Ir. A. P. y. cl wordt 6 Meer jaar Voorrang bestrijding hart- en vaatziekten Brandpunt krijgt sportrubriek rachtwagen lokkeerde weg 4 LOOPBAAA VAA ACTIVITEIT EA OOK VAA AVOATITCB ijksi Hoge boete geëist Koude douche voor nalatige autosloper Zaak fraude pijpleiding in raadkamer AFCENT schonk aan kinderrevalidatie 20.000 "ulden Fords grote kleine wagen Escort wordt opvolger van Anglia GROTE TAAK VOOR NED. HARTSTICHTING L. Pleegde Hans van Z. nog meer moorden? 11 WOENSDAG 17 JANUARI 1968 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Brandpunt, KRO's tv-actualiteitenrubriek, gaat een nieuwtje beginnen: de redactie zal lich eenmaal per vier weken bezig houden met sport. Die uitzending, op je avond van zaterdag 27 januari a.s. ^oor het eerst te zien op Ned. 2, Buurt 40 minuten en zal heten brandpunt Buitenspel". Het programma wordt samen- r:steld door Aad van de Heuvel, Ed tan Westerloo en Willibrord Fréquin, 'e hiertoe de gelederen komt irsterken. Het is de bedoeling, zo reinig mogelijk over sport te praten i zoveel mogelijk te laten zien. De eerste uitzending zal geheel zijn ,;wijd aan de Europese schaatskam- iioenschappen, welke op die dag in bslo beginnen. Er wordt, behalve aan je sport zelf, veel gedaan aan achter- b-ondinformatie over actuele proble men. Daarbij hoopt het team zo ver buiten spel" te blijven staan, dat het j wel en wee in de sportwereld met pige afstand kan signaleren. Theo Koo- zal voor ev. nodige deskundige üviezen zorgen. Het programma omt uit Studio Bellevue in Amster- Hiermee tracht de KRO zijn in slapen sportrubriek nieuw leven in blazen. We dachten al: waar blijft et KRO-sportinzicht? Dat kunnen e bij dat van NTS, NCRV, AVRO, ARA en TROS toch niet missen! AMSTERDAM Op Rijksweg 4 n Amsterdam naar Den Haag op t westelijke weggedeelte onder larlemmermeer, is gisteravond half s een vrachtauto tegen de midden- rmbeveiliging gereden en dwars op weg komen te staan. Het gevolg een serie kettingbotsingen en n zes tot zeven km lange file van to's die niet verder konden. Het urde enige tijd voordat er weer weging kwam in de file. Persoon- ke ongevallen deden zich niet voor. Een uur tevoren deed zich op de ovinciale weg onder Amstelveen nzelfde ongeluk voor. Een truck et oplegger kreeg te kampen met istgelopen remmen en versperde de eg op de Colijnbrug. Deze verstop- ng duurde van half vijf tot half s. Daarna kon het verkeer lang- am weer op gang komen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Donderdag 18 januari hoopt ir. A. P. van der Meer 65 jaar oud te worden. En in tegenstelling met hetgeen bij zovelen het geval is zal die verjaardag voor hem geen ver andering in levenswijze betekenen. Het enige verschil voor hem is dat hij voortaan in aan merking zal komen voor aow-uitkeringen! Want ir. Van der Meer is president-commissaris en commissaris van Sitos NV, president-commissaris van NV Lichtwerk te Hoogeveen, en van enige andere grote bedrijven, commissaris van Van der Meer en Schoep NV en andere dochterondernemingen van het Sitos-concern, van de Nederlandsche Middenstandsbank NV en van een aantal andere ondernemingen. Verder is hij lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, mede-oprichter van de Contact groep Opvoering Productiviteit en de SER-commissie Opvoering Productiviteit, voorzitter van de werkgroep provinciaal contact in de SER-commissie overleg op voering productiviteit, voorzitter van de raad van toe zicht van de Stichting Kwaliteitsdienst voor de Industrie, bestuurslid van de Stichtingen Bouwcentrum, mede oprichter en bestuurder van de Eigen Vervoerders Or ganisatie en Stichting Inschrijving Eigen Vervoer, plaats vervangend lid van het scheidsgerecht voor Rotterdamse gemeente-ambtenaren, lid van de adviescommissie warenwet, lid van de SER-commissie uitvoeringsmaat