Alpheuse raad achter plan van Sportstichting Woubrugse Harmonie gaf geslaagde uitvoering Leidse 'Vietnamkenner' voor Haagse rechtbank Ze ven jarenplan voor Voorschotense sport Pastorale contactreis door hoven Zuid-West Drogistenleraar ma] leken5 geen les geve 'Koudekerk55 krijgt kantine en licht Aanleg voetbalvelden en bouw overdekte Geen uitbreiding van Groenestein Jeugdgemeenteraad in Ter Aar Huldiging van de heer Rietkerken Ars met werk van eigen leden Boeiende expositie met een enkele uitschieter Laurianen hijeen Leiden groeide naar 102.972 inwoners Gaaf spel van jonge musici Burgerlijke sta Trio Pim JoqoI met goede jaz NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 FEBRUARI ALPHEN Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad kreeg van de 31 punten een flink aantal de aandacht van een of meer sprekers, maar het was alles vrij summier, zodat men toch na vijf kwartier al klaar was. Daar burgemeester Z. Bruins Slot in verband met een kleine chirurgische ingreep afwezig was, werd de vergadering geleid door de loco-burgemeester, wethouder J. van den Berg. Naar aanleiding van het voorstel tot afwijzing van het beroepschrift van de heer P. Franken, waarin hem goedkeuring werd onthouden voor het maken van een dakkapel op zijn woning De Rijpstraat 12, vroeg de heer Bergsma (AR), wanneer de nieuwe bouwverordening uitkomt Hij verzocht de zaak van de dakka- pels hierin goed te regelen en het begrip „weistandsgrens" goed te omschrijven. De voorzitter zei, dat de nieuwe bouwverordening spoedig toegezonden zal worden en wet houder Deerenberg verklaarde zich alsnog bereid tot een gesprek met de heer Franken. Het voorstel een krediet beschik baar te stellen voor de manifestaties van het comité „Het gouden Al phen", werd door de heren Bergsma (AR), Scherpbier (CHU) en v.d. Vlies (PvdA) namens hun fracties toege juicht De heer Paats zou graag zien, uit een oogpunt van public relations, dat de gemeente ook meedeed. Dat bleek de bedoeling te zijn. Wet houder Dekker heeft hierbij de lei ding. Wat men gaat doen is nog een verrassing. De doortrekking van de Tolstraat kreeg aandacht van de heer Penne- waard, die meer moeilijkheden voor zag op het kruispunt Bernardlaan- Kleuterschool dit jaar van start HAZERSWOUDE Aan het Tol- lensplantsoen in Rhyneraburch zal de 'openbare kleuterschool gaan verrij- j zen. Ofschoon nog wel getracht is de 'school nog in 1967 van start te doen gaan, heeft het gemeentebestuur ge meend, gelet op het zeer geringe aantal kleuters dat voor toelating op 1 augustus was aangemeld, de uit voering van het besluit niet te over haasten. Voor de cursus 1968-1969 is 'n zodanig aantal kinderen te ver wachten, dat een redelijke exploita tie mogelijk zal zijn. De eerste gedachten zijn uitgegaan naar een verrijdbaar lokaal, mede gezien de zeer korte termijn waarop een en ander gerealiseerd diende te zijn. De voorkeur is echter gegeven aan een oplossing zoals in Ha- zerswoude-Dorp is bereikt. Het plan voorziet in de bouw van een een-klassige school, waarbij volledig rekening is gehouden met een moge lijke uitbreiding met een tweede lo kaal. De kosten worden geraamd op f 132.015. Hazerswoude draagt zuiveringen over HAZERSWOUDE Dc bestaande zuiveringen in Zuid en in Rhynen- burch zullen te zijner tijd op nader vast te stellen voorwaarden worden overgedragen aan Rijnland. Hiertoe is besloten na een gesprek tussen het gemeentebestuur en het Hoog heemraadschap. Rijnland zal zich dan ook gaan belasten met de bouw van de zuive ring langs de Voorweg, terwijl vanaf 1 januari 1967 tot aan de overdracht bijdragen zullen worden ontvangen in de exploitatie van de bestaande zuiveringsinrichtingen. Mocht de raad met het voorstel akkoord gaan, zal over 1967 al onmiddellijk een overschot van 75 pet. in die