KLAAGT RADIO TERECHT OVER DISCRIMINATIE? de stad en dokter Moore Gerrit en opa samen op de foto, dat kan Afschuwelijke grap via ORTF Wilde Ganzen '67: VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Auto in 21ste eeuw rijdt op railbaan "li DINSDAG 23 JANUARI 1 i (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Franse omroep ORFT is slachtoffer geworden van een afschuwelijke „grap", welke zij echter had kunnen voorkomen. De omroep werd opgebeld door iemand die zich voorstelde als een dokter van de kliniek in La Rochefoucault en meedeelde, dat de voetballer Ar- telésa. na in Nice te hebben gespeeld, op weg naar huis een auto-ongeluk had gekregen en in de 'kliniek was overleden. Zonder ook maar iets te controle ren zond de ORFT dit bericht in het tvrjournaal uit. Mevrouw Artelésa hoorde het op deze manier. Terwijl zij helemaal van streek was en familie alarmeerde, belde haar man op. Het bleek dat hem niets was overkomen en dat de ge noemde kliniek, laat staan de dokter, niet eens bestaat. De ORFT heeft er wél iets over moeten horen, dat zij zulk een onge controleerd bericht heeft durven uit- tenden. (Van onxe radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op 52 oproepen van de Wilde Ganzen (IKOR-radio) is In het jaar 1967 in totaal een som van 949.404.95 binnengekomen voor allerlei doeleinden. In 1966 lag dit bedrag ƒ30.000 ho ger, maar toen was erbij inbegrepen de spectaculaire „rampenvlucht" voor hongerend India, die alleen al 280.000 opbracht. Geconstateerd mag dus worden, dat het aantal goe de gevers gestadig toeneemt. Zondag j.l. vlogen de Wilde Ganzen voor hulpverlening aan de slachtof fers van de aardbevingen op Sicilië. Hiermee werd gehoor gegeven aan een oproep van de Wereldraad van Kerken. Kruiswoord-puzzel Hor. 1. jongensnaam. 4. opschik, 7. lidwoord (Fr.). 8. vertrouwelijk, 10. voorzetsel. 12. voegwoord, 14. bosgod, 15. lopend touw tot het in korten der zeilen, 16. van elk even veel (afk. op recepten), 18 water in Friesl. 19. rivier in Rusland, 22. de gezamenlijke hoeveelheid, 24. plaats in Gelderl., 25. hoofddeksel, 28. plaats in N. Brab., 28. vervoeging van een hulpwerkw., 30. deel van een ontken ning (Fr.), 31. figuur in het kaartspel, 33. kookvat, 35. doorweekt, 37. beken de afkorting, 38. plaats in Gelderland, 40. deel v. d. mast, 41. dwang, 42. opgegeven werk. Vert. 1. duinvallei, 2. muzieknoot, 3. hoenderachtige vogel, 4. vreemde munt, 5. voorzetsel, 6. stok, 7. half- warm. 9. opening, 11. meisjesnaam, 13. loon, 15. gunstig gezind, 17. meisjesnaam, 18, plaats ln Gelderl., 20. familielid. 21. voorvoegsel, 22. li chaamsdeel, 23. een zekere, 25. aange legde weg, 27. rekening, 29. wiel, 32. bergweide, 33. hoofddeksel, 34. keu rig. 36. vaartuig, 38. uitroep, 39. mu zieknoot. Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. Weert - Emma. 2. An - eer - ei - al. 3. 8tr - Dallas. 4. pedel - Dora 5. Irene - eend. 6. klare - Oslo. 7. mal - op - rt - An. 8. end - e.o. - demi. 9. Edam - se - ras. Vert. 1. Waspik - mee. 2. enter - land. 3. Eerde - Alda. 4 reden - roem. 5. tra - Lee - pas. 6. Eelde - orde. 7. mil - oester. 8. Maarn - lama. 0. als - adonis. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Er gaat een nieuw gemurmureer door om- roepstad: de radio wordt door de kranten gediscrimineerd. Mr. A. B. Roos jen begon met het open lijk uitspreken van die klacht in de Nieuwjaarsrede welke hij voor het NRU-personeei hield en de NRU zelf nam dat over door in Radiorama verleden week eens goed aan te tonen, hoe vrij wel alle Nederlandse kranten tv- critici hebben die alle beeldpro gramma's op de voet volgen met hun commentaar, maar slechts een enkel blad er een radiocriti cus op nahoudt. Hoe komt dat zo? Wat is daar van de oorzaak Verslaggevers van het NRU-maga- zine Radiorama gingen vragen stellen aan... de tv-critici en aan de heel weinige radiocommentatoren die zij konden vinden. Omdat de uitzending niet meer dan 25 minuten duurt en er een hele rij mensen aan 't woord moest komen, werden