SPORT Mirjam van viel best mee HemertMexico Weinig kans op Elfstedentocht VLAARDINGSE ZWEMSTER ZES MAANDEN VAN HUIS knipsels Eén schaatser betrapt Drie miljoen subsidie sporthallen toegewezen Volleyballen om de Zilveren Tulp E LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 FLAARDINGEN De jeugdige Mirjam van He- mert 30 september werd zij zeventien jaar is één van de weinige Nederlandse zwemsters die reeds hennis maakte met het hoogteverschil waarmee de deelnemers aan de Olympishe Spelen in 1968 in Mexico te kampen zullen krijgen. Samen met Ada Kok, Betty Heukeh, Coby Sikkens en Dick Langer- horst, nam de Vlaardingse in oktober van dit jaar deel aan de internationale sportweken in Mexico City. Merkwaardig genoeg bleek zij als benjamin van de Nederlandse zwemploeg het minst last te hebben van de voor haar vreemde omstandigheden. „Het is allemaal erg meegevallen. Mijn beste tijd op de 100 meter vrije slag Is 1 minuut 2.8 sec. In Mexico zwom ik 1.03.2. Dat is ,toch niet zo'n groot verschil. Achter de Amerikaanse topzwemsters leverde die tijd me in de finale een zesde 'plaats op." ..We troffen het overigens wel dat het de eerste dagen in Mexico regen- de. We hadden daardoor veel minder moeite ons aan te passen dan bij voorbeeld de roeiers die een tijdje voor ons waren gearriveerd. Zij stap ten vanuit het vliegtuig direct in de verzengende Mexico-hitte. Het gevolg was dat de meesten van hen last met hun keel kregen. Dat is ons gelukkig bespaard gebleven". Toch bleek het hoogteverschil dui delijk merkbaar," zegt Mirjam. Hoe langer we in Mexico waren, des te vermoeider stapten we na een trai ning of een wedstrijd uit het water. Ik geloof dat de anderen daar nog meer last van hadden dan ik. We wa ren dan ook dolbij na vier lange we ken weer naar huis terug te ke ren". Ondank» het feit dat Mirjam sa- (Van een onzer verslaggevers) LEEUWARDEN Nu van daag de winter is aangebroken, rqst bij vele schaatsliefhebbers de vraag: „Hoe staat het met de kansen van de Elfsteden tocht?". De heer J. L. Hoog land, voorzitter van de vereni ging „De Friesche Elfsteden" Forum IN sommige kringen in het zaterdag voetbal bestaat zorg over de toename van het aantal strafzaken. Het spel om de punten krijgt een steeds grimmiger ka rakter. Over dit ondeiwerp.wil onze sport redactie in kleine kring debatteren met trainers en scheidsrechters. Welke maat regelen moeten worden genomen om ruw •pel de kop in te drukken? Het gesprek wordt gehouden op woensdag 27 decem ber. Uitgenodigd zijn de trainers A. Alle man (Dordrecht), H. Boekee (Rijswijk), L. de Rijk (Hilvereum), de heer G. Knoestcr lid van de scheidsrechterscom- missie Den Haag en drs. J. v. Heyst, scheidsrechter te Leiden. (Inmiddels heeft de heer Boekee te kennen gegeven niet in de gelegenheid te zijn die avond te debatteren). In het kerstnummer van het clubblad van de *s Gravenzandse Sportvereniging wordt recht op de man af gevraagd: Zeg'ee eerlijk, ben je als sportman be voorrecht ja of neen? Je ontkomt er niet aan te zeggen, dat je rijk gezegend bent. De ellenlange straflijst van de KNVB betreffende slaan, rellen, natrappen, wij- ren in de richting van weinig eerbied voor de ander. Kan je wat schelen als en ander niet meer kan voetball» zal'ie het den lijve ondervinden. W« welke gevolgen een klap, een trap kan hebben. De kans bestaat dat iemand lang durig of voor z'n leven aan de kant komt te staan, terwijl jij „lekker" kunt door- voetballen. Pele «I* dichter EEN kerstboodschap voor de mensheid" is het laatste werkstuk een gedicht