de stad en dokter Moore ERNST EN KOMEDIE IN „HET OOSTEN" Met Anstadt naar Oekraïne -age/i /oor demonstratie j;een vergunning ïeer in hoofdstad Tv-prijzen regenen over favorieten Bedrog Alweer bloot nu bij NTS Vertolkster Poessie mauw' is bekend Harttransplantatie vlug in 21ste eeuw VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Hollandse zeelui helpen twee Schotse meisjes DONDERDAG 11 JAN'l'ABI 1"68 chter het Nieuws stelt vr HILVERSUM De VARA-actuali- j itcnrubriek „Achter het Nieuws" j •gint vanavond met een nieuwtje, j t afloop van de uitzending zal het ikpubliek een vraag worden 1 steld, waarop men direct telefo- isch kan antwoorden alleen met ja nee. Er zijn twee telefoonnummers •schikbaar, één voor de ja-zeggers, n voor de nee-zeggers. Op de vraag tardt geen toelichting gegeven en ian de uitslag, die later op de avond rordt bekend gemaakt, wordt geen ommentaar verbonden. Er zullen pen consekwenties van opinie-on- przoek aan worden vastgeknoopt, hidat mensen die geen telefoon heb- pn niet kunnen meedoen. Men kan l-r niets mee winnen en niets wijzer tan worden. De enige bedoeling is, zegt hoofdre- lacteur Herman Wigbold, de commu- licatie met de kijkers te verstevigen n hen voor zover dat mogelijk is, in ie gelegenheid stellen hun mening ;enbaar te maken. Dit nieuwtje wordt overigens oortgezet in elke uitzending van Achter het Nieuws". Hoe het werkt, jullen we wel ervaren. 1 AMSTERDAM De Amsterdamse jemeenteraad heeft zich gisteren naniem gesteld achter de wijziging de algemene politieverordening fizake het demonstratierecht. Zij loudt in dat voor een demonstratie liet langer een vergunning dient te {porden aangevraagd, doch dat het ornemen moet worden gemeld. Met mogelijkheid dat een vroegtijdige anmelding overleg met een in te pellen commissie uit de raad moge- ijk maakt. 1 Het initiatief kwam van de socia- Ist drs. E. van Thijn. I Burgemeester Samkalden wees jrop dat Amsterdam met deze nieu- |re bepaling in de APV een uniek orbeeld van lokale wetgeving eft. Kruiswoord-pn'zel (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In twee tele visie-uren op Ned. 1 brengt de VARA ons vanavond naar het werkelijk na bije en het gefantaseerde verre oosten. Met Milo Anstadt bestuderen wij twee steden in diens vaderland de Oekraïne, en na de quiz kunnen we (hopelijk) lachen om een kleine komedie met historische relaties van George Bernard Shaw: „De Jnca van Perusalem". „De Oekraïne" is het begin van ne gen reportages over Oost-Europa, ge maakt door Milo Anstadt. die in 1920 werd geboren in de daar gelegen stad Lemberg, nu Lwow geheten. Hij woonde er tot zijn tiende jaar en ging toen met zijn ouders naar Ne derland. De herinneringen aan zijn kinderjaren en aan de stad zijn ech ter zeer levendig gebleven en. naar hij zegt. Lwow verschilt niet veel van Lemberg. Eigenlijk is alles er hetzelfde gebleven in bijna 40 jaar. Uiteraard is hij bijzonder geïnte resseerd in zijn vaderstad en vooral in de opvoeding van de jeugd en het onderwijs. „Tijdens mijn reis," zegt hij, „had ik aldoor het gevoel dat het commu nisme de Russen niet werkelijk heeft veranderd. Het sterk-nationale gevoel en het patriottisme heeft het volk altijd bezeten, dat is niet door com munistisch besef aangekweekt." Anstadt weet, waarover hij spreekt en dat is belangrijk bij de informatie, welke hij doorgeeft. Hij betreurt het, dat Nederland Rusland noch zijn be volking werkelijk kent en daarin poogt hij in zijn documentaire serie verbetering te brengen. Opmerkelijk is, dat hij een nuchte re Engelse vrouw, zelfs weduwe van een Amerikaanse magnaat en dochter van een Anglicaanse aartsdiaken, ten tonele voert om met heerlijke staal tjes van gezond verstand die hele le gendarische cultus rondom de vorst af te breken. Dat is de clou van het spel. Shaw ontluistert hiermee de in die tijd ver eiste eerbied voor