NIET OP STEP NAAR SCHOOL Gastenboek Generaals in VS wilden ons geen voedsel geven Euroraad geeft Athene een kans Men wilde de stem van de vrouw horen Man achter de omroepwetten met pensioen Geen minirok in Soedan Links voorrang Bloedproef Menselijk Brandmeester overleden bij brand Strafpunten bij verkeers overtredingen Een Rembrandt' gestolen GISTEREN AL ONTSLAGEN Biemond gaat eerder weg bij Jaarbeurs Uitschieter van 7 pet. in de maatkleding 5 DONDERDAG 1 FEBRUARI 1968 Hearing van Kamer Regeling rijlessen Betere wegen Gisteren is de bekende zwemster Gretta Kok in het huwelijk ge treden met de in Valkenburg wonende sportleider Twan Me- vissen. Na de officiële plechtig heid kwam haar zuster Ada haar gelukwensen. Haar grote lief hebberij zal Gretta voorlopig blijven uitoefenen. Ze krijgt er ook alle gelegenheid voor, want haar man is 's zomers bad meester. Herstel demoeratie, anders uitstoting STRAATSBURG/ATHENE De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft giste ren in Straatsburg na een debat van acht uur een ontwerp-reso- lutie aangenomen waarin wordt gesteld, dat Griekenland uit de raad moet worden gestoten als de parlementaire democratie niet uiterlijk in het voorjaar van 1969 is hersteld. De ontwerp-resolutie was gebaseerd op het rapport van de Nederlander mr. Siegmann. De resolutie werd aangenomen met 66 stemmen voor, een tegen en 30 onthoudingen. De Britse conservatieven, gesteund door gaullisten, enige Duitse christen-democraten en Italiaanse li beralen, hadden zich fel gekeerd te gen het rapport en de resolutie. Hun argumentatie luidde: het is gevaar lijk vergaande uitspraken te doen ge baseerd op het rapport van een man, en, de zaak Griekenland is nog sub-judice, omdat het Europese hof voor de rechten van de mens klach ten tegen Griekenland in behandeling heeft van de Scandinavische landen en Nederland. Zij meenden voorts dat niet te straf moet worden opgetreden tegen Griekenland, omdat dat land nodig is in de NAVO. Mr. Siegmann zei, dat het niet aangaat in een land een niet democratisch bestel te accepteren, al leen maar om daar bases te kunnen handhaven die bedoeld zijn om de democratie te verdedigen In Athena is gisteren intussen be kendgemaakt dat de censuur op de dagbladen gedeeltelijk is opgeheven voor een proeftijd van tien dagen. Minister voor perszaken, Sideratos, zei dat van nu af aan de kranten commentaar kunnen leveren op „na- (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK Onder grote belang stelling, vooral vanuit de wereld van radio en televisie, heeft gistermiddag wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd mr. A. W. Schade van Westrum. hoofd van de hoofdafdeling radio, televisie en pers van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, af scheid genomen. Minister Klompé zei dat mr. Schade van Westrum de geestelijke vader genoemd mag worden van on ze huidige omroepwet. In zijn dankwoord kwam de schei dende functionaris daarop terug met de opmerking, dat hij 20 jaren gele den de simpele opdracht kreeg: „Maak een radiowet". In totaal zijn er zo'n 15 ontwerpen gemaakt. Mr. Schade van Westrum heeft zeven ministers en drie staatssecre tarissen gediend. Ook werd nog gesproken door dr. J. Verhoeven, de directeur-generaal, prof. dr. L. W. G. Scholten, voorzit ter van de Radioraad. mr. A. B. Roos- jen, voorzitter van de Nederlandse Radiounie en de heer H. Algra na mens de wereldomroep. latigheden en vergissingen van de re gering". Er mogen echter geen aan vallen worden gedaan op individuele leden van de regering. De kranten mo gen voorts ook berichten van buiten landse persbureaus publiceren en ar tikelen uit buitenlandse bladen oveir- riemen, behalve wanneer die gaan over de kwestie-Cyprus en de bin nenlandse toestand. De hoofdredac teuren kregen verder te horen dat zij hun kranten voor publikatie aan het censuurbureau moeten blijven voor leggen. KHARTOEM Een jonge Soeda- nese, die een minirok droeg, is giste ren een winkel in Khartoem binnen gevlucht omdat zij achtervolgd werd door honderden mensen. De achter volgers dromden voor de winkel sa men en schreeuwden „geen minirok ken in Soedan". De politie, door de winkelier te hulp geroepen, verdreef de woedende Soedanezen en escor teerde het meisje naar huis. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat heeft gisteren in verband met de nota verkeersveilig heid een groot aantal verkeersdeskundigen gehoord. Tijdens deze openbare zitting kwamen vooral de volgende wensen naar voren: Een hogere beroepsschool voor rij-instructeurs. Een regeling voor de rijlessen. Het VAMOR-diploma erkennen als het enige vakdiploma voor de rij-instructeurs. Opleiding van de instructeurs in methodische instructie. Het uitreiken van rijbewijzen in een opklimmende graad van rijvaardigheid. Het was vooral het Verbond voor veilig verkeer, dat op deze maatrege len aandrong. Maar ook de Bond van bona fide autorijschoolhouders en de Commissie van overleg autorijscho len stonden er achter. De wegenbouwdeskundige prof. ir. G- J- van der Burgt zei dat bij verkeersongelukken nog te veel het accent wordt gelegd op fouten bij de rijders en de mankementen aan de auto's. Een juiste wegenaanleg kan veel bijdragen tot vermindering van de ongelukken. Hij betoogde dat door een scheiding van functies der wegen zoals op bepaalde plaatsen een verbond voor fietsers dan wel auto's veel verbeterd kan worden. Ver der kunnen aanleg van tunnels en ongelijkvloerse kruisingen helpen. Daarnaast moet men op snelwegen en 'kruistingen veel duidelijker aan geven hoe men rijd'en moet. Prof. Van der Burgt had verder bezwaren tegen het verplicht invoeren van vei ligheidsgordels omdat naar zijn me ning deze gordels in bepaalde geval len een belemmering kunnen zijn in plaats van een voorzorg. In een geheel eigen stijl trad de stichting Links Voorrang op. Met be hulp van grafieken en een film gaven jbr. Laman Trip en pater Krekelberg hun visie op het voorrangsvraagstuk. De heer J. de Vries, oud-admi nistrateur van verkeer en waterstaat verraste de commissie met de ge dachte een staatssecretaris voor ver- keerswetgeving te benoemen, die een deskundige moet zijn en bij iedere kabinetswisseling op zijn post dient te blijven. Het Verbond voor veilig verkeer vroeg onder meer instelling van een centraal strafregister, waar ver- keersovertreders worden gere gistreerd, verplicht verkeersonder- richt voor het gehele onderwijs en een betere verkeersopleiding aan kweekscholen. De Vereniging Bescherming Voet gangers bepleitte betere zichtbaar heid van zebra's en een verbod voor kleuters om op de step naar school te gaan. Het Contact Orgaan voor Be roepsvervoer vroeg aandacht voor de aanleg van parkeer- en pleister plaatsen voor beroepschauffeurs. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vroeg speciale aandacht voor de uitkeringen aan gemeenten voor verkeersvoorzieningen. Voor 1967 en 1968 is hiervoor op de begro ting 10 miljoen uitgetrokken. Dit is voor een goed verkeersbeleid door de gemeenten beslist ontoereikend. De ANWB deed een groot aantal suggesties zoals afscherming van de wielen van grote vrachtauto's, het aanbrengen van reflectoren bij fietsen, bromfietsen en vrachtauto's en het aanbrengen van veilig heidsgordels in personenauto's. De Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, hield evenals de woordvoerder van 'het VW een pleidooi voor wettelijke invoering van een verplichte bloedproef. Haar vertegenwoordiger de heer M. L. van Buuren vroeg de aandacht voor de in Engeland gebruikte „Alcohol test". De te onderzoeken persoon moet via een ballonnetje in een buisje blazen. Door het verkleuren van kristallen kan men vaststellen of men alcohol heeft gebruikt. Onder grote hilariteit nam de heer Van Buuren hierop commissievoorzit ter Zegering Hadders de ademproef af. Hoewel de heer Zegering Hadders een halve fles beaujolais had gedron ken voor de proefneming, naar hij zei, was het alcoholpercentage in zijn bloed niet verontrustend. De jurist mr. P. C. Hooftman vroeg de aandacht van de commissie voor de menselijke aspecten in het ver