bijdra gen worden verleend. Bij de bespre kingen is uitdrukkelijk gesteld, dat de bouw van de nieuwe zuivering en van de riolering van het resterende gedeelte van Hazerswoude-dorp ge lijktijdig moeten worden voltooid. G.S. niet akkoord HAZERSWOUDE De uitbrei ding van Groenestein, die al meer malen onderwerp van bespreking is geweest in de raad, is voorlopig van de baan. Gedeputeerde Staten heb ben hun goedkeuring onthouden aan het bestemmingsplan-Groenestein. B. en W. stellen de raad voor beroep in te stellen bij de Kroon op nader aan te voeren gronden. Middenstand wil bedrijfsvuil gratis laten ophalen HAZERSWOUDE De Mid denstandscommissie in Hazerswou de-dorp heeft een verzoek ingediend om het bcdrijfsvuil voortaan per af zonderlijke dienst eenmaal per week gratis te laten ophalen. B. en W. betreuren het dat, han gende een voorstel hunnerzijds voortgevloeid uit een met vertegen woordigers uit de middenstand ge houden bespreking, de middenstand al bij voorbaat haar standpunt heeft bepaald. Het gratis ophalen van be- drijfsvuil van de middenstanders kan niet worden overwogen, want dit zou in de praktijk toch beteke nen, dat de kosten die daardoor ontstaan verdisconteerd moeten wor den in de reinigingsrechten, zodat particulieren hiervan geheel of ge deeltelijk de lasten zouden gaan dra gen. Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE De raad komt op donderdag 29 februari om acht uur bijeen. De agenda vermeldt on der meer: voorstel tot verkoop van grond in plan-Zuid; voorstel tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een openbare kleu terschool; voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de civiele verdediging; voorstel tot overdracht van de zuiveringsinstal latie; sar koop grond zwembad; ver koop van grond aan Volksbelang. W. de Zwijgerlaan, als de Prinses Marijkestraat aan de oostzijde ver valt. De voorzitter zei, dat voor de westzijde van de Prinses Marij kestraat gedeeltelijk eenrich tingsverkeer zal komen en dat spoe dig voor het kruispunt waarschu- wingslichten zullen worden aange bracht Nieuwe uloschool Bij de behandeling van diverse schoolzakcn verhoogden B. en W. de vergoeding van administratiekosten per leerling, voor de lagere scholen, nl. van f3,50 tot (5. De heer Paats, die hiervoor in de commissie voor onderwijsaangelegenhedcn al gepleit had, betuigde zijn erkentelijkheid. Overigens springen de schoolbestu ren hier nog niet mee uit, want de werkelijke kosten komen ongeveer op f 10. Bij de vaststelling van het bedrag per leerling voor de blo-scholen wil de de heer Scherpbier dit per voorstel gebracht zien van f250 op f265. Nadat wethouder Duin er op gewezen had, dat het bedrag vorig jaar f175 was en nu dus belangrijk hoger en verder bereid bleek te zijn dit volgend jaar opnieuw te bezien, trok de heer Scherpbier zijn voorstel in. De heer Paats vroeg of er uitzicht is op de spoedige bouw van een nieuwe mavo-school in Noord, die de bijzondere school voor ulo aan het Sint Jorisplein zal vervangen. Wet houder Dekker verwachtte dat bin nen niet al te lange tijd in Noord met de bouw van een nieuwe uloschool begonnen zal worden. Het voorstel van de avond, nl. het garanderen van de betaling van ren te en aflossing van een geldlening van f 3.000.000 voor aanleg van voet balvelden en bouw overdekte aan te gaan door de Alphense Sportstich ting, kreeg ook maar summiere aan dacht. De heren Scherpbier, Bergsma, Van Capel en v.d. Vlies betuigden hun hartelijke instemming en wensten de opgerichte Sportstich ting veel succes. Alpheuse schaakclub ALPHEN In klasse 3D voor de tien- tallencompetitie van de LSB speelde Alphen III een thuiswedstrijd tegen Bo- graven H. Daar Bodegraven slechts met 8 man verscheen, begon Alphen III al met 2 punten voorsprong. Eindstand 64 