Wij vroegen geen bemiddelin ,JE LAAT IEMAND TOCH NIET VERDRINKEN' Toekomstkleding niet comfortabel Pengel: geweld tegen geweld Ik sta Hichter ingeland Gratis glas IN STEDELIJK MUSEUM Jongen (15) redt kind GESPREK MET EEN ABONNEE ZATERDAG 13 JANUARI 1968 RADICALEN IN KVP WILLEN WAARBORGEN PROGRAM HEEFT PRIMAIRE BETEKENIS (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG ,,Een oplossing is alleen bereikbaar als de kan- M didaatstelling als geheel weer wordt opengesteld. Van het recht >ni om tegenkandidaten te stellen zullen de KVP-radicalen geen ge- icl bruik maken. Want wie van de drie door het bestuur voorge- Vl dragen vice-voorzitters moeten we dan door Bogaers trachten te vervangen? Eisen, Wellen of Hermes? De keuze zou al te wille- 3 keurig zijn, Nee, de héle voordracht moet weer op de helling." In zijn rustige' kantoor aan Haagse Prinsegracht de werkka mer ziet er uit als een stand op een boekenmarkt formuleert drs. J. M. Aarden zijn omzichtige zinnen op dlcteersnelheid. Met af en toe een emotioneel stroomversnellinkje. Drs. Aarden (53) is Tweede-Kamerlid (één j(van de vier die nog fietsen), direc- ir*teur-secretaris van het Centrum voor Staatkundige Vorming, adviserend Jlid van het KVP-bestuur en woord- ktvoerder van de KVP-radicalen. in welke hoedanigheid hij zo'n twintig keer per dag journalistiek Den Haag U aan de telefoon krijgt Vorig jaar weigerde hij als staats secretaris voor Cultuur, Recreatie en ;c|Maatschappelijk Werk zitting te ne- illjmen in het kabinet-De Jong. Midden ktdecember kwam hij als parlementa- aiiriër in het nieuws met z'n (verwor- pen) motie om ten koste van defensie de uitgaven voor ontwikkelingshulp te verhogen. Niet gevraagd Drs. Aarden staat ons te woord ier uur voordat KVP-woordvoerder iet van der Sanden de instelling de bemiddelingscommissie-Cals- omme -Maenen - Van Rijckevorsel •kendmaakt. ..Wij", zegt Aarden, .hebben niet om bemiddeling ge raagd en dat lag. gezien de gang 'an zaken in het partijbestuur ook •oor de hand. Ons standpunt is be- ;end. Ons voorstel beoogde een even wichtige bestuurssamenstelling. Wij 'ïsten niet een zo krachtig mogelijke oep radicalen in het bestuur en een weinig krachtig mogelijke rest. 't as ons er alleen om te doen de 'erhoudingen in de partij zo goed logelijk tot hun recht te doen ko- ien. En gelet op onze minder- leidspositie verlangden wij krachtige 'ertegenwoordigers in het nieuwe •stuur. Daarom wensten wij Bo- jaers als ondervoorzitter. Een rede lijke wens." „Maar wat gebeurt? Bogaers wordt [oor de christen-democraten niet ge- •pteerd. Dat komt pas in het al- (atste stadium van de vergade- naar voren. Bogaers blijkt alleen vaardbaar als lid van het dage- bestuur. Wii houden vol en dan ralt het „onaanvaardbaar" van Van 'der Stee. die n b. op ons voorstel als >artij voorzitter was gekandideerd, logaers valt bij de stemming af en 'ij trekken onze kandidaten terug. Is u deze feiten in aanmerking leemt, is het dan logisch om nu on- •rziids om bemiddeling te vragen, xwijl ons standpunt zo duidelijk igt en zo in het plan past?" De radicalen zijn dus niet bereid t een compromis en bliivcn de ca- iltulatie eisen van de groep-Aalberse ub.t. de kandidatuur-Bogaers voor iet vlce-voorzitterschap? nl (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Allen die in ons •land die Engeland een warm hart toe Jragen krijgen gelegenheid om hun 1 (ympathie op duidelijke wijze ken- 'Haar te maken door het dragen van ■Men „badge" op de revers van hun Has. De „badge" heeft van de Engelsp rlag met daaronder de woorden „ik Deze aktie is spontaan tot stand {ekomen om Engeland morele steun verlenen in zijn pogingen de eco- Homie te saneren. Zij vormt een ver lengstuk van de aktie in Engeland >m per week een half uur extra te Irerken zonder betaling. 