VIETNAM Youth for Christ actief bij de winters KRITIEK IN AZIË OP WERELDBONDEN GRATIS STERCOCOS CATALOGUS Pinkstergemeenten steunen DEO niet Een woord voor vandaag fc Uw probleem is het onze... Grenoble heeft geen tijd voor de zondag Einaar (terug): Het gaat goed Vrede hoeksteen van onderwijs Duikers bij wrak UK 91 Trainingsdagen Hervormde V rouwendienst Twee miljoen voor studie toelagen Sulzer-Escher Wyss en Brown Boveri fuseren tot TAG PHOENIX NU VERMIST pnpirnn wordt u °p tv. gepresenteerd. llUllU Du Stuur een briefkaart aan: Prof. dr. Kloek:Inzamelingsactie^3 econometrie is voor monument!'* in opkomst bisschop Bekken" Een vergelijk in Nigeria? Overvallers gearresteerd Leraar stal van leerlingen Hervormden willeij meer contact met ff pinkstergroepen fe ■ïl Het Koninkrijk der hemelen ia gelijk aan een koopman, <Jie schone parels zocht. Toen hij er een gevonden had., ging hij heen en verkocht al wat hij had en kocht die (Mattheüs 13 45). Men kan zich voorstellen, dat die kooplieden hun best deden de mooiste parels voor hun klanten te bemachtigen. Zij zullen ze goed hebben bekeken, getaxeerd op echtheid. En terwijl er een aan het sorteren is, ontdekt hij een parel, zo mooi, dat hij hem zelf wil bezitten. Het kost hem alles wat hij bezit. Zo is het Koninkrijk der hemelen, zegt Jezus. Misschien heeft de koopman wel honderden parels door zijn handen laten glijden, voordat hij die ene parel, die hem zo overstuur maakte, had gevonden. Misschien heeft de mens wel honderden malen naar het echte geluk gezocht, voordat hij God mocht vinden. Maar wie het geluk ten deel valt, is het alles waard om dat kostbare te behouden. We lezen vandaag: Psalm 95 1-11. MAANDAG 12 FEBRUARI 19< Brieven die niet *ljn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten Ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden ingesloten. Vraag: Buiten de bebouwde kom van de gemeente, niet aan de open bare weg, heb ik op eigen grond een bouwvallig huis staan, dat volgens de gemeente gevaar oplevert voor spelende kinderen. De gemeente ge last mij deze af te breken. Heeft zij hiertoe het recht? Antwoord: Jazeker. Het plaatsen van een bord zal in dit geval niet het gewenste resultaat opleveren. Is u het met de gemeente niet eens, dan kan u zich wenden tot Gedepu teerde Staten, maar zorg er dan wel voor, maatregelen te nemen tegen instorting en betreding. Vraag: Hoe kan ik een aarden potje met schelpen beplakken zodat het goed houdt? Antwoord: Neem een sterk papje van cement en meng dit met een bruinrode kleurstof, in dezelfde kleur als de bloempot. Een poreuze bloempot leent zich hiervoor goed. U smeert een gedeelte van de bloempot in met dit mengsel en drukt hierin de schelpjes. Vervol gens behandelt u zo de rest. Wel eerst de bloempot van buiten goed reinigen. Vraag: Na hoeveel jaar kan nog een aankladht worden ingediend wegens diefstal? Antwoord: Het recht van straf vordering wegens diefstal verjaart na 12 jaar. Men kan natuurlijk niet iemand twaalf jaar lang plagen, door hem steeds met een aanklacht te bedreigen. Vraag: Heeft een Nederlands bankbiljet van 50 van 1941 nog waarde? Antwoord: Wel verzamelwaarde, doch deze is afhankelijk van vraag en aanbod. Is het biljet nog nieuw, dan kan u particulier rekenen op f 6 10. Een veel gebruikt biljet heeft weinig verzamelwaarde. In- en verkoopprijzen bij handelaars liggen ver uiteen. Het genoemde bedrag is bovendien