Winter is nog ver te zoeken Weinig optimisme bij herenploeg Commentaar Lisse verwacht daling van de werkloosheid Ans Schut uitbundig gehuldigd Onenigheid in gouden' schaatsploeg Verdedigend voetbal braeht Zwammerdam "een overwinning: 0- 2 ü- Leids jeugdelftal speelde prachtig bij Rouwkoop: 10-4 Scheidsrechter jj heeft moeilijke taak in wedstrijd Biljartuitslagen Veen- en Rijnstreek NtfUWÏ LfIDSE COüRANf DINSDAG 13 FEBRUARI 19. GRENOBLE Luide toegejuicht door de duizenden op de tribunes van het ijspaleis in Grenoble is de Apel- doornse Ans Schut gisteravond offi cieel tot Olympisch kampioene 3000 meter hardrijden op de schaats gesla gen. Mr. H. A. van Karnebeek, voor zitter van het Nederlands Olympisch comité hing haar de gouden draagme- daille om en bezegelde deze officiële daad met een kus op beide wangen Datzelfde ,.lot" ondergingen de Finse Kaija Mustonen en de winna res van het brons, Stien Kaiser. Na het Wilhelmus en het vlaghijsen rol de er een oorverdovend applaus van de tribunes, waarbij het „Holland, Holland spreekt een woordje mee" nis vanzelfsprekend niet ontbrak. Maar het feestrumoer rond net Ne derlandse goud viel in het niet bij het spektakel dat de populairste Franse sportman van dit ogenblik ten deel viel, de 24-jarige ski-specialist Jean-Claud Killy die bij de reu zenslalom heren de tweede gouden medaille veroverde. Het Franse pu bliek raakte haast buiten zijn zinnen van vreugde en gescandeerd klonk het applaus en het Killy-gebrul. De Franse vedette moest na afloop zelfs onder politie-geleide naar de bus worden gebracht, anders had het pu bliek dat hem adoreert, hem volledig l onder de voet gelopen. Maar Killy heeft nog niet aan alle j wensen voldaan. Nogmaals moet hij j als favoriet van start gaan en wel zaterdag bij de slalom. Wint hij ook dit onderdeel, dan evenaart hij de prestatie van de legendarische Oostenrijkse skiër Toni Sailer, die in 6quaw Valley driemaal een uni cum won. Haalt Killy de eind streep dan heeft de man, die on danks alle succes nuchter op belde benen blijft staan wel nodig overi gens bij deze tak van sport ge toond een keihard sportman te zijn. Want niemand kan zo zwaar onder de last van het favoriet-zijn gebogen gaan als deze Fransman die juist dit seizoen zwak voor de dag kwam, maar niettemin door zijn eigen volk als de grote favoriet werd beschouwd. Vandaar ook dat presi dent De Gaulle-himself zaterdag naar Chamrousse komt om de avonturen van Killy te volgen HOGE TEMPERATUREN BRENGEN ORGANISATOREN TOT WANHOOP ^VOBLE^ X Door sportredacteur Meindert Leerling GRENOBLE De winter in Gre noble is ondanks de Olympische Winterspelen nog steeds ver te zoe ken. Zondag steeg het kwik in de zon tot 12 graden boven nul en maandag was het ondanks de zwaar bewolkte lucht zo'n 5 graden. Maar be halve in Grenoble dooit het ook stevig hoog boven in de bergen. En dat is voor de organisatoren om wanhopig van te worden. Steeds maar weer moet men evenementen als het bodsleën en het rodelen (met een angst aanjagende snelheid ruggelings op een sleetje naar beneden stui ven) uitstellen omdat de baan niet goed is. Alleen bij vorst kan en mag er worden gesport. Zo GRENOBLE. maandagavond Mistroostig trokken Kees Verkerk, tArd Schenk en Peter N'ottet in felle ^oranje tricots hun baantjes, terwij] fan Bols, de relevatie van dit schaatsseizoen, van de kant toekeek. Het regende bij de eerste training op de olympische piste. „Wat een baan go slecht", mopperde wereldkampioen Kees Verkerk. „Dit Is geen baan om Winterspelen te houden", gromde Ard Schenk. „Hier kan Je alleen maar ziek worden". Behoudens een paar sprintjes liet coach Wim de Graaff zijn pupillen maar wat ronddartelen. Van een ste vige training is geen sprake meer. De