TV de stad en dokter Moore RADIO m SOAMES EN DE WITTE AAP Forsyte Sagadoet een heel nieuw boekje open FIFAX Winst Kon. Zout f67 miljoen meer en Ten Cate wil vergadering over Hoepla Derde generatie op liet tapijt „Heintje" Davids tachtig jaar Y erdenking tegen van Z. neemt toe In Nederland voorlopig geen tv-reclame in kleur VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN VRIJDAG 19 JANUARI 1968 OPVOLGER De NCRV-televisie heeft de kijkers teravond, volgens belofte, laten inismaken met kardinaal Seper uit greb, opvolger van kardinaal Otta- ni en op vele punten zijn tegenstel- gen tussen deze twee duidelijk ge- rden. Deze kerkvorst is „pas" 62 r en geldt als progressief, vooral zijn strijdbaar optreden, tijdens het icilie. Zelf zegt hij daar luchtig dat hij alle dingen die hij op hart had, heeft gezegd en dat men zaken niet te simplistisch moet >rstellen. n uiterlijk doet deze kardinaal den- aan paus Johannes XXIII. hij tft datzelfde ronde, gemoedelijke en mlacht veelvuldig. Hij gaf toe zeer \thoudend te hebben gestreden voor zogenaamde Jodenverklaring: hij •ft veel gedaan voor vluchtende len in de oorlog en telt goede enden in Israel. „Het gaat niet aan. Hsemitisme nog langer theologisch steunen", is zijn mening. Bij zijnI weming kreeg hij zeer veel geluk- nsen, ook van de Kroatische com- mistische partij. Over het atheïsme tft hij eigen gedachten: „Het is niet God van het Christendom tegen t zij strijden". De kardinaal wilde t toegeven, dat hij het ambt anders vervullen dan zijn voorganger: „Ik it kardinaal Ottaviani zeer hoog, ar mijn taak wordt ruimer dan de ne. Ik heb niet alleen geloof en leer beschermen maar ook de theologi- ie studies". Namens de protestantse kerken in greb. zei de evangelische predikant adimir Deutsch, dat kardinaal Seper n alom gewaardeerd man is: ook in protestantse kerken en dat men m in Zagreb node zal missen. Het spel pleidooi voor een rebel' id inderdaad een boeiend gegeven en ns kleurrijk uitgewerkt, maar de op dring leed onder kennelijke matheid, tordat bijna alle acteurs hun tekst tf voldoende meester waren, zich kwijls verspraken of naar woorden oesten zoeken, werd telkens de sug- estie van echte emoties doorbroken, et geheel miste zodoende vaart, 't Me niet. maar was af en toe lang- radig. Uiteraard deed dit afbreuk an de indruk, welke de gebeurtenis- in moesten wekken. Dat was teleur- lellend. Niettemin kwam de tendens et afwijzen van geweld, toch wel tot ijn recht. Het ontbreken van een cli- nax aan het slot liet ons als kijkers en slotte toch min of meer onvoldaan ch ter. HILVERSUM Laurens ten Cate. 'lid van het algemeen bestuur van de VPRO. heeft per expresbrief ver- locht zaterdagmiddag een buitenge wone bestuursvergadering te beleg gen over het programma Hoepla. Aanleiding hiertoe was het besluit van de VPRO-directie om definitief te stoppen met het bewuste pro gramma. Volgens de heer Ten Cate. heeft hij vorige week al aan de directie gevraagd het afgekeurde programma te mogen zien. Daarna kwam het communiqué van de directie, waarin werd meegedeeld, dat definitief zou worden gestopt met Hoepla. „Ik vind het een hele vreemde toe stand" aldus de heer Ten Cate. „Het wordt echt tijd, dat het dagelijks be stuur de leden van het algemeen be stuur eens precies vertelt, wat er is gebeurd." Hij wil ook meer weten over de gang van zaken in de televisiestudio Bellevue op maandag 8 januari, toen naaktfoto's zijn genomen van Phil Bloom. Deze foto's zouden be stemd zijn voor het Amerikaans blad Playboy. HILVERSUM In december namen we abrupt afscheid van de eerste serie „Forsyte Saga". We