Protest tegen eet- en drink-kerstfeest Gezinnen met Kerst dakloos 1 Vrouw brengt man met bijl om het leven Auto reed in water: meisje omgekomen Uit de Haagse hof geplukt WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 Koningin Juliana in Kerstboodschap Koningin Juliana heeft op de Eerste Kerstdag in een nationaal radioprogramma haar tra ditionele kerstrede uitgesproken. De rede werd voorafgegaan en gevolgd door kerstliederen, die de Koningin zelf had uitgekozen. De tekst van de rede was: 1>JU heb ik expres een prachtig kerstlied (van Nederlandse oorsprong) gekozen om te beginnen. In de volle harmonie van zijn klanken brengt het ons de volheid en de harmonie, die men zo graag wil ervaren: het leven in vrede met God en de mensen. Op welke wijze men deze dagen ook wil doorbrengen, dit verlangen we, meen ik, toch allen, van onbewust af, tot zeer bewust toe. Ik zou ook op dit kerstfeest weer iets tegen ieder een willen zeggen, maar het is moeilijk, omdat van jaar tot jaar duidelijker blijkt hoe groot de verschei denheid is waartoe wij hier in staat zijn. In de eerste plaats zijn we met z'n twaalf a dertien miljoen verschillende karakters. Daarvan is iedereen bezig een eigen levenservaring te verkrijgen, en is bezig zijn eigen gedachten en gevoelens te ontplooien of te consolideren. Ieder is een ander. Daarbij komt, in de tweede plaats, dat er hele groe pen zijn, die als in totaal verschillende werelden verkeren, en die zelfs de woorden niet eens meer begrijpen die in zo'n andere levenssfeer thuis horen. Hoe kan iemand dan ook maar trachten te spreken tegen allen of zelfs tegen een grote meerderheid? Eigenlijk is dat wel vreemd: in een tijd waarin anderzijds mensen en groepen juist zo actief bezig zijn elkaar te hervinden en de kwade gevolgen van scheidingen-van-eeuwen-her te niet te doen. Het zijn vooral de generaties en de leeftijdsgroepen die steeds verder uiteen drijven, en mede daardoor was er ook nooit zoveel onderling gebrek aan begrip. Wat is zinvol voor jong, wat is zinvol voor oud? En hoezeer maakt tien jaar daarbij al niet een verschil uit. We zijn in een proces verwikkeld dat hevige groei pijnen geeft, en we weten niet wat het eindresultaat zal zijn. Allen samen, collectief, zijn we steeds ster ker in beweging gekomen. Drommen mensen ziet men in allerlei richtingen gaan, soms in tegengestelde en allicht denkt men van elkaar, dat die anderen het doel het ware antwoord niet zullen vinden. TV/TAAR ook, alles komt ons zo betrekkelijk voor dat 1*J- niets meer houvast schijnt te bieden. Er lijkt zo weinig zwart-wit te zijn, men ziet zo eindeloos veel schakeringen. Menigmaal heeft men het gevoel als massa vastgedraaid te zijn geraakt in een menselijk kluwen. Hoewel we allen lotgenoten zijn, toch staan we te los van elkaar, en daardoor ontbreekt de ge- meenschapDelijke aanpak om er bovenuit te komen. We beseffen ook daar op de een of andere manier gezamenlijk schuldig aan te zijn. Sommigen vluchten daarvoor. Maar als 't goed is, beseft iedereen wel degelijk zijn persoonliike verantwoordelijkheid. Als enkeling voelt men zich evenwel meestal machteloos tot ontwarren, of tot het doorhakken van knopen. Toch wil men meedoen wil men eigen inspraak, eigen activiteit laten gelden. Het is daarbij heel veel waard, als men tenminste voor zich zelf weet, wai men wil, en daar ook voor staat. Onze onoverzichtelijke moderne samenleving geeft uiteraard ook aan velen een gevoel van onzekerheid. Dit ondanks materiële en sociale zekerheid. Hoe kin derlijk blij is men al. in dit gecompliceerde bestaan, met ieder klein stukje als echt gegarandeerde waar heid. Wie lijdt door onzekerheid, zoekt naar vastheid en vaak uit angst naar geborgenheid, maar vindt die nergens. Ik zou durven zeggen: gelukkig niet. Kras gesteld kunnen we immers nergens 't soort bescherming verkrijgen dat knus ieder risico uitsluit maar wel valt er een rust te ontdekken, die onze eigen bewegingsvrijheid