Alleen zulk een haven kan ondergang van nijvere Seheveningen voorkomen F tVa een noodlottige storm iii 1894 werd aan Koningin-Regentes verzoekschrift aangeboden Getooid met lelies naar minister Lely sr.HEEPVAARTBERICHTEN paedagogisch medewerkster Aann. Mij van Rhijn Katwijk N.Y. (HEF TEKENKAMER JUFFROUW voor de huishouding BUREAU SECRETARESSE AUTOSLOPERIJ DE GRAAF IEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 DECEMBER 1967 Kerstboomverbranding KOUDEKERK Dinsdagavond om zeven uur zullen de kerstbomen worden verbrand in de buurt van het zwembad. De kinderen zullen de bomen bij de inwoners komen halen en deze naar het eind van de Kerklaan bren gen. De vrijwillige brandweer van Koudekerk zal toezien dat alles naar wens verloopt. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Maandag 1 jan., hoog water 3.48 en 16.05, laag water 12.02 en dinsdag 2 jan., hoog water 4.37 en 16.55, laag water 0.28, springvloed en 12.53. KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 2.57 en 15.16 uur; laag water 11.11 en 23.38 uur. HET was op 19 september 1895 toen een aantal Scheveningse inge zetenen zich naar het paleis aan het Noordeinde begaven. Zij hadder], een verzoekschrift bij zichdat aan Koningin-Regentes Emma aangeboden zou worden. In dat verzoekschrift stond onder meer te De ondergeteekenden geven Uwe Majesteit eerbiedig te kennen, dat het strand te Seheveningen in den nacht van 2 op 23 December 1894 door een hevigen storm is afgeslagen. Daardoor zal het voor den uis- schersvloot onmogelijk zijn om, evenals tot voor dezen geschiedde, te Seheveningen te landen en zullen de reeders genoodzaakt zijn hunne schepen in andere havens te doen binnenloopen. Om dit onheil te voor komen is vergunning aangevraagd om te Seheveningen een vissers- haven te maken. Alleen zulk een haven kan den totalen ondergang van de bloeiende visscherij en van het nijvere Seheveningen voorko men". De Scheveningers, die dit ver- loekschrift aan de Koningin-Regen- ;es aanboden, verzochten aan haar, lat „het Uwe Majesteit moge beha- jen, de stappen, die worden gedaan x>t het verkrijgen van een vis- ichershaven te Seheveningen" met laar medewerking te willen steunen. Set verzoekschrift eindigde met de [woorden: „Moge de Almachtige Uwer Majesteits hart daartoe lei- iden." aanleiding voor dit ver- ikschrift was de noodlottige storm, enkele dagen voor Kerstmis 1894 iheveningen teisterde. Eind december in onttakelde toestand ongeveer ionderdvijftig bomschuiten op het voor het Schuitengat bij de keizerstraat. Er stond een woeste zee de zuidwestelijke wind nam met uur in kracht en hevigheid toe. •rote vlokken schuim vlogen door de van het oude vissersdorp. Met langstige ogen keek de bevolking al ouds vertrouwd met het spel der [lementen naar de donkere lucht, zwarte wolken voortjoegen. Het werd een storm, zoals de vis-, Persplaats sinds de noodlottige Eliza- bethsvloed van 1570 niet meer gekend had. Reusachtige golven kwamen aan rollen en beukten op het strand en op de daarachter gelegen duinenrij. De mannelijke bevolking werkte als paarden om de vissersvloot veilig te stellen tegen het aanstormende ge weld. Maar mensenkracht haalde niet veel uit tegen deze ongebreidelde na tuurkracht. Het was een trieste kerstmis voor iScheveningen. Verschillende mannen waren verdronken bij de pogingen om ten minste nog iets van de vissers schepen te redden. De vloot zelf was een troosteloze ruïne. Tientallen sche pen waren weggeslagen, meer dan de ihelft was onherstelbaar vernield. De schade was onherstelbaar groot. De bevolking van Seheveningen begon te roepen om een echte haven. Een ha ven, waar de schepen veilig konden zijn en waardoor de broodwinning