Rozenburg kan een massagraf worden „PREMIER PENGEL LOKT CONFLICT UIT MET NEDERLAND" Uit de Haagse hof geplukt 3ij werkgevers meer begrip voor regeling van werkstaking Weer aardbeving op Sicilië: vijf doden )s. Poort in SGP uit de gratie Zwijndrechtse „Goede Heertje" schreef boek Ongehuwde vrouw bekent baby te hebben gedood 2 Israëliërs doodgeschoten Dr. Jonckheer neemt ontslag Kinderbijbels bij Albert Heijn? Bases van VS in Spanje in gevaar? alles goed en wel 5 VRÜDAG5«MNUARM9g ONTHUTSENDE MENINGEN VAN HOOGVLIETSE ARTS J. C. BOL VEEL KRITIEK OP UITLATINGEN WETHOUDER DE VOS (Van een onzer verslaggevers) O OTTERDAM Tijdens de hearing in Hoogvliet over de ramp bij de Shell heeft de arts A J. C. Bol enkele onthutsende meningen gegeven over het gevaar dat Rozenburg loopt. Hij stelde dat Rozenburg in een zes meter diepe put ligt, omringd door opgespoten industriegrond en een dijk. ..Bij een ongunstige wind en een zwaar gifgas dat bij een ontploffing of een aan varing ontsnapt kunt u zich geen beter massagraf voorstellen dan Rozenburg", zei hij, omdat de gassen in de put blijven hangen. Deze Hoogvlietse huisvrouw was één van de velendie hun hart luchtten over de gebeurtenis. ROTTERDAM De provinciale ereniging Zuid-Holland van de taatkundig Gereformeerde Partij eeft ds. J. J. Poort te Kamerik af- ezegd als spreker op de komende larvergadering. De reden is de lezing, die ds. Poort erleden week vrijdag heeft gehou- en in Nunspeet voor de protestantse lichting ter bevordering van verant woorde gzinsvorming. De jaarvergadering, die zaterdag- iiddag 10 februari in de kerkzaal an de gereformeerde gemeente te lotterdam-Zuid wordt gehouden, iaat in het teken van het vijftig- irig bestaan van de SGP. Deze situatie is nog niet voorgeko men. Als er geen zekerheid komt dat het inderdaad nooit zal voorkomen moet Rozenburg worden afgebroken evenals alle andere gevaarlijke secto ren. „We moeten consequent zijn", zei hij. Overigens merkte dokter Bol op dat de planologen geen bebouwing hadden gepland tussen de Groene Kruisweg en het industriegebied. Daar zou geaccidenteerd terrein moe ten komen. Hij stelde dan ook het stadsbestuur van Rotterdam verant woordelijk voor de hele ontwikke ling. Voordat de Hoogvlieters gelegen heid kregen om te spreken, gaven mr. H. Versloot (directeur GAK te Vlaardingen), ir J. A. Beukers (oud-directeur Esso-raffinaderij) en de heer G. Marters (voorzitter ANMB) hun meningen over het ge beurde. De heer Versloot merkte op dat het gebied nog gevaarlijker is dan een vulkaan omdat die wel tevoren aan kondigt wanneer er een uitbarsting is. Hij zei dat het een probleem was van de schaalvergroting van de onge lukken. rk-| got, NKV toont, zich optimistisch Ui „Wij moeten niet leren met de in dustrie te leven, maar de industrie met ons". Hij deed de suggestie het hele onderzoek openbaar te maken en openbaar te behandelen (zoiets als de raad voor de scheepvaart), een goede calamiteitenbestrijding in te stellen waarbij hij de opmerking maakte dat veel brandweerkorpsen nog georganiseerd zijn als burger clubs en een gewijzigde hinderwet dje de bepalingen voortdurend kan wijzigen al naar gelang de behoefte. De heer Marters stelde dat de be drijven zelf verantwoordelijk zijn voor ongelukken. Hij betwijfelde of de bedrijven langs de Nieuwe Water weg wel veilig zijn. „Er moet meer, en vooral preventief, toezicht komen. De veiligheid moet", aldus de heer Marters, „niet worden afgeschoven naar ondergeschikten, maar een zaak zijn van de directies". Ir. Beukers gaf een toelichting over de werkwijze van een raffinaderij. Hij werd weggeapplaudisseerd. Applaus Veel applaus kreeg de heer J. de Boer van het actiecomité. Hij zei aan de veiligheid van het gebied te twij felen. Daarbij wees hij op de