werden alleen gelaten op het hachelijke moment: Fleur, de dochter Saomes, uit teleurstel ling gehuwd met haar zorgeloze, rijke aanbidder Michael Mont, heeft zich lelijk in de nesten ge werkt met de smachtende kunstenaar Wilfrid Desert om dat zij voornamelijk aan zich zelf denkt. En Ja, en? Toen was het ineens op. Maar vanavond zullen we het vervolg vernemen, want de der de generatie Forsyte komt op het tapijt en neemt de kern van de geschiedenis over. Zoals de beeldschone Irene in de eerste drie boeken van deze puur Britse familiekroniek naar voren werd gehaald als de figuur om wie alles scheen te draaien, wordt nu Fleur het middelpunt. De oude Forsytes met hun eigen aardigheden en hun romantiek van vergeelde documenten met verschaal de lavendelgeur zijn dood. Soames leeft nog, hij is van de tweede gene ratie, die nu aan de kop gaat. In feite is hij de centrale persoonlijkheid in het verhaal. Ook nu weer wordt een daad van hem aanleiding tot veel ge voeligheden en dramatiek: hij koopt uit de nalatenschap van George, de neef die hij altijd heeft gehaat, het schilderij „De witte aap". Zulks bij wijze van geldbelegging, want Soa mes mint niet de kunst, maar de fi nanciële mogelijkheden die er in zit ten. Zijn schilderijen vormen een deel van zijn machtig kapitaal. (Van onze radio- en tv-redactie) Verstopt? ELKE DROGIST HEEFT HET Praten met bekende V AR A-medewerkers (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA heeft iets nieuws bedacht om het contact met kijkers en luisteraars te verste vigen. uiteraard in de hoop dat haar ledental er zij bij zal spinnen. Zij zendt een aantal bekende me dewerkers van radio en tv er ifi groep op uit naar diverse gemeenten, gen. Morgen wordt daarmee begon nen in Vlissingen. In een van de ho tels strijken dan tussen 1 en 5 uur neer: Max van Gijn, Wim Hooeen- doorn, Co de Kloet, Joop Koopman, Adri van Oorschot, Koos Postema, Joop Söhne, Henk van Stripriaan, Gabri de Wagt, en Herman Wigbold. Iedereen die iets op 't hart heeft of wat wil vragen, kan binnenlopen en de man „van zijn keus" aanschieten. De VARA belooft „een rustig gesprek" gezellig aan een tafeltje, maar dan zullen er toch geen honder den belangstellenden moeten komen opdraven. Toen John Galsworthy de drie de len van zijn familieroman had vol tooid, is èr enige tijd verstreken eer hij vanwege het succes dat zijn trilo gie had geoogst ertoe besloot, nog enkele delen er aan vast te knopen. Hij moest de intrigerende figuur van Irene min of meer loslaten, want zij had haar tijd, haar tragiek en haar romances gehad en deugde niet meer voor hoofdpersoon. Soames ech ter moest de draad van de familie doortrekken. Het lag dus voor de hand. dat zijn dochter Fleur Irene in belangrijkheid moest opvolgen. Met voornamelijk haar gecompliceerde karakter en haar zelfliefde voor ogen nam Galsworthy weer de pen op en schreef het eerste deel van nog eens een trilogie: „De witte aap". Minder succes Aan deze tweede reeks heeft de BBC een jaar lang gewerkt. Er wer den nog eens 26 half uurs-afleverin- gen gemaakt en telkens was het tien dagen repeteren en drie dagen opne men. Acteurs en actrices die in elke aflevering voorkwamen, waren er al die tijd zoet mee: ze konden geen ander werk doen. Dat gold vooral voor de aardige Susan Hampshire die Fleur en Eric Porter die Soames speelde. Ze vonden het allebei „een fijn jaar", en verdiepten zich tot en met in het boek, om de juiste sfeer en de karakters goed te pakken te krijgen. Ze hebben, en dat is een verrassing geweest, er beiden een prijs voor ge kregen en wel die voor „beste acteur resp. actrice