„Rechtbank" experiment succes CONCILIE STERKER IN T PRATEN DAN BESLUITEN Chr.-journalisten kozen nieuwe organisatievorm GRATIS STERC0C0S CATALOGUS VU lichtte studenten aanstaande t goed voor Tweede klacht tegen Vlaardingse arts in behandeling NVSH blijft hopen op algemene erkenning Grote ledenwini voor Zondagsruf Een woord voor vandaag KARDINAAL AA AST GELOVIGE A RK JEUGD VIEL TEGEA Frans protest tegen vredesboodschap Prof. Baschwitz (81) overleden sig^JLlijk uitzied! Ds. C. I. Dijkhui^ (56) overleden BERQEPENGSWERIj MAANDAG 8 JANUARI 1< Doch Mij hebt gij niet aangeroepen, o Jacob", zegt God via Jesaja tot Israël. Er klinkt verdriet door in de stem van God, die zij verwaarloosd hebben (Jesaja 42 22). Eenzelfde geluid vinden wij ook in de brief van Jacobus in het Nieuwe Testament: Gij hebt niet, omdat gij niet bidt." God wil onze Vader zijn. Maar dan moeten wij toch op zijn minst Zijn vaderrechten erkennen. Wij kunnen geen kind van God zijn en toch langs Hem heen leven. Hoe vaak zijn we niet geneigd de dag te beginnen zonder ook maar een woord tot Hem te richten. En 's avonds komen we aan een gesprek met onze Vader niet toe, want we zijn te moe en vallen plompverloren in bed. Ons geestelijk leven wordt een sleur en vóór we het weten leven we langs God heen. Dan wordt God een redder in noodgevallen, in plaats van een Vader, Die blij wil zijn als wij blij zijn. We lezen vandaag: 2 Samuël 9 1-13. Vijfhonderd leerlingen van kweekscholen, studenten, mid delbare scholieren en ouders protesteerden zaterdagmiddag in de hoofdstad tegen het huidige onderwijsbeleid. DEN HAAG Ruim 600 jon geren bezochten gisteravond in de aula van het Montessorily- ceum in Den Haag ee^i bijeen komst van de jongerendienst- commissie van de gereformeer de kerk 's-Gravenhage-oost. De dienst had een experimen teel karakter in de vorm van een rechtbank. Majoor M. H. von Meyenfeldt, stu dent J. van Witteloostuyn en de arts A. van 't Riet moesten zich voor de rechtbank verantwoorden voor overtreding van het zesde gebod van de tien geboden: Gij zult niet doodslaan. Rechter was hoofdinspec teur W. M. van Andel van de Haagse politie, openbare aanklager was. ds. J. van Leeuwen, gereformeerd predi kant De militair in het algemeen, verte genwoordigd door majoor Von Mey enfeldt (docent Hogere Krijgsschool), kreeg het het zwaarst te verduren. Hij was door de aanklager al beschuldigd van het leren doden aan de soldaten en van medewerking aan de totstandkoming van alles vernie tigende kernwapens. De jury de aanwezigen in de zaal legde majoor Van Meyen feldt eveneens het vuur na aan de schenen tijdens de discussies: „Waar- pm worden wy gedwongen in dienst te gaan en waarom worden wij ge dwongen belasting te betalen voor de defensie? Waarom mag men dat geld niet voor ontwikkelingshulp geven?" De stelling van de majoor dat het leger er is om de democratie in stand te houden, werd onmiddellijk door een der aanwezigen bestreden. „Hou den de legers van Franco en de Griekse generaals soms ook de demo cratie in stand", weerlegde men. Transplantatie Dokter Van 't Riet werd ook aange vallen op het gebod „Gij zult niet doodslaan" naar aanleiding van persberichten dat het hart van het meisje, dat later in het lichaam van VVashkansky werd overgebracht, nog zou hebben geklopt, toen het werd verwijderd. „Als het inderdaad is zo als de kranten schrijven, moet ik dit moord noemen", aldus dokter Van 't Riet. „Ik heb nergens in de literatuur een geval van harttransplantatie bij dieren kunnen vinden en ben dan Belangenbehartiging afgestoten (Van onze kerkredactie) NOORDWIJKERHOUT De ogen van de gehele wereld pers blijven gericht op de Rooms Katholieke Kerk in Neder land. Vandaag komt het Amerikaanse blad „Look" met een uit gebreid artikel. Maar ook tijdens de plenaire zitting van het pas