WEEKAGENDA Jean-Paul Belmondo als 'n beminnelijke vlegel Kunstagenda van de grote steden TV SIKj Voor inspraak moet gevochten worden Medische diensten in Leiden en omgeving piano's orgels hifi mossel+ -TUSSEN DE BLADZIJDEN Van Noordwijks raadhuis sneuvelden alle ruiten NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 1 MAART 1968 Vrijdag 1 maart L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: tie- nersodêtelt. Mlcro-tïieater vestestraat, 0 u.: „Korc- xak en dc kinderen", van E. Sylvanus, door toneelgroep „Imperium" (kaartver koop alleen teL «1035. op donderdagavond 7 tot 0 uur). Lutherse Kerk. Hooglandse Kerkgracht, St. Antonluskerk, Boshulzerlaan, Petra- kerk, Surlnamestraat. R.K. Meerburgkerk, Hoge Rijndijk, Lelderdorp-Zoeterwoude, 0 uur. bijeenkomsten comité Wereldgebeds dag. Oud-Kath. kerk, Zoeterwoudsealngel. geopend vanaf 9 u. morgens voor per soonlijk gebed en meditatie (l.v.m. We reldgebedsdag). Den Burcht. 8 uur: feestavond afdeling Leiden Ned. Politiebond. Zaterdag 2 maart L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensocietelt. Pieterskerk, 7.30 u.: Jeugdappèl prov. commissie Zuid-Holland Herv.-Geref. jeugdbonden, sprekers: ds. C. Baas, Nleu- werkerk a d TJsseL ds. G. Boer. Katwijk aan Zee en ds. L. Kievit, Lelden, org. Felke Asma. medew. Herv.-Geref. zang- ver. Vox Jubllans te Waddlnxveen oJ.v. A. Noo-degraaf. OEGSTGEEST Het Witte Hula, I tot 5.30 u.: schaaksoctïtelt Palamedes. Maandag maart OEGSTGEEST gebouw St. WUllbrord, Rhljngee9terweg «3. 7 uur: wedstrijden dames- en herenkappers en Junioren t e.m. 19 Jaar (techn. artistieke sectie van Ned. Kath. Kappersbond. OEGSTGEEST Gemeentecentrum LIJtweg. 8 uur: Stichting Huishoudelijke en Gezlnsvoorllchtlng. nieuwe recreatie gebieden Ln Nederland. Kon. Ned. Hel- de-maatschappl J Dinsdag 5 maart Pardoeza. Doezastr., 8.30 u.: politiek trefpunt. Stadhuis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ncd. Gemeenten. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. OEGSTGEEST Langevoort 8.15 uur: Ver. Vrienden van het Lied. concert door Arpa Triada (Karin Ostar sopraan. Edw. Witsenburg harp en Rudl de Hues piano). Woensdag C maart Trouwkamer stadhuis, 4 tot 0 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Donderdag 7 maart Gehoorzaal, 8 uur: promenadeconcert Rett. Phllh. Orkest, met Marl Nagasake harp, Raymond Delneye fluit en Marlnus Fllpse plano. Vrijdag 8 maart Kleine zaal Gehoorzaal. 2.30 u.: Ver. Huisvrouwen. voorlichting door con- densfabrlek Friesland. Boshuis, achter Hof laan 74. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tlenerao- dëtett. AntonJus-clubhuls, 8 uur: feestavond chr. muziekvereniging Concordia t.g.v. 20-Jarlg bestaan. Zaterdag 9 maart Gehoorzaal. 8 uur: uéltvoering Kunst en Genoegen. middagprogramma 2.30. L.H.J.-gebouw, Levcndaal 101: midden- en ouderensocietelt. OEGSTGEEST Het Witte Huls. 1 tot 5.30 u.: schaaksodêtelt Palamedes. Films van het Verre Oosten (18 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De man met vier vingers (14 Jaar). REX' (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Operatie Lady C (18 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Itabu (18 jaar). STUDIO (2 30. 7 en 9.15 uur): De vijan den (14 Jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Een be minnelijke vlegel (14 Jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek ReiJst. Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek ls op zondag S maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. Doktersdle-nst Tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen hulsarts. daarna tot zon dagnacht 24 uur de dokterstelefoon bel len. 5 maal 2. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten In klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30— 11J0. 