Ruim 500 bedrijven dicht of kleiner leg vlees eten is verantwoord eten Commentaar Eis vier jaar voor vader die dochter afranselde v In elf maanden 20.000 ontslagen Krant in 1985 Wim Kan voor VARA-radio l i s 1 li Straffer optreden tegen onwilligen had succes Omvangrijke autodiefstal: eis 1 en 2 jaar „Ze lijkt op haar moeder Proef met Concorde Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN life *90r 9 WOINSDAG 7 FEBRUARI 1968 =a Voor wie graag zijn fantasie laat spelen over de wereld in de toe komst, ontvouwde gisteravond het gesprek dat Joop van Tijn 'in zijn rubriek Denkbeeld voerde met direk- teur van Staatsuitgeverij en Drukke rij de heer Th. H. Oltheten een zeer opmerkelijk aspect: de krant van 1985. Het gesprek dat wat bleek op gang vkwam, werd weldra beheerst door de grote deskundigheid op het gebied van de publiciteit van de heer Olthe ten. Hij kwam danig op dreef en Van Tijn werd er stil van. De krant blijft ondanks de tv, zij het dat de krant van 1985 er wel wat anders uit zal zien dan de huidige, gelet op de enorme technische ont wikkelingen. Ja, zelfs voor de kleinere krant blijft er volop plaats, want de kwali teit (en in ons geval is dat de kwali teit van het beginsel) wint altijd. De TROS kwam met een zeer boei ende reportage van de Rally van Monte Carlo door Maarten van Wa rneten en Paul Wallenburg. Hier deed zich het probleem van de amateur voor, die het af moet leggen tegen de seriAce van de autofabrieken. Verder uiteraard Vietnam binnen en buiten de Kamer. Het viel op dat het NTS-journaal op 2 het geluid van het protestmarsje in D.en Haag weg liet. Op 1 had even een „Johnson moordenaar" kort daarvoor wel ge klonken. HILVERSUM „Plein en pu bliek", VARA'f radioprogramma op de late zaterdagavond, ruilt op zater dag 10 februari graag zijn naam in voor „PePijn en publiek". Deze titel dekt een compleet Haags programma, met Haagse artiesten, een Haags pu bliek, in een Haags etablissement, namelijk cabaret „PePijn". Be kendste Hagenaar die deze VARA-.- uitzending komt opluisteren, is zon der twijfel Wim Kan, die na alweer ruim een jaar (op "Oude jaarsavond) voor de microfoon komt. Te zeggen dat Wim Kan een bij uitstek Haagse cabaretier zou zijn, is natuurlijk onjuist, maar hij is er ge boren, zijn eerste programma ging er in première, hij gaf het Haagse ac cent de bekendheid die het, evenals het Amsterdams en Rotterdams, toe komt en hij vindt er zijn meest ge liefde onderwerpen voor zijn confe rences. Niet specifiek Haags, maar wel volkomen verweven met Wim Kan, is de radio. Zijn weerstand tegen het nieuwe medium, behalve dan mis schien als het gaat om een vraag gesprek, mag algemeen bekend wor den verondersteld. Hij zal op 10 fe bruari a.s. de microfoon en de radio ongetwijfeld alle eer bewijzen. „PePijn en publiek" mag zich over igens verheugen in de aanwezigheid van nog een aantal prominente Haagse kunstenaars: Paul Steenber gen van de Haagse Comedie, leden van de Nieuwe Comedie spelen ge deelten uit de musical „The Fan- tastics" en vanzelfsprekend Paul van Vliet die met zijn gezelschap „Pe Pijn" fragmenten uit het nieuwe ca baret „Dag en Nacht" zal presente ren. Voor de VARA wordt dit bijzonde re radioprogramma verzorgd door Nick van den Boezem. (Zaterdag 10 februari, 23.00 - 23.55 uur, Hilversum (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT In de periode van 1 januari tot 1 december 1967 zijn niet minder dan 536 bedrijven overgegaan tot sluiting of tot aanzienlijke inkrimping van het personeelsbestand. On geveer de helft van dit aantal bedrijven (255) ging over tot sluiting. In totaal werden bij de 536 bedrijven 20.217 man ontsla gen. De meeste sluitingen en ont slagen deden zich voor in de kledingindustrie, de metaalin dustrie, de textielindustrie en de sectoren voor voedingsmiddelen en houtbewerking en de dien stensector. Hieronder volgt een overzicht van de bedrijfssluitingen en het aantal ont slagen: S 1 3. Sector Aardewerk enz. 