i de stad en dokter Moore RADIO Amerikaans network lijkt niet op onze omroepen Lieftinck: Prijspeil is onrustbarend Hermien een stuk kaas* uit het vuistje Nieuw blijspel van Annie M. G. Sclimidt Rina Blaaser overleden VEERTIG JAAR ZAKENDOEN TOTAAL ANDERE INSTELLING Het begin Nevenbedr ij ven Keurkorps Concurrenten VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN floor MAANDAG 8 JANUARI 19i AMSTERDAM ,,En ik dan?" is de titel van een blijspel van de schrijfster Annie M. G. Schmidt, be kend door de vele televisie-spelen, kinderboeken en versjes etc. die op haar naam slaan. Haar werk is altijd aan de vrolijke en luchtige kant en dat is uiteraard ook weer het geval met deze comedie. Dit stuk is voor haar een première in dubbele zin, want het is haar eerste avondvul lende toneelwerk. Het is vele jaren een hartewens van haar geweest om een dergelijke productie te creëren en die gaat nu in vervulling. De première ligt nog wel ver af (1 november dit jaar) in het nieuwe de la Mar Theater te Amsterdam, en er zal zo hier en daar nog wel wat geschaafd moeten worden, zoals An nie Schmidt zelf verklaarde voor de T.V. vrijdagavond, voordat alles rond ls, maar het staat reeds vast dat Ma ry Dresselhuys en Joan Remmelts de hoofdrollen zullen vervullen in „En ik dan?". Verder werd geëngageerd Els Bouwman, terwijl voor een twee tal andere rollen nog onderhandelin gen met een acteur en actrice gaande zijn. Het ligt in de bedoeling dat na een reeks voorstellingen in Amsterdam een tournee in Nederland zal worden gemaakt, waarvoor nu reeds van de zijde van de theaters belangstelling bestaat AMSTERDAM Te Amsterdam ls op 67-jarige leeftijd overleden de ac trice Rina Blaaser. Mevrouw Blaaser, die op haar zeventiende jaar bij het toneel in de hoofdstad kwam, speelde onder meer bij Herman Bouber en Johan Kaart Laatstelijk maakte zij deel uit van de toneelgroep „Thea ter". De begrafenis is a.s. dinsdag op de begraafplaats Zorgvlied. Kruiswoord-pu:zel zonder zirart 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 J 4 S 6 7 6 9 Horzontaal: 1. deur van een wagon - boom; 2. rivier in Duitsland - geneeskundige leefregel; 3. verhaal - rund; 4. hof - plaats in Gelderl. - oude lengtemaat; 5. slede - meisjesnaam - royal licence (afk.); 6. telwoord - vertegenwoordi ger - munt in China; 7. pret - ge wicht - laag schoven op de dorsvloer; 8. lidwoord - elektrisch geladen atoom - ovenkrabber; 9. zoon van Jacob - planeet. Verticaal: 1. deel van een huis - afkorting van dona; 2. geur - meisjesnaam; 3. opstootje - land in Europa; 4. baan voor balspel - nummer (afk.) - plaats in Over.; 5. meisjesnaam - water in Friesl. - plaats in Z.-Italië; 6. plaats in Limb. - groente; 7. verzoekschrift - oude lap; 8. behoudens vergissingen (afk. Lat.) - dorp in N.-Brab. - be kende afkorting; 9. zeker - voorzetsel. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Hor. 1. lade, 5. slak. 9. Ari, 10. ven, 11. Ede, 12. kans, 14. bier, 15. Apelles, 19. Anton, 21. slang. 22. kamer, 23. ieder, 26. gelaten, 29. Tiel. 31. soda. 33. Ede, 34. den. 35. dar, 36. lans, 37. pels. Vert. 1. laks. 2. ara. 3. Dina. 4. teelt. 8. leis. 7. adé. 8. kers. 13. spaniel, 14. Benares. 16. engel, 17. loket. 18. els, 20. del, 24. Dalen. 