van het jaar". Hoe hen dat is gelukt, zult u van vanavond af weer regelmatig kunnen zien. Wij kunnen u alvast een paar data noemen: dinsdag 23 januari, za terdag 27 januari en zondag 4 februa ri, zoals gebruikelijk steeds op Ned. 1. Jaar werk De nieuwe boeken werden even gretig gekocht, want de lezers wilden graag meer horen van de grote fami lie Forsyte. Helaas... ze hadden min der succes. De oude romantiek was vervlogen, men raakte in de eigen tijd verzeild en dat boeide minder. Voor ons echter, en vooral voor jongere kijkers, behoeft dat geen en kel bezwaar te zijn: 1920 is onze tijd om iedereen die maar wil, te ontvar- beslist niet meer. De BBC heeft er ARNHEM Het elektriciteitsver bruik is de laatste tien jaar in ons land met 108,5 procent toegenomen, al dus de NV Samenwerkende elektrici- teits-produktiebedrijven in Arnhem. Een voortdurende bron van zorg voor de elektriciteitsbedrijven is vol gens de SEP dat tijdens de nachturen, maar bijzonder in de weekends, zo weinig elektriciteit wordt verbruikt in vergelijking met werkdagen. AMSTERDAM In de hoofdstad wil men bijzondere aandacht schen ken aan het feit dat de bekende ca baretière, mevrouw Henriëtte Davids, populair genoemd Heintje Davids, de leeftijd van de zeer sterken heeft mogen bereiken, tachtig jaar. Onder de naam „Heintje tachtig" heeft zich nu een comité gevormd met de be doeling om mevrouw Davids op 13 februari in het I.C.C. paviljoen Von delpark een receptie aan te bieden waarop tevens een verjaarsgeschenk zal worden aangeboden. Het werkco mité verzamelt daartoe thans de bij dragen. De burgemeester van Amsterdam, dr. I. Samkalden. is voorzitter van het ere-comité dat ter gelegenheid van deze gebeurtenis is samengesteld. trouwens voor gezorgd, dat opnieuw de meest romantische onderwerpen op het scherm het volle pond krijgen. U zult, wanneer u behoort tot de talloze lezers van het her-uitgegeven boek, trouwens al hebben bemerkt dat de scenarioschrijvers met vrij moedigheid tewerk zijn gegaan en de Eerste 9 man tulen 1997: AMSTERDAM De omzet van het Koninklijke Zout-Organon-con- cern is in de eerste negen maanden van 1967 in vergelijking met dezelf de periode van 1966 gestegen met 12.5 pet. tot 1.279 miljoen. De exploita tiewinst nam toe met 12.8 pet. en de nettowinst met 10.8 pet. tot 66.8 miljoen). De resultaten in de rest van het jaar vertoonden eenzelfde beeld, zo dat een dividend verwacht kan wor den op het niveau-1966 van de ge fuseerde maatschappijen Kon. Zout- Ketjen en Kon. Zwanenberg-Orga- non, dus 19 a 20 pet. Per aandeel beliep de winst in de periode januari t/m september 9.77 tegen 8.98 in dezelfde periode van 1966, een stijging van ca. 9 pet. Het corresponderende aandelenkapitaal bedroeg 182.396.000,Inmiddels is het prospectus verschenen over de doorverkoop van 160.000 aandelen, die een effectieve waarde hebben van ruim 25 miljoen. Zij zullen op 26 januari a.s. door een groep ban ken worden geplaatst tegen de hui dige beurskoers van Koninklijke Zout-Organon. De doorverkoop zal uitsluitend in Europa plaatsvinden. De directie noemt de vooruitzich ten voor 1968 gunstig. Het ligt niet in het voornemen dit jaar met een publieke emissie te komen. Konink lijke Zout-Organon is in grootte de vijfde Nederlandse onderneming. boeiendste feiten in beeld Heten brengen. Dit heeft sommige lezers wel ver droten. Opmerkelijk is bijv. dat de eerste vrouw van de jonge Jolyon helemaal niet tevoorschijn komt in het boek en zijn tweede slechts éénmaal zijdelings. Men leert geen van beide vrouwen kennen: zij zijn praktisch al geschiedenis als het boek begint. June