Tulpenwereld in rep en roer PÜZZEIHOEK Zo wordt de mode- '68 Theorie lijnrecht tegen tradities assette Filmkeuring afschaffen Arrestaties in zedenzaak Amsterdam: liever .Met allereerst letten op modern Nederlands" VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN geen ombudsman 7 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1968 DEN HAAG Ir. G. Hekstra (36), bloembollenonderzoeker met een staat van dienst van nog geen vijf jaar, heeft de bloembol lenwereld in rep en roer ge bracht met zijn theorieën die lijnrecht ingaan tegen wat oude rotten in het vak als juist onder wijzen. Het vak zegt: Plant grote tulpen bollen om grote tulpenbollen terug te krijgen en bovendien de degeneratie buiten de deur te houden. Ir. Hekstra zegt: Begin kleintjes te planten, je hebt dan de beste kans om na verloop van tijd grote bollen terug te krijgen en het minder goed worden van de bol dan het voor geslacht te stoppen. Hij heeft dat advies wetenschappe lijk verklaard in een proefschrift, waarop hij vandaag in Wageningen is gepromoveerd. Grotere opbrengst Door toepassing van zijn systeem kan men volgens ir. Hekstra een tien procent grotere opbrengst van lever bare bollen krijgên. Bij het oude sys teem krijgt men van veertien meter ongeveer 550 leverbare bollen, bij het nieuwe systeem volgens hem onge veer 600. Het is goed mogelijk dat het een nog grotere verbetering betekent, maar zelfs al zou het bij die tien procent opbrengstverbetering blij- alles voor Bab/s huidje STOFVRIJ AFGEg Willem Duys voor de VARA HILVERSUM In het VARA- radio-programma „Vragenvuur", dat eenmaal in de veertien dagen een bekende Nederlander voor de mi crofoon brengt, zal op woensdag 7 februari a.s. gast zijn Willem Duys, samensteller-presentator van het te levisieprogramma „Voor de vuist weg". Willem Duys zal een aantal vra gen van middelbare scholieren be antwoorden. „Vragenvuur" wordt geproduceerd door Jan Nagel. Uonigruat-puzzel Om de cijfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden invullen die betekenen: 1. gevangenis, 2. insekt, 3. ver zoekschrift, 4. rangtelwoord, 5. ver haal, 6. plaats in Over. onder Hellen- doorn, 7. krijgsmacht (meerv.), 8. houten hamer, 9. drempel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. relmuis-dm. 2. arend-Ee-ra. 3. passer-men. 4. Steen-Lent. 5. ooi-Raalte. 6. dak-pa neel. 7. emmer-does. 8. toen-Deest. 9. pret-eer-pa. Verticaal: 1. Rapsodie-tp. 2. Era to- Amor. 3. les-eik-mee. 4. Mn-ser- pent. 5. Uden-aarde. 6. Ierland-Ee. 7. Semele-oer. 8. Drente-esp. 9. man tel-sta. ven, dan betekent dat op een tulpen- bollenexport van 139 miljoen gulden (in 1966) al bijna veertien miljoen. In het vak is de discussie al druk aan de gang over de thorieën van de ingenieur en zeker in de oude bol lenstreek is lang niet iedereen van plan zich zonder slag of stoot aan de nieuwe leer gewonnen te geven. Noordoostpolder In nieuwere bloembollenteeltge- bieden, zoals de Noordoostpolder, lijkt men meer geneigd de denkbeel den van ir. Hekstra als juist te aan vaarden. Ir. Hekstra verklaart dit als volgt: de boeren in de Noordoostpolder, die nog maar kort geleden met bloembol len zijn begonnen, hebben zich uiter aard nog niet aan een traditie kunnen hechten. Ook de voorlichtingsdienst van de polder staat positief tegenover het nieuwe systeem en heeft zelfs, voor dat de publikaties daarover versche nen, al iets in die richting ge< d- viseerd. Hier en ook m West-Friesland hebben enige telers al de door ir. Hekstra