Deskundigen: Hoogvliet een planologische vergissing anoi verwerpt eisen [van VS blijft Canadees kaapt de Ocean Sprinter weg voor neus van Clyde alfles gosdi en wer Uit de Haagse hof geplukt regen Veel op sieilie Ex-burgemeester van Rome gearresteerd Bewoners willen weg maar kunnen niet Cultuurdictator Serov overleden Dreiging ramp 7 MAANDAG22JANUARM968 (\an een onzer verslaggevers) D OTTERDAM Wonen in Hoogvliet heeft nooit erg hoog in aanzien gestaan. De sterke lucht- ï*-verontreiniging die op sommige dagen als een vochtige stinkende deken over deze Rotterdamse voorstad ligt, gepaard aan de voortdurende dreiging van de bom, die het immense raffinaderijcom plex, inclusief de chemische fabrieken op de Vondelingenplaat toch is (en de meeste bewoners ken nen de kracht van die bom omdat zij bij die bedrijven werken) zijn daarvan de grootste oorzaken. burgemeester van Amsterdam, dr. I. Samkalden, heeft vrijdag- avond een bezoek gebracht aan de musical De Stunt. Na afloop van de voorstelling sprak hij even met hoofdrolspeelster Jasperina r| de Jong, die hij galant een vuurtje gaf. HANOI/SAIGON Noord-Viet- [nam heeft de voorwaarden van presi dent Johnson voor het stopzetten van bombardementen verworpen. Het [noemt de Amerikaanse voorwaarden een „gewone truc" om het Vietna mese volk te dwingen, de strijd op te 1 geven, terwijl de agressie van de VS doorgaat. Johnson heeft verklaard, dat de bombardementen worden gestaakt, als onmiddellijk daarna besprekingen beginnen, die redelijke hoop op resultaat zouden moeten bieden, Voorts mag Hanoi geen voordeel uit stopzetting slaan, door zijn mili- Jtaire macht in het Zuiden te verster- Intussen heeftOSuid-Vietnam beslo- iten, het aangekondigde tweedaagse j bestand tijdens >.et Vietnamese iimeuwjaar „Tet" met 12 uur te bekor- Jten. Het zal nu duren van zes uur 's avonds op 29 januari tot zes uur *s morgens op 31 januari, plaatselijke l tijd. Als reden geeft Saigon, dat de Viet- cong bij vorige gelegenheden talrijke malen een bestand schond. Deze or ganisatie heeft laten weten, de strijd met een week te zullen staken, van 27 januari tot 3 februari. Kennedy Senator Robert Kennedy noemde te Washington de voorwaarden van Johnson een eis tot onvoorwaarde- ijke overgave. Hij stelde opnieuw /oor, een bombardementspauze in te- roeren. Hij vond aan zijn zijde sena- or Fullbright en de Republikeinse gouverneur Romney (die naar de candidatuur voor het presidentschap itreeft). Een van Romney's concur renten, gouverneur Reagan van Cali- fornië, verlangde echter uitbreiding /an de bombardementen. China meldt, een automatisch sestuurd Amerikaanse verken ningsvliegtuig te hebben neergehaald loven de provincie Joenan, die aan Vietnam, Laos en Birma grenst. Luchtlandingstroepen en electro- ïische apparaten worden gebruikt vijandelijke troepenbewegingen van Noord- naar Zuid-Vietnam over de zgn. Ho Tsji Minh-weg door Laos te controleren. De Joegoslavische president Tito heeft in Cambodja een beroep op Amerika gedaan, een eind aan de j oorlog in Vietnam te maken, voor het i e laat is. MOSKOU Wladimir A. Serov, een van de belangrijke schilders van de realistische school in Rusland en president van de Academie van beel dende kunsten, is op 57-jarige leef tijd overleden. Hij was een verwoed ■tegenstander van alle niet- rea listische richtingen. Zelf schilderde Ihij voornamelijk politieke en militai- I re taferelen. Als president van de academie kon Serov zijn wil opleggen aan de Russische kunstenaars. Hij had zit ting in de Opperste Sowjet. Zaterdag is gebleken dat de dreiging niet slechts blijft. De bom is ontploft en heeft duizen den gezinnen angst en narigheid in de vorm van gesprongen rui ten en zo gebracht om nog maar niet te spreken van het feit dat er twee doden zijn, twee zwaar- en vijftien lichtgewonden in een ziekenhuis liggen en tientallen anderen glaswonden