GRATIS STERCOCOS CATALOGUS „Vrouwen" van Ank van der Moer, een overbodig experiment Wilson terug in gevangenis Overkoepeling muziekkorpsen Vier mannen in speelhol «epakt Vrolijke van Guy collectie Laroche PflPfl'En wordt u op tv' gepresenteerd. uUlfU UO Stuur een briefkaart aan: VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Rit met man op motorkap 10 MAANDAG 29 JANUARI 19j 1 DEN HAAG Ank van der Moer is een groot actrice, maar zij wil wel eens wat anders en ging daarom toneelspelen, maar dan in haar eentje. Solo toneel zogeheten. Een altijd grie zelige bezigheid, want daar loert altijd het gevaar van de misvat ting dat een acteur een tekst speelt, maar dit is geenszins het geval. Een acteur speelt een mens en die mens doet, denkt, spreekt, lijdt, lacht, kortom bevindt zich in een situatie en dat moet gespeeld worden. De tekst is slechts de basis voor het dra matische en daarom is een tekst zo belangrijk omdat iets dat op een slappe of verkeerde basis staat een uiterst gammel bouwsel is. Het ge vaar bij het solotoneel is nu dat men een literaire tekst neemt die zelfstan dig bestaat, los van het dramatische, en dat men deze tekst gaat spelen en dan krijgt men de meest monsterach tige creaties op de planken. On-creatuur De grote actrice Ank van der Moer. lerares aan de Amsterdamse to neelschool is met open ogen in dexe val gevallen. Met name in het ver haal na de pauze: een typisch voor leesverhaal van Andreas Burnier over een erotisch gefrustreerd meisje, vol nare kronkels en gedeformeerde aberraties. Zolang het literatuur is blijft het voor rekening van de schrijver, maar zodra het in spel vlees en bloed gaat krijgen wordt het een on-creatuur. Begonnen werd met een gespeeld verhaal in alexandrijnen van Jan Staal over een oudere dichteres die haar jonge minnaar op het boekenbal verliest aan „Meiden in het leer". Dit had zeker dramatische kwaliteiten, maar daarom hoeft het nog niet gespeeld te worden. Van Jacques Firmin Vogelaar wa9 er een navrante, naturalistische voorstelling van een gekgeworden oude vrouw. Ook hier loerde de on- natuur in het toespreken van mensen die er niet zijn. maar verondersteld worden er te zijn. Zoiets kan op pa pier. Het beste voor de pauze was Blon de Greet van Albert Mol die met „Zij van boven" naar Virginia Woolf was geweest en daar nu in een monoloog verslag van deed. Heel geestig en leuk en ook goed gebracht, maar al weer niet nodig als solotoneel, want als Albert Mol voor de t.v. dit ver haal voorleest doet hij dat zeker zo leuk.... Walgelijk Walgelijk was voor de pauze een verhaal van een zekere Alain Teister, achter welk pseudoniem een ex-Haags journalist schuilgaat, over een boerenvrouw op de Veluwe die uit godsdienstige overwegingen inen ting voor haar kinderen weigert, zo dat haar zoontje dood gaat en het andere kind ook wel dood zal gaan. Deze vrouw echter laat wel de koeien inenten en koopt zolang de koeien van de buurman die ook tegen inen ten van koeien is om ze als haar koeien te laten inenten en daarna aan de buurman terug te verkopen. Zie zo huichelachtig zijn de vromen. Het valt me altijd op. dat er mensen zijn die ln geen God geloven en voor wie God dus niet eens dood is, maar stomweg er niet is; mensen o C LONDEN Treinrover Charles Wilson is gisteren per lijnvliegtuig in Engeland teruggekeerd, waar hij in de Parkhurst-gevangenis op het ei land Wight, de rest van de 30 jaar gaat uitzitten waartoe hij in 1963 is veroordeeld wegens zijn aandeel in de treinroof die de bende tweeëneen half miljoen pond sterling oplever de. In 1964 ontsnapte de nu 37-jarige Wilson uit de gevangenis van Bir mingham. Een inspecteur van Scot land Yard, die weigerde met pensioen te gaan alvorens hij Wilson had gepakt, spoorde de treinrover in Canada op. Hij woonde daar in een luxueux landhuis in de omgeving van Montreal samen met zijn vrouw en drie