insluit. blijven strijden, zijn we zelf, is de maatschappij, nog niet verloren. Integendeel, dan zijn we op weg naar een groter, ruimer leven, met kansen in overvloed. Dat bestaan beweegt zich in een sfeer, ver boven die waarin onze dwaze wereld ronddraait. Daar krijgt men er als vanzelf overzicht op en elke situatie ver schijnt er in een ander licht. Bij het meeste van wat ons nu verbijstert, beangst, bedroeft, verontwaardigt of ontmoedigt, is de verlos sende uitkomst nog niet in zicht. Maar ik geloof, dat die er altijd is. En zelfs ook te ontdekken, al kost het misschien vele jaren zoeken met inzet van al wat er in ons is. In de duizelingwekkende ruimte, bestemd voor onze geest, onze ziel, mogén we ondervinden, dat er veel groter dingen voor ons zijn weggelegd dan we ooit hadden durven hopen. Daar is ook het ontmoetingspunt, waar we onze saamhorigheid als mensen in harmonie kunnen be leven. Daar valt het onbegrip voor elkaar en voor de wereld weg, daar verdwijnt iedere afscheiding en wordt alle eenzaamheid vergeten. Want in wezen is de mensen-gemeenschap er één van de meest inten se en intieme verbondenheid. Het is dan ook nooit straffeloos dat die geschonden wordt. Als wy dat inzien begrijpen wij beter dan ooit hoe waar het woord is, dat we trouw moeten zijn aan de toekomst. Wat zullen de volgende geslachten ons al niet te verwijten hebben. En hoeveel daarvan niet terecht? T\IE volgende geslachten. Op Kerstmis zien we in gedachten daar liggen: een klein kind. Het is volstrekt onbeschermd in de zin van onze maatschap pij. Het is bestemd voor de, unieke, tragedie in de wereldgeschiedenis. Maar het helpt de wereld en al zijn inwoners het rechte spoor te vinden, het kan ieder van ons de weg wijzen er boven uit te komen, en 't leven in overvloed te ervaren en te gebruiken. Want aan ieder van ons is het leven geschonken, en de mogelijkheid daarbij, deel te hebben aan dat grotere, creatieve bestaan. Niet alleen door eigen inspraak, ook door eigen inbreng. Wie zijn eigen groei geen kans geeft, verschrompelt, en is dood ongelukkig in de ergste zin. Maar hoe meer men gebruik maakt van zijn mogelijkheden deze aarde tot een betere wereld te maken, des te vollediger is men mens en ervaart het echtste geluk. Geeft men zich zelf helemaal, dan leeft men ook helemaal. Het gaat om ja of nee, om zijn of niet zijn. Er is zoveel om voor te bestaan. Wie niet weet waar te beginnen wel, ga eenvoudigweg leven. Voor wie zelf actief deelneemt aan wat dan ook van al wat onze aandacht vraagt onze hulp, ons enthou siasme is er mateloos veel te doen. 70 is ergens vlakby altyd iets of iemand, die ons meetrekt in de grote kring van de mensengemeen schap. Ook al groeit die nog tot vele miljarden meer uit dan nu, die allen zullen toch steeds verlangen naar medemenselijke steun en kameraadschap. Door ons warm te maken voor iets wat van waarde is, doortrekt een gloed onze omgeving en gaan we zelf gloeien van echt geluk. Intussen, het is aan ieder zijn eigen keus en aanpak te bepalen. De toekomst hangt dus af van wat u denkt en vooral van wat u d o e tEn en en j ij en j y Het verlangen van in harmonie met God en de mensen te zijn zie ik als de diepste grond van ons aller eenheid. En ook, dat hieruit in diepste wezen en uiteindelijk het streven voortkomt naar een zelfde doel, ook al s c h ij n t het van niet. De doelstellingen mogen nu nog zo verscheiden zijn dat ze als een lappendeken zijn geworden, vol van allerlei kleuren, maar als het goed is ook al vloeken die kleuren in schokkende tegenstellingen vormen ze samen een mozaïek, fel flonkerend van puur leven, positief en creatief. Zo is iedereen bezig met wat voor hem het doel is. Daar de uiteindelijke levensvragen ons geen van allen ooit met rust laten, wens ik u vandaag, in het komende jaar en alle dagen toe, voor uzelf daarop het verlos sende antwoord te vinden en de daad te voegen by dat woord." Demonstraties tegen oorlog