verlooft zich al op de eerste blatdzijde en als klein meisje leeft zij slechts in de herinnering. Wie las, heeft ook bemerkt dat di verse neven en nichten die in het boek een rol spelen, in het spel zijn weggewerkt. Maar ach, wat hindert dat? Op deze wijze kunnen wij er zeker van zijn dat de tweede serie even pakkend blijft als de eerste, ook al is het toneel verplaatst naar een veel nabijer verleden, dat ouderen zich nog gemakkelijk kunnen herin neren. Voor jongere kijkers is het allemaal even ver weg. UTRECHT De recherche onder zoekt meer dan 200 tips nadat zij enke le dagen geleden de foto's van de moordenaar Hans v. Z. liet publiceren. Volgens de politie zijn er enkele zeer belangrijk en waardevol. Ze geven aan leiding tot de veronderstelling, dat Van Z. inderdaad nog meer moorden op zijn geweten heeft dan de drie die hij al heeft bekend. Een van de belangrijkste tips zou zijn gekomen van mevrouw T. J. van Veenendaal-Blijderveen, die een slage rij heeft in Rhenen. Volgens haar is Van Z. enkele malen als vertegenwoor diger in koelkasten bij haar op be zoek geweest in gezelschap met een ongeveer 30-jarige man met een bol hoed. Dit spoor leidt naar de onmiddellijke omgeving van het huis in de buurt schap Eist, waar in april vorig jaar de 87-jarige boer Goosse van Piggelen werd vermoord. Mevrouw Van Veenen- daal wacht nu op een oproep voor een confrontatie op het Utrechtse hoofd bureau. Ook uit Rotterdam en Amsterdam zijn waardevolle tips binnengekomen. Deze hebben betrekking op de op 23 juli 1964 in de Rotterdamse IJsclub- dwarsstraat vermoorde lerares Elly Hagers-Segov. Ook zouden er tips zijn. die wijzen op een verband tussen Van Z. en de moorden op Berkely (septem ber 1965) en Souman (augustus 1967) in Amsterdam. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn bij een botsing te Osaka (Japan) tussen een passagierstrein en een goederentrein 260 mensen ge wond, van wie 52 ernstig. Vanavond begint de VARA met uit zending van de tweede serie Forsyte Saga. We treden een nieuw tijdperk in en er komen nieuwe figuren op het scherm. Fleur, Soames dochter, is met de rijke Michael Mont getrouwd en heeft haar aanbidder in Wilfrid Desert. Het schilderij „De witte aap", af komstig uit de nalatenschap van George en door Soames aangekocht, gaat een grote rol spelen. In de gevoe ligheden die daarbij te pas komen wor den ook de twee jongeren Aubry Greene en Victorine Becket betrok ken. Nu nog vreemde gezichten, wel dra weer behorend tot uw uitverkoren vrienden. U ziet ze hier, in de jaren 20, samen op de foto. SCHIPHOL Al worden nu in Nederland reeds acht uur per week kleurenprogramma's op de televisie uitgezonden, toch zal het zeker tot na 1970 duren voor er ook reclame-spots-in-kleur op de beeldbuis zullen verschijnen. Dit zei gisteren de heer B. Doyer, gedelegeerd com missaris voor Nederland en België van het Amerikaan se reclame-adviesbureau J. Walter Thomson, die in ons land ongeveer acht procent van alle zwart-wit reclame spots voor de tv vervaardig: Hij zei dat in ons land p. 3.000 tv-kleurentoestel- len zijn verkocht en het loont voor de adverteerder pas de moeite als er (in ons land) zo'n 350.000 kleurenont- vangers zijn oftewel tien procent van de kijkers. Philips heeft echter uitgerekend dat bij de huidige groei in 1970 pas 150.000 van dergelijke ontvangers geplaatst zullen zijn. De heer Doyer zei nog dat de Stichting televisie ether reclame zal moeten bepalen wanneer de tijd voor kleuren-reclame rijp is. Ned. 1 VARA 7.06 uur Fenklup. 8.20 uur actualiteiten. 8.50 uur deel 13 van de Forsyte Saga. 9.40 uur Mie$-en-scène, Ned. 2 KRO 7.03 uur (NTS) journaal voor slechthorenden. 