regelen warenwet en nog veel meer. Die lijst kan nog worden aangevuld op kerkelijk en maatschappelijk gebied: ir. Van der Meer is jarenlang penningmeester van de commissie van beheer der Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Hillegersberg „neen, ik heb al die jaren slechts een „ambt buiten de bank" gehad, voor de rest ben ik gewoon gemeentelid" voorzitter van het prot. chr. ziekenhuis „Eudokia" en van de Vereniging Christelijke Nijverheidsscholen. En ook is hij deputaat van de synode der Gerefor meerde Kerken in Nederland voor de hulpverlening aan de ontwikkelingslanden. Hij is elektrotechnisch ingenieur, pionierde op het ge bied van de bouw van helicopters, heeft e enheel groot aandeel in het samengroeien van Eudokia en Bethesda tot één protestants-christelijke verplegingsorganisatie, die straks resulteert in de bouw van een groot prote stants ziekenhuis in Oost-Kralingen. De grond daarvoor is al toegezegd. Bovendien „doet" hij aan bouwkunde en binnenhuis architectuur. •OTTERDAM „Of je een em- leeggooit", zo reageerde de -jarige koopman H. van D. nsdagmorgen op de eis van de offi- van justitie mr. P. A. H. Bos. ze vorderde tegen de man een boe van tweehonderd gulden en twee eken voorwaardelijk wegens ver- listering en vijf keer een geldboete n vijftig gulden, omdat hij zich et gehouden had aan de verplich- ig, kentekenbewijzen van gesloopte to's binnen twintig dagen op te nden aan de Rijksdienst van het egverkeer. Toch bevatte deze rechtszitting in kere zin ook goed nieuws voor de opman. Hij wist namelijk niet, dat voor elk aan deze Rijksdienst op- stuurd kentekenbewijs een bedrag n drie gulden ontving. „Het is jam- !r dat dit nog niet voldoende bij oplui bekend is", aldus de officier. Hij hechtte echter weinig geloof n de bewering van Van D., dat hij |t allemaal niet geweten had. „Ik gooi ze meestal weg, omdat ik geen raad mee weet", verklaarde i koopman. „U moet mij toch eens irtellen hoe ik dat moet doen", zei ij tot de getuige, die werkzaam was Ij de Rijksdienst en v;an het inleve- pgsbedrag vertelde. Het bleek een eenvoudige zaak, aar „meneer zou graag een afdeling i zijn eigen stad hebben, liefst naast in deur", zo stelde rechtbankpresi- tnt mr. A. R. Jolles. Eén kentekenbewijs had Van D. irkocht aan de 19-jarige isoleerder 1 de D., een jongeman die bezeten as van auto's, maar er tot dusver et in slaagde zijn rijbewijs te ha ll. Dat belette hem niet toch uit jden te gaan. Hij had hiervoor al een aantal von- ssen op zijn strafblad staan. Tij- !ns het voorarrest moest hij zelfs In keer of drie naar de kantonrech- om zich voor het rijden zonder te verantwoorden. ■Op 3 oktober stal de isoleerder een Hij kocht van Van D. voor twintig gulden een kentekenbewijs. Maar driemaal is scheepsrecht moet de isoleerder gedacht hebben. En hij zorgde voor een derde over treding door na een aanrijding in de Kwartelstraat verder te rijden. Hij zou zijn geschrokken van een agent. Hij had immers geen rijbewijs. In elk geval botste hij tegen drie wa gens voordat hij met grote snelheid maakte dat hij weg kwam. iten jaar en vier maanden met af trek eiste de officier tegen De D., die al eerder voor diefstal veroordeeld was. De raadsman gaf, als de ver dachte een straf van deze lengte moest uitzetten, de voorkeur aan de jeugdgevangenis. Wanneer het gerechtelijk vonnis afwijzend tegenover dit voorstel zou uitvallen, dan vroeg hij een gecombi neerde straf met een flink voorwaar delijk gedeelte. geen transigeren. NSB-hoofdkwartier kwam tot zijn ontzetting! vlak naast de pastorie. Toen leider Anton Mussert er eens kwam kijken, werd de goêgemeente verzocht de vlag uit te steken. Ds. Couvee deed de gordijnen van ;zjjn pastorie dicht ten teken van rouw,., Wit en zwart Over de oorlog zegt ir. Van der Meer: „Ik heb toen wit-zwart leren