gepropageerde methode gevolgd. UTRECHT „Een volledige op heffing van de filmkeuring. Een reor ganisatie van de Nederlandse bond van filmers. Verbetering van het subsidiebeleid door het afschaffen van het opdrachtensysteem. Omvor ming van de Nederlandse filmacade mie tot een filmschool en afstoting van de afdeling speelfilm. Verhoging van de subsidies die niet meegegroeid zijn met de stijging van alle andere begrotingen. Niet meer en niets minder stelde Stoff (Studio voor ontwikkeling van film en filmmanifestaties) aan de or de tijdens een teach-in die vannacht in het Studio-theater te Utrecht, ter gelegenheid van de filmweek is ge houden. De vergadering had nogal een rumoerig karakter en het lukte Stoff niet om de toehoorders van de nieuwe ideeën over de ontwikkeling van de Nederlandse film te overtui gen. Integendeel. Rein Bloem een van onze jongere filmers en filmcriticus hield de opwinding tegen door een bezonnen antwoord te geven op al de eisen van Stoff. Hij meende dat de teach-in beter tot zijn recht zou zijn gekomen onder rustiger omstandig heden. Het plan is te vooruitstrevend en te vroegtijdig gelanceerd. TILBURG f^Een 30-jarige onder wijzer en een 32-jarige kapelaan uit Berkel-Enschot (Noord-Brabant) zijn door de rijkspolitie aangehouden en ingesloten op verdenking van het plegen van ontucht met minderjarige jongens. Een en ander zou zich hebben af gespeeld gedurende het laatste half jaar van 1967. De ouders van de jon gens deden hun beklag bij de rijkspolitie in Berkel-Enschot, welke door de officier van justitie in Breda met het onderzoek werd belast. Ook dit hoort hij de nieuwe Parijse mode: laarzen, fantasie kousen, hangers, maar ook stevi ge molières. Pierre Cardin kleedt de vrouw-van-de-toekomst in een lange zwarte pullover op een minirokje, dat juist reikt tot de rand van de hoge zilve ren laarzen. De hijzonder brede ceintuur is ook van zilver. Gestreepte, gebloemde of an dere fantasiekousen hebben een hak, zool en teenstuk van lak leer. Erg grappig, maar wat als er een ladder in die kous komt? Stevige molières met hoog op gesneden wreef zijn overigens kenmerkend voor de mode van dit voorjaar. Unie maakte enke le modellen voor Louis Féraud. Kettingen met grote schakels en hangers, in veelvoud gedragen, zijn een ander modenieuwtje. Al met al: een paar voorproefjes, want de grote stroom modefo- to's komt pas over een paar we ken los. K. Wagtendonk: 99A (Van een onzer medewerkers) AMSTERDAM „Het zou te be treuren zijn, wanneer bij de „oecu menische bijbelvertaling" van de katholieke bijbelstichting en het Nederlands bijbelgenootschap het verkrijgen van gangbaar Neder lands het voornaamste vertaalprin cipe zou zijn." Dit is een van de stellingen, die de heer K. Wagtendonk vanmiddag verdedigde bij zijn promotie in de 'theologische faculteit aan 'de univer siteit van Amsterdam. De heer Wagtendonk promoveerde •bij prof. dr. C. J. Bleeker op een dissertatie, getiteld „Fasting in the Koran". Zijn studie is voornamelijk gewijd aan de wet van het verplicht vasten in de maand Ramadan. Dr. Wagtendonk werd 29 april 1933 te Amsterdam geboren. Hij studeerde te Amsterdam en te Bei roet. Hij is wetenschappelijk mede werker aan de universiteit van Am sterdam voor het vak godsdienstge schiedenis. in het bijzonder de ge schiedenis van de islam. Treinreizigers \worden ingelicht Nederland 1 KRO 8.20 uur Scala variété met o.a. de zangeres Conny yan den Bos. 9.10 uur Bonanza. Ditmaal De Hinderlaag. 