dochtertjes. Zijn vrouw en kinderen zullen hem over enkele dagen naar Londen vol gen. Mevrouw Wilson heeft toe gestemd in een vrijwillige deportatie uit Canada. ook die dientengevolge lak hebben aan Gods wet en aan allerlei overwe gingen die uit gehoorzaamheid aan die wet voortvloeien eveneens de dood hebben gezien, het valt me altijd op, dat uitgerekend zulke mensen zich geroepen voelen een portret van deze mensen van de Ve luwe te tekenen. Zij geven dan blijk niets, maar dan ook niets van die mensen te begrijpen, en dat kan ook niet anders, want ze begrijpen niets van de beginselen van waaruit deze vromen leven en zij vinden het ook niet nodig zich in deze beginselen te verdiepen. Zo schrijft dan zó'n jour nalist weer eens over een zaak waar van hij geen snars verstand heeft. Tekent een vernietigend karikatuur en zegt: „Zo zijn ze". Ank van der Moer speelde dit ver haal op de houterige manier die erbij hoort, opdat het karikatuur des te beter zou uitvallen. Voor mij deed de keuze van dit stuk de deur dicht; met de rest erbij was het voor mij een avondje dat echt niet hoefde. Een overbodig experiment. Ev. Grolle ARNHEM De Kon. Ned. Federa tie van Harmonie- en Fanfarege zelschappen, de Ned. Federatie voor Christelijke Muziekbonden, de R.K. Federatie van Diocesane Muziekbon den in Nederland en de Alg. Unie van Muziekverenigingen gaan nauw samenwerken. Na jaren van onderhandelen is de overkoepeling gevonden in de Stich ting Nederlandse Muziekorganisatie (SONMO), die rond 2500 verenigingen omvat. De overkoepeling beoogt het ver wezenlijken van uniforme con coursreglementen, steun bij opleiding of herscholing van dirigenten en drumbandinstructeurs, het instellen van leerlingenopleidingen en het voe ren van een gemeenschappelijke be leidslijn ten aanzien van juryleden. BREDA Bij een inval in een speelhol in Breda zijn vier mannen gearresteerd, die ervan worden besdhuldigd gelegenheid te hebben gegeven voor het spelen met een rou lette. De vier aangehoudenen zijn de 36-jarige A. S., de 42-jarige H.V., bei den uit Rotterdam, de 54-jarige C. B. uit Amsterdam en de 67-jarige J. L. uit Breda. De Bredase recherche wist al enke le maanden dat er in de stad een speelhol was. Bij de inval zaterdag avond werden behalve de vier orga nisatoren 23 mensen aangehouden. Na een verhoor zijn zij vrijgelaten. Het zijn meest zakenlieden. PRINCESS RISBOROUGH En geland De Britse filmactrice Vir ginia Maskell is op 31-jarige leeftijd overleden, zo is vandaag bekend ge maakt. Mevrouw Maskell is vooral bekend geworden als tegenspeelster van Peter Sellers in „Drie is teveel". De actrice laat een man en twee zoons achter. Over de doodsoorzaak is niets bekend. (Van onze moderedactrice) PARIJS Guy Laroche heeft een vrolijke, mooie collectie ge maakt, die echt gemaakt ljjkt voor vrouwtjes, die met rappe, gedecideerde stappen door het leven gaan. Voor de mannelijke klanten is alle aanstellerij be waard. Ook Laroche ontwerpt nu herenkleding, want de man is minstens zo mode-minded ge worden als de vrouw. Volgens Laroche moet die man voortaan gekleed gaan in een gebro cheerd colbert, waarbij hij dan een lange ketting draagt met een hanger, zoiets als het Gulden Vlies. Men dra- ge er voorts onder een bermuda en gekleurde kniekousen! Maar de show, waar het toch voor namelijk om gaat toont voor de vrouw pretentieloze modellen, dik wijls van een geraffineerde eenvoud. De lengte van de rok reikt juist tot de knie, de rechte slechts even geren de rok verving dikwijls de klokken, die we in andere huizen zagen. De broekrok echter is klokkend of smal geplooid. Geen ceintuur Hier maar heel weinig van de bre de ceintuurs. De meeste toiletten hebben helemaal geen ceintuur. Al leen de rechte mantels kregen een niet zo opvallende ceintuur. Heel veel lange tunieken, gedragen op een nau we rok of bermuda. Ook al weer in tegenstelling met