feekagenda Stille tocht na kerstzang Samen zingen in Kwartaalbericht Leiden bevat vele gegevens Zoeterwoude FLIPSE DIRIGEERDE KERSTCONCERT EERSTE ROEKJE VERSCHENEN YRIJ'DLG 22 DECEMBER 1967 kt Vrijdag (22 dec.) Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 u.: ruil- |b voor verzamelaars. Dude Singel 236. 8 uur: ledenverg. pr Eendracht Verbonden. l.H.J.-gebouw, Levendaal 101: kerst- altijd tienersociëteit. jEN HAAG Schouwburg. 8.15 r: Haagse Comedie met „Lied in de lemering". DEN HAAG Rolzaal. 8.15 uur: irie Cecile Moerdijk, zang, m.m.v. )r broer Carlos, piano. Zaterdag (23 dec.) L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: mid- k- en ouderensociëteit, kerstviering. ^EN HAAG Rolzaal, 8.15 uur: rie Cecile Moerdijk, zang, m.m.v. kr broer Carlos, piano. 1>EN HAAG Schouwburg, 8.15 r: Haagse Comedie met „De vrou- n van Troje". DEN HAAG Diligentia, 2.15 uur: leelgroep Arena met „De kleine en grote koning". SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 r: Residentie-Orkest, m.m.v. solis- en Ned. Kamerkoor. Zondag (24 dec.) Stadhuisplein, 7.45 tot 8.15 uur nam.: stzang bij het carillon. Maandag (25 dec.) DEN HAAG Schouwburg, 2 uur: gse Comedie met „Yerma", 8.15 met „Van de brug af gezien". DEN HAAG Diligentia, 2.30 uur: Nakajima, piano. Dinsdag 26 dec.) DEN HAAG Schouwburg. 2 uur. agse Comedie met „Helder zien in 1 donker". 8.15 uur: „Lied de lag pEN HAAG Diligentia. 2.30 uur. t Pepijn o.l.v. Paul van Vliet. (DELFT Nieuwe Kerk, 8 uur: Jan v/d Berg orgel en Annie Cnos- i-ALgra, sopraan. Woensdag (27 dec.) [trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: de eekuur sociale raadsvrouw. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 ven ir: Haagse Comedie met „De vr cht en van Troje". SCHEVENINGEN Circus-theater. Scapino-ballet DONDERDAG (28 dec.) Luxor, Stationsweg, 10 uur: Leidse ugdactie, vertoning van Rin-tin-tin wonderhond. Jeugdbuitencentrum Korte Vliet, iegweg 5, 8 uur: opening. DEGSTGEEST Gemeentecentrum jtweg. 2.30 uur: afd. O.geest K. jeugdcircus Altela, 5 tot 12 jaar. Vrijdag (29 dec). Antonius-clubhuis, 2 en 3.30 uur: O. kindermatinee poppentheater Kijkdoos met „De olifant en en „Een reis naar Afrika". Jeugdbuitencentrum Vlietweg. 10 tot 2 tot 4 uur: gelegenheid tot Izichtiging. LHJ-gebouw, Levendaal 101: •rsociëteit. Luxor, Stationsweg, 10 uur: Leidse ugdactie, vertoning van Rin-tin-tin wonderhond. LEIDERDORP Dorpshuis, 1 afd Leiderdorp K. en O. eurenfilm Tom Duim. DEN HAAG Schouwburg. 8.15 Comedie met „Yerma". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: baret Hessel van der Wal met zicht". SCHEVENINGEN Ciracus-theater, amusementsprogramma. SCHEVENINGEN Oude Kerk, 8 Oratoriumvereniging met treohts Studentenorkest en solisten. Zaterdag (30 dec.) Jeugdbuitencentrum Vlietweg, 10 tot 2 tot 4 uut: gelegenheid tot •zichtiging. LHJ-gebouw. Levendaal 101: mid- ouderensociëteit. Luxor. 10 uur: Leidse Jeugdactie, «rtoning van Rin-tin-tin de wonder ets DEN HAAG Schouwburg. 8.15 ar: Haagse Comedie met „Van de rug af gezien". DEN HAAG Diligentia, 2.15 i rena met „De kleine en de grote DEN HAAG Paviljoen-theater. 15 uur: De Nieuwe Komedie met rhe Fantasticks". DELFT Nieuwe Kerk, 7 30 i amper mannenkoor, medewerking c_ feike Asma, orgel, n- Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen bt dinsdag 2de Kerstdag 's morgens 8 r-lur: Apotheek Tot Hulp der Mensch- ieid. Hooigracht 48, tel. 21060. Op zaterdag 23 december is in Lei- ien, voor spoedeisende gevallen, k morgens van 8 tot 12 uur, bovendien [eopend: Apotheek D. C. Kok, Rapen burg 9. tel. 24807. e~ De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp „wordt van vrijdag 22 december 17.3" tot dinsdag 2de Kerstdag 'smoi 3 uur, waargenomen door