vlees eten is verantwoord eten Commentaar Man van flink dan 68 is liever romantisch de glazen StRipJfTTC kmt d&gnj£fj![ Lagerhuis aanvaardt immigratie-beperking Raadselachtig incident met Cubaans vaartuig voor Amerikaanse kust Franse tekenaar beledigt De Gaulle VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN deer Kathinka Lattnoy 9 WOENSDAG 98 FEBtUAM De sigaar Met was natuurlijk geen wonder dat een groot deel van de tv-tijd op ging aan de groep-Aarden. De KVP is de sigaar en het binnenbrandje is eindelijk door het dekblad heengeko- men. Sigarenrokers weten dat dit \uel een kritisch, maar niet altijd een I veeg teken behoeft te zijn. De po- litieke tinnegieters zullen in ieder geval „Hier en Nu" dankbaar zijn voor de ruime informatie. Gelukkig bleef er nog veel ander goeds over. In Radetzky-mars zowaar de oude keizer Frans Joseph, een van de meest curieuze verschijningen uit de vorige eeuw. Zoals het rijk, dat i hij heette te regereneen even cu- rieus verschijnsel was. Velen zullen zeer genoten hebben van de sympathieke reportage die de H1RO aan de Broedergemeente te Zeist wijddde. Al meer dan 200 jaar i teven deze Hernhutters naar het Soorbeeld van graaf Von Zinzendorf e christenheid de werkelijke moder- j ne vorm van het christendom voor: I de oecumene en de zending. Hét koor van de Amerikaanse pro testantse kerk in Den Haag zong in de prachtige Oude Kerk van Sche- veningen onder leiding van dirigent 1 Henry Blackmon op een ontroerende wijze negrospirituals. 't Werd toch nog een goed tv-~ avondje zo alles bij elkaar. i Niet de mooie uithangen, ma; flinkerd jongen ir de Cape: combinatie van stoerheid en romantiek (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Gerard Dijk stra, de man die in Nederland een geweldige stoot heeft ge geven aan het begrip „heren mode", kon gisteren in het Hilton Hotel weer een grote schare gasten verwelkomen bij de show van The Society Shop. Mode voor mannen is overigens niet een zaak, die alleen de man interesseert. Tenslotte be paalt menige vrouw wat man lief zal dragen. Dus een publiek Gevechten op vliegveld Nairobi LONDEN Het Britse Lager huis heeft gisteravond met grote meerderheid de voorgestelde be perking van de immigratie van niet in Engeland geboren burgers met een Brits paspoort goedgekeurd. De stemmenver houding was 372 tegen 62 stem men. Aanleiding tot het wetsont werp was de grote stroom Azia ten uit Kenia, die bij het onaf hankelijk worden van dit land de Britse nationaliteit hadden gekozen en zich nu in hun be staan bedreigd voelen door de „Kenianisering" van het land waar zij sinds lange tijd wonen. Minister Callaghan bestreed met klem, dat het ontwerp door ra cistische motieven zou zijn ingege ven. Engeland heeft geen bezwaar te gen de ontwikkeling van een maatschappij met vele rassen, maar Paniek -**# rtww» «MN»? CTAPPEN van Kenia en Engeland hebben paniek gezaaid onder de bevolkingsgroep van Aziatische af komst In Oost-Afrfka. Velen dreigen tussen wal en schip te geraken, met alle daaraan verbonden menselijk leed. Kenia behandelt deze Aziaten (met een Brits paspoort) voortaan als bui tenlanders. Hun plaatsen moeten door Afrikanen worden ingenomen. Voor hen is In Afrika geen toekomst meer. Hun enige mógelijkheid was, te pro beren in Engeland een nieuw bestaan op te bouwen. Zy konden terugvallen op Britse beloften, gedaan bij het op geven van de Oostafrikaanse gebie den. Nu de nood aan de man komt, schrikt Engeland voor de gevolgen terug. Met sneltreinvaart tracht het de Immigra- tlewet zodanig te verscherpen, dat per jaar niet meer dan 1500 Aziaten uit Afrika worden toegelaten. Deze stap heeft ertoe geleid, dat vele duizenden proberen Engeland binnen te komen, voordat de poort dicht gaat. Grote moeilijkheden kunnen niet uit blijven. Terug naar Kenia kunnen zij niet. Het ziet er niet naar uit, dat de Britse regering haar houding zal herzien. Ook het