denken. Gelukkig heb ik daarna weer genuanceerd kunnen denken." Overigens een humoristische oor- logsnoot: in de oorlog ontwikkelde ir. Van der Meer een hobby voor de astronomie. Hij had een kijker om daarmee het hemelruim af te speuren. Hoe schrok zijn vrouw, toen die op een nacht in de vestibule van haar huis komend, daar haar man en een politieman, beiden languit op de vloer uitgestrekt, zag liggen! Er was geen vuurgevecht geweest. De politieman was „een goede", en zelfs een vriend van ir. Van der Meer. De beide mannen hadden een kijker opgesteld, gericht op de ster ren, en languit liggend om een goede observatiepositie te hebben hielden zij een wetenschappelijke sterrekun- dige discussie! De heer Van der Meer had wel contacten met verzetsgroepen, maar zelf is hij geen lid daarvan geweest. Dat alles betekent, dat ir. Van der Meer het na zijn „pensioenering" helemaal niet kalmer aan doet dan te voren. Hij is de laatste om dat erg te vinden. „Ach, ik ben gezond. Al zal ik natuurlijk zo langzamer hand eens moeten kijken wat ik van dat alles aan de jongeren moet overlaten. Je moet niet alles te lang in je handen willen houden. Jongeren hebben óók recht op hun deel." Ir. Van der Meer heeft 39 jaar in Hillegersberg ge woond. Heel grote waardering heeft hij voor ds. D. J. Couvee, die jarenlang de Gereformeerde Kerk van Rot terdam-Hillegersberg heeft gediend. Misschien was de figuur van ds. Couvee wel bepalend voor de houding van ir. Van der Meer in oorlogstijd. Ds. Couvee wist van Het plaatselijke Dat is hem belet... door niemand minder dan Anton van der Waals die een der eerste maanden van de oor log reeds bij hem op bezoek kwam. Hij wilde weten, welke sluipwegen er naar Engeland voerden! BREDA Het onderzoek in de pijpleidingfraude is voltooid. De offi cier van justitie mr. J. Louetfeisser, heeft besloten geen vervolging in te stellen tegen de grondwerker F. V. uit Wagenberg. Ten aanzien van de beide andere verdachten, de uitvoer ders F. de H. van het aannemingsbe drijf Algera uit Wolvega en D. T. van het Technisch Bureau Tebodln uit Den Haag, heeft de officier een ken nisgeving van nadere vervolging doen uitgaan. Wanneer, zoals wordt verwacht, de verdedigers hiertegen bezwaar ma ken, zal de rechtbank in de raadka mer moeten bellissen of de verdach ten terecht nullen moeten staan of dat van verdere vervolging zal worden af gezien. De drie mannen werden aangehou den nadat begin oktober ontdekt was dat in een pijpleiding van de Esso in het Botlekgebied naar de Staatsmij nen in Geleeri over een afstand van 30 kilometer op zestien plaatsen ge breken waren vastgesteld. Na enkele weken werden zij weer vrij gelaten. De beschuldiging van de officier van justitie is gebaseerd op artikel 331 van het Wetboek van Strafrecht dat aannemers en opzichters straf baar stelt die bij bouwwerken be- driegelijke handelingen plegen waar door gevaar voor personen en goede ren ontstaat. Dit oude wetsartikel blijkt moeilijk te hanteren voor een modern technisch werk als een pijp leiding. Over de vraag of er gevaar is geweest verschillen de technici nog steeds van mening. Het bezwaar van de raadslieden van de verdachten is nog steeds ,dat hun cliënten geen opzichters waren in de zin van artikel 331. Voor de grondwerker V. is dit zonder meer het geval gebleken. Ten aanzien van de uitvoerders menen de raadslieden ook dat de omschrijving van de strafbare elementen in de dagvaar ding niet juist is. DEN HAAG De opperbevelheb ber van de geallieerde strijdkrachten in centraal Europa (AFCENT), gene raal Von Kielmanssegg, heeft giste ren een cheque ter waarde van ƒ20.000 geschonken aan het bestuur van de Stichting Franciscusoord, het kinderrevalidatiecentrum te Valken burg. Het 'bedrag was de netto-opbrengst van een liefdadigheidsbal dat het hoofdkwartier