21 Het idee voor de Nederlandse cam pagne is gelanceerd op een lunchbij- Benkomst van de Nederlandse afde- fcng van de Britse kamer van koop handel. De organisatoren zijn van oordeel lat naast economische maatregelen ok een eensgezinde geest en een en- housiaste samenwerking nodig is om e economie te herstellen en haar poedig binnen de EEG te brengen Een firma in Wageningen heeft 0.000 badges gemaakt, ze kreeg deze pdracht van een Engelse relatie. HOUTEN Een inwoner van deze Itrechtse gemeente wilde in deze [oude dagen de inwendige mens 'ersterken met een bord capucijners met spek en wat tafelzuur. Deze Cerlijke hap is hem echter minder >d bekomen, want hij kreeg al poedig een stuk glas in zijn mond. lat uit een potje met zilveruitjes wam. Een onderzoek van het potie bracht in het licht dat het grootwinkelbe- rijf zijn klanten al bij voorbaat aarschuwde. Naast het opschrift op et etiket „geen statiegeld" stond in tt potje zelf „gratis glas „Wij houden vast aan een wens. die bij ons zeer sterk leeft. Om waar borgen te hebben dat de resoluties, die de partijraad in Arnhem heeft aanvaard, ook worden uitgevoerd." Dat zou dus een breuk tot gevolg kunnen hebben als de christen-demo craten niet overstag gaan. Als de ra dicalen zo graag in de partij willen blijven omdat daarmee de zaak van de partijvernieuwing het best is ge diend, waarom maken ze dan van het al of niet aanvaarden van één man het grote breekpunt? Is dat wel een adequaat motief voor een mogelijke afsplitsing? Moeten de programma punten niet de doorslag geven? „U kunt het een niet loszien van het ander. Natuurlijk is het niet zo, dat één bepaalde factor in dit geval dus het ondervoorzitterschap van Bo gaers alleen beslissend is voor de DRS. AARDEN mogelijkheid om de KVP aan de par tijvernieuwing te laten deelnemen. Het program heeft primaire beteke nis. Maar u begrijpt ook. dat, willen wij ons stempel op de concretisering en uitdieping van het program kun nen.drukken, wij onszelf moeten her kennen in de leiding. U kunt de sa menstelling van het dagelijks bestuur en de bestuursorganen niet loskoppe len van het programmatische werk". Verschil? Is het verschil tussen Bogaers on der oorzitter en Bogaers gewoon lid van het dagelijks bestuur zo belang rijk. dat het laatste met het oog op de beïnvloeding van de besluitvor ming onaanvaardbaar was voor de radicalen? „Mag ik de vraagstelling omdraai en? Als het verschil niet zo belang rijk is, waarom mocht Bogaers dan geen ondervoorzitter worden For meel regelt het hele dagelijks bestuur de lopende zaken. Of de praktijk van de laatste jaren is ge weest dat het presidium buiten de andere dagelijks-bestuurlede nom de dienst heeft uitgemaakt? Daar laat ik me liever niet over uit". Waarom hebben de radicalen het toch wel heel royale voorstel afgewe zen om hun geestverwant Van der Gun partijvoorzitter te maken? Dat heeft geen reële rol gespeeld. Voor de tv heb ik al gezegd, dat ons dit een manoeuvre leek om Bogaers van het ondervoorzitterschap af te j houden. Het was overigens geen voorstel van de christen-democraten, maar van de kring-Tilburg. Resultaat van een compromissoire gedachten- gang. Wij hadden ons eigen voorstel en konden het tegenvoorstel niet loszien van de motieven, die er naar onze indruk achter zaten. Wij hebben ons ertegen gekeerd, maar beslist niet omdat we niet voldoende ver trouwen in de heer Van der Gun hadden. Die wilde trouwens zelf zijn plaats als vice-voorzitter graag afstaan aan Bogaers." Steen De heer Bogaers is voor de christendemocraten kennelijk een steen des aanstoots. De radicalen konden dat weten, maar hebben hem desondanks gekandideerd. Werkten ze daarmee niet bewust de spannin gen in de hand? „Ik erken, dat de heer Bogaers voor de christen-democraten z'n be zwaren heeft. Daarom meenden wij ook, dat voor het voorzitterschap een figuur diende te worden gekandideerd, die voor de hele partij aanvaardbaar zou zijn. Maar voor