toraal concilie was dat duidelijk door de overweldigende belang stelling van de kant van de pers. Nog nooit is een kerkelijke bijeenkomst is ons land verslagen door zoveel journalisten. Maar wie kwam voor de sensatie van nieuwe conflicten, kon teleur gesteld naar huis toe keren. Het ken merkende van deze twee dagen ver gaderen was de wil om elkaar te zoeken en vast te houden. De vergadering was snel geneigd om enkele harde moties, die eerder bedoeld waren om in het vlees van het centrale Romeinse gezag te prik ken dan in het vlees van de eigen bisschoppen, af te zwakken. Het episcopaat gaf de priesters en leken een geweldige mate van vrijheid om zelf hun eigen inzichten te bepalen. Eén keer was kardinaal Alfrink zelfs teleurgesteld, toen de bisschop pen een bepaald voorstel verwierpen, en de zaal de bisschoppen volgde. Er was een motie ingediend om een de legatie te zenden naar Rome, om daar uit te leggen hoe de zaken in Nederland liggen. NIET EFFECTIEF Kardinaal Alfrink raadde dit voorstel niet af, maar meende dat de methode niet effectief was. Zoals de pre-adviseurs bij een gereformeerde synode, stemmen de bisschoppen, die het presidium vormen, het eerste. De bisschoppen wezen de methode af. Prompt volgde de zaal hun voor beeld. Later vertelde de kardinaal ons, dat hij het in dit geval bijzonder spijtig vond dat de bisschoppen eerst over dit voorstel moesten stemmen. Hij meende dat daardoor de afge vaardigden missdhen enigszins beïn vloed waren. Duidelijk was, dat hij het toege juicht zou hebben, als de zaal tegeno ver het „neen" van de bisschoppen van harte toch „ja" hadden gezegd. En uit de reactie van de kardinaal viel wel op te maken dat een derge lijk „ja" door het episcopaat gehono reerd zou zijn. WENNEN Het bleek al gauw dat de vergade ring nog wat moest wennen aan deze nieuwe openheid. Er waren momen ten dat we het gevoel hadden: Deze afgevaardigde gaat te ver. Aan de andere kant was de vergadering soms weer te spoedig geneigd om een com promis te aanvaarden, dat soms van de inhoud van een motie weinig overliet. Het was allemaal nog wat wennen. Maar ook met ervaring zou het nog geen gemakkelijke bijeenkomst ge weest zijn om te leiden. Deze verga dering besliste niet over bepaalde practische zaken, maar moest zich uitspreken over een moeilijk onder werp als „het gezag in de kerk". Er moest gewerkt worden met een rapport dat wel tot de verbeelding sprak, maar te gelijkertijd op belang rijke punten vaag bleef in zijn for muleringen. Toen moest de vergade ring zelf de practische conclusies for muleren en dat bleek vrijwel on doenlijk. Meer aandacht voor bezinning (Van onze sociaal-economische redactie) HILVERSUM De leden van de Protestants-christelijke jour nalistenkring hebben zaterdag officieel afscheid genomen van hun organisatie in de oude vorm. De algemene belangenbe hartiging is thans afgestoten naar de Nederlandse vereniging van journalisten en het (nieuwe) Centrum van christen-journa listen, statutair een voortzetting van de oude PCJK, gaat zich uitsluitend bezighouden met de bezinning op de diepere aspec ten van de journalistiek. Voorzitter Joh, C. Francken ver klaarde in een rede namens het scheidende PCJK-bestuur, dat de journalistiek een ideëel en geestelijk beroep is. De nieuwe opzet bedoelt aan het organisatiewerk van de christen-journalisten ln het nieuwe centrum een meer wezenlijke inhoud te geven. De heer Francken citeerde hierbij prof. dr. G. C. van Niftrik. die on langs opmerkte, dat „een vereniging, die voornamelijk belangenvereniging is, overgoten met een stichtelijk sausje, in deze tijd niet de minste kans van slagen heeft. Zon vereni ging is principieel verwerpelijk achten". Toetreden De heer Francken hoopte, dat de vele christen-journalisten, die tot nog toe alleen georganiseerd bleven in de