de gebruike lijke happen en snappen uit lange, op de band vastgelegde gesprekken han dig gemixed en het resultaat voor de luisteraar scheen te zijn „dat tv-criti ci radio niet belangrijk genoeg vin den". Conclusie van geprikkeld Radi orama: „Nou, dan hoeft het voor ons niet". Er was echter geen tijd gevonden om de werkelijke kwestie te belich ten, al was die natuurlijk wel ver teld. De zaak is nl., dat Hilversum ooit „nieuws" is geworden door de komst van de televisie. Daaraan hebben de omroepen zelf hartelijk meegewerkt. Zeker zo'n 25 30 jaar, om juist te zijn van 1926 tot 1953, bestonden ra dio en kranten als twee publici teitsmedia naast elkaar. De een be moeide zich niet of nauwelijks met de ander. Door kleine berichten t-* zo ging het in die tijd waren in de laatste jaren 20 de oprichtingen van de vijf omroeporganisaties vermeld en heel zoetjes aan begonnen de twee zenders te werken. Was er iets nieuws, zoals bijv. de bouw van de Huizer zender, dan werd ooflc dat net jes in de krant gezet, maar verder kwam het eigenlijk niet en de om roep vroeg daar zeker niet naar. Wie een radiotoestel had kon lid worden van een omroep of niet, de luisterkost was gratis uit de lucht te plukken. Alleen het zakelijke gebeu ren. zoals invoering van radiodistri butie (toen een particuliere zaak) of het wisselen van voorzitters der ver enigingen werd aangekondigd, maar ln die jaren was men zeker nog te veel ingesteld op de „eigen" omroep, dan dat men „Hilversum" als een ge heel zou zien. Over programma's werd weinig of nooit geschreven: de omroepen lieten veel muziek horen, gaven lange verslagen van vergaderingen, het luisteren naar sportreportages was bepaald geen algemene zaak en met de actuele gebeurtenissen in land en wereld liet de radio zich buiten de nieuwsberichten vrijwel niet in. Uit Hilversum zelf kwam bepaald geen vraag naar kritiek op de pro gramma's, zelfs niet naar het be luisteren ervan. Men zond in het be gin in feite uit voor eigen leden en die hoorden wel voor zichzelf. Persconferenties houden over pro gramma's was een onbekend iets. Aan de kranten werd wel meege deeld, als de studiobouw vorderde of klaar was, maar zeker tot 1940 werk te ieder vTolijk voor zichzelf en peinsde geen krant er over, aandacht te besteden aan radioprogramma's, evenmin als een omroep zich inliet met de kranten. Vanzelfsprekend werd er wel eens geschreven over opvallende radió-ac- tlvitelten, zoals kerkdiensten die werden uitgezonden, de opmerkelijk heid van de Radio Volksuniversiteit, de voetbalverslagen van Han Hollan der of de zondagse pret van Ome Keesje. Daarmee was al vtel gedaan. Hilversum was met die stand van zaken in geen geval ontevreden. De omroepen hadden hun programma bladen om de luisteraars te vertellen l wat ze kwijt wilden en ze schreven beslist buiten de aankondigingen om geen letter Over uitzendingen van an deren. De omroepen zelf stonden niet on- j welwillend tegenover elkaar, maar onderhielden ook geen al te nauw I contact Op het gebied van samen werking bestond er weinig of niets. Elke omroep had zijn eigen gebou wen, zijn eigen platenverzameling, muziekbibliotheek en technische ver zorging. Men had eigen muziek- ensembles, kortom, men leefde vrij rustig naast elkaar, overtuigd als men was, ieder een bepaald volksdeel achter zich te hebben en dat goed te verzorgen met dubbele dagelijkse programma's, elk tevreden op zijn beurt aan bod komend. Tezamen kwam men pas na de oor log, toen alles veranderd was en uit de ontredderde gebouwen omroep „Herrijzend Nederland" tevoorschijn trad. Dat was de tijd om de handen ineen te slaan en dat gebeurde prompt. De omroepen gingen effi ciënt en voordeliger samenwerken op technisch gebied: ieder bracht het zijne aan en er werd een groot deel gemaakt. Discotheek en muziekbibli otheek werden gezamenlijk bezit, men ging de studioruimten poolen. Wat uit nood werd geboren omdat men zo verarmd was, bleek weldra een juiste greep te zijn geweest: de gezamenlijkheid noemde zich „De Nederlandse