/eekagenda FM EERSTE DIENST IN KOOR VAN HOOGLANDSE KERK Auto in volle vaart tegen geparkeerde truck op Morsweg Geref. Gemeentecentrum in gebruik genomen Grote ravage in Leidse scholen Werkloosheid in Leiden in december gestegen Leiden begint nog niet aan harttransplantatie Mr. dr. Mouton overleden VOLKENKUNDE IS VRIJDAG DICHT LEIDSE COURANT MAANDAG 8 JANUARI 196 Maandag (8 januari) jchouwburg, 8 uur: K. en O.. Thea- met „Driekoningenavond", 'r en O.: hervatting klassieke en povisuele talencursussen. Dinsdag (9 januari) jaal Koningskerk, 8 uur: afd. Noord fistenvrouwenbond, A. J. D. van Iten te Voorschoten over het werk kinderbescherming, estraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Emigratiecentrale, idhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- Ned. Gemeenten, iouwburg, 8 uur: K. en O.:, Thea- ïet „Driekoningenavond". rA en O.: hervatting klassieke en ïovisuele talencursussen. "I en O.: aanvang nieuwe creatieve bussen en werkcursussen. 1 Woensdag (10 januari) t L en O.: hervatting klassieke en 2 ovisueie talencursussen, 63, 8 uur: K. en O., cau- e van en gesprek met prof. dr. A. 1. Bachrach over „Driekoningen- y id". jterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Donderdag (11 januari) en O.: aanvang nieuwe creatieve ussen en werkcursussen. ehoorzaal, 8 uur: concert Jeugdka- orkest. Leids Akkoord. Vrijdag (12 januari) en O.: hervatting klassieke en ovisueie talencursussen, ikenhal. 8 uur: K. en O., lezing n Noordhoek. fotograaf en graficus. |fr eigen werk. achter Hoflaan 74: ruil- nd voor verzamelaars, 7 uur. .J.-gebouw, Levendaal 101: tie- :iëteit. Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- nieuwjaarsbijeenkomst. inelpenkade 6. 8 uur: afd. Leiden (ïurhist. Vereniging, jaarvergade pjDvenzaal Bevrijdingskerk 8 uur: P Zuid-West Christenvrouwen- ds. P. H. de Kleer te Sche- ïgen over het hospitaal-kerk- De Hoop. Zaterdag (13 januari) uwburg, 8 uur: T.I.G. met ...De antwoordt niet". i.J.-gebouw, Levendaal 101: mid- en ouderensociëteit. 5TGEEST Het Witte Huis, 5.30 uur: schaaksociëteit Palame- 1 Apotheken gjfopend voor spoedeisende gevallen: erjeek Van Driesum. Mare 110. tel. ^jotheek R, van Breest Smallenburg elderdorp en Apotheek Voorscho de gehele week geopend, ers Films "e?|nera (2 30, 7 en 9.15 uur): Goed leijoten. Matt Helm (14 jaar»; vrijdag allterdag 's avonds om half twaalf: st<<18 jaar). hjfo f2,30. 7 en 9.15 uur): De woeste- (18 jaar). gefcor (2.30, 7 en 9.15 uur): Cosa Ma. erfvijand van de FBI (14 jaar) s-(230. 7.15 en 9.15 uur>: Het ge- twee gezichten (14 jaar). (2.30. 7 en 9.15 uur): De dief Jarijs (18 jaar). 7 en 9.15 uur)- Casino jaar). (2.3i >Ü|e (14 ja: 'teiPelangrük elangrijke telefoonnummers EHD. Leiden- 20645 Voor brand- anS maal 3 Voor politie 5 maaJ 4 MUSEA EN HORTUS ieum Volkenkunde. Steenstraat i prkdagen van 10 tot 5 u.. ook zondag van 1 tot 5 uur eum Oudheden. Rapenburg: op agen van 10 tot 5 u_ ook zater- iondag van 1 tot 5 uur Museum De Lakenhal Oude op werkdagen van 10 tot 5 u van 1 tot 5 uur Botanicus (Rapenburg): op in^agen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 tassen zaterdags en zondags ge- erk li£g; leui lag» toni va<: °P qs V an,us Badinrichtingen bmeentelijke badinrichtingen ziin (volgende tijden geopend opiestraat 1 b: maandag gesloten i Bg 9—1115 u en 13 30-17 15 u. gesloten donderdas 13 30- vrijdag 9—11 15 u en 13 30- zaterdag 8—11 15 u en 13.30— L tender Werfstraat 39- maandag en enjg gesloten, woensdag 8--11 15 en ode!7 15 u. donderdag 8 30—11 15 en en-18 15 u.. vrijdag 8 30-11 IP u en -18 45 u.. zaterdag 7 30—11 15 en 116 30 u TENTOONSTELLINGEN enemuseum Volkenkunde- ten- feiling Japanse volkskunst, van „tot 