Gedetailleerde uitslagen: Alphen III Bodegraven H 64A Post—n o 10, A N de Bruin—D de Jong 10, C H Veer manJ v Briemen H P Schotel A Boele 1—0, Th Ausems—J Soeten- broek 1—0, J G Kardol—F Bakker V,, A L v Vliet—J C Nottelman O—1, P tie Ruiter—C Rees 0—1, C H Knook (res)— D Stikkelorum 01, H Geerlofs (res) B v Vliet 1—0 (regl). De uitslagen van de deze week voor de onderlinge competitie gespeelde par tijen luiden: groep 1: D Kenbeek—ir N Buysert 10, P de JongA D Kardol 1,2. J v Harten—H de Ruiter 0—1; groep 2: J KempenJ Wiegman 01, J v OfwegenW v d Roest 01, Th Ausems N J v Gorselen groep 3: P J WijnbeekN Breeveld 01, groep 4: B v Eijk—A v d Kemp Vi—Vz. L J Spork— H Verheij 1—0, H Verhei)L J Spork 0—1, Th Kamperman—B J Slofstra V2— V,, H W v TeeffelenJ W v Dijk 1—0, H GeerlofsH Jongenburgcr 10. WOUBRUGGE Dat het mu zikale peil van het fanfarekorps Harmonie de laatste jaren steeds vooruitgaat, bleek vrijdagavond weer in Het Oude Raedthuys tij dens de jaarlijkse uitvoering, on der leiding van de Leidse diri gent G. Mark. Het gezelschap speelde over het geheel genomen zuiver en gedisciplineerd en oogst te bij alle negen nummers van het gevarieerde programma veel ap plaus. Wegens afwezigheid van erevoor zitter. burgemeester Van Wagenin- gen, sprak de heer J. Bochove een kort welkomstwoord. Hierin her dacht hij het erelid J. Bontenbal uit Koudekerk en heette hij afgevaar digden welkom van zustervereni gingen uit Hoogmade en Nieuwveen. Het muzikale gedeelte van de avond werd geopend met een forse solo van de drumband onder leiding van de heer H. Slingerland. Hierna begon de Harmonie met de pittige Berner Jubileummars van F. Schori. In de ouverture Argus van L. Del- becq liet men aanvankelijk nog wel eens een steek vallen, doch later her stelde het korps zich weer goed. Het muzikaal moeilijke stuk Tam- rira van H. Schori werd goed ge speeld, terwijl de bassen goed op dreef waren in het klassieke num mer van A. Ketelbey: In a Mona stery Garden. Zuiver en speels werd de Vaandelwals van P. Disselbink ten gehore gebracht. Het populaire nummer van M. Delhaye: American Patrol werd rit misch correct gespeeld, waarbij C. TER AAR De Arjos hield een vergadernig onder leiding van voor zitter, A. Esveld. De opkomst was buiten verwachting groot en de aan wezigen bespraken weer enkele ar tikelen van het beginselprogram der A.R, Partij. Dit keer was de functie van het gezag aan de beurt. De leden waren er voorstander van het gezag in de huidige vorm te handhaven, al kan er wel naar verbetering worden ge streefd. Met name de gezagsonder mijnende activiteiten behoren zowel door de overheid als door het volk te worden bestreden. Ook de positie van het Koningshuis kwam ter sprake. W. Kapteijn behandelde daarna enkele actuele politieke dingen. Aan het eind van de vergadering bleken alle leden positief te staan tegenover instelling van een jeugdgemeente raad. Slingerland een apart applausje in ontvangst mocht nemen voor zijn solo-party. Verder volgden nog de mars van F. Kotter: Walk-Over. Ook werd voor het eerst een muzikaal nummer in swingstijl gespeeld: Rimbalzello van A. Javoc, hetgeen zeer in de smaak viel. Besloten werd met de mars van King Walters: Men of Music. Na de pauze bracht de plaatselijke toneelvereniging het blijspel van Bert Peets ten tonele: „Het hing in de lucht". Ook dit deel van het pro gramma viel bij de aanwezigen in de smaak en oogstte veel succes. The Rowdies uit Woübrüggè speelden nog na afloop. WOUBRUGGE Dinsdag 27 fe bruari wordt 's avonds om half acht een ledenvergadering gehouden van de A.R.