zwakke dijkjes rond de tanks van Pakhoed, over het toen gelijktijdig sluiten van de beide bruggen, en het niet aanwe zig zijn van een ambulance in Hoog vliet. Ernstige kritiek had hij op minister Roolvink die in een interview in Dagblad Trouw had gezegd dat men niet kan optreden tegen Shell. In zijn kritiek op wethouder G. Z. de Vos stond, naar later bleek de heer De Boer niet alleen. Van diverse kanten kwamen aanvallen op de wethouder die, aldus de opmerkingen, het ge beurde veel te eenvoudig had opge nomen. De heer De Boer zei dat juist wel moet worden gedacht als dit of als dat was gebeurd. „Daarop moeten we de veiligheidsmaatregelen richten", zei hij. Hij vertelde reeds zeshonderd ad hesiebetuigingen te hebben. Aan zijn verzoek om meteen van de aanwezige politieke partijen te horen of zij ach ter de drie punten van het comité stonden werd in feite slechts dooi* de CPN en de Partij v. d. Arbeid vol daan. Een lange serie vragen van veront ruste bewoners werden daarna aan de vier heren (voorzitter was C. M. L. Roozemond. gecommitteerde van Rijnmond) achter de tafel, gesteld. Daaruit bleek dat er nogal wat ver ontrusting was over de schaderege ling. Men is bang dat de bewoners met grote bedragen blijven zit ten, omdat de verzekerings maatschappijen geen claims bij Shell indienen. Ook werd gesproken over de waardevermindering van ei gen woningen die soms vijftig pro cent bedraagt. De heer Versloot maakte naar aan leiding daarvan de opmerking dat volgens hem de schadebedragen van te voren in het produkt moeten zijn ingecalculeerd. Hierop zei Shell-afge- vaardigde mr. A. Jacobs: „Shell zal schade hoe dan ook, en voor zover deze schade niet vergoed wordt door verzekeringen, vergoeden". Deze op merking deed een zucht van verlich ting door de zaal gaan. Een overzichtsfoto van de „hearing" in het recreatiegebouw aan de Oude Wal over de gevol gen, die de inwoners van Hoog vliet hebben opgelopen van de ramp bij de Shell. ■egein 4e™. métakm ierten Vi teil 01 od' (Van onze soc.-econ. redactie) fot es DEN HAAG De werkge- trsorganisaties in Nederland -kennen thans, dat er een na- wettelyke regeling moet [omen van de werkstaking; in pder geval zqn z(j bereid dit feit e aanvaarden. Deze wettelijke -egeling zal volgens de werkge- dan moeten uitmaken, of :aking een vrije zaak is en of vakorganisatie, die oproept racbt staking, hiermee niet on rechtmatig handelt. Alleen bij- ondere omstandigheden zouden |an een dergelijk handelen on- kunnen doen zijn. De accepteren hierbjj evens, dat werkstaking niet ge zien moet worden als een indivi- (ueel, maar als een collectief landelen. Mr. dr. Th. E. E. van Schaik, juri adviseur van het Nederlands Vakverbond, formuleerde jnmiddag op deze wijze de opvat- ngen van de werkgevers in Neder- id over de werkstaking. Lf 'De heer Van Schaik vond deze op- ittingen een belangrijke stap voor- t naar een goede regeling van het Kakingsrecht. Er bestaat in ieder ge il begrip voor de werkelijkheid, dat inhoud van een individueel ar- ^'idscontract niet bepaald wordt yior de individuele werknemer en 'ierkgever, maar door het collectief van de organisaties van Arknemers en werkgevers In dit .Wieg, aldus de heer Van Schaik, de werknemers „nee" kunnen iggen wil het onderhandelen zin 1 <|bben. ^Hij citeerde ook de opvatting van ;of. N. J. Langemeijer, dat staking mlienbienphoe ^TERWIJL de gebeurtenissen in Ko sni rca de volle aandacht van Ameri ika opeisen, ziet het zich in Vietnam idgeplaatst tegenover een situatie, die V^eel weg heeft van die in Dienbien- ia$>hoe in 1954. dtToen werden de Fransen op die be langrijke voorpost onder de voet ge lopen na langdurige belegering. Deze nederlaag leidde tot het vertrek van Franse strijdkrachten uit Indo china. Noord-Vietnam heeft