Slechting vijf bruggen in traject Z.woude-H.woude Interessante exposities in uitgebreid Madurodam Elektronica-cursussen aan chr. lts Leiden? Uit Leiden vertrokken BEURSOVERZICHT OPENING 10 APRIL Televisie in discussie HSchoolfusie ïjLeiderdorp Christenvrouwen over De Hoop Ernstig ongeluk in wijk Hoorn Overleg Beernink en ambtenaren wordt heropend Robeco verhoogt dividend LEIDEN In de tweede helft van dit jaar zal door Rijkswaterstaat es %i begin worden gemaakt met het slechten van vijf vaste bruggen in ist traject Zoeterwoude-Hazerswoude van de oude rijksweg 11 Leiden- :0m«9degraven. Het afbreken van de bruggen en het afgraven van de ep- en afritten hangt samen met en is mogelijk geworden door het Klefsluiten van boezemwateren in de polders langs de Rijn door het k!?aj>ogheemraadschap van Rijnland. Vijf gevaarlijke bulten in de weg nu worden weggewerkt. Het zijn de Vier Heemskmderenbrug lfSanuit Leiden de laatste brug vóór de Gemeneweg te Hazerswoude Papenvaartbrug bij de r.k. kerk ,,'t Zwaantje", de Bentbrug bij ma chinefabriek De Jong. de Nieuwe Groenendijksebrug bij de vleesfabriek j fe Hazerswoude en de Zwietenbrug ter hoogte van het voormalige café eefjlk leer nog", ongeveer op de grens van Zoeterwoude en Hazerswoude. oelc :De Vier Heemskinderenbrug en Papenvaartbrug komen het eerst h(jn de beurt. Ze zijn het steilst. In dien op deze plaatsen het is hal^aar voor één richting verboden (levensgevaarlijk. Naar wij verna- (en legt Rijkswaterstaat op het gjjjgenblik de laatste hand aan de be- jjj tektekeningen. Volgend jaar ko- "aen de andere aan bod. i Met deze werken, die al enkele kren geleden sterk werden bepleit, eJtial de rijksweg 11 een belangrijke jerbetering ondergaan. De rijksweg (JqJi zal echter met zijn twee rijstro- Sn op 1 rijbaan onvoldoende blij- voor de huidige verkeersinten- jit. ;Er zal gedokterd worden aan de i dg LEIDERDORP Ten overstaan djran notaris Dil is het samengaan jan de Hervormde Schoolvereni- en de „Vereniging voor chr tafpger, uitgebreid lager en kleuter- een feit geworden. Ver- der beide bestu- (en droegen formeel de drie pro testants-christelijke scholen en de echten en plichten over aan de p 14 november 1966 opgerichte 'rotestants-Christelijke Schoolver- niging. Deze vereniging werd ver- egenwoordigd door de voorzitter n de secretaresse. Het secretariaat s gevestigd: Frederik Hendrik- ilantsoen 7. LEIDERDORP Voor de eref.) jongerensociëteit „Kwart- Efver" treedt zaterdagavond om 8 ®ur in gebouw Irene aan de loofdstraat het cabaretgezelschap impuls" uit Rotterdam op. Winst voor de eerste H teams van Castellum 1 ALPHEN Het eerste Castellum- .herenteam heeft in eigen huis het (bezoekende DSS 1 met 30 versla- Slechts in de derde set hadden Ie Alphenaren enige moeite met de lezoekers, maar het was vooral in Ie eerste twee sets dat de superiori teit van de thuisclub duidelijk naar 'oren kwam. Dames: Het eveneens thuisspelen- !e eerste damesteam heeft tegen het ■eidse LUSV 1 zijn derde over winning in successie behaald. Cas- gl tellum beschikte ever een duidelijk ^Sfbetere aanval. Bijzonder veel fout erveren aan beide'zijden haalde let tempo echter naar beneden. Uit lag: 3—0. Het tweede herenteam heeft voor ligen publiek wel bijzonder teleur gesteld. Een wisselvallig spelende iloeg haalde tegen het als" laagst geplaatste VVS 4 in een gelijk spel 'iet meer dan één punt (22). ALPHEN Voor de afdeling van |de Chr. bond van Plattelandsvrou wen