de bezetting van de overige bestuurszetels lag de zaak geheel anders." De christen-democraten hebben toch ook niet een geprononceerde exponent van de groep-Aalbersc- Schmelzer naar voren geschoven, hoewel die groep de meerderheid van de partij achter zich heeft? Had het dan niet op de weg van de radicalen gelegen ook bij hun kandi daatstelling matiging te betrachten? j De heer Van der Stee is geen j woordvoerder van de christen-demo craten geweest, maar heeft in die kring wel een belangrijke rol gespeeld." Breuk? Hebt u zich al vertrouwd gemaakt met de gedachte aan een breuk? „Ik aarzel ocrk maar met die ge dachte te spelen. Maar wij kunnen inderdaad voor de noodzaak van een breuk worden gesteld, zonder 'm ook maar in de verste verte te begeren. Niet voor niets zijn we er steeds van uitgegaan, dat we binnen de KVP aan de partijvernieuwing moesten deelnemen. Dat doen ook de mensen van Nieuw Links in de PvdA en in dat opzicht ben ik het volledig met hen eens. Wil je tot meerder- I heidsvorming met als doel de ver nieuwing op gang te brengen, dan moet je uitgaan van de bestaande I partijen". CHU U hebt deze week in een tv-debat met mr. Van Kiel verklaard, dat u wel een mogelijkheid van samenwer king van de KVP met de ARP ziet, maar niet met de Chu? Kunt u dat wat nader toelichten. „Voor mij is met de grondslag van een partij die partij zelf nog niet gegeven. Ik bedoel dit: het feit dat de christelijke inspiratie de grondslag is van een partij, maakt die partij daar mee voor mij niet zonder meer om mee samen te werken. Als er tussen de drie christelijke partijen over eenstemming is over de grondslag, dan trek ik daar niet automatisch de conclusie uit, dat deze partijen meer op samenwerking met elkaar zijn aangewezen dan met andere partij en". „Niet alleen het beginsel, maar ook program en beleid moeten in aan merking worden genomen bij de keu ze van de partner. Als ik nu bezie hoe de partijen zich in de latere ja ren hebben opgesteld, dan kom ik tot de slotsom, dat er reële mogelijkhe den zijn voor samenwerking tussen DELEGATIE KOMT OVER GRENSGESCHIL PRATEN Chauffeur A. Verbaut voor zijn luxe toerwagen, waarmee hij via honden naar Zuid-Afrika zal gaan om daar propaganda te maken voor Europa als vakantie-contingent. De Europese toeristenindustrie heeft namelijk, nu er een vermindering van het aantal Ameriknen te verwachten valt, het oog op Zuid-Afrika gericht. PARAMARIBO Premier Pengel van Suriname ziet de zaak van het grensgeschil met Guyana somber in. „De Suri naamse regering", zei hij gis teren, ,,is in ieder geval niet bereid met gekruiste armen te bljjven zitten en zal geweld met geweld beantwoorden." De premier kondigde aan. dat aan het eind van deze maand een delega tie van regering en parlement naar Nederland zal reizen om over het grensgeschil overleg te plegen met de Nederlandse regering en het Neder landse parlement. De kwestie van de bewapening zal dan ook ter sprake komen. Het is duidelijk, dat Suriname eerst goed bewapend zal moeten zijn, voordat er verdere stappen worden ondernomen. „Maar", zei Pengel, „we zullen onze strategie nog niet onthullen." VECHTEN Een andere uitspraak van de pre mier: „De Surinamer laat niet met zich sollen en is bereid keihard te vechten, wanneer zijn grondgebied wordt geschonden." De delegatie waarin de oppositie is vertegenwoor digd, zal de Nederlandse autoriteiten uitvoerig inlichten over het geschil. Ook zullen de problematiek en de con sequenties, die uit het geschil voort vloeien, besproken worden. KVP en ARP (ik heb bewondering i voor de ARP en vooral voor haar leiding), maar veel minder voor een j samengaan van die twee met de CHU. zoals die zich op het ogenblik manifesteert. Met hoopvolle ontwik- kelingen binnen de Unie houd ik i graag rekening". „Voor mij is het axioma niet: de j CHU acht zich ook christelijk geïnspireerd en dus