12 maart. .Lakenhal: tentoonstelling foto's 1Tioordhoek. van 20 dec. tot 28 kg. 10 tot 4 u.. zondags 1 tot 4 u. SENAAR: Kunstzaal Heuff, j» 7: tentoonstelling schilderijen, llen en tekeningen van Cor Dik Jamiek van Margreet Huisman, 'jdec. tot en met 10 jan., maand, kat. van 10 tot 5 u„ bovendien yan 8 tot 10 u., zondags, 25 en 26 f> 1 jan. gesloten. J Kunst in Den Haag SDAG Schouwburg, 8.15 uur: lanstheater met Ned. Balletor- )iligentia, 8 uur: Ver. Kamer- Dartinton-kwartet. NSDAG 10 jan. Schouwburg, r: Ned. Danstheater met Ned. Irkest; Circus-theater, 8.15 uur: LEIDEN Werd op oudejaarsdag de Oosterkerk definitief gesloten, gistermorgen ging het geheel ge restaureerde koor van de Hooglandse kerk open voor de eredienst. Van dit koor zal in het bijzonder de wijkgemeente Pniël gebruik maken. In de eerste dienst ging de voor zitter van de centrale kerkeraad, ds. P. Kloek, voor. Hij zei, dat de opening van het koor een belangrijk Fiesta Gitana; Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest met Carmencita Lozada. viool. DONDERDAG 11 jan. Schouw burg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Yerma; Circus-theater. 8.15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 8.15 uur: Toos On derdenwijngaard. piano. VRIJDAG 12 jan. Circus-theater 8.15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 8.15 uur: cabaret Seth Gaaikema: Pavil joen-theater, 8.15 uur: De Nieuwe Ko medie met ..Het lied van de moorde naar"; Diligentia. 8.30 uur: Theater Matrijs, werkgroep „Spoel" met „De les" en „Het onderhoud". ZATERDAG 13 jan. Schouwburg. 8.15 uur: Haagse Comedie met .Rosen- crantz en Guldenstern zijn dood": Cir cus-theater. 8 15 uur: Fiesta Gitana: Diligentia. 2.15 uur: Arena met „Het laatste loverbos": 8.15 uur: show Max Tailleur: Kurzaal, 8.15 uur: Residen tie-Orkest. met Tibor de Machula. cel lo; Paviljoen-theater, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „The Fantasticks". Kunst in Rotterdam De Rotterdamse Schouwburg (telef. 111766): Nieuw Rotterdam Toneel met een musical naar Het Hemelbed van Jan de Hartog op 8. 9, 10. 11. 12 en 13 jan.; radio- en televisiecabarct Tom Manders iedere avond 8 tot 1 u., zat. 7. 9.15 en 11.15 uur. vanaf 9 jan. iedere woensdag 2 u. kindervoorstelling „Bij Dorus op schoot". Piccolo-theater (bij de Rott. Schouw burg, tel. 111766): Nieuw Rott. Toneel 10 jan. première ..Testarium". 11 tot en met 13 jan. 8.15 uur „De Maagd". Luxor-theater (tel. 138326): iedere avond 8 uur: revue Snip en Snap. des maandags geen voorstelling. Concertgebouw De Doelen (telef. 132490): 9, 10. 12 en 13 jan. 8.15 uur: cabaret In den Twijfelaar in Gehoor zaal (met programma Sneu voor Ve len); 11 jan. 8.15 uur in kleine zaal: solistenconcert Rott. Kunststichting (Marianne Klep, mezzo-sopraan en Wim Quispel. piano. Leonhard Boelens. viool en Jan Slothouwer, piano). Hoflaankerk: 9 jan. 8.15 uur: Rott. Conservatorium, proefspel voor de wis- selprijs voor orgel. Kunst in Amsterdam Rijksmuseum, Stadhouderskade 42: Italiaanse gravures uit museum Rijs- sel. tot febr., dag. 10 tot 5 u.. zond. 1 tot 5 u. Rijksakad;, beeldende kunsten. Stad houderskade 86, tot 21 jan., schilde rijen van Joep Nicolas, dag 10 tot 5 u„ zond. gesloten. Sted. Museum, P. Potterstraat 13: tot 5 febr. tekeningen en gouaches van Jan Bazaine, dag. 9 30 tot 5 u.. zond .1 tot 5 uur. Museum Fodor, Keizersgracht 609: tot 4 febr. „Amsterdam koopt kunst 1967" (dag. 9.30 tot 5 u.. zond. 1 tot 5 u Concertgebouw, maandag 8 jan. 8.15 u. Concertgebouworkest met Jan Vis ser fluit: kleine zaal 8.15 u. Jeffrey Siegel piano; dinsd. 