14.3018 en 19—20 uur. Voor paUCnten in klasse 8: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18 15— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15-18. zondaE algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.3016 uur Annaklinlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klasscpatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr*Jdag 18 45—19 30 uur. zaterdag 15.30—16 30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 Jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dtaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas dagelijks van U tot li. 2 tot 3 en 7 tot 8 Eltsabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 7 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en avonds var kwart voor tot half 8; tweede klas da gelijks van half 13 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: cente klaa- dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half ft op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkltnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen wowsdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkltnlek en tbc-afdellng kinderen- woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half 4. NOORDWlJK - Sole Mlo klasse-pa- tlênten dagelijks van 8 tot naif B en 's avonds van 7 tot 8: raalpatienten zon dags van I tot 8. dinsdags van I tot half S, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 8. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van t tot 5 uur. Museuro Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg)- op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot S uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonstellingen Rapenburg 94, galerie 't Dulvcnhuys, schilderijen en aquarellen van Cavete. van 1 tot 18 maart. dag. 2 tot 9 pur, ook zondags, maandags gesloten. De Lakenhal tentoonstelling van teke ningen uit de collectie J. F. G. Boom ln 1967 geschonken aan Prentenkabinet Lel den). van 24 febr.. tot 24 maart. dag. 10 tot 16 u.. zond 13 tot 16 uur. Expositiezaal gebouw Pieterskerkgracht 9 tentoonstelling werk van leden van Ars Acmula Naturae, van 25 febr. t/m 17 maart, zat. en zond. 3 tot 5 u.. andere dagen 's avonds 7 30 tot 10 uur. Academcgebouw flopenburg: schilde rijen. grafiek en beeldhouwwerk van Hartmut Seeling (tot 16 maart, maand t.e.m. vrljd 9—6 uur). De Lakenhal: Jonge Ned Kunst 67-66 tot 3 maart, open dagcl 10 tot 16 u.. zond 13 tot 16 uur. T Jksmusrum V-lkenkunde. Steenstraat: c: voonstel) ig Ja» anse volkskunst, tot 12 maart, d-nsd. en donderd. van«I 8 uur rondleiding voor Individuele bezoekers (aanmelding bij portier). WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7, schilderijen en aquarellen van Annemarte van Zanten Eilers en plastieken van Ek van Zanten, van 26 febr. t/m 13 maart, maand t/m zat. 10 tot 17 u., ook dinsdagavond van 8 tot 10 u.. zond. gesloten. Badinrichtingen De gemeentelijke oadinnchtingen zijn op de volgende tijden geopend-. Lindestraat 1 b: maandag tesloten, dins dag ft—11.15 u. en 13 30—17 is u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30— ib is u.. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30-18 45 u- zaterdag 8- 11.15 u en 13 30-16 30 u. Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30-17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30—18 45 u. zaterdag 7j0—11.15 en 13.30- 16.30 u. •Kt goed» marken In Mn zaak Carroussel nieuwe boetiek in Leiden LEIDEN Aan de Oude Rijn en heel Amsterdaiqp van uiterlijk, dankzij een groen-gesausde gevel, knusse etalages en kleurige markie zen. heeft „Carrousel" een nieuwe boetiek zijn intrede in Leiden ge daan. Het bijzondere van „Carrousel" is ongetwijfeld de aankleding en het feit, dat zowel een mannelijk als een vrouwelijk jong publiek hier terecht kan voor een leuke collectie kleding, met alle variaties tussen vrijetijd- en cocktailkleren. „Carrousel" is een met veel fan tasie verbouwde kelderruimte (naast modehuls De Faam), zo origineel van inrichting, dat toekomstige klanten er bij hun eerste entrée moeilijk op uitgekeken zullen raken. Zaterdag om 12 uur wordt „Car rousel" door Shoeszanger Theo van Es en „Bonjoura" geopend. Maskerettetreedt in Schouwburg op LEIDEN De Leidse