van de bevolking niet meer aan een •dergelijk gevaar bloot zou staan. Directe belanghebbenden bij het iScheveningse vissersbedrijf en andere ingezetenen verenigden zich in een [zogenaamde „adres-beweging", met jhet doel aan de Koningin-Regentes jvan het Koninkrijk een petitie aan te Ibieden. In korte tijd verzamelde men over de drieduizend handtekeningen. Een jaar na die noodlottige nacht be gaf een delegatie uit de Scheveningse [bevolking zich op weg naar het paleis jom het verzoekschrift te gaan aanbie den. VOORGESCHIEDENIS Sinds mensenheugenis was het de jgewoonte, dat de vissersvloot van Seheveningen gewoon op het strand werd neergezet. Bij hoogwater trok ken paarden de bomschuiten zo hoog [mogelijk het strand op en daar lagen S veilig. Ten minste, dat dacht men. en had helemaal geen behoefte aan jeen haven. Tegen mensen die door de aanleg van een haven de visserij tot [een grotere bloei wilden brengen, nam de visserbevolking van Scheve- jningen zelfs een uitgesproken vijandi ge houding aan. In 1828 vijftien jaar, nadat Wil lem I op het Scheveningse strand aan de lijve had ondervonden wat het was om op een dergelijke primitieve wijze aan land te komen diende de toen malige hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat J. W. de Thomese een plan in om een kanaal te graven van Den Haag naar Seheveningen. Hij •wilde dat kanaal uit laten monden in een haven. Hierdoor zou de Scheve ningse vissersvloot kunnen beschikken over een veilige schuilplaats en bo- ivendien zou Den Haag een pakket- 'vaartverbinding krijgen met Enge- Het kanaal is er gekomen en bestaat nog. Maar de haven kwam er niet. Thomese ontmoette veel tegenstand met zijn havenplan. Vooral kwam die [uit een hoek, waarvan men het aller- [minst verwachtte. De Scheveningse reders zagen niets in het plan, omdat izij vreesden, dat hierdoor hun uitga ven verhoogd zouden worden, zonder idat er noemenswaardige inkomsten tegenover zouden staan. In 1830 werd echter de eerste spade in de grond gestoken voor het kanaal van Den Haag naar Seheveningen. Dat gebeurde op de plaats waar nu het provinciehuis staat en waar de brug ligt, die de Nieuwe Uitleg ver bindt met de nieuwe Zuid Holland laan, vlak bij het Malieveld. Door de uitgebroken oorlog met België kwam er echter minder geld beschikbaar dan er nodig was en tien jaar, nadat de „eerste spade" in de grond gesto ken was vaardigde koning Willem H een besluit uit, waarin stond: „dat de financiën van den Staat te genwoordig moeilijk toelaten om voor het werk een bijdrage van 18.000 gul den 'sjaars te verschaffen en hebben goed gevonden en verstaan te bepalen, dat de uitvoering van het werk voor eenen onbepaalde tijd wordt verscho- Onder zijn opvolger, koning Willem III, werd het werk echter hervat en het kanaal van het Malieveld naar Seinpost was in 1862 klaar. Niet ver der, derhalve geen uitwatering naar zee en daardoor geen haven voor de Scheveningse vissersvloot. EEN NIEUW PLAN De gemeente Den Haag had echter niet stil gezeten. Al tijdens het graven van het kanaal gaven burgemeester en wethouders aan enkele ingenieurs onder wie Conrad naar wie de Conradkade genoemd is opdracht om een onderzoek in te stellen of een haven in Seheveningen „bestemd voor groote zeeschepen of althans voor een Stoompakketvaart op Engeland en an dere Rijken" kon worden aangelegd. Maar weer kwamen er protesten. Ook van de Scheveningse reders. Maar er was één reder, die verder dacht. A. E. Maas had een nieuw so--* vis sersvaartuig aangekocht, dat nogal af week van het gangbare bomtype. In het jaar 1866, dus nu iets meer dan honderd jaar geleden, liep de eerste zeillogger de haven van Vlaardingen binnen. Maas had een jongen van