rijders ontspannen zich om straks ge wapend aan de start te komen. Mor gen wordt het feest geopend met de Boo meter, waarop alle rijders zullen uitkomen. Donderdag volgt de vijf kilometer met Verkerk. Bols en Not- itet. vrijdag de 1500 meter met Schenk en Verkerk en mogelijk Not,- tet, maar dat is nog niet zeker, waar na zaterdag wordt besloten met de 10.000 meter waarop Verkerk, Nottet en Bols rijden. Na de teleurstellingen tijdens de Europese kampioenschappen in Olso blijkt er nieuwe wrevel te zijn ontstaan nu het Nederlands Olym pisch comité het advies van coach 'Wim de Graaff niet heeft opgevolgd en drie Nederlandse kandidaten voor Grenoble naar huis heeft gestuurd. Dat betekent overigens dat Jorrit Jorritsma en Arie Eriks ln feite op non-actief kwamen en naar Neder land konden, terwijl volgend week einde weer één wan beiden moet •tarten bij de wereldkampioenschap- i|>en hardrijden in Gothenburg. Wim de Graaff heeft dan ook lj- üngs contact gezocht met de KNSB en het ls zo goed al zeker dat Jor ritsma en Eriks met schema's van De Graaff naar Hamar gaan om daar m Straining te blijven. Bovendien zal De [Graaff in de loop van de week con tact met hen houden. De hele gang van zaken heeft ver ontwaardiging gewekt bij de overige Itemploegleden omdat reeds na de lelectiewedstrijden in Hamar half ja nuari in feite de beslissing was ge tallen. Diverse rijders hebben er uist daardoor in de jongste weken niet zo hard aan getrokken, om in Grenoble op scherp te staan. Nu blij de trainingstijden van Davos 1 doorslaggevend te zijn geweest. OUDE SLAG Ondanks dit al zat Kees Verkerk gisteren in Grenoble toch weer vol grappen en sagen de kenners dat hij de oude slag terug heeft. De man uit Puttershork onthield zich van elke prognose over zijn eigen kansen na tuurlijk. Hij schermde de zaak han dig af door te zeggen: „Let op Gut- •ormsen, hij pakt hier vooral wan neer het Ijs minder goed 's, twee medailles. Hij U sterker dan Fred Anton Maier." Ook Ard Schenk wilde niets loslaten. ..Hij heeit last van rugklachten", zei dokter Lap uit Rotterdam met een bedenkelijk ge zicht en dat werkt er allemaal aan mee dat er weinig optimisme heerst. Slechts bij grote verrassing zullen er positieve daden van de Nederlandse heren te noteren zijn. Voorlopig heb ik in Grenoble maar één insider gesproken die nog tot diep in zijn vezels optimistisch is: Kees Broekman, de oud-schaatscrack uit De Lier die aan maar liefst vier Olympische Spelen heeft deelgeno men: St. Moritz 1948, Oslo 1952, Misurina 1956 en Squaw Valley 1960. Kees Broekman, nu een goede veerti ger, blijft meedraven in de internati onale schaatsmeute als trainer/coach van de Italiaanse rijders. Voor zijn eigen pupillen als De Ri- va b.v. koestert hij geen enkele ver wachting: „ik vind het leuk dat ik dit werk mag doen. maar veel leren kan ik ze niet", geeft hij zelf toe, „want die jongens kunnen nu eenmaal niet schaatsen. Er zijn slechts een handje vol Italianen die hardrijden op de schaats en talent is er nauwelijks. Maar de Italiaanse schaatsbond wil meedoen en vandaar dat ik zo'n vijf jaar geleden kort voor de Spelen van Innsbruck ben aangetrokken". GLIMLACH Maar als ik met hem over de Ne derlandse ploeg begin, speelt er een glimlach om zijn mond. „Ik reken toch nog altijd op twee, zo niet drie gouden medailles voor Kees Ver kerk". zegt de tot Noor genatura liseerde Nederlander. Dat mannetje uit Puttershoek voert iets in zijn schild, let maar op. In Oslo heeft hij voor mij een spelletje gespeeld. Ik ben er zelf niet geweest, maar Kees kennend, geloof ik volledig dat hij op de Spelen gokt en als hij wil is nie mand in staat hem te volgen". Kees Broekman, oom van de Delftse Stien Kaiser en in 1953 Euro pees kampioen, heeft