spreekt donderdagavond om ialf 8 in de zaal van de Maranatha- •erk, ds. H. Ploeger, baptistenpredi kant te Den Haag, over het werk van de Nationale christelijke geheel onthoudersvereniging. ROELOFARENDSVEEN De mu ziekvereniging „Liefde voor Harmo nie" geeft op woensdag 14 febr. 8 uur in het dor-pshuis „De Alkeburcht" een concert. Voor deze avond heeft men gratis toegang. ROELOFARENDSVEEN Op dins- ig 26 febr. wordt er een balavond voor gehuwden gehouden in café Heemskerk. Er is voorverkoop van toegangsbewijzen bij A. van Beek. Van Veenstraat 18. en J. Bakker. Noordein de 165. De baten komen aan de mu ziekvereniging „Liefde voor Harmo- na«". rijksweg zolang de nieuwe rijks weg LeidenBodegraven (ten zui den van de spoorlijn) er nog niet is. Plannen voor deze weg bestaan, maar het tracé moet nog definitief wor den vastgesteld. Rijkswaterstaat heeft al laten weten dat de nieuwe verbinding er beslist niet vóór 1973 zal zijn. Andere wegen hebben een hogere prioriteit verkregen. ALPHEN In gebouw „Nabij" heeft de, CJirisfenvrouióèrtbond, af- 'ciélihg Ziiid, gistëï'avbnd een bijeen komst gehóuden, waUrvoor veel be langstelling 'bestond!' De presidente, mevrouvó Den Ouden-Jouwstra, had haar inleidend woord afgestemd op de interkerkelijke actie, die vol gende maand gehouden wordt onder het motto: „Kom over de brug". Zij stelde de nieuwe bestuursleden, zus ter Brouwer en mevrouw Rijswijk, aan de vergadering voor. Zij zullen als tweede secretaresse en tweede penningmeester esse optreden. Er roerden ook weer enkele nieuwe leden'voorgesteld. Als spreker was aanwezig ds. P. H. de Kleer, Geref. predikant te Scheveningen, die sprak over het hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat zo uitnemend werk doet op de vis serij vloot. Ds. De Kleer heeft al meermalen in Alphen en omgeving gesproken. Hij begon met een woord van warme waardering voor de Scheveningse vissersvrouwen, die voorbeeldig hun moeilijke taken uitvoeren als de mannen op zee zijn. Daar vertoeven ze meestal. In het begin van deze eeuw heeft een tweetal dames, zich bewust van hun evangelische roeping, de eerste „De Hoop" in de vaart gebracht. Nu is er de zesde, een hypermodern vaar tuig, dat als het voor de wal is, ligplaats heeft in Hoek van Hol land. Ds. De Kleer vertelde gemoe delijk en onderhoudend en vertoon de ook de film „De Hoop vaart uit". ALPHEN In wijk Hoorn, te genover de genie, waar reeds meer ongelukken gebeurden, in gis termorgen omstreeks kwart voor 8 weer een man aangereden en zwaar gewond. Bij de wegsplitsing wilde de bestuurder van een personen auto, afkomstig uit onze gemeente, enkele auto's passeren. Plotseling zag hij tussen twee auto's door een voetganger de weg oversteken. Een aanrijding was niet te voorkomen. De man, de 58-jarige J. H. Gever- ding, monteur, wonend in de Nach tegaalstraat, werd gegrepen, kwam via de motorkap tegen de voorruit van de auto terecht en smakte ver volgens op straat. Na behandeling door dokter Zwartendijk en een juist passerende militaire arts is het slachtoffer, met een schedelbasis- fractuur en een gebroken been over gebracht naar het Academische zie kenhuis te Leiden. ALPHEN In de chr. gerefor meerde kerk aan de De Ruijterstraat wordt woensdag 14 februari een zendingsavond gehouden. Ds. M. Geleijnse, oud-zendeling, te Hilver sum, zal spreken over het zendings werk in Indonesië. Ds. C. v. d. Ent uit Katwijk en ds. M. C. Tanis uit Dordrecht, beiden