DEN HAAG De hongersta kende jongeren in Den Haag hebben het gedurende de Kerst dagen niet gemakkelijk gehad. Hun bedoeling was te proteste ren tegen het eet- en drinkfeest, dat Kerstmis voor velen is ge worden, en tegen het onrecht, dat tweederde van de wereld bevolking honger lijdt. Daarom verbleven zij in de buitenlucht en wensten zij geen voedsel te gebruiken. Zij hadden zich voor een moeilijke opgave geplaatst. Maar hun aktie heeft weerklank gevonden. De groep bestond eerst uit 15 jongeren. Maar de laatste nacht was de tent op de Lange Vijverberg, te klein om allen onderdak te ver schaffen. Over het algemeen hebben de hon gerstakers zich goed gehouden. Ze gaven grif toe, dat de staking hen nagenoeg had uitgeput. Verschillen den konden gisteren een kopje koffie niet meer verdragen en gebruikte alleen maar een kopje slappe thee. In de nacht van maandag op dins dag kregen de stakers bezoek van onder meer een soldaat van het Leger des heils, die koffie verstrekte én met hen bad. Incident Verliep dit alles vredelievend, bij de Grote Kerk deed zich in de Kerst nacht een incident voor. De jongeren stonden bij de ingang van de kerk met borden. Zij werden echter lastig gevallen door ruzie zoekers, die waarschijnlijk teveel hadden gedronken. Ook een kerk ganger kon slaag krijgen. De politie wist de vechtenden uit elkaar te halen en nam drie herrie schoppers mee. Na verhoor konden zij, verrijkt met een procesverbaal, weer naar huis Rotterdam ROTTERDAM De demonstra ties voor vrede in Vietnam zijn in Rotterdam in alle rust verlopen. De politie hoefde, anders dan voor een klein incident, niet in actie te komen. Er waren twee demonstra ties. De eerste, zondagmorgen, hield het einde in van een actie die een maand lang dag en nacht is gehou den bij het Amerikaanse consulaat in de Hoogstraat waar jongeren voor een ,,Vietnam-graf" handteke ningen verzamelden. Deze duizenden handtekeningen zijn zaterdag na een mars naar Den Haag bij de Amerikaanse ambassa de afgegeven. De tweede demonstratie was op Eerste Kerstdag en was veel groter van opzet. Er werkten tal van jeugd organisaties aan mee. Een kleine duizend belangstellenden liepen de mars door het centrum van de stad. Het waren beslist niet allemaal jon geren. Bij het „eindpunt" luisterde men naar enkele korte toespraken van ondermeer ds. W. L. van de Zee en raadslid A. J. Lems van de PvdA. De heer Van der Zee (zo werd hij aangekondigd) beklemtoonde dat het nutteloos en onwaardig is kreten als „Johnson- moordenaar" te roe pen. „Het gaat erom een goede vriend, de Verenigde Staten, van een dwaalspoor af te brengen." Tevens zei hij dat het zich losmaken uit de gezapigheid van een verbur gerlijkt Kerstfeest om te betogen tegen het onrecht, altijd zin heeft. HET WEER l\ EUROPA Kopenhagen onbew. Londen mist Amsterdam 1. bew. Brussel zw. bew Luxemburg zw. bew. Part)» zw. bew. Nice regen Frankfort onbew. München geh. bew. ZÜrlcb zw. bew. Qenève h. bew. Rome Madrid Mallorca Amsterdam AMSTERDAM In de hoofdstad is gisteren op Tweede Kerstdag een stille Vietnamdemonstratie gehouden, die het karakter had van een rouwstoet, ter herdenking van de do den in Vietnam en waaraan volgens een opgave van de organisatoren een kleine duizeiïd personen hebben deel genomen. Vier in het zwart geklede mannen met hoge hoed, die zwarte vlaggen droegen, openden de stoet. Daarna kwam een groot wit kruis met het opschrift: „Vietnam tweehonderdvijf tigduizend doden", gevolgd door een groep jeugdige trommelaars, die op omfloerste trommels sloegen. Er werd onder meer een model van het Amerikaanse vrijheidsbeeld meege dragen. dat in de opgeheven rechter arm een bom hield. Aan de voeten van het beeld lag een gewonde. Op spandoeken stonden onder meer de teksten: „Gloria in excelsis Johnson", en „Vietnam, in Christusnaam, wat doen de kerken". Ook werd een klei ne kerststal meegevoerd, waarop on der meer stond: „Toen Herodes, nu Johnson". BIBLIOTHEEK