Apo- ieek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgecstse Apotheek en Apo- leek Voorschoten zijn gedurende de- dagen geopend, en Op 26 december <2de Kerstdag) •- Vanaf 's morgens 8 uur geopend vi LEIDERDORP De Volkskerstzang in Leiderdorp, waarvoor de di rectie van Kamsteeg weer haar garage aan de Van der Valk Boumanweg ter beschikking had gesteld, kreeg gisteravond een bijzonder cachet door dat de organisatoren er een stille tocht aan verbonden hadden. Bij de voorbereiding voor de zangbijeenkomst werden de organi satoren zo geconfronteerd met het feit dat tussen de boodschap van kerst en de werkelijkheid in deze wereld zo'n wijde kloof gaapt, dat zij meenden niet met de traditionele kerstzang te mogen volstaan. Van daar deze stille tocht, als een uit- spoedeisende gevallen: Centraal Apo theek, Breestraat 74. tel. 20552. De Oegstgeestse Apotheek is op 2de Kerstdag gesloten van 8 uur tot 24 Apotheek R. van Breest Smallen burg te Leiderdorp is op 2de Kerstdag geopend vanaf 's morgens 8 uur. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna de dok terstelefoon bellen: 5 maal 2. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De on voorstelbare tocht (alle leeftijden). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Modern Millie (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 rado (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 een paar dollars r Studio (2.3i 9 15 i El Do- n 9.15 uur): Voor eer (14 jaar). 9.15 uur): De dief Parijs (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Casino Royal (14 jaar). Belangrijke telefoonnummers Voor EHD. Leiden: 20645 Voor brand weer 5 maal 3 Voor politie 5 maal 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag; zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zater dag: zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Singel: op werkdagen van 10 tot 5 u. zondags van 1 tot 5 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags ge sloten. Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen zijn op de volgende tijden geopend- Lindestraat 1 b: maandag gesloten dinsdag 9—11.15 u en 13.30—17.15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13.30— 18.15 u.. vrijdag 9—11.15 u. en 13.30— 18.45 u„ zaterdag 811.15 u. en 13.30 16.30 u Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.3017.15 u„ donderdag 8.30—11.15 en 13.3018.15 u„ vrijdag 8.30-11.15 u en 13.30—18.45 u., zaterdag 7.30—11.15 en 13.30-16 30 u. Kunstmarkt Waaggebouw Waaggebouw: kerst-kunstmarkt, tot en met 28 dec dag. 2 tot 6 u.. van 19 tot 23 dec. van 2 tot 9 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Volkenkunde: ten toonstelling Japanse volkskunst, van 13 dec. tot 12 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: werk van Gerti Bierenbroodspot. van 15 dec tot 6 januari Lakenhal: tentoonstelling boekver zorging. grafiek en tekeningen Kar' Lob van 25 nov tot 7 jan., dag 10 tut 16 uur. zondags 13 tot 16 uur Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg: ten toonstelling schilderijen Heinrich Pran ger, tot 23 december, dagelijks 2 tot 6 uur. zondag en maandag gesloten. Galerie Hans Vink, Breestraat 119: grafiek van J. Mensinga, W. den Oud sten en A_ Schlüter. van 16 dec. tot en met 6 jan. De Lakenhal: tentoonstelling foto's Wim Noordhoek, van 20 dec. tot 28 jan., dag. 10 tot 4 u„ zondags 1 tot 4 u. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cor Dik en keramiek van Margreet Huisman, van 18 dec. tot en met 10 jan., maand. t.e.m. zat. van 10 tot 5 u.. bovendien dinsd. van 8 tot 10 u.. zondags. 