achttien jaar als schipper hierover aangesteld die de oer-Scheveningse naam droeg van Leendert Spaans. Hij moest wel zo'n jonge schipper aanstel len, omdat geen enkele oudere met dat nieuwerwetse ding de zee op durf de. Maar Leendert Spaans was niet bang en de eerste besomming overtrof de stoutste verwachtingen. Toen be gon Seheveningen de zaak van de an dere kant te bekijken. LIJDENSWEG Koning Willem Hl wilde spijkers met koppen slaan. Hij stelde een com missie in, die in 1887 met het advies kwam om ten zuiden van de vuurto ren een haven aan te leggen, speciaal geschikt voor de grotere visserssche pen. De reders waren inmiddels overstag gegaan. Maas had duidelijk- aangetoond, dat de logger het ouder wetse bomvaartuig zou gaan verdrin gen. Alles leek nu gunstig. Maar toen bleek, dat het militaire apparaat er tegen was. Men was van die zijde beducht voor onverhoedse aanvallen vanuit zee. Den Haag was ten slotte regeringscentrum en woonplaats van het hoofd van de staat. Er moest dus een fort bij de haveningang gebouwd worden. Zo niet, dan zouden zij van hun vetorecht gebruik maken. Den Haag was echter van oudsher een „open stad" en een dergelijke stad mocht niet met fortificaties omringd worden. Den Haag wilde de status van „open stad" echter niet prijs ge ven. Het havenplan verdween weer in de ijskast. De langzamerhand groter wordende vissersvloot liep steeds de haven van Vlaardingen binnen. En de langzamerhand slinkende bomschuiten bleven zich koesteren in het zand voor de Keizerstraat. Totdat de stormramp van 1894 ook hieraan een einde maakte. Seheveningen ging een zware tijd tegemoet. Het verloor zijn aanzien als grote vissersplaats en de ^volking zakte af tot bittere armoede. Deze ar moede was oorzaak van het ontstaan van allerlei hofjes met zeer kleine huisjes in de buurt van de Kei zerstraat. Bij de sanering van Seheve ningen in de dertiger jaren, zijn al deze hofjes de Keezenpoort, het Jan Kistenslop en de „bloedpoort" echter opgeruimd. OPLOSSING De doortastende minister van Wa terstaat C. Lely, zelf Hagenaar en be minnaar van Seheveningen, vond de oplossing. Deze bedwinger van de Zuiderzee stelde voor de haveningang minder diep te maken. Hierdoor kon- Het strand met schuitengat. Naar een tekening van P. C. la Fargue (1774). den de loggers weliswaar alleen bij hoog water in- en uitvaren, maar daar stond tegenover, dat er geen fort ge bouwd behoefde te worden. Deze zo genaamde „defensiedrempel" heeft het tot in de laatste wereldoorlog uitge houden. Op 12 juni 1898 ging de Haagse ge meenteraad met 35 tegen 3 stemmen akkoord met het aanleggen van een haven. Er heerste grote vreugde in Bilj artverenigiiig De Witte Hen KOUDEKERK In calé „De Witte Hen" hielden leden, donateurs en bestuur van de Koudekerkse bil jartclub „De Witte Hen" hun jaar vergadering waarvoor zeer veel be langstelling bestond. Voorzitter C. Hakkenbrak was niet ontevreden over het afgelopen verenigingsjaar. Secretaris P. Bervoets las het jaar. Penningmeester H. van Daalen was ook tevreden en kon een gunstig batig saldo tonen. Na de pauze kwam de bestuurs verkiezing aan de orde. Hierbij ge raakten de gemoederen nogal verhit. De bestuursleden Chr. Hakkenbrak (voorz.), H. van Daalen (penningm.) en P. Bervoets (secr.) waren aftre dend en stelden zich niet meer her kiesbaar. Na lang stemmen kwamen einde lijk de nieuwe bestuursleden uit de bus. Voorzitter werd de heer H. A. Vorst, secretaris Ben Wolswijk en Cor Rademaker werd gekozen tot penningmeester. Commissaris werd J. Langejans en als wedstrijdleider kwam F. Straver in functie. H. van der Voorst was kampioen geworden en mocht hiervoor zijn prijs in ontvangst nemen. P. Kruit, J. Langejans, H. van