Lagerhuis neemt blijkbaar genoegen met een toelatingsbeleid dat hoe belangrijk ook tegen de ach tergrond van Engelands problemen onaanvaardbaar is. het moet ook letten op de belangen van zijn eigen burgers, aldus de be windsman in het Lagerhuis. Vooral sir Dingle Foot, ex-juridisch adviseur van de labourpartij, had ernstige bedenkingen tegen het voorstel. Het zou in strijd zijn met de Europese conventie voor de rechten van de mens. Volgens hem kwam het ontwerp er op neer, dat de betrokken onderdanen wel de verplichtingen, maar niet meer de rechten van hun nationaliteit zullen hebben. Hij vond dat het voorstel zoal niet racistisch, dan toch racistisch in uitwerking was. „Wij zijn bezig een nieuwe klas se van staatlozen te vormen, aldus sir Dingle. Ook de Indiase onderminister van buitenlandse zaken, Bhagat, meent dat het voorstel „elementen van ra cisme" bevat. Intussen komen met lijntoestellen en chartervliegtuigen nog honderden Aziaten in Engeland aan, die nog voor het van kracht worden van het regeringsvoorstel Kenia hebben kunnen verlaten. Naar schatting hebben nog 2.500 Aziaten geboekt voor Londen. Gevechten Op het vliegveld van Nairobi is het gisteren tot gevechten gekomen, toen Keniase politiemannen met gum mistokken insloegen op duizenden mannen, vrouwen en kinderen van Aziatische afkomst die zich voor de toegang verdrongen om afscheid te nemen van naar Londen vertrekken de familieleden. Kinderen en bejaar den werden onder de voet gelopen. De moeilijkheden begonnen toen de politie alleen mensen met een reisbil jet in de vertrekhal toeliet. Men verwacht dat donderdag tegen middernacht de voorgenomen beper king op de toelating van Aziaten van kracht zal worden. Dan zullen in nog geen week tijd 5.000 Aziaten uit Ke nia in Engeland zijn gearriveerd, waar zich naar schatting 20.000 ge zinsleden zich bij hen zullen kunnen voegen. Volgens het wetsvoorstel zal de toelating tot 1.500 gezinshoofden per jaar worden beperkt. Met hun ge zinsleden mee betekent dit 6.000 tot 7.000 personen per jaar. Er wonen nu nog 200.000 Aziaten met een Brits paspoort in Kenia, terwijl elders in de wereld nog een miljoen mensen in een soortgelijke situatie verkeren. ROME De ministers van finan ciën van de EEG-landen hebben gisteren op een bijeenkomst in Rome besloten te trachten door middel van een gezamenlijke krachtsinspanning de rentetarieven in de zes landen sta biel te houden. Dit staat in een ver klaring die werd gegeven na afloop van de bijeenkomst. van dames en heren, onder wie Jasperina de Jong met echt genoot Erik. De heer Dijkstra zegt: de roman tische mode voor mannen bestaat wel, maar men mag deze mode niet overschatten. De man wan 1968 is lie ver een sportief dan een romantisch type. Hij wil niet de mooie jongen zijn, maar de flnnkerd. Vandaar mis schien, dat de show geopend werd met een stoere jas van buffelleer, die naar onze smaak al te stoer was, maar dat komt misschien doordat we in de jaren dertig en veertig zulke nare associaties met dergelijke leren jassen hadden. Fijnere leren jassen van Vico, som migen met broek. Liever echter de pakken van tweed, kamgaren en vage ruiten, die zweven tussen Prince de Galles en een pied de poules. Van Italiaanse huize pakken in pastelstre- pen als een veelkleurige ijsco. Angelo Ditrico maakt er ingewikkeldheden bij van klepjes, sluitingen en zakjes. We hebben altijd zo het idee, dat deze Angelo eigenlijk een hartstoch telijk slotenmaker is en het niet kan laten, die hobby ook op zijn pakken bot te vieren. Gerard de Both, onze Nederlandse ontwerper, zoekt het meer in de be lijning, die strak en slank is. De pan talons liet hij aan de voet nogal uit lopen. Dick Holthaus kreeg menig open doekje voor zijn confectiecollec- tie voor heren, die naar we vernamen zeer goed door de handel is opgenó- men. Echt modenieuws voor de man: de cape krijgt nieuwe kansen. Ze staan vlot, geven allure en