25. stel. 26. geen, 27. node, 28. mars, 30. Ida, 32. dal. (Van onze radio- en tv-rcdactie) HILVERSUM Amerika's grootste omroep-network CBS bestaat 40 jaar. AI is het dus niet zo oud als onze omroepen die allemaal het 40-jarig jubileum al achter de rug hebben de nieu we TROS in dit geval niet mee gerekend het is intussen een zaak geworden, die zo'n 800 mil joen dollar aan jaarinkomsten heeft, tal van nevenbedrijven exploiteert en voor de rond 57.000 aandeelhouders een opper beste geldbelegging betekent. Hiermee is al aangetoond, dat zo'n network geen enkele vergelijking met onze omroepen kan doorstaan, al denkt men dat soms wel. Alles in deze enorme maatschappij is gericht op geld verdienen en het onderhouden van de luisteraars- en kijkersgunst vormt daarvan een onderdeel. Hier zijn geen meneren, die men persoonlijk gebrek aan ethiek in be paalde programma's kan verwijten, hier gaat het uitsluitend over de gel delijke opbrengst van de program ma's, die in de eerste plaats het pu bliek moeten amuseren, opdat ze maar aangezet zullen worden, want elk programma wordt betaald met heel veel geld door een adverteer der, die er om de tien minuten zijn reclameboodschappen in kan spuien. Wij hebben het u al eens eerder verteld: het feit dat Amerikaanse programma's hier geen half uur maar 25 minuten en geen uur maar 50 mi nuten duren, komt alleen omdat de reclame er uit is gehaald. In Amerika maken ze de halve en hele uren pre cies vol. Hoe is zo'n miljoenenbedrijf nu be gonnen? Een jonge sigarenfabrikant uit Philadelphia, William S. Paley, raakte onder de indruk van de recla- mewaarde, die een radiostation kon hebben. In 1927 kocht hij zo'n station opdat hij ten eerste zelf gratis zou kunnen adverteren voor zijn sigaren en sigaretten en ten tweede profite ren van de handenvol dollars die an dere adverteerders hem zouden bren gen. Nu nog is hij "voorzitter van de Raad van Commissarissen en het is hem en zijn radiostation best gegaan. Hij noemde zijn omroep Columbia Broadcasting System (CBS) en zo gauw de televisie zich aankondigde, begon CBS ook daarmee. U ziet. hieraan lift geen enkel le vensbeschouwelijk of sociaal element ten grondslag. Amerika heeft zijn ethermedia nooit als zodanig beschouwd, maar ze direct ingepast in het nuchtere en harde zakenleven, het geldverdienen. Zo alleen konden de drie reusachtige networks naast tal van kleinere omroepmaatschap- pijcn stevig en sterk worden en de programmavoering is slechts middel tot zakelijke groei. Een „network" wil zeggen een maatschappij, die een zeer groot ei gen zendernet over diverse staten van het land verspreid, onderhoudt. Zo distribueert CBS haar program ma's mede over 50 radio- en tv-sta- tions, die ev. ter plaatse wel een ei gen naam kunnen voeren, maar toch de programma's als komende van CBS dient aan te kondigen. Elke ad verteerder kan dus verzekerd zijn van zo'n honderd miljoen luisteraars en kijkers, hetgeen dan weer de prij zen voor het reclamemaken zeer hoog kan opdrijven. CBS begon als zgn. show-business en is dat voor ongeveer 65 pet. geble ven. In de loop der jaren heeft het concern zich echter diverse nevenbe drijven aangeschaft. Zo bezit het nu o.m. een gitaarfa- briek. een drumfabrick en een maatschappij voor stereo (net op tijd gekocht om mee te profiteren van de grote vraag naar volksmuziek en -liedjes), een onderneming die op voedkundig speelgoed maakt en een. die pedagogische films vervaardigt. Voorts de bekende grammofoonpla tenfirma Columbia, plus een voor een boek- en naam