zeer onvast, daar er bijna geen markt is. Vraag: Moet men in een successie memorie ook de waarde van de in boedel aangeven? Antwoord: Het huisraad moet worden aangegeven tegen de ver koopprijzen. Normaliter is dit slechts enkele honderden guldens waard, gezien de onverkoopbaarheid van tweedehands meubilair, behalve echt antiek, kunstvoorwerpen, e.d. U kan zelf schatten. (Vervolg van pag. 1) Het aantal doden onder de Viet- cong en de Noordvietnamezen in de afgelopen weken is gestegen tot 30.000. Er sneuvelden 973 Ameri kaanse en 2199 Zuidvietnamese mili tairen, zo is van Amerikaanse zjjde meegedeeld. Volgens een Noordviet- namese opgave kwamen 10.000 Ame rikanen en 40.000 Zuidvietnamezen om het leven. Het Noordvietnamese blad Nhan Dan schreef gisteren dat een derde van het Zuidvietnamese leger door de Vietcong buiten gevecht is ge steld. Duizenden militairen zouden deserteren. De Vietcong heeft het gezag buiten de grote steden geheel in handen, aldus Nhan Dan. Dean Rusk De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Rusk, heeft laten doorschemeren dat de VS de wil van Hanoi om tot vrede te komen niet nader meer bestuderen. „Ons diplo matiek onderzoek is voortgezet tot precies het moment dat de commu nisten twaalf dagen geleden hun of fensief inzetten. Ondanks dat offen sief trekken we geen van onze voor stellen in waarop Noord-Vietnam neen heeft gezegd", zei Rusk. Premier Wilson noemde voor de Amerikaanse televisie een eventueel gébruik van kernwapens „pure non- nens". Door de gebeurtenissen van de laatste dagen is het moeilijker ge worden om de „smalle kloof" tussen de standpunten van Hanoi en Washington te overbruggen. Hij schaarde zich achter de „San Anto- nio-formule" van president Johnson. (Zoals gemeld is in Labourkringen in Engeland ernstig verzet gerezen tegen dit standpunt). Nog vanavond zou Wilson in Lon den een gesprek met Oe Thant voe ren, die gisteren en vandaag over leg voerde in Moskou. Volgens Tass zouden Wilson en premier Kosygin een „vriendschappelijk gesprek hebben gehad. Thant zelf wilde geen commentaar geven. GRENOBLE Ook in de Olympische stad Gre noble is het zondag geweest. Ik heb er alleen weinig van kunnen merken. De winkels waren normaal open, er was markt, de stads-stratenvegers deden hun dage lijkse werk. Ook het programma van de Olympische winterspelen is niet onderbroken. Met de zondag wordt geen rekening gaehouden. De wedstrijdsport overheerst. De races naar goud staan zonder meer op de eerste plaats, van de vroege morgen tot de late avond. Een groep van 170 mensen van de Youth for Christ-beweging uit vele landen van de wereld werkt onder het motto „Action Chrétlenne Olym- pique" (christelijke olympische actie) hard om zoveel mogelijk atleten, sup porters en toeschouwers aan het verstand te brengen dat de waarde van de wedstrijdsport wordt over trokken. dat er belangrijker zaken in het leven zijn. dat er een God bestaat, die gediend wil worden. Een van de vijftien afgevaardigden komt uit Nederland. Onder leiding van de baptisten-predikant M. Cohen (die onlangs afscheid nam van Al phen a. d. Rijn en op 25 februari in Zwolle zal worden bevestigd) zijn acht Nederlandse jongeren op eigen kosten (ƒ500) vorige week maandag in Grenoble aangekomen. Zij werken tot de sluitingsdag zon dag a.s. speciaal onder de Neder landssprekende lieden. Maar waar de kans zich voordoet, worden ook bui- Kardinaal