zendingsdepu- tant, zullen deze bijeenkomst, die om half acht begint, resp. openen en sluiten. Iedereen is welkom. ALPHEN De afdeling Alphen a. d. Rijn van de Geref. Zendings- bond houdt donderdagavond 15 fe bruari de laatste bijeenkomst in dit seizoen. In gebouw Nabij zal dan des avonds om half acht ds. A. Vroeg- indewey, hervormd predikant te Veenendaal spreken, Het bestuur verwacht een goede belangstelling. Het permanente expositiegebouw vordert snel. De ruimte betekent een fraaie aanwinst voor Maduro dam. Links op de foto staat het beeldje Tobias en de vis. in de miniatuurstad. Door ruimtege brek hoe zeer de directie het ook betreurt is het congresgebouw slechts op ware grootte te bezichtigen. Vanuit de miniatuurstad kan men de toren van hef congresgebbuw zien. Het model waarvoor een plaats werd ver zocht in -Madurodam meet tien bij, .zes meter. Nieuw op Madurodam zijn ook de uitbreiding* van het aantal kantoor ruimten en de uitgave van het perso neelsorgaan, dat onlangs zijn tweeda editie beleefde. Het blad staat onder redactie van de heren T. Kuchler, H. J. M. Bosch, en J. van Lobenstein. Een mededeling uit het blad: maandag avond 19 februari omstreeks acht uur wordt voor het Madurodampersóneel een excursie naar het hoofdbureau van politie gehouden. Over dé toegang tot Madurodam maakt de heer Jungerius zich voorlo pig geen zorgen. „Van gemeentezijde is de toezegging gedaan dat de chaos voor april zal zijn opgeruimd, ,,zei de heer Jungerius. Zoals bekend worden mo menteel voorbereidende werkzaamhe den verricht rondom Madurodam in verband met de bouw van het nieuwe tram- en autoviaduct.. Wanneer deze klaar zijn, zal volgens de heer Junge rius de bereikbaarheid van de minia tuurstad aanzienlijk zijn verbeterd. Paal en vlag ten teken van gezonde ontwikkeling van BENTHUIZEN BENTHUIZEN Vrijdagmiddag zal ir. J. J. G. van Hoek, voorzit ter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Leiden, al hier de eerste paal heien voor het aan het Prins-Wiilem-Alexander- plein te bouwen winkelcentrum. Volgens de plannen zal het win kelcentrum in augustus van dit jaar gereedkomen. Het slaan van de eerste paal zal worden vooraf gegaan door het hijsen van de ge- meentevlag ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt der premiewoningen, die de fa. Groen en Bergman alhier aan het bouwen is. Aan de Prins Bernhard- straat worden 12 premiewoningen gebouwd, aan de Smedinghstraat 6 en aan de Ds. Janszenstraat 13. De burgemeester van Benthuizen, de heer I. J. P. Keijzer, zal de vlag hijsen. De fa. Groen en Bergman wil op deze wijze gestalte geven aan haar bijdrage aan een gezonde ontwikkeling van Benthuizen. BENTHUIZEN Morgenavond om half acht zal ds. Wijnmalen in de hervormde kerk voorgaan in een dienst voor de jeugdverenigingen. BENTHUIZEN - Op 21 februari wordt het grofvuil opgehaald. Er kan alleen huis-, dus geen indus- tri evuil worden meegegeven. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren; Jo- hanne Geertruida Maria, d v C H M van Dam en M G Wolvers. Diana Antonia Maria, d v H J A Verbeij en A C M de Jong. Fredirikus Cor nells, z v P A T van der Werf en J C M Meijer. Antonius Jacobus, z v J W Knijnenburg cn M Buze. Theo- dorus Anthonius Michaël.z v P W J Meijer en H J M Walraven. Ondertrouwd: Johannes Hendricus Martens, 24 jr. en Dirkje N*e..je Catharina van Aalst, 28 jr. GehuwdB van den Bosch en G Kranenburg. J C Wolfert en N Klerk. Hoe Play Fair speelde LEIMUIDEN