5 Psycholoog experimenteerde met speelterreinen in Leiden-Noord WEEKAGENDA Kunstagenda uit de grote steden Kinderen mochten zelf zeggen hoe jjhet Witte-Speelplan moest worden Knetterbromfietsen worden vernietigd Donors kregen penning of plaquette itten ?l 1 SU WE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Na drie maanden van experimenteren met speelgelegenheden in Leiden-Noord kon drs. E. Acker mans, die is verbonden aan het Instituut voor Preventieve Geneeskundeeen dezer dagen een gedeeltelijkeopening van zaken geven. Gedeelte lijk, omdat gegevens nog statistisch moeten worden verwerkt. Dat de pers over dit onderzoek groten deels het stilzwijgen heeft bewaardis ivel te verkla ren. Als men in de kranten zou kunnen lezen, dat er in Leiden-Noord op experimentele basis een speel- gelegenheid zou komen en dat voor het onderzoek ervan de kinderen als proefkonijnen99 zouden fun geren, dan ivas het experiment al bij voorbaat mis lukt. ezwaar sommige Huders: het is rommelig i Het is allemaal begonnen in eind ugustus 1967, toen ongeveer 1000 fQ1 ewoners van Leiden-Noord een cir cle iilaire in de bus kregen met daarin e mededeling, dat voor de jeugd op e hoek van de Arubastraat en Suri- amestraat een stuk grond beschik- t aar zou komen. Dat was het begin an het „Witte-Speelplan." De kin- eren (van kleuters tot tieners) ïochten zelf zeggen, wat zij op het errein wilden hebben. Via eigen ge- ormde contactgroepen kwamen die ingen er, zoals een oude autobus en nateriaal om hutten te bouwen. Wat de bewoners echter niet risten, was, dat aan de Bonai- ook een terrein kwam, iden- vij iek aan dat van de Arubastraat. Er echter één groot verschil: het riekte terrein legde de jeugd zelf het tweede terrein wérd aangc- ;d. Eén van de dingen, die drs. Acker- s nu bezig hielden, was de ig, hoe gaan de kinderen zich op terreinen gedragen? Dat aspect n vele andere hebben hem de afge- er lopen maanden geïntrigeerd. Demonstraties Hij heeft nagegaan, wat er gebeurt Is men ergens een speelgelegenheid .inlegt en daarna aan de omwonen- en het initiatief laat deze zaak uit werken. Er is echter gelijk- [ingsmateriaal nodig en daaom is j 'ie tweede speelgelegenheid (zonder JJpspraak) aangelegd. Gesteld mag worden, dat het ex- er eriment vanuit het oogpunt van de ie inderen een groot succes is gewor- sr en> omdat zij zeer plezierig bezig eiijn geweest. Een voordeel was bo- jg endien, dat zij niet aan één activi- waren gebonden. Naast sport, hutten bouwen en le- tn, werden demonstraties gegeven )or voetbalclubs en brandweer, 'erder is er een boekenmarkt ge- ouden. Het merkwaardige was ech- :r, dat de aandacht na verloop van JU jd voor deze demonstraties d erslapte en men wat anders ging u oen. Later kwam men dan weer is erug. Als voorbeeld noemde de heer Ac- t< ermans de gemeenschapshal in gi konten, waar men in een grote verdekte ruimte kan eten, drinken, aar de film gaan, op een terras :n en meer van die dingen. Moeilijkheid Het terrein aan de Bonairestraat is imiddels opgeheven. Wat er met •j et terrein aan de Arubastraat gaat ebeuren, is niet bekend. Voorlopig lijft het terrein nog liggen tot eind tbruari. Er is verslag aan B. en W. oi iitgebracht en daarin wordt gead het terrein te laten voort- iestaan, omdat