Bea is door de universi teit van Oxford onderscheiden met een eredoctoraat in de theologie v/egens zijn verdienste voor de oecumenische beweging en als vooraanstaand bijbel- geleerde. SCHIPHOL Dr. J. F. E. Einaar is gisteren uit Suriname in Nederland teruggekeerd. Hij heeft in Paramari bo met premier Pengel besprekingen gevoerd over het grensgeschil met Guyana. Dr. Einaar, die op 24 januari door Pengel voor overleg werd teruggeroe pen, weigerde bij aankomst op Schip hol nadere bijzonderheden te onthul len over de ontwikkelingen in het grensgeschil. „Alles gaat zo goed, dat ik de besprekingen in gevaar zou kunnen brengen als ik er verder op in zou gaan", zo zei hij. De gevolmachtigde minister arri veerde in gezelschap van mr. Coen Ooft, oud-fractie-voorzitter van de progressieve Surinaamse Volkspartij in de Staten van Suriname en oud-minister van economische zaken, die onlangs tot bijzondere gemach tigde van Suriname in Nederland werd benoemd. Dr! Einaar kon niet zeggen wan neer premier Pengel naar Nederland zal reizen. „Over de komst van pre mier Pengel is nog niets bekend. Zo als u weet zal minister Bakker de 25e naar Suriname gaan. Laten wij eerst de resultaten afwachten", zo zei dr. Einaar. ROME De artsen van de Ita liaanse ziekenhuizen - zijn vandaag een driedaagse staking begonnen om betaling te krijgen van achterstal lige honoraria van de ziekenfond sen. Bovendien willen zij salarisver hoging en andere verbeteringen. Men vreest dat er een chaos zal ontstaan in de tweeduizend zieken huizen in het land. Er zullen waar schijnlijk militairen worden inge schakeld. tenlanders aangeschoten. „Het is een bijzondere ervaring", vertelt ds. Co- hen, „vooral bij de Russen grote te- langstelling voor het evangelie aan te treffen." RUSSEN „Zondagmorgen zaten enkele leden van onze groep langs de ijsbaan bij Russische persfotografen. Tussen de bedrijven door werd zo goed en zo kwaad als het ging een gesprekje aangeknoopt. Dat sloeg wonderwel aan en de fotografen namen in dank twee in het Russisch gestelde evan- gelies van Johannes aan. Ds. Cohen zelf werkt meer op straat en in de café's, waarbij hij bemoedigende ervaringen heeft opge daan. De Fransen, zegt hij, staan over het algemeen vrij open. Er blijkt een grote belangstelling voor het evangelie te zijn. „Dat kan ook worden afgeleid uit de interesse voor de twee film voorstellingen, die dagelijks worden gegeven in een afgehuurde bioscoop. Na afloop proberen we wat gesprek jes te arrangeren en afspraken te maken. Verrassend is het te merken dat die ook worden nagekomen. MEEDOEN Ik dacht, dat het de kracht van de gehele organisatie een initiatief van de protestantse kerk in Grenoble als ik het wel heb is, dat we gewoon met de mensen meedoen. We gaan ook naar de wedstrijden en en kelen van ons leven daarin volledig mee. Maar we willen de mensen weer verder leren kijken dan die wedstrijdpisten. Daartoe hebben we ook de beschik king over twee uitstekende Ameri kaanse zanggroepen, bestaande uit i Hervormde jongeren: DEN HAAG Hervormde jonge ren menen, dat er in het onderwijs meer aandacht moet worden besteed aan de problemen van oorlog en vre de en van de tegenstelling tussen ar me en rijke landen. Door middel van de raad voor het j jeugdwerk van de Nederlandse Her- \-ormde Kerk hebben zij dit kenbaar gemaakt aan het ministerie van on- derwijs en wetenschappen, de Eerste en Tweede Kamer en