vlees eten is verantwoord eten Bonnie en Clyde-avontuur uit louter stommiteit Commentaar D'66Plaatselijke radiozenders VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Onbenullig en stupide Ontwricht Het gaat beter met de Sabena „Zienswijze" (NTS) slaat aan Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Y 5>nuitoicht n JOPpie...AL$-ieoe iHOORT OflNkEM STEEkTf- N IE ON5 POOD... J pAW/0f>ftS DE ZOEKENDE INLANDSE WACHTER IN DE BUURT l/AN PA DDE MOWN I Lichte grammofoonmuzlek. (8.30 - 8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Ste reo: Moderne orkestmuziek (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 - 11.02 Nieuws.) 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Pianorecital. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Modern platte land. 12.35 Oude lichte muziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.10 Radio journaal. 13.30 Stereo: Plano recital. 14.00 Bariton en piano. 14.20 De visie van Peter Post: gesprek. 14.40 Combo met zangsoiiste. 15.00 Voor dC zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Lezing met grammofoonplaten. 16.37 Meisjeskoor, 17.00 Jeugd en ritme. 17.30 Stereo: Voor mid delbare scholieren. Bonnie en Clyde in de gelijknamige film in een precaire situatie. Nederland 1 NTS 7.06 uur De drie musketiers (61 d'Artagnan wordt voor het karretje gespannen om de diamanten terug te krijgen. 7.31 uur Vraaggesprek over de moord op Kennedy met Garrison (na 8.30 uur voortzetting). 8.45 uur Opvoeding tot staatsburger in Inburgeren. 9.10 uur De Joegoslavische film Rondo. 10.40 uur (Socutera). Een filmpje van de Stichting Neder landse Vrijwilligers. Nederland 2 NCRV 7.35 uur De beruchte misdadiger en uitbreker Vidocq. Deel 10: Vidocq's bruiloft. 8.45 uur Waarheid over spionage (11). Ditmaal: Een zwakke, schakel. 9.40 uur Pim Jacobs en de Amerikaanse tenorsaxofonist Don Byas. (jazz) 10.05 uur Jan van Hillo spreekt met de Indonesische minis ter van sociale zaken. I» Hilversum 1 NRU 7.10 uur Drs. J. Gruyters over gezag en gezagsuitoefening. 7.50 uur Het omroeporkest o.l.v. Leo Driehuys, Aviva Ein- horn en Henk Spruit. 9.30 uur „Zwervers" mijn naaste? (4). 9.50 uur Programma van Franse chansons. 10.20 uur Sextant, van de NVSH. Hilversum 2 VARA 7.30 uur Muziek aan het hof van Frederik de Grote, (stereo) 8.30 uur Bekend Nederlander beantwoordt vragen van jongenlui 8.50 uur Goed. geen en oud nieuws van de platenmarkt. 10.55 uur Contrasten: muziek voor kenners en liefhebbers. Bevolking spreekt mee over miljoenenplan EMMELOORD De bevolking van de Noordoostpol der mag samen met' de stedebouwkundige van de ge meente. het bureaii van prof. Van Embden in Delft, gaan denken over de bestemming van het hart van Emmel- oord, de centrumplaats van de Noordoostpolder. Er zal een bestemmingsplan gemaakt moeten worden, waarvan de realisering vele miljoenen guldens zal ver gen. Anderhalve maand krijgt de bevolking de tijd ideeën in te dienen. B. en W. hopen op deze wijze een stedebouwkundig plan nieuwe stijl" tot ontwikkeling te brengen. Uiter aard zal het plan moeten passen binnen het raam van de financiële mogelijkheden. RADIO VANAVOND TELEVISIE VANAVOND RADIO MORGEN TELEVISIE MORGEN NIEUWE IEIDSE COURANT Itp Hilversum I 402 m. ftcRV: 18.30 Nws en weerpraatje. 18.45 Actual. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Gezag en ge zagsuitoefening. gastcollege. 19.50 Omroeporkest (opn). 21.30 Klankbeeld over zwervers. 21.50 Franse chansons. 22.05 Spiegel van België. NVSH: 22.20 Sextant. NRU: 22.30 Nws. 22.40 X. een sprong ln het duister. 23.55-24-00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 NWS. 18.15 Actuad. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Stereo: Licht ensemble met zangsollst. 