VLEET Rijnsburger dacht dat bankoverval echt was de beste tabak HC is NORTON tabak DRTON PLAIN/ NORTON Flfil Interessante expositie in mulo te Noordwijk - rijp, vitaal, NORTON Concert in Valkenburg 25/1.50 Katwijkse bejaarden aan de hutspot Sassenheim kan op korte termijn zwembad hebben Reed auto fotografen klem Katwijkse bakker 2 weken cel in Burgerlijke stand NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 6 MAART 1968 UMUIDEN Op 59 NB troffen de Nederlandse treilers weer wat haring en makreel aan. Zij konden echter niet zo best uit de voeten komen. In dit gebied is een vloot van zeker 150 Russische drijfnetschepen bezig. Door de uitstaande vleten hebben de Neder landse vaartuigen weinig bewegings vrijheid. In deze omgeving zijn ook veel Scandinavische ringzegenvaartui- gen opgedoken. Nu de haring in het Skagerak verstek laat gaan proberen de Zweden en de Noren op de Noord zee aan hun trekken te komen. Ook hun aanwezigheid maakt het er voor de Nederlanders niet gemakkelijker op. De vaartuigen tussen 60 en 61 NB konden weer redelijke hoeveelheden koolvis bergen. De noteringen zijn wat beter zodat het niet direct nood zakelijk is af te zakken naar 58 NB om haring of makreel te gaan van gen. De wijiting gedroeg zich zeer wissel vallig. Van vaartuigen die diicht bij elkaar lagen, haalde het ene schip uit een trek 250 kisten boven water en het andere vrijwel nieta. Bij de P-boelen De loggers, kotters en ook wel trei lers bij de P-boeien gingen rusitig hun gang. De beste trekken leverden 70 kilo tong en een mand of tien andere vis op. Men moest ook wel eens ge noegen nemen met 40 kilo tong en vijf manden schol en wijting, maar de to talen uit een etmaal gaven geen aan leiding tot klagen. Sommigevaartui gen slaagden er in een lekker beetje kabeljauw aan de andere vis toe te voegen. Onder de Nederlandse kust .had de visserij een grillig verloop. De wijting was sterk in de meerderheid en ver-5 drong de gul duidelijk van de eerste plaats. Niet alle vaartuigen konden de wij ting naar zich toehalen. Verscheidene schepen bleven van succes verstoken, maar andere vaartuigen konden een beste hoeveelheid bergen. Zij versche nen in de loop van de morgen aan de IJmuider loswal om zo snel mogelijk van hun lading te kunnen afkomen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 27 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4980 kisten vis, waarvan vvyting De wijting verdween voor een groot deel naar de kattencentrale. De han del zit tot aan de nek vol met deze vissoort. De gul volgde dit slechte voorbeeld niet. Zelfs de kleinste soort handhaafde zich ruimschoots boven het minimum. De koolvis bedong weer een betere prijs. Over hield het met een notering van f 56,- tot f 54,- nog niet, maar deze vissoort hield nu de kattencentrale tenminste een flink stuk uit de buurt De kabeljauw klom iets op de prijzenladder. Dat betrof vooral de middelsoort met een top van f 94,- Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de IJM 99 Eg- moriit met 620 kisten en de KW 81 Hendroka Johanna met 1800 kisten. Ierland De Ierse visserij ontwikkelt zich voorspoedig. Nu steeds meer schepen in de vaart worden gebracht, is het nodig deze bedrijfstak onder de aan dacht van de jeugd te brengen. Jon gens van 16 jaar en ouder zullen in staat worden gesteld een versnelde opleiding van tien maanden te volgen. Een dergelijke cux-sus had in Engeland veel succes. De leerlingen brengen de eerste maand door op een vissersvaartuig. Zij kunnen dan nagaan of zij geschikt zijn voor dit harde werk. Daarna volgt een opleiding aan de wal, die zal worden afgewisseld door enige reizen om praktijk op te doen. De cursisten ontvangen een belastingvrije gage van. drie pond per week. In Scheveningen In Scheveningen was niet veel te beleven. Het veilingpersoneel en tien tallen