8.50 uur Brandpunt. 9.40 uur Bonanza: de verloren neef keert weer in de fa- milieschoot. Hilversum I NCRV en TROS 7.50 uur amusementsmuziek. 9.00 uur hoorspel „Anouchka en de goochelaar". 10.00 uur TROS-opinierubriek. 10.45 uur All-in, amusementsprogramma. Hilversum II VPRO en VARA 7.35 uur kritisch kunstprogramma. 8.00 uur hoorspel „De dood van een goudvink". 9.00 uur Omroeporkest speelt o.a. Brahms en Tsjaikowski. 11.00 uur lichte platen: Prettig weekend. door Af/aihu Youttff 157 David ging in het kamertje dat voor Moore bestem3 was geweest. Ted Barlow al beroofd van de illusie een» een particuliere praktijk te kunnen opbouwen, zou meer vrije tijd hebben dan in Warwick Siad een nog kleiner kamertje. In het kleinste zat een jonge chirurg die men gelokt had met de garanties dat hij meer zou verdienen dan waar ook. De drie ernstige jonge doktoren in hun witte jassen gaven aan het gezondheidscentrum de authentieke atmosfeer van een kliniek en als de patiënten zich bedeesd en niet op hun gemak voelden, dan waren ze toch wel onder deindruk. De wachtkamer van dokter Moore was niet langer kaal. Een vrouwencomité dat de belangen van Haddons ziekenhuis behartigde, had de wankele sofa, het versleten vloerkleed, de ouderwetse lampen en al de andere meubelen verwijderd. De muren waren licht geel geverfd, het donkere vernis was kerserood geverfd en er stond een nieuw bureau met rubber en chroom tegenover de deur. Moore vond het meer een toestel voor een badkamer. Adhter dat bureau zat een zelf verzekerd meisje, Doreen een naam die altijd plechtig door Moore werd uitgesproken, omdat hij maar niet aan haar aanwezigheid kon wennen. Voor de bezoekers waren er geelbruine stoelen van gebo gen plastic, waarvan de vorm een of ander duister, mis schien wel verborgen medisch doel suggereerde. Er hing één grote gewassen tekening aan de muur. Een afbeelding van het nieuwe ziekenhuis dat spoedig gebouwd zou worden op het open terrein naast het oude. Het gebouw van één verdie ping met plat dak kwam Moore als een produkt van een Marsbewoner voor. De muren waren groen en elke keer als hij langs de tekening liep, sperde hij zijn ogen open. Door al die veranderingen op zijn kantoor waar hij zoveel jaren gewerkt had, was hij zich een schipbreukeling gaan voelen. Hij stond op het prachtige dek van het glinsterende nieuwe schip dat hem had opgepikt, maar hij verlangde er vurig naar weer terug te zijn op ihet schip dat nu in de golven onderging. Zijn eigen kamer wilde hij onder geen voorwaarde veranderd hebben. De oude -rommel scheen een kalmerende invloed op hem te hebben, evenals het geluid van de rivier achter zijn ramen. En toen Ianthe zei: „Je moest die kamer nou ook eens opknappen, Ed," was hij hevig verontwaardigd. „Beslist niet. Mijn hele leven, alles Is veranderd. Deze kamer houd ik zoals hij was." Op een keer toen Moore er niet was, probéerde Doreen een beetje orde te brengen in de chaos van zijn bureau. Zij sorteerde en stapelde de papieren op zoals haar dat geleerd was. Toen hij ontdekte was zij gedaan had, was hij zo woest op haar dat zij in tranen uitbarstte. David was hier tegen zijn wil getuige van, hij was onder de indruk van de enorma woede van Moore tot hij bemerkte dat het niet het opruimen van de papieren was, dat hem had kwaad gemaakt, maar da verovering van het laatste bolwerk uit zijn vroegere leven. De man was kwaad geworden om niets, zoals dat bij zijn leeftijd paste en David was erg onder de indruk. Later toonde Moore berouw en kocht hij een doos chocola voor Doreen die