het zelf nooit tot een Olympische titel kunnen brengen. In zijn topjaar 1952 moest hij buigen voor het geweld van de legendarische Noor Andersen. Op de 5 en 10 kilometer werd Kees Broek man met groot verschil tweede. Hij woont al jaren in Noorwegen en heeft daar een garage-bedrijf. Het laatste jaar verbleef hij in het Zuid- duitse Inzeil om zodoende dicht bij Italië te zijn. Vanaf half november tot aan de wereldkampioenschappen traint hij de Italianen. Of hij niet graag de Nederlandse ploeg onder handen zou hebben, vraag Ik. „Ze hebben me destijds bij het geschil Huiskes wel aangezocht maar ik zat met het Italiaanse con tract. Bovendien is het in de huidige omstandigheden in Nederland moei lijk werken. Huiskes heeft dat erva ren. De Graaff nu. In Italië heb ik vrij spel en zo hoort dat ook wanneer ja trainer bent„.r" niet, dan is de baan levensge vaarlijk. Vorige week speelde dit euvel al parten ook bij de skiërs. Maandag moest het rodelen voor maar liefst 48 uur worden uitgesteld, evenals de training van de viermans-bob. On danks alle moeite die men zich heeft getroost er werden langs de hele bobsleebaan in Alp d'Huez op 2500 meter in de Alpen gordijnen gehan gen om de zonnestralen te weren zal het een race tegen de klok wor den om voor het einde van dq Spelen alle manches af te werken. Hoewel de weerberichten weinig hoopgevend zijn, geldt ook hier: moed verloren, al verloren. Regeren is vooruitzien, ook in de sport. Vandaar dat we hier in Greno ble al bedolven worden onder de fol ders voor de Winterspelen 1972 die in het Japanse wintersportoord Sapporo worden gehouden. Een fraai uitge werkt boekwerkje leert ons welke voordelen Sapporo heeft boven ande re wintersportcentra. Na het Olym pische succes van Tokio hopen de Japanners nu op een prolongatie in 1972, ook al kunnen de Winterspelen in feite nauwelijks in de schaduw staan van de Zomerspelen. Dat ligt vaak aan het weer, aan de eenzijdig heid van de sporten. Of er wordt geschaatst, geskied of met een slee gereden. Organisatoren van de spelen 1972 zijn hier in Grenoble m groten getale aanwezig om waar ook maar moge lijk propaganda te maken, niet in het minst via de Japanse meisjes die in de persgebouwen als hostess optre den. CARDIN Er zijn ook Hollandse meisjes die gekleed in door Gardin ontworpen rode capes en blauwe broeken, er voor zorgen dat het ons journalisten aan niets ontbreekt. Wil je eer. extra tafel op je kamer, je trekt een hostess aan jas, vliegt er een knoop van je colbert, José Guigay-Buys, een 23-jarige uit Amsterdam afkomstige vrouw die met een Franse ingenieur is getrouwd, is de reddende engel. In totaal zijn er vijf Hollandse meisjes in het grote leger van 350 hostesses: José Guigay, Leonie Steen- velt, Conny Blom, Clety Darman, en Paulien Vaute. En wat in het heetst van de strijd vaak bijzonder gemak kelijk kan zijn. de dames beheersen de Franse taal tot in de perfectie. Dat kan ook niet anders, want er is een strenge selectie geweest: daarbij is gelet op uiterlijk, op talenkennis (minstens drie talen spreken), om gang met mensen en afkomst. De doorsnee-Nederlander is slecht op de hoogte met de skisport. Mag je de Fransen geloven dan ls alleen het zgn. alpinewerk belangrijk. Geen wonder, want daarop blinken de Fransen met Jean-Claude Killy en Een Ziveedse aanvaller maakte in het ijshockeyduel tussen Zweden en Finland een vervaarlijke sprong over het Finse doel. De Zweden wonnen met 51. Guy Perrillat uit, terwijl bij de da mes de charmante Annie Famose en Marielle Goitchei tot ieders verbeel ding spreken. Maar in de Skandinavische landen vindt men dat alpine-werk maar kin derachtig gedoe. Vanaf een bergtop zo snel mogelijk naar beneden glij den. Neen, dan het