'Grafische nijverheid Bouwnijverheid Chemische nijverheid I Hout enz. Kledingindustrie Leder, rubber enz. Metaalindustrie Textielindustrie Voedingsmiddelen Dienstensector 33 58 5771 53 22 3548 36 18 1379 55 27 1425 Totaal 536 255 20217 Per provincie bezien hebben de pro vincies Overijssel, Noord-Brabant en Limburg de zwaartse klappen gehad. Van het totaal aantal ontslagenen van 20.217 vielen er 3125 in Overijssel. 3997 in Noord-Brabant en 2840 in Limburg. Deze drie provincies tellen resp. 887.000, 1.700.000 en 980.000 inwoners. Hoewel Zuid-Holland met een aantal ontslage nen van niet minder dan 3.075 uit de bus komt is dit aantal naar verhouding toch veel geringer dan in genoemde drie provincies, omdat Zuid-Holland bijna 3 miljoen inwoners telt. De staat van ontslagen per provincie uit: bedrijfssluitingen en incie ziet er als volgt i i„- Groningen 508.000 Friesland. 506.000 Drente. 348.000 Overijssel, 887.000 Gelderland, 1.434500 Utrecht, 758.000 Noord-Holland. 2.200.000 Zuid-HoUand, 2.900.000 Zeeland. 295 000 Noord-Brabant. 1.700.000 Limburg. 980.000 Totaal 536 255 20217 AMSTERDAM De straffe hou ding die het gewestelijk arbeidsbu reau in Amsterdam inneemt tegen niet werkwilligen heeft succes gehad. Het aantal werklozen dat onredelijke eisen stelt is duidelijk afgenomen. Toch zijn er nog 110 werkloze aperte werkweigeraars. In twaalf ge vallen werd de werkloosheidsuitke ring gestaakt. Ze kunnen nog wel een uitkering krachtens de Algemene bijstandswet krijgen. UTRECHT Gevangenisstraffen van een en tweemaal twee jaar eiste officier van justitie mr. YViistenberg gisteren in wat hij noemde „een van de meest omvangrijke zaken van au todiefstal in ons land". Het ging om een diefstal van veertig auto's in verscheidene plaatsen in Nederland. Bij schilder S. en monteur M. rijp te een jaar geleden tijdens een bor reltje het plan om eens een auto te stelen. Volgens de krantenverhalen was dat heel gemakkelijk en boven dien hadden de mannen niet het idee dat ze er iemand mee benadeelden, want „de verzekering betaalt toch wel". Nog diezelfde nacht werd het plan uitgevoerd en de eerste auto werd zo gemakkelijk bemachtigd, dat er een lange serie volgde. Ze hadden intus sen ook automonteur N. in de arm genomen. De president, mr. Van Zeben, vroeg zich af waarom de mannen er zo lang mee zijn doorgegaan. De officier meende dat het vooral een kwestie van geldzucht is geweest. Volgens hem zijn de drie mannen met ongelo felijke brutaliteit te werk gegaan. De officier voelde niets voor een psychologisch rapport. „De verdach ten hebben zelf gezegd dat het hun om geld ging." Bovendien moet men niet ten koste van alles rapporten laten uitbrengen, aldus mr. Wüsten- berg. UTRECHT. De officier van "justitie Bij" de Utrechtse recht bank heeft gisteren vier jaar gevangenisstraf met aftrek en daarna onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de rege ring geëist tegen de 31-jarige los arbeider M. J. van der P. uit Utrecht, die eind augustus zijn negenjarig dochtertje Hanneke heeft proberen te doden. Tijdens de zitting werden geen ge tuigen gehoord maar de president, mr. D. van Zeben, las enkele verklaringen voor. Daaruit bleek dat Van der P. sijn drie kinderen altijd zeer bruut behan delde, maar dat vooral Hanneke het moest ontgelden omdat zi) zoveel leek op haar moeder, die verschillende ma ft iinppef In februari van het vorig jaar sloeg de verdachte zijn dochtertje met een knuppel de steel van een bijl zo hard. dat ze haar arm brak. Het kind moest in het ziekenhuis vertellen dat ze van de schommel was gevallen. In mei of juni mishandelde Van der P. Hanneke opnieuw zeer ernstig. Hij sloeg haar met een tafelpoot en smeet haar in een hoek. Zij