9 jan- 8,15 u. Am sterdamse Kunstkring Residentie-Or kest met Theo Olof viool: kleine zaal 8.15 u Alëx Young tenor met Rex Stephens piano; woensdag 10 jan 8.15 u. Concertgebouworkest met Halina Lukomska sopraan; donderdag 11 jan- 8.15 u.. Concertgebouworkest, zelfde programma als woensdag kleine zaal 8.15 u.. Amsterdamse Kunstkring. Trio di Bolzano (werken van Mozart) Stadsschouwburg (Leidseplein. tel 232932): donderdag 11 jan. 8.15 u., Ned. Comedie met „De honger en de dorst"; vrijdag 12 jan. 815 u., Ned. Comedie met ..De Trap": zat. 13 jan.. 8.15 u.. Ned. Comedie met „De honger en de dorst". Carré (Amsiel 115, tel. 225225): da gelijks, beh. 's maandags, 8.15 u. Ana- tevka- De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 230130): t.m. 14 jan. dag. 8.15 u. to neelgroep Centrum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst ge zien"? Tlngcl-Tangcl (N.Z. Voorburgwal 282, tel. 64695): dag., behalve 's maan dags 9 uur cabaret „Holland op z'n smalst". Lurelei (Leidsekade 90, tel. 248301): dag. behalve maand., 8.30 uur: caba ret „Oud zeer". Theater Naar de Kelder (Vondel straat 6. tel. 181433): vrijd- en zat 9 u, cabaret „Don Quishocking". punt is in de algehele restauratie van deze kerk. die al vele jaren duurt. Er kunnen met betrekking tot de Hooglandse kerk, aldus de predikant, verschillende vragen worden gesteld. Zoals: is het in deze tijd nog wel verantwoord zulke grote bedragen te investeren voor de restauratie van een kerk, die slechts enkele uren in de week wordt gebruikt; kan met dit geld niet beter de nood in de wereld worden gelenigd; leent een gebouw als de Hooglandse kerk zich in deze tijd nog wel voor de eredienst? De kerk is gebouwd toen de gemeente een passieve rol was toebedeeld. Met de Reformatie kwam het Woord in de gemeente. Na een inleidend woord preekte ds. Kloek over de tekst Johannes 2 vers 21:. „Maar hij (Jezus) sprak van de tempel van zijn lichaam". In Belangrijke aanwinst rhenma-inetitimt LEIDEN Donderdagmorgen om half elf zal mr. W. J. Geertsema. voorzitter van het Nationaal rheu- mafonds, in de bibliotheek van het Instituut voor rheuma-onderzoek. gevestigd in het academisch zieken huis, een mobiele eenheid voor be volkingsonderzoek op rheuma offi cieel in gebruik stellen. Deze mobiele eenheid is een geschenk van het Nationaal rheuma- fonds en bestaat uit twee resp. als kliniek/laboratorium en röntgenon derzoekeenheid ingerichte caravans en een Landrover. Het is de eerste in zijn soort op het Europese vaste land en betekent een belangrijke aanwinst voor het onderzoek naar de oorzaken en de wijze van ontstaan van rheumatische ziekten. zijn prediking merkte de predikant nog op, dat niet het gebouw, maar de gemeente zelf het lichaam des He ren is. Later zou Paulus er de aan dacht op vestigen met de woorden: „Gods tempel zijt gij". Deze eerste kerkdienst in het koor werd besloten met hel zingen van psalm 47 vers 2 en 3, Er bestond goede belangstelling voor deze dienst. Zoekt U een goed ANKERHORLOGE voor 30,- en 40.-. Of het allerbeste van 200,- en f 400.- Eterna. Certina, Prisma. Junghans. Ewe. Anker. Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. LEIDEN Zoals in deze tjjd van het jaar te verwachten was, steeg in december het geregistreerde aanbod van mannelijke arbeidskrachten in vergelijking met november en wel met 159. Bijna deze gehele stijging kwam op rekening van de bouwnijverheid (-f- 75), de land- en tuinbouw (-}- 18), losse arbeiders (-f- 23) en samenhangend met deze beroeps groepen de minder-geschiktcn. waarvan er 22 méér stonden ingeschreven dan verleden maand. De vraag naar mannen 84) daalde voorname lijk in dezelfde sectoren. Het aanbod van jeugdige ar beidskrachten vertoonde geen wijzi ging in vergelijking met vorige maand, terwijl de vraag, hoewel vooral