kregen. Deskundige en gezaghebbende mannen geven toe, al willen ze het niet met zoveel woorden zeggen: „Hoogvliet is een planologische ver gissing". Bewoners zeggen het heel duidelijk: „We willen wel weg, maar het kan niet". Mr. V. G. M. Marijnen Rijnmond-voorzitter mr. V. G. M. Marijnen zegt hierover ondermeer: „Het is onmogelijk een garantie te geven dal iels dei-gelijks niet weer gebeurt. De technische voorzieningen zijn zodanig dat fouten tot een mini- j mum zijn beperkt. De hele zaak moet voortdurend in discussie blijven. Het dient permanent in de gaten te wor- j den gehouden zowel preventief als represief." De heer Marijnen heeft de grootst mogelijke bewondering voor de prestaties van de brandweer. Hij vindt het toezicht van instanties als arbeidsinspectie en zo goed. ,,In de hinderwet zouden hier en daar ver- beteringen kunnen worden aange- bracht. Maar ook van de verant woordelijke technici moet medewer king komen." Hij steekt het niet onder stoelen of banken dat de industrie en het woon gebied te dicht op elkaar staan. „Maar er waren elementen die niet voorzien zijn. Beide hebben een groei doorgemaakt. Ik ben van oordeel dat met dit probleem van de ruimtelijke ordening voor dit gebied en voor heel zuid-west Nederland veel meer reke ning moet worden gehouden. Daarom zijn de uitbreidingen van Spijkenisse en Hellevoetsluis zo belangrijk", aldus de heer Marijnen. En over het probleem van de ver krotting van Hoogvliet in de to- komst zegt hij: „Leven is meer dan alleen maar werken. Het leefmilieu moet goed zijn. Er moet rust zijn om te kunnen leven en dat baart nu ui termate veel zorgen." Ir. T. P. van de Bergh Ir. T. P. van de Bergh, directeur van de Shell-raffinaderij: „De moge lijkheid voor weer zo'n ramp blijft natuurlijk altijd bestaan. Maar als u weet hoe er bij ons wordt gewerkt, kan ik niet zeggen d3t dat gevaar groot is. Het is natuurlijk wel zo dat weer eens is bewezen dat de ligging van Hoogvliet zeer ongelukkig is. Laat ik geen andere woorden gebrui ken". Mr. J. Heusdens Burgemeester mr. J. Heusdens van Vlaardingen vindt de bouw van Hoogvliet temidden van het in dustriegebied. planologisch gezien geen uitschieter. .Ze hadden Hoog vliet daar nooit moeten bouwen. Maar. Hoogvliet is niet mijn gemeen te", aldus de heer Heusdens. Hij vindt dat men geen veertigdui zend mensen moet laten wonen in een gebied dat normaal al last heeft van de luchtverontreiniging. „Vlaar dingen heeft de naam van een stad die gebukt gaat onder de luchtver ontreiniging. maar Hoogvliet heeft er, los gezien van een brand als zater dag, veel meer last van", zegt hij. Deze calamiteit heeft mr. Heusdens nog eens versterkt in zijn mening dat een intensief contact tussen Rotter dam. Schiedam en Vlaardingen drin gend gewenst is. „We moeten meer weten van eikaars industrieën en van de gevaren die daaraan verbonden zijn." De burgemeester zal nog deze week contact opnemen met burge meester W. Thomassen van Rotter dam. Of hij het industriegebied „aan de overkant" een wezenlijke bedreiging vindt voor Vlaardingen? „De maatschappij wordt gecompliceerder. In dit zeer sterk geindustrialiseerde gebied zal men rampen niet kunnen voorkomen. Het enige wat men kan doen, is de gevaren tot een minimum beperken. We waren snel paraat en konden snel helpen. Vlaardingen heeft zijn ziekenhuis opengesteld voor de gewonden. Ook heeft Vlaar dingen een ambulance uitgeleend", aldus de burgemeester van Vlaardin gen. Mr. M. A. B. Ij. van Meetelen Mr. M. A. B. L. van Meetelen, chef van de hulpsecretarie en voorzitter van de wijkraad voor Hoogvliet is zelf licht gewond door glas dat in zijn bed viel. Hij is zeer te spreken over de veiligheidsvoorschriften die de industrieën hebben. „Toch is er uiteraard geen garantie I dat er vandaag of morgen weer niet I zoiets gebeurt, welke voorzorgen men I ook neemt. We zijn zeer kwetsbaar