brak weer haar arm, ditmaal op vier plaatsen. Twee dagen later mocht ze van haar vader pas „met een smoesje" naar het zieken huis om haar arm te laten zetten. Eind augustus, na een nieuwe woe dende aanval op zijn dochtertje, werd de politie pas in de zaak gemengd en wel door Hannekes moeder, die had gehoord dat haar dochtertje weer haar arm had gebroken. Uit de verhoren van Van der P. en van getuigen bleek, dat het kind alleen thuis moest blijven toen het hele gezin er op de bewuste dag met de auto op uittrok, 's Avonds werd ze uit bed gehaald omdat ze een plakje ham uit de ijskast zou hebben „gestolen". Toen het kind bleef ontkennen, ont stak Van der P. in woede, ranselde haar af, schopte haar met zijn schoenen en ging op haar buik staan toen ze viel. De 23-Jarlge huishoudster wilde tus senbeide komen, maar ook zy werd door de man bedreigd. Van der P. sloeg Hanneke hoe langer hoe barder met een tafelpoot, waarbij bij verschillende keren riep dat hij haar „kapot" en „dood" zou maken. Bewusteloos Op het laatst klemde hij zijn handen om haar hals. Het kind had het be wustzijn al verloren, toen de huishoud ster erin slaagde zijn handen los te wrikken. Zodra ze bij' bewustzijn kwam. gaf Hanneke ten einde raad toe dat ze het plakje toch had opgegeten, waarop haar vader besliste dat ze voor straf de hele nacht op haar blote knieën voor zijn bed moest zitten. Het kind ging de volgende morgen alleen naar het ziekenhuis waar haar arm, die bij de elleboog was gebroken, in het gips werd gezet. De huishoud ster stuurde haar ook naar de huis arts, omdat ze klaagde over pijn in haar buik. Deze ontdekte kneuzingen, schram men en blauwe plekken over haar hele lichaam. Aan hem vertelde Hanneke na lang aarzelen, dat haar vader haar zo had toegetakeld. Het Brits-Franse project, het enorme passagiersvliegtuig Concorde, heeft op het vliegveld van Toulouse de eerste (geslaagde) motorenproeven ondergaan. Daarbij was duidelijk de neergelaten neus van de machine te zien, die het geheel nog meer op een grote-vogel-met- enorme-snavel deed gelijken. Voor de start sluit de neus zich weer aan bij de vloeiende lijnen van het vliegtuig. (Advert e n tie) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, «pit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen nleti werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk In de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatle of Irritatie van de huid ts veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot In de gewrichten. Renmatlsche pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij ae hand hebt om zodra het nodig fs de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Nederland 1 NTS 8.20 uur Olympische winterspelen (kleur). 8.40 uur Krantenlezers stellen vragen. 9.00 uur Bezeten van toneel, (film), laat zien hoe een meisje (Susan Strasberg) de moeilijke klim naar de top maakt. Nederland 2 AVRO 8.20 uur Peyton Place (17). De carrière van dokter Rossi wordt bedreigd 8.45 uur Simon Vinkenoog in Literaire ontmoetingen. 9.30 uur Nieuwste behandeling van Rhesus-baby's (me dische kroniek). Ontkend Van der P. had de verklaringen be vestigd. Hij vertelde erbij dat het wer kelijk zijn bedoeling was Hanneke te doden. Vanmorgen ontkende hij dit, maar op de vraag van de president waar het dan wel om ging, haalde hij de schouders op. Het strafblad van Van der P. ver meldt enkele veroordelingen wegens diefstal. Uit het psychiatrisch rapport blijkt, dat zijn (ongehuwde) moeder nog geen zestien was, toen hij werd ge boren, dat zijn grootouders hem hebben opgevoed en verwend en dat hij zeer jong is getrouwd. Volgens de psychiaters, die hem ver minderd toerekeningsvatbaar achten, reageert hij agressief op iedereen die hem bekritiseert. Zij adviseerden niet alleen tot onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling. maar