I algemene journalistenkring, thans ook zullen toetreden tot het bezin ningscentrum. Voor de r.k. journa listen is een dergelijk centrum in op richting. Voor toetreding tot een der centra is lidmaatschap van de alge mene belangenorganisatie verplicht. Dat overat de bezinning op de Christelijke en de r.k. organisatie vorihen volop aan de gang is, il lustreerde de heer Francken met een verwijzing naar de discussies in de kringen van hoger personeel en de officierenorganisatie. De situatie in de journalistiek achtte hij thans ver gelijkbaar met die in de artsenwe- reid, namelijk één landelijke huisartsenvereniging inet daarnaast levensbeschouwelijke „impulsorga nen". Het voorlopig bestuur van het cen trum werd als volgt samengesteld: A I Marseille (voorzitter), drs. H. Glim merveen (secretaris), H. P. Ester I (penningmeester), H. Biersteker en mr. M. G. H. Postma, leden. Aan het voorlopig bestuur werd nog een college van adviseurs toege- I voegd, dat gaat bestaan uit de heren •Jr. E. Dlemer, Joh. C. Francken. ds. G. P. Klijn en W. C. F. Scheps. Bij het bepalen van het beleid van het centrum voor de toekomst zal het bestuur een beroep knnnen doen op de ruime ervaring van dit „college van wijze mannen". ook geschrokken van de gebeurtenis sen in Zuid-Afrika. Jonge medici, „zoal$ professM". Barnard, kunnen soms een zekere waaghalzerij niet weerstaan, maar als medicus moet ik dit toch ten stelligste afwijzen", al dus sloot ook dr. Van 't Riet zich aan bij de rij van artsen, die hem in de kritiek op prof. Barnard reeds voor gingen. Zelfmoorden Aanklager ds. Van Leeuwen achtte het onjuist, dat de zelfmoord uit de pers wordt gehouden. „Veertig zelf moordpogingen per dag in ons land is te veel. De hele juridische wereld moet toch opspringen bij deze schrik barende situatie en tegen ons ker ken zeggen: „Doe er iets aan. Help die eenzame en diep in de put zit tende mensen." Hoofdinspecteur Van Andel, die voortreffelijk leiding gaf, deed als rechter direct na de zitting uitspraak: „Gezien de grote verdeeldheid van de jury zie ik af van strafvervolging." Belangrijker was, dat vanuit het bijbelse gebod „Gij zult niet doodslaan" intensief gediscussieerd werd over de vele vragen en proble men die ons bezighouden. Dat 600 jongelui deze bijeenkomst bezochten, betekende voor de organisatoren een stimulans om dit experiment voort te zetten. PARIJS Negentig Franse rooms-katholieke priesters en leken hebben geprotesteerd tegen de vre desboodschap, die de Franse bis schoppen samen met protestantse kerken van Frankrijk voor Kerstmis hebben gepubliceerd. In een open brief zeggen zij, dat deze boodschap, die in algemene ter men was gesteld en gericht tot de politieke leiders geen enkele beteke nis heeft. Wanneer men niets zinnigs te zeg gen heeft, dan dient men zijn mond te houden. Slechte politiek wordt be dreven wanneer men zich angstvallig buiten de politiek houdt GEEN PRE-ADVTES Persoonlijk bleek ons tijdens deze Bespreking, hoe belangrijk in wezen het werk is van de hervormde com missie van rapport en de gerefor meerde commissie van preadvies, die een bespreking voorbereiden. Geprobeerd was om enige hulp te bieden in de „Handreiking voor de discussie", maar die was opgesteld door de centrale commissie en we hadden het gevoel, dat de vergade ring die handreiking niet zo heel erg van harte aannam, bang van bovenaf toch nog weer geregeerd te worden. Waarschijnlijk zouden de bespre kingen een heel wat vlotter verloop krijgen, als de rapporten eerst door een gemengde commissie uit de ver gadering zelf, met daaraan één of twee bisschoppen toegevoegd, bestu deerd zou worden. KARDINAAL Dat deze vergadering misschien geen geweldig succes, maar zeker geen mislukking is geworden, was voor een zeer groot deel te danken aan kardinaal Alfrink. Hij gedroeg zich