25 en 26 dec. en 1 jan. gesloten. drukking van bezorgdheid over de toestand in de wereld, die met de woorden haat, geweld, ellende, oor log, honger en leed al voor een groot deel is beschreven. Er werden geen leuzen meege voerd. Het was een zwijgende tocht, die juist door zijn eenvoud opriep tot bezinning en tot een persoon lijke bijdrage aan vrede in de we reld. Alle geestelijken van Leiderdorp, de Herv. predikant, de Herv. hulp prediker, de Geref. predikanten en de r.k. voorgangers liepen voorop. Achter hen sloten zich vele deelne mers aan de kerstzang aan. Het zouden er misschien nog meer zyn geweest als de stoet zich niet zo vlug in beweging had gezet. Men begon al te lopen toen zich nog vele mensen in de garage van Kamsteeg bevonden. De politie ging met de auto met zwaailicht voorop zodat er geen on gelukken gebeurden. De stoet ging via Accacialaan, Ericalaan. Mau- ritssingel. Hoofdstraat en Hoogma- deseweg. terug naar de garage van Kamsteeg. Ds. J. van Drie opende de zang bijeenkomst. Na het zingen van Komt allen Tezamen las hulppredi ker J. van den Hoek een deel van Genesis 3. Burgemeester mr. R. M. Gallas las het kerstevangelie uit Lucas. Het jeugdkoor van de r.k. Meyegaard-school en het jeugdkoor van de Herv. Gemeente zongen ter afwisseling enige liederen. Kapelaan B. van der Plas hield een toespraak over „Niet stilstaan bij een kribbe'". Hij wees erop, dat het beslist niet de bedoeling van kerstmis is, na hel feest de Zoon weer uit ons bestaan te verwijderen, zoals wij met de kerstboom doen. Het kerstfeest wil ons overtuigen van de bevrijdende zekerheid dat er zowel in het persoonlijke leven als in het zo woelige wereldgebeu ren wijde perspectieven zijn. Ds F. Minnema las een deel van Johannes 21. Gemeenschappelijk werd het Onze Vader gebeden (in oecumenische vertaling). Ten slotte zongen allen het Ere zij God. Pastoor J. Baeten sloot de bijeenkomst, waar bij hij de intentie van de stille tocht uiteenzette. LEIDES In een aantrekkelijke omslag en een handzame uitvoering is het 76 pagina's tellende Statistisch Kwartaalbericht der gemeente Leiden verschenen. Hoetvel dit eerste boekje, samengesteld door het gemeentelijk bureau statistiek, dat onder leiding staat van de heer lf'Maan, pas het eerste kwartaal van dit jaar bestrijkt, is het de bedoeling zodanig „in te lopen', dat zo spoedig mogelijk na elk kwartaal een dergelijk boekje wordt uitgegeven. Van dit eerste kwartaalbericht zijn 300 exemplaren gedrukt, die worden verzonden naar raadsleden, hoofden en chefs van gemeentelijke diensten, een veertigtal andere ge meenten, die een dergelijk kwartaal bericht uitgeven, de buurtgemecn- ten, de rijksoverheid, de provincie en een aantal dagbladen. Doordat ook de rug van het boekje is be drukt, leent het zich goed voor een overzichtelijk opbergen. Hoewel men uiteraard voortdu rend voor ogen moet houden, dat een dergelijk boekje cijfers en gege vens over slechts één kwartaal be vat, is de inhoud bijzonder interes sant voor iedereen, wie een of meer facetten van het rijk geschakeerde gemeentelijke leven ter harte gaat. De hoofdstukken, die weer zijn onderverdeeld in tientallen paragra fen, zeggen al iets van de ge varieerde inhoud Bevolking. Volkshuisvesting. Volksgezondheid en hygiëne. Openbare veiligheid. So ciale zorg, Handel. Nijverheid en werkgelegenheid, Geld-, krediet en bankwezen, Ontwikkeling en ontspanning en Verkeer en vervoer. Het boekje wordt gecompleteerd door een kaartje van Leiden met de toegepaste indeling in districten en wijken. Leegstaande huizen Elke bladzijde van dit kwartaalbe richt bevat tal van interessante ge gevens. Wij zullen trachten hieron der met een heel kleine selectie iets van de gevarieerde inhoud weer te geven. Van de 155 voltrokken huwelijken lag wat de leeftijdsindeling betreft bij de mannen het accent in de groe- BREESTRAAT 165 - LEIDEN pen van 20 tot 24 jaar (46.5 procent) en 25 tot 29 