in I Hoogvliet, ik weet 't. Iedereen is het I er over eens dat 'de planning hoogst onee'ukkig is geweest. Volgens hem valt de angst onder de mensen bijzonder nee. Degenen I die weggaan uit Hoogv':et zouden dat volgens hem niet doen uit bangig heid, maar in verband met werk. Mr. H. B. Engelsman Mr. H. B. Engelsman uit Schiedam, gecommitteerde van Rijnmond voor de milieuhygiëne zegt: „Absolute vei ligheid is onmogelijk. Menselijke fouten en technische onvolkomenhe den die niet tijdig zijn onderkend, kunnen geheel onverwachts tot cala miteiten leiden. Alles zal in het werk moeten worden gesteld om het ver antwoordelijke handelen en de tech nische veiligheid zo hoog mogelijk op te voeren". Over Hoogvliet zegt hij: „Tot dusver is bij de planmatige situering van woongebieden te weinig gelet op de n^bljbei'd van grote ir.dustriere- bieden. En met name Hoogvliet ligt te dicht bij de chemische industrie, ook uit het oogpunt van de luchtver- ontreinig'ng''. Tot slot zegt hij: „De moderne verkeersmiddelen ma'^en wonen op afstind beslist mogelijk". Drs. J. L. Post Drs. J. L. P Pest, inspecteur ruim telijke orden!ng voor Zuid-Ho1'and en Zee'and: ..Dn planning van Hoog vliet, inderdaad geen gelukkige, is een typisch gevolg van de noodzaak om 'n de 'aren '45-'50. toen er erote woningnood was. snel hui/en te gaan bouwen. Destijds werden snelle beslissingen op woningbouwgeb'ed gevraagd. Door de industrievestiei"- gen langs de Nieuwe Waterweg en de toevallige 'oop van de gemeentegren zen werd Hoogvliet als uitgannsount l voor een nieuwe stad genomen." I „We hebben nu meer ervaring. Het planologisch hcleid kan ook nieuw zijn. Als planoloog kan ik moeilijk j beoordelen wat er nu in de concrete situatie zou moeten gebeuren. In ie der geval betere bedrijfsveiligheid. Dat we dezelfde planologische fout niet meer maken, blijkt al uit het afwijzen van Geervliet, Heenvüet en Zwartewaal als woonkernen en de aanvaarding van het plan Helle voetsluis." Ir. J. v. d. Tas Ir. J. v. d. Tas, hoofdman van de Rotterdamse brandweer en directielid van de RDM. is de man die samen met een Shell-vertegenwoordiger de leiding over de blussingswerkzaam- heden heeft gehad. Hij zegt dat er intern bij de bedrijven de uiterste voorzorgen worden getroffen om calamiteiten te voorkomen. Hij is erg optimistisch. „Er zijn dermate veel veilig heidsinstanties nationaal en interna tionaal dat er bijna onbegrensde er varingen op dit gebied zijn. Volgens mij zijn de voorschriften voldoende, misschien zijn er verfijningen moge lijk." Hij is de enige man onder de geïnterviewden die vindt dat Hoog vliet niet te dicht bij de industrie ligt. „Het zou economisch niet verant woord zijn. Bovendien vind ik het gevaar niet dermate groot hoewel het nog wel eens kan terugkomen. Vol gens mij wordt de uiterste zorg aan veiligheid besteed. Ik heb blindelings vertrouwen in Shell". Dr. L. A. Clarenburg Dr. L. A. Clarenburg. tijdelijk di recteur van de centrale meld- en re- gelkamer en s''funct;rnaris van Rijn mond voor de milieuhygiëne zegt over de ramp? „Nee, wii hebben ors er niet mee bemoeid. We hebben o**s we1 od de hoogte gesteld of er 'uchtverontmini- ging was. maar toen b'eek dat 't niet zo was. hebben we afgewacht. Ik kan u wel zeggen dat vertrouwen heb in de brandweer. Ik moet toegeven dat Hoogvliet op een gevaarlijke plaats ligt. maar dat ligt aan de bou wers. De industrie was er namelijk eerder en Hoogvliet is er pas later aangebouwd." Dat laatste hoorden we ook van een SheU-functionaris. De luchtfotograaf Bart Hof meester zegt a's bewijs dat de hoe veelheid vuil die de lucht wordt in gejaagd steeds groter wordt. Het wordt per drie maanden steeds moei lijker om toezeggingen te doen voor het maken van luchtfoto's in dit ge bied. Het is bijna niet meer moge lijk." En wat zeggen de bewoners? De heer A. de Jong: „Het was een noodsprong om hier