combineren ei genlijk de stoerheid èn de romantiek. Voor winter 1969 komen er nertsjassen voor heren, maar die ele gante man kan eerst deze zomer zich als Griekse held vertonen in een strandkostuum met tunica-cape van badstof versierd met de bekende Griekse rand. Het kostuum blijft lang en slank, maar de hoge sluiting van het kol- bert ziet men minder. Behoort er een vest bij het pak, dan is dat van onde ren recht afgesneden. De overjassen kunnen slank en ge kleed zijn of sportieve trenchcoats. Al met al kan de man zich wat ele gance betreft waardig meten met de vrouw. K r ii iswoord'puzzel zonder zwart PARIJS De Franse tekenaar van spotprenten Pierre Pinatel is gisteren tot een boete van 2.000 frank (onge veer 1.450 gulden) veroordeeld, omdat hij asbakken had voorzien van een weinig flatteus portret van president De Gaulle. De rechtbank bevond hem schuldig aan belediging van het staatshoofd. De asbakkenfabrikant kreeg een boéte van 1.500 Frank (cir ca 1.1Ó0 gulden). Pinatel had verklaard, dat er geen gëèstigheid meer bestaat in de Vijfde Republiek. Het was zijn plan geweest in die behoefte te voorzien. 4 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 3 4 5 6 7 8 9 Horizontaal: 1. plaats in N. Brab. - voedsel om te lokken, 2. afzonderlijk - eertijds: koningstitel in Peru, 3. overschot - bijwoord, 4. voorzetsel - voorzetsel - werk van Ibsen, 5. plaats in Italië - viervoetig dier, 6. muziek noot - zonderling - land in Europa (afk), 7. vogel - gevierde zangeres, 8. meisjesnaam - vreemde munt - tel woord, 9. voorzetsel - term bij het boksen (afk) - slede - baan voor balspel. Verticaal: 1. jongensnaam - oog- vocht, 2. schande - meisjesnaam, 3. bosvogel - ieder, 4. ketting - bijrivier van de Tiber, 5. aanloop - scheik. element (afk) - spoedig, 6. munt in China - onbekende - bestelling, 7. jongensnaam - oybep. voornaamw., 8. putemmertje - kant van een stroom, 9. vrouw van Abraham meisjesnaam - voorzetsel. Oplossing vorige puzzel. Horizontaal: 1. Bemelen - ho, 2. aver - aleer, 3. sein - af - erg, 4. traan - arme, 5. itala - baal, 6. Oene - Verne, 7. nop - tolk - al, 8. poes - Ni - era, 9. oren - Dalen. Verticaal: 1. bastion - Po, 2. ever te - oor, 3. mei - aan - pee, 4. Er pa, - Let - Sn, 5. laan - avond, 6. èlf-1 - Abel - ia, 7, Neer - Arkel, 8. Herman - are, 9. orgel - elan. De moderne man kieze: van links naar rechts avant- gardistisch autokostuum, de pantalon heeft een rits in de pijp bij de enkel, zodat de laars strak om de kuit kan sluiten: trenchcoat in stoere stijl en de ge klede jas voor de zakenman. Bromiietsdiei kreeg na drie jaar berouw i AMERSFOORT Een (nog) onbekende man heeft i zoveel spijt gekregen van een drie jaar in Soesterberg gepleegde bromfietsdiefstal, dat hij het vervoermiddel dezer dagen bij de Amersfoortse politie terugbezorgde, vergezeld van een brief waarin hij zijn spijt betuigde. De politie trof de brommer, zonder verzekerings plaatje, aan tegen de gevel van het bureau. Enkele uren later belde de man op en zei dat hij de bromfiets in 1965 in Soesterberg had ontvreemd. Op de trap van het bureau kon de politie een brief met nadere mede delingen vinden. De man vroeg om via de kranten te kunnen ver nemen wie de eigenaar is geweest opdat hij hem kan bedanken (voor het gebruik?). Tot dusver heeft men de eigenaar niet kunnen opsporen. NEDERLAND 1 NTS 7.06 uur De drie musketiers. Deel 7: De bedriegster be drogen. 7.31 uur Panoramiek met o.a. overzicht uit weekbladen. 8.35 uur Nationale finale Eurovisie Songfestival 1968. 9.15 uur De omstreden Franse film „Les amants" van Louis Malle. De getrouwde en door haar man verwaarloosde Jeanne (Jeanne Moreau) gaat er met een toevallige gast vandoor NEDERLAND 2 KRO 7.03 uur Festival Flamenco Gitano. 8.20 uur Magazine Kijk op kunst. 9.00 uur De rol van haar leven uit de serie Gertrud Stranitzki (film). 