ook tot een vrij forse straf. De officier van justitie betwijfelde of de man zijn kind in een vlaag van ra zernij heeft behandeld, vooral omdat hij zijn „uitrusting", knuppel en tafelpoten, steeds gebruiksklaar hield in een hoek van de kamer of onder zijn bed. De verdediger zei dat zowel Van der I P. als diens echtgenote enkele malen hebben aangeklopt by kinderbescher mingsinstanties. maar dat die alles op zijn beloop hebben gelaten. „Deze in stanties gaan evenmin vryuit", aldus de verdediger. Hilversum 1 NRU 7.10 uur Prof. dr. M. G. J. Minnaert over „De mogelijkheid van leven op andere planeten." 7.50 uur Het Omroeporkest met solistische medewerking. 9.30 uur Wie is mijn naaste (2): „Asocialen. 10.05 uur Spiegel van België. 10.20 uur Sekstant, programma van de NVSH. Hilversum 2 VARA 825 uur Willem Duys beantwoordt vragen van jonge nu..- sen. 9.50 uur Kunstmatige inseminatie bij de mens? 10.50 uur (NRU) Olympisch journaal van de Winterspelen. 10 Vader kwam net de deur uit met een brief in zijn hand toen Freek met zijn nieuwe tante over het tuinpad stapte. Daar is vader, wees hij haar, Zij liet hem los en ging met uitgestoken handen op de verwonderde schilder toe. Here I am, your brother's wife, reide zij, Victorie Arlsover. IV Zo kwam een nieuwe persoonlijkheid in Freeks wereld, één, die voor zijn wereld toegankelijk was. Jan Arlsover had woord gehouden: dit keer kwam hij getrouwd terug. In Engeland had hij Victoria leren kennen, een korte ontmoe ting, slechts tweemaal herhaald. Een maand later waren zi| getrouwd en volgde het jonge vrouwtje haar echtgenoot naar zijn vaderland. En ook verder voldeed Jan aan zijn beloften. Er werd een klein huis gehuurd, ongeveer gelijk aan dat van zijn broer en in dezelfde buurtschap. Hij werd 'hokvast" zoals hij had gezegd. De inspiratie zou nu wel vanzelf komen, vertrouwde hij en begon vol goede moed aan een nieuwe serie artikelen in de vaste overtuiging, dat het nu werkelijk goed zou worden. John werd hij nu genoemd en ieder begon zo langzamerhand te vergeten, dat hij ooit Jan geheten had, want John was een ander mens. Hij begon hoe langer hoe meer op zijn broer te lijken, magerder en langer weliswaar en zonder baard, maar zijn wezen kreeg langzamerhand dezelfde vreugde van binnenuit en Victoria was zijn muze. Freek zag zijn oom en tante bijna elke dag. Wanneer hij naar school ging moest hij hun huis voorbij, waar toevallig meestal wel één van de twee zich julat in de tuin of aan het raam vertoonde. I felt, you were coming, zei het jonge vrouwtje en dan lachte Freek omdat zij hem begreep. Je kunt seggen Victoria tot mij, had zij de eerste dag gezegd, tante is so very old. Freek vond dat zij gelijk had: zij was geen tante, althans geen gewone tante, maar Victoria wilde hij toch ook niet Eleonoor vond het maar zo zo. Haar schoonzuster, jonger en vlotter dan zijzelve, viel veel meer in het kader van dit kunstenaarsmilieu, dat was met één oogopslag te zien. Zij vond het nooit prettig, dat haar zoontje de vrienden van haar man bij de naam noemde, hoewel het in deze kring algemeen gewoonte was. Maar dat hij nu zijn tante Victoria zou noemen, vond zij helemaal onbehoorlijk. Waar liep zo iets op uit? Met zo'n vrijheid zou er van opvoeden geen sprake meer zijn. Zij was dan ook blij toen FYeek zelf niet wilde. Het ging door haar gedachten, dat de jongen dan toch meer van zijn moeder had geërfd, dan zij soms wel dacht. Maar Freek zon op iets ènders. Wat is 'koningin' in het Engels? vroeg hij onver wachts. Queen, werd er gezegd. En 'kleine koningin?' Little queen. Freek schudde het hoofd, hij wilde iets anders, maar wist met hoe dat uit te drukken. Nee. zei hij, nee, ik bedoel... koninginnetje, zo één woorti Dat zal dan queeny moeten zijn, hielp hem zijn vader. Queeny. fluisterde Freek, Queeny... Hij