Sinds gisteren snelbusdienst Leiden - Leiderdorp - Amsterdam WEEKAGENDA HAT DIENSTWEIGERAARS NAAR ONTWIKKELINGSLANDEN? Kunstagenda uit de grote steden Zesde muziekconcours Visser t Hooft-lyceum Koninklijk zilver voor J. van Steenwijk Goede vervoersmogelijkhedenheden voor agglomeraties Daggeldtarief nu 3/4 procent ÉÊËb? DE ENIGE ECHTE HAMMOND Minister mej. Klompe in Leiden: NIEUWE LE1DSE COURANT 3 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1966 In onze showroom is niet alles te koop maar wel een Ford Cortina 1200 voor slechts 5711, AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Lammenschansplein 6 Leiden. Tel. 30325-42451 Gevonden voorwerpen LEIDEN Gouden vijfje, twinset, da mespolshorloge, herenhandschoenen, da meshandschoenen, sleutels, kinderschoen tjes. tas inh. schildersgereedschap, scha- telarmband, damesportemonnee, heren- bril. damsondergoed, rijwieltas, jongens polshorloge, bankbiljet, vulpen, muts. da mesparaplu, sigarettenetui, herenporte monnee. damessjaal, toilettasje, kinderde kentje, gevarendriehoek, slavenarmiwid. herenhoed, kinderdriewieler, damesrin^, autostep, veilingklst met inh. boodschap pentas, traningsjack, aktetas, trouwring, reilzwabber, damesjasje, regenjack, regen- broek, parkiet, herenpantalon, portefeuille, meisjesbril, rekenllniaal, kinderarmbandje rol elektrische kabel, nylon dameskousen- herenregenjas, kettinkje met kruisje. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, Ingang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur AMSTERDAM, 1 febr. Als ge-'- volg van voortgezette belastingbeta lingen is heden een verdere verkrap- ping op de geldmarkt opgetreden, waardoor het tarief van call money (daggeld) met een half pet moest wor den verhoogd van 3 tot 3% pet. LEIDEN De N.V. Nederlandse Spoorwegen, de Noord-Zuid-Hol landse Vervoermij en de 45 jaar geleden opgerichte N.V. Autobuson derneming Maarse en Kroon hebben zich gestort in het gemeenschappe lijk avontuur van rechtstreekse snelbusdiensten van Den Haag en Lei den naar Amsterdam. Met het nieuwste materieel (de NZH met het nieuwe standaardmaterieel en Maarse en Kroon met de semi-touring- cars of „zilveren vogels") zullen de Haagse en Leidse agglomeraties ieder uur een over goede verbinding kunnen beschikken met de Am sterdamse. De nieuwe sneldiensten zijn voor al van groot belang voor bewoners van de periferieën van Leiden en Den Haag. Voor de inwoners van Wassenaar en Leiderdorp bijvoor beeld, die nu in hun eigen woonplaats in de bus kunnen stappen en in iets meer dan een half uur in Amster dam worden „afgeleverd". De samenwerkende maatschappijen, die in de resultaten van het „ge meenschappelijk avontuur" zullen delen, mikken met de nieuwe ver bindingen ook op het Schiphol-pu- bliek. omdat de nieuwe sneldienst van Maarse en Kroon een duidelijke verbetering inhoudt in vergelijking met de oude mogelijkheid. Middenstand blij Na de eerste ritten gistermorgen, waarin het rijsefhema ondanks de on wennigheid zelfs in de spitsuren goed U VRAAGT: le. lage aankoopprijs 2e. voordelig rijden 3e. hoge restwaarde. HET ANTWOORD: 'n Ford Cortii.a 1200 Wij lichten U vrijblijvend in. AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Vrijdag 2 februari .Schouwburg, 7.30 u.: „Die Physlker" van Fr. Dürrenmatt, door Kleines Theater Bad Godesberg. Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering Poli- üe-harmonie. L. H. J. gebouw, Levendaal 101: tle- lersociëteit. Zaal Konlngserk (Noord): ruilbeurs Voor verzamelaars. Lammenschansweg 6 (Lldwina-school), 8 uur: Contactcommissie Kinderbescher ming, prof. dr. a. Chorus over „Feiten en inzichten der moderne ontwikkelings psychologie, die van belang zijn voor de kinderbescherming". Zaterdag 3 februari L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: Mid den- en ouderensociëtelt. OEGSTGEEST - Het Witte Huis, J tot 5.30 u. schaaksociëteit Palamedes. Zondag 4 februari L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: opening beroepenmanlf estat i etekeningen en schilderijen van H. Hollebeek. Maandag 5 februari Stadhuis, 7.30: vergadering gemeente raad. Nieuw-Mlnerva. Vrouwenst. 11, 3 tot 5 u.: receptie 175-Jarlg bestaan Peltenburg Leiden en 30-jarig best. Peltenburg Al phen a.d. Rijn. 40.-J. jubileum van P. Mooten. Dinsdag 6 februari uur: Resldentie-Or- zitting Bouwfonds spreekuur Chr. Stadsgehoorzaal, kesi. Stadhuis, 7 tot 8 u. Ned. Gemeente. Breestr. 19, 7 tot 8 u. Emigratiecentrale. Zaal Petrakerk, Surlnamestraat. 8 u.: aid. Noord Christenvrouwenbond, de heer Van Dongen over de Mammoetwet. Woensdag 7 februari Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Gehoorzaal, 8 uur: teach-ln Demokrant (over persconcentraties en democratie). Jacobazaal Den Burcht. 8 u.: ledenverg. De Natuurvriend, Steenschuur 6. 8 u.: Leidse ver. postzegelverzamelaars, rullavond en veiling. Donderdag 8 februari Zaal 8 Rapenburg 73, 8 u.: Oecume nische Raad Leiden, drs. H. W. Tromp over sociologische aspecten van het vre desvraagstuk. Vrijdag 9 februari Zuiderkerk, 7.30 uur: opvoering Iphige- neia In Aulis, t.g.v. Dies niversitelt. Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering Leids Poli- tle-Muziekgezelschap. Schouwburg, 8 uur: Jazz-concert (tele visiereportage), medew. van Art Farmer - Jimmy Heath Kwintet. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilclub voor verzamelaars. l.h.j.-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Zaterdag 10 februari Breestraat 85, 3 u.: diploma-uitreiking Mn jonggezel-zetters, -drukkers en -dlep- dnjkkers. L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëtelt. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 530 u.: schaaksociëteit Palamedcs. Films Camera (2.30, 7 en 9.1 uur): Liefdes bekentenissen in Finland (18 jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Orfeu Negro (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mesterslag in dienst Harer Majesteit (14 Jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Up the down staircase (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Kairo, broeinest van spionnen (14 jaar); vrij dag- en zaterdagavond 11.30 uur: Strip- poker (18 jaar). Studio (2.30, 7 cn 9.15 uur): Het schan daal (18 jaar). Trianon (2. 5 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 jaar). Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Brcest Smal- lenburg tc Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdlngh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 4 februari van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargeno men door Apotheek Zuid-West. De Oegstgecstse Apotheek 16 geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 u. eigen hulsarts raadplegen, daarna tot zondag 24 u. de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Voor EHD, Lelden: 20645. Voor brand weer 5 maal 3. Voor Dolitle 5 maal 4. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten In klasse la, 1b en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.3016 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8: eerste klas: dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Eiisabethziekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkllntek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- af deling: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo' klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonstellingen L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: tekenin gen en schilderijen van H. Hollebeek. van 4 t.e.m. 10 febr. Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart. Filiaal Houtkwartier Reuvens. Louise de Coiigny-HBS: tentoonstelling van schilde rijen van Ben Geerts. tot 1 maart De Lakenhal: tentoonstelling 50 bestver- zorgde boeken 1966, van 15 Jan. tot 18 febr., dag. 10 tot 4 u.. zondags 1 tot 4 uur Trappenhuis, Academie. Rapenburg: ten toonstelling schilderijen en gouaches van Jaap Nannlnga. van 18 lan tot 16 febr Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: grafiek van Ad van Dijk en bronsplastlc- ken van Armand van de Helm, van 3 febr. tot 1 maart, dinsdag t.m. zaterdag 9—18 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en tekeningen van Jlts Bakker. 5 t.e.m. 21 febr.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. ook dinsd.av. 8 tot 10 u. Badinrichtingen De gemeentelijke Dadlnncntlngen zijn op de volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dins dag 9—11.15 u. en 13.3017 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 8- 11.15 u. en 13.39—1630 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.39—11.15 en 13.39—18.15 u.. vrijdag 8.39—11.15 u en 13.39—18.45 u. zaterdag 7J0—11J5 en 13.30- 16.30 u. kon worden uitgevoerd, maakte een groot aantal autoriteiten (onder wie de burgemeesters van Leiden, Lei derdorp en Wassenaar) een rit naar het Apollohotel in Amsterdam, waar sprekers het belang van de nieuwe verbindingen onderstreepten. Mr. M. G. de Bruin, economisch di recteur van de NS, hoopte, dat deze primeur voor Nederland een van de mogelijkheden zal worden „om de eindjes beter aan elkaar te knopen". Burgemeester Van der Willigen van Leiden onderstreepte vooral het belang voor de Leidse agglomeratie („Of de Leidse middenstand er blij mee is. is echter een vraag") en Was senaars eerste burger, mr. W. Geert- sema, zei dat een einde is gekomen aan een „pijnlijke situatie". Tarieven In de tarieven van de nieuwe snel diensten is er rekening mee gehou den. dat de bestaande verbindingen, de NS en de lokale busdiensten, geen concurrentie zullen ondervin den. Voor AmsterdamDen Haag en Amsterdam—Leiden v.v. betaalt men in de bus evenveel als voor een treinkaartje. Bij een eventueel overstapje van de lokale busdienst in de sneldienst wordt daarom ook een toeslag in rekening gebracht De in de bus af gegeven plaatsbewijzen zijn echter niet geldig iin de treinen, terwijl om gekeerd de spoorwegplaatsbewijzen niet geldig zijn op deze busdiensten, met uitzondering van algemene abon nementskaarten en 3-daagse abon nementskaarten Randstad Holland. Halteplaatsen De halteplaatsen van de dienst LeidenAmsterdam v.v. zijn: station NS, Jan van Houtkade, Hoge Rijn dijk bij Burggravenlaan, Leiderdorp Acacialaan, Schiphol (autobussta tion) Amstelveen (Beneluxlaan/Kalf- jeslaan. Vlielandplein, Plein 1960) en Van Nijenrodeweg/Buitenvel- dertselaan en Europaplein (RAI-ge- bouw) in Amsterdam. Op de dienst Den HaagAmster dam v.v. wordt de tuinstad Sloter- vaart in de route opgenomen. De rit LeidenAmsterdam diü£rt een uur en zes minuten; het is een uurdienst. LEIDEN In de aula van het Chr. Lyceum aan de Kagerstraat had gisteren de finale plaats van het zesde Muziekconcours, voor en door de leerlingen van deze school georganiseerd. Voor deze hoogst belangrijke schoolgebeurtenis was de aula natuurlijk geheel vol. Vooruitlopend op de uiteindelijk verkregen resultaten kan met voldoening gezegd worden, dat men er weer in geslaagd is met de finale een onderhoudende muziek avond te biedenwaarbij