het in een behoefte 3jo orziet. Een moeilijkheid is echter het Di lubhuis De Zevensprong, dat er 'lak bij ligt. Hoe dit gecombineerd noet worden, is een nog onbeant- voorde vraag. Instanties op het ge- ied van jeugdwerk buigen zich j aar het hoofd over. Het wordt in fdcr geval in positieve overweging lenomen. Aan B. en W. is voor gesteld het voortbestaan van het ter- ein voor 1968 financieel mogelijk te 'i naken. De heer Ackermans gevraagd naar f en zo exact mogelijke omschrijving j 'an het doel van het onderzoek zei 'ij: „waar het om gaat is; wat ge- •eurt er eigenlijk op straat? Hoe edragen kinderen zich buiten? Hoe teageren zij op het inbrengen van ten mogelijkheid hun activiteiten te ontplooien?" Algemene conclusie Meer en meer wordt het een gang bare mening, dat het speelterrein Hidden in een woonwijk moet ko nen en niet. zoals in Utrecht bij voorbeeld en hier in Leiden met het Jeugddorp, buiten de woonkern, om dat men op zo'n manier afstand ehept. Men is er echter huiverig voor het in een woonwijk aan te leggen. Het interessante is nu, hoe het terrein binnen de woonkern kan functione ren. Dit hele proces heeft men in Leiden op de voet kunnen volgen. Dat wil niet zeggen, dat het onder zoek een specifiek Leidse aangele genheid is, want het gaat ten slotte om een algemene conclusie. Opmerkelijk is, dat de houding van de ouders positief is geweest tegenover dat wat gebeurde. Ook de mensen, die bezwaren hadden zei den: we zien wel, dat de kinderen plezier hebben. Sommige ouders maakten bezwaar tegen twee factoren en wel tegen de rommeligheid, die het terrein „uitstraalde" en tegen het feit, dat het terrein in Leiden-Noord werd geplaatst en niet bijvoorbeeld in de Professorenwijk. Verder was er een kleine groep, die het met de metho diek niet eens was. Mocht echter het terrein aan de Arubastraat blijven bestaan, dan zal er een manshoge omheining worden geplaats, zodat de rommeligheid van de straat af niet meer zichtbaar zal zijn. Nieuwere aanpak Drs. Ackermans (van huis uit psy choloog, maar hij wil die scheidin gen tussen de verschillende richtin gen niet zo scherp stellen) werd bij gestaan door een projectstaf van zes man. Daarnaast heeft hij veel mede werking gekregen van de heer G. Steinbach van de LJA, met wie hij nauw samenwerkte, van de gemeen te en van Leidse bedrijven. Hij hoopt, dat dit onderzoek een bijdrage zal leveren tot een nieuwe re, misschien wel minder strakke aanpak van het zo belangrijke jeugdwerk in Leiden en daarbuiten. Daarom is het jammer, dat het nog wel een jaar zal duren, voordat de resultaten van dit onderzoek be kend worden gemaakt. Dinsdag (23 jan.) Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. St. Antoniuskerk (Vijf-Meilaan), 7.30 uur: bijeenkomst met gebed voor eenheid der christenen. Hooglandse kerk, 7.30 uur: bijeenkomst met gebed voor eenheid der christenen. Louise de Collgny-hbs. 8 u.: voorlich tingsbijeenkomst Mammoetwet. t Woensdag (24 jan.) Camera, Hogewoerd 49. 7 en 9.15 uur: K. en O.-fllm, The Pawnbroker. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. - Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag (25 jan.) Rapenburg 73. zaal 8: Oecumenische Raad Leiden, 8 uur: prof. dr. G. Se- venster over bijbelse achtergrond van po pulorum progressie en schrijven Herv. Kerk. St. Antoniuskerk (Vijf-Metlaan), 7.30 uur: bijeenkomst met gebed voor eenneld der christenen. Hooglandse kerk, 7.30 uur: bijeenkomst met gebed voor eenheid der christenen. Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Orchestre de Chambre Paul Kuentz de Paris, met Nicanor Zabaleta, harp. Oude Singel 236, 8 uur: Chr. Besturen bond, dr. W. van der Zwaan, Geref. pre dikant over „Restauratie of nieuwbouw?" Staal wijk. Herenstraat, 8 uur: leden- verg. Door- Eendracht Verbonden. Vrijdag (26 jan.) Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs voor verzamelaars. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Rapenburg 6, 8 u.: PSP-voorlichting over dienstweigering (mr. Hein van Wijk) OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lijtweg, 8 uur: afd. K. en O., lezing met dia's dr. J. H. C. Kern over meesterwer ken van oud- Egyptische kunst, zaterdag morgen 10.15 uur rondgang door museum oudheden. Zaterdag (27 jan.) L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëtelt. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): La collec- tioneuse (18 jaar): woensdagavond 7 en 9.15 uur: De pandjesbaas (18 jaar, K en O). Lido 2 30, 7 en 9.15 uur): Maigret op de Place Pigalle (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Verboden bezit (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uurj: Commando der wrake (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Made in USA (18 jaar). Trianon (2. 5 en 8 uur: De kanonnen van Navarone (14 jaar). Dienst apothekers Geopend voor spoedeisende gevallen: apotneek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestsc Apotheek is op zondag 21 januari gesloten van 8 tot 22 uur. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna de dokterste lefoon bellen, 5 maal 2. Belangrijke telefoonnummers Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.3016 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.IS IS, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m, vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp. 12 jaar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden' derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas: dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8- Ellsabethziekenhuis Leiden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot-half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK zéehospltium: longkllniek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo: klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3 Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van X tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg) r op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoonstel ling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart. De Lakenhal: tentoonstelling foto's Wlm Noordhoek, van 20 dec. tot 28 jan., dag. 10 tot 4 u, zondags 1 tot 4 u. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling Marian Gobius plasUeken en Sjoerd Hannema tekenin- gea litho's en etsen (van 15 Jan. t-e-m. 31 Jan., maand, t.e.m. zat 10 tot 5 u. ,ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zond. gesloten). Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: plastieken, schilderijen en tekeningen van Frits van Eeden, tot 1 febr., dag. van 9 tot 6 u., vrijdagavond ook van 8 tot 10 u. Filiaal Houtkwartier Reuvens. Louise de Collgny-HBS: tentoonsteinng van schilde rijen van Ben Geerts. tot 1 maart De Lakenhal- tentoonstelling 50 bestver- zorgde boeken 1966, van 15 Jan. tot 18 febr., dag. 10 tot 4 u. zondags 1 tot 4 uur. Trappenhuis. Academie, Rapenburg: ten toonstelling schilderijen en gouaches van Jaap Nanninea van 18 lan. tot 16 febr. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op dc volgende tijden geopend: Lindestraat 1 b: maandag gesloten, dins dag 9—11.15 u. en 13.30—17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30—18.45 u., zaterdag 8— 11.15 u. en 13.30—16.30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17.15 u.. donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u. zaterdag 7.30—11.15 en 13.30 16.30 u. Leidse kantonrechter beslist: LEIDEN Hoewel een 35-jarige koopman uit Noordwijk verstek liet gaan kreeg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak toch een openbare be handeling. Het bleek, dat hij in zijn woonplaats met zijn auto een aan rijding had veroorzaakt. Door de politie was vastgesteld, dat hij we gens het gebruik van alcohol nau welijks een auto kon besturen, de auto op vier totaal afgesleten ban den reed en de uitlaat lekkages ver toonde. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brug gen, onthulde in zijn requisitoir, dat verdachte ter zake van het rijden „onder invloed" reeds door de Haag se rechtbank tot twee weken hech- tenisstraf was veroordeeld. Ter correctie van de beide andere over tredingen eiste hij een totale geld boete van f 125 subs. 25 dagen, als mede de vernietiging van rijkswege van de in beslag genomen auto. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning vond de eis nog wat te mild. Hij vonniste met een totale geldboe te van f 200 subs. 40 dagen en de ge vraagde vernietiging. Geen rijbeivijs Een eveneens niet verschenen 18- jarige monteur uit Leiden was op heterdaad betrapt toen hij zonder rybewys en W.A.-verzekering op een motorrijwiel reed. Zijn vader trad als pleitbezorger op en zei onder meer: „Hij had die motor voor een ander gerepareerd en probeerde hem maar even, vlak bij ons huis". De officier zag hierin geen excuus. „Als verdachte, ook al was dit vlak bij huis een aanrijding had veroor zaakt, zou een ander hoogstwaar schijnlijk met de brokken zijn blij ven zitten". Hij eiste twee geld boeten van f 75 subs. 30 dagen en de onttrekking aan het verkeer van het in beslag genomen motorrijwiel. „Dan moet mijn zoon ook voor de kosten van een andere motor op draaien", reageerde de vader veront waardigd. De kantonrechter besloot daarom tot teruggave van het motorrijwiel. Zyn vonnis luidde daarentegen twee geldboeten van respectievelijk f 50 en f 150 subs- 40 dagen alsmede een voorwaardelijke hechtenissfcraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. Een 17-jarige leerling-instru mentmaker uit Leiden stond te rechtomdat hij met een snelheid van 65 km/u. en veel lawaai van wege een „bewerkte" uitlaat over de Lammenschansweg had geknet terd. Hij was één van de vele jeug dige bromnozemsdie gisteren voor dezelfde feiten terecht ston den en die allen ondervondendat het Leidse