niet als de primaat van de kerk, maar als een van de gelovigen. Hij mengde zich in de discussies, gaf, waar nodig, duidelijke uitleg, en had er kennelijk plezier in. Hoewel hij vrij vaak het woord voerde, gaf hij al de aanwezigen toch het gevoel, dat zij het volste recht hadden om hun gedachten te uiten. JEUGD De grootste teleurstelling van deze bijeenkomst was wel de aanwezige rooms-katholieke jeugd. Veel hebben de jongeren niet gesproken, maar als ze spraken was het onzakelijk en vol onintellectuele sentimenten. Ze gaven de indruk dat ze er niets van begre pen, noch van de vergadertechniek, noch van de problematiek die aan de orde was. Er was van hun kant totaal geen inbreng. Toen de vergadering op de eerste avond uiteen ging in regionale en andere groepen, om practisch resoluties op te stellen, besloten de jongeren niet met eigen voorstellen te komen, maar zich aan te sluiten bij wat de anderen naar voren zou den brengen. Maar als ze iets naar voren brach ten, was het meestal een oproep om 'begrijpelijk te praten. En zei zelfs: „We willen allemaal een nieuwe kerk, wat kletsen we hier dan Er leefde kennelijk wel een sterk verlangen onder hen naar vernieu wing, maar er was helemaal geen zicht op de vraag hoe die vernieu wing verwezenlijkt moest worden. Oprichter Persinstituut AMSTERDAM Op 81-jarige leeftijd is zaterdag in Amsterdam plotseling overleden prof. dr. K. Baschwitz. oud-hoogleraar in de perswetenschap en massapsychologie aan de Universiteit van Amster dam. Prof. Baschwitz, die in Duitsland werd geboren, studeerde economie aan de universiteiten van Heidelberg en München. Na zijn studie was hij correspondent in Rotterdam en re dacteur van het Hamburger Frem- denblad. In 1933 vluchtte hij naar Neder land, waar hij twee jaar later privaat docent in de perswetenschap aan de Universiteit van Amsterdam werd. Na de bevrijding werd hij benoemd tot gewoon hoogleraar. Prof. Baschwitz, die in 1955 werd genaturaliseerd, was oprichter en eerste directeur van het Instituut voor perswetenschap in Amsterdam. Zijn voornaamste publikaties wa ren „De krant door alle tijden", .Denkende mens en menigte" en ar tikelen over pers, propaganda en openbare meningen. nfiPIFPn wordt u °P t v- gepresenteerd. uUuU DO Stuur een briefkaart aan: Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. (Van onze onderwjjsredactie) AMSTELVEEN Twaalf honderd aanstaande studenten, velen vergezeld van hun ouders zijn zaterdag de gast geweest van de Vrije Universiteit, die haar voorlichtingsdag voor het eerste had verplaatst van de nazomer in de Kerstvakantie, een nuttiger tijdstip om een keuze te bepalen. De studievoorlichting wordt aan de VU grondig aangepakt: na een royale ontvangst met koffie kunnen de aanstaande studenten kiezen uit twee voorlichtende bijeenkomsten op een totaal van 26 studierichtingen. Na een algemene oriëntatie omtrent de studie bestond er ruimschoots gele genheid de hoogleraren en leden van de wetenschappelijke staf zoveel vra gen te stellen als men wilde. En daar werd ruimschoots gebruik van ge maakt. Per studierichting hadden de bij eenkomsten om tien uur en half twaalf een gelijkluidend programma. Twijfelaars hebben volop de gelegen heid gehad een definitieve keuze te maken. Na de ochtendbijeenkomsten en een gezamenlijke lunch tijdens welke de bezoekers een gesprek kon den aanknopen met hoogleraren en leden van de wetenschappelijke staf en studenten trok men 's middags ge zamenlijk naar de Pelgrimskerk, waar enkele algemene aspecten van het studentenbestaan werden belicht door een hoogletraar, een studenten decaan en een student. Prof. dr. T. D. Stahlie, conrector voor het academische jaar 1967-1968. hield een algemene inleiding over het (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De huisarts G. Bordewijk zal een