handelaren kwamen in het ge weer voor 10 kisten wijting en 50 kis ten gul en kabeljauw. VALKENBURG Vrijdag 22 maart zal het Westnederlands Sym- phonie-Orkest, o.l.v. dirigent Sam Swaap, een concert in deze ge meente geven. Op het programma staan werken van Joh. Chr. Bach, Mozart en Andriesen. Als solist teredt op de violist Joachim Rönt gen. VALKENBURG De in deze ge meente gehouden Unie-collecte heeft ruim f 700 opgebracht. VALKENBURG Morgenavond vergadert de geref. vrouwenverent- ging Maria en Martha in de zaal vfln de geref. kerk. Mevr. v d Mey Noort zal deze avond een vrij on derwerp behandelen. VALKENBURG De vereniging voor chr. onderwas houdt morgen avond om acht uur in de kleine zaal van het Dorpshuis haar leden vergadering. De agenda vermeldt onder meer jaarverslagen en be stuursverkiezing. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dcnider- dag: hoog water 8.09 en 20.39 uur; laag water 3.38 en 16.07 uur. Afscheid de lieer De Ruyter bij gemeentewerken NOORD WIJK Dc heer C. dc Ruyter nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de dienst van openbare werken. Ongeveer achttien jaar heeft hij de gemeente Noordwijk ge diend, eerst bij de plantsoenendienst en later bij de reinigingsdienst. Tijdens een bijeenkomst van het personeel in de kantine aan de Losplaatsweg werd de heer De Ruy ter hartelijk toegesproken door de wethouder van personeelszaken, de heer P. den Otter, de directeur van gemeentewerken, de heer P. J. J. Dessing, opzichter D. van Tilburg en namens de collega's door de heer F. Groenewoud. Men prees de heer De Ruyter als een prettig collega op wie men nooit tevergeefs een beroep deed. Wet houder Den Otter maakte gewag van de waardering van het gemeente bestuur voor het werk van de schei dende functionaris. Namens het personeel van de bui tendienst bood de heer Van Tilburg een pony-tuig als herinne ringsgeschenk aan. De Bollenstreek houdt kampioenschap in juni LISSE In het clublokaal van De Beurs werd maandagavond een ledenvergadering van de ren- en tourvereniging De Bollenstreek ge houden, waarvoor ook bestuur en leden van Sassenheim en Omstreken waren uitgenodigd. Voorzitter S. van der Pol van De Bollenstreek en voorzitter De Ruyter van Sassenheim en Om streken reikten de prijzen uit van het hometrainertoernooi en de cycle- crosscompetitie. Bekendgemaakt werd, dat de Bol lenstreek nu definitief het kampioen schap van Zuid-Holland zal organi seren en wel voor 29 juni. Het ge meentebestuur van Lisse heeft wat het parkoers betreft medewerking toegezegd. Dat zal hetzelfde zijn als van de „Tour de Lisse". Stand seliatkistpapier DEN HAAG Stand schatkistpapier op 4 maart 1968: schatkistpromessen f 1.108.600.000 (26 februari f 1.108.600.000) schatkistbiljetten f4.098.200,000 (26 fe bruari f4.175.600.000). NORTON is er! Drie simpele woorden, een wereld van verandering NORTONheeft het bereikt. Planters kweekten nieuwe soorten volle, weelderige tabak, de tabak voor Norton NORTON - rijpvitaalecht Koop een pakje. Probeer er een, juistdat is Norton! United Cigarette Factories Inc. 80 kisten schelvis, 1380 kisten wijting, 220 kisten gul en kabeljauw, 250 kis ten kleine gul, 720 kisten koolvis, 130 kisten haring, 80 kisten makreel, 1350 kisten schol, 70 kisten tarbot," 140 kis- Oefening van reserve-lijkspolitie jl i 'p'v, >v in f; V l\ KATWIJK AAN ZEE Gister middag hebben ongeveer honderd tachtig bejaarden deelgenomen aan de halfjaarlijkse bejaarden maaltijd in hotel Riche. Er heerste weer een plezierige stemming. Na een aperitief en een sigaar tje voor de heren en pepermunt voor de dames at men soep. Ver volgens zette men zich stevig aan de hoofdschotel: hutspot met klap stuk. De bejaarden lieten het zich goed smaken en vertolkten hun dank bij monde van de heer Jonker, die als zodanig de in Canada loge rende voorzitter van