van Edson Aranter do Nascimento, beter bekend onder de naam Pele. In afwachting van de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Brazilië tussen Santos en Sao Paulo die gisteravond is uitgevochten schreef Pele een kort gedicht waarvan hij zegt dat het een kerstlied zal worden. Het gedicht luidt: een enkele religie een heleboel liefde en vrede op aarde. Tennis-miljonairs DE Australische tennisspelers John Newcombe, Tony Roche en Roy Emerson zullen bij hun overgang naar het professionalisme samen een bedrag ontvangen van meer dan anderhalf mil joen gulden. John Newcombe de huidige Wimbledon-kampioen, krijgt voor een driejarig contract 140.000 Australische dollars (ongeveer ƒ560.000,-) Rorhe zou 125.000 Australische dollars en Emerson ongeveer 130.000 Austr. dollars ontvan gen. De Australiërs beslissen pas volgend |aar of zij prof zullen worden. zegt daarover: „Het ziet er niet naar uit dat er dit jaar nog een tocht komt Dat zou trouwens zeer ongebruikelijk zijn. Alleen in 1933 werd ook een Elfstedentocht in december verreden". „Het zal trouwens flink moeten gaan vriezen wil de tocht in januari of februari gerealiseerd kunnen wor den", aldus de heer Hoogland. „De start en finish zou dan weer in Leeu warden plaatsvinden. We kampen eohter met één moeilijkheid: het Van Harinxmakanaal moet „open" gehou den worden voor de scheepvaart. Ik ben er echter van overtuigd dat daar wel een regeling voor kan worden getroffen. De betreffende instanties hebben al medewerking toegezegd." HOGER De heer Hoogland is van mening dat het aantal deelnemers aan een eventuele Elfstedentocht wel eens heel wat hoger zou kunnen liggen dan in voorgaande jaren. „De moder ne publiciteitsmedia schenken enorm veel aandacht aan de Elfstedentocht De laatste keet, in 1963, telden we zo'n tienduizend deelnemers. Nu ver wacht ik er zeker vijftienduizend, een verontrustend groot aantal dat wel eens moeilijkheden zou kunnen opleveren bij de organisatie." VERKLARING „Toch zullen we geen selectie toe passen. De deelnemers moeten alleen de leeftijd van achttien jaar hebben bereikt. Bovendien moeten de wedstrijdschaatsers een verklaring van de Medische Sportkeuring kun nen overleggen waaruit blijkt dat zij fysiek tegen een dergelijke zware krachtsinspanning zijn opgewassen", besluit de heer Hoogland. men met Nel Bos de hegemonie op de vrije slag in Nederland bezit, gaat zij zich terdege voorbereiden op de se lectiewedstrijden waaruit achttien zwemmers(sters) zullen worden geko zen die de trip van de Nederlandse zwemploeg in het komend voorjaar door Europa zullen meemaken. „Nel en ik zijn weliswaar de enigen die onder 1.3 zwemmen, maar er zijn in Nederland een heleboel meisje» die rond de 1.4 zwemmen. Het is best mogelijk dat één van die zwemsters op de selectiewedstrijden onverwacht doorbreekt". Mirjam ziet de Europese trip overi gens allerminst als een plezierreisje. „Er moeten in zes weken enorme afstanden worden afgelegd terwijl bovendien een groot aantal wedstrij den op het programma staat. Nee, het zal beslist niet gemakkelijk wor den". Sociale begeleiding Van de sociale begeleiding heet hangijzer bij de selectie voor de Olympische Spelen heeft Mirjam van Hemert weinig gemerkt. „De KNZB heeft nooit contact met mijn ouders gehad. Wel zijn zij uitgeno digd voor de afgelopen zaterdag in het sportcentrum in Zeist gehouden bijeenkomst waar de ouders van de kandidaten moesten beslissen of hun kinderen al dan niet naar de Spelen konden worden uitgezonden". „Dat was voor mijn ouders geen moeilijke