de werkcom missie de basisformulie niét in het ontwerp-statuut had opgenomen, om dat een of meer participerende ker ken bezwaar tegen de inhoud zouden hebben (het belijden van Jezus Christus als God en Heiland naar de Schriften). Economische machtspositie DEN HAAG Staatssecre taris Van Son (economische za ken) heeft de NV Sitos in Rijs wijk gelast brood te leveren aan De Gruyter. De NV Sitos heeft een economische machtspositie verkregen, die strijdig is met het algemeen belang. Op grond hier van heeft de regering gemeend te moeten ingrijpen in het kader van de Wet economische mede dinging. Sitos leverde volgens een overeen komst sinds januari brood aan De Gruyter, die dit onder eigen naam aan het publiek moest verkopen voor gen de prijsconcurrentie van het 75 cent per 800 gram. Daarnaast le- grootwinkelbedrijf. Dit concern nam erde Sitos aan De Gruyter brood onlangs de Sitos geheel over Red.) dat onder het merk King Corn door on alles heeft geleid tot een econo- Sitos en ook door andere broodpro- J mische machtspositie van Sitos die ducenten in de handel werd gebracht j ^et algemeen belang schaadt. Op De en voor 89 cent werd verkocht, i Gruyter is namelijk een niet gerecht- alsmede Tarvo-brood voor 80 cent. vaardigde aandrang uitgeoefend om Een maand geleden eiste Sitos dat aan het publiek_een hogere prijs te gen van Sitos zijn niet geschaad door het feit dat De Gruyter ~deze prijs ook berekende. Prijspeil Er zijn goede gronden om aan te nemen dat Sitos van De Gruyter heeft geëist zijn prijs tot 80 cent te verhogen en de levering beëindigde toen De Gruyter dat weigerde, op aandrang van een onderneming die met Sitos is verbonden. Deze onder neming wilde het prijspeil in het al gemeen hierdoor beïnvloeden, aldus de beschikking. (De Meneba, die een groot deel van de meelmarkt beheerst, deelt de bezwaren van de kleine bakkers te- de prijs van het brood onder eigen merk werd verhoogd tot 80 cent. Toen De Gruyter dit weigerde zegde Sitos de overeenkomst per 2 maart op. En sinds maandag kreeg De Gruyter dan ook geen brood meer van deze fabriek, wèl het King Com- en Tarvo-brood. De Gruyter zag geen kans het brood van een andere leverancier te betrekken. Dit duidt volgens de mi nisteriële beschikking op een econo mische machtspositie van Sitos. Ook de andere grootwinkelbedrijven bere kenden 75 cent per brood. De belan- berekenen dan De Gruyter voor zijn I eigen bedrijfsvoering nodig achtte. De prijs van 75 cent zal De Gruyter I geen schade toebrengen, aldus de beschikking, j De regering wil nu op gaan treden op grond van artikel 24 van de Wet j economische mededinging, dat wil I zeggen de oplegging van een leve- l ringsplicht. Hierover is advies ge vraagd aan de desbetreffende com- I missie. Gezien de urgentie meent de regering dat direct al met een voorlo pige maatregel moest worden opge treden. reldraad is een garantie tegen de vrijzinnigheid, zei prof. Polman. Overigens heeft de synode er geen overwegend bezwaar tegen, als de basisformule er toch niet komt, maar i dan moet duidelijk blijken, dat de i preambule positief gedragen wordt j door de overtuiging, dat het geloof in Jezus Christus als Hoofd der kerk en I Heer der wereld, naar Filippenzen 2 j de erkenning insluit van al de predi- katen, die Hem in de basisformule worden toegekend. Tussentijds beraad, waaraan ook ds. F. H. Landsman als voorzitter van I de werkcommissie en het hervormd moderamen hadden deelgenomen, had veel misverstanden, die op de I synode in januari heersten, uit de weg geruimd. Experimenteel Zo verkeert het instellen van sec- j ties nog geheel in het experimentele stadium. Het is nog volledig een kwestie van open beraad. De Neder- i landse Hervormde Kerk staat daarbij niet als model voor ogen. Evenmin is reeds een bepaalde visie op de taak i en roeping van Christus' kerk in de Nederlandse samenleving vastgelegd. Ook bleek de zin uit het memoran dum van de werkcommissie „De deelnemende kerken moeten in el- i kander tekenen van de ware kerk herkennen en bekennen dat Christus zelf in en door deze kerken aan het werk is" geen voorwaarde te zijn voor toetreding, zoals de synode in j januari dacht. Het memorandum was j I slechts bedoeld als nadere informatie I en heeft geen bindende kracht. Wij hebben ten aanzien van de oe cumene al lang ja gedaan. Eindelijk gaan we nu ja zeggen, zei een ver heugde prof. dr. J. Verkuyl, die ont- (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG De Tweede-Kamer leden dr. J. G. H. Tans en mr. J. W. Masman (beiden soc.) hebben de mi nister van onderwijs en wetenschap pen in schriftelijke vragen verzocht