10.00 uur Actualiteiten en meningen in Brandpunt. Nederland 2 VARA 8.45 uur Gewone mensen i: tion Street. 9.10 uur Mies en scène. 10.15 uur Goedkoper kopen. i hun gewone doen in Corona- Burgemeester van Urk Zoekt <over vertragingen Hilversum 1 NCRV 7.00 uur T(w)ienerama voor de jeugd 7.50 uur Binnen- en buitenlandse sterren uit de lichte muziek. 9.00 uur Belindor en zijn knecht (hoorspel). 10.00 uur (TROS) Tour de Jazz. Hilversum 2 VPRO/VARA 7.35 uur Kunst nader beschouwd in Criterium. 8.00 uur Jazz uit B 14 te Rotterdam. 9.00 uur Radio Filharmonisch Orkest met solisten. UTRECHT De Nederlandse m/)/) nn/ir I I Lr Uï Spoorwegen gaan reizigers inlichtin- #FI.f>f> ilMAAi %J TV y M. gen geven, indien stremmingen of vertragingen in het treinverkeer zijn ontstaan. Zo zullen de reizigers via de om roepinstallatie van de stations, als het gaat om treinen die meer dan, zeven minuten zijn vertraagd, bijtijds URK Burgemeester Bossenbroek van Urk helpt mee met het zoeken naar de sinds vorige week op de Noordzee vermiste UK 21, De jonge Albert. Hij is gisteren met een red dingboot uit OostmahoYn meegeweest naar de Noordzee. Morgen gaat bur gemeester Bossenbroek mee met eni ge ervaren wadlopers om op het strand van het eiland Borkum een onderzoek in te stellen. Omdat het merendeel der UrkeTS momenteel op meer zuidelijke visgronden vertoeft, kan er deze keer geen grootscheepse zoekactie worden ondernomen. In verband met de ramp is de vie ring van het duizendjarige bestaan van Urk, nu op losse schroeven ko men te staan. Men was al ver gevor derd met de voorbereiding. In Ame rika, Canada, Australië en over de Westduitse grens bestaat veel be langstelling voor dit zeldzame jubi leum. AMSTERDAM Wel of niet een ombudsman is de vraag die gister middag in het Amsterdamse begro tingsdebat aan de orde kwam. Burgemeester Samkalden vond dat er tegenover het begrip gemeente lijke ombudsman grote wettelijke be lemmeringen en politieke bezwaren bestaan. In feite zijn 'het de raadsle den die antwoord moeten geven op de roep om een rechtvaardige man. De burgemeester vond dat de com missie van verzoekschriften en de dienst bestuurscontacten samen de taak van een ombudsman behoren te vervullen. Brand zet zes mensen op straat AMSTERDAM In de Chasséstraat te Amsterdam is gister avond een derde étage geheel uitge brand. waardoor een echtpaar met drie kinderen en de moeder van de vrouw op straat kwamen te staan. Zij zijn door de rampendienst elders ondergebracht. De oorzaak van de brand, waarvan oorspronkelijk werd aangenomen dat deze was veroorzaakt doordat de kin deren met vuur hadden gespeeld, is nog niet bekend. en zo mogelijk een paar keer, daar van in kennis worden gesteld. Bij het omroepen van opgeheven treinen of treinen die langer dan Ceertien minuten vertraging hebben, zal zo mogelijk de oorzaak worden meegedeeld. Bij het bekendmaken van strem mingen krijgt de reiziger tevens ad viezen, onder meer over welke route zonder bijbetaling kan worden om- gereisd. De conducteur krijgt in een trein i die tien minuten of langer buiten een station blijft stilstaan, de taak de reizigers over het hoe en waarom in te lichten. Vakeentralen achter vrije zaterdagmiddag j voor winkelpersoneel UTRECHT De drie vakeen tralen stellen zich achter de actie van de bonden van winkelpersoneel voor een vrije zaterdagmiddag: De vakeentralen zijn bezorgd over het feit dat het winkelpersoneel in toenemende mate verplicht wordt „bijna de helft van de wekelijkse ar beidstijd te verrichten op vrijdag en zaterdag" door het ontbreken van een afdoende regeling van de vijf daagse werkweek en een stijgend aantal koopavonden op vrijdag. Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. 19.00 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Licht gevarieerd muziek programma. 21.00 Belindor en zijn knecht, hoorspel. 21.50 Stereo: Lichte gramm. mu ziek. TROS: 22.00 Informatief- platenprogramma met toelich ting. 22.30 Nieuws. 22.40 AU-In: gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Berichten. 18.20 De Vrije Gedachte: Het sprookje van de vliegende schotels, lezing. 18.30 Voor on- volwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 De Nederlander van mor gen, lezing. 19.30 Nieuws. 19.35 Kunst nader beschouwd. 20.00 Jazz Uit B 14. VARA: 21.00 Stereo. Radlophllharmonlsch orkest en soliste (opn.). 22.30 Nieuws. 22 40 Actualiteiten. 22 55 Licht platenprogramma 23.55-24.00 Nieuws TELEVISIE VANAVOND 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. KRO: 20.20 Scala Va riété: showprogramma. 21.00 In kleur: Het conservatorium, korte film. 21.10 In kleur: Bo nanza. TV-feullleton. 22.00 Brandpunt. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal. met titels voor slechthorenden. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal en weeroverzlcht. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Coronation Street. TV-feuillc- ton. 21.10 Mies en scène. 22.15 Uitgerekend, consumentenru briek. NTS: 22.20-22.25 Jour naal. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Filmmuseum v. d. scha terlach. 19.20 Overz. v. voornaamste tv-progr. tot 9 februari. 19.35 Zoeklicht. 19.52 Medcd. en weerber. 20.00 Nws. 20.25 Nous sommes tousdes assassins, speelfilm (v. volwas senen). 22.20 Nws. 22.25-23.3C Strijd om een kroon (13). GRAMMOFOONPLATENP ROGRAMMA DRAADOM ROEP VANAVOND r. Igor Strawlnsky1. Pulci- nella Suite. 2. Les Noces (25 min.). II. Peter Tsjalkowsky Doornroosje, ballet. me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. KRO: 19.06 Gedanste hitparade. 19.32 Tellxer. een Jong tijdschrift. STER: 19.56 Reclame. NTS: woord. 7.15 Stereo. Marsmu ziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.32 Ac tualiteiten. 7.45 Stereo. Klas sieke grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo. Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de huisvrouw. 9.15 Gevarieerd muziekprogramma en kunst kroniek. (9.35-9.40 Waterstan den). 11.00 Nieuws. 11.02 We- relddiakonaat. 11.15 Solistenka mer: muzikaal vraaggesprek. KRO: 12.00 Stereo. Country and Western Express (gr). 12 15 Marktberichten. 12.17 Over heidsvoorlichting. 12.27 Mede delingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actu aliteiten. 12.50 Rubriek over missie er. zending. NRU13.00 Verzoekplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 P.M. Een weekblad met veel plaat jes. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 40 jaar Natuurgeneeswijze. le zing. KRO: 17.30 Voor de tie ners. 18.27 Kerkenbouwzondag, toespraak door Z.E. Bernardus kardinaal Alfrink. Hilversum II, 298 ra. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. VPRO- 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Van de voorpagina: persover zicht. 8.15 .ZO. 135: gevarieerd programma. 10.30 Rubriek over arbeid en arbeidsverhoudin gen. 10.50 Tips voor trips en vakanties. 11.00 Nieuws. 11.02 Licht instrumentaal ensemble, (stereo). 11.25 Afrikaanse kro niek. 11.45 Stereo. Salonorkest met zangsolist. 