andere collecties, hier weinig omgebiesde jurkjes. Wel, veelal smalle, schouderstukken en horizontale naden, die echter niet door extra stiksels versierd worden. Chemisiers met geplooide rokken en veel Kaukasische jurkjes, die aan de lange Russische kiel herinneren. Ze sluiten opzij met een geborduurde band. Enkele tailleurs met kort of half lang jasje, maar de meeste hebben een „saharienne", een driekwart mantel met ceintuur. Het Bardotruitje, het blokje van ongeveer 2 cm breedte en lengte, is Een voorproefje van de feestelijkheden in verhand met het huwelijk (op 3 februari) van prinses Benedikte en prins Richard zu Sayn-Wittgenstein. Zaterdag was er een ontvangst in Kopenhagen. De uitgeweken koningin van Griekenland, Anne Marie, was ook van de partij. We zien haar hier tijdens een officiële ontvangst op het stadhuis) geheel links op de foto, samen met (van links naar rechts) koningin Ingrid, prinses Benedikte, koning Frederik en prinses Margrethe. Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. favoriet, niet alleen in katoen, maar ook in wollen stoffen en tafzij. Over tailleurs wordt dikwijls een leren koppelriem gedragen, schuin over de schouder met een ceintuur of bretels van koperen ringen, die op een cein tuur aansluiten. Bij de cocktail jurkjes van kant, af gezet met smalle strookjes, worden schoenkousen van kant gedragen. Al leen teenstuk, zool en hak zijn van leer. Verder hoge laarzen van ginza, het nieuwe kunstleer. De avondtoiletten hebben enorme mouwen, gevormd uit een enorme vierkante doek, die met de zijpunten over de armen vallen. De voor- en achterpunt valt tegen de schoenen. Die twee zijn dan door een smalle band aan elkaar verbonden. Wel een toilet om 'heel voorzichtig in te schrij den.... De kleuren van deze collectie wa ren: donker blauw, zachtgroen, zwart, geel. beige, wit, mandarijn en rose. De Bardotruiten in wit met rood, of lila, rose of oranje. De kno pen waren bijna alle van kleine glinsterende stenen. Veel zilver door weven stoffen en merkwaardig ge noeg helemaal geen goud. Castillo Nooit gebruikt Castillo zijn herto gelijke titel, hoewel hem dat in het snobistische wereldje van de haute couture misschien best te pas zou ko men. Maar het „papier de presse" van dit huis was ditmaal in een toon opgesteld, die deed denken aan de romantische ridderballaden van wei eer. Een glinsterende tuinbroek met opgeknipt voorstukje en banden ge kruist in de rug wordt genoemd „een luxe parachutisten overall, met een ceintuur geschikt om de afgaanse windhonden tussen één en drie uur uit te laten"; een badpak krijgt het commentaar „van elegante naaktheid te zijn"; een japon, die van voren de knie laat zien en van achteren lang is dat: „de robe met luxe luiheid over de grond sleept"; een japon met splitten langs de benen en armen is „als verscheurd door Assepoesterar- moede". Dat de modepers in een lachstuip heeft gelegen bij al dit fraais, kan men begrijpen. Overigens was de collectie grandi oos met bijzonder veel avondtoilet ten, waar zelfs filmsterren nog van kunnen dromen. Ze zijn van een bij na ouderwetse luxe en erg vrouwe lijk met wijde mouwen, veel veren, die waaien en wapperen en eigenlijk vereisen, dat de draagster een heel toneel ter beschikking heeft om zich in volle glorie te vertonen. Een beeldschone dieprode avond mantel geheel doorweven met zilve ren flitsen verborg echter tot ieders verbazing een bermudapakje van hetzelfde materiaal, een combinatie die bijna onthutsend was. Een andere lange witte japon had aan de hals één enorme baccaratroos, die juist tussen de lijnen van de cape uitkwam. Voor de dag veel tailleurs met klok- rokken en lange jasjes. Op menige japon werd een poncho gedragen met voor een kleine ceintuur. Ze werden zowel van wollen materialen als van kant gemaakt en staan heel chic en elegant. De kousen zijn dikwijls uit gevoerd in het dessin van de japon. Als kleuren: blauw met rood en wit; geel, rood en beige Nederland I: CVK-IKOR-RKK/TROS 19.06 uur Kenmerk, actualiteiten uit kerk en samenleving. 