vorsten, het geloof in heersende supermensen in wie men geen gebreken zag, maar die men slaafs diende. Ton van Duinhoven en Ina van Faassen staan vanavond tegenover elkaar als de dikdoende Inca en de koele Engelse en zij vormen daar mee een heel mooi paar. Jna van Faassen verschijnt in de laatste tijd veel op de I beeldbuis. Vanavond is sij er ook iveer en wel als de nuchtere Engelse vrouw die de schijnwereld van een oosterse vorst (met ivesterse allures!) uil elkaar plukt. U ziet haar hier in „De Inca van Perusalem" (waarin Ton van Duinhoven de dwaze titelrol speelt), samen met ïï'im van de Heuvel als de manager en Kitty Courbois als de Het is een kleine komedie van Shaw. prince Te groot 1 2 3 4 S 6 7 8 1 2 5 6 7 8 9 1 Horizontaal: 1. Nederl. schilder - lakker; 2. plaats in N.-Brab. - plaats j N.-Brab.; 3. telwoord - werktuig; scheik. element (afk.) - plaats in if.-Brab.; 5. hetzelfde - wereldtaal; 6. flaats in Oost Vlaanderen - flauw; 7. tedig - scheik. element (afk.) - keizer; 8. meisjesnaam iersoort - zuiver; 9. familielid - ou- benaming voor liter - bijwoord - lornaamw. Verticaal: 1. plaats in Groningen; 2. Meisjesnaam - meisjesnaam; 3. zijtak I bonau - dikwijls; 4. voorzetsel - ein- ie - groente; 5. plaats In N.-Brab. - iftlaats in Limb.; 6. plaats in Gelderi. i Muzieknoot; 7. vogel - munt in Chi- I '™a - eelt (ZN); 8. telwoord - beschei- lUen; 9. voorzetsel - soort van antilope j I telwoord (Eng.). Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. portier - es; 2. Oder dieet; 3. relaas - koe; 4. tuin - Ede - Wijl; 5. ar - Trees - R.L.; 6, al - agent - 7. lol - ons - leg; 8. d - ion -loet; Aser - aarde. Verticaal: 1. portaal - Da; 2. odeur loor; 5. Ida - Ee - Enna; 6. Eisden - la; 7. rekest - lor; 8. e.e. - Oerle - ""tri: 9. stellig - te. Wij in Nederland hebben altijd de neiging om te spreken van „de Rus sen", zonder te beseffen dat dit niet opgaat De onmetelijke Sovjet Unie omvat talrijke republieken, talen, volkeren en culturen. Het zou onbe gonnen werk zijn, de gehele Unie in documentaires uit te beelden. Er moest een keus worden gemaakt. Die viel op de Oekraïne. „En dan nog staan wij voor een geweldig groot gebied. De afstand tussen twee grote steden is al gauw 500 km. Daarom hebben we ons be perkt tot informatie over twee van de belangrijkste: Kiew en Lwow. Er zullen drie afleveringen aan worden gewijd. In de overige zes delen van de do cumentaire reeks bezoekt Anstadt andere Oost-Europese landen. „Ik heb voor alle wereldproblemen een oplossing gevonden, maar als je ziet hoe ze niettemin blijven voort woekeren zou je denken dat ik nooit heb bestaan," zegt ergens in zijn zeer groot en veelzijdig oeuvre de Britse auteur George Bernard Shaw, die lang genoeg leefde om een ruime voorraad toneelwerk voor de televisie achter te laten. Het uurlange spel „De Inca van Perusalem" is zeker niet een van zijn meesterwerken, maar typeert wel sterk zijn instelling. Het is een persi flage op de Duitse keizer Wilhelm vlak voor de eerste wereldoorlog, maar Shaw situeert diens figuur in de wonderlijke schijnwereld van een oppermachtige oosterse vorst. Shaw vond Wilhelm een ongevaarlijk per soon en had niet werkelijk oorlog ver wacht. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Dit is de maand voor de toekenning van allerlei tele visieprijzen, die trouwens voortdu rend in aantal toenemen. In Milaan kreeg op de Internatio nale film- en tv-beurs de bij ons juist vertoonde serie „Sehateiland" de tweede prijs. In Barcelona werden de jaarlijkse Ondas-prijzen toegekend. De Itali aanse RAI kreeg er een voor „De verloofden", bij ons pas door de KRO uitgezonden. Een van de persoonlijke onderscheidingen ging naar Roger Moore voor het spelen van de titelrol in „The Saint". Op het tv-festival in Tokio werd het educatieve programma van de RBT (Waalse omroep) „Wat Julius Caesear over de