keek naar de nieuwe tante, die naast hem op de divan zat. Mag dat" vroeg hij, mag ikQueeny zeggen? Victoria trok de wenkbrauwen op. Zij Wstorvd hem niet en vroeg aan haar zwager om uitleg. Arnold vertaalde het verzoek van zijn zoon. Toen gleed er iets fijns en zachts over het kleine gezicht je met de grote rode mond. De ogen sloten zich een weinig tot glanzende spleetjes. Oh, zei ze, well boy- Haar kleine zachte hand, mollig en warm, streek door de blonde krullen van haar neefje. En Freek had haar plotse ling willen zoenen; dankbaar keek hij naar haar op. Je hebt zowaar hier ook al een ridder, lachte oom John, die toen pas ivas aavgekomen the little soldier of the Queen. Ook Arnold lachte, hij knikte tegen zijn zoon en tegen zijn schoonzifeter. Hij was niet verwonderd. Er ging een zeldza me oharme en hartelijkheid uit van dit vrouwtje, zonder dat zij uitgesproken mooi was zoals Eleonoor. Ook deze lachte mee, maar niet geheel van harte. Freek was nooit aangetrok ken tot vreemden, hij zag ze liever niet dan wel. En Eleonoor vortf dat eigenlijk wel goed zo. Haar zelfzuchtige moeder liefde was nu, misschien zonder dat zij zich dit geheel bewust was, een weinig gekwetst. Zoals hij nu naar die vreemde tante keek, keek hij zo ook weieens naar haar? vroeg zij zich af. Zij zag haar jongen zo geheel als haar eigendom, dat zij naar believen kon kleden en vertroetelen- het kwam niet in haar op, dat hij zich ook aan anderen zou kunnen geven. (Wordt vervolgd) RADIO VANAVOND vum/Safr.-MK.'a Hilversum I, 402 m. NRU. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. NRU: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 De mogelijkheid van leven op an dere planeten, lezing. 19.50 Concert: I. Omroeporkest: moderne muziek: n. Sopraan en plano: klassieke en moder ne liederen: III. klassieke ge wijde muziek. 21 30 Wie Is mijn naaste: Asocialen. klank beeld. 21.50 Franse chansons. 22.05 Een programma in samen werking met de BRT. NVSH: 22.20 Sextant, radioweekblad van de NVSH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.40 X. een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuw. Hilversum II. 298 m. VAR-* 18.00 Nieuws. 18-15 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Stereo: Licht instrumentaal en vocaal ensemble met zangsolist. 18.55 Stereo: Tango rumba-orkest met zangsolisten. 19.30 Nieuws. 19.35 Moderne muziek. 20.00 Waar de wijsjes zijn: liedjes van overal. 20.25 Een bekende Nederlander beantwoord vra gen van Jonge mensen. 20.45 Gypsl. een musical. 21.25 Tram melant ln Loeren aan de Hor. 21 50 Kunstmatige Inseminatie bij de mens. 22.30 Nieuws 22.40 ActuaHteiten. 22.50 Olym pische Winterspelen 1968. 23.00 Pianorecital: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. NTS: 19.06 Olympische Winterspelen. STER: 19.58 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zlcht. STER: 20.16 Reclame. 20.20 In kleur: Filmoverzicht Olympische Winterspelen. 20.35 Uitzending Stichting Socutera. 20.40 Inburgeren: informatie-ru briek. 21.00 Stage Struck (Be zeten van toneel) (Rijkskeu ring: alle leeftijden.) 22.35 Uit zending van de Commu nistische partij van Nederland. 22.45-22.50 Journaal. Nederland 2. NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19 00 Journaal. AVRO: 19.30 Vaders tegen wil en dank. TV-feuilleton, 19.28' Hier Parijs - Hier Jan Brusse. NTS: 20-00 journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Peyton-Place. TV-feuilleton. 20.45 Literaire ontmoetingen. 21.30 Medische kroniek. NTS: 22.15-22.20 Journaal. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 17.00-18.00 Televlsum: jeugdtelevlsle. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19 00 Jeugd zonder grenzen. 19.15 Horizon: kron. v. we tenschappen en techniek. 19.52 Meded. en weerbericht. 20.00 Nws. 20.25 Het loket: eenakter v. Tardieu. 