19.32 uur Rin-Tin-Tin. 20.45 uur Hengeveld over Hengeveld. 21.35 uur Het verhaal van de zee oorlog onder water. Nederland II: VARA 19.03 uur Coronation Street. 20.20 uur Achter het nieuws. 20.45 uur The big sleep, speelfilm met Humphrey Bogart. I Hilversum I: NCRV j 19.55 uur Marinierskapel (Stereo). 20.20 uur Trouw in oorlogstijd. 21.05 uur A child of our time. 22.15 uur Literair programma Literama. Hilversum II: RVU/NRU 19.35 uur Immanuel Kant. 20.30 uur Gamma van Alpha en Bèta. 21.30 uur Metropole orkest (stereo). J 23.25 uur Radiorama. mini-magazine. AMSTERDAM De 39-jarige koopman P. M. uit Diemen is gear resteerd en beschuldigd van een po ging tot doodslag c.q. zware mishan deling. Hij had op 18 januari met de 22-jarige F. de Jong op de motorkap van zijn auto een ware dodenrit ge maakt, De mannen kregen een aanrijding, waarna de heer De Jong het kente ken van de Mercedes van M. wilde noteren. Deze werd daar kennelijk boos om, sprong in zijn auto en gaf vol gas. Het slachtoffer kwam op de motorkap terecht, waar het zich ter nauwernood aan kon vasthouden tij dens een rit met grote snelheid dwars door Amsterdam. Bij Dicmcn stopte de koopman en sloeg de heer De Jong, die zo verstijfd was dat hij zelf niet meer van de motorkap kon komen, van de auf- Daarna reed hij weg zonder zich om zijn slachtoffer te bekomme- up l* er, iit M 1 r leek f I.. h5; Vader was oneindig mooi en goed. Het was heerlijk op ai; knie te zitten, slaperig en klein, veilig geborgen tegen c brede, harde borst, de geur te ruiken van tabak en aarde, e f die andere reuk, onafscheidbaar één met vader, de reuk va zijn schilderijen, van verf en terpentijn. Vader beknorde nooit, verbood nooit, vermaande nooi c Moeder voedde op, vader 'leerde léven. Freek was klein als kind, en tenger. Onder het hojJ voorhoofd, waarboven het blonde haar grappig krul'de, stoi den de blauwe denk-ogen. verwonderd en peinzend, begeri naar leven; in hun donkeren het gezichtje blanker tonenj dan het, door zon en buitenlucht, was. i Freek wist alles van zijn vader. Hij vond het prettig oij j stil vanuit een hoekje toe te kijken als vader schilderdt Urenlang kon hij dan zo zitten: in elkaar gekropen, zij» handjes op zijn knietjes, in onkinderlijk geduld elke bewd 1 ging van vader, elke lijning van diens werk met de blikke 1 volgend. Bij vader zijn gaf blijdschap en tevredenheid. Va der had een klein bruin vlekje op zijn rechterwang en aa zijn linkerhand een vinger met een lelijke nagel, daarme^ was eens iets ergs gebeurd. Vader had haar op zijn hande en moest dikwijls zijn baard bijknippen, moeder hoefde da 1 nooit te doen. Vader droeg grote hoeden, zwart, met bred randen, en waaidassen, en soms een fluwelen kiel, die lekke zacht en zwaar aanvoelde. Vader lachte, en zong, en schil derde, en vertelde. Oei, oei, oei, vader vertelde en dan wa» het er. Freek kende de kabouters uit vaders verhalen; elfen en zeemeerminnen had hij zélf gezien; en oude Miekej die aan de zandweg woonde, was de heks, die reed op d» j bezemsteel. Ze waren allen even werkelijk als moeder, Leentje. het meisje, als oma, die weieens over kwam uit deftig Den Haag, en oom Jan, die een beetje op vader maar toch weer heel anders was, en Joep van Bom, bruine paard, en Lobbes, de hond en de poes Minetje. En dan was dat nog maar alleen de wereld! Boven d( j wereld stond nog gans die grote hemel met zijn zon, maaij en sterren en nog hoger was de Lieve Heere God, Die alia gemaakt had, en de Lieve Heere Jezus, Die zoveel vat kindertjes hield. Dat alles was het rijk van Freek, daarvar voelde hij zich de veroveraar, dat was het leven, dat lang-: zaam openbloeide, als een bonte bloem. Onze prins, zei vader weieens als hij