allerlei onder- wijsinstanties. Zij vragen met name een didac tische bewerking van het materiaal, zoals dat onder andere door het pole- mologisch instituut te Groningen en door de werkgroep 2000 te Amersfoort beschikbaar wordt gesteld. „Niet alleen voor onze buitenlandse politiek maar ook voor het geschiede nisonderwijs moet de vrede de hoeksteen zijn", zo schrijven zij. URK Duikers die gisterochtend naar de bodem van de Noordzee zijn afgedaald, hebben vastgesteld dat het dezer dagen door de marine geloka liseerde scheepswrak inderdaad dat van de UK 91 is. Bij het wrak bevinden zich thans drie Urker schepen, die UK 1, UK 81 en de UK 87. Duikers die afgedaald zijn van de UK 87 hebben de achter mast van het gezonken schip gede monteerd en het dak van de stuur- kast geopend. (Van onze kerkredactie) BANGKOK De confessio nele wereldorganisatie, zoals de Hervormde Wereldbond en de Lutherse Wereldfederatie, staan de oecumenische ontwikkeling eerder in de weg. dan dat zij haar bevorderen. Dat stelde dr. Daniel T. Niles. de Ceylonese secretaris-generaal van de Oostaziatische raad van kerken, op de conferentie van deze raad, die verleden week in Bangkok gehouden is. De christenen moeten in ieder geval in die delen van de wereld, waar zij een kleine minderheid vor men zoals in Azië hun versplinte ring overwinnen, om zich in de toe komst te kunnen handhaven. Volgens dr. Niles kunnen de confes sionele wereldorganisaties daarbij een sta-in-de-weg zijn, doordat zij hun ledenkerken in wereldverband laten denken, waardoor zij de drin gende behoeften in eigen omgeving OEGSTGEEST Ook dit jaar worden in kasteel Oud Poelgeest trainingsdagen van de provinciale Hervormde Vrouwendienst Zuid- Holland gehouden. Het onderwerp is ditmaal moderne communicatie middelen. Op de eerste dag (27 fe bruari aanvang 2 uur 's middags) wordt ondermeer de film Levens school vertoond van Knud Leif Thomson. Voor de tweede dag (28 februari) staat een inleiding van ds. N. Steenbeek over he-t thema van i deze conferentiedagen op het pro- I gramma. op de achtergrond laten komen. Zij maken zelfs de kleinste kerken le venskrachtig en geven hen de indruk, dat zij deel uitmaken van een we reldkerk. Niles verweet de wereldbonden ook, dat zij de westerse suprematie over de jonge kerken in Afrika en Azië handhaven. Niles, een methodist, is sinds de oprichting van de Oostaziatische raud van kerken in 1957 secretaris-gene raal geweest. Hij trad nu af. Zijn opvolger is de Birmese baptist U Kvaw Than, die vanaf 1957 het bureau van de raad geleid heeft. Aan de conferentie werd deelgeno men door driehonderd afgevaardig den van 91 protestantse, anglicaanse en orthodoxe kerken uit dertien Azia tische landen, alsmede uit Australië en Nieuw-Zeeland. die ook bij deze organisatie aangesloten zijn. De Rooms-Katholieke Kerk en verschillende protestantse niet-aan- gesloten kerken hadden waarnemers gestuurd. De conferentie besloot tot een grote Aziatische consultatie over vragen van huwelijk en gezin in juli in Bangkok. Daar zullen ook boeddhisten en moslims worden uitgenodigd, omdat zij met dezelfde problemen te maken hebben. Dominee-Aderpark in Israël JERUZALEM Mevrouw J. A. A- der-Appels te Nieuw-Beerta, heeft tijdens haar verblijf in Israël een hoge onderscheiding gekregen voor het redden van vele joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Zij heeft toen samen met haar man. ds. B. J. Ader, die