Mercedes-Benz presenteert een nieuwe generatie ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest en Leiderdorp Zeewering Boulevard wordt gladgestreken Proeftuin Rijnsburg had gunstig jaar Gaan caravanbezitters ook belasting betalen? Beslissing Rijnland spoedig te verwachten Man van IJmuidcnsc pier geslagen In en uit Katwijk NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 MAART 1961 De nieuwe lijn De Mercedes-Benz typen 200 t/m 250 zijn opnieuwgestyleerd. Het model is iets compacter maar het interieur heeft zijn royaliteit volkomen behouden. De vorm is verfijnd maar verdoezelt de robuustheid van de wagen niet. Integendeel: ook de nieuwe lijn is weer volmaakt Mercedes-Benz. De nieuwe techniek Ook hier verbeteringen: er is nu b.v. een Mercedes-Benz diagonaal-pendelas achter. Ook de vooras is verder geperfec tioneerd. De wegligging is nu het summum van zekerheid. U schakelt lichter en preciezer met de nieuwe versnellingsbak. De motoren zijn soepeler, met meer reserve bij hoge snelheden. De nieuwe Diesel Er is nu, behalve een nieuwe 200D, ook een Mercedes-Benz 220D! De nieuwe 2,2 liter dieselmotor geeft met 65 pk meer pit en 135 km/u. De diesel economie bleef! Bij meer dan 30.000 km per jaar profiteert u van de zuinigheid van deze sterke dieselmotor; rijdt u topklasse, voor 'n midden- klasse-kilometerprijs. Nieuwe 6-cylinders De grote 6-cylinders van Mercedes-Benz zijn de typen 250 S t/m 300 5EL. Die serie is nu uitgebreid met de 280-typen. Hun 2,8 liter motor is een totaal nieuwe conceptie met ver rassende technische noviteiten. Ook de sport/tourwagen is met deze nieuwe motor uitgerust: Mercedes-Benz 280 SL. Weer zijn er technische en estetische ontwikkelingen voltooid. Voor de komende jaren is het beeld van de stijl en toonaangevende automobiel bepaald. Veiligheid en kracht, comfort en schoonheid hebben een nieuw toppunt bereikt. Er is een nieuwe generatie Mercedes-Benz. MERCEDCS-BCNi uw goede ster op alle weger Imp. N.V. A.G.A.M., afd. Verkoop: Stadhouderskade 89-90, Amsterdam, tel. 020-719555. Beter uitzicht op zee in KATWIJK (Van een onzer redacteuren) KATWIJK AAN ZEE Het ziet ernaar uit, dat de zeewering langs de Boulevard zodanig zal worden gladgestreken, dat men van de Bou levard af en van de restaurants uit weer volop uitzicht krijgt op zee. Op het ogenblik is deze zaak op ver zoek van het Katwijkse gemeente bestuur in studie bij het Hoogheem raadschap Rijnland, dat daarvoor de toestemming moet geven. De technische onderzoekingen zijn al verricht en zeer binnenkort zal het bestuur van Rijnland een beslis sing nemen. Goed result (tal Hoewel deze beslissing moet wor den afgewacht, is er geen reden aan te nemen, dat zij negatief zal uitval len. In Noordwijk heeft het gemeente bestuur namelijk reeds eerder toe stemming gekregen tot het gladstrij ken van de zeewering en het resultaat daar is opvallend goed. In Noordwijk is niet gebleken, dat de sterkte van de zeewering er ook maar iets op is achteruitgegaan. Uit gebreide berekeningen en proefne mingen van de technische dienst van Rijnland hebben dat uitgewezen. Er is geen reden aan te nemen, dat de situatie in Katwijk anders zou zijn dan in Noordwijkzodat