originele skiën zeggen de Zweden, Finnen en Noren. Dat is het zgn. skilopen, de cross-country en biathlon. Dat is pas mannenwerk. De zgn. Noordse onder delen vormen de bakermat van de skisport. Eerst in 1936 kwamen de alpine nummers op het Olympische programma. De afdaling en de slalom zijn ontstaan toen café-houders in het alpengebied hun klanten wilden ge rieven door ze met een skilift naar boven te brengen en na de afdaling met open armen te ontvangen. Dat is geweldig ingeslagen, vandaar de grote populariteit hier van Killy en zijn vrienden. KONINKLIJKE GELUKWENSEN GF.SMOBLE Hare Majesteit Koningin Juliana heeft maadag telegrafisch de Nederlandse da messchaatsploeg in Grenoble ge lukgewenst met de behaalde resultaten. Ook de voorzitter van de Ne derlandse sportfederatie, jhr. mr. A. Feith, heeft Ans Schut en jhr. mr. Quarles van Ufford, chef de mission van de Nederlandse schaatsploeg in Grenoble, elk een telegram gezonden Het telegram van mr. Feith voor Ans Schut luidde: „hartelijk gelukgewenst met Olympische ti tel en Olympisch record op drie duizend meter. Uit tijden is ge bleken dat u inderdaad met ere de gouden medaille hebt gewon nen". De gelukwens van de chef de mission had de volgende inhoud: „met tweemaal goud, éénmaal r \- ver en tweemaal brons heeft Ne derlandse damesploeg indruk wekkende resultaten geboekt. Gelukwensen voor u. Zwanen burg, Van der Grift en last but not least alle rijdsters". GRENOBLE Ondanks de gouden medailleregen die over de Nederlandse damesschaatsploeg neerdaalde, dreigt een breuk tussen de meisjes en coach Piet Zwanenburg. Het contact tussen Zwanenburg en de Nederlandse ploeg zou de laatste dagen alles te wensen j overlaten. t Vooral de gouden medaille-winnares Carry Geijssen heeft kritiek op de bondscoach. „We hebben nauwelijks meer contact met hem. Ik heb de laatste dagen niet meer met hem ge sproken. Dat deugt toch niet! Nee. Jan Charisius (chef d'equipe) Cor Neder- veen (masseur) en Henk van der Grift moesten ons mentaal oppeppen". Willy Burgmeüer laat zich wat voor zichtiger uit: „Ik vind het erg verve lend. Ten slotte heeft Ome Piet ons schaatsen geleerd. Maar ik geloof dat het leeftijdsverschil te groot is. Er staat een generatie tussen ons. Boven dien is hij niet krachtig genoeg. En dat is juist heel belangrijk voor een Groot TJU'ANNEER een topsporter succes boekt, straalt een deel van de ,,„r,e op h„ lond -Uthijvor.,. - genwoordigt. Nog meer is dat het ge val wanneer de sportman of -vrouw uit een klein land komt. Er ls de afgelopen dagen bij de Olympische Winterspelen voor ons landje veel goodwill bereikt. Sport- prestaties kunnen het merkwaardige ^gai overdreven"wordt!' gevolg hebben, dat ook op ander ter rein de contacten over de grenzen heen gemakkelijker worden. Want de sport is een in brede kring aanvaard gespreksonderwerp en ze kan een klein land groot doen zijn. Nu is het feest nauwelijks gevierd, of er wordt weer een bewijs geleverd hoe een klein land klein kan zijn. Er is geruzie, er vallen harde woorden, reputaties worden met één klap ver-' nletigd. Een topprestatie is het resultaat van jarenlang hard werken. Nog méér in spanning wordt gevraagd als het er- oitf gaat een beetje prettig met el kaar om te gaan. We souden kunnen proberen, ook daarin het buitenland een voorbeeld 20.30: ijshockey, groep B: Roeme- te aijn. Piet Zwanenburg tilt niet te zwaar aan de uitlatingen van de meisjes. „Tet is toch logisch dat er wel eens moeilijkheden zijn wanneer een klein groepje maandenlang met elkaar moet optrekken. Ik geloof dat het allemaal PROGRAMMA GRENOBLE Het programma van de Olympische Winterspelen ziet er voor woensdag 14 februari als volgt uit: 7.30-15.00: kunstrijden heren (ver plichte figuren). 