in 1944 door de Duitsers werd gefusilleerd tussen de tweehonderd en de driehonderd joodse vrouwen en meisjes gered. Tijdens een ontroerende plechtig heid te Jad Wasjem ontstak me vrouw Ader de eeuwige vlam en plantte zij een boom in de Laan der Rechtvaardigen. Op dezelfde dag ont hulde zij de plakette van het Domi nee-Aderpark. dat in het Neder landse Woud ligt. DEN HAAG De regering heeft twee miljoen gulden beschikbaar ge steld ter herziening van het rijksstu- dietoelagenbeleid. Hiermee is minis ter Veringa tegemoetgekomen aan wensen die bij de behandeling van de begroting van onderwijs in de Twee de Kamer naar voren kwamen. In de begroting voor dit jaar moest drastisch worden bezuinigd op de toelagen, dh vanwege de moeilijke financiële suuatie van ons land. Van veel kanten ook in de Kamer is verzet hiertegen gerezen. De toelage blijkt voor het jaar 1967-1968 gemiddeld 40 lager te liggen dan het vorige jaar. Voor de tweedejaarsstudenten 131 boven dat van vorig jaar en voor oudere jaars 100 lager, zo is gebleken uit een onderzoek van het ministerie van onderwijs en de Nederlandse studentenraad. Er is nu vastgesteld hoeveel de ouders van de oudejaars meer aan de studie van hun kind moeten bij dragen dan vorig jaar. De hierdoor veroorzaakte daling van de toelage wordt nu voor drieTcwart als extra toelage ter beschikking gesteld, met dien verstande dat extra toelagen beneden de 100 niet zullen worden uitgekeerd. De toelagen zullen ter beschikking worden gesteld in de vorm van renteloze voorschotten. De Nederlandse studentenraad is vol lof over de regeringsmaatregel. „Onze eis, dat de toelagedaling on gedaan moest worden gemaakt, is in gewilligd", aldus de NSR. ROTTERDAM De Zwitserse tur bomachinefabriek Brown Boveri, waarvan de Nederlandse belangen worden behartigd door de Electrici- teit Maatschappij Electrostoom N.V. uit Rotterdam zal gaan samenwerken met de firma Sulzer'Escher Wyss uit Zurich. De nieuwe onderneming zal zich intensief bezighouden met de ontwik keling, constructie en verkoop van gasturbines en turbo-compressoren. Het aandelenkapitaal zal 10 miljoen Zwitserse francs bedragen, waarm beide ondernemingen voor de helft zullen deelnemen. De fabricage van gasturbines en turbo-compressoren zal over de Zwitserse en buitenlandse fabrieken, waaronder die van Gebr. Sulzer Ne derland N.V. te Amsterdam worden verdeeld. HONGKONG Het Amerikaanse quaker-jacht Phoenix wordt sinds eni ge dagen vermist. Het had in de Noord vietnamese haven Haiphong 1500 kilo medicamenten afgeleverd voor het Noordvietnamese Rode Kruis en de Vietcong. Het scheepje had al in Hongkong te rug moeten zijn, maar men heeft er niets meer van vernomen. Het heeft vijf Amerikanen en een Engelsman aan boord. studenten die zich speciaal voor dit werk hebben vrijgesteld. De New World Singers komen binnenkort naar Nederland. Dat is een geweldige groep." In de vroege morgenuren komen de secties zoveel mogelijk op het spe ciaal voor dit werk ingerichte cen trum aan de Rue de la République bijeen voor bijbelstudie, discussie en gebed. Zondagmorgen woonde ik de samenkomst van de Franse groep bij. Het maakte een diepe indruk op me. Groot enthousiasme bij de doorgaans jongere werkers, bezield door de woorden uit de Evangeliën en de Brieven der Apostelen. UNIEK Dit soort van evangelisatie is uniek, en opent wijde perspectieven. Na een wat aarzelend begin draait de