12.10 Jonge ar tiesten met instrumentaal kwartet. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 13.15 Lichte grammofoonmu ziek voor teenagers. 14.00 Voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 De tijd (vaarin wij leven: techniek en cultuur, lezing. 15.30 Liederen uit Twente. 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig jaar jazz. VARA: 16.30 Operamuziek (er). 17.10 Elek tronisch orgelspel. 17.30 Radio- weekjournaal. Hilversum III. 210 m. en FM-kanalen. KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djlnn: gevarieerd programma. (10.00 en 11.00 Nws.) NRU 12.00 NWS. 12 02 Klein chanson. Ncrv: 13.00 Nws. chanson. NCRV: 13 00 Nieuws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nieuws. 14.02 T(w>ienerama. 15.00 Nieuws. 15.02 Voor twin tigers. 15.30 Country and Western halfuur. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Licht platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Wekelijkse sportshow met lichte grammo foonmuziek. TELEVISIE MORGEIN Nederland I. NTS: 13.30-15.00 Telcac (herh. van 28 Januari jl.l. NCRV: 16.00 Filatelistisch allerlei. 16.20 AbboU en Coslello, film. 16.45-17.30 Voor de jeugd. België. Nederlands progr. kan. 2 oil to. 16.00-18.10 Volksu niversiteit. SPAANSE SINAASAPPELEN 30% meer vitamine C Ze rijpten in de Spaanse zon... ze hebben dus meer sap. meer vitamine C, de natuurlijke (en lekkere) remedie tegen griep en verkoudheid I Twee maal per maand waren Freeks ouders en de Brands een avond bij elkaar, dan bij de één thuis, dan bij de ander» Op die avonden kwamen dan ook andere kunstenaars uit de omtrek en bespraken met elkaar hun werk. droegen voor, vertelden, droomden hardop hun inspiraties. Jossie zong een lied. Eleonoor speelde piano, een enkel maal ook danste iemand. Eleonoor was de enige niet-kunstenares van de kleine groep vrienden, zij was er als Arnolds vrouw. Freek noemde dit „rafle avonden". Waarom wist hij niet. Wanneer Myra in het logeerkamertje naast het zijne reeds lang sliep, lag hij stil met open ogen in het donker te luisteren. Nu branden beneden alleen de schemerlampen, wist hij, en moeder gaat stil en glimlachend door de kamer. Vader draagt zijn fluwelen buis en de mensen zitten niet op stoelen, maar op kussens en banken. Freek wist het, ™aar had het nooit gezien. Misschien zag hij het door woorden van zijn vader, misschien ook op andere manier. Het stemgeroes, gedempt en rustig, steeg tot hem omhoog. Ie mand hoestte. Nu sprak vader, zacht en donker, zo dat Freek ineens een schilderij voor zich zag: een stille bosplek met water en goudige dwarrelende blaren. De bosplek leefde, er fladderen kapellen, iemand boog zich over het water... Va der sprak. Dan sliep Freek in, hoorde later nog vaag het heengaan- van de gasten en het omhoog stommelen van zijn ouders en van de Brands, die bleven slapen. Een gefluisterd woord, een groet, dan was het nacht. De morgen van Freeks eerste schoolgang riep vader hem bij zich in zijn atelier. Toen de jongen binnenkwam stond, zijn vader voor de ezel, groot en fors in zijn witte kiel. Er stond een nieuw doek op de ezel. Arnold zag, dat zijn zoontje bleek was en ook dat hij had gehuild. Hij pakte de jongen bij de hand en trok hem naar zich toe. Kijk eens, zei hij op het blanke doek duidend, daar staat nog niets, maar daar moet het komen. Kun je je dat voorstellen, Freek? Freek drukte zich tegen zijn vader aan en knikte. Mooi zei Arnold, een prins, die zijn best doet en leert wat nodig is, Is op weg om koning te