9.00-11.00: 4 x 10 km estafette cross-country heren. 10.00-11.30 500 meter hardrijden heren. 12.00-14.30: slalom heren. 15.0G: ijshockey, groep a: Oost- duitsland-Finland. 18.30-20.30: viermansbob. 20.00-23."0: kunstrijden paren. LISSE De werkloosheid in de Duin- en Bollenstreek is in januari nog wel iets gestegen in vergelij king met december, namelijk eind januari 610 tegen 579 in december maar men verwacht op het Ar beidsbureau Lisse spoedig een da ling. Het aantal vrouwen is van 107 in december gedaald tot 81 in januari, en het is te verwachten dat het aantal mannen, wanneer het „open weer" blijft, ook spoe dig zal dalen. De vraag nam iets toe (met 12) en steeg tot 148. maar was toch 61 lager dan in januari 1967. De stijging van het aantal aanvragen is te danken aan de toenemende werkgelegenheid in de bloembol- lenpakkerijen in verband met sei zoenwerkzaamheden. Dat het aan- werkloze vrouwen zo sterk daalde, is te danken aan de werkzaamhe den hii de gladiolenexport. Er zijn nog vele plaatsen open in de sector vrouwelijke arbeids krachten. want de vraag nam toe met 25 tot 162 eind januari, welke stijgin" hoofdzakelijk wordt ver oorzaakt door de vraag naar huis houdelijk en verplegend personeel. Ruime zege Philidor 3 Spanning neemt toe in tweede klas LSB LEIDEN Voor de tweede klas B werden enkele zeer belangrijke wedstrijden gespeeld, waardoor de spanning aan de top nog is toegeno men. Philidor 3 deed het van de kampioenskandidaten nog het best. Ondanks enkele invallers boekten de Leidenaars een ruime 6!i-3'i ze ge op L.S.G. 4. De andere kandidaten kwamen minder uit de bus. Leiderdorp kwam tegen Alphen 2 nog tot een 5-4 voorsprong, die wellicht tooh wel winst zal opleve ren, maar koploper Boskoop kwam tegen het vrij zwakke Leithen 2 voorlopig niet verder dan een gelij ke stand van 2Vz-Vh, en het is nog allerminst zeker dat de Boskopers gaan winnen. In de weinig inspirerende klas 3a gaat Noordwijk 2 moeizaam voort op de weg naar het kampioenschap, ditmaal voorlopig 5-4 tegen Voor hout- Katwijk 2 greep de laatste kans door met 7-3 Sassenheim 2 te verslaan, een voor deze groep onge woon hoge uitslag. Leuker is de strijd in 3 C, waar Koudekerk erin slaagde de grote winst van Philidor 5 voorlopig 8-1 tegen Reed nog te overtreffen; Een 9-1 zege tegen Alpihen 4. De onderlinge strijd Kou dekerk-Philidor zal moeten beslis sen. r ZWAMMERDAM Na de winter- rust begon Zwammerdam niet al te best. In een matige wedstrijd had Zwammerdam niet veel in te bren gen tegen Waddinxveen. Hoewel de verdediging van Waddinxveen zo nu en dan uit het evenwicht gebracht werd, lukte het Zwammerdam niet te scoren. Het eerste kwartier van de wedstrijd ging gelijk op. In de 19e minuut maakte de achter hoede van Zwammerdam een fout door te ver naar voren te gaan. Door te traag reageren gelukte het mid- voor Speek de achterhoede van Zwammerdam te passeren en zo voor doelman Broere te komen. Deze kon de schuiver van Speek niet stuiten (0—1). Deze onverwachte achterstand ver werkte Zwammerdam niet best. Te traag en nonchalant overspel leverde voor Waddinxveen geen moeilijkhe den op. Na rust veranderde het spel niet veel. Zwammerdam maakte bijna ge lijk toen linksbuiten Kuik met een hard schot de lat raakte. In de 25e minuut kreeg Waddinx veen een vrije trap. De bal werd over de verdediging van Zwammerdam ge kopt, terwijl linksbuiten Hammer toe liep en de bal voor de voeten kreeg. Met een hard schot maakte hij doel man Broere kansloos (02L Zwam merdam geloofde er hierna niet meer in, Met uitsluitend verdedigend voet bal wist het erger te voorkomen. Grote nederlaag van 1 oorschoten VOORSCHOTEN Tegen het superieure D.D. 2 uit Den Haag heeft Voorschoten de vierde neder laag