er geen geheim van gemaakt, dat het bij Khc Sanh een soortgelijke overwinnig op de Amerikanen hoopt te behalen. Het 1 heeft vele tienduizenden militairen Ingezet. jHanoi zet veel op het spel. Het heeft jde massale aanval lang voorbereid, ivlntussen liet het weten, over een po- bflitiekc oplossing te willen onderhan delen. een in onze maatschappij rechts orde aanvaard verschijnsel is Vanuit het Burgerlijk Recht is de staking echter nog altijd een indivi duele wanprestatie van de werkne mer. Het oproepen tot een staking door een vakbond is daarmee ook onrechtmatig. (Van onze correspondent) GELEEN De 39-jarige thans in Geleen wonende j. M. B. K., die in verband met de door hem in de jaren 1958 en 1959 gepleegde miljoenen- zwendel de bijnaam „het Zwijn drechtse Goede Heertje" ontving, heeft over deze affaire een roman geschreven. Dit boek, dat hij samenstelde in de gevangenis, zal binnenkort verschij nen bij de uitgeversmaatschappij Ro togravure in Leiden. (Van onze Leidse redactie) LEIDEN Een 28-jarige ongehuw de vrouw uit Bodegraven heeft be kend haar in oktober geboren baby kort na de bevalling te hebben ge dood. Zij deed dit omdat zij geen raad wist met haar buitenechtelijk kind. Enige dagen later wierp zij het lijkje in de Rijn. Op 27 december werd het gevonden bij Zwammer- dam. Korte tijd geleden werden een man en zijn schoondochter gearresteerd, mede op grond van tegenstrijdige verklaringen. Na een uitgebreid on derzoek kwam hun onschuld vast te staan. Jongeman gaf zich uit voor arts AMSTELVEEN De 21-jarige Amstelvener R. E. B. blijkt de man te zijn die zich sinds juli in diverse plaatsen van ons land heeft uitgege ven voor arts en in die kwaliteit huisvrouwen trachtte te bewegen zich ten dele te ontkleden in het ka der van een onderzoek naar de hy giëne van damesondergoed. Slechts in enkele gevallen lukte het hem zijn „onderzoek" uit te voeren. Hij opereerde onder meer in Kat wijk, Abcoude, Haarlemmermeer en in de omgeving van Den Haag. Een vrouw in Katwijk wist zich het kenteken van zijn auto te herin neren. Zodoende kwam de politie achter de identiteit van de man. Hij verklaarde geen oneerbare be doelingen gehad te hebben. Hij wilde alleen de voldoening hebben dat de vrouwen hem als arts accepteerden. Omdat geen strafbare feiten aan het licht zijn gekomen, werd de jonge man naar huis gezonden. Gas Duidelijk bleek dat de Hoogvlieters zeer beangst zijn voor een eventueel gasongeluk. Daarop werd van de zij de van het forum niet ingegaan. De heer Versloot zei geschrokken te zijn van de opmerkingen van dokter Bol. Hij drong daarom aan zo spoedig mo gelijk een openbare uitspraak te doen om angst weg te nemen. Hij stelde: „Het is mogelijk dat we moeten afbreken. Het zal een moei lijke beslissing zijn. Die moet nu niet worden genomen onder invloed van de emoties. Het wordt een gewichtige vraag doorgaan zoals nu, of afbre ken". Een ander punt dat bij de Hoog vlieters tamelijk hoog zit is het feit dat hoewel de ramp zich om vijf voor half vijf voltrok, men pas om zeven uur over de radio de feiten hoor de. Dit was voor drs. A. J. Lems (Kamerlid en raadslid voor de PvdA) aanleiding te wijzen op de noodzaak van een regionale radio- en tv-zen- der. In zijn slotwoord zei de heer Lems dat er een beslissing moet worden genomen opdat de industrie geen be dreiging meer is voor werken en wo nen. „Wij moeten de industrie de baas blijven", zei hij. In de zaal waren behalve talrijke bewoners van Hoogvliet, vertegen woordigers van alle politieke partij en, wijkraadsleden, ook aanwezig wijkraadsvoorzitter mr. M. A. B. L. van Meetelen, de heer J. G. Bosch, burgemeester van Zwartewaal en Vierpolders, oud-burgemeester A. van Dijk van Poortugaal, ir. F. Posthuma, directeur van het Haven bedrijf