-kiesvereniging Nederland en Oranje in de Bijzondere school. Gesproken zal worden over het on derwerp: Onteigening. LEIDEN De heer J. Rietkerken, machinist bij Riedel limonadefabrie- ken, is hartelijk gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig arbeidsjubi- leum in dienst van dit bedrijf. In de kantine werd de jubilaris namens de directie toegesproken door de heer Th. Wetting, die hem kenschetste als een man die onop vallend, maar met grote plichtsbe trachting zijn werk heeft verricht. Hij overhandigde hem de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en een geschenk onder couvert. De heer A. Benning, werkmeester, sprak de jubilaris namens het perso neel toe, waarbij hij op humo ristische wijze enkele voorvallen uit het verleden ophaalde. Vervolgens bood hij hem eveneens een geschenk onder couvert aan, aangevuld met een bloemenulde voor de echtgenote van de jubilaris. Na afloop van de huldiging kregen collega's en oud-collega's de gelegen heid de heer Rietkerken met zijn gezin geluk te wensen. DEN HAAG „U Is dus ook weer zo iemand, die denkt alles te weten van en over Vietnam en meent door plakken van briefjes degenen, die dat niet zouden weten, tot een beter weten te krijgen", zo constateerde de president van de Haagse recht bank in de zaak tegen een 25-jarige student uit Leiden, die in Den Haag op palen briefjes had geplakt met leuzen zoals: „Johnson voor tribu naal, Vietnam". v Het plakken was uiteraard zonder vergunning gebeurd en toen de stu dent in het nachtelijk uur aan de Boslaan naarstig aan het plakken was, werd hij door de bemanning van een politie-auto betrapt. „Het waren maar kleine briefjes, niet groter dan een papieren rijks daalder", argumenteerde de stu dent. „Doet er niet toe, u was in over- VOORSCHOTEN De gemeenteraad gaat in de toekomst de sport anders benaderen. Gevolg gevend aan de Sportnota wordt overgegaan tot een integrale aanpak van het sportgebeuren in Voorschoten. Woor den van lof en waardering werden gesproken tot de Voorschotense Sportraad voor de uitstekende sportnota. In de komende zeven jaar zal het aanlegschema voor sportaccommodaties gevolgd worden zoals ge adviseerd door de Heidemaatschappij. in het leven te roepen, daar waarschijnlijk een dergelijke stich ting gemakkelijker gelden kan lenen dan een overheid. Wethouder Kam- minga (VVD) wilde dit wel overwe gen, maar zag weinig mogelijkheden in deze richting, daar iedere stich ting waarin de gemeente is verte genwoordigd ook financieel onder worpen is aan de goedkeuring van G.S. Vindingrijk De heer Schuurman (KVP) zorgde voor vuurwerk door al bij de aan vang van de behandeling een motie in te dienen. Deze behelsde een prio- riteitsverlening voor de bouw van een sporthal, die volgens het schema pas in het derde van de zeven jaar zal worden aangepakt. Na de afron ding van de discussies over de sport nota trokde KVP deze motie in, omdat B. en W. toezegden de bouw van een sporthal te vervroegen in dien daar een redelijke kans voor is. De heer De Klerk Wolters (Prot. Christ) stond afwijzend tegenover een te grote concentratie van alle sportaccommodaties. De nadelen, zo als b.v. parkeerproblemen, vond hij zeer groot. Spijtig vond hij het dat het zwembad weer naar het ach terste hoekje van het zesde en ze vende jaar is geschoven. De heer Kloosterman (Prot. Chr.) wees op de financiële gevolgen en gaf het college van B. en W. in over weging eventueel een Sportstichting Eerste komkommers in Ter Anr TER AAR Vrijdag bracht de kweker F. G. van Veen te Zevenho ven de eerste komkommers van dit jaar aan de groenteveiling. Vorig jaar was dat later, namelijk op zes maart van dezelfde kweker. v De prijs van dit stookprodukt was van 24 tot 72 cent per stuk, welke prijs werd neergeteld door de groen- tenhandelaren Broekman, en Cor Hulscher uit Alphen en Molenkamp uit Loosduinen. LEIDEN Na bijna vijf jaar niets van zich te hebben laten horen, exposeren leden van het Leids schilder- en tekengenootschap Ars Aemula Naturae de