zij vol zelfbeklag aahter elkaar opat. In theorie oefende Moore geen praktijk meer uit, en een groot deel van Doreens tijd werd in beslag genomen door het uitleggen hiervan aan zijn oude patiënten, die allemaal dachten dat Moore voor hen een uitzondering zou maken. Heel y/at patiënten die niet bij Moore op het praktijkadre» werden ontvangen, gingen naar zijn huis. Zij klopten op da deur onder etenstijd, of zij wachten hem voor de deur op al» hij van zijn kantoor kwam, of zij telefoneerden hem laat in de avond. Sommigen gaf hij een receptje, maar dat waren da eenvoudige gevallen die een semi-arts al kon afdoen. Tegen de anderen zei hij kortaf om zijn verbittering te verber gen dat ze naar de jonge doktoren in het gezondheidscena trum moesten gaan, of ze het nou leuk vonden of niet Andere dingen dan de verjonging van zijn kantoor Weef hij hardnekkig weigeren. Hij wilde bijvoorbeeld geen afstand doen van zijn oude rode jeep, ofschoon hij die niet meer nodig had voor visites. En hij weigerde ook een witte jas aan te trekken, ofschoon hij nu de enige dokter in het ziekenhuis was, die in zijn gewone pak liep. Zijn gehecht heid aan dit oude tweedpak scheen dieper dan ooit en hij bleef het dragen tot de dag dat hij zijn kantoor in het ziekenhuis moest verlaten. Het zou verbouwd worden tot een dokterskamer. Hij nam zijn jasje toen mee naar het kantoor in de Maple Street en daar hing hij het op de kapstok, maar hij trok het nooit meer aan. Toen Edna hem het ziekenhuis zag verlaten met het jasje over zijn arm, zei ze: „Ik vind het jammer dat u het meeneemt, dokter. Het doet me zo aan vroeger denken, bet lijkt het einde van de wereld." „Het is het einde, Edna." „Ik heb erover nagedacht, dokter Moore... Voor de bulldo zers komen om het terrein om te woelen, zal ik naar Califor- nië vertrekken, ik ga daar bij mijn zuster wonen." „Ik wist niet dat je een zuster had." (Wordt vervolgd) VU)&'. IN AAliN LUCHT-WA6EM, ODWEMAK*£E(Z! WE GAAN NAAE werr unncn, KAIL EN EEN MAAT ZIT TEN PAAJ2 EKGjEN^ IN HET BEE&LAND. t)E Moet ze awae even Een Zuid- Rivallteit afrikaans blad meldt een bi zar verhaal. Het Franse renpaard Tabujena, op weg naar de stal, rukte zich los en galoppeerde naar het terrein van zijn rivaal, het Engelse paard Silver Tor. Het Franse paard sprong over een twee meter hoge schutting en doodde zijn tegenstander met één hoefslag tegen het voorhoofd. Ongeveer een kwartier trapte Tabujena het En gelse paard nog na. Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. 19.05 Lichte grammofoonmuziek voor tie ners. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Gevarieerd muziekpro gramma (opn.) 21.00 Anouchka en de goochelaar, hoorspel. 21.35 Stereo: Lichte grammo foonmuzlek. TROS: 22.00 Met ancere woorden: maandelijkse opinierubriek. Z2.30 Nieuws. Hierna: Rallye de Monte Carlo, i.s.m. de AVRO een na beschouwing. 22.40 All-In: ge varieerd programma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 11. 298 m. VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Commen taar op informatie. 18.20 On derwijs en godsdienst, lezing. 18.30 Voor onvolwassenen. 19,00 Jazz rondo. 19.20 De Nederlan der van morgen, lezing. 19.30 Nieuws. 19.35 Kunstkroniek. 20.00 De dood van een goud vink. hoorspel. 20.50 Klavecim bel en cello. VARA: 21.00 Ste reo: Omroeporkest en solist. 22.40 Nieuws. 22.50 Actualitei ten. 23.00 Licht platenprogram- ma. 23.55-24.00 Nieuws. I lilt ISIE ■V.W WOM) NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. VARA: 19 06 Fenklup. voor tieners. STER: 19.56 Reclame, NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.50 De Forsyte Sage. TV-feullleton. (BBC-prod) 21.40 Mies en scène. 