nog meer dai anders tevreden over de kleine jongen was. Dat was ea beloning, een eer, die Freek erkende als zodanig en waar deerde. Woordjes als schat, lieveling, Freekie, zoals zij moeder hem wel noemde als zij niets op hem aan te merke: had, liet hij lijdelijk over zich heen gaan, net als haa kussen en omhelzingen en verzekeringen van haar liefde, di hij aannam als nu eenmaal bij moeder behorend evenals d wetten hem door haar gesteld. Netjes eten, met twee woorden spreken, beleefd zijt tegen de mensen, niet jokken en nog oneindig veel meer, da hij niet eens onlthouden kon. Vader daarentegen gaf voor beelden en beloonde met een enkel woord of een lach ads di( goed werden gevolgd; hij vertroetelde noch strafte. Over het verbod om te jokken kon Freek nooit met zich-1 zelf klaarkomen. Moeder zei, dat jokken hetzelfde was als dingen vertellen, die niet waar waren. Maar het gebeurde soms wel, dat Freek, die van zijn eerste gedachten af altijd pijnlijk eerlijk in de wereld stond, de dingen zo vertelde dal moeder zei, dat hij jokte, terwijl hij zeker wist van niet. Vader zei dan: Hij fantaseert, daar moet je blij om zijn, onze prins wordt artiest, vast en zeker. Artiest.... Vader was artiest: hij schilderde, oom Jan wai artiest: hij schreef boeken, Freek wilde ook artiest worden, 3 natuurlijk, en vader wist daarvan, al trok moeder ook nog zo'n rimpelig neusje wanneer zoiets ter sprake kwam. 11 Hij is nog klein, zal ik maar denken, zei moeder, -> I weet hij veel. C Maar dan sloeg vader zijn armen om moeder heen en tilde 1 haar boven zijn hoofd. Jij bent toch maar gelukkig met zo'n artiest, zei hij dan en kuste haar. En moeder was dan zelf net een klein me'iBje en fluisterde blozend: Malle jongen- Moeder was geen artiest, dat had Freek al eerder begre pen. maar wat moeder dan wél was, daarvan had hij gee begrip. Leentje was werkmeisje, maar dat was moeder ooi niet. Hij vroeg er zijn vader naar. Arnold lachte luid en lang. Hij tuurde naar de punt vai zijn penseel en tipte het voorzichtig in dikke, okergele verf Moeder is een dame, zei hij toen. O, zei Freek, moeder is een dame... En oma, is di< ook een dame? Ja, oma ook. Freek knikte, een nieuw begrip was er bijgekomen. Moe der is een dame, zie zo, dat wist hij weer. Daarom noemde moeder zeker jokken wat fantaseren was. Maar fantaseren wat was dat? Meer zien dan een ander, zei vader, en zachter, als tol zichzelf, voegde hij erachter: wie zal zeggen waar het zien begint? - Hij schilderde toen en Freek keek toe. Het mooiste sprookje dat vader vertelde was dat prinses Aljola, een sprookje, dat eigenlijk geen sprookje was] Dan vertelde vader van zichzelf, dat hij eigenlijk een koning! was, een koning incognito, en hij legde uit, wat dat beteken-j de; en Freek was prins Frederik, de opvolger, die eenmaal} de onzichtbare gouden mantel zou erven en de zware ko-j ningskroon en die trouwen zou met prinses Aljola. Prinseij Aljola... zo mooi als zonnestralen en zo ijl als de avondne vels, met ogen als het blauwe water van de zomerzee. Wordt vervolgdl HET eUM TESO-ffP^TlXST 'STSET>S 6A/£L - i ISl? EM VERLAAT14W l <3V©£C7Z/<3S5l£ VELE MICXOJEA] M'ALEN lree&Ef?... 7E&ÜGOPPE Aoeoe. Hilversum I. 402 m. NCRV: 11.30 Nws en weerpr. 18.45 Act. 19.00 Op de man af. praatje. 19.0S Geest. lied. (opn.). 19.30 Stereo: Licht Instrum. ena. 19.38 Stereo: Marinierskapel der Kon. Marine (opn.). 20.20 Trouw in oorlogstijd, doe. klankb. 31.08 Oratorium van Tippett (gr.). 22.18 Kroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nws. 22.40 Avond- overd. 22.80 Alarlusens. uit Brussel (opn.). 13.30 Voordr. en muz. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum II. 288 m. AVRO: 19.00 Nws. 18.15 Radlojourn, 18.30 De tafel van (half) zeven: govar. progr. (Om 19.08 Paris vous parle.) 19.30 Nws. 19.35 R.V.U.: Immanuel Kant. het uitgangspunt en het einddoel van zijn denken. NRU: 20.05 Toneelkron. 