beslissing. Ik ben namelijk al een tijdje van school af. Mijn werkgever ik werk voor halve da gen in de huishouding bij een oogarts legt mij geen strobreed in de weg wanneer ik lange tijd weg ben voor wedstrijden in het buitenland en der gelijke. Dit jaar ben ik in totaal zo'n zes maanden van huis geweest". De prettigste herinnering bewaart Mirjam echter niet aan een internati onale wedstrijd maar aan de Neder landse jeugdkampioenschappen 1965 in Emmen. Als veertienjarige legde zij daar volkomen onverwacht beslag op de titel. „Ik had pas één keer aan AMSTERDAM Na een nauwgezet onderzoek in het laboratorium van prof. G. de Vleeschouwer in Gent is gebleken dat een van de deelnemers aan de nationale schaatskampioen- schappen die het afgelopen week einde werden gehouden, verboden stimulerende middelen heeft gebruikt. Bij de KNSB is bekend welke rijder zich aan een doping heeft schuldig gemaakt. Zijn naam wordt niet vrij gegeven. Wel is bekend dat bedoelde rijder geen deel uitmaakt van de kernploeg die thans in Noorwegen verblijft. Er blijven daardoor slechts vier „kandi daten" over: Beets, Verheyen, Lie- brechts en v. d. Berg. De betrokken schaatser mag een tweede onderzoek verzoeken. Hij is voorlopig geschorst. Wanneer blijkt dat hij opzettelijk verboden stimule rende middelen heeft gebruikt, wacht hem een schorsiing van één jaar. Mirjam van Hemert in actie tijden» de training voor de Europese kam pioenschappen van dit jaar in het Utrechtse zwembad De Hommel. de centrale training meegedaan en ik gaf dan ook bijzonder weinig voor mijn kansen. Eigenlijk zwom ik maar voor m'n plezier mee. Ik was dan ook helemaal niet zenuwachtig of zo. Misschien dat ik juist daardoor won". Pas twee jaar „In die tijd kwam ik pas twee jaar in wedstrijden uit. Een badmeester in het Kolpabad in Vlaardingen vertel de me dat ik talent had en ik werd lid van de Vlaardingse Zwem Club. Ik was toen twaalf jaar. Mijn eerste wedstrijd zwom ik in Schiedam, in bad Groenoord. Mijn tijd op de 100 meter vrije slag was 1.22. Nu zwem ik bijna twintig .secon den sneller..." Tafelteimisélite voor strijd om NTTB-cup ROTTERDAM Voor de tafelfen- niswedstrijden om de NTTB-cup en de Limburg-coupe die op 6 januari in Amsterdam worden gehouden, zijn na een aantal achtkampen de volgen de personen uitgenodigd: dames: Ria Bogmans, Mieke ten Broek, Ellen Klatt, Ellen Kort, Uschi Reinecke, Mary van Ruiten, Ursula Stuhüemeij- er en Aukje Wynia. Heren: Colthof, v. d. Helm, Merten». Onnes, Bert en Frans Schoofs, Schoonemeijer en Zandvliet. Als enige speler van het Neder lands team is Carel Deken er niet in geslaagd zich via de voorronden voor de eindstrijd te plaatsen. DEN BOSCH Den Bosch heeft donderdagavond de ijshockey wedstrijd voor de Coupe International op eigen baan tegen Luik met 63 gewonnen. De tussenstanden waren 21 01 41. DEN HAAG Minister Klompé van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft bijna drie miljoen gulden aan rijkssubsidie toegewezen voor de bouw van zeventien sporthallen. Het is voor het eerst dat de minister van C.R.M. de bouw van sporthallen subsidieert door middel van specifiek gerichte subsidies. Op de C.R.M.