18.55 Stereo: Tango rumba orkest met zangso- llsten. 19.30 Nws. 19.35 Stereo: instrumentaal ensemble. 20.00 Liedjesprogramma. 20.30 Een. bekende Nederlander beant woordt vragen van Jonge mensen. 20.50 Akkoord: r- programma om mee ln stemmen. 21.50 Trammelant ln Loeren aan de Hor. 22.15 Country en Western muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Moderne en oude muziek. 23.55-24.00 NWS. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAAD OMROEP VANAVOND Van 18 - 20 uur: Liederen en dansen uit Rusland: Be my life's companion; Basin street blues; My blue heaven: Me mories of you; Swanee river; Mexican rose; Paper doll; Sin ging the blues; Skip to my Lou; Casey Jones: Reunion; Mobley'i musings; Ultramari ne; The second time around; Hey. Jealous lover; I'll never smile again; Saturday night; This love of mine; I though! about you. Televisie Nederland I. NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS; 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. NTS: 19.06 De Drie Musketiers. TV-feullleton. (dl.6). 19.31 Pa norama van het wereldgebeu ren. STER: 19.58 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weero- verzlcht. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uitzending van de ARP. 20.30 inburgeren: lnfor- matle-rubrlek. 21.00 Rondo, speelfilm. (Rijkskeuring: 14 Jaar). 22.30 Uitzending Stich ting Socutera. 22.45-22.50 Jour naal. Nederland H. NTS: 18.50 Pl po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. NCRV: 19.03 Attentie voor Sport. 19.35 Vidocq, poll- tle-feuilleton. NTS: 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 Actual.rubrlek. 20.45 De Parallelle wereld: dl 11: Een zwakke schakel, splo- nage-fllm. 21.40 Jazzprogram ma. 22.05 Pasfoto. NTS 22.15-22.20 Journaal. BELGIE Nederlands progr. kanalen: en 10. 18.25 School-tv. 18.5S Zandmannetje. 19.00 Intern, Jeugdkron. 19.15 De politieke structuur van België (2). 19.52 Meded. en weerber. 20.00 Nws. 20.25 De openbare aanklager. verfilmd toneelstuk. 21.45 Poëzie ln 625 lijnen: De water kaars. 22.00 Gastprogr Het vrije woord: Het Humanistisch Verbond. 22 30 Nws. Hilversum I. 402 m. KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke grammo foonmuzlek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.35 Wa terstanden). 9.58 Marktberich ten voor schippers. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedago gische lezing. 10.20 Muziek uit de Barok (gr.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte or- kestmuz. (gr.). 12.27 Medede lingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actu aliteiten. 12.50 Radio-snelbuf- fet. 13.30 Stereo: Licht geva rieerd muziekprogramma (opn). 14.30 Stereo: Planoreci tal. 15.00 Dienst van het Leger des Hells. NRU: 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor krea- tleve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Over film en fil mers. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Klassieke en moderne kamermuziek (opn). NCRV: 17.45 Sportactuallteiten. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Fanfare-orkest. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze België: dag. AVRO: 8 Radiojournaal. Nederlands progr. Nieuws. 8.10 Ikan. 2 en 10: 14.03 - 15.10 .20 Stereo: I School-tv. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968^ 22 Jd Hij keek haar aan, lichtelijk verbaasd, maar zijn bliHfl* dwaalde af. Ik ben niet bij Queeny binnen geweest, wij waren samen met Mol naar het strand. Dan heb je kou gevat, zei Eleonoor vinnig, t is ooi (geen weer meer om stil te zitten aan het strand. Ik begrij] zoiets niet en dan nog wel met zo'n klein kindje. Freek voelde de afkeuring voor Queeny, maar hij had ni^ d geen moed het voor haar op te nemen, zuchtte alleen everi v en streelde de spinnende poes op zijn schoot. Zag hij etjdn. slecht uit, dat moeder zo bezorgd deed? I d Eleonoor boog zich weer over haar boek en het werd stil, c .n de kamer. Het theelichtje flakkerde, doofde sputterende] neer, een laatste walmpje klein en donker uitpuffend. Eeripn laatste zueht, dacht Freek; hij huiverde ineens weer. Bahte wat een malle boekengedachte, zoiets kwam anders nooit i - hem op. De klok tikte, aarzelde voor zij begon te slaai Elenoor sloeg een blad van haar boek om. Freek kon deje stilte ineens niet meer verdragen. Waar is vader? vroef Eleonoor legde haar vinger bij het woord, dat zij het laatsj^ gelezen had. Je vader is uitgegaan, waarheen heeft hij niet gezegd. Er kwam een klein fronsje tussen haar rechte wenkbrau wen. 't Was ook altijd vader en nog eens vader. Had di« jongen er dan nooit eens genoeg aan alleen met haar te zijnl p Ontstemd sloeg ze haar boek dicht, legde het naast zich oj^'( de kleine kloostertafel voor de ljaard. Kom eens bij me? Haar stem hunkerde. Gehoorzaam liet Freek de poes van zijn schoot glijden ei kwam voor zijn moeder staan. Eleonoor bekeek haar zoon. Lang was hij zo, hij leel ouder soms en ook jonger. Met januari wordt hij al tiei jaar, mijmerde zij stil. Zijn haar kruifde, niet brutaal ei wild, het golfde alleen, het werd ook donkerder dan toen hij k klein was. Slank was hij, met flinke rechte schouders, zijr geziciht werd smaller de laatste tijd. Het begon al iet! te verliezen van zijn kinderlijke rondheid. De ogen stonder groot en verwonderd, beschroomd en eerlijk, van een diepi donkerblauwe kleur. Zijn mond en neus toonden het meesl zijn gevoeligheid, zijn mond was zacht, zijn neusvleugel!?*1 nerveus. Maar zijn kin begon al karakter te tonen evenals di fijne boog van de wenkbrauwen, die donkerder waren dai zijn haar. Eleonoor trok de jongen naar zich toe, haar blik wen smeltend, net als op het jongemeisjesportret, dat Arnold hi eerst van haar schilderde en waardoor hun kennismal begon. Er scheelt je iets, zeg eens wat het is? Tegen moeder kui je altijd alles zeggen. Hij keek haar aan, zag de bruine ogen in het blanki gezicht, de kleine steeds een weinig pruilende mond van zijl moeder. Zijn blik dwaalde over haar heen. Hij wilde nief jokken, maarB —Er is niets, zei hij en koppig dacht hij er bij: dat is tochl ook zo. Hij kon immers niet zeggen, dat hij bang was zomaar zonder reden, bang? Ongeduldig schudde moeder zijn handen. Er is wèl wat maar tegen mij wil je het niet zeggen, je bewaart het voor je vader, zoals altijdNu ja, het doet er ook niet toe. Zij liet hem lcu, sloeg de ogen neer, maar de jongen had in een wenk gezien dat er tranen in zijn moeders ogen spron-' gen. Zij was kleiner dan hij zoals zij daar in het haardstoel- tje zat. Hij bukte zich snel, gaf haar een kus en nog één, sloeg zijn armen om haar heen toen zij begon te huilen. Hé moeder, toe noul Dadelijk komt vader thuis. Er is ech niets entoe nu Hij beet op zijn lip, trachtte haar te troosten. Eleonoor liet zich vertroetelen, slechts langzaam droogdf a zij haar tranen. t Freek knipperde de zijne,snel weg. maar zij mg-ze tooi/c Zie je, hij kon haar toch niet zien huilen, dacht ze triomfan- telijk. Snel trok ze hem nog tot zich neer, kuste zijn ogen zijn wangen, hield hem in haar armen of hij nog een kleini J jongen was van vijf jaar. t De voordeur ging open. In de gang klonk hoesten er t voetenvegen. k Eleonoor sprong op. Daar is vader, zei ze opgeruimd, Gauw thee voor hem schenken. Zij lachte schalks, maar r Freek lachte niet terug. Hij was altijd verwonderd ovei r moeder, die zo huilen en zo lachen kon. Net een vrouwtje ui n een weerhuisje en parapluutje en