Het eerste heren team revancheerde ziich voor dc ne derlaag van vorige week door deze week een 100 overwinning te beha len op NSSS I uit Noordwijkerhout Door dit resultaat blijft er in ieder ge val nog uitzicht bestaan op een 2e plaats in de eindrangschikking met daardoor een uitkomen in de promo tiewedstrijden. Het2e herenteam won m een uit wedstrijd met 82 van Salamanders 8. De heren J. Wolken en R. Möllers wonnen al hun partijen terwijl J. van Veen 2 maal tot wdnst kwam. Het le damesteam moest het opne men tegen het Haagse Uniitas. een ont moeting waaruit Play Fair met een benauwde 64 zege tevoorschijn kwam Door dit resultaat konden de dames zich ongeslagen aan de kop van de ranglijst handhaven. Bij de junioren kwam alleen het le jongensteam deze keer tot winst en wel in een uitwedstrijd te Roelof- arendsveen tegen De Treffers. Door 3 winstpartijen van Wim van Egmond, d'ie het gehele seizoen al goed in vorm is, 2 x winst voor Hans de Prie, 1 overwinning voor John van Steijn en winst in het dubbel, werd een 73 zege behaald- Verdere uitslagen: Jongens: Play Fair 2TOV I 37, NSSS 3—Play Fair 3 8—2, NSSS 4— Play Fair 4 100. Meisjes: Play Fair ISIOK 46. Play Fair 2—De Valken I 0—10. DINSDAG 13 FEBRUARI 1968 ■UWE LEIDSE COURANT Voor miniatuur-congresgebouw nog geen plaats LEIDEN Vertrokken personen in de week van 29 januari t/m 5 februari: ALA van Vliet-Verwer, Julianastraat 6, Bunnik, Abdijgaarde 4; A Mallee, Jacques Perkstraat 4. Baarn, Pieter de Hooglaan 49; J A M van Zonneveld, Diepenbrocklaan 6, Amstelveen, E Rooseveltlaan 56; A van Egmond, Jacob Catslaan 14. Koudekerk a/d Rijn, Kerklaan 59; G Spies-van Helden, Willem de Zwij gerlaan 175, Oegstgeest. Zoutkeet- laan 6; J M Reiche-Verbiest, Rijn en Schiekade 139, Hilversum, Ant Fok- kerweg 180; J J Bodrij, Boshuizerka- de 65, Sittard, Eisenhowerstraat 272; G Biegstraaten. Bankastraat. 7, Ha zerswoude, Potgieterlaan 3: j G W van der Zwart, Groenesteeg 29, Kat wijk, Treubstraat 21; j van Sinte maartensdijk. Looiersstraat 49. Zuid Afrika; P van Ginkel-van Berkel, Pioenstraat 30a, Ede Gld, Lunenburg 71; A G Dissevelt, Lam- menschansweg 5, Kenya; J Pit Drie 'Octoberstr 45a. Algiers; H van der Leeden, de Laat de Kanterstr 8, 's-Gravenöiage, Westduinweg 42; M Singelenberg. Kraaierstraat 17, Ke nya; T J F de Kievit, Boerhaavelaan 's-Gravenhage, Fahrenheitstraat 249. L den Os, Surinamestraat 120, Rijnsburg, Oude Vlietweg 5; D B Bijl, Const Huygenslaan 23, Poortu- gaal. Margrietstraat 5; E M A M Visser, Stuwstraat 5. Rotterdam, Li- banonweg 12c; J F J van Beurden, Klikspaanweg 12, Eindhoven. Maria" Stuèrtstr 6; P J Caverle, Kennedy- laan 66. Noordwijk, Kon Wilhelmina Boulevard 22; A C T H Bruijnen, Verdamstraat 34. Born L. Bronstraat 3: M Deijkers, Beatrixstraat 29. Lei derdorp, Resedastraat 32, B Spies, Oh de Bourbonhof 28, Oegst- gest.Zoutkeetlaan 6; F M de Groot, Jan v Goyenkade 44, Leiderdorp, Laan van Ouderzorg; B H Ong, Mo- zartstraat 213, 's-Gravenhage, Billi- tonstr (127 29)J I Zijlstra. Witte Rozenstraat 22, Amsterdam, Adr v Bergenstr 311; M H Weijma, Witte Rozenstraat 36, 's-Gravenhage, Sportlaan 121: M J L de Koning, Noordeinde 50, Bloemendaal, Zand- voorterweg 34: C P Ebeling Koning, Noordeinde 52, Eindhoven. Gaspel doornlaan 36: A Grave. Sterren wacht 2, Oegstgeest. Warmonderweg- 44; M W Huurnink, Oude Rijn 51, 's-Gravenhage, Verdistraat 61: P C Beijk, Janvossensteeg 38. Schiedam, Nassaulaan 23; J Es-Salki, Potgieter- laan 