Daalen en J. Paling werden tweede, derde .vierde en vijfde. Seheveningen. Overal vierde men feest en de Keizerstraat, centrum van het oude vissersdorp, zag zwart van de mensen. Getooid met lelies ging men naar' het huis van de minister, die in de buurt van de Wittebrug woonde. Ook het parlement ging akkoord en op 24 juli 1899 verscheen er een Ko ninklijk Besluit, waarin bepaald werd, dat voor rekening van het rijk de toegang voor een aan te leggen vis sershaven, gevormd door twee haven hoofden, aangelegd en onderhouden zou worden. Het werk vorderde goed. Op 11 ok tober 1900 vond de aanbesteding plaats en vier jaar later kwamen de eerste schepen binnen. Al gauw bleek de binnenhaven te klein voor de zich steeds uitbreidende vissersvloot Sche- Snelschaakwedotrijden Alpheuse schaakclub ALPHEN De Alphense Schaak club organiseerde zoals ieder jaar tussen Kerst en Nieuwjaar onderlin ge snelschaakwedstrijden; 30 scha kers verdeeld in 5 groepen van 6, speelden in een dubbelrondige com petitie zogenaamde „7 min.-partij- De eindstanden waren: Groep 1: 1 W Donker 7^, 2 H v Loon 5Vu, 3 P de Jong 5Vi>, 4 J v Har ten 4, 5 D Posthuma 4, 6 ir N Buy- sert 3Vu. Groep 2: 1 H C Kleiweg 7, 2 A Booy 6Vz, 3 A H Hooyer 5, 4 P L Wagenaar 5. 5 H de Ruiter 4, 6 A D Kardol IVi. Groep 3: 1 J Wiegman 8, 2 Th Ausems 5, 3 J G Kardol 5, 4 A L v Vliet 5, 5 H P Schotel 4, 6 N Bree- veld 3. Groep 4: 1 Br v d Laar 7, 2 P de Ruiter 6, 3 C H Veerman 6, 4 H Geerlofs 4, 5 J v Ofwegen 4, 6 A N de Bruin 3. Groep 5: 1 L J Spark 7'-é, 2 H Jongenburger 7, 3 A v d Kemp 5, 4 H W v Teeffelen 41*, 5 Th Kam perman 4, 6 J P Hop 2. Donderdag 4 januari speelt Al- Ehen I voor de competitie van de eidse Schaakbond een thuiswed strijd tegen het sterke Philidor II. veningen ging weer vooruit en de welstand nam toe. Binnen enkele ja ren na de opening van de binnenha ven werden er al plannen gemaakt voor het graven van een tweede bin nenhaven. Vijf en twintig jaar bleef het bij plannen. Taaie volharding won het echter. In 1931 werd door konin gin Wilhelmina de tweede binnenha ven opengesteld. De bank, vlak bij de semaphoor, die de waterstand aan geeft, legt getuigenis af van de blijdschap, die toen in Seheveningen hoogtij vierde. Er staat immers op: „In het jaar 1931 by de opening van de tweede binnenhaven aan de Ge meente geschonken door de bevolking van Seheveningen." 1 'olleybaln ieuwt Teylingen snoept DIO puntje af SASSENHEIM Na een bijzon der boeiende strijd heeft het le he renteam van Teylingen het sterke DIO 1 het eerste puntenverlies toe gebracht. De eerste set had een enerve rend verloop. De Noorwijkse heren brachten deze set op ietwat fortuin lijke wijze op hun naam (1517). De groen-wibten bleken door deze tegenslag allerminst uit het veld ge slagen. In de tweede set en ook de derde namen zij het initiatief en wonnen met 1512 en 1512. De vierde set had een zeer span nend verloop. DIO bouwde via 05 en 38 een 413 voorsprong op, maar de Sassenheimers vochten te rug en liepen de achterstand in, vooral danikzij het goede spelinzicht van coaah-trainer T. Veldstra. De achterstand was echter te groot om nog „langszij" te komen (1416). Met dit 2—2 gelijke spel mocht het Noordwijkse DIO dik tevreden zijn. Voor Teylingen kwamen binnen de lijnen: F v d Drift (aanv.), N v d Drift, A Borsje, A v d Drift, R Broxterman en H v d Nouland. Huisvuil ophalen en bomen verbranden in Sassenheim SASSENHEIM De eerstvol gende ophaling van grof huisvuil zal plaatshebben op woensdag 10 jan. in de maandag/donderdagwijk en op woensdag 17 jan. in de dins dag/vrijdagwyk. Kerstbomen wor den niet meegenomen. SASSENHEIM De jaarlijkse kerstboomverbranding heeft plaats op dinsdag 2 jan. Kerstbomen