het besluit van Rijnland ten aan zien van het verzoek haast wel po sitief moet uitvallen. De kwestie is in de rondvraag van de laatstgehouden raadsvergadering aan de orde gesteld door het raads lid Haasnoot. B. en W. beloofden toen een onderzoek te zullen instel len naar de mogelijkheden in dezen. Bezwaren Intussen blijkt he,t voornemen niet de instemming te hebben van alle Katwijkers. De eigenaars van de restaurants en bewoners van de hnï- zen aan de Boulevard zullen het plan natuurlijk toejuichen, maar van de zijde der strandexploitanten schij nen er bezwaren te zijn. Men meent, dat het Katwijkse strand toch al aan de smalle kant is. Dat zal er niet beter op worden als het duinzand naar voren wordt ge schoven. Een voorwaarde van Rijnland bij het gladstrijken is namelijk, Floralia exposeert HILLEGOM Donderdag zal om 2 uur 's middags in de schuur van de fa. Rijnveld de tentoonstelling van de „Floralia"-vereniging wor den geopend, bestaande uit huis- broei van de schoolkinderen, bloem- sierkunst, een stand met ziektebeel den van de P.D., een soortenkennis- wedstrijd van hyacinten en tulpen en een stand van bijgoed, zaden en vaste planten. De firma Drayer ex poseert verschillende soorten hees ters. Mevrouw Van Niekerk-Blomjous zal de tentoonstelling openen. dat geen zand wordt afgevoerd. Het vrijkomende zand moet in de richting van het strand worden geschoven. IJMUIDEN Een helikopter van het marinevliegkamp Valkenburg en de IJmuidense reddingboot Neel- tje Jacoba zoeken naar een totnogtoe onbekende man, die vanmorgen door golven van de Zuiderpier van IJmui- den is geslagen. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Pieter Marie Sebastiaan, z v I* Lugtigheid en M G Philippo, Willibrorduslaan 11. Geertje Johanna, d v W Spaar garen en S J van der Staaij, Berken- laan 13. Julius Richard Johannes, z v W F Dundas en S Kreuzen, Gla- diolenstraat 27A. Ondertrouwd: Gerrit Jan Vos, 22 j, F1 Schoutenstraat 10, en Johanna Theodora Mul, 19 j, Saturnusstraat 2. Gehuwd: K Hoek, te Noordwijk en E Slootweg. Toek. adres: Noord wijk, Anemoonstraat 17. J H M van Beek, te Lisse, en E M M van der Vlugt. H van Duijn en G Buijs. Toek. adres: Tijloosstr 16. S Ouds hoorn en J C Tegelaar, te Leiden. Toek. adres: Gladiolenstraat 25B. T H M van der Meij en M G M Bouwmeester, "te Haarlemmermeer. Toek. adres: Haarlemmermeer, Lis- serdijk 356. Uitslagen volleybal LEIDEN Uitslagen afdeling Leiden Nevobo: Heren, le klas: DVO 1—DSS 1 0—3. Do- nar 1—Castellum 2 1—3. VVS 3—Castellum 1 0—3. Kangeroes 3—Rijnsburg 2 2—2, De Valken 1—Donar 2 sch. n.o.. Rijnsburg 1—VVS 4 3—0. Heren, 2e klas: DAC 1—Blijf Fit 1 3—1. LUSV 2—SUES 1 2—2, Catena 1—LUSV 3 sch. n.o., DSS 2—GGV 1 sch. n.o., castel- lub 3—Raaphorst 1 3—0, WW 1—Leython t 3—1, Heren, 3e klas: DVO 2—Catena 2 sch. n.o., LUSV 4—VVS 5 0—3, Leython 3— DOG 1 1—3, De Valken 2—Armada 1 2—2, NIVOC 1—Leython 2 2—2, Armada 1— NIVOC 1 3^-0. Rijnsburg 3—Donar 3 2—2. Heren, 4e klas A; DAC 2—Kangeroes 4 3—1, Leython 4—Raaphorst 3 Raaph. n.o.. Rijnsburg 6—Advendo 1 0—3, Castellum 4—DVO 3 3—0. Castellum 6—DSS 3 2—2, WW 2—Raaphorst 3 0—3. Heren, 4e klas B: Donar 4Rijnsburg 4 2—2, SUES 2—Augustlnus 1 3—1, Advendo 2—Rijnsburg 5 3—1, Castellum 5—WW 3 Dames, le klas: Rijnsburg 2—De Valken 1 0—3, Rijnsburg 1-DAC 1 2—2, Dames, 2e klas: Argos 4—Nw. Brunhilde 2 3—0, Donar 1—SUES 1 0—3, Raaphorst 1 —DAC 3 3—0, Castellum 2—De Valken 2 3—0, NIVOC 2NTVOC 1 0-3. Dames, 3e klas: Argos 5GGV 1 2—2, Armada 1—Castellum 3 sch. n.o., Armada 2—Catena 1 sch. n.o., Leython 1—Donar 2 3—1. Dames. 