9.25 uur De pest; gedramatiseerde episodes uit de ge schiedenis van Amerika. Vijfde aflevering. HILVERSUM 1 NRU 8.00 uur Radio Filharmonisch Orkest speelt Wagner, Schubei-t en Bartok. 9.30 uur Alcoholisten mijn naaste? 10.20 uur Sextant, een programma van de NSVH. HILVERSUM 2 VARA 8.00 uur Metropoleshow met o.a. een selectie uit de Nederlandse musical „Heerlijk duurt het langst" door: Conny Stuart, Leen Jongewaart en André v. d. Heuvel. 9.10 uur Dorus en zijn jonge Tien vanuit Rotterdam. I 10.15 uur Country en Western muziek. 11.20 uur Radio Jazz Magazine. PORTSMOUTH/VS Voor de Amerikaanse oostkust heeft zich gisteren een raadselachig incident afgespeeld. Een Cu baans schip, de 720 ton metende 26 de julio, zette een sloep met drie mensen uit, ramde het boot je vervolgens, pikte de drenke lingen op en voer weg. De Amerikaanse kustwacht had eerder een radioboodschap van het schip, genoemd naar de dag van de Volgens onbevestigde berichten zouden de inzittenden van de sloep zelfs nog beschoten zijn. De Point Brown gelastte de 26 de Julio uit de buurt te blijven en ging op zoek naar de drenkelingen, die echter direct daarna door de Cubaan uit zee wer den opgepikt, waarna het kustwacht vaartuig de laconieke mededeling ontving: we hebben de boot en drie mensen aan boord. Het incident, waarvoor de kust wacht geen verklaring kan vinden, gebeurde in internationaal water, 28 Er werd gescheld, het was de dokter. Oma en brachten moeder de kamer uit. Oom John stond bij i zwijgend, hij keek niet naar de jongen, liet hem stil wist alleen, dat hij daar stond bij zijn vader en verwonder lijk kalm was, heel anders dan ze één van allen hadden gedacht Voorzichtig raakte Freek een hand aan van de dode, trok huiverend voor de marmerkoude zijn vingers snel terug. Vader, fluisterde hij. in de ruimte, rriet tegen het lichaam, dat daar bewegingloos lag. Oom John legde een hand op Freeks schouder, duidde op de deur. Kom. de dokter— Waarom nog? Vader is toch Ssst. wees een brave jongen. Freek volgde. In zijn hoofd droomde vaag muziek. Beneden was ook dokter Wegen, hij stond over moeder heengebogen, die doodsbleek en met een door tranen gevlekt gezicht achterover op de divan lag. Freek zag een grote, forse man, groter nog dan zijn vader geweest was. Zijn gezicht was donker gekleurd en glad geschoren, de neus dik, de mond fors, de km vierkant. Het donkerblonde haar, grijzend aan de slapen, was glad achter over geborsteld, lichtelijk gepommadeerd. Hij richtte zich op toen de kamerdeur openging en kwam op hen toe. Zo, is dit de jongen? Zijn stem klonk nauwelijks gedempt, er lag hardheid m evenals in de blik van de grijze ogen, die niet geheel hélder waren, maar van een licht, troebel grijs. Freek huiverde onder de blik van die ogen en toen zijn hand in die van ae arts kwam te liggen, had hij plotseling willen schreeuwen van een niet onder woorden te brengen angst. En ook afkeer mengde zich daaronder alsof hij iets ijselijks had aange raakt. Bemerkte dokter Wegen iets van de indruk, die hij maak te? Het leek Freek, dat, toen hij zijn ogen neersloeg, er en zweem van een glimlach in die van de dokter kwam. Een herinnering vlamde op in de jongen; een onweershemel, kort geleden, villa „Mara", de man op het duin- De arts bracht hem naar de divan. Mevrouw Arlsover, uw zoon Freek keek opzij naar zijn grootmoeder, die naast moeder op de rand van de divan zat en nu langzaam overeind rees Zij pinkte een traan weg met een helderwitte naar eau de cologne riekende zakdoek. Zij had nooit erg veel van vader gehouden, wist Freek, en hij glimlachte bijna toen hij be dacht, dat vader zeker zou hebben gezegd: Een da- mestraan, mijn jongen. Eleonoor sloeg langzaam de gezwollen oogleden op. haar blik zocht even. Weef dan rusten op Freek. Met een snik strekte zij de armen naar hem uit en trok'hem naar zich toe. Freek voelde haar hart kloppen, haar armen knelden en deden hem pijn, haar tranen maakten zijn gezicht nat toen zij