kinderope- rettegroep Maskerette, waarvan on langs, zoals wij hebben bericht, een grammofoonplaat uitkwam, geeft za terdagmiddag 16 maart om half 3 in de Leidse Schouwburg een opvoering van het door W. J. Stam geschreven stuk „Schoolslag". De voorstelling is bestemd voor kinderen van 8 tot 14 jaar en heeft plaats onder auspiciën van de Leidse Jeugd-Actie. DEN HAAG THEATER EN MUZIEK: Maandag 4 maart Pavlljoentheater 8.15 u. Studio met ..Hoera Amerika"; dinsdag 5 maart Schouwburg 8.15.U. Ned. Danstheater. Dl- ligentia 8u. Tatrai Strijkkwartet. Kon. Concerv. voor Muziek 8.15 u. gastconcert. (leerlingen ensembleklasse voor nieuwe muziek Utr. Cons.). Pavlljoentheater 8.15 u. Studio met „Hoera Amerika": woensd. 6 maart Schouwburg 8.15 u. Theater met „Driekoningenavond", Kurzaal 8.15 u. Residentie-Orkest (met slagwerksolIsten), Paviljoentheater 8.15 u. Studio met „Hoe ra Amerika", poppentheater Guide van Deth 2.30 u. ..Jessie en de grijze koning". Idem Frank Kooman 2.30 u. „Slik de slak"; dond. 7 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedle met „Helder zien ln het donker". DUlgentta 8.15 u. Helga Storck harp en Klaus Storck cello, aula Gemeen temus. 8.15 u. Erasmus-kwartet; vrljd. 8 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Come dle met „Rosencrantz en Guildenstem zijn dood". Oude Kerk Schevenlngen 8 u. Chr. Oratoriumver. Schevenlngen en Zuidh. Orkest, Johannes-Passion (vooruit voering), DUlgentla 8.15 u. Dilsseldorfer cabaretgezelschap met „Per saldo merta- Le". Micro-theater In de Steeg 9 u. caba ret Salvo met „Rsst" en cabaretchantant (Inge Tielman). Paviljoen theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „The Fan- tastlcks", theater Matrijs (ln DUlgentla) 8.30 u. theaterwerkgroep ..Spoel" met „De les" en „Het onderhoud", zat 9 maart Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedle met „Van de brug af gezien", DUlgentla 2.15 u. Arena met „Ploeft", Kurzaal 8.15 u. Resld. Orekest met Yedhudl Menuhln vi ool. micro-theater In de Steeg 9 u. caba- Tfi/.4.\0.\ Een beminne lijke vlegef is een bijsonder amusante film, met in de hoofd rol de charmante lelijkerd Jean- Paul Belmondo als Tony Mare- chal, een penose-jongen die via allerlei rijke dames fortuin tracht te oogsten. Let teel, tracht, want al vinden de dames hem erg aar- dig, fortuin is er niet bij. Tony is niet de geslaagde lady-killer, die hij denkt te zijn en al zijn gaaf gesmede plannetjes mislukken, zodra hij aan de uitvoering be gint. Zijn leugentjes draaien hem namelijk de nek om en zijn radde tongnemen de dames voor wat deze is. Hy valt door de mand, als er ge skied moet worden en hij hoog heeft opgegeven van zyn triomfen op ski-gebied, even hard valt hij door de mand en in 't water als hij voor de ogen van een miljonaire een fraaie duik wil maken, maar blijkt niet te kunnen zwemmen en als hij dan eindelijk een slag denkt te slaan op een eiland waar man gaan zou zijn gevonden, blijkt hy alweer in de luren is gelegd. De bedrieger wordt dus alsmaar bedrogen. Hij faalt in alles, zelfs in datgene, waarvoor de dames alle andere dingen door de vingers wil len zien. Het is altijd vermakelijk naar een struikelende lady-killer te kijken. Ook nu en vooral door Belmondo op rake, geestige wyze (gestalte geeft aan de kleine man, die ver ward raakt in zijn eigen dagdromen en het hart niet willend verliezen. Steeds het hoofd verliest. De vijanden STUDIO ,,De vijanden" is een prerrtière van een nieuwe Neder landse film. Voor de recensie zie elders in deze krant. Eclips CAMERA (alleen vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur) Al eerder hebben wij uiting gegeven aan on ze bewondering voor de film Eclips van Michelangelo Antonioni. De hoofdrol wordt vertolkt door Monica Vitti. die als een volstrekt eenzame door het leven gaat. Op een onbewoond eiland had zij niet meer verlaten kunnen zyn, alle drukte om haar heen ten spijt. Het lukt haar niet tot echte contacten te komen, het leven glipt als zand korrels tussen haar handen