4e klas: In Lip Go 2—WW 2 3—0. DSS 1—Rijnsburg 4 0—3. Raaphorst 2—Meerburg 1 2—2, Rijnsburg 4—Castellum 4 3—0. RIJNSBURG De Proeftuin heeft een goed jaar achter de rug. Op de gisteravond in de kantine van veiling Flora gehouden jaarverga dering (goed bezocht, 130 aanwezi gen) bleek dat uit het jaarverslag van secretaris G. van der Does. De heer Van der Does memoreerde de uitbreiding met een afdeling groen teteelt voor de Katwijkse teelten: waspeen, bloemkool, schorseneren enzovoort. In de afdeling bloementeelt zijn veel proeven genomen, vooral met het forceren van tulpen. De financiële resultaten zijn zeer gunstig dankzij hoge opbrengsten van de produkten en hoge contribu ties. Het verliessaldo, dat overigens door het rijk wordt gedekt, was daardoor f 8000 lager dan begroot. Na de pauze behandelde een Discussie in Wannondse raad WARMOND De voorzitter feliciteerde gisteravond, na opening van de raadsvergadering, eerst de heer Th. Weijers met zijn gouden onderscheiding, die deze niet alleen had gekregen wegens 40 jaar trouwe dienst bij firma G. B. de Vroomcn, maar ook om zijn belangrijke plaats in het culturele en sociale leven in Warmond. Een aantal mensen had een verzoek ingediend om gemeentelijke garantie voor de te bouwen premiewoningen in het be stemmingsplan „Endepoel". Met algemene stemmen werd besloten deze garantie te verlenen. Aan de stichting muziekschool voor de bollenstreek werd, na na dere toelichting van de voorzitter, per leerling uit Warmond een sub sidie van f 41,50 toegekend. Hierna kwam het voorstel van wijziging van de verordening öp heffing en invordering van een woonforensenbelasting aan de orde. Deze belasting wordt geheven van die mensen, die zonder in de ge meente een hoofdverblijf hebben, toch langer dan 90 dagen per jaar een „gemeubileerde woning" voor zichzelf of gezin beschikbaar hou den. De objecten, waarover belasting moet worden betaald, betreffen in hoofdzaak weekendhuisjes en woon boten. Voor caravans wordt geen belasting betaald. B. en W. stellen nu voor de cara vans ook in de woonforensenbelas- ting op te nemen. Uit billijkheids- oogpunt stellen zij tevens voor het tarief voor de belastingobjecten, waarvan de waarde minder dan f 10-000 bedraagt, enigszins te ver forum praktijkvragen over uiteen lopende gewassen. Ir. S. van Veenrijkstuinbouw- consulent te Lisse, sprak over de tulpenbroei en de afzet van bol- bloemen in Duitsland. De causerie werd toegelicht met dia's, die een goede indruk gaven van de Duitse methoden. De bijeenkomst stond onder lei ding van voorzitter T. Kralt Czn., die in zijn openingswoord de vorige week overleden ir. Vlag herdacht. Men nam een minuut stilte in acht. Zieken hui sieving AMSTERDAM - Op dinsdag 12 maart zal door de AMRO-bank en Bank van Haffmans en Steegh N.V. de inschrijving worden opengesteld op