een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken op het Pius-College in Almelo. De mogelijkheid van frauduleuze handelingen met betrekking tot be vorderingen en examens, althans po gingen daartoe van de zijde van de directie van het Pius-College. zou niet uitgesloten zijn. ulde, dal-prol. ar. Hernpn Ridder bos de eigenlijke initiatiefnemer is- geweest. Het besluit werd genomen met drie stemmen tegen. Ds. J. van der Schaft uit Oud-Beijerland legde èen verkla ring af. dat hij niet voor kon zijn, omdat de Raad meer blijkt te zijn, dan louter een werkgemeenschap. Noteren we nog uit de discussie de mededeling van prof. Polman, dat deelname van de Christelijk Gerefor meerde Kerken aan de Raad van kerken uiterst onwaarschijnlijk is ge wórden. Zij stellen namelijk als eis, dat in de grondslag wordt gesproken van „volle onderwerping aan het Woord Gods als de autoriteit des He ren". Adhesie gevraagd niet brief zes hoogleraren GRONINGEN prol. At. G. C. Heringa, eTneritus hoogleraar in de geneeskunde te Groningen, heeft in een brief aan al .zijn collega's door het hele land gevraagd instemming te betuigen met de brief die zes Gro ningse hoogleraren, onder wie prof. dr. B. Delfgaauw, aan de minister van justitie hebben gezonden, inzake het Amerikaanse optreden in Viet nam. (Van onze kerkredactie) De tekst van het belangrijkste gedeelte van het synodebesluit ten aanzien van de vrouw in het ambt luidt: De synode van oordeel, a. dat naar de Schrift Christus aan Zijn gemeente voor haar opbouw onderscheiden gaven heeft gegeven, waarvan sommige ook het karakter van een ambt, d.w.z. een op aanwijzing van de gemeente in Zijn naam te vervullen dienst dragen (1 Cor. 12:4-11, 28-31: Rom. 12 4-8: Ef. 4 11, 12): b. dat naar de Schrift deze gaven en ambten met onderscheiding dienen te worden aangewend, rekening houdend zowel met de verscheidene gaven van de leden der gemeente als met de diverse aspecten die de opbouw van de gemeente vertoont: EU len f de let agt 0.00 dat naar de Schrift bij alle t? eerbiedigen verscheidenheid tussen man en vrouw en ook van de hun geschonken geestelijke gaven, beiden niettemin één zijn in Christus (Gal. 3 28) en als leden van dat yr éne Jichaam ook tot de opbouw daarvan mee te werken: tiple. dat volgens het apostolisch vermaan in 1 Cor. 14:33-36 en \stsi' 1 Tim. 2 11-15 bij het optreden van de vrouw in de gemeente ver langd wordt dat zij zulks 2al doen naar haar eigen aard; op grond van de gebleken behoefte aan de dienst van de vrouw in het ambt voor de opbouw van de gemeente en in aanmerking genomen dat er geen afdoende gronden aan bepaalde Schriftgedeelten vallen te ontlenen om in het algemeen aan de vrouw een plaats in de diverse ambten van de kerk te ontzeggen, de ambten voor de vrouw open te stellen en haar daarin een volwaardige plaats te verlenen met een voor haar geëigende taak. gelij de i (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Zaterdag 27 april zal de bekende Engelse zan ger Cliff Richard optreden in de Houtrusthallen in Den Haag on der auspiciën van Youth for Christ om van zijn geloof te zin gen. The Settlers, een zanggroep die in Engeland opgang maakt, zal voor de muzikale achtergrond zorgen. Cliff, die 27 jaar is, heeft enige tijd geleden bekendgemaakt voor godsdienstleraar te gaan studeren en zich uit de showwereld terug te trekken. Dat wil niet zeggen, dat er geen populaire platen meer van hem verschijnen, want hij heeft in 1965 een contract ge tekend voor tien jaar. Cliff en the Settlers krijgen voor hun optreden in Den Haag geen honorarium. De opbrengst van zijn optreden gaat naar de actie wezen van Vietnam. De vrijdag daarvoor zingt hij in Stockholm en op zondag daar na in Zagreb in Joegoslavië. De opbrengst is voor slachtoffers van de aardbeving. (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De gerefor meerde.synode heeft gisteren de boodschap van het Interkerke lijk Vredesberaad (IKVB) in zake Vietnam niet in behande ling genomen. Dat betekent, dat de boodschap aanstaande zondag niet van de ge reformeerde kansels zal worden ge lezen, wel van die van de andere kerken in het IKVB: de rooms-ka- tholieke, hervormde, Lutherse, doops gezinde, remonstrantse en oud-katho lieke. In de boodschap doen de kerken een dringend beroep op regering en volksvertegenwoordiging, om duide lijk positie te kiezen voor de vrede en het volk van Vietnam. De bom bardementen op Nood-Vietnam moe ten onmiddellijk worden gestaakt en de vrees voor het gebruik van kern wapens wordt uitgesproken. Het was niet de bedoeling van het IKVB, dat de gereformeerde synode zich over de