door. Het geluk wenkt, maar de kloof in de weg erheen lijkt erg diep. Antonioni heeft vooral de ver stilde atmosfeer uitstekend in beel den gevangen. De film kan worden gezien als een ontroerend document van menselijke vervreemding. (Voortreffelijk) De man met de vier vingers LUXOR From Russia with love (Veel liefs uit Moskou) is een van de betere Bond-films, zodat een imitatie er best ook nog af kan. Gezien de (oorspronkelijke (titel). From Beyrouth with love, komen de makers van De man met de vier vingers er tenminste rond voor uit dat geheim agent Richard Blake niet toevallig veel gelijkenis ver toont met een geheime collega. Op zichzelf is daar geen bezwaar- tegen, want zelfs Bond is nog wel voor verbetering vatbaar. Maar Blake mag dan de viervingerige man te glad af zijn. zijn model is hy het beslikt niet. Dat ligt minder aan zyn talenten dan aan die van de mannen die hem het bos in stuurden en die daar veel te veel bomen hebben neergezet Al kijkende loop je aardig de kans te verdwalen in al die intriges, moorden en flirts waarmee de film wordt aangeprezen. Erg druk hoef je je daarover niet te maken, want de uitgang van het bos laat zich toch wel raden. Wat de film tame lijk vervelend maakt, is het geringe aantal, althans voor ons, nieuwe foefjes, de rommelige plot en dé onmacht van de vrijende en vech tende dames en heren om zelfs maar te doen alsof het echt is. (Invalide James Bond) Z 55, de schrik van het Verre Oosten LIDO In „Z 55, de schrik van het Verre Oosten", schittert een harde tan, die geslagen en getrapt zijn tegenstanders nog even harder slaat en trapt dan zij hem doen en daarmee een belangrijke professor uit hun begerige handjes weet te houden. De ene wilde achtervolging is nog niet voorbij of de volgende begint tot eindelijk de rustige happy- ending zich aankondigt met een kopje thee voor de held, hem aan geboden door een lief Chinees meisje, dat zegt erg veel van hem te houden. (Geweld is troef.) Operatie Lady C REX „Operatie Lady C" is één van de vele geheim-agentfilms. Hij springt een klein eindje boven het gangbare uit. Dat uitspringen is gebaseerd op 3en grote hoeveelheid trucjes en geintjes. Daar staat echter tegen over. dat het scenario niet water dicht is. Er zijn verscheidene hiaten en de fouten van CIA-agent Dick Malloy worden niet afgestraft. Het verhaal vertelt van een ge- zorken Amerikaanse atoomonder zeeboot met zestien °olaris-raket- ten waarop verwoed jacht wordt gemaakt. Daarbij wordt veel gesla gen en nog meer geschoten. (Geheim-agent nummer zoveel.) Jean-Paul Belmondo als mis lukte vrouwenjager in de film ,jEen beminnelijke vlegel Vacances Portugaises CAMERA „Vacances Portu gaises" van Pierre Kast wil als levenshouding naar voren brengen, dat men elkaar moet respecteren. Helaas blijft de film filosofie. Ein deloze gesprekken in een Portugees buitenhuis, maar nauwelyks interes sant. Zes vrouwen en zeven mannen zijn bijeen, maar hebben geen enkel contact met elkaar. Even lijkt het erop, dat een gescheiden man en vrouw elkaar na 20 jaar zullen terugvinden, maar ook dit gaat niet door. De film is als een rimpelloze vij ver van weemoed en pessimisme. Niemand heeft de moed er een flinke kei in te gooien. Men laat zyn naaste in zijn waarde en voor de rest mag hij doodvallen. Maar zelfs dit gebeurt niet (Filosofie) I Tabu REX (alleen vrijdag- en zaterdag avond 1130 uur) De film „1 Tabu" van regisseur Marcellini is zuiver en alleen op de sensatie ge richt maar verhult dit feit onder een onuitstaanbaar moraliserend commentaar dat al het getoonde kwasi aan de kaak stelt en de toe schouwer min of meer te verant- wording roept voor al het gruwe lijke en onoirbare dat er in de we reld te beleven valt. Daarbij komt nog dat de makers van de film zich zoveel mogelijk op het seksuele element in de samen leving hebben gericht, wat ook te kenend genoeg is. Dat er bijvoor beeld stiekeme kiekjes moesten worden gemaakt in een nudisten- kamp. is even zielig als symptoma tisch. (Bak). ret Salve met „Psst" en cabaret-chantant (Inge Tielman), Paradijs (ln Kon. Schouwburg) 2.30 u. werkgroep Haagse Comedle met „Zoveel vragen.Brecht II". Paviljoen Theater 8.15 u. De Nieuwe omedie met „The Fantastlcks", Oude Kerk Schevenlngen 8 u. Chr. Oratorium ver. Schevenlngen met Johannes-Passion (zie gisteren), poppentheater Guide van Deth 2.30 u. Singe en de sneeuwfant". Idem Frank Kooman 2.30 u. „Slik de slak", 8.15 u. „De nachtegaal en de kei zer" en „Muzikaal poppencabaret". FILM: Apollo „Sexy ln neon" (18 Jr.); Bijou „De Samoerai" (18); Camera „Tom Jones" (18); Cineac met nieuws en docu mentaire ..Mandara" (a.l.); City „James Bond 007 Casino Royale" (14); Corso ..DJango. de man zonder genade" (18): Du Midi „De getemde feeks" (14); Euro Cine ma „The Sound of music" (a.l.); Flora „Callglrls van Berlijn" (18); Hollywood „De gewetmloze plunderaars van Mexi co" (18); Krlterlon „Liefdesspel ln Fin land" (18); Metropole „Hurry sundown" (18); Odcon „Vakantieperikelen met fu neste gevolgen" (a.l.); Olympla „Un hom- me et une femme" (18); Page „In het web der ontucht" (18); Rex Bonnie en Clyde" (18); Roxy „De geweldenaar van Rlo Bravo" (14): Seinpost „Veel liefs uit Moskou" (18); Studio de Lux „Met Jouw tanden in mijn nek" (18): Studio 2000 Face to face" (18): Thalia „De stille wre ker" (18): De Uitkijk ..Liefdesdossier van een telefoniste" (18); West-End „Angéll- que. de weg naar Versailles" (18). TENTOONSTELLINGEN: Arta. Sta tionsweg 143. maand, t/m vrljd. 12 tot 17 u.. hedend. grafiek: Gemeentemus., Stad houderslaan 41, maand, t/m zat. 10 tot 17 u., zond. 13 tot 17 u„ tot 31 maart „Oude boeken over blaasinstrumenten": Haagse Kunstkring, Denneweg 64. maand. 14 tot 17 u.. dinsd. t/m zat. 10 tot 17 u.. t/m 7 maart grafiek Erik Pape en schilderijen en gouaches van Joh. van Hoften; Haags Expositiecentrum. Noordeinde 176. dinsd. t/m zat. 11 tot 17 u„ zond. 14 tot 17 u„ tot 21 maart herdenklngstentoonst. Annellese Grefe-Walck; Kon. Penningkabinet, Zeestr. 71. maand, t/m zat. 10 tot 13 en 14 tot 17 u„ tot 30 april „Hannlbal" (munten tweede Punische oorlog); Letterk. Mus., Juffr. Idastr. 11. werkdagen 13 tot 17 u. documenten over de periode 1750 tot he den; Panorama Mesdag. Zeestraat 65b. maand, t/m zat. 10 tot 16 u„ zond. 12 tot 16 u., schilderijen en grafiek Willem van Leusden (tot 24 maart); Ned. Postmus.. Zeestraat 82. maand, t/m zat. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u.. „Rijst en rijstbouw op de postzegel" (t/m 9 maart). ROTTERDAM THEATER De Rott. Schouwburg, tel. 111766, dinsd. 5 maart 8 u. Ned. Ope rastichting met „Die Fledermaus"; woensd. 6 maart 8.15 u. Nieuw Rott. To neel met „Interview" (Marle-Sophie Na- thuslus); dond. 7 maart 8.15 u. Centrum met „Slippers" (Alan Ayckborn); vrljd. 8 maart 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Interview"; zat. 9 maart 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Mimicry"; Piccolo-the ater. led. avond 8 tot l u„ zat. 7, 9.15 en 11.15 u., „Dorusmet de jonge tien", woensd. en zat. 2 u. kindervoorstelling „Bij Dorus op schoot" (Maurltsstraat 65, naast R'damse Schouwburg, tel. 129161); Luxor-theater, tel. 136326, 8 u. (beh. maand.) Wlm Sonneveld en Ina van Faas- sen (vrljd. 8 maart geen voorstelling); De Groote Schouwburg, Zuidplein, tel. 279760, 8.15 u. „Anatevka"; kunstcentrum 't Venster zat. 2 maart 8.30 u. Theater met „Hooggeëerd publiek", vrljd. 8 en zat. 9 maart 8.15 u. Studio met „Kooien" (Lewis John Carlise). tel. 251900. MUZIEK De Doelen grote zaal woensd. 6 maart 12.45 tot 13.15 u. Lunch concert Marinierskapel; kleine zaal vrljd. 8 maart 8.15 u. Raymond Lewenthal pla no; grote zaal zat. 9 maart 8.15 u. prome nadeconcert Rott. Phllh. Orkest; Rlvlèra- hal (tel. 171459 en 246477) vrljd. 