tevens niet onvermeld mag blijven, dat het jeugdige auditorium met grote belangstelling en zelfs enig onderschei dingsvermogen' naar de uitverkoren finalisten heeft geluisterd. Het instrumentale gedeelte be trof piano, viool, blokfluit, klarinet, gitaar en orgel, terwijl er ook nog twee vocale nummers waren. Zon der uitzondering bleken alle jeug dige solisten zich goed voorbereid te hebben, zij het dait door planken koorts niet alles verliep, zoals zij zich hadden voorgenomen. Het is niet doenlijk alle dertien mededingers afzonderlijk te noemen. Ik wil mij dus bepalen tot het ver melden van de mening, die de jury, bestaande uit de heren Stevens, Van Kapel en Ten Hooven, zich over de prestaties heeft gevormd, een ziens wijze, die ik nagenoeg kan delen. De taak der beoordelaars is niet zo moeilijk geweest, want er waren duidelijk vijf naar voren springende vertolkingen. Er waren echter drie prijzen uit te reiken. De eerste was m.i. geen probleem; deze ging naar Rob van Duyn, die met begeleiding van broer Dick op een levendige en technische gevorderde manier van spelen een Rondo van von Weber voordroeg. Dat Jeanne Dane een tweede prijs kreeg, was ook een logische zaak. Zij droeg intelligent en mooi van toucher Cordoba van Albeniz voor. De derde prijs werd toegewezen aan klarinettist Peter Kleefman, die een deel van een concert van Haydn speelde, tech nisch lofwaardig maar wat te be scheiden in de voordracht. Er waren naar mijn mening nog prestaties, die hier dichtbij stonden, zo niet van gelijk gehalte waren. Ik denk b.v. aan de met gevoel voor klank voorgedragen stukken van Debussy door Joop van der Horst, die hiermee de rij opende. Maar er was geen prijs III-A. helaas. Tijdens het juryberaad werden de wachtenden aangenaam beziggehou den, waarbij de vrijmoedige voor dracht ovgr een bezoek aan een boerderij door een meisje uit een lage klas zeer in de smaak viel. Na de prijsuitreiking (een drietal be kers) hebben de winnaars met een herhaling van hun concoursnummer nogmaals kunnen bewijzen, dat de prijzen toch wel de juiste bestem ming hadden gekregen. Deze schoolmuziekavonden heb ben een bijzondere charmedie zowel van het „concertpodium" als van de zaal uitgaat. Om je tussen de beslommeringen van proefwer ken enz. zo serieus voor muziek beoefening in te spannen, is toch wel iets waar ik met bewondering op mag wijzen. Daarom hulde aan alle zesentwintig deelnemers, die dit concours tot een plezierige be levenis hebben gemaakt. Henri Welbooren. LEIDEN De heer J. van Steenwijk (56) vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum in dienst van de gemeente Leiden. Hij werkte zich in de loop der jaren op tot administratief ambtenaar A bij de dienst Gemeente werken. Gistermiddag werd hij in tegenwoordigheid van zijn vrouw en vier kinderen gehuldigd in de stadhuiskantine. Het leven begint bij 40: het autorijden bij een Ford Cortina 1200 (5711.—) U weet dat na een proefrit bij AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Lammenschansplein 6 Leiden. Tel. 30325-42451 Toneel voor jeugd LEIDEN Onder auspiciën van de Commissie Jeugdvoorstellingen werd gisteren een door K. en O.