UITGEBRAND - PANIEK TIJDENS NACHTMIS AMSTERDAM In een loods op de scheepswerf van Verschure en Co. in Amster dam-Noord heeft zaterdag een felle brand gewoed. Het vuur dat nogal spectaculair was, werd aangewakkerd door de wind, maar de brandweer wist te voorkomen dat andere ge bouwen, waaronder grote be drijven in de omgeving, schade opliepen. BREDA Een felle brand heeft zondagmorgen een drie verdiepingen hoog architectenbureau in Breda ge heel verwoest. De totale schade be draagt 3 4 ton. Men vermoedt dat op het feest, dat in het betreffende pand werd gegeven en tot in de vroege morgen voortduurde, vuur is achter gebleven. De op de bovenste etage slapende bewoners konden zichzelf, nog voor de brandweer was gearri veerd, in veiligheid stellen. OIRSCHOT De nachtmis in de St. Pieterskerk te Oirschot vond in de Kerstnacht een voortijdig einde, doordat een- boven het middenpad hangende adventskrans vlam vatte. Er ontstond lichte paniek in de over- voll kerk. BERGEN In het Noordlimburgse dorp Well is in de nacht van zater dag op zondag om half twee door onbekende oorzaak het jeugd- en pa rochiehuis door brand verwoest. In dit gebouw was ook de gemeentelijke bibliotheek van Bergen onderge bracht, die met de gehele inventaris in vlammen opging. De schade be loopt tienduizenden guldens. AMSTERDAM Zondagmiddag heeft een felle brand de eerste etage van het pand Ternatestraat in Volgens het Egyptische blad Al Ahram wil Egypte eén deel van hét Suez-kanaal uitgraven en van ob stakels zuiveren om buitenlandse schepen die er vastzitten gelegenheid te geven te vertrekken. Rond de kerstboom, in de tuin van kasteel Drakensteyn hebben een kleine zestig kinderen zater dagmiddag een drietal kerst liederen gezongen. De kleine prins Willem-Alexander was ook van de partij. Achter een raam op de eerste verdieping en gezeten op de arm van een verpleegster kraaide hij tenminste naar de vele bran dende lichtjes. Prinses Beatrix las het kerstevangelie voor. PANNERDEN In Pannerden heeft zaterdagmiddag de 36-jarige W. G. H.-R. haar 40-jarige echtgenoot W. H. H. met een bijl om het leven ge bracht. Haar daad werd ontdekt, toen bu ren de politie waarschuwden, dat zich in het gezin H., dat vijf kinderen telt, een ernstig ongeluk had voorge daan. De politie trof de man leven loos in bed aan. De vrouw heeft een bekentenis af gelegd. Haar motieven zijn nog niet geheel duidelijk. De verstandhouding in het gezin was al lange tijd slecht. De vrouw, die volkomen over haar toeren was, is ingesloten in de poli tiekazerne in Lobith. De vijf kinde ren zijn voorlopig ondergebracht bij zusters in Babberich. Ongelukken op de weg BREDA In Breda is zater dagavond het 19-jarige meisje M. Koyman uit Bolnes door verdrinking om het leven ge komen. Zij zat in een auto, be stuurd door H. de K. uit Rot terdam, die door de brugleu ning van de brug over de A of Weerijs reed. De bestuurder zelf kon uit de auto komen; mejuffrouw Koyman gelukte dit echter niet. HUIJBERGEN Maandag is te Huijbergen de 9-jarige Chris van Meel door een auto aangereden en gedood. De jongen stapte uit de bus en liep voor de bus de straat over. WINSCHOTEN De 21-jarige on gehuwde kraanmachinist H. Jager uit Midwolda is zondagavond met zijn bromfiets verongelukt. De man is tussen Midwolda en Finsterwolde door onbekende oorzaak van de weg geraakt en in een sloot terechtgeko men. LUYKGESTEL Een verkeerson geluk op de Lommelsdijk in Luyk- gestel heeft dinsdagavond het leven DOOR TJET echtpaar zat beladen te- genover mij. Zij hield een doos met duidelijk zoete inhoud op de schoot, een net bungelde aan de arm, die om de doos geslagen was en een grote weekendtas, waarvan de rits niet dicht kon, stond tussen haar voeten. Tussen duim en een paar vingers van de rechterhand klemde ze nog een handtas. Het was een benauwend gezicht, temeer daar de grote tas op de vloer toen langzaam tot zijn oor vlak vooi haar mond kwam, als wilde hij sta melende klanken