jaar (31 procent) en bij de vrouwen in de groepen van 18 en 19 jaar (20 pet.) en 20 tot 24 jaar (45,2 pet.). In maart van dit jaar stonden in Leiden 264 voor bewoning geschikte woningen leeg alsmede 202 nieuwe woningen; 35 daarvan stonden al meer dan negen maanden leeg. Er gebeurden in het eerste kwar taal in Leiden 677 ongelukken waar van er 605 te wijten waren aan de bestuurders van de betrokken voer tuigen. Het aantal misdrijven be droeg 584 tegen 430 in het eerste kwartaal van 1966. Hieronder waren 419 gevallen van diefstal, 31 van mishandeling en 16 zedenmisdrijven; er waren 22 gevallen van doorrijden na een ongeluk. Het aantal gezinshoofden of al leenstaanden. dat periodieke finan ciële bijstand genoot, bedroeg 2617; daarnaast werd in 1024 gevallen in cidentele bijstand verleend. Het to tale bijstandsbedrag bedroeg ruim f 2,35 miljoen Papegaaienziekte De verkeerstellingen geven een aardig kijkje op de drukte op de Leidse wegen werkdaggemiddelde Rijnsburgerweg: 26.090, Hoge Rijn dijk 16.020, Itaagweg 12.110 en Voorschoterweg 15.390. Uit het lijstje met besmettelijke ziekten blijkt onder meer, dat zich Boete van 100 Jas meegenomen na liet dansen DEN HAAG Twee Lcidenaars zijn door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van f 100 wegens diefstal van een jas. Zij hadden, „omdat het zo re gende", de aan een kapstok han gende jas meegenomen na een be zoek aan een dancing. De een had de jas weggenomen en de ander had hem gedragen. De officier van justitie had eveneens f 100 boete geëist. Een 21-jarige loopknecht en een 22-jarige beroepsmilitair, beiden uit Leiden, werden veroordeeld tot resp. een boete van f 150 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een boete varf f 250, waarvan f 150 voorwaarde lijk. Beiden hadden na een feestje uit een bestelauto die op de Hogewoerd stond een boortol gestolen en aan het stuur van een fiets gehangen. Waarom ze dat hadden gedaan kon den ze niet verklaren. De rechter veroordeelde overeenkomstig de eis van de officier van justitie. twee gevallen van papegaaienziekte voordeden. De EHD rukte 295 keer uit, waarvan 27 keer wegens loos alarm. Beide badhuizen (Lindestraat en Van der Werfstraat) boekten ruim 10.000 bezoekers. zij nu het kwartaalbericht .kent"; wij zeiden het al: dit is een heel kleine selectie. ZOETERWOUDE Aan de kerstzangbijeenkomst in de hervormde kerk, echt oecumenisch door rooms-katholieken en hervormden voor bereid, werkten mee de chr. gemengde zangverenigingen Cantate Deo (Katwijk aan den Rijn), „Zingt den Heere" (Zoeterwoude) en de r.k. zangvereniging „Sancta Lucia" (Zoeterwoude)loerder de vocale solisten Janny Godthelp (sopraan). C. Barnhoorn (tenor) en A. Hazenoot (bas), het „Mozart Kwintet" en de organist J. van Rijn. Bas Siereveld leidde het geheel. Het eerste deel van de avond werd door samenzang van bekende kerstliederen en enkele sprekers in beslag genomen. De plaatselijke her vormde predikant ds. L. Doorn sprak een meditatie, burgemeester J. A. Detmers las het kerstevan gelie en deken A. Lamot ging voor in gebed. Het genoemde Weihnachtsorato- rium kwam in deze fraaie dorps kerk, die een werkelijk uitstekende akoestiek bezit, veel voordeliger uit. Men kon nu het werk tenminste op zijn mérites beoordelen. Het is niet groots en de componist, heeft aan vele groten (Handel, Mendels sohn, Brahms) materiaal ontleend. Maar men kan hem geen talent ont zeggen. Dit oratorium bevat niets lelijks, het is zelfs nog goed geschre ven ook. En alles is toch wel muzi kaal verantwoord. De uitvoering stond gemiddeld op een wat hoger peil dan in Katwijk. Siereveld wist de klank te binden en deze keer ook vaak enig reliëf te geven. Alles klonk zuiver en niet Bloed gevraagd LEIDEN De Leidse