Galliërs niet heeft gezegd" bekroond en een Duitse ro- zenkweker prees op zijn eigen ma nier: hij noemde een nieuwe variëteit naar Sofia Loren en stortte toen uit dankbaarheid een som van 9000 gul den voor de „Actie Zorgenkind", het befaamde liefdadigheidsprogramma van ZDF, dat jaarlijks miljoenen op brengt. Maar het mooiste verhaal komt uit Amerika, waar de makers van „Star Trek", een van de betere science fic- tion-feuilletons door een particuliere tv-maatschappij uitgebracht, lieten weten dat zij de Rockey Schwartz- prijs hebben ontvangen. Het is een Kanonskogels uit de 80-jarige oorlog gevonden VEENENDAAL Tijdens graaf werkzaamheden zijn bij Veenendaal drie ijzeren kanonskogels gevonden, die volgens deskundigen afkomstig moeten zijn uit de 80-jarige oorlog. De gemeente zal de kogels aan haar oudheidkundige verzameling in het raadhuis toevoegen. Hilversum I «2 m. NCRV 18.30 Nws. en weerpr. 18.45 Aet. 18.05 Muz. van Het Leger des Heil» (opn). 18.20 Spek- trum: Nwi uit de prot. chr. (opn). 20.00 Intern, oriëntatie ln kerk. lending en oekumene. 20.10 Stereo: Pianorec. (gr). 20.30 Stekker: Steravondprogr. 22.25 Boekbespr. 32.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.50 Stereo: Licht instr. trio. 23.00 Studio 2300: gevar. progr. 23.55-24.00 Nw». Hiversum II 298 m. AVRO 18.00 Nws. 18.15 Rad.journ. 18.20 TJitz. van de PvdA. 18.30 De tafel van (half) zeven, ge- var. progr. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Mens en Bijbel. AVRO: 20.05 Kunstkron. 20.25 Stereo: Omr. ork. 20.55 De Patriot, hoorsp. 22.30 NWS. 22.40 Rad.journ 22.55 Stereo: Mez- zo-sopr. on plano. 23.40 Stereo: Cellorec. (gr.). (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Een handvol ver bolgen kijkers heeft gisteravond de NTS opgebeld naar aanleiding van strlpteasevertoning in het nette, door regeringssubsidie gesterkte informa tieprogramma „Inburgeren". Het ging over de behandeling van de nieuwe bioscoopwet in de Tweede Kamer en over de filmkeuring. Ter illustratie van wat de dikwijls ge smade commissie tegenwoordig toe laat, werd een stukje van 40 secon den lengte uit de speelfilm „Strange Impulsion" vertoond. Hierin kleedt een meisje zich uit en vleit zich daarna op een bank. De film werd in I haar geheel goedgekeurd voor vol wassenen, aldus het commentaar. Namens de NTS zegt Kees van Langeraad. chef van de afdeling in- formatieve programma's, dat er niets aan de hand was: „Dit filmfragment werd in de uiteenzetting functioneel geacht. Indien men een bepaalde in- stelling wil beoordelen, moet men ook weten waarover men praat. Wij tillen hier niet zwaar aan. Het was geen opzettelijke demonstratie van „bloot" maar louter logische toelich ting op de informatie." Één ding stelt gerust: de NTS kan er geen leden mee verliezen, want die heeft ze niet. s!garaderl if uitz° goed- zilveren schaal met inscriptie en aan gezien niemand nog ooit van de Rockey Schwartz-prijs had gehoord, ging men op onderzoek uit. Rockey bleek een 12-jarige jongen te zijn die zo boos was dat „Star Trek" geen gouden Emmy (bekende filmprijs) had gewonnen, dat hij besloot het programma zelf een prijs te geven. Hij spaarde enige maanden al zijn zakgeld op, kocht de schaal en liet de inscriptie aanbrengen. De makers van het programma schatten deze onderscheiding heel hoog: „Een Emmy kan iedereen win nen", zeggen zij, „een privéprijs van een kind voor een feuilleton dat voor volwassenen is bedoeld, niet." ROTTERDAM De kleine zange res, die met een eigen compositie van ,foessie mauwbij Dorus op schoot heel Nederland in verrukking bracht, is niet langer zonder naam geble ven. Het is de driejarige Corina Ko nijnenburg uit de Pastoriestraat 83 in Pernis. Met oma was zij naar Dorus ge gaan en voor een koek als beloning wilde Corina best een liedje laten horen. Het werd „Poessie mauw", maar wel zo uniek en ongekunsteld, dat