- L.J.A. georganiseerde toneelavond voor jongeren gegeven Onder regie van Bram Harteveld gaf „Litteris Sacrum" een opvoering van het stuk waarmee men het ei gen seizoen in november opende, nL „Zachtjes met de deuren", geschre ven door Michel Fermaud. Ook nu was de opvoering uitste kend verzorgd en het succes groot. Loco-burgemeester wethouder Men ken sprak hem als eerste toe. Hij herinnerde eraan, dat de jubilaris als arbeidscontractant in dienst trad op de secretarie en dat hij in 1931 bij de dienst Gemeentewerken kwam, waar hij nu werkzaam is op de afdeling kredietbewaking. Het deed de heer Menken tenslotte ge noegen de jubilaris de zilveren me daille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, te kunnen opspel den. Verscheidene sprekers gingen hierna in op werk en karakter van de heer Van Steenwijk. Ir. H. H. Vos, directeur van de dienst Ge meentewerken, bracht naar voren, dat de jubilaris als weinig anderen geheel is meegegroeid met Gemeen tewerken. Hij bood hem een enve lop met inhoud en een camera aan. Een voorbeeld uit het grote Mossel en Versteege assor timent. Het orgel dat reeds 30 jaar aan de top staat. Beroemd, bekend, ongeëvenaard. Alleenverkoop voor Den Haag, Leiden, Delft en omstreken MOSSEL VERSTEEGE Alle goede merken in één zaak Den Haag Groningen - Heerlen Zoutmanstraat 53d - 40c. Tel. 070-333970* LEIDEN Minister mej. dr. M. A. M. Klompé sprak gisteravond in het kader van de voordrachtencyclus van de Oecumenische Raad Leiden in het academiegebouw over „Ontwikkelingshulp als een eerste stap naar vrede". Zij bepleitte een overbrugging van de materiële kloof tussen de arme en de welvarende landen en ging criteria na, die men moet aanleggen bij het verschaffen van doeltreffende en efficiënte hulp. Een speciaal recept is niet te geven, aldus mej. Klompé. omdat de ontwikkelingshulp moet worden aangepast aan het ontvangende land. De hulp zal er in de eerste plaats op moeten worden gericht, dat de ontvangende landen in staat worden gesteld hun eigen geld te gaan ver dienen. De economie van de ontwik kelingslanden moet kans krijgen op te bloeien, ook al betekent dit wel vaartsverlaging voor rijke landen bijvoorbeeld grondstoffen of pro- dukten uit de ontwikkelingslanden tegen concurrerende prijzen op de markt worden gebracht. Evangelische opdracht De mensen in de ontwikkelings landen moeten ook mentaal rijp worden gemaakt voor het ontvan gen van hulp. Cultuur en tradities van het land zullen moeten worden gerespecteerd, ook door missie en zending. Voorop moet staan, dat ontwikkelingshulp een evangelische opdracht is. Het gaat om de nood van de naaste, waaraan niet mag worden voorbijgegaan. In de discussie met het kleine aan tal aanwezigen deed mej. Klompé de toezegging, dat zij haar collega van defensie in overweging zal ge ven principiële militaire dienstwei geraars in staat te stielen „dienst te doen" in ontwikkelingslanden. Verzending van zeepost DEN HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss Naviere 5/2; Australië, ms Moselstein 5/2, ms Westerkerk 9/2; Bra zilië: ms Algorab 7/2; Canada: ms Atlan tic Song 8/2; Chili: ms Jyttc Skou 6/2; Ned. Antillen: ms Mercurius 6/2; Nieuw- Zeeland: ms Main Lloyd 5/2; Suriname: ms Chiron 6/2; Verenigde Staten van Amerika: ms Atlantic Song 8/2; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W-Afrika: ms Randfontein 6/2. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpdkketen geven de postkan toren. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 1 februari Rijksuniversiteit Doet. ex. Ned. recht: de heren ACH van Schelle (Den Haag). F C Lauwaars (Leiden), J F Morgenstern (Lelden): mevr. G S de Winter-He I ter (Breda), de heer J J Wljnaents (Leiden). VOOR GERO CASSETTES Juwelier - horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Lezers schrijven ons: Vuilnisbelt (2) Het is geen wonder, dat een vuil nisbelt ratten en meeuwen aantrekt Je vindt er soms halve broden en niet te vergeten jam- en pindaikaas- potten waar altijd nog wel een schrapseltje inzit. Dat komt ervan nu die potten tegenwoordig niet meer door de winkeliers worden te ruggenomen. Alphen H. Wiegman Gnephoek 31. - De importeur van Mazda en Rambler komt hier. - So what? - Hij is óók dealer voor Leiden en omstreken! ZOETERWOUDSEWEG 11 Amsterdam MUZIEK: Maandag Concertgebouw (tel. 718345) kleine zaai 8.15 u. Trio Pasquier; De Suite (Wlllemsparkweg 190, tel. 722023) 8.15 u. Hiu Kian Pin viool, Edith Neuman violoncello en Marlon Pollard plano; dinsdag 6 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Niklta Magaloff piano, kleine zaal 8.15 u. gmagda Monti sopraan: sted. museum <P. Potterstr. 