Rotterdam en van Shell mr. Jacobs, directeur algemene zaken van de raffinaderij en dr. E. Meinsma, di recteur van Shell-Chemie. GRAVE Op de nieuwe provin ciale weg GraveBoxmeer te Cuyk is gistermiddag omstreeks vijf uur de 53-jarige mevrouw M. S. Mul- ders-Spansier uit deze plaats, toen zij met haar rijwiel de rijbaan wilde oversteken, gegrepen door een vrachtwagen met aanhanger. Zij was op slag'dood. Paniek onder de bevolking PARAMARIBO Het dag blad Suriname (oppositie) meent dat premier Pengel het geschil met Guyana uit buit om een conflict met Ne derland uit te lokken waardoor de onafhankelykheidskwestie aan de orde zou kunnen wor den gesteld. Volgens het blad is er nu met opzet een zoda nige situatie geschapen dat het voor tegenstanders moei lijk zou zijn om zich hiertegen te verzetten. In het commentaar onder de kop „Een spel?", schrijft Suriname ver der: „Wij hebben tot nu toe aangeno men dat de fouten door de regering in het grensgeschil met Guyana ge maakt, voortsproten uit een slecht beleid. Zoetjesaan komen wij tot de conclusie dat sommige fouten opzet telijk zijn gemaakt en een onderdeel vormen van een bepaald spel. Geen Nederlands bloed Directeur Cromwell van de Stich ting Radio-omroep Suriname te Para maribo is echter een andere mening toegedaan. In een commentaar zei hij dat „elk land dat zichzelf respecteert op een dergelijke wijze zou reage ren". Na kritiek te hebben geleverd op de Nederlandse pers, zei Cromwell dat Suriname vastbesloten is, met in achtneming van het statuut van het koninkrijk, zelfstandig alle maatrege len te nemen ter verdediging van het gebied in kwestie". Alice in telefoonland zou men dit plaatje uit Parijs kunnen noemen. De reuzen-telefoon is echter niet echt. Hel is een model van een nieuwe telefoon-uit-een-stuk, ont worpen door Western Electric. TRAPANI B(j de nieuwe I aardbeving op Sicilië zijn giste ren vijf mensen omgekomen en ten minste 69 gewond. Door de schok, die een kracht had van acht graden gemeten op de schaal van Mercalli, ontstond I opnieuw een geweldige paniek onder de bevolking van het I getroffen gebied. In Palermo, Agrigento, Trapani, Partinico en vele andere plaatsen vluchtten de mensen uit huizen en kantoren naar het open veld. Er ontstonden hierdoor grote verkeers opstoppingen. In het in de bergen gelegen stadje Guiliana werden alle patiënten uit het ziekenhuis naar buiten gedragen, om herhaling te voorkomen van de ramp in Montevage, waar bij de aard beving van 15 januari 200 patiënten de dood vonden door instorting van het ziekenhuis. In Santa Ninfa stortte de reeds eerder beschadigde kathedraal in. Ook in Partanna stortte een kathe draal in. Twee grote bruggen en veel huizen die nog overeind stonden heb ben het nu ook begeven. Er zijn intussen soldaten naar het getroffen gebied gestuurd. Helikop ters zijn opgestegen met bloedplasma en geneesmiddelen. De politie heeft alle plaatsen waar nog mensen woon den laten ontruimen. Zelfs mensen die in tenten wonen namen de vlucht. DOOR Ze stonden net gepakt en gezakt klaar toen er gebeld werd. Het werd een zenuwachtig gedoe. De verrassing dat neef opeens op de stoep stond en wat wanhoop omdat ze echt weg moesten om de trein te halen. De trein sloot namelijk aan op een bus die ergens weer op een andere bus aansloot... ..Waar moet u dan naar toe?" Ze noemden het dorp ergens in de polders van Zuidholland. Een paar cjaagjes logeren bij oude kennis sen.... die woonden er pas, het moest min of meer een reis in het onbe kende worden. Neef keek naar het koffertje en de weekendtas, naar ooms nerveuze gezicht en tantes wat moede bewe gingen. Of hij hier nou een paar uur zat of ze even wegbracht, het zou hem nauwelijks meer tijd kosten. Verrast, blij en opgelucht namen ze zijn voorstel