keer. De meeste overtredingen wor den niet zozeer met opzet maar door gebrek aan ervaring gemaakt. Een juiste verkeerstraining en opvoeding mag, aldus mr. Hooftman, niet overschaduwd worden door strafsancties die de overtreding als een opzettelijk veroorzaakt delict zien. Als laatste kwam een vertegen woordiger van het landbouwschap aan het woord. Hij benadrukte dat de landbouwer plaats moet behouden op de weg ook al behoren de tracto ren tot het langzame motorverkeer. Wanneer men de tractor van de weg af zou bannen, betekent dit een groot economisch nadeel voor het land bouwbedrijf. Vrije boer Kronenberg had op dat moment de vergadering verlaten om dat hij er geen prijs op stelde een vertegenwoordiger van het Land bouwschap te horen. AMSTERDAM Bij een brand gisteren in het gebouw van de VU- afdeling medische statistiek aan de Prins Hendriklaan is gisteren de 51-jarige opperbrandmeester M. C. Jansen om het leven gekomen. Hij had te lang aan zuurstoftekort bloot gestaan en overleed enige tijd later in het ziekenhuis. Twee andere brandwachten, de 33-jarige David Passenier en de 31- jarige Wim van Stokke, moesten met brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. Een van hen, brandwacht Passenier, liep die brandwonden op toen hij het bran dende huis binnenging om de ópper- brandmeester te zoeken. DE bloemenbak moest nodig wat aangevuld worden. De graaf-, bouw- en vreetcapaciteiten van muis Alan zijn onvoorstelbaar groot. Alleen de hibiscus is tegen alles bestand. Ik stapte met geringe plannen bij de bloemist binnen. Een paar goed kope plantjes, een paar hyacinten en het zou weer een poosje gaan. Toen zag fk de hertshoorn, grillig, groots. Bladeren grijpend naar iets onbekends, één blad sierlijk omlaag gebogen en daarachter een geheim zinnige bruine rots waar het grijsgroen uitgolfde. Die moest en die zou erbij. Jaren lang had ik er al naar verlangd. Nu zou het wezen. Pronkend stond de bloembak die avond daar. Weliswaar waren alle bloempjes door Alan al van de hya cinten gehaald en als een statieloper door de bak gelegd, leidend naar zijn provisiekamer, maar voor mij telde alleen de hertshoorn. „Die bruine knoest, daar moet u niet aankomen", had de bloemist ge zegd met een ingewikkelde uitleg, wat die bruine knoest allemaal deed voor de plant. Peinzend zat ik voor mijn machi ne om nu eindelijk eens dat goede stukje te schrijven. Een machtig proza, dat u allemaal in de zielen zou grijpen. Maar de woorden wilden niet ko men. Opeens besefte ik, dat ik ge- knapper hoorde. Felle knakjes alsof iemand in razende vaart droog hout kapte. Pas toen ik de rots zag wan kelen begreep ik het. Alan had zijn werk gedaan. Maar de hertshoorn groeit en ge dijt en Alan heeft er een speeltuin van gemaakt. In de gekapte rots is nu een spe lonk, vanwaaruit Alan de wereld beziet als Diogenes in zijn ton. Eén blad is zijn schommel, één blad zijn rutschbaan. Nu geviel het, dat bij mijn huise lijke verbeterwoede ook een nieuwe Telefoon televisietafel werd aangeschaft. Een reuze handige met een onderblad voor tijdschrijften. Voor ik echter die tijdschriften daar kon neerleg gen had poes Jeroen zich breeduit spinnend op dat blad geïnstalleerd. Sindsdien woont hij in dit souter rain van de televisie. Zo was ieder gelukkig. Tot het uur dat de telefoon ging Ongewoon hard en dringend. Dat was interlokaal. Het was internationaal. Een kennis belde uit Londen. Ik werd er opgewonden van. Jubelde in de hoorn. Alles goed? vertel maar... wat wou je vragen? Op dat ogenblik gebeurde alles te gelijk. Alan gleed van zijn glijbaan, Jeroen stak zijn kop uit het tele- visiehuis, zag Alan, rekte zich... „Wacht even mijn kat vreet mijn muis op", kreet ik en smeet de hoorn neer. Ving juist Jeroen in een gestrekte sprong. Jeroen buiten de deur, Alan in de spelonk. „Hier ben ik weer..." „Heb je muizen," griezelde het uit de hoorn. „Eén maar". „Heeft de kat hem?" „Nee, gelukkig niet". „Je moet een klem zetten". „Ben je mal, het is onze huismuis, Alan. „Huismuis, hoe kom je daar aan?" ..Hij zat