in de bouw- en metaalsector wat afgenomen, nog ruime mogelijk heden voor plaatsing biedt. LEIDEN In Leiden is voorlopig geen harttransplantatie te verwach ten, hoewel men er technisch zeker toe in staat is. Men wil eerst meer in lichtingen hebben over de reacties van het lichaam op het inbrengen van een vreemd hart- Daartoe wordt met belangstelling uitgekeken naar rapporten uit Zuid-Afrika en Ame rika. De Leidse werkgroep voor trans plantaties heeft baanbrekend werk verricht om transplantaties van uit eenlopende aard succesvol te laten verlopen. Onder meer heeft men bijdragen geleverd voor de door dr. Barnard uitgevoerde harttransplan taties. De Leidse werkgroep heeft desge vraagd meegedeeld, dat het uitvoe ren van transplantaties nog steeds in een experimenteel stadium ver keert- Hoornvliestransplantaties bie den een alom erkende goede moge- lijikheid van slagen. Ofschoon niertransplantaties se- LEIDEN -T- Zaterdagavond omstreeks 9 uur is op de Morsweg een uit de richting Morsstraat komende personenauto met onverminderde snel heid tegen de achterkant van een goed verlichte geparkeerde truck-met- oplegger gereden en daar gedeeltelijk onder verdwenen. De bestuurder, een 19-jarige jongeman uit Voorschoten, en een naast hem zittend 18- jarig Leids meisje werden respectievelijk vrij ernstig en ernstig gewond. De Voorschotenaar, die een hersenschudding had opgelopen, kon na behandeling naar zijn woning worden gebracht. Het meisje was er erger aan toe. Zo zijn al haar tanden uit haar mond geslagen, zodat ook de tandwortels moesten worden verwijderd. Voorts moest een aantal glasscherven operatief uit haar gezicht worden ver wijderd. De zwaar beschadigde personenauto moest worden weggesleept. De botsing was zo hard aangekomen, dat de opleggercombinatie ruim een halve meter was opgeschoven. OEGSTGEEST Het naast de Geref. kerk gelegen pand, vroeger bewoond door prof. Holmer, werd enige tijd geleden door deze kerk aangekocht en daarna geschikt ge maakt voor kerkewerk van allerlei aard. Zaterdagmiddag had de ingebruik neming plaats. De genodigden wer den ontvangen in de grote zaal. De heer P. C. den Ouden sprak een welkomstwoord o.a. tot de vertegen woordiger van het gemeentebestuur, wethouder J. Thorn en vertegen woordigers van andere Kerken. Hij gaf een historisch overzicht van de groei van de Kerk sinds de ingebruikneming in 1923 van het kerkje aan de W. de Zwijgerlaan. Voor het jeugdwerk en het houden van een kinderkerk was op den duur geen voldoende gelegenheid meer- Toen daarom besloten was het huis „van de buurman" te kopen, werd de Stichting voor Jeugd- en Ge- meenschapswerk opgericht en een z.g. „opknapcommissie" ingesteld. De heer Den Ouden bracht dank aan de kerkeraad. aan de commissie van beheer, aan de aannemer en de vrijwilligers, die in hun vrije tijd, naast de inzameling van geld, heel wat hadden gedaan om tot dit re sultaat te komen. Namens de kerke raad aanvaardde ds. W. E. Hoekstra het gebouw om het schielijk weer in handen te geven van de commissie van beheer. Hij bood een klok aan en sprak de hoop uit. dat het kerke werk in dit gebouw zou geschieden tot eer van God en tot heil van de gehele gemeenschap. Hierna sprak de heer D. Teeuw namens de Stichting. Hij deelde mee dat er voldoende gelegenheid is tot ontplooiing van het jeugdwerk, dat de in de Hofwijckschool onderge brachte kinderkerk naar dit pand zal overgaan en dat het gebouw te vens zal dienen voor de represen tatie naar buiten en contacten met anderen, o.m. de Hcrv. Geref. Con tactcommissie, waarvan een verte genwoordiger de Stichting geluk wenste met de gercedkoming van dit gebouw. De heer Teeuw dankte het kosters- paar voor de hulp en