Radio Unie (NRU) en men bleef alleen in eigen vereniging, in de exploitatie van het programma blad en op programmagebied auto noom. Verder deed men het vele praktische werk samen. Om iets van de saamhorigheid te laten blijken in de programma's, kwam men af en toe gezamenlijk op de zender, bijv. in nationale pro gramma's, de ochtendgymnastiek en minder belangrijke muziekhalfuren. Pas veel later, nu enkele jaren ge leden bij het formeren van de nieu we omroepwet en de Intreding van het „overgangsbestel" heeft de wet gever bepaald, dat de NRU een soort gezamenlijke omroep-zonder-leden met 25 pet. van de totale zendtijd moest worden en daarvoor ook een beperkte eigen programmastaf heb ben. Ook na de oorlog had de omroep zijn ongecommentarieerd bestaan kunnen voortzetten, als dat jonge ding, de televisie, niet een knuppel in het hoenderhok had gegooid. Ineens was ze er en ze kwam binnen met vliegende vaandels en slaande trom. Daar kwam nog Iets bij. Had men In het begin van de radio zelf een kristalletje kunnen bouwen of een aansluiting nemen op de distributie voor niet al te gek veel geld, voor een tv-toestel diende ineens een fikse poet op tafel te worden gelegd. En wat zou men krijgen voor zoveel geld, dat toen schaarser was dan nu? Geen wonder, dat de industrie de verkoop van tv-ontvangers krachtig begeleidde en er van omroepzijde klinkende beloftes werden gedaan over programma's die meer dan het tienvoudige zouden kosten dan radio uitzendingen! Nog voor de televisie in eerste ex perimentele uitzending een feit was, betekende zij alleen spektakel en daardoor groot nieuws. Want... wat haalde men in huis, waren de kostba re aankoop van het apparaat plus het neertellen van kijkgeld wel verant woorde investeringen? Plotseling waren, samen met de te levisie, de omroepen in het nieuws. Men sprak van „Bussum en Hil versum" en weldra sleepte het kijken het horen mee: men draaide bij nog spaarzame tv-uitzendingen driftiger aan de radio, men zocht actuele com pensatie op tv-loze avonden... Hiermee, en dat is voor een vol gend artikel, deed onverhoeds de tele-» visiekritiek haar intrede. Ned. 1 VARA 7.06 uur (kleur) Lucy Show. 7.31 uur Koning Klant, consumentenvoorlichting. 8.45 uur vervolg Forsyte Sage. 9.35 uur tweede documentaire over de Oekraïne. Ned. 2 NTS 7.15 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 7.30 uur „De 21ste eeuw": auto van de toekomst. 8.20 uur Dubbelspion. 9.20 uur schakelgesprek met de Britse publicist Mal colm Muggaridge. 10.00 uur fantastisch verhaal in Tweeduuster. Hilversum l KRO 7.08 uur Boertjes van Buuten. 8.00 uur Elly Ameling zingt liederen van Mozart en Poulenc. 8.35 uur hoorspel „Vergeten wacht", absurd blijspel. 10.00 uur kunstrubriek en 11 uur Context, actuele ge sprekken. Hilversum II AVRO 7.35 uur hersengymnastiek, daarna filmmuziek. 8.30 uur cabaret Fiet en Frans Koster. 9.00 uur Duitse balladen van „toen". 10.00 uur Theo Strengers ln „Export van intellect. 10.55 uur eigentijdse muziek (NRU/NCRV). (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM ln de Ameri kaanse toekomstserie „De 21ste eeuw" mag natuurlijk ook de auto niet ontbreken. De moeilijkheid daarbij is echter, dat hierover nog zo bitter weinig valt te voorspellen. De documentairemakers gaan ervan uit U zult het vanavond kunnen zien dat de wegen dan overvol zullen zijn met eigen wagens. Daarom gelo ven ze dat er tegen die tijd niet alleen verbeteringen zullen moeten zijn aan de auto's zelf, ook aan de wegen en parkeerruimten. *t Is echter de vraag, of het ooit tot een volledig kop-aan-staart rijden zal komen, want U weet, zulke zaken lossen zich altijd heel anders op dan de mens vermoedt. Misschien is tegen de tijd dat we alleen nog zouden kunnen voortschuiven in file het luchtverkeer dermate ontwikkeld, dat we meer zorgen hebben over het ge krioel van helicopters, waarmee va der naar zijn werk en moeder boodschappen gaat doen. Als dat niet zo is, zeggen de voor uitstrevende Amerikanen, zal er au tomatisch moeten worden