aandeel in tijdschriftuitgeverij. Als „kleine" nevenbedrijven zijn onlangs maatschappijen voor het ma ken van bioscoop- en tv-films opge richt. CBS exploiteert verder het van overheidswege toegedane maximum aan radio- en tv-stations, d.i. 5 eigen tv-stations met leverantie aan 200 andere, en 7 radiostations met leve ring aan 250 andere. Dan is het nog mogelijk dat CBS zich financieel interesseert in de op voering van musicals en in succesvol le sportclubs... aan de geldelijke acti viteiten schijnt geen grens te zijn. Het hoofdbedrijf van de CBS-om- roep is gevestigd In New York, in een steriele, van glas en beton opgetrok ken, fantasieloze maar o, zo efficient ingerichte torenhoge wolkenkrabber. Hierin is een keurkorps van perso- neelsleden samengebracht, want CBS kan zich sinds lang permitteren het beste van het beste te requireren. Laten we vooral ook niet vergeten te vermelden, dat de zeer belangrijke eigen laboratoria vooruitstrevend werk doen. CBS vond destijds een eigen kleuren systeem voor televisie uit, maar gaf het op voor het betere NTSC-systeem. De laboratoria heb ben veel werk verzet op het gebied van stereo en interesseren zich op het ogenblik voor een nieuwe metho de om geluids- en beeldbanden vla gewone radio- en tv-toestellen te spelen, resp. te vertonen. Het bedrijf van CBS in zijn totaal wordt gerund met een bijna militaire gestrengheid, opdat men het functio neren van de talloze onderafdelingen goed in de hand kan houden. De top functionarissen zijn van de hoogste kwaliteit. Concurrentie ondervindt deze reus niet van de ontelbare kleine radio- en tv-stations die Amerika telt, wel van de beide andere networks, het eveneens heel grote NBC en het klei nere maar niet minder actieve ABC (waarvan wij dinsdag de Afrika-do- cumentaire zagen). NBC is een „dochteronderneming" van een geweldig electronisch con cern en kan daarom toonaangevend zijn bij kleurentelevisie en stereo. NBC put zijn voornaamste inkomsten uit de electronische fabrieken en die voor electrische gebruiksgoederen; het omroepbedrijf, hoe groot en winstgevend ook, vormt niet meer dan 20 pet van de massale inkomsten. ABC heeft belangrijke nevenim- komstn (ongeveer 50 pet.) uit het ex ploiteren van bioscooptheaters en on roerende goederen. Het zal U nu wel duidelijk zijn, waarom de Amerikanen geen luister- of kijkgeld behoeven te betalen. Inte gendeel: men kan aandelen kopen van de omroepbedrijven en is dan meteen geïnteresseerd in winstgeven de fabrieken of ondernemingen. Daarin zit de felste concurrentie. Alzo vertoont opzet noch exploita tie van Amerikaanse omroepen enige gelijkenis met die van de Neder landse omroepen en het is wel eens goed, dat te weten. HILVERSUM Oud-minis- 1 ter dr. P. Lieftinck, bewind- 1 voerder van Wereldbank en In ternationaal Monetair Fonds, heeft gisteren in de KRO-tv-ru- gegeven, dat het prijspeil in ons briek Silhouet als zijn mening land tot een onrustbarende hoogte is gestegen met het oog op onze concurrentiepositie. De problemen in Nederland zijn van heel andere orde dan toen ik in Nederland was, zei dr. Lieftinck. Men staat als het ware voor het pro bleem: hoe kunnen we onze welvaart opsouperen? Men heeft wel eens de indruk dat alles kan. „Er is meer inkomen, meer vrije tijd. Daarmee komen andere pro blemen. In mijn tijd was Nederland een land met een relatief laag kos ten- en prijsniveau. De