kun nen des middags van 5 tot 6 uur worden gebracht op het terrein aan het einde van de Charbonlaan bij de Ohr kleuterschool. Voor elke hele kerstboom ontvangt de bezor ger een gratis lot voor een loterij met als prys een meisjes- of jon gensfiets. IVlarkt en visserijberichten KATWIJK aan den RIJN. 29 dec Groenteveiling: waspeen A I 5.808.60. A n 2.60—5SO. B I 8.90—10.90. B II 2.40— 3.30. C I 2.80—3.30, C II 2.70—2.80. breek- peen 1.80—3.20. andijvie 58,boerenkool 33 —41. rode kool 11. sla 14—(7, Aanvoer waspeen 112.000 kg, waarvan 60.000 kg enkooi 1243, rode kool 611. gele kool 9. prei 25—59, spruiten A 66—76, B 60— 64, tomaten 4.20, witlof 1.04—1.63 per 100 kg. knolselderij 6—14. sla 10—34 per 100 stuks, uien 8—13 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN. 29 dec Bloe- ,'eillng: am anjers sim rose__16—38, 1.40—1.60, iris wedgewood 2.25—2.30, blauwe druifjes 70. trosanjers 1.60, nar cissen fortun.i 90—1 19, c.irly glorie 90— NOORDWIJK Op een goed be zochte vergadering van de afdeling Noordwijk van Tuinbouw en Plant kunde hield de heer P. van de Most van Spijk een causerie óver „Levend hout", geillustreerd door prachtige dia's. Verder werd de jaarlijkse wedstrijd in het maken van kerststukjes gehouden. Een jury kende de volgende prijzen toe: 1. A. J. Lindhout 2. J. van Vuurde 3. mevr. Van Rijn 4. mevr. Van Rijn en 5 mej. De Monyé. Op donderdag 11 januari wordt in het „Hof van Hol land" de jaarvergadering gehouden. NOORDWIJK De vereniging van postduivenhouders „Steeds Sneller" hield in De Beurs een twee tal hokkenshow. Op de eerste moest een doffer van 1966 worden ingezonden. De uitslag van de keuring luidde: 1 en 2 G. Duindam en P Warmerdam, beiden 183'/i punt; 3. J. Barnhoorn 183 p. Ook de doffer van J. Beugelsdijk behaalde 183 punten. Op de tweede avond werd een oude duivin ter keuring aangeboden. Nu was de uitslag: 1. en 2. C. Meijer en C. van den Berg, beiden 184 punten; 3. Gebr. Peschier 1831/» punt. Eveneens 183'/* punt behaalden de duiven van J. Barnhoorn, J. Beu gelsdijk, Haak-Hoonaard en Th. Steenvoorden. Op de hokkenshow van 3 januari moet een oude doffer worden ingezonden. De slotavond is op 10 januari in De Beurs. Alamak 39 aank Khor- ramshahr Almkerk 29 Z Hongkong Caltex Madrid 29 O Mombasa Dallia 29 vertr Halul Esso Den Haag W Portswet- tenham Garoet 29 ONO Keelung Geestland .29 W Land's End Grootekerk 29 OZO St Hele- Hollandsduln 29 ZO Hokkal- Kalydon 29 ZO Thursdaylsl Kossmatella 29 verti Ascenslb Curacao Maasdam 29 vertr Southamp- Madlsonlloyd 29 vertr Slnga- Montferland 31 pass Kaap Vanrlebeeck 29 O Portom 29 ZZO Monrovia Duivendrecht 29 Mojl Katelysla 29 NO Flores Konlngswaard 29 vertr Xal- Kylix 29 O Bermuda Zarla 29 aank St Crolx De Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden „Uumanttam" «n vraagt voor haar bejaardencentra in Rotterdam KEUKENHULPEN salaris van 284,58 tot 697,66 ZIEKENVERZORGSTERS salaris van 525,— tot 776,— VERPLEEGHULPEN salaris van 352,— tot 639,08 Huisvestingsmogelijkheden aanwezig. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Bestuur van de Stichting, postbus 819 te Rotterdam. Mondelinge aanmeldingen: telefoon (010)-180335 of (010)-180455. HET GROENE KRUIS SANATORIUM v. Miereveltlaan 20, Delft Kliniek tooi tongziekten, Veipleegzfdeüng met Reactivering- en Sanatorium-afdeling vraagt: ZIEKENVERZORGSTERS en LEERLING-ZIEKENVERZORGSTERS Voor de Ieerling-ziekenverzorgsters ia er een re geling voor het verstrekken van uniform kleding en van reiskostenvergoeding naar het ouderlijk huis. Sollicitaties aan de Directrice. VERENIGING REKKENSE INRICHTINGEN te REKKEN (Gld.) Voor de afdeling Gelders End - waar moeilijk opvoedbare meisjes tot de