rechtscollege dergelijke overtredingen streng gaat aanpak ken. De jeugdige instrumentmaker- snelheidsmaniak had, evenals de anderen, weinig of niets tot zijn ver dediging aan te voeren. De feiten spraken voor zichzelf. Eis: twee geldboeten van respec tievelijk f 60 en 40 subs. 20 dagen en de vernietiging van rijkswege van de in beslag genomen bromfiets. „Ik ben maar een scholier en kan die boete niet betalen", zo reageerde de verdachte. „Ook daarin voorziet de wet en u kunt die 20 dagen gaan uitzitten", zo zei de kantonrechter, die onver biddelijk conform de eis vonniste. Botsing Een 22-jarige loodgieter uit Hil- legom moest zich verantwoorden, omdat hij op de Voorstraat te Noord- wijk een autobotsing had veroor zaakt. Hij kreeg bovendien een pro ces-verbaal. omdat zijn auto van één spiegelgladde achterband was voorzien. Tot zijn verdediging voerde Juj aan: „De ander remde zo plotseling, dat ik niet tijdig meer tot stilstand kon komen". Inzake de gladde band zei hij nog: „Daar wist ik niets van". De kantonrechter las in het pro ces-verbaal, dat verdachte bier had gedronken alvorens met zijn auto op weg te gaan. Eis: f 115 subs. 23 dagen en voor- Den Haag DINSDAG: Schouwburg. 8.15 u.: Ensem ble met „Pygmalion"; Dlligentla, 8.15 u.: Marle-Thérèse Fourneau, fiiano. WOENSDAG: Schouwburg. 8.15 u.: Cen trum met „Slippers": Kurzaal 8.15 u.: Resld.- Orkest, met György Pauk vlooL DONDERDAG: Circus-theater, 8 u.: Ned. Operastichting, Le comte Ory van Rossini, medew. Brabants Orkest: Dili- gentia, 8 u.: Ver. voor Kamermuziek, Prager Strijkkwartet. VRIJDAG: Scnouwburg, 8.15 u.: Haagse Comedie met „Helder zien in het donker": Dlligentla, 8J5 u.: Max Llchtegg, tenor; Grote Kerk, 8 uur: Zangver. Excelsior, met Annette de la Blje, sopraan. Aafje Heynis alt, Paul Schotsmans tenor, Rom Kalma bas, Gerard Akkerhuis orgel en het Zuldh. Orkest: Paviljoentheater, 8.15 u.: De Nieuwe Komedie met „De dienst lift" en „Een beetje pijn"; theater Ma trijs (ln Dillgentla). 8.30 u: theater- werk groep „Spoel" met „De les" en „Het onderhoud". ZATERDAG: Schouwburg. 8.15 u.: Haagse Comedie met „Rosencrantz en Gulldenstern zijn dood": Circus-theater, 8 u.: Ned. Operastichting. Le comte Ory van Rossini, medew. Brab. Orkest: Dili- gentla, 2.15 u.: „Arena" met „Ploeft", 8.15 u.: solotoneel Ank van der Moer (met „Vrouwen"); Kurzaal, 8.15 u.: Concertge bouworkest, met Grigoril Sokolow, plano: Pavlljoentneater 8.15 u.: De Nieuwe Ko medie met „The Fantastlcs"; poppenthea ter Guido van Deth. 2.30 u.: Singo ln het land van Bimbambljn"; poppentheater Frank Kooman, 2.30 u.: „De muziekman netjes", 8.15 u.: „De nachtegaal van de keizer" en cabaretprogramma „Vossestre- ken". DAGELIJKS: Theater Pepijn, 8.30 u.: (beh. maandag) cabaret Pepijn (Paul van Vliet) met „Dag en nacht" (tot 29 febr.). TENTOONSTELLINGEN: Gemeente museum, Stadhouderslaan 41. maand, t.e.m. zat. 10 tot 5. zond. 1 tot 5, ook woensd. 20 tot 22, „Ingeving en vormge ving" t.e.m. 28 jan.; „Muziek en religie" t.e.m. 31 Jan.; „De vrouw ln de muziek" t.e.m. 31 jan.; „De bonte wereld van het poppenspel" t.e.m. 11 febr.; „Ballet ln beeld bij Bakst (18 Jan. tot 3 maart): „Piet Zwart en de PTT", 20 jan. tot 3 maart. Ned. Congresgebouw, Churchill- pleln 10: World Press Pnoto 1967, tot 12 febr., maand. t.e.m. zat. 10 tot 5. zond. 1 tot 5, ook woensd. 