moét ik er mee J samenwerken. Christelijke inspiratie op zich mag niet worden gebruikt als i politieke discriminatie van niet-christelijke partijen". Volgens de enquêtes van Veld- kamp/Marktonderzoek en het NIPO stelt de CHU-aanhang zich nog net iets progressiever en radicaler op dan de a.r. kiezers. „Daar heb ik ook kennis van geno men Maar dp trouw van de AR-aan- hang is zo groot, dat men toch steeds de leiding volgt. In mijn gedachten- gang staat niet zozeer de opstelling van het kiezersvolk centraal als wel het concrete politieke doen en laten van de leiding van een partij en van haar representanten in de vertegen woordigende lichamen". U hebt voor de tv nogal sceptisch gesproken over het overleg van de Achttien. Kwam u met uw uitspra ken niet in strijd met de ook door de radicalen aanvaarde resolutie van Arnhem, die zich uitspreekt voor voortgang van dit overleg? ,,'t Is maar hoe je dat gesprek be kijkt. Ik vind het ook belangrijk, maar zeg niet: het is belangrijk om dat er een positief resultaat uit te voorschijn komt. 't Kan ook zijn dat er meningsverschillen aan de dag treden. Dat moet onderzocht warden. Men spreekt ten aanzien van de Achttien nu al over samenwerking van de drie christelijke partijen en dat vind i k voorbarig, 't Zal nog moeten blijken of samenwerking mo gelijk is. En ik herhaal: voor wat betreft de huidige CHU zijn mijn verwachtingen niet hooggespannen". (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Het Stedelijk Museum kon gisteravond de toeloop voor de opening van de tentoonstel ling Een Modebeeld nauwelijks ver werken. Veel oudere dames en he ren, kennelijk docenten o.a.. maar meer jeugd. Een jeugd gekleed in mini, in leer, in bont en kennelijk verlangend naar het avantgar- distische modenieuws, dat men hier verwachtte te zien. Twintig modellen van vier mode ontwerpers tot een show gecombi neerd was de tentoor.stellingso- pening. Berry Brun (23) toonde enige broekjurkjes. Voornaamste kenmerk was het strak gehouden lijfje, in bolerovorm bewerkt met spijker koppen of pailletten. Voor de avond een lange wijde pantalon; één pijp licht, één pijp donkergroen en daaro ver een lange smalle felgroene ka zuifel met een opstaande kraag, die tot halverwege de oren reikte. De romantiek was voornamelijk voor de heren gereserveerd door Alice Edeling (35) die een rokkostuum in lamee, presenteerde. Afstaande stij ve jaspanden en revers. Stijl Ham let. Maarten van Dreven (26) toonde een regencomplet van roodgeruit lak, niet zo'n nieuw idee. Voor de avond een vorstelijke mantel van diagonaal gestreepte brocaat over.... een wijde aymmetrische duffelbroek met paarse b'ouse. Jan lansen (26) is een geïnspi reerd schoenontwerper. Hij lanceert de „interchangeable fashion", wat betekent dat zijn schoenen volko men van gedaante kunnen verwisse len. Basis is een sandaal of teenloze schoen, waarin losse muiltjes van welk materiaal en kleur ook, geschoven kunnen worden. Sommige schoenen zijn geheel van blinkend (roestvrij) metaal. Ook de lange laarzen kunnen va riëren. doordat de schachten grote uitsnijdingen hebben en „binnen- laarzen" verwisseld kunnen worden. De tentoonstelling (tot 18 februari) 'laat dit alles op poppen en dia's zien. Ook de kleding van „morgen" wordt getoond. Gouden en zilveren pakken, een broekpak van nappa leer, met kuras B.H. en bolerojasje en een rood „bajen" pak met enor me schouder koorden. Gek natuur lijk. misschien heeft de mens-van-de -toekomst daar behoefte aan, maar het zag er bepaal dniet comfortabel uit en dat zal toch wel het eerste vereiste zijn. De vijftienjarige Henk Ipema en zijn vader zijn er met behulp van de heer Pietersen in geslaagd een drie jarig jongetje te redden uit een wak van een diepe vijver. Hier vader en zoon (met de hond) die thuis op verhaal zitten te komen na hun ijskoude avontuur. Ondertussen werkten vader en zoon