van AFCENT op 16 december heeft gehouden in Heerlen. Jaarlijkse wateroverlast in Drenthe; dooiproblemen voor het oosten van ons land. Een straatweg bij Koekange, ten oosten van Meppel. (Van onze redacteur automobilisme) RABAT Met de Escort, die de opvolger van de succesvolle Anglia wordt, heeft Ford Enge land een totaal nieuwe wagen op de markt gebracht. Op de Brus selse automobielsalon, die van daag geopend is, heeft het model zijn officiële debuut gemaakt. Eind maart of begin april is de Escort in Nederland leverbaar. De prijs is op dit moment nog niet bekend. In Marokko heeft Ford Engeland ons in staat gesteld een dag met de nieuwe wagen te rijden (deze tocht, ook trouwens Marokko zelf, worden in een komend nummer van ons Zon dagsblad beschreven). Onze eerste rij-indrukken zijn zon der meer goed te noemen. De vervan ger van de verouderde Anglia, waar van overigens 1,25 miljoen exempla- „Hij had hersens", zei Ir. Van der Meer. „Hij kwam bij me met een uitvinding waarvan ik als ingenieur niet eens direct in de gaten had, dat die een fake was! Maar ik begreep ook dat er met die man wat geks aan de hand was en wat dat inhield werd mij spoedig van verschillende kanten duidelijk gemaakt. Wel, toen moest ik alle contact met verzetslieden zorgvuldig vermijden. Ik wist toen, dat ik in een glazen huisje woon de!" Van zijn bezoeken aan de heer Van der Meer ondervond Van der Waals niet veel aangenaams. Direct na de oorlog werd de heer Van der Meer gemilitairiseerd eerst als majoor, later als kolonel met de opdracht jacht op Van der Waals te maken. Dat heeft hij gedaan samen met de •hoofdagent van politie Van der Ende, die onmiddellijk na de bevrijding bij hem kwam met de mededeling „Weet u dat Van der Waals nog leeft?!" Twee jaar hebben de heren Van der Ende en Van der Meer op Van der Waals gejaagd. Door Duitsland „ik bad er lucht van gekregen dat hij (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De hoge sterfte en het toenemend voorkomen van hart en vaatziekten in de westerse lan den heeft de Wereld Gezondheidsor ganisatie van de Verenigde Naties ertoe bewogen de bestrijding hier van als nummer één in Europa ter hand te nemen. Tot op heiden waren het de infectieziekten die als zoda nig waren gekwalificeerd. Door dit initiatief krijgt de bestrijding van hart- en vaatziekten in ons land een forse impuls. Vandaag werd op het departement van Volksgezondheid nader over de realisering beraadslaagd. Het geldt hier een programma van vijf jaar, waarbij in de aangesloten landen parallel onderzoek zal worden ver richt naar de epidemiologie (studie van het vóórkomen van deze ziek ten), waarbij het vooral de aderver kalking zal zijn die de aandacht krijgt. Vragen als: waar komt dit verschijnsel veel, waar minder en waar in geringe mate voor; is het meer voorkomend bij mannen dan bij vrouwen of omgekeerd komen daarbij aan de orde. OORZAKEN Andere vragen die men op grond van onderzoek zal gaan trachten te beantwoorden zijn: bestaan er min of meer vaste bewijzen voor het ontstaan van deze ziekten. Ook een research zoals onlangs in Stolwijk, waar de gehele bevolking op hart- en vaatziekten werd onderzocht past in het programma, inclusief mecha nische bewerking van de gegevens. Tussen haakjes: over de resultaten van Stolwijk is thans een dissertatie in bewerking. In ons land zal de samenhang tus sen preventie en dit basisonderzoek belangrijk voorlichtingsmateriaal kunnen opleveren, waarmee de Ne derlandse Hartstichting kan gaan werken. Ook de revalidatie van de hart patiënt wordt in het onderzoek opgenomen. Onlangs bracht de Hartstichting over deze zaak al een rapport uit. De wereldwijde samenwerking heeft in hoofdlijnen de volgende structuur: Wereldgezond heidsorganisatie - Verenigde Naties aangesloten landen (in ons geval