8 maart 8.15 u. Nieuw Operakoor Rotterdam, ope ra-operette-concert; St. Laurenskerk maan. 1 maart 8.15 u. orgelconcert Dirk Zwart. TENTOONSTELLINGEN Mus. Boy mans-van Beunlngen. Mathenesserlaan 18, 10 tt 17, zond. 11 tot 17 u„ woensd. ook 19.20 tot 22 u„ tot 31 maart tekeningen Paul Delvaux, tot 17 mart beeldhouwwer ken Van Stuyvcnberg; mus. Land- en Voelnkund, Ulemskade 25, 10 tot 17 u. zond. 11 tot 17 u., tot nadere ankondlging „Asma, een koppensnellerscultuur pracht en praal bij de Papoa's. Hin doeïstische en Boedhlstlsche sculpturen, schaduwtonee en weeiileeldvan Java en Afrikaanse sculpturen uit collectie Mulcn- dljk"; exp. zaal De Doelen. Kruisplein 40. 10 tot 17. zond. 12 tot 17 u.. collages van Sam Middleten, tot 10 maart; Zuidplein 120, 10 tot 17. zod. 12 TO 17 chlldeije van Katalln Heteyen tamas Konak (ong.kunstenaars) 10 tot 31 maart: Gou- vernestr. 129. tot 8 maart objecten en tekeningen Arnold Hameberg, vanaf 9 maart De Tweede Kamer, door Plet v.d.Heuvel Den Haag; Witte de Wlthstr. 3a. 10 tot 17, zond. 11 tot 16 u„ 15 maart t.e.m. 14 april „Atelier '63". schilderijen beelden en kunstvoorwerpen); Gemeen- terchief, Mathenesserlan 315 0 tot 17, ZOND. 11 tot 17 u„ De metro rijdt en drie eeuwen voorgeschiedenis. AMSTERDAM MUZIEK Maand. 4 maart Concertgeb. grote zaal 8.15 u. Concertgebouworkest met Emll Gllels plano, kleine zaal 8.15 u. hales Castleman viol; lnsd. aart Con- certgeouw grote zaal 8.15 u. Rudolf Flr- kusny plano, kleine zaal 8.15 u. Roman Rudnytski plano; donderd. 7 maart Con certgebouw kleine zaal 8.15 u. Lowell Farr plano. TONEEL EN CABARET Stads schouwburg, Leldseplein, tel. 232932, maand. 4 maart 8.15 u. Theater met „Driekoningenavond" 1 (Shakespeare), woensd. 6 maart 8.15 u. Ned. Comedle met „De honger en de dorst" (Ionesco), .J, H. van der Jagt in Leiden: LEIDEN Voor 25 leden hield bondsbestuurder J. H. van der Jagt gisteravond tydens de jaarvergadering van de Ned. chr. bond van Over heidspersoneel, afd. Leiden, een inleiding over het onderwerp „Hebben wy nog inspraak?" De heer Van der Jagt zag de positie van de overheid tweeledig, namelijk als werkgeefster van de ambtenaren en als hoedster van het algemeen belang. Dat deze zaken nogal eens met elkaar in strijd komen, toonde hij aan met de 2% loonsverhoging voor de ambte naren, waar de overheid het als werkgeefster wel mee eens is, maar als hoedster niet. Hij had nogal wat kritiek op minister Roolvink. Bij het overleg met de minister over bezuinigings maatregelen en over de loonronde van 1 januari werd geen overeen stemming bereikt. Men ging niet ver genoeg van de zijde van de regering. Dit gebeurde uit budget taire overwegingen, want er moest 25 miljoen worden bezuinigd. Voor de vakbonden was dit on aanvaardbaar. De ambtenaren mochten geen sluitpost op de be groting worden. Bovendien wilde de Kamer een begrotingswijziging in overweging nemen, maar minis ter Roolvink heeft dit hiet aan de bonden overgebracht met het ge volg, dat er kortsluiting ontstond. Zolang, aldus de heer Van der Jagt, wordt bezuinigd op personele uitgaven, is dit onaanvaardbaar voor de vakorganisaties. Er wordt getornd aan de rechtspositie van de ambtenaar. Het is onze taak om met alle kracht door te gaan en de inspraak tot werkelijkheid te brengen. Voor de overheid is het een morele plicht een voorbeeld voor andere werkgevers te zijn. Inspraak heb ben we zeer zeker, maar er moet voor gevochten worden, zodat het daadwerkelijke inspraak is en geen loos gebaar. Gouden insigne De heer W. P. Dool kreeg tij dens de vergadering van de bonds bestuurder wegens 50 jaar lidmaat schap van het CNV een gouden in signe met lauwertak en bijbehoren de oorkonde uitgereikt. Bij de bestuursverkiezing werd de heer W. J. Loeve herkozen. De aftredende bestuursleden Hekkelman, Dompeling, Van Wijck en Harland werden eveneens her kozen. In de vacature Van der Ham werd de heer C. A. van Dommelen gekozen en als nieuw lid van het bestuur de heer J. J. Sol- lie, die te zijner tijd het penning meesterschap op zich zal nemen. Burgerlijke stand van OEGSTGEEST Geboren: Hele na Maria Petronella, dvC AW van der Star en C W A Rompa; Anne- marie Theresia Hendrika, dv W M T van den Oord en M B J Elshoff; Machiel, zv M van der Plas en M van der Bent; Arnoud, zv E de Haan en C M Plas. Getrouwd: J Stehouwer en P J V van Kersbergen Overleden: C J Luijben, G F Noordam, J Vrijenhoek. C.J.V. Klucht voor ZOETERWOUDE De toneel- groep van de C.J.V. voerde de klucht „Poespas" van Toon van Vuuren op. Allen hebben zeer ge noten. De zaal van Ons Huis was goed bezet. De regie had Nijs Hulsbos. Op 8 maart gaat het ge zelschap naar Sassenheim. dond. 7 maart 8.15 u. Ned. Comedle met „De vrek" (Molière), vrljd. 