moeten incasseren en wederom met grote cijfers. Het is in de twee de klas C van de landelijke compe titie overigens een merkwaardige zaak. Enerzijds spelen er een Rot terdam 2 een Wilhelm Steinitz en een D.D. 2, die afgezien van wed strijden tegen elkaar alles met grote cijfers winnen. Aan de andere kant zijn er maar liefst vijf grote degradatiekandida ten die maximaal tot twee punten konden komen. Hier is dus nog van alles mogelijk en zo ook voor Voor schoten dat met een venijnige eind spurt tegen Kijk Uit eh Rijswijk toch nog degradatie kan ontgaan, als tenminste ook de lagere borden zich wat produktiever tonen.. Wouter kwam aan het eerste bord tegen de geroutineerde Breet ten minste weer tot een gedegen punt en ook Smit en v. Schaich deden wat van hen te verwachten was door remises tegen resp. De Kok en Ris- seeuw, maar verder was het weer over de gehele lijn mis- De borden 4-9 verloren alle, in het algemeen ook gedecideerd. Alleen de jonge Thierry kon nog een puntendeling bereiken. Gedetailleerd: Wouters-Breet 1-0. B. Smit-C. de Kok »4-%, dr v. Sdhaiok-Risseeuw %-%, G- P. Sluy- ter-O. H. Rest van Tonningen 0-1, R. Verstraeten-Van Leusden 0-1, Dalmijn-Domisse 0-1, Houvreling- Olof 0-1, Bongers-de Harder 0-1, v. d. Kooy-Koster 0-1, Thierry-Dijk- huis VI Verder is er vraag naar personeel in de horecabedrijven. Meer vraag In de bouwsector in deze streek vielen ontslagen door werkvermin- dering of stagnatie. Gelukkig is juist dezer dagen met de bouw van een groot project (overdekt zwembad Lisse) begonnen. Ook voor de nieuwbouw in de Poel polder is nog een aantal bekwame timmerlieden nodig. Wat de land- en tuinbouwbe drijven betreft verwacht het Ar beidsbureau Lisse binnenkort meer vraag naar mannen. De landwerk zaamheden zijn echter geheel af hankelijk van de weersomstandig heden. Verwacht wordt, dat begin maart de werkzaamheden buiten weer zullen beginnen. Men,, is op verschillende plaatsen al aan het „losdekken". Ook de horeca-sector gaat be langstelling tonen, nu het voorjaar in aantocht is. De Keukenhof heeft reeds aanvragen ingediend en de badplaatsen bereiden zich op het seizoen voor. Er is nog altijd een aantal werk nemers, dat geen interesse heeft voor een vaste dienst en er de voorkeur aangeeft als „losarbei- der" ingeschreven te staan. In de sector kantoorpersoneel blijkt, dat een groot aantal van de ingeschreven werkzoekenden een gebrekkige opleiding heeft gehad, waardoor plaatsingsmogelijkheid moeilijker is. Agendanieuws Lisse LISSE Morgen om acht uur wordt in de hal van de chr.-nat. school een ouderavond gehouden. De heer W. C. Roeleveld zal een in leiding houden over Handenarbeid op de lagere school. Verder zal wor den gesproken over de samenwer king tussen de herv en geref school vereniging in verband met één ulo school. Om half acht morgenavond wordt in de veilingzaal van HBG een zendingsavond met dia's gehou den van de geref gemeente- Ds. W Suyker zal deze avond leiden. Donderdagavond om acht uur is er in de speelzaal van de kleu terschool aan de Kanaalstraat een buitengewone ledenvergadering van de herv schoolvereniging. Op het programma staat bespreking van fusieplannen met de geref. ulo school. Donderdagmiddag om 3 mu is er in de recreatiezaal van het be jaardencentrum Rustoord aan de Achterweg een bejaardenmiddag. Mevrouw Ten HagenVerduyn zal een reisbeschrijving met dia's ge ven. De vereniging van oud-leerlin gen van de middelbare tuinbouw school houdt woensdagavond om 8 uur in de Nachtegaal een ledenver gadering. Spreker is de heer C. J. Segers, directeur van HBG. LISSE De fancy-fair van de herv. jeugdraad ten bate van een nieuwe vloer in gebouw Rchoboth is goed geslaagd. Er werd een be drag van f 1250 bijeengebracht, zo