de afdeling van de algemene bejaardenbond. de heer C. de Jager, verving. Ook werden woorden van erkentelijk heid gesproken door de heer J. van Rijn. Voor de echtgenote van hotel directeur J. Deutekom, die last SASSENHEIM Als er een be roep wordt gedaan op de gehele plaatselijke gemeenschap, kan de bouw van een overdekt instructie- bad op zeer korte termijn worden gerealiseerd. In verschillende plaat sen in Nederland en in Duitsland zijn zulke baden al gebouwd. Dit zei de heer Gorter gisteravond als voorzitter van de zwemver. Sas senheim. die in Het bruine Paard een vergadering hield. De heer Gor ter zei het te betreuren dat B en W de bouw van een instructiebad als een gemeentelijke aangelegenheid zien. Hoewel de gemeente een aan zienlijke reserve heeft voor de bouw van een nieuw zwembad, zijn de ge meentelijke financiën niet toerei kend voor de bouw van een bad dat f 322.000 gaat kosten. De heer Schmohl, die als secre taris wegens gezondheidsredenen moest altreden, werd hartelijk dankgezegd voor het vele werk door nem verricht. Hij wordt opgevolgd door de heer MAP Dirven. De heer v d Berk heeft het penningmeesterschap over gedragen aan de heer T Huyzer. De heren De Gruil, Huyzers en Veld- huyzen van Zanten werden herko zen. Na afloop van de vergadering was er een badmodeshow. verzorgd door fa. Noordermeer. ten diversen, 1750 stuks stijve kabel jauw en 28.000 kilo tong. Verder wa ren er 304 kleine kisten wijiting, 345 Irieine kisten haring en 130 kleine kis ten makreel. Tong De noteringen voor de tong waren iets minder dan op de voorgaande da gen. De eentjes en de slips konden niet boven de zes gulden komen. De eerstgenoepide soort schommelde tus sen f 5,79 en f 5,48,de slips tussen, f 5,55 en 5,27. De grootste soort moest zich met een koers van f 3,^1 de laagste koers laten welgevallen. De grootmiddel zette in op f 3,45 en eindigde op f 3,39. De kleimniddel moest met een notering van f 4,35 tot f 4,17 een stuk terug. Schol De schol vertoefde weer in de ver keerde hoek. De tweetjes haalden met een top van f 25,- de hoogste note ring. Deze soort kende met f 17,- ook de laagste koers. Vier andere soor ten zaten op een gemiddelde van iets meer dan twintig gulden. Zeer goed koop was de bot. Deze vissoort kon men voor drie cent per kilo kopen. De haring was schaars en duur. Op de eerste afslag kon men onder de f 48.- niet terecht. Daarvan behoefde men maar twee gulden prijs te geven. De makreel kende eveneens een goede vraag. Op de eerste ronde betaalde men grif f 58,-. De laatste afslag gaf een top van f 48.- te zien. Schelvis De schelvis lag weer goed in de markt. De beste notering was mei f 65.- voor de pennen. De grote en de kleinmiddel mochten er met een hoog ste bod van zestig gulden eveneens best zijn. De braad deed hiervoor met een top van f 58.- ndet veel on der. RIJNSBURG Een passerende Rijnsburger, die in de veronderstel ling verkeerde, dat de gisteravond in scène gezette overval op de Raif- feisenbank echt was, heeft blijk ge geven van grote tegenwoordigheid van geest. Hij zag plotseling vier mannen hardlopend de bank uit komen en in een auto springen. Hij bedacht zich geen ogenblik, zette de achtervolging in en slaagde erin de auto met „bankrovers" klem te rij den. Tot zijn verbazing bleken het persfotografen te zijn. De fotografen hadden plaatjes ge schoten van de zogenaamde bank overval ,die een onderdeel uitmaakte van een grootscheepse oefening van de reserve-rijkspolitie, onder lei ding van wachtmeester G. Dorestijn. Handgranaat Het spectaculairst was de bank overval. Nadat het bericht hierover het politiebureau had bereikt, rukte men uit Bij de bank werd een auto aangetroffen, waaruit de inzittenden vlak voor het wegrijden een hand granaat naar de politie-auto gooi den. In de bank aangekomen, bleek de directeur te zijn