naast mijn zoon in de autobus en die heeft hem toen mee naar huis genomen)" „En je hebt een kat?" „Ja, maar die woont in het tele visiehuis en de muis in de bloem bak, maar nou net toen jij belde... Zeg. wat wou je eigenlijk vra gen?" „Vragen? O. ja, ik wilde iets vra gen. Jij ook met die gekke beesten. Ik weet het niet meer. Waarom bel de ik nou toch7" Hij is er niet meer op gekomen. Misschien krijg ik een brief. Tele foon zal hij er wel niet meer aan wagen. Prof. Belinfante: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Prof. dr. A. D. Be linfante heeft gisteren in de hearing van de Tweede-Kamercommissie van verkeer en waterstaat gepleit voor invoering van een strafpuntenstelsel bij die verkeersovertredingen welke meestal ernstige ongevallen ver oorzaken. Hij had grote waardering voor de nota verkeersveiligheid. Er moet echter veel aandacht worden ge schonken aan normering van het menselijk gedrag op de weg. Prof. Belinfante deskundige op het gebied van het verkeersrecht bepleitte bij het behalen van een zeker aantal strafpunten automati sche intrekking van het rijbewijs. Dit systeem wordt ook in enkele staten in de V.S. toegepast. Prof. Belinfante wist niet of daar ook vei liger gereden wordt dan in andere delen van Amerika. De heer A. L. Roscam Abbing, voorzitter van de KNAC, vroeg aan dacht voor instelling van een alar- merings- en hulpverleningssysteem met een uniform telefoonnummer over het hele land. Waarom kan men bij aanleg van autosnelwegen niet onmiddellijk telefoonkabels leggen. „Overdreven" De heer Leonard Lang, voorzitter van de RAI, betoogde dat doorgaans in de automobielindustrie voldoende rekening wordt gehouden met de vei ligheidsvoorschriften. De veilgheids- bepalingen in Amerika noemde hij absurd en overdreven. De vertegenwoordiger van BOVAG beklemtoonde het belang van perio dieke controle op auto's. Hij meen de dat de BOVAG hier behoorlijk voor ingericht was en een afdoende systeem heeft ontworpen. De advocaat mr. T. L. van der Veen vroeg aandacht voor de positie van het verkeersslachtoffer. Zodra hij uit het ziekenhuis is moet hij al les zelf uitzoeken: waar het ongeluk gebeurde, of de zaak al afgehandeld is, of er schade betaald wordt en der gelijke. Dit is een onjuist systeem. Boven dien moet hij er bij de rechtbanken nog het'nodigegëld voor betalen. Het verkeersslachtoffer dient veel meer rechtszekerheid te hebben en de voor hem benodigde gegevens zelf thuisge stuurd krijgen, zonder kosten. Hij zei dat wanneer hij een auto nummer nazocht, hem vaak eerst werd gevraagd of er wel schade is. „Alsof een advocaat in zijn vrije tijd voor z'n lol dit gaat nazoeken." Hij bepleitte een verplichte verzekering, die bovendien kenbaar wordt ge maakt op de ruit van de auto. Voorts vroeg hij aandacht voor meer verkeersopvoeding via de tv en een theoretisch examen voor brom fietsrijders onder de 25 jaar. Ook begreep hij niet dat er niet meer eisen aan autoinstructeurs wor den gesteld. Volgens een uitspraak van de Hoge Raad hebben we hier te maken met onderwijsvrijheid. Dit is mijns inziens fout, aldus de heer Van der Veen. Coalitieregering in Denemarken KOPENHAGEN De drie grootste oppositiepartijen in Denemarken de sociale liberalen, de geïnatigde li beralen en de conservatieven zijn het gisteren eens geworden over de vorming van een coalitieregering, die na 14 jaar een eind moet maken aan het bewind van de sociaal-democra ten van Jens Otto Krag. De sociaal-democraten bleven in de verkiezingen van vorige week de grootste politieke partij van Dene marken, maar verloren terrein. De drie grote oppositiepartijen bezetten thans 98 van de 179 zetels in de Fol- keting (parlement). Hilmar Baunsgaard,' leider van de sociale liberalen, die na de grote winst van zijn partij het overleg over de vorming van een nieuwe regering heeft geleid, zal vandaag koning Fre- derik op de hoogte stellen van het akkoord. NEW YORK Uit het als museum ingerichte Eastman House in Rochester is dinsdagnacht Rembrandts „portret van een jongeman" gestolen. De waar de