20 tot 22. Panorama Mesdag (Zeestraat), Hendrik en Paco Mesdag, jeugdtekeningen, t.e.m. 31 jan., maand, t.e.m. zat 10 tot 15. zond 12 tot 15. Rotterdam DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG (111766): maand. 8.15 u.: Ned. Com. met „De trap": dlnsd. 8.15 u. Spaanse dansensemble Susana y José; woensd. Nieuw Rott. Toneel met „Mimicry": dond. „Centrum" met „Slippers"; vrijd. Nieuw Rott. Toneel met „Mimicry": zat. 8.15 u.: Nieuw Rott. Toneel met „Ja. ik wil" (musical naar Het Hemelbed van Jan de Hartog). KUNSTCENTRUM 'l Venster (251900). zat. 20 jan. 8.15 u.: Studio met „Zomer": donderd. Centrum met „Wanneer heb Je mijn moeder voor het laatst gezien?"; vrijd. 8.15 dansgroep Pauline de Groot. LUXOR-THEATER 1328263: iedere waardelijke intrekking van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste met in totaal f 100 en de gevraagde voor waardelijke intrekking. LEIDEN Het hoofdbestuur van het Ncd. Roodc Kruis beeft aan onderstaande donors van de Bloedtransfusiedienst van de afdeling Leiden en omstreken dc Landstclncr-plaquette voor 20 maal bloed geven toegekend of de penning voor 5 maal bloed geven. De plaquette ontvin gen: Ter Aar: B de Geus. Alphen aan den Rijn: D Visser. Hazerswoude: N C v/d Bosch. P J U Hassefras, D Kroon. Hillegom: J H v/d Vos. Katwijk: Mej. B Haasnoot. A Kuyt. J Talens Jr. Leiden: M de Boer, mevr. A de Bondt-Ströming, M Buist. C M v/d Burg, A v Duyl, J Ebes. E A Th 't Hart. mej. A A de Jeu, C Kiel, G L M Koek. mevr. M A Lepelaar-Bremmer, A van Mastrlgt, J F Q Montanus, mevr. G J M Ouwer- kerk-Bruné. Pater de Ponti. j Th L Zon neveld. Leiderdorp: J Th v Bemmelen, mevr. L Geerlof-den Hollander. A S Hakkaart. K Jansze. L Los, G H Oostergo. mevr. M Stavleu. Llsse: P v/d Lans, H Möhlen, G Prins Nieuwe Wetering: M J Weststeijn. Noordwijk: H van Anrooy. P Diender, v/d Linden. P Slingerland. Noordwljkerhout: G v/d Berg. W van Hage. Oegstgeest: mevr. H B J Buurman-Vol- beda. Oude Wetering: C J v/d Hoorn, mevr. J M Nasveld-v/d Meij. Voorhout: H G van Gent, J R v/d Nouland, H van Rijn. Voorschoten: mevr. A C Barvon Hem- mersweil-van Dorp. Warmond: G C Juffermans, P J van Rijn. J J van Schie, mej. C M van Wlnsen. Wassenaar: W van Egmond, A Kiel. P v/d Marei, A J W van Roijen, W C F Vuyk. Woubrugge: P F Noordam. Zoeter» oude: J Hulsbos, mevr. M B Pieterse-Zandbergen. De Landstelncrpcnnlng voor vijf maal bloed geven werd toegekend aan: Ter Aar: mevr. J w v/d Haven-Bardel- meyer. Boskoop: w J v/d Mculcn. Hazerswoude: mevr. C A de Bak ker-van Putten, C Rademaker. Katwijk: J Booi, J van Duyn, R de Graaf. mevr. C Hazelaar-v/d Merwe, A de Monyé. Lelden: K Arbouw, J R M de Braban der. A G Emmers. B Eradus, -mej. C J V Elj bergen, F Hoogstraten. J J Kleyn, mevr. J w m Kluivers-Landsbergen, mevr. C A Koek-Broers, G M Koolhaas. P Korver. B Kreft. W Lagendijk, H La- gerdijk, R G Mantel, mevr. M W van MarwiJk-v Wleringen. F G Miggels, mevr. Th w Noordman-v Mechelen, w Numan, P W Otto. G Piket, J Schalk, Th H M Schmidt, E Smitt. W F Taffljn. L J W v/d Veer. S O Warnaar, G J M A v/d Worp, H E van Zanten. Leiderdorp: W Spek. A Wallert. Leimuidcn: A J L v/d Drift, mej. E E M Noordermeer. - Llsse: F B J Dulneveld. mevr. C A Langeiaan-Baars, Th M van Ruiten, A M Stembert. Noordwijk: J Boumeester. A Duindam. E J Franken, N J Glasbergen .mevr. C Hazenoot-Schriek, mevr. D M van Hil- ten-van Leeuwen, J A Los. A P W v/d Ploeg, A G Plug. J v Tubergen, Th Vink. mevr. N v/d Zwart-Smit. Noordwljkerhout: J Duivenvoorde, mevr. C C W M van Wouw-Loos. Oegstgeest: W den Dunnen, mej. J C Langbroek. Roelofarendsveen: E J Termeulen. Rijnsaterwoudc: J H J dc Jong. Rijnsburg: C Kralt, D de Mooij, N F Paauw. Sassenheim: J Bakker, moj. G Boersma. P Th Bunjes. mevr. M C ter Meer-Otto. J J Soeterbroek. J L van Tol. M P H J van Zoen. Velzen-Noord: E J Scholtlng. Voorhout: C M A Bel. mej. Th H W P v/d Burg. J F A v/d Geer. mej. M H M Hoek. H G S M Langeveld, L P Went. Voorschoten: G H Agterhorst. J M Koek. R G Kooy. G J Stoute, w v/d Waard Jr. Waddinxvecn: A v/d Zijden. Warmond: J M de Feyter, Th J P de Winter. JAM v/d Zalm. Wassenaar: mevr. A C Bakker-Verhage, mej. S H Florak, mevr. A H Mol- huysen-Fablus, E L Ph M de Nerée tot Babberich. Zoeterwoude: G G van Dlest, mevr. M C D van Teijlingen-Schouten. avond 8 u.t Snip en Snap 30 jaar, beh. maandag. DE GROOTE SCHOUWBURG (Zuid plein, tel. 279760): cabaret Fons Jansen met „Hoe meer zielen". MAURITSSTRAAT 65: (naast R'damse Schouwburg), tel. 129161: Iedere avond 8 tot 1 u. Dorus met de jonge tien, zat. 7, 9.15 en 11.15 u., woensd., 2 uur. kinder voorstelling „BIJ Dorus op schoot". DE DOELEN (teL 132490): 22 Jan. en 24 t.e.m. 27 Jan. 8.15 u. cabaret Adam en Eva, „Tussen tafel en bed" (kleine zaal); maand. 8.15 u. (repetitiezaal), Koos Ver heul fluit en Jan v.d. Meer plano (Stich ting Nieuwe Muziek); dinsd. 8.15 u. grote zaal Phllh. koor Toonkunst met „The Massiah", m.m.v. Rott. Phllh. Orkest; dlnsd. 8.15 u. (kleine zaal) Kamermuziek vereniging, Het Allegrl Kwartet: woensd. Brouwenstljn sopraan, m.m.v. Noordn. Phil. Orkest: kleine zaal woensd. 12.45 tot 13.15 u. cabaret Adam en Eva, „Dertig minuten tussen tafel en bed" (Rott. Kunstkring, in kader van lunchconcer ten): grote zaal dond. 8.15 u. Rott. Kunststichting. Harmonie- en Fanfare- festival: grote zaal zat. 27 Jan. 8.15 u.: Rott. Philh. Orkest, Bas Dekker, trombo ne. promenadeconcert. AULA MUSEUM BOYMANS VAN BEU- NINGEN (118233): vrijd. 26 Jan. 8.15 u.1 pianorecital Nicolas Zumbro. TENTOONSTELLINGEN: museum Boy mans-van Beunlngen (Mathenesserlaan 18, dag. 10 tot 5 u., zond. 11 tot 5 u„ woensd. 19.30 tot 22 u.) schilderijen Kees van Don gen (tot 28 Jan.), Kees van Dongen en tijdgenoten (Prentenkabinet, tot 28 Jan.), het cublsme te Praag en de verzameling Kramar (tot 3 maart) en Potterlj en Pot- terie (27 jan. tot 3 maart), t.g.v. gouden jubileum van Melndert Zaalberg als pot- tebakkcr; museum voor land- en volken- kune, WlUemskade 25, dag. 10 tot 5 u., zond. 11 tot 5 u.: Asmat. een koppensnel- lerscultuur, pracht en praal bij de Papoe a's. tot nadere aankondiging: expositie zaal De Doelen, dag. 10 tot 5. zond. 12 tot 5 u. kleurgrafleken Nenno Randolfl en plastieken Koen van Linden Tol (t.e.m. 28 Jan.); kunstcentrum 't Venster, Gouver- nestraat 129: schilderijen, tekeningen en akwarels Max Appelboom (t.e.m. 26 Jan.); Witte dc Withstr. 