komende weken in de voormalige bankwerkerij van de u.t.s. aan de Pieterskerkgracht. Van 25 leden van de 40, die Ars kent, hangt er werk, dat wat de kwaliteit betreft, zeer uiteenloopt. Er is een veelheid van stijlen en genres en de eerste indruk, die men krijgt bij het binnenkomen, is een chaotische. Daar het ondoenlijk is in deze be perkte ruimte aan iedere exposant en zijn werk uitvoerig aandacht te besteden, hebben wij gemeend ons te bepalen tot die werken, die op een of andere manier de aandacht trokken. Allereerst het werk van twee le den, die al èen zekere naam hebben gemaakt: Fer Hakkaart en Will Tweehuysen. Van Hakkaart boeit vooral het „Zelfportret met Wille- mijn", dat op een naïeve, haast pri mitieve manier is geschilderd en goed aansluit bij ander werk, dat wij van hem kennen. Tweehuysen hangt er met twee oleiverfschilde- rijen: „Hortus" en „Gereedschap". Sierk Schroder overtuigd met een goedgetroffen zelfportret en een vrouwenkop, waaruit kan worden opgemaakt, dat hij een scherp waar nemer is. Duidelijk minder daaren tegen is zijn naakte (olieverf), dat veel minder zeggingskracht heeft. Ook de twee „vrije vormen" van Lo Molenaar mogen worden ge- LEIDEN De herv. gemeente, de geref. kerk en de rk kerk in Zuid west zullen zich met een brief rich ten tot de bewoners van „de hoven'' in het zuidwesten van Leiden (Ak kerhof, Weidehof, Boshof enz.). De leiding van deze Kerken wil name lijk weten of er iets voor de bewo ners kan worden gedaan. Het is na melijk niet voldoende bekend, hoe zij over de Kerk in het algemeen denken en wat zij ervan venvach ten. De reacties op deze brief, de mogelijke vragen en wensen en ook de kritiek kunnen inzicht geven in wat er zou moeten veranderen. Om het de ontvangers van de brief iets gemakkelijker te maken, wor den drie vragen gesteld: 1 Stelt u of iemand in uw gezin prijs op na der contact met een Kerk, bijv. door bezoek of lectuur; West u inlichtin gen te ontvangen over verschillen de kerkelijke activiteiten, bijv. jeugdwerk, gespreksgroepen, be- jaardenbijeenikonisten; Hoe denkt u over de Kerk en wat verwacht u van de Kerk? Gevraagd wordt, opmerkingen op te schrijven en in een enveloppe te sluiten- Volgende week zullen de enveloppen voor deze „Contactreis" worden verspreid en na enige da gen opgehaald. Deze „pastorale ac tie" richt zich slechts op een deel van Zuid-West omdat de gehele wijk voor dit deel te groot is en de leiding van de Kerken haar voor nemen om op de ontvangen ant woorden daadwerkelijk te reageren ook wil waar maken. noemd. Ze zijn gemaakt van terra cotta. Jammer is alleen, dat ze een beetje verloren tegen de wand staan waardoor ze helaas niet goed tot hun recht komen. Eenvoudig van taal en toch boei end zijn twee stukken van email- le-glas, getiteld „Monoloog" en „Dia loog", van Julia Braendle. Verder hangen er 8 grappige linosneden van H. J. van der Veer.Knap uitgesneden en speels van vorm. Bijzonder fijn is wel de tekening (Siberisch krijt) „Minous" van Lenie Noyen-Pander, een inspirerend meisjeskopje en een van de beste stukken van deze tentoonstelling. Tot slot nog iets over het werk van G. van der Post, die momenteel experimenteert met stukken gelakt hout en tot verrassende composities komt. Het is werk (tussen figuratief en non-figuratief in), dat op deze tentoonstelling er uitspringt. We noemen van hem „Kwadra ten", „Zittende figuur" en „Staande vorm". In tegenstelling hiermee staat een houten torsje van hem, dat duidelijk nog een stempel van zijn vroegere werk draagt. Hoewel het geëxposeerde werk on derling nogal verschilt, niet alleen naar vorm, maar ook wat kwaliteit betreft, krijgt men op deze manier een uitstekend beeld van wat de le den van Ars momenteel presteren. Alleen daarom al biedt deze ten toonstelling een interessant