overvallen, waarbij een kist met geld was meegenomen. Tijdens een gron dige surveillance werd de ver dachte auto ontdekt, waarna een spannende achtervolging begon, die resulteerde in de aanhouding van de overvallers. De overige programmapunten van de oefening waren een jachtwet overtreding, een vericeersongeluk, een overtreding van de winkelslui tingswet en een inbraak bij veiling Flora. Na afloop kwamen alle deelnemers bijeen in de brandweerkazarne "oor een nabespreking onder leidin v n de groepscommandant van de rijks politie te Rijnsburg. Het bleek, dat er wel fouten waren gemaakt, maar dat de reservisten het er in zijn totaliteit bezien, toch best hadden afgebracht. DEN HAAG Een 36-jarige bakker uit Katwijk hoorde bij de Haagse politierechter twee weken gevangenisstraf en de intrekking van zijn rijbewijs gedurende een jaar tegen zich eisen, nadat hij op de Industrieweg in zijn woonplaats met zijn auto geen voorrang had ver leend aan een andere auto. De bakker had het bij de politie doen voorkomen, alsof niet hij, maar een bij hem in de auto zittende Duitse vrouw de auto had bestuurd. „Hij was zo dronken, dat ik de auto maar bestuurde", had de vrouw de politie meegedeeld. Pas ruim een week later was ge bleken, dat de bakker zelf aan het stuur had gezeten. Volgens een politieman, die als getuige werd ge hoord, verkeerde de bakker inder daad onder invloed. Verdachte zei zelf, dat hij zes a zeven glazen bier had gedronken. De aanrijding kwam de bakker, behalve op een schade 'van f 1400, te staan op twee weken cel, want de rechter veroordeelde conform de eis. Een Spaanse elektrotechnicus uit Noordwijk werd veroordeeld tot een boete van f 50 en een boete van f 11. Op de Zwarteweg in Noordwijk had hij bij het verlaten van een uitrit geen voorrang verleend, waarop een aanrijding was gevolgd. De Span jaard zou niet hebben geweten; dat hij geen voorrang had en was door gereden. De boete van f 50 werd hem opgelegd, omdat hij geen voor rang had verleend en de andere, omdat hij was doorgereden. Een onderdeel van de gister avond door de reserve-rijks politie in Rijnsburg gehouden- oefening was een in scène ge zette inbraak in veiling Flora. Op de foto wordt de inbreker overmeesterd. Foto Van der Horst LEIDERDORP Geboren: Gerrit H„ zv v: Gerard Branderhorst, en Johanna Kuilenburg, B.G. Cortslaan 22; Eline, dr v: Cornelis Hoogeboom, en Johanna K Das, Kleigaarde 3; Wendy, dr v: Jacobus Louwrier, en Lucie B A Zirkzee, Splinterlaan 61. Gehuwd: Wouter Moraal, 25 jr, en Elisabeth Plomp 21 jr. heeft van Hernia en daarom niet aan het feest kon deelnemen, wa ren er bloemen. Het gemeente be stuur was deze keer niet bij de maaltijd vertegenwoordigd. De heer Deutekom en zijn per soneel verzorgden de maaltijd weer geheel belangeloos. Van enige geldelijke tegemoetkoming wilden zij opnieuw niet weten. De heer Deutekom zei ook van zijn leveranciers veel medewerking te hebben ontvangen. Hij nodigde de bejaarden voorts reeds uit voor de na jaarsmaaltijd in november. Foto D. Kruyt. NOORDWIJK In de aula van de chr. mulo-school is een expositie gehouden van werkstukken van de leerlingen op het gebied van hand werken, handenarbeid en door hen gemaakte tekeningen. De grote, ge varieerde collectie handwerken had iets weg van een prettig hoekje in een chique modehuis. Verschillende technieken waren aangeleerd op niet te grote werkstukken zodat het en thousiasme niet licht verflauwde. Al even boeiend als het texenwerk was de grote verscheidenheid op het gebied van de handenarbeid. Voor deze expositie bestond een overweldigende, belangstelling. Ook vele oud-leerlingen kwamen een kijkje nemen. De handwerklerares en de teken leraar tevens leraar handenarbeid, verdienen alle lof voor hetgeen zij samen met de jongelui tot stand hebben gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9