13, tel. 245023) 8.15 u. A'damse Kunstkring. Joke Kramer so praan en Jochem Slothouwer piano; woensdag 7 febr. Concertgeb. 8.15 u. grote zaal Concertgebouworkest met Monique Haas plano en Ned. Phllh. Koor: donder dag 8 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Concertgebouworkest zie woensdag 7 febr., kleine zaal 8.15 u. Hugo v.d. Velde cello en George van Renesse piano; vrij dag 9 febr. Concertgebouw grote zaal 8.15 u. Alex. Aninsky plano (Chopin); kleine zaal 8.15 u. A'damse Kunstkring, Paul Badura Skoda plano (Beethoven en Schu bert): Tuschinsky (Reguliersbreestr. 26, tel. 947038), 12 u. nam. farewell concert- tour Maurice Chevalier. TONEEL EN CABARET: Stadsschouw burg, Leldsepleln, tel. 232932: maand. 5 febr 8.15 u. Galas Karsenty Herbert met „Fleur de cactus" (comedle van Ba- rillet en Gredy, Frans), dinsd. 6 febr. 8.15 u. Haagsche Comedle met „Van de brug af gezien", woensdag 7 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „De jonger en de dorst", dond. 8 en vrijd. 9 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „De Vrek" (Molière), zat. 10 febr. 8.15 u. Ned. Comedle met „Moeder Courage en haar kinderen" (Bertolt Brccht) Carré (Amstel 115), tel. 225225: t.e.m. 25 febr. dagel., beh. maand.. 8.15 u. musical „Anatcvka" (zond. ook 2 u.); De Kleine Komedie. Amstel 56. tel. 23030: van woensd. 7 febr. af dag. 8.15 u. toneelgroep Ensemble met „Een maan voor de misdeelden" (Eugene O'Neill): Nieuwe de la Mar-theater. Marnixstr 404. tel. 233462: dag. 8.15 u. musical. „De stunt" (Guus Vleugel en Ruud Bos): Theater „De brakke Grond" (Nes 53. tel. 240394): dagel.. beh. zond.. 8.30 u. Studio met „Hoera Amerika"; Vestzaktheater. Balth. Florlszstr. 47. tel. 727240, zat. 10 febr. 8.30 u. „De warhoofdi ge minnaar": Theater Tingel-Tangel, N.Z. Voorburg wal 282. tel. 64695, tot eind maart Iedere vrijd. en zat. 21 u. cabaret „Holland op z'n smalst" (met Marijke en Sieto Ho ving); Theater Lurelel, Leidse kade 90, tel. 248301, dag., beh. maand., 8.30 u. cabaret Lurelel met „Oud zeer" (Sylvia de Leur); Theater De Koopermoolen Warmoesstr. 5. tel. 240902. dag., beh. maand., van 19 u. af Henk Elslnk. Maria Lindes en Frits Lambrechts. DANS: De Kleine Komedie. Amstel 56. tel. 230130. tot 6 febr. dag. 8.15 u. Flamen co-Ensemble met „Ftesta Gltana". TENTOONSTELLINGEN: Rijksmus., Stadhouderskade 42, tot 11 febr. Italiaanse prenten uit museum Rijssel, dag. 10 tot 17 u. zond. 13 tot 17 u.; Sted. Museum, P. Potterstr. 13. tot 12 febr. werken van leden van sociëteiten „De onafhankellj- ken" en „De A'damse kunstenaars- werk groep", tot 19 febr. „Een modebeeld" tot 26 febr. schilderijen en gouaches van Kupka, vanaf 3 febr. grafische kunst van Anton Heyboer. dag. 9.30 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u.: Ned. inst. Nijverheid en Techniek, Rozengr. 224, tot 1 maart ten- toonst. „Ruimtevaart", dag. 10 tot 16 u„ zond. 13 tot 16 u„ demonstr. 11 en 14 u.: Tropenmuseum. Linnaeusstr 2. „Van top tot teen kleding en tooi", dag. 10 tot 16 u„ zond. 12 tot 17 u.; kunstzaal Vlieger. Amstel 46, tot 17 febr. deel van collectie ultlcenfrafiek Stclthing Beeldende Kunst, werkdagen 9 tot 17 u.: Archltectura en Natura. Prinsengr. 