nominaal f5 miljoen 7 1/4 procent 30-jarige obligaties 1968 ten laste van de Stichting „Sint Joseph ziekenhuis" te Venlo tot de koers van 99 Vz pro cent. Storting moet geschieden op woensdag 27 maart. Opneming van de lening iin de beursnotering van Amsterdam zal worden aangevraagd. De aflossing gesohiedt a pari in 20 gelijke jaarlijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt op 15 maart 1979. Doel van de emissie is de verdere financiering van de geplande uitbrei ding en verbetering, waarvoor in 1967 reeds een publieke obligatielening werd aangegaan ten bedrage van f3,5 miljoen. zachten en deze belasting te stellen op f 50 per jaar. Na enige discussie werd besloten dit voorstel in april bij de begroting voor 1968 te behandelen. Ook het voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening werd aangehouden om de raads leden de gelegenheid te geven van deze uitvoerige materie de nodige studie te maken. Na de rondvraag, die geen bijzon dere zaken naar voren bracht, ging de raad in besloten zitting verder. KATWIJK Vertrokken: N. Fer- rier van Tulpstraat 6 naar Weert; H. Geerlings van Zonnebloemstraat 13a naar Den Helder; W. van Tuijl "an Boulevard 137 naar Voorschoten; J. Briaire van Baron van Wassenaer- laan 4 naar Maasbracht; A. Jansen van Hoorneslaan 553 naar Hilver sum; J. Zuidema van Patrijsstraat 11 naar Ermelo, A. Ouwehand van Boulevard 40 naar Den Helder. Gevestigd: J. Huve van Utrecht naar Tulpstraat 2, A. Lugo van Ned- Antillen naar Treubstraat 36; M. van der Heijden van Breukelen naar P. Alexan derlaan 22; A. de Hoog van Leiden naar Sparrenlaan 1, M. de Mol van Duitsland naar Treub straat 67; W. Weizenbach van Lei den naar de W. Malefijts-traat 140; J. Gravekamp van Leiden naar Voorstraat 90; C. Zwaan van Alphen a/d Rijn naar Treubstraat 142; U. Engelking van USA naar Treub straat 143; H. Quast van Wassenaar naar Nachtegaallaan 40, A. van den Brink van Leiden naar Treubstraat 151; A. de Jong van Noordwijk naar Treubstraat 127; F. van der Heijden van Delft naar Treubstraat 130; J. van Egmond van Leiden naar Treub straat 132; C. Glasbergen van Rijns- burg naar Treubstraat 132; S. Tha- koerdajal van Den Haag naar Nach tegaallaan; N. Waal van Leiderdorp naar Drieplassenweg 17; A. de Cal- lafon van Amstelveen naar Drie plassenweg 17; M Koekoek van Er melo naar Drieplassenweg 17; L. Goudriaan van Ouderkerk IJssel naar Nachtegaallaan 5; A. van der Ende van Vlaardingen naar Drieplas senweg 17; M. Guijt van Voorhout naar P. Bernhardlaan 29; W. van Nieuwland van Den Haag naar Nachtegaallaan 5; W. Korenromp van Eindhoven naar Boulevard 20; J. Moenkerk van Wassenaar naar Pioenlhof 16; H. Bax van Arnhem naar Treubstraat 80; M. Winkelman van Leiden naar Treubstraat 155; M. van Leeuwen van Oegsbgeest naar Treubstraat 87; G. Ouwehand van Zuid-Afrika naar Parklaan 5; IJ. van der Wiel van Haarlem naar W. Taatstraat 3; G. van Duyne van Hilversum naar Dahliastraat 2; A. Zuijderduijn van Duitsland naar Duinroosstraat 8; H. van Leeuwen van Hilversum naar Treubstraat 87; G: Schaap van Sassenheim naar T. Bernhardlaan 29; H. Lubach van Leiden naar Drieplassenweg 17.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11