het er in de Nederlandse huis kamers inging als koek. Corina's „Poessie mauw" werd een regelrech te topper, nu reeds op de plaat ge zet, en een hoogtepunt in het tele visiejaar 1967. Corina zelf is van deze plotselinge ontwikkeling tot top-ster weinig on der de indruk. Belangrijker is het broertje of zusje dat over een maand verwacht wordt. Maar Dorus is minder gelukkig met deze publiciteitsgolf over zijn cabaret. Het middagje bij Dorus zou zijn natuurlijke karaker wel eens kunnen verliezen. Dorus wil gewoon met de kinderen babbelen en ze wat laten zingen, maar als de ouders hun kind van tevoren instrueren en la ten repeteren, dan schiet de opzet van het matinee aan zijn doel voor bij. Het moet fijn blijven, aldus Do rus. HILVERSUM Het Amerikaanse network CBS is er als de kippen bij om de sensatie van de harttransplan taties te verwerken in een aflevering voor „De 21ste eeuw". De Amerikaanse zowel als de Zuid- afrikaanse chirurg zullen daarbij verschijnen en gesprekken hebben met twee bekende Newyorkse hartspecialisten. Ook zal men delen van de operatie op het scherm krij gen, plus de nodige voorspellingen over de ontwikkelingen van deze be langrijke chirurgische ingreep horen. Ned, 1 VARA 7.06 uur documentaire over de Oekraïne. 8.20 uur actualiteiten. 8.50 uur quiz „Per seconde wijzer". 9.30 uur komedie van Shaw „De Inca van Perusa lem". Ned. 2 KRO 7.25 uur „Mensen in de sport" (NTS). 8.20 uur tweede deel komedie „Mijn broer en ik". 8.55 uur vogelfilm. 9.20 uur Gamma, wetenschappelijk journaal. Hilversum I NCRV 7.30 uur orgelconcert door Jos Wielakker in Haarlem. 8.30 uur amusementsprogramma Stekker. 11.00 uur Studio 2300, magazine. Hilversum II AVRO 7.35 uur (IKOR) radiocatechese. 8.05 uur kunstrubriek, daarna Omroeporkest. 8.55 uur hoorspel „De patriot". 10.55 uur Sophia van Santé zingt. KAAPSTAD Aan de hoffelijkheid van de officieren van het Nederlandse motorschip Tegelberg hebben twee Bchotse meisjes het te danken dat zij hun reis om de wereld in Zuid-Afrika konden voortzetten. De 22-jarige Isabel Turner en de 24-jarige Andra Youngston kwamen met de Tegelberg twee dagen eerder in Kaapstad aan dan was voorzien. Hun gastvrouwe was er dan ook nog niet. De moeilijkheid was, dat de wereldreizigsters een borgsom van tweemaal duizend gulden moesten storten om Zuid-Afrika te mogen binnenkomen. Him gastvrou we had echter bejoofd dit bedrag voor te schieten. Ze hadden niet zo veel contant geld bij zich. Hoewel de meisjes konden aantonen, dat zij over ge noeg geld konden beschikken, lieten de Zuidafrikaanse douanebeambten hen niet door. Drie uur voordat de Tegelberg zou afvaren, hielden de officieren scheepsraad en brachten zij het vereiste be drag bijeen. door i fj o t it O yottn ff 150 Ze zagen het allebei, en opeens hing de zak slap. Zij keken er allebei naar en wachtten. Seconden verliepen, er had allang geademd moeten zijn, maar de zak hing nog steeds bewegingloos. Edna maakte een korzelige beweging. „Dat is haar onderbewustzijn dat zidh verzet. Ze zal zo wel weet gaan ademen." Hij legde zijn hand op Mays wang en streel de die alsof hij haar gerust wilde stellen. De zak bleef slap. „Ik geloof dat we haar moeten helpen. Hij kneep in de zaïk. Toen nam hij zijn hand weg en keek. Er kwam geen beweging in. Hij kneep opnieuw, nog geen resultaat, maar toen hij voor de derde maal wilde knijpen, begon de zak opeens uit zichzelf. „Goed gedaan, May." Edna lachte en liep weg. Moore keek op de klok. Die tijd was een vreemde zaak. Die werd precies op de kaart genoteerd, maar de ene keer duurden vijf minuten lang, de andere keer waren ze zo voorbij. Het was net alsof er twee tijden waren, de tijd van de klok met zijn wijzers die als maar draaiden en je eigen, persoonlijke, geheime tijd, de tijd die je bet beste kende... „Nu de buis." Edna kwam terug om te kijken, ofschoon zij dit al zeker