het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarbij staatsse cretaris dr. R. J. M Kruisinga als de coördinerende factor optreedt) en tenslotte het particuliere initiatief, hetgeen voor ons land de Neder landse Hartstichting zal zijn. BEKENDHEID Wat de hartstichtingen over de wereld betreft is de American Heart Association het meest ontwikkeld. De bekendheid van de gemiddelde Amerikaan ermee is al minstens even ver gevorderd als de bekend heid van de gemiddelde Nederlander met het KWF, dat de kankerbestrij ding stimuleert. De Amerikaanse hartstichting dankt haar bekendheid in de eerste plaats aan het nog meer voorkomen in dat land van hart- en vaatziekten dan in Europa (per jaar een half miljoen doden door deze ziekten). Maar vooral ook door haar voortdu rend goede, gerichte en positieve voorlichting. Een voorbeeld daarvan is een fol der, waarin de lezer zes punten on der het oog worden gebracht om de kans, door een dezer ziekten te wor den getroffen, zo klein mogelijk te maken. HANDEL ZÓ De punten zijn: Gebruik minder verzadigde (dierlijke) vetten in hel dieet. De daarin voorkomende stof, cholesterol, stimuleert aderverkal king. Meer vis en gevogelte eten, die minder verzadigde vetten bevatten. Van gewoon vlees vet wegsnijden). Bij voedselbereiding meer plantaar dig vet (olie) gebruiken. Afgeroomde melk en melkprodukten gebruiken. Niet veel eieren eten. Houd de calorische waarde van uw dagelijkse voedsel bij. Vermijd overwicht. Een man van middelbare leeftijd die 30 procent te zwaar is heeft twee maal zoveel kans om een hart- of vaatziekte te krijgen 'dan een leeftijdgenoot van normaal ge wicht. Laat uw bloeddruk controleren, rook niet, neem voldoende bewe ging, laat u periodiek bij uw arts controleren. bij de Engelsen zat" tot in Berlijn toe. „Wij hebben heel Duitsland af geschuimd. Dat is een roman op zich zelf!". Van der Waals ontsprong de dans niet. Over andere oorlogszaken, hulp aan joden, is de heer Van der Meer uiterst zwijgzaam. „We doen daaro ver beter onze mond te houden, als we zien wat er in andere landen is gebeurd." Officiële stukken vermelden ook te dienaangaande de naam van de heer Van der Meer met ere. Overigens heeft de heer Van der Meer de liquidatie van Van der Waals in oorlogstijd tegengehouden. „Ik weet nu nog niet of ik daaraan goed heb gedaan. Hoewel ik zelf wist dat de man fout was, ik had geen enkel bewijs. Liquidatie zonder be wijs achtte ik niet gerechtvaardigd. Verbeeld je dat na de oorlog was gebleken dat die man tóch een goed inlichtingenofficier was geweest? Feiten blijken alleen na zo'n oorlog, niet er in, als je maar een deel ervan kunt overzien!" Anders En nu? „Kijk. Als toen iemand had door geslagen vond je het héél erg. Maar wét zou je zelf hebben gedaan als je in handen was gevallen van de SS-beulen? Zou ik kracht genoeg hebben gehad om tot het uiterste te zwijgen?" Net zoals de beruchte „ariër-ver klaring" „Als je zo'n ding ondertekende, kon je bepaalde functies behouden. Nu kun je wel zeggen dat, als je daaraan begint, je weg bent. Maar wat is in zo'n geval belangrijker, niet alleen voor jezelf maar vooral voor je me demens? Wie durft nu te oordelen over het al dan niet tekenen van zo'n „ariër-ver klaring" Verschillende omstandigheden no- I pen tot een verschillende manier van denken. En een leidraad in deze verschillende wijzen van denken is het geweten van de mens en zijn verhouding tot zijn Schepper. Ten slotte nog één interessante aar digheid: „U weet, dat ik me indertijd heb begeven in de helicopter-busi ness. Weet u dat er nog één van die helicopters vliegt? Die doet nu werk in Israël!" UTRECHT Sinds Kerstmis zwijgt Hans van Z., de man die al drie moorden heeft bekend en een aantal inbraken, in alle talen. Hij houdt vol dat hij schoon schip heeft gemaakt, maar de recherche