29, Veenendaal, Munnikenweg 40: M Sekeris, Witte Rozenstraat 21, Voorschoten. Leidseweg 396; J M Brokhuis, Levendaal 95a, Duitsland; W F Zijl, Nieuwsteeg 29. Utrecht, Abstederdijk 196; H J Bauman. Noordeinde 2a, 's-Gravenhage, Marktweg 189: A W Delorie Noord einde 2a. Hilversum, Noodweg 37: E J de Jong, Leeuwerikstraat 3. Zaandam. Botenmakersstraat 74a; T Hamers, Rijnsburger weg 140. A- merongen. De Del 21; D du Mortier. Joubertstraat 15a. Leiderdorp, Acht- hovenerveg 40; T Abe, Klikspaan- weg 42, Japan; W T M Lippmann, Houtstraat 3a, 's-Gravenhage, Stad- houde; slaan 61: A Pommer, Swee- lincklaan 42. 's-Gravenhage, Melis Stokeln 170; W P Kenney, Witte Singel 27, Ver Staten v Noord Ame rika: F H B Berger, Utr Jaagpad 19. 's-Gravenhage. Pr Mauritsln 102; E van Tol. Zoeterwoudsesingel 34, Ter Aar, J M Halkesstraat 33: J C Kol derman, Oude Singel 220a, Israël, C C Bierhuis-van Veen, Aar Straat 15. Leidschendam, Kon Julianaweg 67: J J Schouten-de Graaf, Druivenstraat 53, Oegstgeest, Juffermansstraat 31 M Dijkman-Otter, Sophiastraat 57, Hengelo O, Anthoniusstr 25: F W Duijster, Steenschuur 8, Noordwijk. Vuurtorenplein 136; A E M van Schie-Droogh, Maredijk 80, Oegst geest, Dorpsstraat 71a; CAM Luij- ben, Rijnsburgerweg 10, Tilburg, Scar- lattistraat 21; M M van Paasen, Rijnsburgerweg 10, Rotterdam, Ac- kex-sdijkstr 16B: L de roy van Zuijde- wijn-Volkert, Rijnsburgerweg 140, Amstelveen, Van Heuven Goedhart- laan 689; J van Duijn, Beethovenlaan 143, Leidschendam, Veurse Achterweg 's-Gravenhage, Hengelolaan 31; M J 133; H M F Reuters, Cobetstraat 8. M Bruines-Beugelsdijk, Hoge Rijndijk 158a. Duitsland; W Romeijn. Plantsoen 1, Delft, Paardenmarkt 1; K J Huij- nen, Salomonsteeg 8, 's-Gravenhage, Van Alkemadelaan 664; M W J Win kelmolen, Bernhardstraat 29, Leidschendam. Kon. Julianaweg 25; C W van der Have, Morssingel 9, Rotter dam. Haringvliet 54; B J C J Tersteg- ge, Hugo de Vriesstraat 68, Rotterdam. Noordsingel 118: J W Birkhoff, Hout laan 55, Katwijk, Zeeweg 84; M H van Tol, Houtlaan 55, Oestgeest, Regen- tesselaan 24; K S Yuen, Morsweg 332, Oegstgeest, Pr Irenelaan 29; W J AM Conijn, Hoge Rijndijk 182a, Eindho ven, Dr Berlagélaan 54; R S Graaf- mans. Hoge Rijndijk 242, 's-Gravenha ge, Wassenaarsetsr 146; A M C Fer- mont, Oppenheimstraat 103, Rotter dam, Stresemannplaats 283; J C H Ku- kler, Rijndijkstraat 242, Rotterdam, Drievriendenstr 39a; A N G Dames, Pieterskerkgracht la, Alkemade, Ro zenhof 9; A E Bentinck-Willink, Ra penburg 42, Haarlemmermeer, Dorsersstr 57; P G M Veltman, Hooi gracht 75. Zoetermeer, Meerpolder 4; Deventer, Keizer Frederikstr 247; A P A M J van Tilburg, Lange Mare 51, G Timp. Steenstraat 55a, Maastricht, Bethlehemweg 2: A A T van den Brink, Rijnsburgerweg 29a, Katwijk, Treubstraat 151; T Verhoeks-Beverloo, Jacob Catslaan 101, Hilversum, Rossi- nilaan 5; M Elbora, Hogewoerd 121, Noordwijk, Boerenburgerstr 50: K Cool, Nieuwsteeg 31, Delft, Oude Delft 214; W J Meerman, Noordeinde 2a, Duitsland; A van Weenen, ab ws Zoe- terwoudseweg 9 Haarlem, Schoterweg 71; J H van Heel, Fred v Eedenlaan 14, Assen, Zuidersingel 1; C M Ver hoog, Zïjlsingel 39. Amersfoort. Lien- dertseweg 244: G van Wieringen, Houtlaan 55, Utrecht. Bosboomstraat 1; AH Lubbers, Roodborststraat 1, Oegstgeest, Terweeweg 36. AMSTERDAM, 12 februari Het moet gezegd worden dat de koersen aan de Amsterdamse effectenbeurs vandaag goed weerstand hebben ge boden en zich, dikwijls tot