honderd keer had gezien. Moore nam de intratracheaal-slang. hield Mays mond met zijn vingers open en begon de buis in haar keel te duwen. Bij de eerste aanraking trok haar keel zich sbmen en haar borst 'kwam omhoog. Hij trok de slang terug en Edna zeit „Het is vreemd dat ze zich soms zo verzetten, terwijl ze toch niets kunnen voelen." „Dat is haar onderbewustzijn weer. Zij is nog niet ver genoeg weg en zij is bang voor deze operatie en verzet zich." Deze vuurproef werd niet met vertrouwen ondergaan, maar alleen met moed. En nu waren bewustzijn en moed allebei overwonnen door de ether, haar jeugd scheen zo kwetsbaar, zo liefelijk. Hij boog zich over haar heen, hij voelde dat zij hem even na was als een eigen kind en dat zij elkaar nu begrepen. Hij zudhtte en greep opnieuw naar de slang. Deze keer ging het wel. hij maakte de slang vast anet stroken plakband op haar gezicht. Plotseling waren Perkins en Armstrong in de kamer, en de vreemde liefelijkheid van zijn geheime gemeenschap met May was vernietigd. Zeker en over heersend bereidden zij zich voor om May over te nemen. Helen stond nu klaar om te helpen, niet langer in trance. Met stijgende afgunst keek Moore naar de twee chirurgen, naar de handen met handschoenen die de tafel naderden. Dit was het ogenblik.De voorbereidingen waren voorbij. Zij namen hun plaatsen tegenover elkaar in... Perkins aan de verkeerde kant.op de plaats van de assistent. Hij lachte ongevoelig, wreed bijna alsof hij een ruwe grap had verteld. „Dat is voor het eerst sinds vijftien jaar dat ik hier sta. Ik ben er niet zeker van of ik van deze plaats af de anatomie beheers." Een luide stem, een luid gelach, dat door merg en been ging, juist omdat May daar op de operatietafel lag.Edna keek uitdrukkingsloos naar Perkins en Helen staarde hem peinzend aan. Armstrong ging even de röntgenfoto's bij de muur bekijken, alsof hij ze voor het eerst zag en niet al lang bestudeerd had. Hij kwam terug, onbewogen, ondanks het gelach van Perkins. Hij keek neer op de vastgebonden May onder het laken, de beide armen uitgespreid, als iemand die zich overgaf, een meelijwekkende aanblik. Moore voelde nog steeds zijn onredelijke wrok, zag Armstrong het laken wegtrekken om het gewonde been vrij te maken. Edna zette een kom desinfecterende vloeistof neer en een tang met een doek in de bek. David stak zijn hand uit naar de tang en Perkins zei: „Hier, ik vergat het. Dat is mijn werk vandaag, David." Moore merkte dat Perkins nu geen grapjes meer maakte, ook niet schreeuwde, het was nu volle ernst geworden, hij voelde zidh nu weer met hem verbonden. David maakte ruimte en Perkins maakte de plek schoon waar de incisie zou plaats hebben. „Het is weer net als vroeger." En nu kon hij lachen, ómdat het eenvoudig en geamuseerd gezegd werd. Moore zag dat David er ook zo over dacht, want zijn masker verried een glimlach. Moore voelde zich achter het scherm buiten gesloten, hij was blij toen David vroeg of het goed ging. „Ja, prachtig. Ze is nu goed rustig." Het was onmogelijk om wat koel en onpersoonlijk te praten, maar deed David dat ook niet? De tang met de prop viel weer ln de kom. Moore zette ploflseling zijn masker op, hij daoht er nu pas aan. Woedend dacht hij erover na, hoe het mogelijk kon zijn zo iets te vergeten. Hij die al een heel leven kalm had toegekeken, terwijl anderen het werk deden... Hij probeerde deze sombere gedachten van zich af te zetten en zich erop te concentreren wat er gedaan werd. Perkins zei tegen David: „Ik ga me weer even wassen, ga jij door." Edna had de kom met de antiseptische vloeistof weggehaald en bracht een schaal met glanzende rode mer- thiolate.David smeerde de vloeistof uit, misschien kon je aan de manier waarop hij de tang met de doek vasthield zien, wat voor soort chirurg hij was. Langzaam en kalm. Niets van Perkins' stralende glans, maar alles kalm en zelf verzekerd, gedragen door kennis.Hij had de zelfverzeker de blik van een chirurg die weet wat hij doet. (Wordt vervolgd) ITELE'VISIE iiVANAVÖiVÖ Nederland I. NTS: 18 50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reel. NTS: 18.00 Journ. STER: 19.03 Reel. VARA: 19.06 De Oe kraïne, documentaire. STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reel. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.50 Per se- konde wijzer, quiz. 21.30 De Inca van Perusalem, komedie v. G. B. Shaw NTS 22.30-22.35 Journ. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Reel. NTS: 19.00 Journ. NTS: 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen in de sport. 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. KRO: 20.20 Mijn broer en Ik (2), TV-feulll. 20.55 Vogels contra Jets. TV-fllm. 21.20 Gamma wetenschappelijk journ. KRO/RKK: 22.00 Kerk in Zwe den. doc. NTS: 22.30-22.35 Journ. België Nederlands progr. kanalen: 2 Herh. v.d. ie Franse les. Tweede les. 18.55 Zandmanne tje. 19.00 Zorro, tv-feuill. v.d. Jeugd (18). 19.25 Tienerklankcn. 19.52 Meded. en Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.25 Sherlock Holmes, tv-serlej v.d. BBC (I). 21.15 Debat. 22.00 Fragm. uit de nieuwste films. I 22.25 Nws. Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassiek platen- programma. (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9 35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10 00 Stereo: Klassieke gram- mofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Ge varieerd programma. (plm. 12.23 Wij van het land; 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw-; 12.30 Nieuws: 12.40 Actualiteiten). 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Licht geva rieerd muziekprogramma. TROS: 15 00 Seml-klassleke or kestwerken (gr.). 15.30 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Lichte grammofoonmu- zlek. 16.30 Voor de tieners. 17.15 Stereo: Jazztrio met zangsoliste. 17,30 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. NCRV: 16.00 Kerkorgelconcert (opn.). Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuzlek. VPRO: Deze dag, praatje. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuzlek (8.30-8.35 De groenteman.) 8.50 Morgen wijding. NRU: 9.00 Operacon cert (gr.). AVRO: 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (ll.00-ll.0t Nieuws.) 11.6» Beursberichten. NRU: 12.00 In formaties over internationale zaken. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Lichte grammofoonmuzlek. 12.50 Recht en slecht lezing. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten, met de rubriek: Hoor die krant. VARA: 13.30 Stereo: Se mi klassieke muziek (opn.). 14 20 Wikken en wegen: consu mentenrubriek. NRU: 140.30 De universiteit en studentenpro blemen. klnakbeeld. 15.00 Licht muziekprogramma. 15.20 Le zing over films. 15.30 Amuse mentsmuziek (opn.). VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Voor thuiszittenden. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 New York's Filharmonisch Orkest en so list. 17.40 Informatie: achter gronden en commentaar. Hilversum III. 240 m. en en FM-kanalen. VARA: 0.00 Nieuws 9.02 Licht platenpro- gramma. (Om 10.00 Nieuws.) NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Licht platcnprogr. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.02 Ons kent ons. (Om 13.00 Nieuws.) 13.30 Geva rieerd platenprogramma. TROS; 14.00 Nieuws. 14.02 Ac tualiteiten. 14.05 Nieuw platen- programma. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Operet- te-varia. 17.00 Nieuws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Gevarieerd platenprogramma voor auto mobilisten. TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS/NOT: 10.20-12.00 School-tv. België. Nederlands progr. Kan. 2 en 19. 14.08-16.10 School-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9