actie nu goed en werkend in de we tenschap. dat het uitgedragen woord van de Bijbel nooit ledig zal weerke ren, grijpt men elke kans die er op een gesprek is aan. Maar ook de hon derdduizend folders, die zaterdag op straat zijn uitgezet, schijnen hun uit werking niet te missen. Mogelijk wilt u deze moedigen een steuntje ln de rug geven met een bij drage ter bestrijding van de kosten. Graag geef ik het gironummer: 168587 t.n.v. M. Cohen, Alphen a. d. Rijn met vermelding: Actie Grenoble. In Franklin, een dorp in de Ame rikaanse staat Pennsylvania zijn zon dagmorgen elf personen omgekomen, doordat hun huis afbrandde. De slachtoffers zijn tien kinderen van één tot dertien en een jongeman van 24 jaar. Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. 'n ROTTERDAM Prof. dr. T. Kloek, hoogleraar ln de wiskundige economie en econometrie aan de Ne derlandse Economische Hogeschool, aanvaardde donderdagmiddag in een openbare senaatsvergadering met een rede zijn ambt. Hij sprak over „Eco nometrie: een produktieproces in ontwikkeling". Landgenoot prof. dr. J. Tinbergen pioneerde op dit terrein met de uit gave in 1936 van het eerste grote econometrische model van de Neder landse economie. Hij publiceerde dit in een pre-advies voor de Vereniging voor de Staatshuishoudkunde en de Statistiek. Het econometrische produktiepro ces is een van de middelen om tot een kwantitatief economisch be leidsadvies te komen. In dit proces, waarbij zes stadia meeten worden doorlopen, spelen de statistische ge gevens de rol van grondstoffen en een aantal wiskundige en statistische methodes de rol van machines. VOLLEDIG ACHTER NCRV (Van een onzer medewerkers) HILVERSUM De Broeder schap van Pinkstergemeenten in Nederland staat volledig achter de NCRV en steunt niet het stre ven van de stichting „De Evan gelische Omroep". Voorzitter D. Voordewind zei dat zaterdag in de NCRV-studio, waar een deel van de tweedaagse algemene vergadering van de broederschap werd gehouden. De bijeenkomst werd bijgewoond door enkele vertegen- LONDEN De mogelijkheid van een vergelijk tussen de strijdende partijen in Nigeria lijkt dichterbij te *ijn gekomen meent het Britse blad „The Guardian". Al geruime tijd wordt te Londen onderhandeld over een bestand in de burgeroorlog, die uitbrak nadat Oost-Nigeria zich in mei als de staat Biafra afscheidde. Vertegenwoordigers van Nigeria en Biafra zijn in Londen. Het Ge menebest (dat te Londen zetelt) ver leent bemiddeling. Gedacht wordt aan een strijdmacht van Gemene- bestlanden, die in gevechtszones wordt gelegerd en een soortgelijke taak zou hebben als vredesmissies van de VN DEN BOSCH De Bossche re cherche deelde gisteren mee, dat zij twee mannen heeft gearresteerd, die op 1 februari een roofoverval hebben gepleegd in de zelfbedieningsgros- sierderij Sligro in Den Bosch. Het zijn de 35-jarige werkloze chauf feur L. van O., die een volledige be kentenis heeft afgelegd en de 39-jarige werkloze losarbeider M. V. De laacste ontkent iets met de overval te maken hebben gehad. Volgens de recherche had V. zich tijdens de overval vermomd door een kous over het hoofd te trekken. Van O. had de bedrijfsleider bedreigd giet een geweer. De recherche kwam op hun spoor doordat er in de stad slof fen sigaretten waren verkocht, waar van kennelijk etiketjes waren ver wijderd, zoals die er door de NV Sli gro steeds op worden aangebracht. Het spoor leidde naar Van