boodschap zou uitspre ken. Naar wij vernemen is het zoek raken van een expresbrief de oor zaak geweest, dat de boodschap ver leden week al niet gepubliceerd werd. Deze onverwachte vertraging maakte het in theorie mogelijk, dat de gereformeerde synode deze week zich nog achter de boodschap zou kunnen stellen, maar het moderameh besliste, dat de tijd voor het inzen den van stukken voorbij was. De synode kan niet eindeloos doorgaan. De moeilijkheid, zo vertelde de heer L. v. d. Put (Rijswijk) ons, is. dat de gereformeerde vertegenwoor digers in het IKVB niet zoals de vertegenwoordigers van de andere kerken gemachtigd zijn, om namens hun kerk te spreken. Nog studie De heer Van de Put is lid van het deputaatsohap ter bestudering van het oorlogsvraagstuk. Dit deputaat- schap studeert nog en zit ten be hoeve van deze bezinning in het IKVB In de Rooms-Katholieke Kerk en de Nederlandse Hervormde Kerk heeft men de studie achter de rug en kan men nu optreden in de faze van pressiegroep. De hervormde deelnemers aan het IKVB kunnen by voorbeeld aan allerlei acties deel nemen op basis van het hervormde kernwapenrapport. De gereformeer de deputaten moeten daartoe toe stemming van hun synode hebben. De synode besloot gisteren wel. dat de Gereformeerde Kerken ook dit jaar weer mee zullen doen aan de Vredesweek van het IKVB. Maar mocht er weer een kansel- boodschap voor die week komen, dan moet die de goedkeuring krij gen van deputaten en van het mo deramen van de synode. Hier besloot de synode na een dis cussie, waarin nog het onbehagen voelbaar was over bepaalde aspec ten van de Vredesweek 1967, met name de kanselboodschap. Bidden voor de vrede. best. maar niet in het kader van een demonstratie van eenzijdig anti-Amerikaanse, von den vele synodeleden. Het besluit, om toch weer mee te doen, werd genomen met veertien stemmen tegen. Oprichter Door de eeuwen trouw (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Op 52-jarige leef- .tijd is in het Diaconessenhuis in Eindhoven overleden de heer H. Coenradi. mede-oprichter' (in 1950) en sindsdien landelijk voorzitter van de Stichting Door de eeuwen trouw. In deze functie heeft hij zich inten sief jarenlang ingezet voor de rech ten van Ambonezen en Papoea's. De heer Coenradi was algemeen procuratiehouder en chef van de af deling personeelszaken en organisa tie van Philips. De stichting, die niet zo heel lang geleden haar penningmeester en ook een man van het eerste uur, de heer Buiten, ontviel, moet nu haar voor zitter missen, die in woord en ge schrift vurig kon pleiten voor de be langen van hen, voor wie Nederland in plicht tekort schoot. De teraardebestelling is zaterdag op de algemene begraafplaats Eind hoven na een uitvaartdienst in d? Baptistenkerk aan de Marconilaan. die om één uur begint. (Van onze kerkredactie) htin tt n geb< enk] its e traa oor htin 0., hef LUNTEREN Dr. P. G. Kun de eigenlijke praeses van de gei formeerde synode, die eind voi jaar werd getroffen door een har infarct, was gisteren voor het eer weer even op de synode. Verder kreeg de synode gister* een telegram van prof. dr. W. I Jonker uit Zuid-Afrika, dat hij zij benoeming tot hoogleraar te Kan pen heeft aangenomen. De Broederschap van Pinkstergt meenten heeft de synode een bri« geschreven, waarin de broederscha haar waardering uitspreekt voor hl stuk over de Pinksterbeweging, dl de synode eerder vaststelde. D pinksterbroeders beloofden, het stu te zullen bestuderen en te zijne tijd te zullen beantwoorden. NED. HERV. KERK Beroepen te Stedum (toez.): M. Kampstra te Nijland: te Rhssen (vae. Vos te Gouda; te Zalk en Vee Vlist te Op- en Nede Vos caten: Andel Aangenomen naar Amsterdam (prei voor bijz. werkzaamli. pastoraat her vormd lyceum): kand. drs. K. Bouhuii te Amsterdam. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Meppel: kand. M. Werfhorst te Utrecht. GEREF. KERKEN (vrügem.) Bedankt voor Umuiden: G. Zomer I Groningen: voor Zuidwolde (Gr.): Dekker te Goes. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Terwolde: A. W. Ver hoef te Barneveld. OUD. GEREF. GEM. In NED. Bedankt voor Capelle a. d. IJsse (Bermwég 362): J. v. d. Poel te Ede. Weer in Europa weei min. temp neer»! gisteren Kopenhagen zw bew -7 1 ..onden regenbui 1 Amsterdam geh. bew. 0 2 Srussel sneeuw 0 10 -uxemburg zw. bew. -3 01 Parus zw. bew. 0 O flee zw. bew 6 0 ("rank fort zw. bew. 0J Mtlnehen zw. bew. -1 4 Ziirlch zw. bew -1 1) Genève motsneeuw -1 3 Locamo regen 2 0! Wenen licht bew 1 'nnsbrürk zw bew -1 Rome geh. bew g ni Madrid licht bew 3 0 1 Majorca geh bew 3

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2