8 maart 8.15 u. Ned. Comedle met „Het flauwgevallen paard' (comedle van Fr. Sagan), zat. 9 maart 8.15 u. Ned. Comedle met „De vrek"; Carré, Amstel 115, tel. 225225. dag. (beh. maand.) 8.15 u. „Ja Ik wl".musical naar Het Hemelbed van Jan de Hartog: De Kleine Komedie, Amstel 56. tel. 230130, t.e.m. woensd. 13 maart dag. 8.15 u. Cen trum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje" (Nichols); Nieuwe de la Mar-theater, Marnlxstr. 404, tel. 233462, dag. 8.15 u. musical „De stunt" (Guus Vleugel en Ruud Bos): „De brakke grond". Nes 53. tel. 240394. van vrijd. 8 maart af dag. (beh. zond. en maand.) 8.30 u. Studio met .®e zomer" (Weingarten); Theater Tlngel-Tangel, N.Z. Voorburgwal 282. tel. 64695, tot maart ied. vrljd en zat. 21 u. cabaret „Holland op z'n malst" (Marijke en Sleto Hoving); Theater Lure- lel, Leldsekade 90. tel. 248301. dag. (beh. maand.) 8.30 u. cabaret Lurelel met „Oud zeer" (Sylvia de Leur); Theater „Naar de kelderVondelstr. 6. tel. 184133, tot eind maart dag. (beh. maand.) 21 u. cabaret „Ongecensureerd"; Theater-rest. „De Koopermoolen", Warmoesstr. 5, tel. 240902. dag. (beh. maand.) van 19 u. af Henk Elslnk. Maria Lindes en Frits Lambrechts. TENTOONSTELLINGEN Rijksmus., Stadhouderskade 42. tot 15 apr. aankopen 1966—1067. 10 tot 17. zond. 13 to 17 u.; Sted. Mus.. Paulus Potterstr. 13, tot 10 maart werk van leden soc. „De Grafische" en „Ned. Kunstenaars-Genootschap", tot 17 maart graf. kunst Anton Heyboer, tot 25 maart schilderijen. Robert Rauschenberg, vanaf 2 maart tekeningen van Gustave Asselbergs. 9.30 tot 17, zond. 13 tot 17 u.; Mus. Fodor, Kelzersgr. 609, tot 10 maar graf. werk en tekeningen Louis van Gasteren. 9.30 tot 17. zond. 13 tot 17 u.; Ned. Inst. Nijverheid en Techniek Ro- zengr. 224. tot 15 mei „Ruimtevaart". 10 tot 16, zond. 13 tot 16 u., demonstr. 11 en 14 u.. zat. en zond. 3 u.; Tropenmus., Llnnaeusstr. 2. „Van top tot teen kle ding en tooi", 10 tot 17. zond. 12 tot 17 u.: Anne-Frank-huls. Prlnsengr. 263. tot 6 maart tekeningen en gouaches van Anton de Ridder, werkdagen 10 tot 16 u.: Archl- tectura en Natura, Prinsengr. 150, boeken en tekeningen architectuur, stads- en landschapsplanning. 9 tot 17.30, zat. tot 17 u., maand, gesloten. NOORDWIJK Een 25-jarige zeeman heeft gisteravond, omstreeks half acht, in dolle woede een achttal grote ramen van het Noordwijkse raadhuis ingegooid. Voorbijgangers zagen hoe de man die min of meer onder invloed bleek te zijn, de tegels uit het wegdek rukte en door de ruiten van de bode kamer en het kantoor van de ge meentesecretaris keilde. Een paar jongelui waarschuwden een rechercheur van -het bureau aan de Voorstraat. Toen de politieman kwam aanrijden, gooide de dader plotseling een tegel door de voor ruit van de auto. Rakelings scheer de deze langs het hoofd van de re chercheur, die geen letsel van be tekenis opliep. De zeeman greep daarop weer een tegel, nu kennelijk met de bedoeling passerende auto's te bekogelen, maar op het moment, dat hij klaar stond te gooien, werd hij door de politie man overmeesterd. Met behulp van omstanders werd de man in bedwang gehouden tot een politiepatrouille hem kon overnemen. Hij werd in gesloten. De man had huisvestings moeilijkheden. Over de motieven tot zijn daad kon hij echter nog niet worden gehoord. Gehavend ziet het raadhuis er uit. Binnen was een ravage aangericht Bureau's .tafels en vloeren lagen bezaaid met glasscherven. De ma quette van het nieuwe raadhuis lag onder glas bedolven. Burgemeester mr. J. N. Bonnike en hoofdinspecteur J. F. Basten kwamen de situatie