Nederlandse export ontwikkelde zich goed. In mindere mate dan nu werden wij overstroomd met goederen uit het buitenland. Nu is ons prijsniveau, ons kostenniveau zodanig gestegen, dat men zich afvraagt of we daarin niet een beetje ver zijn gegaan. men in bepaalde richting vrij ver is gegaan en dat een zekere afremming op z'n plaats zou zijn. Het leidt namelijk tot een belas ting van onze begroting, die gro te problemen begint op te wer pen, waar er toch zoveel andere terreinen zijn waarop uitgaven nodig en gewenst zijn. Hij dacht aan ontwikkelingshulp. Heimwee Met heimwee dacht hij terug aan de tijd van herstel, van niet-over- matige werkgelegenheid ook, toen het gehele Nederlandse volk de uiter ste krachtinspanning leverde. Hij had de indruk, dat er nu een zekere ver zwakking in de arbeidsprestatie is opgetreden. Misschien dat de opko mende werkloosheid, hoe betreurens waardig ook, hierin weer wat veran dering brengt. Afremmen Ook inzake het complex van sociale voorzieningen had de heer Lieftinck de indruk, dat Beïnvloed Een ander verschil Nederland was destijds zelfstandig. Besluiten van overheidsorganen werden auto noom genomen. Sinds Nederland deel uitmaakt van een groter geheel, de EEG onder meer, zijn tal van terrei nen zo verweven met wat in andere landen gebeurt, dat beslissingen in Nederland in grote mate beïnvloed worden door samenwerkingsafspra- ken; vooral op economische en finan cieel terrein. Een splinternieuwe foto van Gert en Hermien Tim merman door rozen omgeven. Zo zingen zij vanavond bij de AVRO hun liedjes in de sfeer van een kleine vis sershaven, waar het met allerlei gasten genoeglijk toe gaat. Het echtpaar verovert zich steeds meer aanhangers onder het luisterend en kijkend publiek, maar degenen die van iets pittigers houden kunnen hun kijktijd ook besteden op Ned. 2 bij een opmerkelijk Engels filmwerk waarin onbenullige prietpraat over de oorlog tijdens een huiselijk feestje wordt geïllustreerd met hartverscheu rende oorlogsbeelden om goed te laten zien dat men niet weet, waarover men eigenlijk kletskoust. Ned. 1 AYRO 7.06 uur (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk. 7.32 uur sportrubriek. 8.20 uur laatste reportage uit Indonesië: Java en Bali. 9.20 uur show met Gert en Hermien Timmerman. 10.00 uur rubriek „Twistgesprekken met God". Ned. 2 VPRO 7.03 uur Hoepla. 8.20 uur Amerikaanse'filmdocumentaire „Goede oude tijd". 9.30 uur forumgesprek onder leiding van dr. Trim bos, óver de film en over het begrip oorlog en vrede. Hilversum I NCRV 7.05 uur Muziek en dienst, informatie. 8.10 uur klassiek concert op de plaat. In de pauze: Richard Tauber. 10.50 uur Vocaal Ensemble zingt Mendelssohn en Brahms. Hilversum U N'RU 8.05 uur joods programma. 8.30 uur jazz, daarna Hetty Blok in Musonette. 9.30 uur voortzetting documentaire luchtvervuiling. 10.55 uur amusementsmuziek. Bericht Nederlands meisje spoelde aan in Afrika DAR ES SALAAM De vijftigjarige Mmari Myihiya uit Tanzania heeft een boodschap van de tien jarige Nelly Odijk uit Ede. Het bericht was verpakt in een plastic buisje, dat op 130 kilometer van de hoofd stad van Tanzania, Dar es Salaam, aanspoeldde. Het buisje was ergens in de Indische Oceaan vanaf een Shell-tanker overboord gegooid. Nelly's boodschap was in de vorm van een gedrukt formulier van het Nederlandse Rode kruis. Er stond in vier talen op: „Beste vinder, dit