bloed transfusiedienst vreest binnen kort met een ernstig tekort aan bloed te kampen te zaïllen heb ben. Het aantal donors stijgt langzaam, terwijl de behoefte aan bloed en plasma steeds gro ter wordt. Deze toenemende be hoefte is vooral een gevolg van de ontwikkeling in de chirurgie, waardoor tegenwoordig veel gro tere operaties (hartoperaties!) mogelijk zijn geworden. Ook het toenemend aantal verkeersonge lukken maakt de aanwezigheid van bloed noodzakelijker dan ooit. Enkele cijfers ter illustratie: in 1947 werden 1100 flessen bloed verwerkt, in 1952 4000 fles sen, in 1964 10.0000 flessen en in 1966 ruim 11.000 flessen. Sloeg Leiden tot nog toe altijd een uitstekend figuur in het landelijk patroon van de bloed- afgifte, de laatste tijd moet her haaldelijk een beroep worden gedaan op de bloedtransfusie diensten in andere plaatsen. Om aan de vraag naar bloed te kunnen voldoen, doet de Leid se bloedtransfusiedienst een dringend beroep op degenen die tweemaal per jaar een halve li ter bloed willen afstaan. Zij kun nen zich per briefkaart of telefo nisch aanmelden bij de Bloed transfusiedienst. Rijnsburgerweg 12, Leiden, telefoon 42222. De donor bewijst niet alleen anderen, maar ook zichzelf een dienst: aan iedere bloedtransfu sie gaat een medische keuring vooraf en wie dus bloed geeft, weet dat zijn gezondheid niets te wensen overlaat. LEIDEN Het zal zeker velen genoegen gedaan hebben Eduard Flipse weer te zien en te horen bij het traditionele Kerstconcert door het Rotterdams Philharmonisch Or kest in de Stadsgehoorzaal. Met en kele woorden lichtte hij de werken toe. zodat ook zij. die voor het eerst kwamen, zich thuis konden voelen in de materie. Corellis Kerstconcert opende het programma, wat schools vertolkt, met enkele wrijvingen tussen concer tino en tutti in het laatste deel, vorm de het niettemin een goede inieiding. De sopraan Carmen Priëtto en het Rott. Philh. koor „Toonkunst" voer den hierna enkele fragmenten uit Handels Messiah uit; vooral het or kestrale aandeel in Glory to God werd zeer mooi gerealiseerd; de so praan was hier nog niet op het hoge niveau, dat zij later zou bereiken, ze intoneerde wat te laag, doch van haar voordracht was reeds veel te genieten. In de andere bijdragen, liederen en aria's, toonde ze ook over een uit muntende techniek en een, vooral in het mezzo-voce, prachtig timbre le beschikken. Haar vertolking van Mozarts motet Exsultate, jubilate, was, op een kleine slordigheid in het allegro na. voorbeeldig te noe men: jammer dat het orkest hier ta melijk mat secondeerde. Het koor leek wat minder soepel dan vorig jaar, doch misschien lag de schuld ook wel aan de zware or kestratie, die Stolwijk de door hem bewerkte en deze avond ook di rigeerde Kerstliederen had mte- gegeven. De beide Engelse bijdragen voldeden echter zeer goed. het ap plaus na I saw three ships was alles zins verdiend. Jammer genoeg kwam de muziek van Rimski Ko'rssakow om onna speurlijke reden te vervallen, we misten deze evenals het optreden van Albert van Dalsum, dat aan een eensluidend programma te Rotter dam luister zal bijzettennode. Uit volle borst en over het alge meen in het juiste tempo zong de zaal de door Flipse gedirigeerde Kerstliederen mee; dit deelnemen aan een uitvoering werkt ongetwij feld zeer stimulerend en zal, naar wij hopen, eerlang een vaste plaats op het kerstprogramma krijgen. Met een fantasie over twee Waal se Kerstliederen van Joseph Jongen, werd de avond besloten. Eerst had Carmen Prietto de oude liederen voorgezongen, daarna volgde de be werking van de Belgische componist. Het is een goed doorwrocht stuk muziek, dat. na een wat zwaarwich tige inzet die aan Paul Dukas her innert. overgaat in een rapsodie in het genre van ..Piet