door. Maar het gelukte hun niet het jongetje op het ijs te krijgen. Op kreten om hulp sprong ook buurman H. Pietersen zonder een ogenblik van aarzeling in het wak. (Van onze correspondent) NIJMEGEN De vijftien jarige ulo-leerling Henk Ipema heeft donderdagavond het leven gered van een driejarig jongetje, dat door het ijs van een diepe vijver was gezakt. Hij kijkt ver legen naar dc grond, als hem gevraagd wordt het hele ver haal te vertellen. „Het is toch niks bijzonders. Je kunt iemand toch zo maar niet laten ver drinken." Zijn vader Jan Ipema, die juist donderdag zijn intrek heeft genomen in de Aldenhof 23ste straat, geeft z n zoon een klap op z'n schouder en zegt I lachend: „Toe joh. vertel op. Je hoeft je er niet voor te schamen." Henk kijkt ons even schielijk aan en neemt zijn boxer Davy op schoot, j „Ik liet Davy tegen etenstijd even j uit," wijst door het raam naar de I vijver en zegt, „en toen hoorde ik daar als maar klokklokklokklok. Ik draaide me meteen om, rende naar huis om m'n vader te waarschuwen." „De vijver, kwam Henk stamelend binnen", neemt vader Ipetna over. „Ik als een haas mee naar de vijver .1 er moe e" mat uitziet. „Want je - 1 slaapt niet, dat zit er wel in", zegt ze i „Met Pietersen maakte ik een geul voor Henk, die zo de jongen naar de kant kon brengen", maakt Jan Ipema het verhaal van de redding rond. Door omwonenden werd dc kleine Walter van droge kleren voorzien en in dekens gerold. „Zijn lichaamstem peratuur was al teruggelopen tot 29 graden. Uiterst kritiek. Als je weet dat 28 graden het uiterste minimum is..." „Ik moet je iets geks vertellen", vertrouwt Jan Ipema ons nog toe. „ik "heb het helemaal niet koud gehad in de vijver. En dat terwijl ik 's zomers bij een temperatuur van 23 graden nog met een vertrokken gezicht lang zaam in het water zak." 1 De premier deelde nog mee, dat het de bedoeling is, dat de Surinaamse arbeiders weer naar het omstreden 1 gebied zullen gaan. Maar ze moeten effectief worden beschermd. Het heeft geen zin om karabijnen in te zetten tegen met tommyguns bewa pende politiemannen. De regering in Paramaribo had nog overwogen de hout- en visconcessies van Guyanezen in het Corantijnge- bied in te trekken. Maar door deze maatregel zouden slechts de armsten van de armen worden ge troffen. terwijl de hoofdschuldige, de heer Burnham. in Georgetown zit. Hij is nooit ernstig van plan geweest het grensgeschil op te lossen. Zijn houding is arrogant, zei premier Pen gel nog. Geen Nederlanders Premier Pengel zou het een schan de vinden, wanneer voor de verdedi ging van Surinaams grondgebied Ne derlandse jongens zouden worden in gezet. Weliswaar Is de kwestie een koninkrijkszaak. Maar Suriname heeft voldoende eigen mannen om deze zaak te klaren. Maar ze moeten bewapend worden. Volgens de premier heeft de Ne derlandse regering in het grensgeschil geen slappe houding aangenomen. Hij zei groot vertrou wen te hebben in de Nederlandse mi nisters. Suriname is van plan wat het grensgeschil betreft door te zetten, zodat het een les voor altijd zal zijn. Tenslotte is Guyana economisch van Suriname afhankelijk en niet omge keerd. Dit land heeft de electriciteit, die Suriname door middel van de stuwdam bij Kabalebo gaat opwek ken, hard nodig. Dolblij Dolblij met Henk Iema, zijn vader en buurman Pietersen zijn van zelfsprekend de heer en mevrouw Giepman. Dit ondanks het feit dat ze J. P. Hofwegen, Prins Bernhardstraat 29, Ba- rendrecht. (zelfstandig) drukker, secretaris van de plaatselijke kiesvereni ging van de ARP en voor zitter van de Vereniging voor Schoolonderwijs op Gereformeerde Grond slag. Spoorwegen „Nee, ik ben helemaal geen voorstander van de nieuwe huis stijl bij de NS. Waarom een harde en koude gele kleur voor de treinstellen? De huidige groene kleur vind ik passender in de omgeving; symboliseert het groen het agrarische karakter