aan om in de auto weggebracht te worden. „Weet je de weg?", vroeg oom. „Iedere meter", riep neef over moedig, „Ik ben er zeker in geen twintig jaar geweest, maar in de oorlogElke week trok ik de pol ders in. Een vaste boerderij waar ik altijd twee boterhammen kreeg en dan één stiekum in mijn zak moffel de voor thuis. Ik had vier melk- adresjes en het was de kunst om door Woubrugge te komen zonder dat ze je bij een ontrole te pakken kregen Hij zag het allemaal weer voor zich: het wijde land, de boerderijen met de warme stallen, waarin hij menige nacht geslapen had; de smalle bruggetjes; de kerkjes met dikswijls het stille kerkhof rond de oude muren. Terwijl oom en tante nu helemaal gerustgesteld waren en met de behoedzame gebaren van ou de mensen nog even het huis contro- De w eg welen leerden, alle kranen dicht, alle licht uit, voelde hij een vage opwinding. Wat had hij daar lopen sjouwen, die barre maanden toen de laatste fiets met de houten banden het ook be geven had. En nu, opeens, besefte hij het in een wonderlinge menge ling van dankbaarheid en trots, zou hij er rijden in zijn auto, een bezit dat hij eigenlijk allang was gaan beschouwen als iets heel gewoons. iets wat hem volkomen toekwam Ze reden weg. de bekende stad uit, de eerste dorpen door, oom en tante breeduit achterin op de drie- persoonsbank. Achteruit opzij waarschuwde hij: „Opletten, straks als we die bocht omkomen is er rechts een grote boerderij, daar Ze waren al bij de bocht, maar links noch rechts een boerderij. Een complex kassen strekte zich uit. „Veranderd," mompelde neef, maar hij hield de moed erin. „Straks moeten we een smal brug getje over, komen we in het dorp, ik zal langzaam rijden, daar staan zul ke leuke oude huisjes Maar de weg week af en ze gle den over iets van beton en metaal, bogen keurig om het dorpje heen langs schoenendozen-bungalows. „Maar straks..." ach neen, hij hield het maar liever binnen, hij had er geen idee van wat er straks zou komen. Van de achterbank kwam ooms stem: „Ben je er wel zeker van jon gen, dat je de weg weet?" „Weten wel, maar herkennen nee." moest neef zeggen; het klonk heel timide. Op de achterbank lachten oom en tante zachtjes: „Dat maken wij nu iedere dag mee. alles verandert, zonder dat het ons gevraagd wordt. Je zult het wel leren, jongen, dat herinneringen niet meer kloppen." „Ja, ja," zei neef, maar hij dacht: „Dus begin ik ook al oud te wor den...." Bij Allenby-brug TEL AVIV Bij de Allenby-brug heeft zich gisteren een schietpartij voorgedaan tussen Israëlische en Jor daanse militairen. Twee Israëlische soldaten zijn gedood en twee functio narissen van het internationale Rode Kruis gewond, zo deelde een Israëlische legerwoordvoerder mee. Uit Tel Aviv wordt nog vernomen dat Israël akkoord gaat met de ont ruiming van de schepen die de door vaart in het Suezkanaal belemmeren. Het betreft hier 15 schepen van bui tenlandse nationaliteiten die in het zuidelijke deel van het Suez-kanaal vastzitten. WILLEMSTAD Minister-presi dent dr. E. Jonckheer van de Neder landse Antillen heeft gisteren gezegd zijn ontslag bij de gouverneur te zul len indienen. Dr. Jonckheer heeft dertien jaar lang de leiding van de regering ge had. Hij is 50 jaar. Hij heeft zich bereid verklaard om, voor de tijd, dat hij zich uit de actieve politiek in de Antillen teruktrekt, een benoem- ding te aanvaarden als gevolmach tigd minister van de Antillen in Ne derland. Minister van sociale zaken C. D. Kroon zal de heer Jonckheer, naar verwacht wordt midden februari, op volgen. Minister J. A. O. Bikker van welvaartszorg zal dan ook sociale za ken waarnemen. (Van onze correspondent) ZAANDAM De directie van Al- bert Heijn overweegt een geïllustreerde kinderbijbel in de han del te brengen, die is