tweede aanklacht over het niet verlenen van medische hulp aanhangig maken bij de Neder landse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, afdeling Schiedam en omstreken. Hij doet dit op aanra den van de Vlaardingse huisartsen Kring, waarvan dokter A. A. de Ko ning voorzitter is. Het eerste geval betrof Anke Mul ler uit de Struijckstraat 3, die na een val van een fiets een hersenbloeding opliep. De heer Bordewijk weigerde te komen na een telefonisch verzoek van de ouders. Hij zou de indruk hebben gekregen dat het slechts om een lichte hersenschudding ging. Het meisje, dat anderhalf jaar oud is, werd opgenomen in het Holyzieken- huis. Zij is aan de beterende hand. In het tweede geval gaat het om het vierjarige meisje Maria Bella van der Put. De zaterdag voor Oude jaarsavond riepen de ouders de hulp in van dokter Bordewijk, die week enddienst had, omdat het doohtertje leed aan een darmkronkeling. Ook in dit geval zou de Vlaardingse huisarts de ernst van de situatie niet hebben ingezien. Het kind is inmiddels in het Holyziekenhuis geopereerd. De heer De Koning zei ons de in druk te hebben, dat dokter Borde wijk overspannen is. Deze huisarts heeft zich na het gebeurde terugge trokken. Dokter De Koning achtte het nodig, afgaande wat hem over beide kwesties bekend is, de heer Bordewijk te adviseren de zaak aan hangig te maken. De afdelingsraad van de huisartsen bestaat uit de Vlaardingse vrouwen arts dr. B. H. Wormgoor, de Sehie- damse internist A. C. Taverne, de Schiedamse huisarts G. in 't Veld en de Maassluise controlerend ge neesheer W. H. A. de Wilde. In de loop van deze week zullen huisarts en betrokken ouders worden ge hoord. De resultaten van dit onder zoek worden, zoals gewoonlijk, niet in de openhaarbeid gebracht. Dokter Bordewijk heeft verklaard dat de heer Mulder niet zou zijn ver zekerd en daarom tegen opname in een ziekenhuis op zou zien. Dokter De Koning deelde mee, dat de heer Muller bij zijn huisarts staat in geschreven als ziekenfondspatiënt. Subsidie Stichting Consultatiebureaus (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Nederlandse vereniging voor Sexuele Hervorming die zater dag is gehouden, heeft de presi dente mevrouw dr. m. Zelden- rustNoordanus een rede uit- j gesproken. Zij deelde verheugd mee dat het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid juist voor de jaarwisseling heeft bekend gemaakt dat aan de Stichting Consultatiebureau's (een stichting die nauw samen werkt met de NVSH) voor de jaren 1966 en 1967 een subsidie van bijna drie ton zal worden uitgekeerd. De voorzitter zag hierin een erken ning van het belang van de spreeku ren voor geboortenregeling. Verder maakte zij bekend dat de vereniging voortaan ook voorbehoedmiddelen zal gaan verkopen buiten de kring van eigen leden (in het verleden had de vereniging niet meer dan tien pro cent van de verkoop in handen), de voorzitter hoopte dat de wetswijzi ging van artikel 451, die de verkoop van voorbehoedmiddelen regelt, nog dit jaar van kracht zou worden zodat hierdoor de verkoop van middelen aan jeugdigen mogelijk wordt ge maakt. De NVSH betreurt het dat er nog steeds misverstanden bestaan over het doel en wezen van de vereniging „Wanneer door de vereniging het woord tolerantie gebruikt is, spreekt jyen al gauw van „alles mag" en wanneer het woord vrijheid wordt gebruikt, verandert men dit in „normloosheid" en „bandeloosheid". „Deze afweerreacties hebben er toe geleid dat men de denkbeelden van de NVSH is gaan interpreteren als ont kenning van huwelijk en liefde; dit is beslist onjuist, volgens de voor zitster,^ een pleidooi voor ruimere echtscheidingsmogeljkheden betekent nog geen pleidooi voor meer echtscheidingen; ook de NVSH pleit voor meer gelukkige huwelijken maar wil. wetend dat niet alle huwe lijken gelukken, de