gereden, met gebruikmaking van een railbaan. Wie van zijn werk of waarvandaan dan ook komt, kan zich in het railsys teem voegen met zijn wagen en dan behoeft men verder niets meer te doen: zelfs het parkeren gaat auto matisch. Sturen, laat staan schakelen, is er niet meer bij en men kan dus krantje lezen of tv-kyken, kortom, men kan zich net zo gedragen als nu in bus of tram. Alleen hebben al die auto's veel meer ruimte nodig op de weg en waarschijnlijk zal men er dan van gaan dromen, al die autobestuurders in één comfortabele bus te zetten. en dat is dan toekomstdroom voor de 22ste eeuw. In elk geval worden er al toepas singen gedaan op de auto van nu, om hem hanteerbaarder te maken. Geen benzine meer, geen luchtverontreini ging dus. Electrisch lopende auto's, met af en toe een batterij voor 130 km. „tanken". Er is al zo'n auto, maar ja, die kost nu nog §7.000, een hele som. In de uitzending demonstreert verslaggever Walter Cronkite ook een gasturbine-auto, die op gasoline, kerosine en zelfs op alcohol kan lo pen. De wagen is voorzien van aller lei modieuze en voorlopig onbruikba re foefjes (alweer vanwege de kosten) zoals een tv-camera, die als achter uitkijkspiegel fungeert en een as bak, die automatisch wordt leeggezo gen. Allemaal voor de tijd van de tweedaagse werkweek, opdat we dan helemaal niets meer hebben te doen. Zaterdagavond om kwart voor 8, als er weer een heleboel narigheid en onrust in een handomdraai is opgelost in het beroemde rusthuis tan zuster Klivia wordt het glas geheven op de goede afloop: de ingenieur was s'n pas kwijt toen hij naar een uitvinderscongres moest, opa had een bromfietsaan- rijding waar de vervelende meneer Boordevol weer munt uit slaat.maar tenslotte komt alles in orde. Opa en Gerrit zijn zelf samen aanwezig, ook op deze foto. En hoe kan dat? Och, tv en fotografen ueten overal foefjes op. Gerrit's stand-in is er goed voor om hem te vervangen, want aan pet, achterhoofd en rug ligt het niet! Weer in Europa weer min. temp neerslag gisteren Kopenhagen h. bew 2 0 Londen geh. bew. 0 0 Amsterdam geh. bew. 2 0.1 Brussel mist 3 0 Luxemburg mist —3 0 Parijs 'geh. bew. —2 0 Nice 1. bew 0 Frankfort geh. bew. 0 Milnchen geh. bew —4 0 Zürich geh.bew. —3 0 Genève geh. bew. 2 0 Locarno onbew. —5 0 Wenen onbew. —1 0 Innsbrück mist —13 0 Rome zw. bew. —0 0 Madrid onbew. 0 Mallorca onbew. —1 0 door Affatha Young 160 „Ik wil me verbergen." Hij deed de deur achter hen didht iets wat hij nog had gedaan. Hij wachtte niet tot zij hem voorging, maar zelf al hevig stampend de hal door. Bij de studeerkr bleef hij staan; tot 'haar verbazing ging hij toen de tegenover die kamer door, de kamer waar zij, voor zov< het zich kon herinneren, nooit had'den gezeten. Het was een aardige kamer, met oude meubels, nog komstig uit de tijd toen het huis pas gebouwd was. Hij een beetje strijdlustig zitten, op het puntje van een ha fc sofa naast een mooie marmeren schoorsteen. Hij keek di gend alsof hij op deze dag had gewacht om wraak te netr Zij ging naast hem zitten, niet erg op haar gemak. „Mijn beste Ed is dit werkelijk zo moeilijk voor j®7" „Hoe zou jij je voelen als de stad zidh gedroeg of Je was? Ze verwachten van me dat ik naar mijn eigen begri nis ga." ..Is dat niet een beetje overdreven? Je weet toch dat daar helemaal niet aan denken." Hij antwoordde niet, en zat daar maar, ongerust, gebogen schouders, somber. Zij wachtte, hoopte dat (hij 3 'hart zou uitstorten over de dingen die hem verontrustt Die plechtigheid was het niet, die was alleen maar aanleiding het zat diaper. Hij boog zich voorover, handen (hingen slap tussen zijn knieën, een houding verlatenheid die haar hart deed Ineenkrimpen. Het leekP hij haar aanwezigheid vergeten was, misschien vond hij l wel prettig dat zij er toch was, misschien troostte dat h§ in zijn eenzaamheid. Zij verlichtte misschien zijn pijn 1 maar zij schiep een atmosfeer waarin hij zich volledig 1 zijn verdriet (kon overgeven. Deze rol verontrustte haar ni Zij was geen vrouw die met