O., in wiens huis het geweer en een groot deel van de buit werd gevonden. Ook bij V. werden later goederen gevon den die uit de grossierderij waren gestolen. VENLO Gisteravond is de 34- jarige P. Engelen uit Belfeld bij het oversteken van de rijksweg Venlo- Roermond aangereden door een per sonenauto en ter plaatse overleden. TEUGE De 75-jarige mejuf frouw C. van der Steeg is gisteravond in die plaats om het leven gekomen, toen zjj uit een geparkeerde auto stapte en door een auto werd aange reden. woordigers van de radiovereniging. Bij de broederschap zijn, zo bleek uit het jaarverslag, nu 27 gemeenten aangesloten. De Centrale Pinkster Bijbelschool in Den Haag telt 22 stu denten. Volgens de voorzitter heeft de re organisatie van vorig jaar gunstige gevolgen gehad voor de broe derschap. De activiteit is op alle fronten toegenomen. De oplage van het maandblad „De Pinkster- boodschap" kon worden verdubbeld, omdat de verkoop van losse nummers erg is gestimuleerd. Gelijkwaardig „Steeds meer wordt onze broe derschap als gelijkwaardige partner in kerkelijk Nederland beschouwd", zei voorganger A. van Polen uit Den Haag. Hij vond dat de broederschap daarmee een voorsprong heeft op an dere plnkstergroepen. De broederschap organiseert op 2 september weer een campagne met David Wilkerson, de stichter van „Teen Challenge", een evangelisatie beweging onder verslaafden aan ver dovende middelen, die ook in ons land een afdeling heeft. Op 2 maart wordt een tiener-talen tenjacht gehouden. De broederschap wil op deze manier jongeren ontdek ken die vocale of instrumentale me dewerking kunnen verlenen aan evangelisatie- en andere samen komsten. De broederschap heeft de beschik king gekregen over drie uur radio- zendtijd per jaar voor het uitzenden van kerkdiensten op zondag. Binnen kort komt de NCRV met een docu mentaire over het werk van de broe derschap. Zambia vervolgt Jehova's getuigen LOESAKA Vier en vijftig Jeho va's getuigen, die naar Zambia waren uitgeweken, nadat hun sekte in Ma lawi verboden was, zijn in Zambia tot ongewenste vreemdelingen ver klaard. Zij moeten terug naar Mala wi. Eerder heeft Zambia 36 buiten landse Jehova's getuigen, waaronder acht Britten, twee Amerikanen en een Canadees, uitgewezen. Hun acti viteiten werden schadelijk voor het openbaar welzijn genoemd. Zegslieden van de Jehova's getui gen beweren, dat meer dan driedui zend van hun kinderen in Zambia van school gestuurd zijn. ROTTERDAM De 29-jarige le raar B. V. uit Rotterdam blykt tot een bedrag van 800 gestolen te hebben uit portemonnees van leer lingen. De politie heeft hem dit week einde gearresteerd- De zaak kwam aan het rollen na enige publikaties over de grondige fouilleringen van verdachte leerlin gen in het Instituut Schoevers. Uit de portemonnee van een lerares was toen 190 gestolen. De politie in Rhenen, die V. zocht voor soorgelijke diefstallen bij predi kanten in Rhenen. Wageningen en Bennebroek, legde verband tussen deze en de diefstallen in Rotterdam. Op deze aanwijzing kon de Rotter damse politie V. arresteren, die na enige verhoren de diefstallen be kende. DEN BOSCH Dr. W. Drees. pref dr. W. F. de Gaay Fortman en prof. a J. de Quay hebben zich gesteld acht< de „stichting Bisschop Bekkers", d: zich ten doel stelt een monument voi de overleden bisschop op te richten. Gelijk bekend willen de initiatiefntf.' mers de herinnering aan bisschop BejJ kers levendig