parasolletje. Nu veegdf n zij snel de laatste sporen van haar tranen af, keek opgewek naar vader toen die binnenkwam, zei, na zijn kus beant woord te hebben, op haar gewone gezagtoon tegen Freek: Denk je nog eens aan je huiswerk, vent? En neuriede. (Wordt vervolgd) De heer Warren Beatty, hoofd rolspeler en producer van de gangsterfilm „Bonnie en Clyde" heeft vrijdagavond op de t.v. in een interview met Mies (en scène) voor velen, die dat zagen, zijn visitekaartje afgegeven. Zo onbenullig en stupide als hij hierin naar voren kwam, zo stom is ook zijn film. Vanwege een enorme reclame campagne, compleet met foto modellen modelanceringen en beatbandjes, is het geval reus achtig opgepept en wie in deze tijd de reclame nog niet door heeft (helaas zijn er nog zeer ve len, die zich laten foppen) zou werkelijk menen, dat er nu ein delijk iets wat werkelijk hout- snijdt aan de hand is. Helaas, niets is minder waar. De film „Bonnie en Clyde" is een van de vele gangsterfilms, waarmee de bi oscopen overspoeld worden, zij het, dat men hier kan spreken van verhe vigde accenten. Het nieuwe is bij- k voorbeeld dat in vorige gangsterfilms een lijk ten lijk gelaten werd, maar hier moet zonodig duidelijk gezien worden, hoe het bloed uit de won den vloeit en de kleren roodverft. Zo dat men de sensatie heeft (het is na tuurlijk inbeelding, want film is maar film) dat men iemand werkelijk z&g kreperen. Wie daaraan behoefte heeft, is een beklagenswaardig schepsel. Iets anders nieuws is ook de „ver klaring" die gegeven wordt van de verhevigde misdadigheid van Bonnie en Clyde: Clyde is namelijk impotent en de sensatie die Bonnie en Clyde niet in bed vinden, reageren zij nu af in een verhevigde agressiviteit op de maatschappij. Het is mooi en freudi aans gevonden. Alleen wordt er geen verklaring gegeven van de andere fi guren in de Barrow-gang. die geenszins de indruk wekken impotent te zijn. Stommiteiten Voor leder echter, die goed heeft toegezien, is er voor dit bendewezen maar één verklaring (en die gaat voor velerlei misdaden op): gewoon stom miteit Voor ee het weten zitten ze tot over de oren in de misdaad en dan missen ze doodeenvoudig een heel belangrijk menselijk orgaan, dat hen er weer uit had kunnen halen (ja, dat ze zelfs voor de misdaad had kunnen behoeden): het geweten. Zij missen een moreel besef en vertonen daar door het gewone portret van de psy chopaat. Op den duur verhevigt zich dit in zo'n mate. dat men zich ver twijfeld af kan vragen: zijn dit nog mensen? Zoals men zich dit zo vaak Dat was een jzersterke probleem documentaire die VARA's Achter het nieuws gewijd had aan de echt scheidingsprocedure. De titel (Wat God gebonden heeft dat zal de mens niet scheiden, met een vraagte ken!) klopte niet met de inhoud, want de religieuze problematiek kwam zo goed als niet aan bod. Evenmin als de diverse oorzaken die partners rijp maken voor een breuk. Aan de kinderen als het kind van de rekening werd helaas te wei nig aandacht besteed, maar de juri dische kanten van het probleem kwamen goed uit de verf. Natuurlijk heeft de Forsyte Sage weer talloze kijkers getrokken. Aan het slot van de avond nog een uitzending van de NVSH. Die instelling moet beslist van slag af z\jn, want men kwam zo redelijk en zedelijk uit de hoek dat men na al het geprovoceer van die kant on willekeurig denkt: pas nu op je kip pen! Is hier sprake van een nieuwe bezinning, dan is het verheugend. kan afvragen bij de moordenaars in de concentratiekampen. Hoe men dergelijke produkten van de menselijke voortplanting als re clamevoorbeelden wil gebruiken voor wat dan ook, het blijft een raadsel en is alleen maar te verklaren uit de gekke kronkel, die onze cultuur ver toont: de zucht naar