worden. De_ volgende rode avond mag je tot tien uur opblijven. Freeks wangen gloeiden. Hij drukte zijn gezicht tegen vaders kiel, die koel aanvoelde en gesteven, en hij rook de geur van vader, dat heel eigene en sterke. Hij sloeg zijn armen stijf om vader heen en verwonderde zich erover waar zijn narigheid was gebleven. De grote lampen waren uit. Achter de divan gloeide ros de staande schemerlamp, de gevlamdè kap legde het licht in kleuren. Achter de gotische bank en boven de ezel schenen twee wandliohtjes, klein en zwak, in rood en groen. Freek zat op een kussen tegen vaders knie. Hij was stil en keek en luisterde. Met Kerstmis van het vorige jaar en dat jaar met Pasen en Pinksteren had hij mee mogen gaan naar - de kerk, later zou hij elke zondag gaan net als vader. Deze avond herinnerde hem daaraan. Moeder en de moeder van. Myra, die hij gewoon Jossie mocht noemen, presenteerden thee en biscuits. Er stond een grote schaal met druiven op tafel en bloemen-stonden er op de kast. Het was alles juist zo als hij het gezien had 's avonds in bed, maar de indruk was nu veel machtiger, omdat het nu werkelijkheid was. Toen las Manuel Frans, de dichter, zijn laatste zes sonnet ten voor. Freek begreep er geen woord van, maar de klan ken dienden in hem op, het rijm was als muziek en zijn ogen bleven geboeid hangen aan het sobere gebaar van de witte hand, die zich opende of sloot of gewijdheid aangaf in gestrekte vingers. O ik wil dromen, o ik wil leven, Dartelend zijn als kapellen in zon... Er waren gesprekken, die langs Freek heengingen. Jossie zong en moeder speelde piano, de architect vertelde van een opgraving, een oud bouwwerk door het zand der eeuwen bewaard. En toen vertelde vader wat hij zag. Hij zat op d« divan achter Freek, en leunde zijwaarts met zijn elleboog in een stapel kussens, hij deed zijn ogen dicht, zijn baard bewoog. Een kleine plek in goudig licht, dat siepelt traag langs hoog en duister van de lange bomen. De voeten zijn ommost en ritselend verstopt in loof dat viel en zacht ter aarde zonk. Waar 't licht niet raakt is bruin van kleine omgewoelde bladerkanten, wat donkergroen geplekt, wat vocht, een en kele paddestoel met rode hoed of een groepje met slanke witte pootjes onder bruine hoofden. Het licht gaat in cadans van wind, die door de kruinen van de bomen speelt. Zo stil... Alleen, verweg, wat zacht gemurmel van verborgen water, te horen door de fluisterstem van 't bas. Wat water, donker, stil, dat van geheim spreekt en van koele bruinheid, zo diep, zo donker, dat het in een wondere vrees zich overstemmen laat... Manuel Frans steunde het hoofd in de handen, zijn haren, ravenzwart, verborgen zijn gezicht. Jossie zat aan de voeten van haar man, het hoofd op zijn knieën, terwijl hij met gesloten ogen achterover leunde tegen de rug van de bank. Verlooy. een schilder, jlie speciaal een studie maakte van vogels, boog diep voorover, de wijsvingers samengepunt tus sen zijn wenkbrauwen. (Wordt vervolgd) WAT 1G eeOOlT VAN «SSTUeNOS gadie GewoeceM, ve veouw Die au HIELP ontsnap- ze IS BUITEN -DOUW Beizeik. ze IS teeug OP AAEDE! DE BE6BUPT MB J WE De- NIBT. -K MOCHT PEM MEI SADIE SEAAG I MÉT-eOC-J MAAfZ UULLIE HAD- J CE6- EN DEN NOOIT TEöEN yV Hgg MD MOL i EN COhS-J I WEEE - TE PAKKEN1. IK MOEST MUN EEGEfElNG ROPPOKT 1 UITBEENGEN O VEE 30ÜW ACTIVITEI TEN. NIET IK MAAE DE EEéeeiNÖ VAN KOESA WIL 3E BeeecHTeN1. BONTEKOE De scheep»- mooie Monor *an Bontekoe FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7