buisje is met vele ande re door een Shell-tanker overboord geworpen. Ik heb het van het Rode Kruis gekocht, in de eerste plaats om dat het een leuke manier is om met kinderen in andere landen in contact te komen en in de tweede plaats om het Rode kruis en zijn werk in ons land te helpen". Vervolgens wordt de vinder gevraagd een prentbrief kaart van de stad of het land, waar het buisje aan spoeldde. aan de afzender te sturen. Agaihét Ynuntj 147 Z Moore keek achter zich om te zien of hij kon onderschap den wie nee riepen, maar het was te donker. „Het is dus ja. Zijn jullie voorbereid op de volgen^' vraag? Wensen jullie het ziekenhuis van dokter Moore, a" hij middelen vindt om het in stand te houden, of Moore hief het hoofd op en schreeuwde: „Ik vind middelen!" En er barstte een luid applaus los. snel afgesng den door de slagen van de hamer. Ianthe zei: „O, Ed dit F» het." Zij leunde tegen hem aan en schoof haar hand ondj de zijne. Hij drukte haar vingers. Zijn hoofd was life opgeheven en hij hijgde alsof hij aan het eind van efai robbertje vechten was. of laat met uitspreken willen jullie een nieif) ziekenhuis, waar dè bevolking van de stad dan een honderfcj vijfentwintig duizend dollar voor moet bijdragen. Daar hd< toch geen officiële stemming is, beperk ik de verdere discii* sie. Klaar? Degenen die willen dat Moore zijn ziekenhifa voortzet, roepen ja..." Er klonk een luid gebrul. Door het lawaai heen zei Ianth p „Ed, dat is het Ed, dat is het.Hij kneep haar har r wist niet dat hij haar pijn deed. Tranen kwamen in ha ogen en ze sloot ze. !c .Degenen die een vrijwillig ziekenhuis willen..." r Weer was het een gebrul, hij wist niet meer wie 1 gewonnen had... „Ed, wie? Wie, Ed?" i Hij schudde zijn hoofd en keek naar de voorzitter, bezoriZ en onzeker. Blijkbaar was de voorzitter ook niet zeker v(S zijn zaak, hij richtte zich naar de drie commissieleden (T opgestaan waren en naar het publiek staarden om te sdhJC ten wie het hardst had geroepen. Jake Miller zei luid: „11 moet gestemd worden, Jim." Moore gromde iets onhoorbaaL. en Ianthe zei: „Wat, Ed?" Hij lette echter op wat er gaanN was en antwoordde niet. Er viel een absolute stilte, maai- f- voorzitter liet toch zijn hamer neerkomen, de slag wee} galmde in alle hoeken. L. „Het resultaat was niet duidelijk. We zullen stemmen dop opstaan. Wie voor het ziekenhuis van dokter Moore is..." F Ianthe stond op. Moore draaide zich om om te zien wat PI gebeurde. Veel mensen die stonden, gingen nu zitten. jr „Wie voor een vrijwillig ziekenhuis is..." Moore keek naar de mensen die opstonden en schudde hoofd. Hij strekte zijn rug en schudde nogmaals zijn hoof3 Zonder het te weten had hij Ianthes hand weer vast. „Het vrijwillige ziekenhuis heeft het gewonnen". Moore keek Ianthe aan, hij keek medelijdend en ongeil kig dat zijn lippen begonnen te trillen. Hij veegde er zijn hand over, draaide zich om en keek kwaad de zaal in. Het was of het plafond op hem neerkwam. „Mensen, moeten de vergadering opheffen, als iemand nog...." „Niks opheffen!" De stem van Perkins klonk luid scherp, beheerst kwaad. „Niemand heeft gevraagd of d^ stad hèt recht heeft te vragen of Moore zijn ziekenhuis sluiten, om zichzelf brodeloos te maken. Het komt me v< dat de stad hem heel wat verschuldigd is voor al zijn wi zijn kosten, zijn..." i Moore voelde zich ellendig en draaide zich om om hier