perspec tief. Momenteel bestaan er plannen tot oprichting van een dagschool te ko men, omdat de belangstelling voor de cursussen enorm groot is. De tentoonstelling, die burge meester Van der Willigen vanmid dag om 4 uur zal openen, duurt tot 18 maart en is zaterdag en zondag van 3 tot 5 en de overige dagen 's avonds van half 8 tot 10 uur geo pend. Kees de Leeuw Dr. Pels (PvdA) wilde graag het particulier initiatief ingeschakeld zien. B. en W. moeten trachten een praktische oplossing te vinden voor de problemen rondom de realisering van de plannen. Voor de binnenspor ten zag de heer Pels een snelle rea lisering van dorpshuizen in de wij ken als een eerste vereiste. Mevrouw mr. Scheffer-Munters (WD) verzocht te wilien bezien of het geen haalbare kaart is te komen tot een kunstijsbaan. Wethouder Kamminga (WD) moest tot zijn te leurstelling meedelen dat de finan ciën een groot vraagteken blijven, maar het college van B. en W. is vindingrijk, sprak hij tot de overvol le publieke tribune. Het voorstel tot het verlenen van een krediet van f2000 ter stimule ring van dc kunstzinnige vorming in Voorschoten door 20 kunstenaars een kadercursus te laten volgen, ver kreeg niet de goedkeuring van de Boerenpartij. De overige fracties waren vol lof over dit voorstel. ALPHEN Ruim 400 deelneem sters en deelnemers aan de in de af gelopen jaren gehouden Laura fiets tochten hebben vrijdagavond deel genomen aan de feestelijke reünie, die werd gehouden in de bovenzaal van het parkrestaurant van Avifau na. Er heerste al direct bij het begin van de avond een zeer gezellige stemming onder de talrijke Lauria nen, onder wie vele leden van de politiekorpsen uit Den Haag, Rot terdam, Schiedam en Utrecht. De heer P. Groenhart, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Laura, sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over deze grote komst. Hij vestigde tevens nog de aandacht op de ter gelegenheid van „Het gou den Alphen" op 27 april a.s. te hou den Sterrit. De feestelijke stemming werd nog verhoogd door het optreden van de band „TheMelody Mixers", die er in slaagde de aanwezigen tot ver na middernacht op de dansvloer te hou den. Het was ongetwijfeld weer een leuke demonstratie van de binding tussen de Laurianen. Meer echtscheidingen LEIDEN In 1967 nam het aan tal inwoner, dat op 31 december 1966 102.425 bedroeg, door geboorte en vestiging toe met respectievelijk 1687 en 5421. Het verminderde door overlijden en vertrek met 792 en 5769 zodat het aantal inwoners op 31 december j.l. bedroeg: 102.972 50.799 mannen en 52.173 vrouwen. Er werden vorig jaar 969 huwelijken voltrokken tegen 937 in 1966 en 94 echtscheidingen ingeschreven tegen 65 in 196,0. treding", stelde de president van de rechtbank vast. „Maar in Leiden wordt regelmatig geplakt", deelde verdachte mee. „Daar heiligt het doel wel de mid delen". De officier van justitie nam even als de kantonrechter een duidelijk ander standpunt in. De kantonrechter had nl. f 25 boete opgelegd doch rekening hou dend met de omstandigheden en om dat verdachte zei slechts negen briefjes te hebben geplakt, wilde de officier er iets af doen; hij vorderde tien gulden boete. De rechtbank zal op 8 maart von nis wijzen. W ilhelminakwartier lmd feestavond ALPHEN In de zaal van hotel Centraal kwamen de leden van de burtvereniging Wilhelminakwartier onder leiding van voorzitter R. Da- velaar bijeen voor het houden van de jaarlijkse feestavond. Na het welkomstwoord van de heer Davelaar, die zijn vreugde uit sprak over de goede opkomst voor deze avond, werd door leden van de R.K. toneelvereniging Kunst na Ar beid uit Alphen aan den Rijn een geslaagde uitvoering gegeven van het kluchtige spel „Cupido in een speelse bui". OEGSTGEEST Voor een der tigtal muziekliefhebbers concer teerden