te gaan wonen. Ik v'st dat het gevaarlijk kon ziin." De eer A. Schippers die sinds mei in Hoogvliet woont, zegt dat hij on-; middellijk na de ramp vrouw en kin deren met de auto heeft wegge bracht. „Ik kon hier een betere woning kri'gen met meer ruimte. Het laatste dat ik ging doen was uit vr''e wil in Hoogvliet wonen. Bij die inr'usMë verdwijnen ze nog een heie boe' gevaar," zegt 'nlj. Zeven jaar woont de heer A. v. d. Wel al in Hoogvliet. Hij zegt: „Ik kon nergens anders een huis krijgen. Ik heb al een paar keer geprobeerd te rug te gaan. Laatst kreeg ik nog een huis. maar ik moest er van de ge meente voor zorgen dat iemand uit Rotterdam in Hoogvliet kwam wonen en dat lukte niet Ik werk in Rotter dam-Zuid". Eveneens omdat hij elders geen woning kon krijgen, woont de heer A. Leetz, afkomstig van Curagao in Hoogvliet. Hij zegt: „Op Curasao lig gen de huizen veel verder van de Richard Burton en Elizabeth Taylor hebben in Duitsland de Bambi- filmprijs gewonnen nadat zij door de lezers van een aantal Duitse bladen tot de populairste filmsterren van het jaar waren gekozen. Bloot op tv Phil Blrom en naakt zijn synonie men geworden. Wie de naam Phil Bloom Poort, denkt: naakt. En bij naakt denkt men aan Adam en Eva, over wie in Genesis 2 25 staat geschreven: „En zij waren beiden naakt. Adam en zijn vrouw, en zij schaamden zien niet". Zoals uit het vervolg van Genesis (3 9—11) blijkt, deed de schaamte haar intrede door de zondeval". Dat men zich met name in de wereld der christenheid zodanig stooc aan mense lijk naakt, dat Phil Bloom het zelfs tot in de Tweede Kamer heeft gebracht, is vreemd. Immers, schaamte hoort, bij zonde, bij schuld. Zijn deze christenen dan niet wezenlijk bevrijd van hun schuld en is dit slechts een formule? Is het misschien déarom dat men zich niet alleen schaamt, maar zelfs ergert aan naakt? Bodegraven G. J. Bek M. YV. Bck-Mulder Bezoek aan synode Kardinaal Alfrink zal met vijf bis schoppen een bezoek brengen aan de generale synode der Gereformeerde Kerken in verband met de weder zijdse erkenning van eikaars doop. Is deze kardinaal niet dezelfde, dia prinses Irene verdoopte? Zijn stand punt is dan wel ingrijpend gewijzigd! Ridderkerk H. Geluk Shell-raffinaderij. De huizen die er dicht bij liggen zijn kleine huisjes en geen hoge flats, zoals hier. Ik zou dan ook liever in Spijkenisse wonen." Hoe dan ook, Hoogvliet is een pla nologische vergissing. Wat is er aan te doen. De Shell-raffinaderij en che mische fabrieken verplaatsen of Hoogvliet elders herbouwen? Het is geen van beide mogelijk. ST. JOHN'S Het door de be manning verlaten Nederlandse koelschip Ocean Sprinter (1239 ton) is gisteravond om kwart voor negen Ned. tijd door een vissersvaartuig de haven St. John's op Newfoundland binnen gesleept. Drie Israëlische partijen fuseren JERUZALEM Drie Israëlische partijen hebben zich gisteren tot de nieuwe „Israëlische arbeiderspartij" verenigd. In de nieuwe partij, die in het parlement over 54 van de 120 zetels beschikt, zijn de socialistische Mapai, de Achdoeth Haavodah en de 2£ jaar geleden onder Ben Goerion van de Mapai afgescheiden Rafi bij een. Minister Luns heeft zaterdag middag in het Anne Frankhuis in Amsterdam een tentoonstelling geopend van schilderijen, teke ningen, lithografieën en gouaches van mevrouw Ellen Bottenheim- Het is te hopen dat de techniek binnen korte tijd zover is gevor derd dat zonder luchtverontrei niging kan worden gewerkt en dat zulke maatregelen kunnen worden genomen dat een cala- d* °c«n ?»rin'« had de.