opvangen en zei* ,.Ik verstond u niet?" ..Engerd," riep de vrouw panieke rig zich wringend onder de pakken en stotend tegen de man. die nog dieper achter de koffer wegzonk. De jongeman bleef gebukt staan en zei nu, heel krachtig en luid, zijn hem dat mogelijk was, de last in het mond aan haar oor: „Ik vroeg of ik bereik van de jongen. De jongeman stond nog altijd naast haar. Van heel hoog keek hij op haar neer. „Die koffer," zei hij, „kan ook in het net, meneer. Er is ruimte ge noeg. Veel gemakkelijker voor nogal breed was en haar rokken doen." helpen kon, bagage 'n het net nogal nauw en kort. De trein goed vol en ik hoorde de eerste mop al van de bankschuin achter ons fluisteren. Dat zou straks wel har der gaan. De man had een koffer op de knieën, waar hij nauwelijks over heen kon kijken. Wat hem, naar zijn afwerende blik te oordelen, een wel kome verschansing was. „Zal ik wat voor u in het net zetten?" Een jongeman, langharig ,en teergejaokt stond opeens voor ons vakje. De vrouw noch de man keken op. De jongeman tikte even op de schouder van de vrouw: „Za ik....?" „La-me-met rust, viezerd," snibdi Die greep, tilde en de man schoot verademend rechtop. „Het is veel beter zo....", zei de man half tegen de vrouw, half tegen de jongen, misschien alleen zo maar wat in de ruimte. Toen boog de jongen zich nog maals diep voorover naar het oor van de vrouw, zei iets, maar zo was verstomd, de man zacht, dat zelfs ik het niet verstond. Met een schok veerde de vrouw Al wie kijken kon keek zo langza- De vlegel verscholen. De jongen pakte resoluut de tas van de grond en tilde die omhoog in recht op de bank. bonkte haar voe- het net. De vrouw gilde, het leek op iets van: „Roof...." Niemand bemoeide zich ermee. Zelf zat ik zo intens af te wachten hoe het verder ging. dat ik ook niet op het goede sussende woord ten tegen elkaar. De jongen keerde zich om, ver dween door een tussendeur. De trein schokte verder, gesprek ken zoemden op. Het echtpaar tegenover me zweeg. Drie stations verder stond het op. Siorde de bagage uit het net. „De conducteur...." hijgde de vlegel," zei opeens de vrouw heel die blijkbaar niet gewend was haar echtvriend als redder uit de nood te zien. hard. „Kom nou maar," maande de mar* „en geef mij die rot tas...." gekost aan de 21-jarige Th. P. J. Hoeks uit Eersel. De auto, waarin hij meereed, kwam in aanraking met een tegemoetkomende personenauto. DEN DUNGEN De 32-jarige me vrouw E. E. Streeder-Van den Belt uit Helmond is zaterdagmorgen om het leven gekomen bij een ver keersongeluk op de rijksweg Den Bosch-Helmond ter hoogte van Den Dungen. De door haar man bestuurde auto was gaan slingeren en in botsing gekomen met een vrachtauto. De twee kinderen van het echtpaar werden ernstig gewond. PURMEREND Zaterdagmorgen Is de 38-jarige H. Kuijt uit Amster dam na een ongeluk op de provincia le weg tussen Purmerend en Amster dam om het leven gekomen. De personenauto waarin hij reed, raakte in een flauwe bocht, vermoedelijk door een sterke rukwind van de weg en botste tegen een langs de weg staande werkkeet. De heer Kuijt overleed ter plaatse. Zes Afrikanen door bliksem getroffen DURBAN Tijdens een Kerst dienst in een kerkje te Toeba-Toeba in Zoeloeland (Zuid-Afrika) zijn zondagavond zes Afrikanen door de bliksem gedood. Zeven anderen die eveneens de dienst bijwoonden, wer den gewond. Spanjaard schiet op verpleegsters MAASTRICHT Zaterdagmorgen heeft de 30-jarige Spanjaard G. L. een aanslag gepleegd op twee ver pleegsters die van een nachtdienst naar huis terugkeerden. Hij wilde met zijn flobert-geweer op Annie Gielen schieten, met wie hij drie jaar verkering had gehad. Maar de kogel trof de leerling-verpleegster Hannie van Kerckoele (20) in de buik. De Spanjaard werd kort na de aan slag gearresteerd. ij Man doodt vrouw tijdens twist EDE Tijdens een echtelijke twist is de 32-jarige mevrouw K. V. van H. zondagnacht in haar woning te Ede gedood. De vol gende