samengesteld door de schrijfster Mies Bouhuys (ook bekend als vertelster voor de tv) en de tekenaar Piet Horn. MADRID Spanje heeft de VS ervoor gewaarschuwd dat de Ameri kaanse oorlogsschepen de toegang tot alle Spaanse Middellandse zeehavens ontzegd kan worden als zij gebruik blijven maken van Gibraltar. Guyanezen eruit Intussen heeft de perschef van pre mier Pengel gisteren meegedeeld dat de eerste groep Guyanezen nog deze week zal worden aangezegd het land te verlaten. Het betreft hier een groep Guyanezen, die zonder geldige papieren in Suriname verblijft. Er werd de nadruk op gelegd dat de uitwijzing een maatregel van tijde lijke aard is. ARNHEM Het Arnhemse ge rechtshof heeft gisteren de 36-jarige opperman J. M. uit Wekerom en de 27-jarige slachter V. V. uit Ede con form het vonnis van de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Beiden hebben op 14 en 15 april van het vorige jaar een overval gepleegd op de alleen en afgelegen wonende 82-jarige juffrouw Reintje Versteeg te Wekerom. De overval mislukte door de snelle komst van een brigadier van politie. Ramp bij Shell Ik ben het niet eens met de mening van de heer Van Meetelen, wanneer hij zegt dat de bewoners van Hoog vliet niet bang zijn. Het grootste deel van de inwoners is wel degelijk bang en zou zo vlug mogelijk willen weg gaan. Het is nogal prettig om die stank in te ademen en altijd maar te moeten werken om het roet van je ramen en balkon op te ruimen! Maar alleen omdat nergens een wo ning beschikbaar is zijn de mensen gedwongen in Hoogvliet te blijven wonen. Mét het „prettige" idee dat een soortgelijke ramp zich spoedig kan herhalen, al zeg je dan tegen je kinde ren: „Nee hoor, dit gebeurt nooit meer". Hoogvliet Mevr. G. E. Hoolboom-v. Harttransplantatie (7) Met grote verwondering heb ik ken nis genomen van het artikel van ds. Zijderveld, predikant van de Geref. Gemeente te Middelburg. Het deed mij denken aan de torenbouw van Ba- bel: de mens in het middelpunt (in dit geval dr. Barnard) en niet het Godde lijk handelen met de mens. Van harte kan ik instemmen met wat de 'heer D. Ph. Schouten sr. schreef: mensenvergoding. Wat het gevolg daarvan is, de Bijbel staat er vol van. Het woord Zwartman, zoals het door ds. Zijderveld gebruikt werd, is ook volkomen in strijd met het Evangelie. Hij doet het voorkomen alfeof de blan ke in Zuid-Afrika een supermens is. Corn. B. Stolk Rotterdam, Radar Wat de AVRO onder deze radiotitel aan geestelijke voorlichting geeft, mag soms merkwaardig heten. Men kan zich afvragen wat voor zin het heeft de betrokken instellingen en personen in zo'n vaal daglicht te zetten. Zo was de informatie die de re porter gaf over de „open brief" meer een lachertje dan een ingelicht wor den over de achtergronden. Het is te hopen dat Radar op meer reageert dan mistbanken alleen. Rotterdam H. Hazewindus Onderwijs Wat uw onderwijsredacteur uit de mond van minister Veringa doorgaf aan de lezens geeft mij aanleiding tot het stellen van enkele vragen. 1. Het is de minister op een conferen tie in Wenen opgevallen, dat wij een goed onderwijsstelsel hebben. Waarom gaan we het dan per 1 augustus a.s. veranderen? 2. De minister vindt het moeilijk ons met andere landen te vergelijken. Is dit te rijmen met het onder 1. gestel de? 3. De onrust onder de leraren weet de minister voor een deel aan het te late begin van de onderhandelingen. Van wie gaat het initiatief uit voor derge lijke onderhandelingen? 4. De minister zei dat wij te grote scholen hebben. Waaraan is dit te wij ten? 5. De minister wil godsdienstonderwijs op de bijzondere scholen wel binnen het lesrooster, mits daar ruimte voor is. En als die ruimte er niet is of te gering is? Leiden G. Terpstra

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5