Hein" van Peter van Anrooy. De gloedvolle en zeer welklinken de uitvoering deed ons hopen dat wij dit opus nog wel eens op het programma van een jeugdconcert zullen aantreffen. Dr. J. v. d. Veen Leidse Drukkerij geeft toe LEIDEN Het kort geding tus sen de Vereniging van hoger che misch personeel te Zoetermeer en de N.V. Leidse Drukkerij te Leiden, dat deze week zou dienen is niet doorgegaan. De Leidse Drukkerij heeft zo danige concessies gedaan dat een minnelijke schikking kon worden bereikt. De ruzie ging over de naam van een door het drukkerijbedrijf uit te geven chemisch tijdschrift. zelden welluidend. Toch zou er nog wel meer van te maken zijn door het enthousiasme op te voeren en de overtuiging meer kenbaar te ma ken. -fr Ook de solisten deden meestal goed werk. In de eerste plaats moet de sopraan worden genoemd. Haar stem is vooral in de hoogte bijzon der mooi en sprekend. De tenor zong wat zwak en in het hoge register zit zijn stem nog vast. Toch maakten zijn zang en voor dracht een prettige indruk. De bas zong krachtig en met name in de lage tonen, sonoor. Zijn zegging kan nog meer beheerst en vooral meer genuanceerd zijn. De mogelijkheden tot verdere groei van zijn mooie stem mag hij niet ongebruikt laten. Het begeleidende ensemble, zeven strijkers en één hoboïst, zeker allen amateurs, speelde zeer verdienste lijk en betrouwbaar. Van de orga nist, wat verwijderd, kan hetzelfde worden opgemerkt. De vrij talrijke aanwezigen heb ben een goede avond gehad. Joh. van Wolfswinkel. Rioleringewerkzaaiiiheden aan de Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE Op het raad huis is gistermorgen een bijeen komst gehouden voor de openbare aanbesteding voor rioleringswerk zaamheden aan de Hoge Rijndijk. Er waren negen inschrijvers, van wie de hoogste N.V. A.S.A. te Woer den is met f 59.450. Laagste inschrijver is L. P. van der Veer te Voorschoten met f 54.450. De gunning is aangehou den. Koopt U prijsbewust Vergelijkt U de prijzen van aan geboden occasions? Wij leveren een A-l gekeurde auto mobiel zonder extra kosten nü in december voor een prijs zonder weerga en toch volledig gegaran- AUTOMOBIELBEDRIJF RIJNLAND N.V. Telefoon 24647 Leiden AUTO IN BRAND LEIDEN Op het Kort Rapen burg is gisteravond om zeven uur de personenauto van een 21-jarige vertegenwoordiger uit Leiden in brand gevlogen. De brand, veroor zaakt door een te grote toevoer van benzine in de motor, werd door de brandweer met een nevelstraal ge blust. De voorzijde van de auto werd vernield. Kerstspel Leger des Heils LEIDEN Op eerste kerstdag om 6 uur 's morgens houdt het Le ger des Heils een kerstsamenkomst in De Burcht. Opgevoerd zal wor den het spel: „De boodschap der sterren". Iedereen is van harte wel kom. (Rotterdam) de ught). mej.S d Gevel (Rotter- Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Corne lia, d.v. H Kruijskamp en K Giezen; Maartje Yolanthe, d.v. L P Louwe Kooijmans en A Bouhuijs; Cora Aleid, d.v. R F Wielinga en F E M Springer. Ondertrouwd: J Laterveer en G Erades; H H Tobé en J Anes; H A Valkenburg en C H L Wolters. Getrouwd: L P van der Poel en H W Hoogkamer; P J van der Kamp en M M C A van den Berg; J van der Meer en F M Beverwijk; J Jun- gerius en H A Tijl; R F A Zwaai en A J Sanders; W D Wolkers en E A Schoonbeeg; A W Jansen en A L Kromhout; H van der Schrier en A Cuperus; G de Jong en A Siljee; K O Liem en F C Westerhof; K F Smit en M van den Blink. Overleden: G E Noppen. Prettige feestdagen voor U en Uw huisdieren Liggen hond en poes tochtvrij Zitten Uw gevleugelde vriendjes er netjes bij Toch wel gemakkelijk, dat U alles kunt vinden bij FAMA (want die heeft't inderdaad beter") Breestraat 3 Tel. 0 1710 - 33311

Nieuwe Leidsche Courant | 1967 | | pagina 3