gisteren in de kerkzaal van het gemeentecentrum twee talentvolle jonge musiciWalther van Hauwe, blokfluit en Bernard Winsemius, orgel. De eerste liet zijn gehoor genieten van de so praan- en altblokfluit, terwijl de organist een orgélpositief tot zijn beschikking had. Laatstgenoemd instrument heeft door zijn beknopte dispositie slechts beperkte mogelijkheden; de aard van de gespeelde stukken was dienover eenkomstig van intieme strekking. Toch wist Bernard Winsemius met zijn zes sprekende stemmen en aan gehangen pedaal kleur te brengen in stukken van Canabilles, Jimenez, Sweelinck, Cornet en Kittel, alle on geveer uit dezelfde periode. Met zijn uitstekende techniek en voordracht wist hij te boeien in Sweelincks Mein Junges Leben hat ein End, terwijl de beide Preludia van Kittel, verwant aan de stijl van Haydneen plezierig slot vormden van zijn aandeel in het recital. Met de mogelijkheden heeft hij werkelijk gewoekerdin de laatste stukken be reikte hij zelfs een klankclimax op het orgelpositief. Eveneens zeer gaaf van techniek was het spel van de muzikale fluitist Walther van Hauwe, die de alt- en sopraanblokfluiten door zijn be heerste adem fraai liet klinken in een sonate van Handel, in twee solostuk ken van Telemann en in de Partita in e-moll van dezelfde componist. In het laatste werk kon men tevens zijn virtuositeit op de sopraanblok fluit bewonderen. Henri Welbooren. LEIDEN Geboren: Marcefl J C Kortclkaas en C van Hoorn sephine I M dv R A G de Graa A L Bouma; Adriana W dv J W Buuren en M van Granenburg; tennella dv J W van Buuren e van Kranenburg; Saskia dv G der Voet en A Remmelzwaai; B< min A zv H H Raaphorst en Harte veld; Cynthia P dv C A Sp holt en A P G Faas; Marco den Heijer en J van der Toorn; R zv A J A de Vrind en J J M der; Gerrit J zv G de Mare Noort. Gehuwd: A J van Rhee en van Dissell; H W Diehl en A I Jong. Ovenleden: H J van der Kaa jaar vrouw; G A J Geilen 33 man; L A Truijers 65 jaar man; der Merwe 65 jaar echtgenote v< Blok. Op ICC-avond LEIDEN De Interscholaire tact Commissie organiseerde gist in het Agnes-lyceum een jazz-a met een instructief karakter. Jacobs, die de avond met zijn verzorgde, bleek een grote ervi te hebben met concerten voor s lieren. Naast een virtuoos jazz' nist betoonde hij zich een groot I ner van de jeugd en hun hou ten opzichte van de muziek. Hij legde op begrijpelijke -I vaak humoristische wijze1 verschil uit tussen het ritmeg* van de nuchtere Nederlander erj van de neger. Hij hekelde de sl( beat-muziek, met de nadruk „slechte". „Sommige beat-groi zijn zelfs bij de categorie houtj kers in te delen". De bedoeling van Pim Jacobs om gesteund door Wim Overga, (gitaar) en zijn broer Ruud Ja (bas) duidelijk te maken, wat nt genlijk goede jazz is. In deze o slaagde hij volkomen. Aan het slot van de avond 1 men zes jongelui op het podium samen met het trio Pim Jacobs jam-session speelden, een ex; ment dat Jacobs nog niet eerder; meegemaakt op een schoolav Het werd een groot succes, v( voor de jonge musici. G. J. Thiemeprij voor M. de Jon\ LEIDEN De 23-jarige Lel dorper M. de Jong werd gister] dag in aanwezigheid van bt meester G. C. van der Willige: Gerrit-Jan-Thiemeprijs overhan door de heer M. H. Groei daal van de Vereniging tot Bevfl ring van Vakopleiding in het B drukkers-, rasterdiepdruk. en migrafisch bedrijf. Dat gebeurde in het gebouw, het Ned. Drukkerij Bedrijf aa( Oosterstraat, waar de heer De j werkzaam is. Hij dankt de prijs een onberispelijk afgelegd exi voor machinezetter, waarbij hij vrijwel alle onderdelen een 9 k Naast eeri oorkonde kreeg de De Jong van zijn directeur, de R. Sloos, een platenbon. Opening bankkanti op Vijf-Meiplein LEIDEN Burgemeester Var Willigen opent vrijdagmiddag half 4 aan het Vijf-Meiplein hel kantoor van de Algemene