30.30 Progr. uit recente vorderingen ln de tens chap. 21.30 Stereo: Metro pole ork. en sol. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Muzlk. klankb. rond Carman McRae. 23.25 Veertiend, mlni-magaz. 23 55 - 34.00 Nws. Nederland I. NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 18.56 Reel. NTS: 19.00 Journ. STER: 19.03 Reel. CVK/IKOR/RKK: 19.04 Wekel. act.rubr. over kerk en samenl. TROS: 19.32 Rin-Tln-Tin. TV-feuill. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. TROS: 20.20 Vrij worstelen. 20.45 Interv. met de pianist Gerard Henge veld. 21.35 Oorlog onder water, fllmdoc. NTS: 22.15 - 22 21 Journaal. Nederland H. NTS: 18 50 Pl po de clown. STER: 18.56 Reel. NTS: 19 00 Journ. VARA: 19.03 Coronation Street. TV-feuill. 19.52 Weer zien.. maandel. rubr. mei herh. uit TV-progr.'s. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 The big sleep, speelfilm. (Filmkeu- -'-g: 18 Ja- 0 Journ. België. Ned. progr., kan.: 2 en 10. 18.25 Passe-partout. Herh. van de zesde les; zeven de les. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Stingray. TV-feulll. voor de Jeugd (5). 19.25 Jonger dan Je denkt. 19.52 Meded. en weerber. 20.00 Nws. 20.15 De Vluchteling. 21.05 Het gevange niswezen nu, docum. 21.46 Tes sa. balletfantasle. 22.10 Gast- progr.: de socialistische ge dachte en actie. 22.40 Nws. GRAMM.PLPROGR. DRAADOMROEP VAN AVOND van 18—20 uur I. Joseph Haydn. Symphonic nr. 95 in ckl.t.: IT Ludwig van Beethoven: Concert voor piano en orkest In Bes gr.t. op. 1.9 Claudlo Arrau. piano; III. Anton Bruckner: Sympho nic nr. 7 ln E gr.t. Hilversum L 402 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Moderne orkestmuziek (gr). 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Volksmuziek uit Rusland (gr). 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lled. 8.13 Stereo: Gew. muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 voor de hulsvr. 9.15 Stereo: Omroep dubbelkwart. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische etherleer gang. 1045 Stereo: Pianorec. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. KRO: 12.00 Gevar. progr. (plm. 12.23 Voor de landbouw: 12.27 Mededel. voor land- en tulnb.; 12.30 Nws; 12.40 Act.). 14.05 Schoolrad. 14.30 Muzikaal middag magazine. (16.00-16.02 Nws). 17.00 OverheidsvoorL 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: Metropoleork. 18.20 Ultz. van de B P. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Lichte gramm. VPRO: Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Rad.Journ. 8.20 Lichte gramm (8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uit gebreide rep. 9.40 Koormuz. uit de Middeleeuwen en Re naissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. (li.00-U.02 Nws.). 11.55 Beurs. 12.00 Stereo: Mari nierskapel der Kon. Marine. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor de landb. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal. NRU: 13.30 De Lichte Muze belicht. 14.30 De draad van de spin. cant, van Tsukahara (opn AVRO: 15.00 De verdwenen koning, hoorsp. (dl. 5). 15.45 Inleiding tot muziekbegrip. 16 00 Nws. 16.02 Stereo: Klarinet en pla no. 16.25 Voor de Jeugd. 17.15 Dixielandmuziek. 17.30 Lichte gramm. voor de tieners. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nws. 9.02 NAR: Onze Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. 10.00 Nws. 10.02 Klink - klaar, zonder nonsens, (met: Geen ja. geen nee). (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Voor tieners. 13.00 Nws. 13.02 Gev. platen- progr. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.02 Er - Jee - Em - Drie. 16 00 NWS. 16 02-18 00 Licht pla- tenprogr. TELEVISIE MORGEN Nederland I: NTS/NOT: 10.20-12.00 School-tv. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10 14.05-15.10 School-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10