alle geweld haar persoonlij heid wilde doen gelden. Zij was blij als hij enige steun t haar had, en zij was zelfs tevreden met de bescheiden van vrouw bij wie men uithuilt. Hij rfoeg met kracht zijn vuist ln de palm van zijn hang „Het is todh dwaasheid, dit alles, zij drijven de spot met irh. Alles zou goed gaan, in zeker opzicht zou het beter gaan jfo ik hier niet meer zou zijn. Ik kon beter dood zijn. if nieuwe doktoren in hun beroerde witte jassen en met hij vormelijke manieren weet je dat er nog niet een gewed is die ergens mijn raad over gevraagd heeft?" „Toch kun je ervoor Borgen dat ze geen fouten make en...." „David kon ik er ook niet van weerhouden een fout maken. Ik liet me door hem op sleeptouw nemen." Zij zuchtte zacht, zij voelde dat zij weer in een van 1 discussies raakte het had geen zin en het verwekte x herinneringen aan die bittere voorvallen t—die tot nl<| leidden. „Je kent de mensen toch wel beter, Ed", zei ze, maar k merkte dat haar woorden weinig uitrichtten. „ZIJ denken dat ze de mensen ook kennen. Zij denken i zij meer van mensen weten omdat zij lessen in psychiatJ gehad hebben. Volgens mij hebben ze alleen wat fantasiei men geleerd over mannen en vrouwen voor dingen die go< doktoren en goede priesters altijd al geweten hebben." Ed denk eens terug toen je nog jong was en pas praktijk begon, deed je toen ook niet of je veel zelfvertroi wen had en probeerde je niet je gevoelens te verbergj juist omdat je je niet zo zeker voelde? Ik herinner me flinke jonge man met een erg nieuwe tas en een bijzoi indrukwekkend gefronst voorhoofd.... Ging die jonge naar dokter Ladld om raad hoewel Ladd ouder was en stad kende?" Moore lachte zonder vrolijk te zijn, toen keek hij langstellend en peinzend, en zij zag dit en haar hart sproj open van vreugde, want hij had getoond eerlijk te zijn, „Je weet, Iantje, dat je misschien je vinger hebt gelegd it de wonde. Dit is een van de redenen waarom Ladd en i* hi nooit erg goed met elkaar hebben kunnen vinden, y>i) zich terug en hield zijn praktijk voor zichzelf. Ik heb zaak nog nooit zo bekeken. Nou.... Maar er was geen afsti medisch gezien, tussen Ladd en mij die zo groot was als tussen mij en die jongelingen van het gezondheidscent] Onlangs gebruikte Earlow nog een paar woorden ik m« hem vragen wat hij bedoelde.... Zij weten niet alleen van de geneeskunde dan ik zij steunen op een heel andi opleiding. Ik veronderstel dat Jij nu gaat zeggen dat ouderen die weinig van de wetenschap af weten, geni zijn de waarde van de kunst te overschatten. Jonge men.« pas van de universiteit missen de ervaring en onderschat! die. Dat is in het algemeen waar, vind Ik. En jij wilt zegi dat de oudere generatie de jongere moet leiden, omdat niet meer kunnen doen. Of iets dergelijks. Maar we werk met tegengestelde doeleinden. Het beste Is voor ons om jonge mensen te ontlopen. Laat ze hun werk maar doen hun eigen houtje. Zo denk ik er nu over, ofschoon het niet gemakkelijker voor me op wordt. Nee, Ianthe, het is ei feit, dit administrateursbaantje had ik niet moeten aanvaa den. Ik heb mijn nut overleefd." „O nee Ed dat is niet waar. Ik wil to;geven dat er v«L waars zit in wat je zegt maar er is beslist nog een plas voor jou in het medische leven van Haddon. Je hebt gew< op dat punt ongelijk." (Wordt vervolgd RADIO VANAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.30 NWS. 18.45 Actualiteiten. NRU: 19.05 Het 30ste Hoogoven Schaaktoernooi. KRO: 19.08 Licht ensemble en eollaten. 19.40 Conclllepostbus. 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Sopraan en plano. 20.35 Vergeten wacht hoorspel. 22.00 Cultu reel programma. 22.30 Nieuws 22 40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Kontekst magazine waarin op de dingen wordt doorge praat 23 30 Liedjesprogr. 13 55-24.00 Nieuws. Hilveraum II, Z9S m. AVRO ïi.oo nw*. liu journaal. i8.ïs I.iedjesprogr. 18 50 Licht or- geiapel 19.00 Dlacuaalerubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengvmn. 20.00 Stereo: Bekende Mmme- lodleén (gr). 