opnemen. Tot laat in de avond was perso neel van gemeentewerken bezig om de vensters van het raadhuis t« dichten. Doktersdiensten Aarlanderveen dokter Gill te Zwammerdam, tel. 017262527. Alkemade dokter Van Haselen, Kerkstraat 91. Oude Wetering, tel. 01713217, dokter Heynen, Noordein de 166, Roelofarendsveen, teL 01713—329. Alphen za: dokter Van Kooten, Wilhelminalaan 36. teL 2079, zo: dok ter Cornet, Briljantstraat 428, teL 3697. Benthuizen dokter De Goeke, Dorpsstraat 20, tel. 3636; bij geen ge hoor zie Zoetermeer. BOSKOOP dokter De Wilde, Rozen- laan 1. ted. 2740. Hazerswoude dokter Van der Berg. Busken Heutstraat 22, Ha zerswoude. tel. 01714344. HUlegom dokter v/d Kaaden, Hoofdstraat 14. tel. 5114. Katwijk RUn dokter Heuting. Rijnstraat 42. Katwijk Rijn, teL 2102. Katwijk Zee dokter Visser, Hoge- weg 21, tel. 2023. Koudekerk zie Hazerswoude. Langeraar dokter Van Dongen te Nleuwveen, tel. 01723101. Lelden tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen teL 22222 tot zondagnacht 12 uur. Leiderdorp zie Hazerswoude. Lelmuiden zie Alkemade. Lisse dokter Haase jr., Heerweg 337, tel. 3685. Nleuwveen zie Langeraar. NIEUW-VENNEP dokter Smit, tel. 02977-5860. Nieuwkoop dokter Bremer te Nieuwkoop. teL 017251103. Noorden zie Nieuwkoop. Noordwijk dokter Mulder, Nieu we Zeeweg 69. teL 2230. NOORDWIJKERHOUT dokter Van Praag. Herenweg 17, tel. 02533-2385. Oegstgeest dokter Held, Marelaan 36, tel. 52255. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim dokter De Graeff, Teylingerlaan 17, tel. 8479. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout dokter Kostense, Voorstraat 23, teL 2493. Warmond zie Voorhout. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer dokter Suidman, Ju- lianalaan 9. tel. 3993. Zoeterwoude zie Hazerwoude. Zwammerdam zie Aarlanderveen. Apotheken Alphen apotheek Somberg, Wil helminalaan 67, tel. 3500. Bollenstreek apotheek te Sassen heim. Hoofdstraat 198, teL 02532—6169. Katwijk Katwijkse apotheek, Princestraat 3. Katwijk aan Zee, teL 2755. Lelden zie weekagenda Leiderdorp zie weekagenda. Oegstgeest zie weekagenda. Voorschoten zie weekagenda. W ijkverpleging Aarlanderveen zuster Wassenaar te Zevenhoven, tel. 01723364, bgg. 264. Alphen zuster Fuijkschot, Am- bonstraat 44, teL 3940. Benthuizen zuster Schouwenaar, BeeJaertspark 2, Benthuizen. tel. 01790—3682. Bollenstreek zuster Meysscn, Jac. van Beierenweg 1, Voorhout, tel. 7796. Hazerswoude (Dorp) zie Benthui- zie Hazerswoude Hazerswoude (Rijndijk) zuster Prins, Kom van Aaniweg 7, Leider dorp, tel. 24909, bij ongelukken aan de Rijndijk tel. 01714—278. KATWIJK Groene Kruis zuster Moerkerken, tel. 4010 of 2702, Oranje- Groene Kruis zuster Van Meteren, teL 2282. Leiderdorp zie Hazerswoude (Rijndijk). Koudekerk (Rijndijk). Leiden Oranje-Groene Kruis zuster Onvlee, Kanaalstraat 68, tel 32292 tot zaterdag 5 u„ daarna teL 22222; Groene Kruis zuster De Vries, Schubertlaan 166, tel. 42606. zuster De Zeeuw. Stieltjesstraat 52, tel. en zuster VodegeL Valdezstraat 11, tel 33603. NIEUW-VENNEP zuster Tooien» Aalsmeerderdijk 348, tel. 02977-53228. Noordwijk Wijkcentrum Van Panhuysstraat, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT zuster Lan- ke. Dorpsstraat 47, tel. 02533-2468. Oegstgeest Zuster De Groot, Lijt weg 3. tel. 54500. Sassenheim zuster Groenestege, Friezenhorst 27, teL 7643. Ter Aar zie Bollenstraak. Voorschoten zuster Zuidam, Cu rielaan 41, tel. 4647. Warmond zie Bollenstraak. Woubrugge zie Aarlanderveen. Zevenhoven zie Aarlanderveen Zoetermeer zuster De Kate" Dorpsstraat 69, teL 3343. Zoeterwoude zie Hazerswoudi (Rijndijk). Tandartsen Alphen mevrouw Geersema-Ane maet, Pr. Hendrikstraat 114, tel. 230fl melden van 1212. 30 Bollenstreek tandarts Meulemans, Laan van Rijckevorsel 10. den van 5.30—6 uur. Katwijk tandarts Mast, vard 136, teL 2537, melden 11.3U1*130 uur. Voorschoten tandarts Kengen Wilhelminalaan 8, melden om 9.30. eulemans, jisse, melj st, Boulej lden van

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4