dat het geld voor de vloer bijna aawezig is. Voor het ontbrekende bedrag hoopt men nog een oplos sing te vinden. LISSE Het college van B en W heeft de raad voorgesteld de jaar lijkse subsidie voor het bejaarden- werk aanzienlijk te verhogen. Na overleg met de drie bejaardenorga nisaties is duidelijk geworden, dat het huidige bedrag zeer onvoldoen de is. Voorgesteld wordt een bedrag van f 4 per lid per jaar als sub sidie vast te stellen. Lezingencyclus over Amerika OEGSTGEEST Voor d afde ling Oegstgeest van K. en O. zal prof. dr. J. W. Schulte Nordholt een lezingencyclus over Amerika houden. De bijeenkomst vindt plaats in het Gemeentecentrum op 21 fe bruari. 6 en 20 maart, telkens om acht uur 's avonds. LEIDEN De uitslagen van de juniorencompetitie luiden: A: DOSR al-Noordwijk al 4-3, Al: Quick B. a2-Oegstgeest al 0-2, RCL al-Haz. Boys al 13-2, SVOW al Ter Leede al 1-6, A2: Noordwijk a2-Quick Boys a3 0-3, A3: Leiden a2-Rouw- koop a2 2-4- BI:: Haz. Boys bl- Weter. B. bl 6-3. B2: Alphia bl- WOA bl 3-0, DOSR b2-ARC b2 3-0. TAVV bl-Rijpweter. B. bl 0-7. B3: SVOW b2-Koudekerk b2 1-3, Weter. B. 2-DOSR b3 5-1. B4: Lisse bl- Lisse b2 4-1, Ter Leede bl-Lisser B. bl 4-0, Teylingen bl-VVSB bl 11-0, B5: Kagia bl-SJC b3 1-4, Lisser B. b2-GWS bl 1-3, SJC b2-Teylingen b2 5-3, WSB b2-Noordwijk b2 2-3. B6: Noordwijk b3-Ter Leede b2 2-3. SJC b4-Lisse b4 0-5. B7: Lugdunum bl-SVLV bl 0-1. UVS bl-Rouwkoop bl 3-1. B8: Oegstgeest bl-Rijnsb. B., bl 0-6, Stomp.w. B. bl-KRV bl 2-3, UDO bl-RCL bl 4-1. UVS b2-Lei- den bl 15-0. B9: ASC b2-Katwijk b2 0-6, LFC b2-DOCOS b2 0-3, Roo- denburg b2-SVLV b2 7-0, Rouwkoop b2-Quick B. b3 1-1, B10 Or. Groen bl-VNA bl 1-0, VNL bl-VWS bl 5-3, Bil: DOCOS b3-ASC b3 1-4. Roo- denburg b3-Quipk B. b4 7-0. Rijnsb. B. b2-Lugdunum b2 5-0, UVS b4- Quiok B. b5 3-1. B12: Oegstgeest b2- Rouwkoop b3 6-0, Quick B. b6-ASC b4 2-2, Stompw. B. b2-RCL b2 0-2, B13. DOCOS b4-SVLV b3 1-2, Lei den b2-UVS b5 0-4. Tentoonstelling van bloemen en groenten RIJNSBURG Op dinsdag 27 februari om 3 uur zal in de tuin bouwschool alhier een tentoonstel ling van bloemen en groenten worden geopend. Deze is georgani seerd door de leraren en leerlin gen van de school. VOORSCHOTEN Een Leidj jeugdelftal heeft maandagavond in: Voorschoten tegen een elftal vaiï- Rouwkoop, dat ook de inzet van di overwinning behaald. De jeugd toonde zich met snel en doeltref fend spel duidelijk sterker dan Rouwkoop, dat ook de inzet van 1618 jarigen niet kon compenseren Het hoge tempo werd hen na dt rust fataal. De stand 34 werd door de jeugd uitgebouwd tot 410, zonder dat Rouwkoop daar-" iets tegenover kon stellen. De doelpunten bij de jeugd wer-! den gescoord door Jan van Duinj (4x), Van Zijp (2x), Talkua (2x)j Den Hollander en Ederveeii (RCL). Voor Rouwkoop schoten; raak: Kooij (2x) De Helder era Best. De wedstrijd stond onder! goede leiding van de 20-jarige ar biter K. v.d. Leek. De opstelling van het jeugdelf-L tal was: Jansen (SVOW); a: v. d.ia Berg (UVS). v. Bemmelen (UVS)Jj„ Hannaart (LFC) en La-Lou (Roo-|j. denburg): m: Van Beel (Lisse) en Neuteboom (UVS); v: Den Hollan-I der (UVS), Van Duin (UVS), Vanvi Zijp (UVS) en Talkua (Lugdu-p num)/Ederveen (RCL). v LEIDEN .,Een scheidsrechter] heeft het moeilijk, hij moet direct' een beslissing kunnen nemen. Een rechter geeft zichzelf bedenktijd, maar een voetbalarbiter moet op staande voet rechtspraak plegen'./ KNVB-voorzitter W. A. G. M. Meuleman. zelf actief scheidsrechte} geweest, vond voor zijn lezing gis teravond in restaurant „Eigenzörg"! een aandachtig gehoor bij de leden van de scheidsrechtersvereniging inU Leiden, onder wie de internationale;! arbiter W Schalks. r „Slechts zelden vindt de scheids-j! rechter waardering van spelers en t