150, boeken en geschriften over architectuur, stads- en landschapsplanning. maand. gesloten, open 9 tot 17.30 u„ zat. tot 17 u.: Anne Frank-huls. Prinsengr. 263. tot 10 febr. werken van Ellen Bottenkelm- Nlemer. maand. t. zat. 10 tot 16 uur. Den Haag theater MAANDAG 5 febr.: Paviljoen. 8.15 u. „Studio" met „Kooien". DINSDAG 6 febr.: Schouwburg, 8.15 u. Spaanse dansenemble „Susana"; Dlligen tia 8 u. Ver. voor Kamermuziek, Haydn Pianotrio; Paviljoen- theater 8.15 u. „Stu dio" met „Kooien". WOENSDAG 7 febr.: Schouwburg. 8.15 u. „Centrum" met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?"; Kurzaal, 8.15 u.: Residentie-Orkest, m.m.v. Theo Olof viool en Theo Bruins piano; Pavil joen-theater, 8.15 u. „Studio" met „Kooi en"; poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „De koningsdochter en het toverman- netje"; poppentheater Frank Kooman 2.30 u. met „De pantoffels van koning Kou kleum". DONDERDAG 8 febr.: Dlligentia, 8.15 u.: Ncd. Kamerorkest m.m.v Janny van Wering, claveclmbel en Plet Lentz gam ba: aula Gemeentemuseum grammofoon- platenconcert met toelichting van A. W. Ligtvoet. VRIJDAG 9 febr.: Dlligentia. 8.15 u. Ned. Kamerorkest m.m.v. Janny van We ring claveclmbel en Plet Lentz gamba: Maurltshuls 8.15 u. Anner Bijlsma cello: Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabaret- chantant o.l.v. Inge Tielman; Paviljoen- theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van de moordenaar"; theater Matrijs (in Dlligentia) 8.30 u. theater- werkgroep „Spoel" met „De les" én „Het onder houd". ZATERDAG 10 febr.: Schouwburg 8.15 u.: Haagse Comedle met „Rosencrantz en Guildensiern zijn dood": Dlligentia 2.15 u. „Arena" met „Het laatste loverbos". 8.15 u. Magda Montl sopraan; Kurzaal 8.15 u. Concertgebouworkest m.m.v. Herman Krebbers viool en Tibor de Machula cel lo: Paviljoen-theater 8.15 u. De Nieuwe Komedie met „Het lied van dc moorde naar": poppentheater Guido van Deth 2.30 u. „Singo en de sneeuwfant"; poppenthe ater Frank Koomen 2.30 u. „Het aard mannetje"; 8.15 u. muzikaal poppencaba- ret en cabaretprogramma „Vossestreken"; toneelzaal De Haard. Daguerrestraat. 1.30 en 3.30 u. toneelgroep Haags Jeugdtheater met „De gouden sleutel"; Micro-theater In de Steeg 9 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en cabarct-chantant o.l.v. Inge Tielman. DAGELIJKS: theater Pepijn, t.e.m. M febr., 8.30 u„ beh. maand., cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet met „Dag en nacht". FILMS: Apollo „Ver van de woelige wereld": Asta „Doctor Dollttle"; Bijou „De Samoerai"; Camera „Leven om te leven"; Cineac nieuws en documentje „Kannibalen van Nieuw-Gulnea"; Cltv „Vakantieperikelen met Funes-gevolgen": Corso „Dc Pussycats van het oude Ro me"; Du Midi „Samen uit. samen thuis": Euro Cinema „The sound of music"; Flo ra „Badsensatles"; Hollywood „Sectie S contra goldman"; Kriterion „Samen met Gunilla"; Metropole „De dief van Pa rijs"; Odenn „La Travlate"; Olympia „Tarras Bulba": Passage „The war Wa gon"; Rex „Blauw bloed harde vuisten": Roxy: „Revolvers voor het recht"; Seinpost „De kanonnen van Na varone": Studio de Lux „Slachting in Chicago": Studio 2000 „Het tiende slach toffer"; Th alia „Jouw beurt, schat je": De Uitkijk „Ballade van Elvira Madtgan": West-End „Angélique, markiezin van en gelen". TENTOONSTELLINGEN: Arta. Sta tionsweg 143, maand, t.e.m. vrijd. 12 tot 17 u. hedendaagse grafiek; Pulchrt Studio. L. Voorhout 15. maand, t.e.m. zat. 10 tot 18 u. schilderijen Paul van. Eeden; Ge meentemuseum. Stadh. laan 41, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u.. woensd. av. 20 tot 22 u.. Dc bonte wereld van het poppenspel. Ballet in beeld bij Bakst tot 3 maart, Plet Zwart en P.T.T. tot 3 maart. Oude boeken over blaasinstrumenten tot 31 maart: Haagse Kunstkring. Denneweg 64. maand. 