van het doek, (96 x 72 cm) wordt I geschat op 100.000 dollar. Van het uit 1660 daterende schilderij werd de lijst gevonden aan het hek van de aan grenzende parkeerplaats. Vandaag geven we het woord aan mevrouw A. H. Richters - Wolvlus, sinds mei 1967 presidente van de Nederlandse christen vrouwenbond. Mevrouw Richters is ook hoofdbestuurslid van de Protestantse stichting voor verantwoorde gezinsvorming en bestuurslid van de Hendrik Pierson Vereniging. DE Nederlandse Christen Vrouwenbond heeft van generatie aan generatie het werk doorgegeven! Heeft een vrouwen organisatie, die van 1919 dateert, ook vandaag nog reden van bestaan en wat is de betekenis van datgene wat sedertdien in generaties werd doorgegeven? In 1919 tijdens het tweede Christelijk Sociaal Congres te Amsterdam, is daar een comité van 21 vrouwen bijeengeroepen. Door het aannemen van een motie werd aan dit comité opgedragen de oprichting van een christelijke vrouwenorganisatie voor te bereiden. Men wilde de stem van de vrouw horen! De achtergrond daarvan was: Nederlandse vrouwen, gij hebt het stemrecht gekregen, dat geeft eigen en zelfstandige rechten. Het was op 1 oktober 1919 dat mevrouw Havelaar-van Beeck Calkoen te Amsterdam de oprichtingsvergadering presideerde met prof. Bavinck en mr. Frieda Katz als sprekers; de laatste over „De rechtspositie van de Nederlandse vrouw". Hoe zijn zij begonnen en wat brachten zij er van terecht; deze vrouwen die nog weinig organisatorische ervaring hadden? Vanuit de Bijbel, de christelijke grondslag, werd de doelstelling ge formuleerd: aan de leden voorlichting geven betreffende maatschappe lijke, culturele en staatkundige vraagstukken, terwijl ook het geven van praktische sociale hulp werd beoogd. STRIJDBAAR W7AT de opzet was geweest gebeurde, vrouwen uit de verschillende kerken en van (wat men in die jaren nog wel zei) alle rangen en standen, uit de verschillende streken van Nederland sloten zich aan. Lang zamerhand werden plaatselijk afdelingen opgericht. In kleine groepjes soms maar met grote trouw kwamen de leden geregeld bijeen om onderwerpen te bespreken, die vooral voor henzelf van belang waren. Het waren strijdbare, belangstellende vrouwen! Nooit werd het een knus terugtrekken op het eigen vrouwelijk terrein alleen, nooit liet men de anderen in de wereld aan him lot over. Dit hing ten nauwste samen met de leidinggevende vrouwen, met hen die vanaf het eerste uur aan het roer hebben gestaan, zelfbewust en fier! Zij stonden op de bres vanuit de overtuiging, dat de NCVB een roeping had te vervullen en dienstbaar moest zijn op alle terreinen van het leven. GROEI MA vijf jaar waren 4.000, na vijfentwintig jaar 32.000 en thans na bijna vijftig jaar zijn rond 94.000 vrouwen bij ons aangesloten. In militaire termen houdt dat in, dat een leger van 4 divisies vrouwen paraat, toegerust voor en bereid tot arbeid aanwezig is. Strijdvaardig? Welnee, maar de maatschappij is nog altijd mannelijk: ingesteld. Wie levert het bewijs, dat niet een aantal vrouwen even zo niet beter geschikt is voor werk waarvoor mannen worden aangewezen? De tijd waarin vrouwen zich uitsluitend bezig hielden met de drie K's (keuken, kind en kerk) is voorbij, voor de gehele maatschappij willen zij zich inzetten! Vanzelfsprekend vergt dit intensieve voorlichting en studie; de vrouwen van nu zijn veelal beter opgeleid, wij helpen ze maatschappelijk bij te blijven en zich verder te ontwikkelen en te vormen, vooral gedurende de jaren dat het eigen gezin al hun tijd opeist. Onderwerpen als Reformatie - Rome, Verantwoorde gezinsvorming, Vrije tijdsbesteding voor de vrouw, Gezag en democratie worden aan de orde gesteld en besproken. De nota over „de arbeid van de gehuwde vrouw buiten het eigen gezin'* door het Ned. Vrouwen Comité i.v.m. 150 Jaar Koninkrijk samengesteld, werd in ruim 500 van onze 766 afdelingen behandeld. Het resultaat? Wel, onze vrouwen hebben een eigen mening, zij weten precies de verantwoor delijkheid t.a.v. het eigen gezin, zij weten wat zij aan zichzelf verplicht