veler ver rassing, aardig hebben weten te hand haven. Het zag er namelijk voor het Beursplein niet zo rooskleurig uit. In New York immers is het Dow Jones cijfer vrijdag met 10 punten gedaald, maar diezelfde dag was Amsterdam ook al zwak gestemd, vooral voor Kon. Olie. Vandaag opende olies op 150.70 en waren daarmee 30 cent boven vrij dag. Van affaire kon echter nauwe lijks worden gesproken. De gehele markt was duidelijk ongeanimeerd, vooral door het vooruitzicht dat men het morgen zonder Amerikaanse koer sen zal moeten stellen. Wall Street blijft namelijk vandaag gesloten op Lincoln birthday om de beursleden gelegenheid te geven op de kantoren hun achterstallige administratie bij te werken. Het viel hier dus feitelijk erg mee dat het Beursplein niet flauw gestemd was, waarbij kwam dat het gunstige nieuws uit Grenoble aanleiding gaf tot opgewekte gesprekken. Van de in ternationale fondsen kon Philips moei lijk meekomen, hetgeen te verwachten viel na de zwakke stemming die vrij dag voor dit fonds in New York heeft geheerst Philips opende hier vandaag een halve gulden lager terwijl Unile ver en AKU nagenoeg prijshoudend nqteerden. Overal was de handel ech ter gering. Weliswaar ontbraken be richten met een stimulerend karakter, maar aan de andere kant werd de beurs evenmin beïnvloed door ongun stige feiten, bijvoorbeeld uit Vietnam. De overige afdelingen waren wat de cultures betreft onveranderd en wat de scheepvaart aangaat voor sommige soorten teruglopend. Zo opende KNSM aan de vaste kant op 106 om daarna terug te vallen tot 104%. Nievelt- Goudriaan kon zich evenmin handha ven en liet een koers zien van 120 41, Scheepvaart-Unie van 125 na 126%. Nederlandse staatsfondsen waren licht verdeeld met behoorlijke belangstel ling voor de nieuwe 6% procent le ning die verhandeld werd op 99,8„. In de tweede beursperiode kwam er slechts weinig verandering in de koers ontwikkeling. Hoogovens wasl% gul den lager op 112. KZO nauwelijks prijshoudend op 157,70 en voorts weken de internationals maar weinig van de openingskoersen af. Deli trok een hal ve gulden aan tot 83,50 en KLM no teerde 190 gulden. Amsterdam Rubber en HVA waren vrijwel prijshoudend. Slock dividenden Holl.-Soc. deden f 39,70, Scrips Delta-groep f 13.25 en certificaten Delta-groep 265. Van de lokale aandelen was Albert Heijn niet minder dan 25 punten hoger: ook de Chemische Fabriek Naarden was vast gestemd en verbeterde 10 punten. De NDU verhoogde de biedkoers tot 155. Steenfabrieken Udenhout trokken aan tot 79% en de BOZ herstelde 8 punten. Veel langer was echter de lijst van fondsen die koersverliezen moesten incasseren. Hiertoe behoorden Mulder- Vogem, Meneba. Sanders, certificaten Calvé, certifocaten Elsevier, Bataaf- sche Aanneming. Chamotte Unie, Wy- ers, Kloos. Bührmann, Mijnbouwkun- dige Werken. Ver Bedrijven Bredero en Bijenkorf beheer. De markt bleef in de tweede beurs periode ongeanimeerd. Kon. Olie keer de naar de koers van vrijdag terug, Philips bleef zwak en AKU wist zich te handhaven. positie wordt gehouden is nog niet precies te zeggen, maar het staat op het programma. De miniatuurstad zelf krijgt ook dit jaar weer een uitbreiding van gebou wen. Zo zal een. plaats worden inge ruimd voor de Effectenbeurs, de Ver zekering van 1845, de Coöperatieve Boerenleenbank te Eindhoven, terwijl het vliegtuigpark zal worden verrijkt niet een model van de Portugese Lucht vaart Maatschappij. Het N.S.