14 tot 17 u. dinsd. t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ 3 tot 15 febr. wandkleden Nella Wagemans en ke ramiek Mleke v.d. Burgt; Micro-theater In de Steeg, Westeinde 165, dinsd. t.e.m. zat. 15 tot 17 u. tot 15 febr. werk van Hilary Krysztofiak (Poolse schilder en graficus); Ncd. Postmuseum, Zeestr. 82. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17, zond. 13 tot 17 u. t.e.m. 9 maart „Rijst en rijstbouw op de postzegel". Rotterdam THEATER: De Rotterdamse Schouw burg. tel. 111766. woensd. 7. vrijd. 9 en zat. 10 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Ja. Ik wil" (musical naar Het He melbed van Jan de Hartog). maand. 5 febr. 8.15 u. Haagse Comedle met „Van de brug af gezien", dinsd. 6 febr. 8.15 u. Ncd. Danstheater met „Lieder eines fah- renden Gesellen", Mythical Hunters en Grand pas Espagnol Opus Twaalf (pre mieres), dond. 8 febr. 8.15 u. Ned. Come- die met „De honger en de dorst" (Eugène lonesco); Piccolo-theater (bij R'damse Schouwburg), tel. 111766: zat. 3 febr. 8.15 u. Nieuw Rott. Toneel met „Testarium" (Mrozek) en „De Maagd" (Johan Fredrlk); Maurtlsstraat 65 «naast R'damse Schouw burg, tel. 129161): iedere avond 8 tot 1 u.. zat. 7, 9.15 en 11.15 u. Tom Manders radio- en televlslecabarct „Dorus met de Jonge tien", vanaf 15 febr. geheel nieuw avond- progr., woensd. en zond. 2 u. kinder voorst. „BIJ Dorus op schoot". MUZIEK: De Doelen (Schouwburgplein 50. tel. 132490) 3 febr. 8.15 u. grote zaat Concertgebouworkest (zaterdagavondcon cert): grote zaal 3 febr. 2 cn 4 u. kinder voorstelling Plpo de Clown, kleine zaal 7 febr. 12.45 tot 13.15 u. lunchconcert Erasmus-kwartet (R'damse Kunststich ting), repetlticzaal 8 febr. „Muziek voor af" (Henk Stam over Dvorak, omlijsting grammofoonplaten) grote zaal 9 en 12 febr. 8.15 u. Sterren van het Russisch ballet, grote zaal 10 febr. 8.15 u. Don Kozakkenkoor (slechts één concert). Na concert of voorstelling in De Doelen naar café-chantant 't Winkeltje met Ansje van Brandenberg, zingen met Stey. TENTOONSTELLINGEN: 't Venster, Gouvemestr. 129. schilderijen Eugène Terwlndt tot 16 febr.; Mus. Boy mans van Beunlngen tot 3 maart Het cublsme te Praag en dc verzameling Kramar, tot 3 maart PotterlJ en potterie (50 Jaar Zaal berg), 9 febr. tot 17 maart beeldhouwwer ken van Stuyvenberg (Mathencsserlaan 18. dag. 10 tot 17 u., zond. 11 tot 17 u., woensd. ook 19.30 tot 22 u.>; muzeum Land- en Volkenkunde. Asmat een knop- pensnellerscultuur en pracht en praal bij de Papoea's. Wlllemskade 25. dag. 10 tot 17 u., zond. 11 tot 17 u.; Gemeente-archief (Mathenesserlaan 315, dag. 10 tot 17 u.. zond li tot 17 u.) De metro rijdt, tot febr.; exp. zaal De Doelen, dag. 10 tot 17 u.. zond. 12 tot 17 u., eindprojecten archi tectenopleiding Academie Bouwkunst Til burg, 2 tot 11 febr.; kunstzaal Zuid. Zuld- pleln 120 dag. 10 tot 17 u.. zond. 12 tot 17 u„ Metro Buitenland (gezien door Ed. van zanten B. IJlstra. H. dc Vos. Ch. en Maarten Kamper. J. Goedhart en H. v. Blooys); Witte de Wlthsir. 35a. dag. 10 tot 17 u„ zond. 11 tot 16 u„ sculpturen Willi Gutmann (R'damse Kunstkring). ST. LAURENSDKERK: dond. 8 febr. 8.15 u. Rott. Conservatorium, presentatie voor de prijs van uitnemendheid voor orgel door Addle de Jong. medew. van Conservatoriumorkest, maand. 12 febr. 8.15 u. Louis van Dijk orgel, en Eddy Engels trompet. CLEMENTSHUIS (Gruttostr): vrltd. febr. 8.15 u. Accordeonfestival (R'damsa Kunststichting).

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3