35a (10 tot 5.30, zond. 12 tot 5): oude kust en antiquiteiten (Rott. Kunstkring, t.e.m. 4 febr.). Amsterdam Muziek: Concertgebouw (718.345), zat 20 Jan. grote zaal 3 uur Radlo-Philh. orkest met Herman Krebbers vlooi, 8.15 uur Kunstmaand-Orkest met de Jaschwill-sls- ters viool; kleine zaal 8.15 uur. Stichting Nieuwe Muziek, Koos Verheul fiult en Jas v. d. Meer piano; maandag Concert- geb. grote Concertgebouworkest met Wlktor Tretjakow viool; Bach zaal (730.798) 8 uur, uitvoering leerlingen Conservatori um; dinsdag Concertgebouw grote zaal 7.30 uur jeugdconcert Kunstmaand-Orkest met Jaschwili-sisters viool; Kleine zaal 8.15 uur Amsterdam String Quartet; woensdag Concertgeb. grote zaal 8.15 uur Concertgeb. Orkest met Witkor Tretja kow viool; donderd. Concertgeb. grote zaal 8.15 uur: zie woensdag; kleine zaal 8.15 uur Max Llchtegg, liederen; Stads- scnouwourg (Leldseplein, 232.932), 23 Jan. 8 uur Ned. Opera met „Le comte Ory" van Rossini; 24 Jan. 8.15 uur Ned. Danstheater; De Kleine Comedie (Amstel 56. 230.130), van 26 Jan. af dag. 8.15 uur Flamenco Ensemble met „Flesta Gitana." Toneel en cabaret: Stadsschouwburg (Leldseplein, 232.932), 20 Jan. 8.15 uur Ned. Comedie met „De honger en dc dorst" van Eugène Ionesco; 22 Jan. 8.15 uur Nieuw Rott. Toneel met „Mlnlcri"; 25 „De vrek" (Molière); 27 Jan. 8.15 uur Ned. Com. met „De honger en de dorst"; Carré (Amstel 115, 225.225), dag. behalve maand., 8.15 uur muscial „Anatcvka"; De kleine Comedie (Amstel 56. 230.130), t.e.m. 25 Jan. dag. 8.15 uur Centrum met „De vrede" (Comedie van Aristofanes)Nieu we de la Mar-theater, Marnlxstraat 404 (233.462), dag. 8.15 uur musical „De stunt", v. Guus Vleugel en Ruud Bos; Vest zak-theater (Balth. Florlszstraat 47 - 727240), 20 jan. 8.30 uur „Dokter, oh dok ter" (Comedie). 27 jan. 8.30 uur „De war hoofdige minnaar"; Theater Tlngel-Tan- gel (N.Z. Voorburgwal 282 - 64695). dag. behalve maand.) 9 uur cabaret „Holland op z'n smalst" (met Marijke en Sleto Hoving); Tneater Lurelei (Leidsekade 90 - 248.301), dag. beh. maandag, 8.30 uur, ca baret Lurelei met „Oud zeer"; theater Naar de Kelder (Vondelstraat 6 - 184.133), tot eind Jan. vrijd. en zaterd. 9 uur, cabaretgroep „Don Qulshocking". Tentoonstellingen: Rijksmuseum (Stad houderskade 42) Ital. gravures uit museum van Rljssel, tot febr., dag. 10-17 uur, zond. 13-17 uur; stedelijk Museum (Paul Potterstr. 13), tot 29 jan. foto's van Koen Wessing; tot 5 febr. tekeningen en gouaches van Jean Bazalne en grafisch werk van Jo Brans, Conradl. Leunle Schröder en Pieter Zwaanswijk: tot 19 febr. „Een modebeeld"; tot 26 febr. teke ningen en gouaches van Kupka; vanaf 20 Jan. werk van kringen „De onafhankellj- ken" en „De A.damse Kunstnaarswerk- groep", dag. 9.30-17 uur, zond. 13-17 uur; Tropenmus. (Llnaeusstr. 2, 531152). ten- toonst. „Van top tot teen, kleding en tooi", dag. 10-16 uur. zond 12-17 uur; Mus. Fodor (Kclzersgr. 609) tot 4 febr. „A.dam koopt kunst 1967", dag. 9.30-17 uur. zond. 13-17 uur; Anne Frank Huls (Prlnsengr. 263) vanaf 20 Jan. werken van Ellen Bot- tenhelm-Nlemer, maand, tot zat. 10-16 uur. LEIDEN Wethouder S. Sannes zal op vrijdag 2 februari om drie uur 's middags het nieuwe gebouw van de Thorbecke-school, openbare school voor ulo, aan de Vijf Meilaan officieel openen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3