30.30 Cabaret- progr. 21.00 Meeaterballaden uit het Duitse cabaret 31.45 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 22.00 Export van in tellect: documentaire. 22 30 Nle w«. 22.40 Journaal. NRU: 22.55 Muz'.ek van eigen tijd (opn.l. 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIE vawyom: Nederland It NTS: 18 90 Plpo de clown STER: 18-59 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER 19.03 Reclame. VARA: 19.31 Koning Klant: consumen tenrubriek. STER 19.56 Recla me. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 De Forayte Saga. TV-feulll. (dl. 14). 1145 De steden Lwow en Kiev van de Sow)et Unie, doe. NVSH: 22.30 Sextant NTS: 32.30 - 23.35 Journaal. Nederland H: NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.59 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker, internati onaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.30 De 2le eeuw: Auto 2000 (dl. 13). 20.00 Journaal STER: 20 15 Reclame. NTS: 20.20 ln kleur: Dub belspion: Verliefd in Venetl*. TV-feulll. 1110 Ontmoeting met personen en groepen. 22.00 Tweeddliater: Spel of werke lijkheid, TV-feuiileton. 22.25 - 22.30 Journaal BELGIC Nederlands progrg Kanalen 2 en 19. 18.00 School-tv 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tiener- klanken. 19.85 Kwart-Eefje. 19.52 Meded. en Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.23 Blografie (5). Jozef Schmidt. 21.10 De geweren van Vrouw Carrar. Eenakter. 21.35 Auteurs te gaat in de atudlo. 22 30 De veearta documentai re. 23.05 Nws. RADIO MORGÉN levende woord. 7.15 stereo: Klaasieke grammofoon muziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten 7.45 Klassieke dansen (gr.). TROS: 8.00 Nieuws. 8.10 Actua liteiten. 8.20 Lichte grammo- foonmuzlek. 9.10 Muziek uit Het Midden Oosten (I). 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9 55 Stereo: Klassieke grammofoon muziek. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Amusementsprogramma, (plm. 12.23 Wij van het land: 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 13.15 Onderne mend). NCRV: 14.00 symfo nie-orkest van Chicago (opn 15.00 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Neder landse liederen en liedjes. 17. IS Ca baretprogram ma. 17.30 Ste reo: Lichte orkestmuziek. 17.50 Overheidsvoorlichting. 19.00 Vee! gevraagde gewijde mu ziek. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo- foonmuzlek. (7.30-7.35 Van de voorpagina, persoverzicht). VPRO: 7.35 Wat ls regel, praatje. VARA: 8.00 Nleuwa. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Lichte gramm. muziek. (8.30 - 8.38 voor de hulsvrouw). 9.00 Ste reo: Klassiek vloolooncert (gr.). 9 40 Schoolradio. Lichte grammofoonmuzlek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.42 Stereo) Klassiek orgel concert (gr.). 13.00 Moderne orkestwerken (gr.). 12.22 Voor het platteland. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Stereo: Walsorkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualitei ten. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Rotterdams Filharmonisch Orkest en het Erasmus-kwartet. 18.00 Nieuws. 16.02 Voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de Jeugd. Hilversum lil. 240 m. en FM-kanaien. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale mu ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten NRU: 11.00 Nieuws 11.02 Operette- klanken. 11.20 Muziek uit alle windstreken. (12.00-12.02 Nieuws.) 12.30 Operettefrag menten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Vro lijk platen pro gram ma. 14.00 Nieuws. 14.02 Gevarieerd mu ziekprogramma. 15.00 Nieuws. 15 02 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nieuws. 19.02 Verzoekplaten- programma. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Geva rieerd p laten programma voor automobilisten. TELEVISIE MORGEN. aaSSHSJSmmmm Nederland I. VPRO: 17.00-17 18 Voor de kinderen. BelgleNederlands prog r. kan. 2 en 10. 17.00-18.00 Jeugd-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6