eind aan te maken, maar hij besefte zijn machteloosheid. ,ui' bedoel niet dat hij betaald moet worden Met al het gf° van de stad is het niet goed te maken wat hij voor bevolking heeft gedaan. Ik bedoel: Geef hem de eer die verdient. Maak hem bestuurder van het ziekenhuis dat jul gaan bouwen." Pu Er werd geschreeuwd, geklapt, met voeten gestampt. pr voorzitter had zijn hamer neergelegd en applaudisseerdep Moore boog het hoofd en hoorde boven het geklap 4e! Ianthes handen uit: „Ja, Ed, ja." Toen het stil geworden v kwamen de commissieleden overeind en toen stond ieder| j in de zaal op. |ef Perkins was nog niet klaar en toen het stil was gewor&e zei hij: „Wat denk je, Moriseau zou de raad bezwtel maken tegen een gift op die voorwaarde?" fcoi Moriseau antwoordde zonder op te staan. „Rfjlcsgoedl««fe ring voor de administrateur is wel nodig, maar ik geloof dit geen moeilijkheden geeft. Ja, wij geven op die voorwa^ de een gift." „Prachtig. Greer, hoe staat het met jou?" Greer knikte magertjes en zei: „Ja, natuurlijk." „Ed, ik had eerst bij jou moeten informeren, maar sta je er tegenover?" Moore stond half op en zei: ,„Ik zal erover nadenk) Toen ging hij rechtop staan en keek een beetje versuft zich heen. „Dank je wel." Plotseling lachte hij en hij „Hartelijk dank." Nu met meer nadruk, daarna ging zitten. „En nu" de voorzitter legde zijn hamer neer en keek zijn horloge „Het is al over twaalven. Als niemand bezwaar tegen heeft, dan zal ik de vergadering..." Even later stonden Ianthe en dokter Moore bij het li van een straatlantaren, terwijl mensen die zich huiswaa spoedden langs gingen, op weg naar hun wagen, of te v over de besneeuwde straten. Moore zei: „Als je een deel je leven kwijt raakt, neemt het je een beetje mee tot je beseft. Ik kan niet geloven dat ik mijn ziekenhuis kwijt b Ik kan mijn leven niet zonder voorstellen. Ik voel me oud man, Ianthe. Mijn botten doen pijn." (Wordt vervolge aal Hilversum I 402 m: NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten, isoo Op de praatje. 19.05 Muziek I en dienst: A. Kerkorgelcon- cert: B. Stereo: Moderne ge- orkest. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMM A DRAADOMROEP VANAVOND Van 18-20 uur: Richard Strauss I. Concert voor hoorn en orkest nr. 1 In Es gr. t. op. 11 Dennis Braln. hoorn; II. Burleske in d kl. t. voor plano en orkest Margrit Weber, pia no: III. Metamorphosen. studie voor 23 solo strijkers; IV. Concert voor hobo en klein Hans-Werner Wltztg. Licht Instrumentaal ensemble i clarinet en fagot met strtjkor- met zangsollste. 19 50 Stereo: ^est en harp: Oskar Mtchallik. Metropole-orkest. 20.10 Het I clarinet; Jürgen Buttkewitz. grote podium: A. Stereo: fagot; Weens Filharmonisch orkest: Herinneringen aan Richard I Tauber. 21.15 Kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nieuws. 22 40 Avondover- denklng. 22.50 Stereo: NCRV-Vocaal ensemble. 23.15 Modern strijkkwartet (gr). 2330 Moderne blaasinstru menten. muzikale lezing. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 29* M: AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U door...: praatje. 18.30 De ta fel van (half) zeven gevari eerd programma. (19.08 Parts is parle.) 19.35 R.V.U.: Mu zikaal Spectrum. NRU: 20.05 Brlet Mlla: de besnijdenis, gesprekken. 20.30 Jazz Work Shop (opn.). 21.00 Licht mu ziekprogramma. 21J0 Docu mentaire over de luchtveront reiniging In Nederland. 