-begroting voor 1968 is voor dit doel een bedrag van 4,5 miljoen gulden uitgetrokken dat nog verdeeld moet worden. De thans toegewezen bijna drie miljoen gulden komen o.a. ten goede aan de gemeenten Leiden. Krimpen a/d IJssel en Dordrecht, ieder voor een bedrag van 200.000 gulden. De gemeente Oost-Flakkee krijgt een bedrag van 138.045 gulden voor de sporthal te Oude Tonge. Gisteren trad de Rotterdamse volleybal-speelster Hilda can Gulik lid can het Woerdense Valbovol en reeds meer dan vijftig keer voor het nationale team gekozen in het huwelijk met de heer Blanken. De plech tigheid werd voltrokken in het Oude Raadhuis aan de Straat weg in Rotterdam (Hillegers- berg). EAST LONDEN Tom Okker heeft donderdag de halve finales bereikt van het heren-enkelspel in de bodrertenni»- kampioenachappen, die in East Londen worden geohuden. De Nederlandse kam pioen. als vijfde geplaatst, speelde een voortreffelijke partij tegen de Ameri kaan Clarke Grabner, die als vierde wa» geplaatst. Okker zegevierde mat 7—4 6-3. IJMUIDEN De visserij loopt voor dit jaar langzaam maar zeker naar haar eind. Uit de Ierse Zee is een groot aantal vaartuigen op weg naar huis om een streep onder de activiteiten te zetten. Door het op komende slechte weer ondervindt deze vloot vertraging maar de meeste schepen zullen voor de Kerstdagen thuis zyn. kisten voor him reke- Enkele vaartuigen lagen in Ierse ha vens om haring te kopen. Dat viel on verwacht niet mee. Het weer verhin derde de Ierse scheepjes uit te varen zodat de spoeling aan de wal weer dun was. Ook de meeste loggers en kotters zijn op de thuisreis. Onder de Neder landse kust stond het briezerige en koude weer een regelmatige werk zaamheid in de weg. De combinaties die in span achter de kleine gul aanzaten lieten voordat de storm roet in het eten gooide, zeer goede resultaten aan tekenen. Zij namen voor IJmuiden en Scheveningen een kleine 30(K ning. De loggers en kotters bij de route- boeien ondervonden veel last van het weer. Daarvoor konden zij met gemid delde trekken van 40 kilo tong en een mand of vijf andere vis tot redebjke dagvangsten komen. In de meeste ge vallen zijn de netten op de pennen ge bonden om zo snel mogelijk een aan- voerhaven op te zoeken. Om dit verhaal compleet eentonig te maken moet worden vermeld dat ook in de Noord het weer de treilers danig parten speelde. Een trek van veertig manden hoops werd al als een succes van betekenis beschouwd. De schelvis was in de meerderheid. De koolvis liet zich heel wat minder gemakkelijk ver schalken. Verder trof men in de last een beetje kabeljauw, gul en wijting Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 32 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4410 kisten vis, waarvan 590 kisten schelvis, 320 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw, 1450 kis ten kleine gul, 430 kisten koolvis, 460 kisten haring, 60 kisten makreel, 620 kisten schol, 30 kisten tarbot, 100 kisten diversen, 20 stuks stijve kabeljauw en 16.500 kilo tong. Verder waren er 116 kleine kisten schelvis en 160 kleine kis ten makreel. Voor de tong was de belangstelling aanzienlijk geringer. De grootste soort en de grootmiddel belandden zelfs weer onder de vier gulden. De tong 1 moest met een top van f 4.83 tevreden zijn. Dat was zeker twee gulden minder dan op de voorgaande dagen. Voor de aan voerders betekende dit een flinke strop. Bijzonder teleurstellend was de slot- koers van f 3,86 voor de slips. De schol was nog niet aan een herstel toe. De grootste vier soorten zaten spoedig op een lage notering van twintig gulden. De tweetjes bleven daar nog vijf gul den onder zodat voor de platvissche pen de besommingen hard tegen vielen. In deze sector bracht de heilbot het er met een constante notering van acht gulden heel wat beter van af. Voor de haring was de interesse ge ring. Na een inzet van f 23.40 daalde de notering weldra tot f 14.