hem radeloos begon te kussen. Arm Freekie, arm kindje, stamelde zij, ach schat, zo jong aL.. Haar stem schoot uit in een wanhopige kreet Het verdriet van zijn moeder bracht Freek ook tot tranen. Hij kuste haar gloeiende wangen. Moekie, mammie,... troostte hij, en streelde heur verwarde haar. Hij wilde nog iets zeggen, maar plotseling de dokter ziende met de spot tende ogen zweeg hij, en een schaamte sloeg in hem op. alsof vader zich verstopt had en hij zijn verblijfplaats bijna had verraden. Die dag hoefde hij niet naar school. Waarom niet? Hij voelde zich er best toe in staat. In huis was alles veel akeliger. Moeder sliep die middag, Queeny was naar hu» gegaan om voor de baby te zorgen, oom John en oma zaten samen aan de tafel in de huiskamer met boeken en papieren. Oom John ging weg, kwam weer terug, rommelde in vaders bureau, zat dan weer bij oma. Later kwam ook moeder bij hen zitten, doodsbleek in haar ongegarneerde zwarte japon. Zij knikte op alles wat oma en oom John voorstelden, af en toe snikte zij nog en beet op haar zakdoek. Oma legde haar smalle hand op de arm van haar dochter. Kom, kom, Noortje, beheers je... Waarom? vroeg Eleonoor en schouderschokte, zeg eens, moeder waarom....? Haar stem haperde, klonk bijna vijandig. Freek zat vergeten in zijn hoekje op het lage stoeltje en zag alles aan. Er was niemand, die op hem lette. Hij ver langde er ook niet naar; een soort verdoving lag over hem, het was of hij alles achter glas zag, het deed hem niets. Hij miste vader ook nog niet. Vader was immers weieens meer weg naar de stad voor zaken, naar het dorp voor verf, in zijn atelier aan het werken. Het was of hij elk ogenblik zou kunnen binnenstappen. Het was alles te vreemd en te onwe zenlijk, Freek aanvaardde het nog niet (Wordt vervolgd) Cubaanse revolutie, ontvangen waar- acht mijl uit de kust van de Ameri- in word aP7Pcrrl Hat pnkplp van Hp 21 kaansp staat Vireinia. ter hooete val ln werd gezegd dat enkele van de 21 opvarenden politiek asiel in de VS I wensten. De bemanning van een onmiddel lijk uitgezonden patrnuille-boot, de Point Brown, zag bij haar nadering dat een sloep overboord werd gezet, waarna het Cubaanse schip twee j keer op het bootje invoer, dat zonk. kaanse staat Virginia, ter hoogte van Portsmouth. Her proces <saat eooBr... BB/ace tveqb- eosöpe apwcaat r UtTlim PBAPVOCMTamESWOKEAl. ALLE BEWEZEN EN6ETU1— .SENI&SEN BIMMEN PAAeAAEE ie> PFZE RA€,g VAM HET PeOCBS TEM ri-—- EINDE. HETlAA&CH-3 j" 16NUOP TELEVISIE VANAVOND Hilversum I 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Vrijheid en gebondenheid ln de internationale' betrekkin gen. gastcollege. Morele Her bewapening. 19.50 Panchgani: Poort naar de wereld, reporta ge. NRU: 20.00 Stereo: Radio- philharmonisch orkest. 21.30 Klankbeeld over alcoholisten, j 21.50 Franse chansons. 22.05 j Spiegel van België. NVSH: 22.20 Sextant. NRU: 22.30 Nws. 22.40 X. een sprong in het duis-l tfer. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten 18.20 Uitzending van de ARP. 18.30 Stereo: Meisjeskoor. 18 55 Stereo: Dansmuziek. 19.30 Nieuws. 19.35 Klassiek or gelspel met commentaar. 20.00 Stereo: Metropoleshow door Metropole orkest met solisten. 20.30 Actuele feiten van nabij bekeken. 20.45 Akkoord: een programma om mee in te stemmen. 21.10 Sores van Do-1 rus: licht programma. 21.351 Akkoo -i (vervolg). 21.50 Tram-: melant ln Loeren aan de Hor. 22.15 Country en Western mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actua-1 litelten. 22.55 Stereo: Moderne' grammofoonmuztek. 23.20 Ra-1 dlo Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nieuws. 1 sa Nederland I: NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. NTS: 19.06 De drie musketiers, TV-feullleton. (dl. 7). 19.31 Pa norama van het wereldgebeu ren. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. STER: 20.16 Reclame NTS: 20 20 Uitzending van de VVD. 2030 Uitzending Stich ting Socutera. 