houden door een mom) ment, dat ligt in de sfeer van de dotty hem zozeer voorgestane medemenselijke heid, zonder enige scheiding naar gL zindte of anderszins. Men wil dit bereiken door een tionale geldinzamelingsactie, om fon# sen bijeen te brengen voor het bouwa van vakantiehuizen en „short stay hqi mes" voor zwakzinnige kinderen. Voorzitter van de stichting is burg# meester mr. J. J. M. Werner van Sirifn Oedenrode. Pr< (Van onze kerkredactie) L. GENÈVE De Hervormde Wep1' reldbond wil in nauwer contact koFc men met de „conservatieve groepende vooral met de pinkstergroepen, die if Azië en Latijns Amerika een buiten, gewone levendigheid tonen. [W Aldus het jaarverslag over 19(An van de secretaris-generaal van d|f HWB, dr. Marcel Pradervand. De betrekkingen tot de luthers! kerken hebben zich het afgelopeiipi jaar verdiept. Voor het eerst warerajj? de uitvoerende comités van beide or-£jJ ganisaties op eikaars vergaderingen vertegenwoordigd. Ten aanzien van de voorgesteld fusie van de Hervormde Wereldbon en de Internationale Congregation listische Raad (in 1970) bericht di^,* Pradervand, dat alle ledenkerken. di i zich tot nu toe uitgesproken hebbei{oy« voor de fusie zijn. Het kwartaalblad „Reformed an i'1 Presbyterian World" verschijnt van n r af als een gezamenlijke uitgave va L beide bonden. <pu Spanje dringt aan o gesprek Gibraltar MADRID Het Spaanse ministi rie van buitenlandse zaken heeft <Je' bij Engeland opnieuw op aangedron gen het gesprek over Gibraltar vooiroiJ te zetten. Spanje wenst ophelderin :ek over de vraag of Engeland wil ondei handelen over het besluit van de A JJ® gemene Vergadering van de VN vaiai 1967, waarin beide regeringen werde er aangespoord een beëindiging van c koloniale toestand voor te bereide ir: en daarbij rekening te houden mi' de belangen van de bevolking. Spanje gaf op 12 januari al te kerl nen met Engeland over Gibraltar t willen spreken, maar het heeft hieithc op totdus ver geen reactie ontvangei R ba HONGKONG Achttien persi nen kwamen om het leven en acl*ur. werden gewond, toen gisteren bran uitbrak in een flat van vijf verdi« pingen in Kowloon bij Hongkong. Dd brand begon op de eerste verdiepin waarna het vuur zich snel over hijiat, gehele gebouw uitbreidde. COLOMBO 23 mensen zijn oi it het leven gekomen doordat de bipi waarin zij zaten in een ravijn Badulla, op het eiland Ceylon, stoi te. Volgens de politie zijn zeven ati£he deren ernstig gewond. .•I. NED. HERV. KERK Beroepen te Balk ftoez.i. C. G. Wi*U gers te Sneek: te Den Dolder (vac. PA'r Hetebrij: toez.). A. J. de Bue te Makpn kum. Aangenomen naar Velp (vac. C. Israël», R. Dijkstra te Den Helder. jHJ- GEREF. KERKEN Beroepen te Bovenhardinxveld-Mol( rin naarsgraaf, kand. a. j. g. Dronkert i eg Leiden. ui Benoemd tot vlootpredikant in lanF'i verband. W. F. Koelé te Ens. CHR. GEREF. KERKEN' Bedankt voor 's-Gravenhage-west e»-m voor s-Gravenzande. J van Amstel I Middelburg EVANG.-LUTHERSE KERK Bedankt voor Streekgemeente Zee uxi land, J. A. Roskam te Amsterdam. Heer in Europa Kopjnhagen geh. bew Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parus Nice Frankrori Milnchen Ziirich fïenève Locarno Wenen Innabrür* Rome Madrid Majorca geh. bew geh. bew. geh. bew. half bew zw. bew zw. bew licht bew geh. bew. geh. bew regen zw. bew geh. bew zw. bew. zw. bew. half bew onbew. oJ B n too 0 P'

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2