22.40 Uit gerekend, consumentenru briek. NTS: 22.45-22.50 Jour- Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal (met titels voor slechthorenden). 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal en weerover- zicht. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Wantrouwen, ge filmd toneelstuk. 20.50 Brand punt. 21.40 In kleur: Bonanza. TV-film. NTS: 22.30-22.35 Jour naal. BF.LGIë. Nederlands progr. kanalen: 2 cn 10. 18.25 School-tv. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Film museum van de schaterlach. 19.10 Overzicht v. d. voor naamste tv progr. voor de ko mende 14 dagen. 19.35 Zoek licht. 19.52 Meded. en De Weerman. 20.00 Nws. 20.25 Der Gross-tyrann und das Gericht, tv-spel. 22.05 Nws. 22.10-22 55 Eurovisie: Mens en wetenschap. Ronde tafel gesprek onder 7 Nobel prijswinnaars voor natuurwe tenschappen. GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOM- ..Bastien und Bastienne' Zangspel. II. Zes Menuetten KV 104. III. „Die Entführung aus dem Serail". IV Twaalf Duitse Dansen KV 586. woord. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Bariton en piano (gr) 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9,15 Muziekpro gramma en kunstkroniek. (9.35 Waterstanden). 11.00 Nieuws. 11.02 Gebed: Alibi of komedie, lezing. 11.15 Gesprek met musici. KRO: 12.00 Stereo: Country and Western Express (gr.). 12.15 Marktberichten. 12.17 Overheidsvoorlichting. 12.27 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Ru briek over missie en zending. NRU13.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. CHRISTI AN SCIENCE. 13.10 Het ont dekken van de mens die God gemaakt heeft, vraaggesprek. NRU: 13.25 Verzoekplaten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: familieprogramma. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Franse les. HIRO: 17.00 Vragen aan Krishnamoertl. KRO: 17.30 Voor de tieners. Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Van de voorpagina, persover zicht. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. 10.30 Over arbeid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Tips voor trips en vakanties. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 11.25 Afrikaanse kroniek. 11.45 Salonorkcst en zangsolist (ste reo) 12.10 Jonge artiesten met instrumentaal kwartet. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VA- RA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Voor jonge mensen. 14.40 Radio Jazz Ma gazine. NRU: 15.00 Malan Ke- nangan (II). een programma dat herinnert aan „toen". 15.30 Volksmuziek uit Griekenland (opn.) 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig Jaar Jazz. VARA: 16.30 Operaconcert (gr.). 1710 Elec- tronlsch orgelspel. 17.30 Radio- week journaal Hilversum III. 240 m. FM-kanalen. KRO: 1 Nieuws 9.02 Djinn: gevarieerd programma. (Om 10.00 en 11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Klein chanson. NCRV: 13 00 Nieuws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuld- zee-Serenade. 14.00 Nieuws. 14.02 Voor tieners en twens. 15.00 Nieuws. 15.02 Voor twin tigers. 15.30 Country and Western halfuur. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Licht piatenprogramma. 17 Nieuws. 17.02-18.00 Wekelijkse sportshow met lichte grammo foonmuziek. TELEVISIE tlllKMA m Nederland I: NTS: 13.30—15.00 Teleac (herhaling van 14 Januari jl.) 16.00 Nieuws In het kort AVRQ: ïe.oi—17.30 Voor de Jeugd. België: Nederlands progr. kan. 3 en 10. 16.00-18.00 Volksu niversiteit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7