-emplace- ment wordt eveneens uitgebreid. Voorts komen er modellen van boomkweke rijen in Boskoop. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling om het nog in aanbouw zijnde congresgebouw een plaats te geven LEIDEN Gezien de sterke uit breiding van het toepassingsgebied van de elektronica met name in ver band met de automatisering (meet- en regeltechniek, rekenmachines, procestechniek en digitale techniek) en de telecommunicatietechniek (te lefoon, televisie, radio), is het ge wenst het onderwijs aan te passen aan deze ontwikkeling. Het is de bedoeling aan de chr. lagere technische school een aantal cursussen te verbinden, die opleiden voor het examen bedrijfselektroni- camonteur V.E.V., radiomonteur Buitenlands bankpapier AMSTERDAM 12/2 De advies- koersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden: New York 3.58—3.62, Londen 8.66— 8.76, Montreal 3.28%3.33%, Parijs 73.15 —73.65, Brussel 7.18—7.23, Frankfort 89.90—90.40, Stockholm 69.2.5—70.25, Zu rich 82.90—83.40, Milaan. 57.00—59.00, Kopenhagen 47.8548.85, Oslo 50.00— 51.00, Wenen 13.92—14.02, Lissabon 12.52%12.67%, Madrid (gr cp) 5.08 5.23. Contante wisselkoersen AMSTERDAM 12 febr. Londen 3.69%—70Va, New York. 3.60%—%. Montreal 3.31%32%,.Parijs 73.30% 35%, Brussel 7.26%—27%. Frankfort 90.08—i3. Stockholm 69.84—89 Zürich 82.99%—83.04%, Milaan 57.73%—78%, Kopenhagen 48.3641, Oslo 50.48% 53%,Wenen 13.9495, Lissabon 12.61% —62%. V.E.V. en eventueel elektronicamon- teur N.E.R.G. Om de goedkeuring van het Mi nisterie van Onderwijs en Weten schappen te verkrijgen is het nood zakelijk de behoefte aan dergelijke cursussen aan te tonen. In verband hiermede heeftde directie van de school een aantal bedrijven een vragenlijst ter in vulling doen toekomen. Samen werking binnen wollenst of f en in d nslrie TILBURG De Hollandsche Tex tiel Industrie N.V. te Goirle, Janssens de Horiton's wollenstoffenfabrieken N.V. te Tilburg en Nederlandse kam- garen weverij en N.V. te Veldhoven hebben besloten tot een hechte sa menwerking op commercieel en tech nisch gebied. Door een gezamenlijke krachtsinspanning wil men de toe komstige ontwikkelingen in de wol- lenstoffenindustrie beter het hoofd kunnen bieden. Opgericht is een ex port N.V. Genoemde 3 bedrijven zul len voorlopig nog als zelfstandige ven nootschappen blijven werken. De werkgelegenheid in de betrokken be drijven blijft voor de naaste toekomst gewaarborgd. DEN HAAG De minister en de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken hebben zich gisteren in een informele bijeenkomst met de verte genwoordigers van de ambtenaren-or ganisaties, gaarne bereid verklaard het overleg te heropenen over de door het kabinet voorgestelde wijzigingen in de kindertoelageregeling van ambtenaren, het verplaatsingskostenbesluit en de premiespaarregeling. Deze bereidverklaring tot heropening van het overleg is een gevolg van de suggestie der vaste commissies voor Binnenlandse Zaken en voor ambtena renzaken uit de Tweede Kamer. Inge val van heropening van het overleg, zou, aldus die suggestie, van te voren aan de organisaties worden meege deeld dat een eventueel gewijzigde be slissing over de voorstellen op de drie bovengenoemde gebieden met een wij ziging van de begroting 1969 van het departement van binnenlandse zaken zou worden gehonoreerd. Op die basis hebben de bewindslieden zich gisteren gaarne bereid verklaard het overleg te heropenen. gegeven meer als attractie dan uit commerciële