20.35 Nationale 1968. 21.15 De gelieven, speel film. (rijkskeuring 18 jaar). 22.40 Inburgeren, informatieru briek. 23.05-23.10 Journaal. Nederland II. NTS: 18 50 Pl po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. KRO: 19.03 Festival Flamenco Gitano. 19.53 Bisschoppelijke Vastenactie 1968. NTS: 20.00 journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Kijk op kunst. 21.00 De rol van haar leven, gefilmd TV-spel. 21.25 De Pest, Tv-feuilleton uit de Amerlk. serie The great Adventure. NTS: 22.15-22.20 Journaal. BELGIë Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.00 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Wie weet. wint!: spelprogr. 19.25 Arena. 19.52 Meded. en weerber. 20.00 Nws. 20.25 De Dick van Dyke Show. 20.50 Panorama. 22.00 gastprogr.: Het vrije woord: Humanistisch Verbond. 22.30 Nws. PROGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND Le Beau Danube. Fragm. „Grafin Mariza". Floyd's gui tar blues. Well, git It. Tango blues. Night train. Farewell blues. Caravan. Gloomy Sun day. Don't walk. Lower stra tosphere. In the wee small hours of the morning. Come fly with me. On the road to Mandalay. Only the lonely. South of the border. All of me. Hilversum I. 402 m.: KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassiek en mo dern platenprogramma. (7.30 Nieuws: 7.32 actualiteiten: 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.35 Waterstanden) 9.58 Marktberichten voor schippers. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.20 Muziek uit ce Ba rok (gr). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Lichte •grammofoonmu- zlek. 12.28 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Kerkdienst. 13.10 Variant: radlo-snelbuffet. 13.45 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 14.30 Stereo: Radio Filharmo nisch sextet. 15.00 Gerefor meerd godsdienstige uitzen ding. NRU: 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor kreatleve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Burengerucht, quizcompetitie tU6sen Vlaamse en Necerlandse st-ïden. 18.25 Stereo: Lichte grammofoonmu zlek. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Stereo: Klasiseke en mo derne kamermuziek. NCRV: 17.45 Sportactualltelten. 18.01 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd: koorzang en moderne or kestmuziek. Hilversum II. 298 m.: AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammo foonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgen wijding. 9.00 Stereo: Klassieke en moderne orkestwerken (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Do Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Lichte grammo foonmuzlek voor oucere luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.18 Radiojournaal. 13.30 Cor Bac kers 40 jaar musicus: Jubi leumconcert. 14.20 Schrikkel dag: klankbeeld. 14.40 Klassie ke muziek. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Radio programma ln een Notedop. 17.00 Muziek uit Suriname, de Nederlandse Antillen en om ringende landen. 17.30 Voor de jeugd. Hilversum III. 240 m. cn FM-kanalcn. NCRV: 9 00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 9.30 Lichte Instrumentale mu ziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Mu ziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.). NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Bekende Nederlanders kiezen grammofoonplaten. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actu aliteiten. 13.07 Knalmuziek, 14.00 Nieuws. 14.02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nieuws. 15.02 Where the action Is. 16.00 Nieuws. 16.02 Platenshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplatenpro- gramma. Want vlees houdt fit. De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dag! België: Nederlands progr. kan. 2 cn 10. 14.05-15.10 School-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9