mogelijkheid van een menselijke oplossing." „De NVSH heeft steeds weer de els gesteld dat alles geoorloofd is mits de belangen van de ander niet geschaad worden, men heeft dat vaak een ma ger advies genoemd, maar wanneer een ieder zich in deze regel tracht in te leven, zal het begrip liefde een veel ruimere zin krijgen, waarbij de sexualiteit in c'n beste betekenis al tijd e^n samen-beleven zal blijven inhouden." levensbeschouwelijke karakter v de Vrije Universiteit. De grondsl van de VU is hoofdzakelijk historis bepaald. Het woord gereformet heeft al vele jaren verwarring g wekt. De VU is gesticht toen er n geen gereformeerde kerken wan aldus prof. Stahlie. Het werk, ook wetenschappelijk werk, wordt echl verricht bij het licht van het evanj lie. De studentendecaan mr. A. van d Sluis hield de jongelui voor dat ook nog andere mogelijkheden zfo met het diploma van een middelhui school. Zo zijn er uitstekende roepsopleidingen. Sterke nadruk li de hij op de kostenfactor; een e1 sterk tegenstander toonde hij van het fenomeen spoorstudent, dat men dan een~essentieel onderi van het studentenleven mist. Ook de student J. A. Aertsen lef tenslotte sterke nadruk op de voorf len van het studenten-ori nisatieleven, dat een stuk noodzak lijke vorming representeert na (Van onze kerkredactie) UTRECHT Het ledenf van de Nederlandse verenigfv tot bevordering van de zondafa rust en zondagsheiliging is rij afgelopen jaar met ruim ac honderd gestegen en -bedxfa nu ongeveer 7800. p li Dat bleek uit het jaarverslag de secretaris W. v.d. Zwaag uit I neveld op de jaarvergadering, die terdagmiddag in Utrecht gehou 15 werd. Aangezien ds. J. van Prooyen Grafhorst wegens ziekte verhindt was, opende de tweede voorzitter 0F de Groot uit Utrecht, de vergader ie" Hij wees op het diepe verval in zondagsviering en op de noodzy. hiertegen voortdurend te getuigen. Dat dit ook in 1967 herhaaldelijlljr geschied, bleek uit het jaarver: van de secretaris. Talrijke adres»n( werden verzonden aan onderschei 0t personen en instanties, die niet al te ln goede aarde vielen. Hier stjfi; echter weer bemoedigende blijl0 van waardering tegenover. In somt, ge gevallen werd positief gereageL, Er zijn nu over het hele ifc verspreid 153 vertegenwoordigers. L Het jaarverslag van de pennïht meester gewaagde van een gunfej, financieel verloop. ba Ds. A. W. Verhoef uit Barneifcn bepaalde zijn gehoor tenslotte bij[e Costa's „Wat afvalt van de hoge d moet vallen." Overal, ook op keife' lijk terrein, komt de godsverzafyr openbaar. De psalmist zegt van 5 sabbatdag: Het is goed, dat men Heere love I BRUMMEN In de leeftijd va£ jaar is plotseling overleden ds. (Is Dijkhuis, emeritus-predikant vanfU! hervormde gemeente te Brumi3* (Gld.). fas Ds. Dijkhuis werd in 1911 in 1 terdam geboren. Na in Amsterdanj Groningen te hebben gestud%n werd hij in 1934 geestelijk verzoiV( van het voormalig rijksoptes dingsgesticht „De Kruisberg" in Hg tinchem. In 1936 werd hij hulpprtia ker in Winterswijk. Op 7 maart i.. vaardde hij het ambt van predi£. van Bergentheim. t In 1946 vertrok hij naar Aal ten d> in december 1949 naar het buitenig om studie te maken van mod(J7 methoden in het jeugdwerk en-18 arbeid onder buitenkerkelijken. -18 In Brummen deed hij in 1951 il6 intree. Mei 1965 ging hij om gezd i heidsredenen met vervroegd eni„ taat lui Woensdag om half elf is er 1 tc rouwdienst in de hervormde X. van Brummen. De begrafenis i£T. Bergentheim om half een. j NED. HERV. KERK rai Beroepen te Amsterdam (wijk# Nieuwendam-Schellingwoude): P. r- Spruyt, pred. v. d. Koepelkerkgem aldaar. GEREF. KERKEN De kerkeraad van Den Haag-F heeft het voornemen behoudeni stemming van de gemeente komende zondag te beroepen: Prins te Dokkum in de vac. van)rk H. J. Zwarts.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2