^u|P van Y j i de Clyde ingeroepen op basis van miteit als van zaterdag kan Lloyds „open form", worden voorkomen. Maar de technici en andere deskundigen /i j i geloven er zelf niet in. Niemand Unaerzoek kan een garantie geven. Inmiddels heeft de Nederlandse scheepvaartinspectie grote be langstelling voor de oorzaak van de moeilijkheden van dit Nederlandse schip. Tot dusver is namelijk niets bekend geworden van een aanvaring. Er zal een onderzoek worden in gesteld. De Ocean Sprinter heeft, zoals be kend, woensdag tijdens zwaar weer een gat in de romp opgelopen en maakte daarna een slagzij van 20 graden. Deze slagzij was bij het bin nenslepen volgens Ass. Press nog er- veel moeite aan boord gekomen van ger geworden. De bemanning is met een vaartuig van de Amerikaanse kustwacht. De zestien opvarenden, onder wie een vrouw, z(jn gisteren ook in St. John's aangekomen. Vergoeding Volgens het Amerikaanse persbu reau AP schijnt de kapitein van het Canadese visserschip Zürich de Ocean Sprinter niet te willen .overge ven" aan de Clyde. Deskundigen zijn van mening dat de Zürich aanspraak kan maken op bergingsvergoeding omdat zü het Nederlandse schip „als res derelicta" op zee heeft aangetroffen. De vergoe ding voor de berging zou ongeveer 60 procent kunnen belopen van de waarde van het schip plus de lading. Kapitein Jack Moulton van de Zürich: „Als ik Solleveld was ge weest, had ik het schip nooit veria- De sleepboot Clyde van Smit en Vlnrhtolin trort mnofon was op dat moment nog 20 mijl lllOOlCll uit tentenkampen van St. John's verwijderd. De sleep boot zou echter niet onmiddellijk te rugkeren en misschien ook wel de Newfoundlandse haven binnenlopen, als zij tevoren niet van de opdracht ontheven is. Kapitein Solleveld van Niemer, de echtgenote vaneen persoonlijke vriend van de' be windsman. Op de foto de minister met de kunstenares bij een van haar werken. O PALERMO De overheid op Sici lië heeft gisteren scholen, hotels en kazernes gevorderd om de duizenden vluchtelingen uit het aardbevingsge- bied onderdak te kunnen verschaf fen. Een reeds dagen aanhoudende re gen heeft de situatie in het getroffen gebied nog verergerd. De mensen le ven in modder en vuil en om epide mieën te voorkomen heeft de over heid nu bevolen dat de vluchtelingen uit de tentenkampen moeten. Het aantal zieken, zoals rode hond, long ontsteking en kinderpokken, neemt hand over hand toe. Bij de aardbeving zijn naar schat ting vijfhonderd mensen omgekomen. Tweehonderd slachtoffers zijn gebor gen. Lichte aardschokken ten noorden van Rome hebben gisteren in twee plaatsen paniek veroorzaakt. Zesdui zend mensen ontvluchtten hun hui zen. Een groot deel van hen bracht de nacht buitenshuis door. DOOR Als ik eerlijk wil zijn en het stemmetje daarbinnen maant mij daar voortdurend toe dan heb ik echt niks nodig. Geen lakens en geen handdoeken: geen jurk en geen truitje; geen citroenpers en geen stoel. Niets anders dan gewoon het pond suiker, de kilo aardappelen en het runderlapje. Dat zou iets kunnen zijn om heel tevreden over te wezen. Het is ten slotte al de tweede helft van de eerste maand van het jaar. Die ligt altijd zwaar op de maag, wijl ik moeilijk „nee" kan zeggen als er een vereniging-met-een-goed-doel me duidelijk maakt hoe ik voor luttele guldens hun kas en daardoor het goede doel kan steunen. En al die rekeningen worden in januari ge presenteerd. Wanneer ik dan mijn girootjes uitschrijf, bedenk ik me dat de vereniging het toch eigenlijk maar zonder mij moest doen. Dit jaar nog en dan opzeggen. Maar als het jaar roezig ten einde spoedt, ben ik dat voornemen verge ten en zit er weer aan vast. Schrijf girootjes uit en bedenk me. dat ik immers verder toch niets nodig heb dan de dagelijkse voeding. Het zou allemaal zo mooi en goed kunnen zijn, wanneer maar niet juist in die periode de uitverkoop losbarstte. Daar komt mijn nichtje aan in een hoogst elegante tailleur. Mantel pakje is te gewoon om deze rok-jasje-combinatie te beschrijven. Ik roep van harte bewonderingen. Over het pakje en over hët feit, dat zij zich zoiets kan permitteren. Dan onthult ze me, dat ze er niet meer voor betaald heeft dan ze gewend is Xiel kijken aan haar garderobe te besteden. Hoewel