leeftijd van 21 jaar verblijf houden - vragen wij een In deze functie staat men in dagelijks en direct contact met de verpleegden, terwijl de aard van het werk overleg met psychiater, psycholoog, maatschappelijk werkster, werkmeester, sportleiders, e.a. noodzakelijk maakt. Als vooropleiding is zeer geschikt een gehele of gedeeltelijke verpleegstersopleiding, een opleiding kinder bescherming, gezinsverzorgster, middelbaar sóciale arbeid, enz. Verdere - gerichte - ontwikkeling is uiteraard gewenst, waartoe door het eigen opleidingscentrum cursussen worden verzorgd, waarvan landelijk erkende diploma's kunnen worden verkregen. Het salaris ligt - afhankelijk van leeftijd en ervaring - tussen de f 575,60 en ff .292.80 per maand, exclusief 6% vakantietoeslag. Er is een gunstige pensioenregeling, de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn prima; protestantse godsdienst, minimum leeftijd 20 jaar. Rekken ligt in een rustige landelijke omgeving aan de Duitse grens, 20 km van Enschede en Hengelo (Ov.) Er is een behoorlijke bus verbinding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie, welke tevens graag bereid is vooraf telefonische inlichtingen te verstrekken, indien daaraan behoefte mocht bestaan. Het telefoonnummer is (05453) 241. VERENIGING REKKENSE INRICHTINGEN te REKKEN (Gld.) ROTTERDAM-ZUID Jacob Juchschool - Chr. school voor b.l.o. Talingstraat 170 Het bestuur vraagt voor zs.m. een ONDERWIJZER(ES) Voor vast of tijdelijk. Nieuw modern schoolgebouw. zoekt voor haar bedrijfsbureau op korte termijn Vereisten: Min. H.T.S. met grote interesse voor efficiënte bouwmethoden, goede leiding kunnen geven aan kleine staf tekenaars en samenwerken met de projectleiders. Geboden wordt: zelfstandige, goed gehonoreerde betrek king, zonodig bedrijfswoning. Opname in pensioenfonds, winstdeling. Windsor eethoeken en bankstellen Broodkasten - ByzeUnei. oeJtJes - Schommelstoe len - Engelse cretonnes Glasgordijnen - Over gordijnen - Luxaflex. £ie etalage Woninginrichting Jan van Staveren honderd duizenden knippatroiMnbwd marion Gemeente Hazerswoude OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en Wethou ders van Hazerswoude ma ken bekend, dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 20 der Weder- opbouwwet vergunning te verlenen aan de heer Th. J. Wesselingh, Rijndijk 63 te Hazerswoude, voor het op richten van een paspoort- camping in het bestem mingsplan „Hoge Rijndijk" op het perceel kadastraal bekend als gem. Hazers woude, sektie A, nummer 2417. Het daartoe strekkende ver zoek zal vanaf 2 januari '68 gedurende 14 dagen ter se- kretarie dezer gemeente ter inzage worden gelegd. Schriftelijke bezwaren te gen het voornemen tot ver lening der vergunning kun nen gedurende bovenge noemde termijn bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hazerswoude, 22 december 1967. Burg. en weth. voorn. De burgemeester VAN DOBBEN DE BRUIJN De sekretaris, W. KUIJPER, wnd. Gevraagd Intern. P.G. Vrije zit-slaapkamer. Hulp van werkster aanwezig. Goede salariëring. - SERVICENTER G. L. VERKUIL Hoofdstraat 124 Leiderdorp, spoedige indiensttreding EERSTE of TWEEDE MONTEUR voor onderhoud van alle merken automobielen. Geboden wordt: afwisselend werk en goed salaris. Mondelinge soil, dagelijks van 8-18 uur. Tel. 42736 Op het bureau van de LEIDSE HERVORMDE JEUGRAAD kan met spoed geplaatst worden een voor halve dagen (gehuwd geen bezwaar). De werkzaamheden omvatten: typewerk en lichte adm. werkzaamheden. SEdaris nader overeen te komen. HAAGSE STRAATWEG voorbij de H. Schouw TELEFOON 01710-22302, na 5 uur 01710-22672 wenst zijn cliënten en relaties een VOORSPOEDIG 1968

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9