van ons land niet mooi? Ik ben ook geen voorstander van recla meteksten op treinen. We heb ben al reclame genoeg, zou ik zeggen. Het is op zichzelf helemaal niet verschrikkelijk, dat de spoor kaartjes weer duurder worden. Ik heb begrip voor de nood zaak van een verhoging, want het is met de NS als met alle bedrijven: het moet uit de lengte of uit de breedte komen. Op de toenemende kosten is geen ander antwoord mogelijk. Ik reis altijd met de trein, eerste klas, en weet welke ser vice de Nederlandse Spoorwegen bieden. Neem alleen de vertrek tijden maar. Kloppen altijd. Eén negatief punt moet ik wel noe men: niet op alle stations is de accommodatie goed. Ik denk daarbij vooral aan het gebrek aan goede wachtgelegenheden en restauraties. De financiële moeilijkheden van de onderneming zijn inder daad een nationaal probleem, omdat het hier gaat om een dienstenverlenend bedrijf voor de gehele bevolking. Je kunt je afvragen, of de regering wel in voldoende mate steunt, maar je moet je dan ook afvragen, of meer geld voor de NS betekent, dat andere objecten minder steun zullen krijgen. In het algemeen zeg ik echter: de NS heeft een streepje voor ten opzichte van andere objecten." natuurlijk. Maar... helemaal niks te zien. Wij snel terug naar huis om een lantaarn te halen. Man, ik heb nog nooit zo hard gelopen." „Bij het licht van de lamp draafde Henk het ijs op. Naar het drijvende bundeltje kleren, dat later de drieja rige Walter Giepman bleek te zijn," vertelt Jan Inema. „Henk was nog lang niet bij het jongetje, toen hij door het ijs zakte." „Met mijn borst, mijn armen en benen tegelijk werkte ik door het ijs heen. Een paar seconden later was pa ook in het wak," gaat Henk verder. Rang En moeder Ipema: „Ik wist niet hoe ik het had. Ik was zo bang dat mijn man en Henk ook door de kou bevangen zouden raken. Ik rende langs alle huizen van de straat. Over al belde ik aan of gaf ik een paar klappen op de ramen. tegen ons. „Maai wat kan mij dat verder schelen. Met Walter gaat het 1 goed. Ik ben juist bij 'm op bezoek geweest (hij ligt in het ziekenhuis) en j hij vroeg al om speelgoed en wat eten". En teruggaand naar de escapa de van Waltertje: „Met geen stok en geen snoepje kreeg ik 'm de deur uit. M'n man en ik zeiden toen tegen elkaar: we zullen een sleetje voor 'm kopen. Misschien wil 'ie dan wel bui ten spelen." „Het sleetje kwam donderdag om kwart over vijf. En ja, hoor, meteen wilde Waltertje gaan spelen. Op de stoep blijven, heb ik nog tegen hem gezegd. Zo nu en dan keek ik door net raam en steeds was hij voor het huis bezig. Maar ik kon niet blijven kijken, want het eten stond op." „Toen ineens miste ik 'm. Ik ging naar buiten en nog zag ik 'm niet. Met m'n man holden we blokje na blokje rond. Toen we bijde vijver kwamen, stonden daar al zo'n twintig mensen en was Waltertje al uit het water gehaald." Kritiek „Pas gisteren heb ik van een re chercheur gehoord hoe kritiek de toestand van Walterjte was. Wij dachten zelf dat het nogal mee viel." „Hoe is het mogelijk dat Walter minstens vijf minuten drijvende is gebleven?" vragen wij mevrouw Giepman. „Dat is een wonder op zich." zegt ze eenvoudig, „hij had een nylon jack aan dat zowel om zijn hals als om zijn lijfje door elastieke banden goed was afgesloten. De lucht, die zich in zijn jasje bevond, heeft hem ongetwijfeld drijvende ge houden." „Als Walterjte uit het ziekenhuis komt, ga ik eerst met hem zelf bij de Ipema's langs om ze te bedanken. Dat was het enige dat die Henk Ipe ma graag had. Maar ik weet dat hij ook voor een bromfiets spaart," zegt mevrouw Giepman. Het eerste wat het gemeente bestuur van het burgemeesterloze Nijmegen deed, was het Carnegie heldenfonds inlichten over de red dingsactie van Henk en vader Jan Ipema en de heer Pietersen. Een be loning zal zeker niet uitblijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5