heeft sterke vermoedens dat de man nog meer moorden op zijn geweten heeft. In een poging meer gegevens over deze man te verkrijgen, heeft de politie foto's verstrekt van Van Z. en voorwerpen, die op hem zijn ge vonden. Het is geen alledaagse ge beurtenis dat de politie foto's ver spreidt van een verdachte, die in voorarrest zit. Van Z. werd op 13 december aan gehouden na een roofoverval op de 66-jarige weduwe Elisabeth Woort- meijer in Utrecht. Na enkele dagen vast te hebben gezeten bekende hij de bejaarde Utrechtse handelaar in feestartikelen Donse te hebben ver moord. Nog later volgden bekentenissen van de moord op de veehandelaar Rijer de Bruijn in Heeswijk en die op de Amsterdamse Coby van der Voort. ren werden verkocht, heeft door zijn goede aërodynamische vormgeving een opmerkelijk laag geluidsniveau, terwijl hij snel optrekt, soepel scha kelt en op de meter een topsnelheid van zo'n 135 kilometer per uur be reikt. In vergelijking met de Anglia biedt de Escort o.m. a. 10 centimeter meer schouder ruimte voor en ruim 15 centimeter meer schouderruimte achter. b. een ruim 10 centimeter langere wielbasis, een 7,6 centimeter grotere spoorbreedte voor en een 10,6 centi meter grotere spoorbreedte achter. c. 29 procent meer motorvermogen. d. een nieuwe serie motoren met een vijf maal gelagerde krukas. c. Aeroflow ventilatie- en verwar mingssysteem. d. bekrachtigde schijfremmen voor met een gescheiden remsysteem bij de GT-modellen. Vier cylinder De nieuwe serie bestaat uit de Escort Standaard, de Escort de Luxe en de Escort GT. De standaard is uitgerust met een 4-cilinder, zoge naamde Bowl-in-Piston Crossflow krachtbron, die een vermogen van 53 pk ontwikkelt bij 5.500 omwentelin gen per minuut. De Escort de Luxe heeft dezelfde motor, doch kan ook worden geleverd met een 1300 cc 63 pk krachtbron (als in de Cortina). De GT heeft een speciale» versie van de 1,3 liter motor gekregen. Dankzij o.m. een hogere compressie, grotere kleppen, een speciale nokken- as en een Weber carburateur kon deze krachtbron tot 75 pk worden opgevoerd, waarmee, volgens fa- brieksopgave, een topsnelheid van 150 kilometer per uur kan worden bereikt. De carrosseriestijl is zo ontwikkeld dat deze in principe tot in de zeventi ger jaren onveranderd kan blijven. Zonder de buitenafmetingen van de wagen veel te vergroten, heeft de Escort ten opzichte van zijn voorgan ger een belangrijke ruimtewinst ge boekt. Het interieur is uitgevoerd in kunstlederen bekleding, met een pak- jesplank onder het dashboard en met aparte, vergrendelbare voorstoelen. Alle instrumenten hebben een plaats gevonden in twee ronde klokken, die recht voor de bestuurder zijn gemon teerd. De volledige gesynchroniseerde vierversnellingsbak wordt bediend met een kort vloerpookje. Ook aan de1 veiligheid is veel zorg besteed. Zelfs de bedieningsorganen van de verwarming zijn van buig zaam plastic, terwijl de bevestiging van de binnenspiegel meegeeft bij het uitoefenen van druk. De voorwielen v?yi de Escort zijn onafhankelijk opgehangen met toe passing van het McPherson systeem. Achter zijn half-elliptische langsve- ren met dubbel werkende hydrau lische telescoopschokdempers toege past. De aluminium wielen (licht van gewicht dus) zijn ^uitgerust met 5.50 x 12 banden. Van Z. heeft vrijdagavond ver klaard de 26-jarige lerares Elly Hagers-Segov uit Rotterdam ook t« hebben vermoord. De volgende och tend trok hij deze bekentenis in. De Rotterdamse recherche heeft in dit verband echter nog steeds belang stelling voor Van Z., zo deelde z(j vanmiddag mee. Intussen volhardt de tweede ver dachte in de serie moordzaken, de 75-jarige N. R., nog steeds in een hardnekkig stilzwijgen. „Oude Nol" ontkent ieder aandeel in de moorden, die Van Z. heeft gepleegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11