het bizarre, de hang naar dolle sensaties. Immers de onbenulligheid viert hoogtij in onze Westerse cultuur, zodat zelfs serieu ze, volwassen mensen afdalen tot het niveau van de kinderkamer. Aange zien ze daar niet thuis horen komen ze in kronkels te liggen, zijn in plaats van hun feestneus „de zin" van hun leven kwijt, vinden geen voldoening, gaan alles waardeloos achten en zijn rijp voor de onder gang. Verhaal Om echter terug te keren iut „Bon nie en Clyde". Als de film begint, loopt de serveerster Bonnie in haar kamer in haar blootje rond en ziet door het raam, dat een persoon met hoed de auto van haar moeder wil stelen. Zij schiet een jurk aan en is nog net op tijd om kennis te maken met Clyde, zojuist ontslagen uit de gevangenis vanwege goed gedrag. Bonnie is sexy en voelt wel wat voor een avontuurtje. Clyde maakt graag indruk en pocht, dat hij aan de kost komt door het beroven van banken. Om dit te bewijzen berooft hij de winkelkas van een kruidenier. Rent naar buiten, springt met Bonnie in een toevallig daar staande auto en het paar zit in de misdaad. Het is de tijd van de grote crisis: wat iets had, heeft niets meer en zwerft in oude Fordjes met heel hun hebben en houden erop door het land. De banken leggen beslag op de verlaten boerderijen. De banken moeten dus geld hebben, maar de ironie wil dat de eerste bank die Bonnie en Clyde beroven, juist fail liet blijkt te zijn en geen penny in huis heeft. Inmiddels is Bonnie achter Clyde's sexuele onvermogen gekomen. Zij laat hem echter niet in de steek, want zijn branie en het vooruitzicht op talrijke spannende avonturen houdt haar aan hem gebonden. Knechtje Met volgende banken is men ge lukkiger. Men heeft dan een knechtje gevonden die goed auto's kan repare ren en schieten kan, maar voor de rest het buskruit niet heeft uitgevon den. De gang breidt zich uit, als Cly- Blanche zich by hen aansluit. Men Blanche zich bij hen aansluiten. Meri heeft dan veel geluk gehad, maar in middels ook verschillende slachtof fers gemaakt. Het net sluit zich steeds nauwer om de gang. Bij een vuurgevecht met de politie wordt Clyde's broer dode lijk getroffen en valt Blanche zwaar gewond in handen van de recherche, en verraadt de naam van het knech tje. Dat wordt uiteindelijk de onder gang, want als Bonnie en Clyde hun toevlucht hebben gevonden in het huis van de vader van het knechtje lokt deze hen in een hinderlaag van de politie. Met kogels doorzeefd vin den Bonnie en Clyde hun einde. Het knechtje krijgt een lichtere straf, en de heer Warren Beatty laat na zoveel jaren door Arthur Penn een film ma ken van deze misdaadstory, een van de vele, waardoor Amerika de klassieke naam van het gangsterland bij uitstek heeft gekregen. Aanklacht Inmiddels heeft de zuster van Bon nie een aanklacht ingediend wegens smaad en is er nog een proces in de maak. De reclame voor de film zal het geld moeten opbrengen, want de film zelf is daartoe niet in staat. Het is een van de vele gangsterfilms, zoals ze bij wijze van spreken aan de lo pende band worden gemaakt. (Rotterdam: Colosseum en Cine ac-AD; Den Haag: Rex. 18 j.) Ev. Grolle Want vlees houdt fit. De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie.Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dag! BRUSSEL De Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena is er vorig jaar in geslaagd haar tekorten aan zienlijk terug te brengen, te weten tot 193 miljoen franc (13,8 miljoen gulden), hetgeen ongeveer een derde is van het tekort dat in 1966 werd geboekt. De verbeterde resultaten zijn het gevolg van een aanzienlijke stijging van het luchtverkeer (18 pro cent) en een aantal interne maatrege len zoals drastische bezuinigingen, DEN HAAG D'66 heeft een plan gelanceerd voor plaatselijke radio's. Men denkt aan het vestigen van 40 radiostations in de verschillende steden en ge westen van het land. Bovendien wil D'66, voorlopig eerst alleen in de Randstad Holland een concertzender, die uitsluitend „ernstige" muziek laat horen. De plaatselijke radiostations mogen geen winst maken. Daarom moeten ze beheerd worden door een stichting met een bestuur, dat representatief is voor de gehele bevolking. De plaatselijke overheid zou dank baar gebruik kunnen maken van de radiostations voor haar voorlichtende taak. De radiostations moeten na tuurlijk ook reclameboodschappen uitzenden. De plannenmakers van D'66 wijzen op de grote belangstel ling, die de advertentiebladen genie ten. Het adverteren via de radiosta tions ziet men dan ook als een be langrijke dienstverlening aan de overheid. Kranten De vraag wordt gesteld in hoeverre de kranten voor de plaatselijke radio kunnen worden geïnteresseerd. Er wordt zelfs gespeeld met de gedachte van een combinatietarief voor recla me via plaatselijke pers en plaatse lijke radio. In het plan van D'66 worden opi niebladen, tijdschriften en gratis huis-aan-huis-bladen buiten beschou wing gelaten. Men heeft speciaal het oog op dag- en nieuwsbladen met een plaatselijk karakter. Uit economische Advertentie) overwegingen wil men nog niet aan plaatselijke televisiestations denken. Inmiddels hebben de Kamerleden Visser en Dijkstra van D'66 aan de minister van verkeer en waterstaat gevraagd welke technische mogelijk heden er bestaan voor twee plaatse lijke radiostations in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en voor één radiostation in Utrecht, Breda, Vlaar- dingen, Zwolle, Eindhoven, Dor drecht, Twente. Groningen en Maastricht. Opgemerkt wordt, dat initiatiefne mers de technische gegevens missen om hun plannen uit te werken. Het ontbreken van deze gegevens, zo wordt gesteld, staat de verdere ont wikkeling van de plaatselijke demo cratie in de weg. HILVERSUM Het televisiepro gramma „Zienswijze" van de NTS, waarin geestelijke en maatschappe lijke groeperingen aan het publiek worden voorgesteld, blijkt nu al, na de eerste uitzending, een succes te zijn. Van vele kanten werden nadere in lichtingen gevraagd over de ge presenteerde groepen: Vrij Katholie ken, Baha'i en Mormonen. Uit de re acties blijkt bovendien een grote be langstelling van de geestelijke stro mingen zelf. Het eerste programma is op veel plaatsen collectief gevolgd en besproken. Donderdag zendt de NTS (7.25 - 8.00 uur) op Nederland 2 het tweede programma uit. Ditmaal: de Neder landse Vereniging van spiritisten/ „Harmonia", de Nederlandse vegeta- riërsbond en de Internationale orde der gemengde vrijmetselarij ,.Le Droit Humain". Dringt direct door tot aan de haard ran de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk In de huid doordringend, werkt AlgesaI diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatle of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot In de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tol de pijn uitbreektZorgt dat l' thuis altijd een tube AlgesaI bij de hand hebt om rodra het nodig Is de pi|n te verlichten. ALGESAL bij aJle apoth. en drug. Dit seizoen volgen nog uitzendin gen op 14 .maart. 11 april en 9 mei. Twee Kosmossen in Rusland gelanceerd MOSKOU Rusland heeft giste ren twee satellieten gelanceerd in het kader van wetenschappelijk onder zoek van de ruimte. Het zijn de Kosmos 202 en 203. De laatste maal dat twee satellieten tegelijkertijd in een baan om de aarde werden ge bracht was 17 oktober toen de Kosmos 186 en 187 de ruimte ingin- gen. De 186 maakte later verbinding I met de 188.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10