het ver boven haar budget lag. Een maand lang heeft ze zitten popelen naar dat pakje. Had het ge zien, gepast en het zat perfect. Maar de prijs Ze heeft toen de kracht gehad, het terug te hangen in het rek. En te wachten. Tot de dag van de uitver koop. Klokke negen wandelde ze de winkel binnen. Één minuut over ne gen stond ze voor het rek. Pakje hing er nog. Met doorgestreept prijskaartje. Bijna tweehonderd goedkoper dan een maand ervoor! Vier minuten duurde het inpakken en betalen. Vijf over negen wandelde ze weg. „Je moet ook gaan kijken," zegt ze. Ik kom bij kennissen, die zitten te t.v.'en op een nieuw bankstel. Ze vertellen me hun strooptocht. „Je moet ook eens gaan kijken." zeggen ze. Als ik mijn sigaretten koop. geeft mijn vaste leverancier me een ver keerd merk. Ik kijk verbaasd en liij verontschuldigt zich: „Ach, ik ben met mijn gedachten nog bij een bof- je. Heb me toch een stapel prachtige klassieke platen gekocht. In de uit verkoop, U moet echt eens gaan kij ken Iedereen wil dat ik ga kijken en ik wil juist niet gaan kijken. Hier veilig thuis geloof ik vast, dat ik niets nodig heb. In mijn buurt kan ik de enkele lokwinkels nog nege ren. maar in de stadsstraten? Gisteren liep ik er toevallig. Mooie badhanddoeken gezien. En leuke schoenen.... En een enig stofje voor nieuwe gordijnen. Alle winkels waren gelukkig dicht. Ik kon er nog een nachtje over slapen; als ik nu eens alleen nog een kijkje ga nemen naar die gordijnstof? Vandaag gelukkig geen tijd. Misschien ben ik morgen wijzer geworden. ten." Acht van zijn mannen waren aan boord gegaan om de Ocean Sprinter te bergen, spijt te hebben. Volgens hem was er Solleveld hield echter vol, geen groot gevaar geweest voor kapseizen. Het schip was tot de luiken geladen en het lek was onmogelijk te vinden. Voorlopige inspectie wees uit dat een groot deel van de lading (600 ton bevroren groente) waarschijnlijk behouden is gebleven. Wegens verduistering staatsgelden ROME De oud-burge meester van Rome Amerigo Petrucci is zaterdag gearres teerd op beschuldiging van verduistering van staatsgelden gepleegd in de jaren 1956-1960, toen hij aan het hoofd stond van het Nationale bureau voor moeder en kind. Blijkens een onderzoek is aan het licht gekomen dat Petrucci, die doc tor in de wijsbegeerte is, destijds uitkeringen heeft verstrekt aan ker kelijke organen die hij ten onrechte als „sociale organisaties" aanmerk te. Voorts zou hij fikse „steekpen ningen" hebben ontvangen van 'han delaren bij wie hij op grote schaal levensmiddelen en andere goederen kocht, vaak voor exorbitante prij zen. Het bureau was dan ook voor sommige handelaars een goudmijntje. Opbodsysteem Daarnaast zouden hem „schande lijke methoden" bü het beheer van een onfder het bureau ressorterend weeshuis ten laste worden gelegd. Petrucci, een christen-democraat, zou voor de plaatsing van kinderen een soort „opbodsysteem" hebben in gevoerd. De oud-burgemeester die zich enkele dagen geleden eigener bewe ging bij de rechter van instructie had vervoegd om te trachten „zijn persoonlijke situatie op te helderen" ontkende zaterdag tegenover de po litie heftig het hem ten laste gelegde. Hij zei „in alle rust" het proces te gemoet te zien. Het is niet bekend om noeveel geld het bij de verduis tering gaat. Petrucci is in de herfsi vorig jaar herfst afgetreden als burgemeester om zich kandidaat te stellen voor de aanstaande parlementsverkiezingen. De stad was intussen financieel in een kritieke toestand geraakt. De begroting vertoont op het ogenblik loopt rt d3t 'D de mi,jarden Cycloon doodt 17 mensen Mozambique LOURENZO MARQUEZ Een d« r£n. d,le..vrüdiie de noordkust van de Oostafnkaanse Portugese kolonie Mozambique iieeii getroffen, heeft vengSS aa" mense" h« «,^,hlderden men3en hebben ver. wordên8vermlsfe'OPen' Vee'

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7