zijn! Als zij buiten haar gezin arbeid verricht, wenst zij aangepaste ar beidsvoorwaarden en -regelingen; bovendien voert zij een moderne huishou ding en veelal werken de gezinsleden daarin mee! TOEKOMST T)E TIJD waarin wij leven en ook de toekomst is voor vrouwen zo bijzonder boeiend; ongekende niet voorziene mogelijkheden, ook voor het persoonlijke leven, doen zich voor. Dat kan aanleiding geven tot vrees en verwarring. Taboes vervallen en vele zaken worden door nieuwe inzich ten in een ander daglicht gesteld. Wij allen ondergaan hiervan de invloed; ieder mens raakt erbij betrokken, jong en oud. Generaties zullen met elkaar moeten leven, zonder ergernis, met begrip. Allen moeten wij de tijd waarin wij leven, kennen om de mens van zijn tijd te kunnen herkennen en verdragen. Terugkomend op mijn hierboven opgeworpen vraag, zou ik durven zeg gen, dat de Nederlandse Christen Vrouwenbond juist nu meer dan ooit reden van bestaan heeft. Maar de vraag blijft, wanneer zullen wij onze taak beëindigd hebben? Dit alles vraagt van onze organisatie voortdurende studie, heroriëntatie en een genuanceerde werkwijze. Het geeft aan ieder, die op welke plaats of op welke tijd hieraan meewerkt, ook de voldoening bezig te zijn in verantwoordelijkheid aan de Heer. Mee te werken aan ruimer intermenselijke verhoudingen en het leefbaar en menselijk houden van de samenleving in een interkerkelijk gesprek op een breed terrein van het protestantisme. UTRECHT Het bestuur van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht heeft gisteren na een vergadering de plaatsvervan gende algemeen-directeur A. G. Biemond jr. met onmiddellijke ingang eervol uit zijn functie ontslagen. Dit betekent dat de heer Biemond, die bijna vijf jaar bij de Jaarbeurs is geweest, eerder weggaat dan aanvan kelijk de bedoeling was. Hij zou aan vankelijk ultimo juni rijn ontslag hebben genomen om een functie in de VS te aanvaarden. De heer Biemond had maandag ge zegd dat hij in zijn huidige werk kring geen volledige bevrediging vindt. De algemeen-directeur drs. J. H. P. van der Kwast had daaraan toegevoegd, dat de heer Biemond niet tevreden was met zijn ondergeschikte functie. De heer Biemond had gezegd dat zijn ontslag was bepaald door de overweging dat hij bij de Jaarbeurs WASHINGTON Het is voornamelijk aan het persoonlijk ingrijpen van president Roosevelt en de bemoeiingen van Churchill en generaal Eisen hower te danken geweest, dat in 1945 hongerend Nederland voedsel kreeg van de V.S. Als het van de chefs van staven zou hebben afgehangen hadden we het niet gekregen. Een en ander is gebleken uit documenten van het ministerie van oorlog en marine, die gisteren zijn gepubliceerd in Washington. De generaals waren toen van mening dat een voedseldropping alleen de Duitse bezetters zou bevoordelen. geen volledige „inbreng" heeft. Over de verschillen van opvatting wenste hij zich niet uit te laten. Drs. Van der Kwast verklaarde daarop, dat over de belangrijkste beleidspunten nooit verschillen van inzicht hebben bestaan omdat „er maar een man is bij de jaarbeurs, die alle belangrijke besluiten neemt." Degene die de besluiten neemt ben ik, zei hij. UTRECHT De ongeveer 2700 werknemers in het maatkledingbedrijf zullen op 1 april een loonsverhoging krijgen van zeven procent, terwijl bovendien de arbeidstijd verkort zal worden van 45 tot 43% uur per week. Hierover hebben de organisaties van werkgevers en werknemers gisteren overeenstemming bereikt. Dit akkoord is een „uitschieter", daar de in andere bedrijfstakken overeengekomen loons verhogingen alle in de buurt van 4 procent liggen. De 7 procent in het maatkleding bedrijf is evenwel een gevolg van af spraken die reeds vorig jaar gemaakt werden in het kader van een drie jaar geldende cao. OBERHAUSEN In het Roerge bied is het aantal doden als gevolg van de griepepidemie gestegen tot veertien. Gisteren werdeh wederom scholen gesloten, terwijl de bedrijven een ziekte verzuim van ongeveer vijftien procent meldden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5