publiek", vervolgde de heer Meule-1 man, „vooral de spelers komen eer-j« der in opstand dan in vroeger ja-lt ren. Toen was men ten gevolge van 1 de werkloosheid blij dat men konjs voetballen". FUNCTIE Toch heeft de scheidsrechter een niet te onderschatten functie in deji wedstrijd. Is zijn leiding goed. dan 1 zal er ook beter worden gespeeld, al- 4 dus de heer Meuleman. Een scheids- 4 rechter moet er ook ahrder voor knakken dan in vroeger jaren. Er zijn meer wedstrijden, je valt als goed arbiter dus ook niet meer zo snel op. Ook de vermeende spelverruwing stelde de KNVB-voorzitter aan de orde. Hij citeerde een sportverslag uit 1922 en concludeerde dat er in, feite niet veel is veranderd. „Het verslag had vandaag geschreven; kunnen zyn". WOUBRUGCE De afgelopen week werden de volgende biljartwedstrijden ge speeld in het district Veen- en Rijnstreek: Klasse C I: Roelofarendsveen 2—Ons Ge noegen 1 7—0. Vergulde Vos 1—Nwe Wete ring 1 2—5. DDE 1—Roelofarendsveen 1 5—2. De Plas 1—De Sport 1 2—5. Klasse C II en III: Roelofarendsveen 4— Monopole 2 41, Vergulde Vos 2—Jacobs- woude 1 5—4. De Sport 2—Nwe Wetering 2 7—2. Ons Genoegen 2—De Plas 2 4—5, Ja- cobswoude 2De Kroon 1 45. Klasse c IV- Jacobswoude 3—Roelof arendsveen 5 4—5, Monopole 3—De Sport 3 4—5. De competitiestanden luiden thans Klasse C I: De Sport Vergulde Vos 1 Monopole 1 Roelofarendsveen 2 De Plas 1 Nwe Wetering 1 Roelofarendsveen 1 Ons Genoegen 1 Roelofarendsveen 3 DDE 1 Klasse C II en III: •De Sport 2 Roelofarendsveen 4 De Kroon 1 Vergulde Vos 2 De Plas 2 Monopole 2 Jacobswoude 1 Nwe Wetering 2 Jacobswoude 2 Ons Genoegen 2 Klasse c IV: Jacobswoude 3 De Sport 3 De Kroon 3 Nwe Wetering 4 Ons Genoegen 3 De Krono 2 Roelofarendsveen 5 Vergulde Vos 3 Monopole 3 Nwe Wetering 3 69—29 65—33 55—36 53— 51—40 47—51 41—57 37—61 30—54 28—70 74—43 73—53 64—53 54—63 73—53 68—49 66—51 65—52 64—53 60—68 50—67 48—78 32—85 Hoe A vanti speelde HAZERSWOUDE Tafeltennis „Avantl". Senioren: rtet eerste team heeft zich fraai gerevancheerd voor de nederlaag van vo rige week. door met 7—3 van Baronie 3 te winnen. Team 2 behaalde een ruime overwinning op St.H./TSB 15. Martien van der Poel liet een steekje vallen, maar Karei en Drexhage en Kees Stolwijk wis ten ieder de volle winst voor zich op te eisen. Team 3 hield NSSS 4 met 8—2 onder zich. Jongens: Avantl 1 boekte de tweede zege in successie. Nu werd St.H./TSB 4 met 73 het kind van de rekening. Leo Straathof bleef ongeslagen in deze wed strijd. Team 2 handhaafde zijn ongeslagen leiderspositie door NSSS 2 met 1—9 de baas te blijven. Avantl 3 hield de neder laag tegen TOV 2 met 4—6 binnen de per ken. Avantl 5 bleef met 0—10 de baas over Docos 6. Avantl 6 won met 4—6 van TOV 6. Meisjes: Team 1 kon ondanks 2 goede overwinningen van Cockle Timmermans niet verder komen dan een 37 nederlaag tegen Salamanders 1. Avanti 2 zette de lastige uitwedstrijd tegen VVV 2 in een 3—7 overwinning om. Trees Groenewegen, Maria Fianen en Els van Beek wonnen ieder 1 keer tegen Slagvaardig 1. uitslag 3—7. Team 4 won met 7—3 van het 6e. Lida Heijker, Anneke Rietveld en Nel Stolwijk wonnen ieder 2 keer en Els Vreeburg 3 keer voor het 6e. Avantl 5 bleef met 6—4 ln de meerderheid tegen het 7e. Elly Pannebakkcr 3 keer. Ineke de Ruiter 2 keer en Mieke Groenewegen 1 keer scoor den voor het 5e. Anneke de Ruiter 2 keer cn Mariëtte Pannebakker 1 keer scoorden voor het 7e. Team 8 won met 7—3 van het 9e. Voor het 9e scoorden Rika Loomans. Anja van WI1k en Gerda van de Poel leder 1 keer tegen. TER AAR De kerkeraad van de Geref. kerk heeft tot 1. i van de commissie van beheer benoemd de heer Nic. van Vliet, ter vervulling van de vacature Th. Pijper.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4