Bank derland, dat is ondergebracht it nog resterende „dagwinkel". DEN HAAG „Het is toch onbil lijk tegen iemand te zeggen dat hij buiten zijn werkuren geen extra werk mag doen; zo is het ook onbil lijk tegen leraren van de Stichting Vakonderwijs voor Drogisten te zeg gen dat ze in hun vrije tijd geen mensen mogen helpen zich voor te bereiden op de beperkte proef, die gevraagd wordt alvorens tot het ver lenen van 'n vergunning voor de verkoop van 'n beperkte hoeveelheid drogisterij- artikelen wordt overge gaan. De stichting gedraagt zich hy pocriet door dit onmogelijk te ma ken." Dit zei gisteren mr. J. van Andel Gzn., voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven, tijdens de behandeling van een zaak, die door een kruidenier uit Zuidlaren tegen het Hoofdbedrijfschap Detailhandel was aangespannen, omdat hij geen vergunning had gekregen bepaalde drogisterij-artikelen te verkopen. De kern van de zaak was dat de weg onder bepaalde omstandigheden het verlenen van een dergelijke vergun ning toestaat, maar dat het afleggen van de vereiste (kleine) proef be moeilijkt zo niet belemmerd wordt, omdat betrokkenen op geen enkele wijze kennis op dit gebied kunnen vergaren. Er is in het land slechts één persoon (in Ophemert) die in dit ver band een cursus geeft. KOUDEKERK Vrijdagochtend vergaderde de gemeenteraad onder leiding van loco-burgemeester W. van Vegten. De meeste agendapunten werden zonder discussie vastgesteld. Er werden waarderende woorden ten aanzien van de voetbalvereniging „Koudekerk" gesproken bij de behandeling van het voorstel van B. en W. om aan deze vereniging ga rantie te verlenen voor een geldlening van f 25.000,- alsmede het recht van opstal voor f 1,- per jaar ten behoeve van de bouw van een nieuwe kantine en het plaatsen van lichtmasten. B(j koninklijk besluit mogen in Koudekerk voortaan het burgemeesterschap en het secretarisschap niet meer in één persoon zijn verenigd. Mr. Van Andel richtte zich bl uitspreken van de aangehaalde den spciaal tot de vertegenwoor van de Stichting Vakonderwijs Drogisten, die eerder had verklaa een tegenstander van te zijn de koop van drogisterij-artikelen verspreiden. De voorzitter van college echter was van mening dl de overheid dit wettelijk tol („moet ook wel, want anders kJ bevolking van kleine plaatsjes, geen apotheek of drogist is, heil geen drogisterij-artikelen krij| dat men de mogelijkheid tot hel krijgen van een vergunning ooi moet belemmeren. „Als u de verkoop niet wil j spreiden, dan moet u consequenl en trachten te bereiken dat ver geneesmiddelen, want daar draa les om, uitsluitend bij de apothe de drogist verkocht kunnen wol zo vervolgde mr. Van Andel. Mr. K. de Blouw, die namen ministerie van economische I sprak, was bang dat de voorzitte het college ook tot een georganis opleiding voor de beperkte deel ven wilde komen. Maar de vool ontzenuwde dit door te zeggen, fl overheid dit niet hoefde te doen, gaat er alleen maar om dat desk gen niets in de weg gelegd I iemand op een dergelijke proef te bereiden; de Stichting Vakfl wijs Drogisten doet dat echter De vertegenwoordiger van hé nisterie van sociale zaken en vo; zondheid was het daar helemaa eens, maar hij vond wel dat e moest gebeuren, gezien de ontv ling van de geneesmiddelen; sor eenvoudige geneesmiddelen zijt gevaarlijk. Dit pareerde de mr, Andel eveneens door te zeggen, het ministerie de huidige regelin; juist vindt, waarom bespoedig! dan niet een nieuwe en betere ling?" De raadsman van de verzoek! nadrukte dat het probleem v; uitbreiding van het assortimeni alleen bij drogisterijartikelen i dit geldt ook voor andere art zowel in de stad als op het platt Het college doet over zes 1 uitspraak of zoveel eerder als i lijk ia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4