-. De ma kreel deed het met een notering van f 17,60 iets minder slecht. De schelvis moest eveneens veel terrein prijsgeven. Voor de grootste soort betaalde men niet meer dan f 39,-. De kleinmiddel en de pennen zaten tussen f 24,- en f 20,-. De braadschelvis handhaafde zich met een notering van f 30.- tot f 22,- wat beter. Door de ruime aanvoer was de gul helemaal het kind van de rekening. De kattencentrale was een lachende der de. De grote en de middelgul haalden een gemiddelde van amper twintig gul den. De kleinste soort belandde heel snel op het minimum. De kabeljauw werd in deze val meegesleurd. Voor de grootste soort had men niet meer over dan f 72,-. De middelkabeljauw was in de meeste gevallen voor f 56.- per 125 kilo te koop. De grote witte koolvis was met een hoogste notering van f 162 heel wat meer in trek. Ryksvisafslag In november 1967 daalde de aanvoer aan de IJmuider Rijksvisafslag ten op- Ageikta gemeenteraad VALKENBURG De gemeente raad vergadert woensdagavond en donderdagavond om acht uur in het gemeentehuis. De agenda: onderzoek geloofs brieven van het nieuw-inkomende lid de heer J. de Jong, voorstel geldlening ter financiering van ka pitaalsuitgaven over 1968, voorstel verlenging verwaarborgsregeling van de Fraude Onderlinge van Ge meenten (F.O.G.) tot 1 januari 1971, voorstel tot garantverklaring t.b.v. een concert, te geven door het West Nederlands Symphonie Orkest, behandeling begroting. Concert Valkenburg VALKENBURG Het komende jaar zal het West-Nederlands Symp honie Orkest weer een concert in Valkenburg geven. Kosten f 2050. De provincie geeft een subsidie van f 1500. Van het gemeentebestuur wordt een garantie van f 375 ver wacht. VaLkenburgse kinderen maken versieringen V ALK EN B URG Op zaterdag 23 december geeft het bestuur van de Algemene Speeltuinvereniging Valkenburg in het Dorpshuis voor kinderen gelegenheid kerstversie ringen te maken. Aanvang 10 uur. Kinderen van 6 t.m. 10 jaar kunnen hieraan deelnemen. De kosten be dragen f 0.75 per kind. VALKENBURG In verband met de feestdagen zal het huisvuil van dinsdag worden opgehaald op woensdag en het grofvuil van woensdag op donderdag. zichte van dezelfde maand m 1966 van 7.928.115 kilo tot 6.774.504 kilo. De op brengst liep terug van f 7.377.949,- tot f 6.094.686.-. De aanvoer van verse ha ging achteruit van 2.143.030 kilo tot 1.227.379 kilo, de opbrengst van f 1.392.798,- tot 704.500,-. De makreelproduktie steeg van 299.644 tot 675.989 kilo. de opbrengst van f 158.183.- tot f 295.047,-. In de rondvissector daalden de schel visvangsten aanzienlijk van 1.499.471 tot 495.922 kilo. De gemiddelde prijs per kilo steeg, maar dit kon niet ver hinderen dat de opbrengst verminder de van f 536.972.- tot f 317.589.-. De ka beljauwvangsten stegen van 796.748 tot 1.297.610 kilo. Dat had men in hoofd zaak te danken aan de grote gulvang sten onder de Nederlandse kust. De op brengst steeg van f 578.293,- tot f 757.964-, De koolvisaanvoer daalde van 568.442 tot 247.751 kilo. De opbrengst van f 309.359,- tot f 247.751,-. De wijtingaan- voer steeg van 406.718 tot 619.929 kilo, de opbrengst van f 177 523,- tot f 232.707, De loggers en kotters, die IJmuiden als belangrijkste aanvoerhaven hebben, zetten minder tong in de markt. De vangsten daalden van 896.726 tot 619.095 kilo. De opbrengst liep terug van f 3.062.913.- tot f 2.549.922,-. Deze sche pen voerden de scholproduktie op van 728.442 kilo tot 984.623 kilo. De op brengst daalde echter van f 580.061,- tot f 477.951,-. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de KW 43 Rijn mond 1 met 1200 kleine kisten grote gekochte haring, de KW 41 Elisabeth Christina met 1200 kisten, de VL 34 Anita met 240 kleine kisten haring en de VL 112 Bets en Gerda met 160 klei ne kisten haring. z z z z zz In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 170 kisten schelvis. 300 kisten wijting, 1400 kisten kleine gul, 750 kisten schol en 15.000 kilo tong. Kerstplaat voor kerk NOORDWIJK De helft van de duizend kerstplaten die zijn ge maakt ten bate van de restauratie van de kerk aa.n de Hoofdstraat, is nu verkocht. Het restauratie-comité hoopt, dat ook deanderv helft nog vóór de kerstdagen haar bestem ming vindt. Aan de opname hebben alle Noord wij kse koren en muziekgezelschap pen hun medewerking verleend. De langspeelplaat kost f 9. Zij is voor zien van een hoes met een schitte rende kleurenreproduktie van een schilderij van Leo Klein Diepholt, voorstellende de kerk in de sneeuw De plaat is verkrijgbaar in de Noordwijkse grammofoonplaatwin kels en in De Rank, Golfbaan 97. Dokter Walenkamp 35 jaar arts WARMOND Morgen herdenkt dokter H. A. G. M. Walenkamp het feit dat hij zich 35 jaar geleden als arts in Warmond vestigde. Hij nam de praktijk over van zijn vader, die hier meer dan 40 jaar als zodanig werkzaam is geweest. Hoewel de herdenking slechts tot de huiselijke kring beperkt blijft, is er toch alle aanleiding hieraan aan dacht te schenken. Gedurende deze lange reeks van jaren was dokter Walenkamp overal waar hij maar een steentje kon bijdragen aan de be vordering van de volksgezondheid present. Op dit gebied heeft hij dan ook, dank zij zijn onvermoeid streven en werken, zeer veel bereikt. Ondanks zijn zeer drukke praktijk is er weinig op sociaal of cultureel gebied, waar hij geen belangstelling voor heeft Niet alleen zijn medische hulp, maar ook zijn morele steun is vaak onmisbaar gebleken. Hij is een harde werker, die dag en nacht en onder alle omstandigheden klaar staat om de mens in nood te helpen. Voor dit alles is de Warmondse ge meenschap hem zeer erkentelijk. Kerstspel voor jaar den bej WARMOND Voor de in 't Tref- punt gehouden kerstviering door de bejaarden bestond grote belangstel ling. De bijeenkomst werd geopend door mevrouw Langemeijer, waar na kapelaan Weijermans op de pi ano enige kerstliederen ten gehore bracht. Leerlingen van het Land bouw Instituut Het Warmonderhof voerden onder leiding van mevrouw De Boer een kerstspel op. De sa menzang stond onder leiding van de heer J. de Vries urt Sassenheim: her herv. kerkkoor verleende mede werking. WARMOND In verband met de feestdagen zal het huisvuil voor de hele gemeente worden opge haald op woensdag 27 december en dinsdag 2 januari. Nieuwjaarsreceptie in Lisee vervalt LISSE In verband met zijn ver trek naar Nijmegen zal de burge meester niet de gebruikelijke nieuw jaarsreceptie houden. Zoals wij al hebben bericht, wordt op vrijdag avond 12 januari in het gemeente huis een afscheidsreceptie gegeven. Bus reed trottoir op LISSE Woensdag is een bus van de NZH bij een bushalte aan de Vuursteeglaan in de richting Haarlem doorgegleden waarbij een lichtmast genomen werd en het hekwerk langs het trottoir bescha digd. Ook de bus liep schade op. LISSE Donderdag werd in de grote zaal van Rustoord aan de Achterweg een bejaardenmiddag gehouden, uitgaande van de afd. Lisse van de Chr. Ouderenbond. De aanwezigen werden verrast met een mooie film van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren. Dames van het Produktschap heb ben de aanwezigen laten proeven hoe koffie met ei smaakt. Omelet