21.00 Volksconcert (3), cl. het Symf. ork. v. d. BRT o.l.v. Daniel Sternefeld, 21.25 Fllmmontage over de afstammelingen v. beroemde families uit de geschiedenis. 4e afl.: De Tolstois. 22.15 Nws. plm. 22.20-23.00 Olympische winterspelen te Grenoble. GRAMMOFOONPLATENC PORGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND Girona almada; L'Emporda: La sardana de las monges; Re cord de Callela; Ball de Rams; Les fulles seques; Torroella Vila Vella: Sombl; Capvespre; Rossa bonlca; Steel guItaT rag; Rose room: Tlgarrag; Idaho; Guitar boogie; St. Louis bluea; I feel bet ter all over; Will wé start It all over again; It'a all over now: Keep dreaming: Forget the past: Put me on the trail to Carolina: Lonely little word; Come back little Pal; I can't go on this way; Red mud; All the things you are - What Is this thing called love - That old black magic - Flamenco - La Maricutana - So in love - Thank Heaven for little girls - Waiting for the Robert E. Lee; I want a big butter and egg man; New Orleans; Basin Street blues; That's a plenty: Stomping waltz: I love you: Take the ..A" train: Misty: I'm getting sentimental over you: Flying home. Hilversum I. 4*2 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassiek platen- programma (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8J2 Voor de huisvrouw. (9.35 Wa terstanden). 9.58 Marktberich ten voor schippers. NRU: 10.00 Pedagogische lezing. 10.20 Ste reo: Muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte grammofoon- muziek. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 12.40 Actualiteiten. 12 50 Variant: radio-snelbuffet 13.30 Stereo: Licht gevarieerd muziekprogramma (opn.) 14.30 Stereo: Amsterdams Plano kwartet en solisten (opn): Mo derne muziek. 15.00 Hervorm de godsdienstige uitzending. NRU: 15.30 Banden met het verleden klankbeeld. 15.45 Spel: kroniek voor kreatieve vrijetijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16.02 Nickel - Odeon: programma over film en fil mers. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Stereo: Klassieke en mo derne kamermuziek. NCRV: 17.45 Sportactuahteiten. 18»' Koorzang en fanfare-orkest. Hilversum II. 29* m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gramme, foonmuziek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.J0 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (8.30-8 35 De groenteman.) 8.60 Morgenwijding 9.00 Ster Klassieke kamermuziek. 8.40 Schoolradio. 10.00 Voor d« kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00-11.02 Nieuws.) 11.55 Beursberichten. 12.00 Stereo: Seml-klassleke en moderne muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.3T Modern platteland. 12,35 Lichte grammofoonmuziek voor ou dere luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Ste reo: Mezzo-sopraan en plano: moderne liederen. 14.00 St Omroeporkest: moderne mu ziek 14.40 Het wezen en ft schijngestalten van Simenon. lezing. 15.00 Voor de zieken 18.00 Nieuws. 16 02 Stereo: Pia norecital: Klassieke en modern muziek. 16.35 Koorzang. 17.00 Amateurs musiceren. 17.30 Stc reo: Voor de Jeugd. Hilversum III. 240 m. er FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9 02 Voor de zieker 9 30 Lichte Instrumentale mu ziek. 10 00 Nieuws. 10.02 Mu ziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuw* 12.02 Bekende Nederlanders op bet gebied vsn de ernstige muziek kiezen lichte grammo foonplaten. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.07 T.N.T.: knalmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.02 Netty Rosenfeld. 15.00 Nieuws. 15.02 Where action is. 16.00 Nieuws. 18.02 Platenshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Ver- zoekplstenprogramma. Want vlees houdt fit. De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dag!

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9