stelde de aan wezigen de heer Klijn voor, die de interne zaken zal behartigen. Dit fraai gelegen pand kan als een grote aanwinst speciaal voor de Ge reformeerde Kerk worden be schouwd. dert ongeveer tien jaar worden toe gepast, begint zich pas nu langza merhand een duidelijk beeld van de kansen van slagen af te tekenen. Ten aanzien van harttransplanta ties, waarvan bij mensen de eerste slechts enkele weken geleden werd verricht, is het a priori nog niet mo gelijk een voorspelling in positieve of negatieve zin te doen. Aldus de werkgroep. WASSENAAR Op 661jarige leeftijd is, naar eerst thans is be kend gemaakt, vrijdagavond in Wassenaar overleden mr. dr. M. W. Mouton, gepensioneerd schout-bij nacht titulair. In 1923 werd hij benoemd tot luitenant ter zee derde klasse. In 1934 behaalde de overledene aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam de graad van meester in de rechten. Na de capitulatie van Ne derland in 1940 zag luitenant ter zee Mouton kans Engeland te be reiken. Daar kwam een einde aan zijn zee-officiersloopbaan en begon zijn carrière als jurist. In 1942 werd hij benoemd tot adviseur in het in ternationaal recht van de minister president van de in Londen verblij vende Nederlandse regering, ge volgd door zijn benoeming in 1945 tot Nederlands vertegenwoordiger in de United Nations war crimes commission. In 1947 promoveerde hij op het proefschrift „Oorlogsmisdrij ven en het internationale recht" aan de Leidse universiteit tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Van 1948 tot 1952 was mr. dr. Mouton raadsheer in de bijzondere raad van cassatie en nam hij deel aan verschillende internationale conferenties, welke voor de ontwik keling van het volkenrecht van groot belang zijn geweest. In 1954 werd de heer Mouton, toen schout bij-nacht, benoemd tot lid van de vaste commissie, die de minister van buitenlandse zaken van advies dient inzake volkenrechtelijke vraagstuk ken. Tevens gaf hij vaste colleges aan de universiteiten van Teheran, Upp sala, Stockholm, Leiden, Amster dam, Londen en Cambridge. Mr. dr. Mauton werd onderscheiden met het officierskruis in de orde van Oranje- Nassau. met het kruis van ver dienste van het Nederlandsche Roode Kruis en met de benoeming tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw. De begrafenis vindt plaats op woensdag 10 januari om 11.30 uur op de algemene begraafplaats, Kerk hoflaan te Den Haag. Officiële opening Akro in Leiderdorp LEIDERDORP Het gebouw van Akro N.V., officieel district-dealer van Ford voor Leiden, Den Haag en omgeving, zal op zaterdag 13 jan. worden geopend. Van elf tot een uur wordt een receptie gehouden. Het gebouw, op de hoek van de Hoofdstraat en de Mauritssingel, is al op 1 december in gebruik geno men. LEIDEN Het Museum voor Vol kenkunde is vrijdag wegens herstel werkzaamheden de gehele dag voor het publiek gesloten. Een vergelijking naar be roepsgroepen tussen het aanbod van deze maand en van december 1966 toont in het algemeen aan dat de ontspanning op de arbeidsmarkt in totaal 300 werklozen méér de verschillende bedrijfstakken in ge lijke mate heeft getroffen. Wat de bouwnijverheid betreft geldt dit niet ten aanzien van de burgerlijke-, en utiliteitsbouw. Het aantal ingeschrevenen dat in decem ber 1966 als werkloos genoteerd stond was vrijwel gelijk, waarbij opvallend is dal er dit jaar 25 met selaars minder werkloos waren, terwijl daarentegen het aantal on geschoolden uit de B en U-sector 17 heger lag dan verlden jaar. Vi egenbouw De stijging die het totale aanbod in de bouwsector in vergelijking met december 1966 niettemin vertoont, moet geheel worden toegeschreven aan de wegenbouw. Het aanbod van grondwerkers, straatmakers en an dere wegenbouw-arbeiders was nl. 45 hoger dan in 1966. Verdere afstoting van personeel op grond van seizoeninvloeden zal ook in de komende weken nog plaatsvin den, zodat het werkloosheidscijfer per einde januari voor het gewest Leiden opnieuw hoger zal komen te liggen. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten daalde in vergelijking met november(-22). Een aantal in geschrevenen uit de horeca- en kan toorsector kon worden bemiddeld, terwijl vooral de grote daling in de huishoudelijke sector, voornamelijk werksters, het geringere aanbodcij- fer veroorzaakte. De vraag naar vrouwen bleef nagenoeg op hetzelfde peil. Ru reerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Bennie zn v W J Meskers en P Gijsman Annet dr v G J Prins en G M Klin kenberg; Johannes Hermanus Ed win zn v H Kluivers en M Kramer; Hendrik zn v A P Vergunst en K Verbiest; Marijke dr v A M J Wij- nands en G van Duijn; Richard Arie zn v A G P van Ruitenburg en G Bek; Robin Charles zn v S K R van Egmond en M J Carton; Natascha dr v R Louwrier en J de Meij; Er- lend zn v G H P van Doorn en J A Poortermans. GEHUWD: P A Zirkzee en A C van Fessem. OVERLEDEN: F van der Horst 86 jaar man; R I Reijken 19 jaar zoon; J Nieuwenhuizen 74 jaar echt- fenote van A G van Dorp; A B teemers 79 jaar vrouw; H Schoe- man 77 jaar wed van G Schoeman; E van Beek 72 jaar wed van S R Lemmers. LEIDING VAN HOLIDAY INN LEIDEN De heer en mevr. A. Velthuisen uit Den Haag zijn belast met de leiding van de Holiday Inn, die op 1 april wordt geopend. Beiden zijn afkomstig uit het ho telvak. De heer Velthuisen bezocht de hotelschool in Lausanne en werk te o.m. in het Rijnhotel in Totter- dam, het Kurhaushotel in Scheve- ningen en hotel Terminus in Den Haag. Tot zijn gasten behoorden koning Hoessein van Jordanië, de Ameri kaanse filmster Rita Hayworth en de vroegere Amerikaanse minister wijlen John Foster Dulles. Mevrouw Velthuisen werkte tien jaar in het Grand Hotel in Scheveingen. Het echtpaar is zo juist terugge keerd van een verblijf van twee maanden in Memphis waar het on der meer het Holidex-reserverings- systeem bestudeerde. Ook volgde het daar cursussen in elektronisch boekhouden en reclame. Beëdiging van marine-officieren DEN HAAG Op het Marine vliegkamp Valkenburg zullen vrij dag 12 januari enkele beroeps- en jreserve-officieren van de Konink lijke Marine worden beëdigd. Uit de omgeving van Leiden zijn dit: luitenant ter zee arts der 2e klasse C. F. Sepmeijer uit Leiden en lui tenant ter zee van speciale diensten der 3e klasse E. W. Grootenboer uit Alphen aan den Rijn. LEIDEN Op weerzinwekkende wtfzc heeft een aantal nog niet ge arresteerde jongemannen huisgehouden in enige Leidse scholen. In de Hervormde Koningin Emmaschool aan de César Franckstraat was de ravage het grootst. De radio van de school cn de grammofoon (die f 550 had gekost) waren kort en klein geslagen. Ruiten waren vernield, plan ten op dc grond gesmeten. Door de brandslang in tc schakelen was de schade nog groter geworden. Ook werd voor de tweede keer in korte tijd ingebroken in de kleuterschool Hummelhof aan de César Franckstraat; ook hier wer den tal van vernielingen aange richt. evenals in de in dezelfde straat staande R.K. lagere school. Eveneens zondagavond werd op het Vijf-Meiplein de grote spiegel ruit van De Gruijter stuk geslagen; men kreeg hier een vaag signale ment van vier wegrennende jonge mannen. Een man deed aangifte van mis handeling dooi vier jongemannen van omstreeks twintig jaar. Terzake van vernieling van enige ruiten in de Veslestraat arresteerde de politie een 17-jarige Leidse lo« werkman.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3