22.00 Stereo: Glenn MlUer orkest met zangsollst (gr 22.20 Bond zonder Naam. 22 30 Nieuws. 22.49 Actualiteiten. 22.55 Geva rieerd muziekprogramma (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE VANAVOND Nederland 1: NTS: 18.50 Plpo de clown. STER: 1B.5S Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. CVK/I- KOR/RKK: 19.06 Kenmerk, ru briek over kerk en samenle ving. AVRO: 19.32 AVROs Sportpanorama. STER: 19 56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. STER: 20.16 reclame. AVRO: 20.20 Weer zien met Indonesia, fllmrepor- tage. 21.20 De Gert en Her- mlen-show. 22.00 Twist gesprekken met God (3). NTS: 22 30-22.35 Journaal Nederland II: NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. VPRO: 19 03 Hoepla. TV-maga zine voor de Jeugd. NTS: 20.oo Journaal. STER: 20.16 Recla me. VPRO: 20.20 TV-film over het thema oorlog. 21.30 Forum: discussie. NTS: 22.15-22.20 Journaal. BELGIE Nederlands Frogr. Kanalen: 2 en 10. 18.40 Passe-partout. Ie van de reeks Franse 18.55 Zandmannetje 19.00 StrJngray. tv-feuilleton. v. d. Jeugd (2). 19.25 Vergrootglas op de postzegel. 19.40 Openbaar Kunstbezit. 19.32 Meded. en De weerman. 20 oo Nws. 20.25 Ten Oosten van Eden. dramatische speelfilm 22.13 Gastprogr.: De socialistische gedachte en ak- tle (1). 22.45 Nws. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Stereo: Pianoreci tal (gr.). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Volksmuz. uit Joegoslavië. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.13 Ge wijde muziek (gr.). 8.30 Nws. 8.32 V.d. hulsvrouw. 9.15 Omr. dubbelkwart. 9-35 Waterstan den 9.40 Schoolradio. ïooo Theol. etherleergang. 10.35 Ste reo: Klavecimbel-recital. 11.00 Nws. 11.02 V.d. zieken. KRO: 12.00 Gevar. progr. (P)m. 12.23 WIJ van het land: 12.27 Meaed. v. land- en tulnb.: 12.30 Nws.; 12.40 Act.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Muzlk. middag magazine. <16.00 - 16.02 Nws.. de krant in *t buitenland en wegeninf.) 17.00 Overhelds voorl. 17.10 V.d. kinderen. 18.00 Volkslied jes. 18.20 Ultz. v.d. CPN. Hilversum II. 298 m. AVRO 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.2« Lichte gram. muz. VPRO: 7.55 Deze dag. praatje AVRO: Nws. (8.00) 8.10 Radlojourn. 8.20 Lichte gram. muz. (8.30 - 8.35 De groenteman.) 8 50 Morgen wijding. NRU: 9.00 Uitgebr. reportages. 9.40 Koormuz. uit ce Middeleeuwen en de Re naissance (opn.). AVRO: 10.00 V.d. kinderen. 10.10 Arb. vita minen. (11.00 - 11.02 Nws.) 11.35 Beursber. 12.00 Instr. ens. (opn.). 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.30 V.d. landb. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radlojourn. NRU: 13.30 Muz. V. Nederl. componisten. 14.30 Symf. ork v.d. Turljnse om roep (opn.). AVRO: 15.00 De verdwenen koning, hoorsp. (dl. 2). 15.40 Mod. Finse pianomuz. en koorzang. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Pianorecital. 16.25 V.d. Jeugd. 17.15 Dlxielandmuz. (gr.i. 17.30 Lichte gram. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. VARA 9 00 Nws. 9.02 NAR: Nederl. Artiesten Revue op de plaat. 10.00 Nws. 10.02 Klink - Klaar, zonder nonsens. <11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Voor tieners. 13.00 Nws. 13.02 Gevar. platenprogr. <14.00 Nws.) 15.ro Nws. 15.02 Er-Jee-Em-Drle. 16.00 Nws. 16.02 - 18.00 Licht platenprogr. (17.00 Nws

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6