morgen kwam haar man bij de politie vertellen dat de vrouw tij dens de twist een mes had gegrepen, waarna hij haar arm tegen het li chaam had gedrukt. Naar zijn zeggen kwam toen het mes in haar hals terecht. De politie trof bij onderzoek in de woning de vrouw doodgebloed aan. Volgens de politie heeft de man de nacht in het huis doorgebracht en geen dokter gewaarschuwd. De man is ingesloten. O Tegen de 49-jarige Edgar Bradley is op Garrisons verzoek een arrestatie bevel uitgevaardigd. Hij zou hebben deelgenomen aan de samenzwering I om Kennedy te vermoorden. Amsterdam-oost in de as gelegd. Da brand, veroorzaakt door een gashaard, ging met een zo felle rook ontwikkeling gepaard, dat drie brandwachten bedwelmd raakten en zich onder doktersbehandeling moesten stellen. Na een kleine drie kwartier had de brandweer het vuur onder de knie. Vier gezinnen werden door de rampendienst ondergebracht. Drie doden bij scheepsbrand NEW YORK Bij een brand op het 5204 ton metende Noorse vracht schip Dianet, dat met een lading sui ker op de Hudson bij New York voor anker lag, zyn maandagochtend vroeg drie opvarenden om het leven gekomen. De bemanning werd in de slaap door het vuur verrast. Tot enkele uren voor het uitbreken van de brand had men Kerstfeest gevierd. Brandje op schip: meisje gestikt KEULEN Bij een brandje in de kajuit van het Nederlandse binnen schip Conzello dat in de Rijnhaven te Keulen ligt, is zaterdag het 3-jarig meisje Claudia Maria Verscheeren om het leven gekomen. Door een oververhitte oliekachel was iets gaan smeulen. De vader was op dat moment niet aan boord, ter wijl de moeder zich aan de andere kant van het schip bevond. De vader zag bij zijn terugkeer rook uit de ka juit komen en trof zijn dochtertje le venloos aan. Het is waarschynlyk gestikt. De brand kon snel worden geblust. Het gezin is afkomstig uit Rotterdam. Branden in Kingston: negen kinderen gedood KINGSTON Bij een brand in een kinderbewaarplaats in de Ja- maïcaanse hoofdstad Kingston zijn dit weekeinde zes kinderen tussen de een en zes jaar om het leven ge komen. Degene die met het toezicht was belast woonde een kerstmis by. In diezelfde stad verloren nog drie kinderen bij een brand in een. wo ning het leven. POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bi] apotheker» an dropieten Examens Als verontruste ouder van een leer linge van één der opleidingen voor fysio-therapie kan ik (aan de hand van verslagen van mijn dochter over de gang van zaken bij de examens) uw artikel van 20 december over de onjuiste gang van zaken bij deze exa mens volkomen onderschrijven. Be halve het nutteloos spenderen van geld voor deze studie, spreekt mij vooral aan de hopeloze situatie van de student, die werkelijk goed is in alle vakken en toch tevoren weet dat sla gen daarvan niet afhangt. Het comité dat zich blijkens uw artikel gevormd heeft om daaraan een einde te maken, verdient alle steun. Ik verzoek u beleefd mijn naam en adres niet te publiceren, omdat de kansen voor mijn dochter bij het exa men dan wel eens nihil zouden kun nen worden. (Naam en adres van inzender bij de redactie bekend) liartszaak Wanneer u in de lange avonden rond Kerstmis en de Jaarwisseling de tijd zoudt nemen om een gedichten bundel door te bladeren, dan moet het u opvallen hoezeer het menselijk hart alle eigenschappen worden toegeme ten, die ook onze zinnen en zintuigen zijn toegedacht. Het hoort en ziet, het voelt, spreekt, zingt, danst en schrikt er niet voor terug om u moed en leven n te pompen, gedurende zo'n 100.600 keer per etmaal. Wij zouden willen dat ook uw hart in vuur en vlam geraakt voor de zaak die ons aller hartszaak worden moet. Onnodig en -ntijdiE verlies van crea- tiviteit en verstoring van menselijk geluk vragen om bundeling van weerstand biedende krachten Wil 1988°" U graag ee" g°ed hart toe Den Haag p. j Kierkela Directeur Ned. Hartstichting

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 5