ten werden in een ogenblik tijds gebakken. LISSE Op 3 en 4 januari zal er weer gelegenheid zijn tot bloed geven voor de bloedtransfusie dienst van het Roode Kruis, in de lokalen van de Herv. kleuterschool, ingang Kanaalstraat, waar ook nieuwe donors zich kunnen melden. RIJNSBURG Gisteravond zijn de eerste wedstrijden gespeelt! in de C-klasse van het zilveren-tulp- toernooi volleybal. Bij de dames werd deze le poule gewonnen door KVC uit Katwijk met 3 punten, gevolgd door het Leidse Donar met 2 punten. KVC dat in de openingswedstrijd tegen Vinnen uit Nieuwveen genoe gen moest nemen met een gelijk spel moest blijkbaar eerst ..warm draaien". De eerste set werd door het Kat wij kse team slechts met moeite in zijn voordeel beslist (15 17). In de tweede set wilde het helemaal niet lukken, wat resul teerde in een 158 nederlaag. Tegen Donar kon het Nieuw- veense team het helemaal niet bol werken hetgeen resulteerde in een 151 overwinning van Donar in de le set Donar speelde in deze wedstrijd geen attractief maar wel effectief volleybal. Hoewel het er eerst op leek dat de Vinnen er een gelijkspel van zouden maken, konden ze dit toch niet forceren, zodat de 2e set eindigde met een 159 zege voor Donar. De wedstrijd KVCDonar ein digde met een 20 overwinning voor de Katwijkse dames. Hoewel Donar in de le set goed tegenspel gaf. kon het in de laatste minuten toch niet voldoende kracht opbren gen om van 1414 een gewonnen stand te maken. Blijkbaar had het Leidse team in de le set al zijn kruit verschoten. Het Katwijkse KVC maakte in ieder geval korte metben met het tech nisch zwakke Donar (158). Bij de heren was het Uithoornse team door een vergissing van de co ach niet meer op tijd bijeen te krijgen. Hiervoor in de plaats werd door Rijnsburg het Rijnsburgse 3a team samengesteld. Het Rijns burgse herenteam 4 was niet be paald in goede vorm gisteravond. Tegen het Alphense Castellum 3 behaalde het toch nog een gelijk spel. De eerste set wist Rijnsfourg 4 te winnen zelfs met 1512. Maar in de tweede set kregen xe een inzin king, waarvan Castellum dankbaar profiteerde: 115. De wedstrijd Castellum—Rijns- burg 3a werd een 20 overwinning voor het technisch veel betere Cas tellum met setstanden van 150 en 15—6. De wedstrijd Rijnsburg 3a Rijnsburg 4 wekte zowel bij het publiek als bij de spelers veel hi lariteit, mede door het feit dat al les gel ijk op ging. Dat deze teams aan elkaar gewaagd zijn blijkt wel uit de setstanden (15—9 en 915). De twee Rijnsburgse teams gaven attractief volleybal te zien, hoe wel het technische peil van de beide ploegen niet zo bijzonder hoog is. Bij de heren werd de poule dus gewonnen door het Alphense Cas tellum 3 met 3 punten, gevolgd door Rijnsburg 4 met 2 pf. De 2e poule in de C-klasse (van avond dus) ziet er voor de dame» als volgt uit: Rijnsburg 3Valken (Valkenburg). ValkenArmada (Leiden). ArmadaRijnsburg. De poule voor de heren is als volgt: Rijnsburg 3Valken 2. Valken 2—KVC 3. KVC 3Rijnsburg 3. De nummers 1 en 2 van zowel dames als heren van gisteravond komen zaterdagmiddag 4 uur tegen elkaar uit in de finale. Alle wedstrijden worden gespeeld in de gymzaal aan de Korte Vaart. Morgen Noordwijk tegen Quick Boys NOORDWIJK Morgenmiddag om half drie speelt Noordwijk een virendschappelijke wedstrijd tegen Quick Boys in het sportpark aan de Van Panhuysstraat- VRIENDSCHAPPELIJK Rijnsburgse BoysExcelsior P.; 's-GravenzandeMaasdam; Zwaluwen 's-Grafenzandse SV.; DOTO—JAC. De wedstrijden beginnen alle om

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 9