overwegingen zich daar te vestigen. De winkel is naast de expositiezaal gelegen. De. heer G. Jungerius, directeur van Madurodam is zojuist terugge keerd van een promotion-trip door Japan, Israël, de V.S. en de Philip- pijnen. Hij zegt dat er in het gebouw exposities zullen worden gehouden, die doorgaans niet door een museum worden georganiseerd. Zo zullen er bijvoorbeeld ook nog koninklijke •vaartuigen uit Thailand worden op gesteld en vliegers uit Maleisië. „De exposities moeten meef 'een intéres sant dan cultureel karakter dragen", zegt de heer Jungerius. „Volkskunst, volksnijverheid, houten beelden en poppen (uit welk land dan ook), die richting moet worden opgegaan om het 't Madurodam-publiek aantrek kelijk te maken". De kleurrijke muui-decoraties uit de Philippijnen zullen het zijns inziens bij het pu bliek goed doen. Wanneer deze ex- ROTTERDAM Het Robterdamsch Beleggings consortium N.V. (Robeco) stelt "Joor over, het boekjaar 1967 een dividend van f 10 per aandeel (over 1966 f 9,60) uiit te betalen. Hiervan is reeds in november 1967 een Interim (Dividend van f 4.40 betaald. De slot- uitkering zal dus f 5,60 bedragen. Aan deelhouders zal de mogelijkheid wor den geboden in plaats van dit slotdi- vidend in contanten een uitkering van 3 procent in aandelen ten laste van de agioreserve te ontvangen. Los van deze keuze mogelijkheid zal een 2% agiobonus worden uitgekeerd. De net to-winst in 1967 bedroeg f 85.553.503, tegen f 82.219 889 in 1966. DEN HAAG Als het meezit, zal in de miniatuurstad Maduro dam, enkele dagen na de opening op 10 april een nieuw gebouw in gebruik worden genomen. Het is de bedoeling dat hier exposities worden ingericht om het publiek een extra attractie te bieden en waarvoor geen extra entreegeld zal worden gevraagd. Over het soort exposities wacht de directie van Madurodam op suggesies van buitenaf, maar er is voor de begin periode al een plan opgezet. De eerste expositie die er gehouden wordt is bijzonder interessant, want er zullen juwelen worden tentoongesteld. Verder zal hierbij hoewel op bescheiden schaal getoond worden hoe het er bij een diamantslijperij aan toe gaat. Na de juwelententoonstelling zal een kleine beeldenexpositie wor den gehouden van kunstenaars uit de Benelux. De zaal is ruim twaalf meter lang, zeven meter breed en drie meter hoog. Hiertoe behoort niet het winkeltje van de Porce- leyne Flesch, die te kennen heeft LEIDEN De studentenfilmclub Salon Indien organiseert op 21 en 22 februari twee avonden over de televisie. Op de eerste avond zal de tv-criticus Nico Scheepmaker een inleiding houden en zullen een van de gewraakte Hoepla-programma's en de Mies-en-scène-uitzending met mevrouw Haya van Someren worden vertoond. Daarna wordt een dis cussie gehouden. De tweede avond is geheel ge vuld met een forumdiscussie, waar bij o.a. de tv-kenners Henk Schaafs- ma, Fokke Sienksma, Erik de Vries en Herman Wigbold verschillende facetten van detelevisie"1 ZÜilen be handelen naar aanleiding van vra gen "uit de zaal. Beide avonden beginnen om acht uur en worden gehouden in het nieuwe Kamerlinglh-Onnes-labora- torium. Ze zijn voor iedere belang stellende toegankelijk. Een van de bulten in de weg Leiden - Alphen, bij de kerk in de Groenendijk. De bulten wor den veroorzaakt door de vaste bruggen in deze weg, in dit geval de Papenvaartbrug. Die nu zul len in de komende tijd worden verwijderd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9